Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Biz yeriz, kimseye yedirmeyiz!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Biz yeriz, kimseye yedirmeyizfficeffice" />[/B]

03/08/05 saat 22:10. Evde büyük bir sessizlik ve bu sessizligi bozan bir kisik ses:

- Bana bir bardak su ile bir agri kesici getirebilir misin?

Suyu gelir, ilacini alir ve elle dokunuldugunda zonkladigi bariz bir sekilde belli olan alnindaki agri dindirilmeye çalisilir. En agir migren ilacidir alinan. Ama ne fayda. Saatler geçer. Bu zaman zarfinda tek yapabildigi kalkip, her gün yazilanlari okumaktan, cevap yazmaktan keyif aldigi bordomavi.net?e girer ve bir veda mesaji yazabilir.

Kizgin degildir, öfkeli bir hali yoktur; çünkü gerçekten yaralidir, kahredici bir üzgünlük, matem yasamaktadir.

Kalbi hüzünle öylesine doludur ki, kizginlik duygusu yüreginde yer bulamamistir. Gün, gece tüm agirligiyla üstüne çullanmaktadir. Ne duyabilmekte, ne konusabilmekte, ne de nefes alabilmektedir. Kara sevdalidir bordo mavi renklere, ama bu kara sevda hiç bu kadar karartmamistir onun yüregini bu geceki gibi.

Ne yapacagini bilemez. Agri da gittikçe siddetini arttirmaktadir. Vücudu çok hizli bir sekilde su kaybetmekte, o ise agzina bir yudum olsa su koyamamaktadir. Sanki bütün Türkiye dönmüs ona hesap sormaktadir. Verilecek cevap yoktur. Ülkesini hançerlemis, o güne kadar önemsedigi tüm degerlere ihanet etmistir sanki.

Tüm mahalle onun rengini bildigi için utanir da çikamaz balkona. Sanki tüm mahalle balkona çikinca yuhalayacaktir onu. 30 derece olan sicaklik büyük yikim sonrasi 40 dereceye yükselmistir onun için. Evin balkonuna çikamamak bir tarafa, camin önüne bile yaklasamaz utancindan.

Gece saat 04:00 olana kadar oturur öylece. Konusulanlari dinler, aslinda hiç duymadan. Kulaklari da terk etmistir onu. Bir tek dogru çalisan uzvu gözleridir, o da gözyaslarini akitabilmek için lazimdir ona.

Düsünür film seridi gibi yasadigi 33 yili. Bu zaman zarfinda bordo mavili renklerin ona yasattiklarini, sanki bu sevdaya veda edercesine. Bunlari düsünürken uyuyakalir.

Sabah gözünü açtiginda Istanbul?un nemli, sicak havasi karsilar onu yeni güne. Basindaki agri geçmis ama önceki geceki siddet nedeniyle hala tahribatini hissettirmektedir. Ayni kalbindeki yara gibi. Kalkar ve sonunda su içebilir. Artik durumla bas edebilmektedir sanki. Kendini dinler. Hala kizginlik duymamaktadir[/B]. Hala hüzünle doludur kalbi ve onca saat sirada bekleyen kizginlik hala kapida beklemektedir. Zaten kime ve neye kizacagini da bilmemektedir[/B].

Basta Gökdeniz?e kizar gibi olmus ama daha sonra maç çikisi onun yüzündeki ifadeyi televizyonda gördügünde, onun için de üzülmüstür. Celaleddin?e sitem etmistir, iki adim geride durmadi diye; ama onu da görmüstür, kafasini duvara yaslayarak aglarken. Sonra top toplayici çocugun salya sümük aglayisini da görmüs ve taraftara da kizamamistir. Kendine de kizmistir, bu kadar sartlandigi için. Ama onun da yapabilecegi bir sey yoktur aslinda. Gerçekten de bordo mavi renklere kizamadigini ve bu sevgiyi kalbinde bastiramadigini anlamistir.

Biraz kendine gelir gibi olunca is telefonunu telesekretere baglar ve bugün çalismayacagini bildirerek döner spor basini haberlerine ve yorumlarina. Bakar gözleri görmeye baslar, gördüklerine inanamaz. Tüm ülkenin güçleri bir olmus, ona degil ama onun sevdali oldugu degere saydirmaktadir, saldirmaktadir. Sanki herkes bu günü beklemistir. Kendi renkdaslarinin degil de digerlerinin saldirmasi, ilk defa yüreginde kizginliga yer açar.

Hüzün yavas yavas kaybolmaya ve yerini nefrete birakmaya baslamistir. Nefret duymaktadir ama kendi renklerine degil, bu renklere savas açmis tüm digerlerine. O an fark eder ki, zaten yogun top atisi altindaki mevziini tamamen 38 yillik düsmanlarina teslim etmistir[/B]. Barut gibidir simdi. Derken televizyonda Agaoglu?nun konusmasini izler. Daha sonra Baskanin sabaha karsi LigTV?ye yaptigi açiklamalari izler. Ardindan Senol Hoca?yi izler. Bunlarin hepsi Trabzonun degerleridir, onun için degerdirler ve simdi her ikisi de baski altinda ezilmis, bunalmis, hasta görünüslü olmuslardir. Buna tahammül etmek, önceki gecedeki yikima tahammül etmekten daha zor gelir ona.

Kararini degistirir. Bu yüreginde bu sevda ona bitmeyecegini göstermistir. Bu sevda ve bu sevdanin getirdigi hüzün, sevinç ve askla yasayacaktir ilelebet anlasilan. Bu en zor sinavi da basariyla geçmistir sevdalari.

O zaman bir daha anlar ki bordo, maviden nasil ayrilamiyorsa ben de Trabzonumdan ayrilamam. Benim yerim burasi. Tam burasi. Bu hüznün, coskunun merkezi. Tam burasi. Dogru yerdeyim ve mevziime geri dönecegim diye düsünür. Bu savas daha bitmedi ve bitmeyecek. En dip seviyeleri gördük ve oradaki oksijensizlige ragmen, yasamasini, hayatta kalmasini bildik diye düsünür. Bir gece önce onu terk eden sevk geri dönmüstür. Belki bu sefer daha da kuvvetli olarak.

Degerlerini elestirmeyecek midir? Yanlislari görmeyecek midir? Her sey toz pembe midir? Hayir, asla! Ama kendi degerimizi biz yücelttik, onu tekrar tozunu alarak parlatacak da bizleriz diye düsünür. Sorumlulara hesap soracak, bunu sakinlestigi ve objektif olarak bakabildigi zamana birakacaktir. Ama disaridan saldirilara, hor görmelere, asagilanmalara asla taviz vermeyecektir.

Bu 9.1 siddetindeki deprem ona sadece zarar vermemis, attigi sevgi temellerinin saglamligini böyle büyük bir sarsintida test etmis ve en önemlisi hiç pismanlik duymadigini fark etmistir.

Avatarini yeniler ve mevziine döner.

Bu satirlarin yazari bu 24 saat boyunca bu kadar karman çorman duygulari bir arada yasamis ve yipranmistir; ama hepinizin de, ne kadar kizarsaniz kizin, bunlardan farkli hissetmedigini bilmektedir.

Zaman destek zamani, birbirimize?

Simal Yildizi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Biliyorumfficeffice" />
    Bir yildiz yagmuruna tutulacagim
    Toprak çökecek
    Basim dönecek arkamda seni bulacagim
    ?Haydi? diyeceksin Ernesto gibi
    Gidelim
    Yildizlarin çok oldugu
    Bir gökyüzü altina

Kazim Koyuncu[/I]

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

abi yüregine saglik ben de dün yazdigim bütün mesajlar adina herkesten özür diliyorum [img]smileys/smiley5.gif[/img][img]smileys/smiley5.gif[/img]bi sinirle yazilan mesajlardi eski maçlari izliyom da ben nasi koparim dedim kendi kendime bu takimdan bu renklerden!

gerçekefsane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaslar

düne kadar biz bu takimi alkislamadikmi ?

fenerbahçe macinda haksizliga ugradigimizda tepkimizi koymadik mi

olimpiyat stadinda 50.000 kisi ile istanbulspor maçini seyretmedikmi

GÜN,TRABZONSPORUMUZA SAHIP ÇIKMA GÜNÜDÜR.

ÇÜNKÜ BASKA TRABZONSPOR YOK,

Edited by: gerçekefsane

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

abi mükemmel yazmissin dün yazdigin yaziyi görünce epey bi korktum baktim bide offline olmussun dedim aha yandik ama simdi içime su serpmekle kalmadin hortum tuttun yaaaaaa, gerçekten senin su anlattiklarini keske herkes okusada bir ders çikarsa sen bizimle ve biz hepbirlikte olursak bu aciyi ve bundan beter acilari kaldirabiliriz.

HOSGELDIN ABI.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Merhaba Hasan,

Dileklerin için tesekkür ederim. Ben birlik olacagimiza eminim. Burada olumlu olumsuz yazi yazan herkesin,ayni sekilde hissettigini ve sevdamizi kimseye yedirmeyecegine ve birlik olacagimiza eminim.

En dibe vurduk. Artik çok daha güçlüyüz.

Nereden
    İstanbul

Evet abi haklisin, Her sonun bir baslangici vardir ve biz bu sonu süper bir baslangiçla devam ettirmemiz lazim.

gerçekefsane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

H. IBRAHIM EKIZ
    05.08.2005CUMA

Trabzonspor?u rahat birakin...

Trabzonspor Avrupa?ya veda etti. Sampiyonlar Ligi baraj maçi oynama sansini geçen yil oldugu gibi bu yil da degerlendiremedi. Anadolu?da güzel bir söz vardir: ?Kamyon devrilirse yol gösteren çok olur.? Trabzonspor bana göre fazlasiyla hak ettigi Sampiyonlar Ligi trenini kaçirdi.

Olmadi, olmuyor, Trabzon, tüm entrikalara ragmen ayakta kalmaya çalistigi böyle bir ortamda bir adim ileriye siçrayamiyor. Geçen yil D. Kiev?e, bu yil ise hem de bir Rum takimina elendi.

Aslinda bu cümle yanlis. ?Hem de bir Rum takimi? sözü sporun ruhuna ters bunu biliyorum; ama bile bile lades diyorum. Çünkü, Rum basini da onlardan asagi kalmayan Türk basini da, yani bizler bir futbol karsilasmasini farkli boyutlara tasidik, oyunculari baski altina aldik. Ille de tur aski, Kibris meselesi isi içinden çikilmaz hale getirdi. Onlar ayakkabilarimizin içine kadar aradiysa biz de aynisini yaptik. Ayiba ayipla karsilik verdik. Burnumuzdan kil aldirmadik, onur-gurur meselesi yaptik. Peki ne mi oldu? Trabzonspor kaybetti. Felaket tellallarinin çigirtkanligi ile daha da çok sey kaybedecek.

Simdi yapilacak tek sey var. Trabzonspor yönetimi de, teknik adami da futbolcusu da timsah gözyasi dökenlere, çigirtkanlara karsi 3 maymunu oynamali. Trabzonspor?un zaten basarisini istemeyen bu çigirtkanlara umursamadan hemen toparlanmali ve ?yeni sezonda neler yaparim?in hesaplarina girmeli. ?Yönetim istifa? diyenler, Gökdeniz?e cephe alanlar, ?Senol Günes zaten final maçlarinin adami degil? diyenler, Trabzon?dan da Trabzonspor?dan da elinizi çekin. Zor sartlar altinda transfer yapip, Trabzon?a kimlik kazandiran yönetimi, yüregini ortaya koyan oyunculari (Yattara hariç) cesareti ve teknik bilgisiyle Türk futboluna kisilik kazandiran, Trabzonspor?a büyük hizmetleri olmus Günes?i de rahat birakin. Bu zamana kadar Trabzonspor?a bir faydaniz olmadi, hiç degilse bu vesileyle bir yarariniz dokunur belki.

Futbolda her sonuç var, bu spor müsabakasi, farkli bir kimlik içine sokmanin da bir manasi yok. Trabzonspor elendi. Eleyen ister bir Rum takimi, ister bir Rus takimi isterse Ingiliz olsun fark eden bir sey var mi? Biz Kibris?i tanimadik, Atina üzerinden Larnaka?ya gittik, 3-1 yenildik. Onlara ?Suriye üzerinden gelin? dedik, Kibris uçagina inis izni vermedik, Suriye üzerinden geldiler, 1-0 yenildiler; ama turu alip gittiler.

Burada ?Yönetim istifa!? demenin bir manasi yok. ?Günes biraksin? çigirtganligina gerek yok. Gökdeniz?in, Mehmet Yilmaz?in kaçirdigi gollere, Yattara?nin gördügü kirmizi karta yönetim ne yapar? Avrupa?nin is yapacak hangi üst düzey futbolcusu Trabzon?a transfer oluyor? 3 büyügün 5?e aldigina Trabzon 10 verse getiremez. Bu gerçekleri de göz önünde bulundurmak gerek.

Trabzon çabuk toparlanmali, Kayseri maçinda tribünler dolmali. Trabzon?a sadece bugün için degil her zaman için Türk futbolunun ihtiyaci var.

05.08.2005

zaman.com.tr

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bu bir baslik olabilir. olmali yada. trabzonspora destek konusunada akdarilmali.

kesinlikle durum simdi bu iste.

Trabzonsporu rahat birakin.

----------------------------------------------

"Maçin siyasi platforma çekilip, Trabzonsporlu futbolculardan "düsmani Izmir'e döktügü gibi, Karadeniz'e dökmesini isteyen" akli evveller de simdi ne düsünüyor merak ediyorum. Bu sadece futbol. Öyle kabul edilmeli ama irkçilik ve fasizmi ön plana çikaranlar bir kez daha maglup oldular."

Hüseyin EKMEKÇIEdited by: sanatik

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

vizarian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bitlis

[img]smileys/smiley32.gif[/img]NE DIYE BILIRIMKI

Simal yildizi,

Yazin ve duygularin karsisinda SAYGIYLA EGILIYORUM.

Alıntı sanatik Nickli Üyeden Alıntı

bu bir baslik olabilir. olmali yada. trabzonspora destek konusunada akdarilmali.

kesinlikle durum simdi bu iste.

Trabzonsporu rahat birakin.

----------------------------------------------

"Maçin siyasi platforma çekilip, Trabzonsporlu futbolculardan "düsmani Izmir'e döktügü gibi, Karadeniz'e dökmesini isteyen" akli evveller de simdi ne düsünüyor merak ediyorum. Bu sadece futbol. Öyle kabul edilmeli ama irkçilik ve fasizmi ön plana çikaranlar bir kez daha maglup oldular."

Hüseyin EKMEKÇI

almanya da oldugun için fasizmden çok çektigini tahmin ediyorum ama bu durum çok farkli emin ol...

biz dün savasa çikmamistik...

SENOL GÜNES BUNU GÜNLER ÖNCEDEN SÖYLEDI...

ama bizans basininin isine geliyordu TRABZONSPOR'U ÜLKENIN ORDUSU ILAN ETMEK! çünkü her zaman yaptiklari seydi böyle durumlarda Trabzonspor'u desteklemek(!)...TS basarili olursa 'YasasinTürkiye',TS basarisiz olursa 'Yaziklar olsun Trabzonspor'...Bizim cahil yerel basin da büyüklerinden gördügü seyi olmayan beyinlerini kullanarakayni sekilde uyguladi...

Zaten hepimiz Türk kaniyla yanip tutusuyoruz, zaten hepimiz yunanistan'a karsi her yerde üstünlük saglamak istiyoruz, zaten hepimiz TRABZONLU'yuz ki duygularimizi hiç saklamadan belli ediyoruz...

Evet sevgili arkadaslar bir kere daha basinin oyununa geldik, bravo bize! Hepimizi bir kere daha avladi bizans basini... Onu da, bunu da, sizi de, beni de...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

ahh... ahh.. arkadaslar! burda yazilanlari okudukca insanin sinirlenmemesi elde degil! biz bir avuc insan burda bunlari avazimiz ciktigi kadar bagirircasina yazdik ama hepsi arada kaynadi gitti! cunku izmire dokulesi dusmanlarimiz vardi kibrisi almaya giden iygit delikanlilar! hayir hicbirine kizmiyorum! kizamiyorum! hepsiyle ayni takimi tutuyorum ayni tkaimin glaibiyetinde sevinip malubiyetinde uzuluyorum! biliyoruz ayni dusunmuyruz ama yine de ayni takimin pesinden akiyoruz!

o yazilardan birinde de soyledigim gibi yasamdaki her deneyim gelecek icin iyi bir deneyimdir! aci da olsa kimi zaman gercekten icimizde burukluga sikintiya yolacsa da! sanirim su an da yasadigimiz tam da buna denk gleiyor! yaziyi yazan arkadasa tesekkur etmek gerek ve bu yaziyi herkezin okuyabilecegi sekilde ana sayfaya yada bir yere yerlestirmek gerek!

artik en azindan, en azindan kufur etmekle,sovup saymakla, oyunculara yuklenmekle hocayi kovmakla ve yonetimi istifaya cagirmakla bir yere varamayacagimizi anladigimizi umut ediyorum! bu umut ne benim kendim icin ne de herhangi birsey icin sadece gelecek icin!

ama soru su! acaba gercekten anladik mi! bu aci deneyim bize gelecege dair birseyler katti mi?

umuyorum ve diliyorum ki katmistir...

saglicakla kalin...

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

artik bu tür yazilar yazip birlik olmaliyiz,ne yapalim olmadi,hepimiz çok üzüldük,ama 96 daki 5 sene geriye gtmek artik bize uymaz ,fiutbolcu kardeslerimize bu sene sampiyon olarak kendilerini affettirecegi duygusunu asilayalim,fatihin üzüntüsü hala gözümün öününde,gökdenizin golü kaçirdgign daki üzünmtüsü

olmadi olmuyor,ama birligimiz,i bozmayalaim ,yonetimden tarftarina dutbolcusundan,teknik direktörüne birlik zamani

Nereden
    Ankara

Allaha çok sükür ki kendimizi toparlamaya basladik. dün baya bir panik olmustum öfkeyi görünce. içimdeki sizi yara belki lig sonuna kadar belki yillarca geçmeyecek ama ben gerçekten lige konsantre oldum artik. camiamizinda yapmasi gereken bu artik takimin elinden tutup ayaga kaldirma zamani.

Alıntı simal yildizi Nickli Üyeden Alıntı
    Biz yeriz, kimseye yedirmeyizfficeffice" />[/B]

03/08/05 saat 22:10. Evde büyük bir sessizlik ve bu sessizligi bozan bir kisik ses:

- Bana bir bardak su ile bir agri kesici getirebilir misin?

Suyu gelir, ilacini alir ve elle dokunuldugunda zonkladigi bariz bir sekilde belli olan alnindaki agri dindirilmeye çalisilir. En agir migren ilacidir alinan. Ama ne fayda. Saatler geçer. Bu zaman zarfinda tek yapabildigi kalkip, her gün yazilanlari okumaktan, cevap yazmaktan keyif aldigi bordomavi.net?e girer ve bir veda mesaji yazabilir.

Kizgin degildir, öfkeli bir hali yoktur; çünkü gerçekten yaralidir, kahredici bir üzgünlük, matem yasamaktadir.

Kalbi hüzünle öylesine doludur ki, kizginlik duygusu yüreginde yer bulamamistir. Gün, gece tüm agirligiyla üstüne çullanmaktadir. Ne duyabilmekte, ne konusabilmekte, ne de nefes alabilmektedir. Kara sevdalidir bordo mavi renklere, ama bu kara sevda hiç bu kadar karartmamistir onun yüregini bu geceki gibi.

Ne yapacagini bilemez. Agri da gittikçe siddetini arttirmaktadir. Vücudu çok hizli bir sekilde su kaybetmekte, o ise agzina bir yudum olsa su koyamamaktadir. Sanki bütün Türkiye dönmüs ona hesap sormaktadir. Verilecek cevap yoktur. Ülkesini hançerlemis, o güne kadar önemsedigi tüm degerlere ihanet etmistir sanki.

Tüm mahalle onun rengini bildigi için utanir da çikamaz balkona. Sanki tüm mahalle balkona çikinca yuhalayacaktir onu. 30 derece olan sicaklik büyük yikim sonrasi 40 dereceye yükselmistir onun için. Evin balkonuna çikamamak bir tarafa, camin önüne bile yaklasamaz utancindan.

Gece saat 04:00 olana kadar oturur öylece. Konusulanlari dinler, aslinda hiç duymadan. Kulaklari da terk etmistir onu. Bir tek dogru çalisan uzvu gözleridir, o da gözyaslarini akitabilmek için lazimdir ona.

Düsünür film seridi gibi yasadigi 33 yili. Bu zaman zarfinda bordo mavili renklerin ona yasattiklarini, sanki bu sevdaya veda edercesine. Bunlari düsünürken uyuyakalir.

Sabah gözünü açtiginda Istanbul?un nemli, sicak havasi karsilar onu yeni güne. Basindaki agri geçmis ama önceki geceki siddet nedeniyle hala tahribatini hissettirmektedir. Ayni kalbindeki yara gibi. Kalkar ve sonunda su içebilir. Artik durumla bas edebilmektedir sanki. Kendini dinler. Hala kizginlik duymamaktadir[/B]. Hala hüzünle doludur kalbi ve onca saat sirada bekleyen kizginlik hala kapida beklemektedir. Zaten kime ve neye kizacagini da bilmemektedir[/B].

Basta Gökdeniz?e kizar gibi olmus ama daha sonra maç çikisi onun yüzündeki ifadeyi televizyonda gördügünde, onun için de üzülmüstür. Celaleddin?e sitem etmistir, iki adim geride durmadi diye; ama onu da görmüstür, kafasini duvara yaslayarak aglarken. Sonra top toplayici çocugun salya sümük aglayisini da görmüs ve taraftara da kizamamistir. Kendine de kizmistir, bu kadar sartlandigi için. Ama onun da yapabilecegi bir sey yoktur aslinda. Gerçekten de bordo mavi renklere kizamadigini ve bu sevgiyi kalbinde bastiramadigini anlamistir.

Biraz kendine gelir gibi olunca is telefonunu telesekretere baglar ve bugün çalismayacagini bildirerek döner spor basini haberlerine ve yorumlarina. Bakar gözleri görmeye baslar, gördüklerine inanamaz. Tüm ülkenin güçleri bir olmus, ona degil ama onun sevdali oldugu degere saydirmaktadir, saldirmaktadir. Sanki herkes bu günü beklemistir. Kendi renkdaslarinin degil de digerlerinin saldirmasi, ilk defa yüreginde kizginliga yer açar.

Hüzün yavas yavas kaybolmaya ve yerini nefrete birakmaya baslamistir. Nefret duymaktadir ama kendi renklerine degil, bu renklere savas açmis tüm digerlerine. O an fark eder ki, zaten yogun top atisi altindaki mevziini tamamen 38 yillik düsmanlarina teslim etmistir[/B]. Barut gibidir simdi. Derken televizyonda Agaoglu?nun konusmasini izler. Daha sonra Baskanin sabaha karsi LigTV?ye yaptigi açiklamalari izler. Ardindan Senol Hoca?yi izler. Bunlarin hepsi Trabzonun degerleridir, onun için degerdirler ve simdi her ikisi de baski altinda ezilmis, bunalmis, hasta görünüslü olmuslardir. Buna tahammül etmek, önceki gecedeki yikima tahammül etmekten daha zor gelir ona.

Kararini degistirir. Bu yüreginde bu sevda ona bitmeyecegini göstermistir. Bu sevda ve bu sevdanin getirdigi hüzün, sevinç ve askla yasayacaktir ilelebet anlasilan. Bu en zor sinavi da basariyla geçmistir sevdalari.

O zaman bir daha anlar ki bordo, maviden nasil ayrilamiyorsa ben de Trabzonumdan ayrilamam. Benim yerim burasi. Tam burasi. Bu hüznün, coskunun merkezi. Tam burasi. Dogru yerdeyim ve mevziime geri dönecegim diye düsünür. Bu savas daha bitmedi ve bitmeyecek. En dip seviyeleri gördük ve oradaki oksijensizlige ragmen, yasamasini, hayatta kalmasini bildik diye düsünür. Bir gece önce onu terk eden sevk geri dönmüstür. Belki bu sefer daha da kuvvetli olarak.

Degerlerini elestirmeyecek midir? Yanlislari görmeyecek midir? Her sey toz pembe midir? Hayir, asla! Ama kendi degerimizi biz yücelttik, onu tekrar tozunu alarak parlatacak da bizleriz diye düsünür. Sorumlulara hesap soracak, bunu sakinlestigi ve objektif olarak bakabildigi zamana birakacaktir. Ama disaridan saldirilara, hor görmelere, asagilanmalara asla taviz vermeyecektir.

Bu 9.1 siddetindeki deprem ona sadece zarar vermemis, attigi sevgi temellerinin saglamligini böyle büyük bir sarsintida test etmis ve en önemlisi hiç pismanlik duymadigini fark etmistir.

Avatarini yeniler ve mevziine döner.

Bu satirlarin yazari bu 24 saat boyunca bu kadar karman çorman duygulari bir arada yasamis ve yipranmistir; ama hepinizin de, ne kadar kizarsaniz kizin, bunlardan farkli hissetmedigini bilmektedir.

Zaman destek zamani, birbirimize?

Simal Yildizi
    zafer diye galibiyet diye işte buna denir.....evet trabzonspor yenilmezdir......

Nereden
    İstanbul

Trabzonsporla ugrasan ulusal kendini bilmez bizans asigi medya' nin karsisinda duralim TRABZONUMUZ sahipsiz degildir TRABZONUMUZ la kimse ugrasamaz, isi gelince TRABZONUMUZU kapak yapip isi gelince yerden yere vuran medya karsisinda birlik olalim sadece medya degil herkese her cepheye UNUTMAYINKI BIZ TRABZONSPORLUYUZ ve bu takimi tutmak ayricalik ister.

Nereden
    İstanbul

Simal yazdiklarin tam olarak hissettiklerimi yansitiyor, eminimki benim gibi bir çok Trabzonspor taraftari da ayni seyi düsünüyor.

Ask aci çekmektir derler ya bizim Trabzonspor sevdamiz bu sözle tam olarak örtüsüyor. Istanbulun alli pullu sosyete kizlari olamaz bizim sevdamiz, bizim sevdamiz yayla kokar,deniz kokar yeri geldiginde karadenizin hirçin dalgalari kadar sert, bazende haziran meltemi kadar huzur vericidir.

Iyiki varsin TRABZONSPORUM

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı gerçekefsane Nickli Üyeden Alıntı

Arkadaslar

düne kadar biz bu takimi alkislamadikmi ?

fenerbahçe macinda haksizliga ugradigimizda tepkimizi koymadik mi

olimpiyat stadinda 50.000 kisi ile istanbulspor maçini seyretmedikmi

GÜN,TRABZONSPORUMUZA SAHIP ÇIKMA GÜNÜDÜR.

ÇÜNKÜ BASKA TRABZONSPOR YOK,

O KADAR SONUNA KADAR TRABZONSPOR LUYUZ

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Simal Yildizi dogruyu bulduguna sevindim.Yanlis olan birakip gitme mesajindi.Bu foruma yazilarinla olumlu katkida bulunanlardansin.Son zamanda sayimiz epeyce kabardi.Bu yüzden art niyetli olanlari tam olarak anlayamiyoruz.Ama senin su güzel yazindan sonra kalbinde birseyler hissetmeyen,gözleri nemlenmeyen birileri varsa onlar aramizdan ayrilik yazisida yazmadan AYRILABILIRLER.Trabzonsporlu takimina ihanet edeni unutmaz ve affetmez.Gerektigi yerde,uygun zamandagereken cevabida verecektir.

Nereden
    Uzak Doğu

Simal Yildizi sana ne kadar dua etsem azdir.Burda tek basima kafayi yerken,yere dusmusken yazinla beni tekrar ayaga kaldirdin.saolasin..

Guests
    Ziyaretçi

Abi yüregine saglik.Bana kim oldugumu hatirlattin.Benim ne kadar yüce bir degere sevdali oldugumu hatirlattin.Iyiki varsiniz siz olmassaniz bizim gibi çabuk öfkenlenen öfkelenincede ne yazdigini kime yazdigini farketmeden cahilce yazilar yazan ben ve benim gibilere kim yol gösterir...

Tesekkürler

Nereden
    İstanbul

Ceyhun kardesim sen canini sikma kendine dikkat et Amerikalarda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)