Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: New York'ta Beş Minare

Tuğba ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Standart New York'ta Beş Minare

New York’ta Beş Minare’den ilk video!
    2010’un en iddialı filmi New York’ta Beş Minare filminden ilk fragman yayınlandı!

Türk sineması için Amerika’da yeni bir dönem… Boyut filmden, yapımcılığını Murat Tokat’ın yaptığı büyük bütçeli ve büyük prodüksiyonlu, Mahsun Kırmızıgül tarafından çekilecek, Amerikan filmleriyle eşit koşullarda yarışacak görkemli bir film geliyor…

New York’ta Beş Minare…

Amerika’nın hocası, cemaat lideri
    Haluk Bilginer’i böyle hiç görmediniz. Sinemalarda Teaser fragmanında ünlü oyuncuyu görenler şaşkın durumda. Başında takkesi, önünde seccadesi ile New York’ta bir hocayı oynayan ünlü oyuncu görenleri şaşırttı. Sinemacıların ve izleyenlerin muhteşem dedikleri New York’ta Beş Minare filminin ilk görüntüleri çok çarpıcı… Mahsun Kırmızıgül’ün üçüncü filmi daha çekilmeden teaser fragmanı ile sinemalarda çok büyük bir ilgi ile karşılandı. Filmin teaser fragmanı seyreden herkesin ortak görüşü, gerçekten bu güne kadar böyle güzel ve çarpıcı bir fragman izlemedim demeleri. Uzun zamandır ortalıkta görünmeyen ünlü yönetmenin yeni bombası yola çıktı.

Bitlisli hoca
    New York’ta Beş Minare filminin Teaser çekimleri için Mahsun Kırmızıgül’e teslim olan Bilginer çok farklı bir tip ve karakterle izleyicilerin karşısına geliyor. Hollywood filmlerinde ve dizilerinde yer alan, Londra’da tiyatro oyunlarında yıllarca oynayan usta oyuncu Haluk Bilginer, Mahsun Kırmızıgül’ün üçüncü filminde çok önemli bir rolle 5 Kasım 2010’da sinemalarda olacak.

İzlemek için tıklayınız!
    http://msnyasam.ekolay.net/index.asp...=40&hid=681102

İki film 6 Milyon gişe
    Yaptığı ilk filmi Beyaz Melek, Türkiye’de vizyona giren yerli yabancı filmler arasında 2007’nin en çok izlenen filmi oldu. İkinci filmi “Güneşi Gördüm”le, toplumsal bir soruna “25 yıllık kangren olmuş yarayı, cesaretle gözler önüne sererken Türkiye’nin Oskar aday adayı oldu. İki filmi yaklaşık olarak 6 milyon gişe yapan Mahsun Kırmızıgül’ün 11 yıl önce hikâyesini yazdığı New York’ta Beş Minare’nin çekimleri Mayısta başlıyor. Hayalindeki filmi istediği bütçeyi bulamadığından dolayı çekemeyen yönetmen yıllardır kurduğu düşü gerçekleştirmek için yola çıktı. Beyaz Melek ve Güneşi Gördüm filmlerinin senarist ve yönetmeni olan Mahsun Kırmızıgül’ün 2010 yılındaki yeni ve üçüncü filmi NEW YORK’TA BEŞ MİNARE ile yine çok iddialı ve çok farklı geliyor.

Film için uzattığı sakalları yüzünden uzun zaman ortalarda görünmeyen Mahsun Kırmızıgül’ün oynadığı karakterde çok konuşulacağa benziyor. Görenlerin tanımadığı ünlü oyuncu ve yönetmen, söylentilere göre sakallı ve bıyıksız hali ile tam 1 ay boyunca tekke ve cemaatleri gezmiş ve bilgi toplamış. Müslüman cemaatlerinin tüm zikirlerini izleyen ünlü yönetmenin çektiği zikir sahnesi sinema tarihinde bu güne kadar çekilen en güzel zikir sahnesi diye konuşuluyor.

Fragman internette yok!
    Boyut filmin yapımcısı Murat Tokat yaptığı açıklamada; “ Mahsun Kırmızıgül’ün isteği üzerine filmin fragmanını internet ortamına koymadık. İnternet ortamına filmin teaser’ını vermediğimiz iyi olmuş çünkü filmin Teaser’ını merak eden sinema seyircisi, özellikle filmin fragman teaser’ını sinemalarda soruyor. Sinemacılar ilk kez böyle bir şeyle karşılaştıklarını söylüyorlar bu da bizleri mutlu etti. Bu film çok farklı, bu film uluslararası bir film olacak dedi.

Haluk, Mahsun, Musti dev kadro
    Kadrosuna da Türkiye’den Mustafa Sandal, Zafer Ergin, Salih Kanyon, Hüseyin Avni Danyal, Ali Sürmeli, Bora Sivri, Murat Ünalmış oynayacak. Amerika’da oynayacak oyuncuların isimleri sır gibi saklanırken, filmde oynayacak 4 ana karakterin yanı sıra, 100’lerce yan rollerde oyuncu da yer alacak. 70 dakikası Amerika’da, çekilecek olan filmin diğer mekânları, ise Türkiye’de Konya, Bitlis ve İstanbul olarak belirlendi.

Çekimleri Mayıs ve Haziran ayında gerçekleşecek film Mahsun Kırmızıgül’ün ilk yazdığı hikâye olma özelliği taşıyor.
    ''Konu Trabzonspor olunca,orada oynayan futbolcuların,kendini özel hissetmesi ve insanlara bişeyler vermek zorunda olduklarını bilmeleri gerekir.Bu duygu saf bir duygu olabilir;Ama ben böyle düşünüyorum.'' Kazım KOYUNCU.
    ---ist. kültür üniversitesi---İKU TS---

faik celikoflu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

beyaz melek değil miydi yahu mahsunun ilk hikayesi?

veya o senaryo hikayeden sayılmıyor mu?

gecenin kanatlarının senaryosunu da mahsun yazmamış mıydı ?

ne çok soru sordum yahu
    Bordo Mavi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Mahsun'un yaptığı "Güneş'i Gördüm" filminden sonra, hiç bir filmine gitmemeye karar verdim...
    Nete düşsün ordan izlerim...
    O da belki...
    Hamiş

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

mahsun biliyo reytingi

Nereden
    İstanbul

Alıntı efex61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mahsun'un yaptığı "Güneş'i Gördüm" filminden sonra, hiç bir filmine gitmemeye karar verdim...
    Nete düşsün ordan izlerim...
    O da belki...
    nedense ben de tam tersi...

beyaz melek de çok güzeldi fakat güneşi gördüm (her ne kadar malum eşcinsellik işlenmiş olsa da) daha mesaj doluydu...

gerçekten çamaşır makinasında kardeşini yıkayabilecek çocuklar var doğuda...
    Bordo Mavi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı faik celikoflu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nedense ben de tam tersi...

beyaz melek de çok güzeldi fakat güneşi gördüm (her ne kadar malum eşcinsellik işlenmiş olsa da) daha mesaj doluydu...

gerçekten çamaşır makinasında kardeşini yıkayabilecek çocuklar var doğuda...
    Ben cinsellik açısından demiyorum ki abi...
    Filmde yer verilen PKK sempatizanlığı yeterli izlememek için...
    Dikkat ettin mi filmde geçen o muhabbetlere ?
    Hamiş

Muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Mahsun Kırmızıgül'ün şanssızlığı geçmişi. Geçmişte insanlar üzerinde kıro bir imaj bırakmış. Mesela arkadaşlarla Mahsun'un filmine gidiyoruz (örneğin Güneşi Gördüm) filmi beğeniyorlar. Ama ertesi gün birisi film nasıldı diye sorduğunda beğendim diyemiyorlar bunun yerini salla ya Mahsun'un yaptığı filmden ne çıkar vs. Keşke kızlar kızlar gelemmi gibi şarkılar yapmak yerine en baştan beri sinema sektöründe olsaydı.

Muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İçel

Ben cinsellik açısından demiyorum ki abi...
    Filmde yer verilen PKK sempatizanlığı yeterli izlememek için...
    Dikkat ettin mi filmde geçen o muhabbetlere ?
    İyisiyle kötüsüyle tamamen gerçekleri yansıtmış bir film ama. Doğudaki köylerde Pkk sempatizanı olan yok mu?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Muhammed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyisiyle kötüsüyle tamamen gerçekleri yansıtmış bir film ama. Doğudaki köylerde Pkk sempatizanı olan yok mu?
    Tamam var...
    Ama filmde verilmek istenen çok farklı bişey...
    PKK'ya destek verenleri acındırmak istiyorlar açıkça...
    Hamiş

Nereden
    İstanbul

Tamam var...
    Ama filmde verilmek istenen çok farklı bişey...
    PKK'ya destek verenleri acındırmak istiyorlar açıkça...
    bu forumda bu konulara girmek istemiyorum...

ama şunu diyeyim sadece; orda aslında arada kalan insanların çaresizliği vurgulanmıştı...

herneyse; bu film bakalım nasıl olcak, bekliyoruz...
    Bordo Mavi

Nereden
    Almanya

25# Alan Carlos Gomez da Costa
    Ne Yönetimspor ne Tekkespor ...Alayina TRABZONSPOR !!!
    / Rize Ardesenli

Saltuk Buğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Filmde haluk bilginer feto yu canlandırıyo.. bide vatansever insanları çok karalamışlar..
    Tonya/İskenderli-Beylikdüzü/İstanbul

Emre7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

haluk bilginerin bu adamla ne işi var.
    zırlatmaktan başka bir iş bilmeyen mahsum gene "damar" bir yer bulmuş.
    millet para kazanmayı biliyor
    [ille d' 7]

Saltuk Buğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu başlık çok gereksiz bence.. Vatan hainlerine destek veriyoruz..
    Tonya/İskenderli-Beylikdüzü/İstanbul

Ali Tunahan Güllü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Milletin duygularını sömüren filmlere bir yenisini daha ekledi!!
    OSCAR CARDOZO

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)