Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 98 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ali Kemal Denizci | Býçkýn Delikanlý

Standart Ali Kemal Denizci | Býçkýn Delikanlý

Sevgili gönül dostlarim Trabzonsporumuzun resmi dergisindede ele alinan unutulmaz yildizimiz Farozlu Ali Kemal DENIZCI hakkindaki düsüncelerinizi buraya yazin

O türkiyenin yetistirmis oldugu en iyi 5 futbolcu arasinda gösteriliyor

O türkiyede ve avrupada özel seyircisi olan birkaç futbolcudan biri

O teknigi, pasörlügü ve top hakimiyeti ile parmak isirttiran yildizimiz

O senin, benim bütün Trabzonspora gönül vermis renkdaslarimizin Ali Kemali

O Farozlu Ali Kemal;

Abisi nedir bu kimsemi sevmedi bu ali kemali neden yorum gelmede kaç gündür

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

iyi de ali kemali sadece büyüklerin anlatttiklarindan duyduk.sadece hoca olarak gördük istersen o konu hakkinda düsüncelerimizi yazmayalim.

anam hiç mi bilginiz yok hiçmi aramızda ali kemali canlı yada videodan izleyen yok hiç kimse yoksa babanızdan duydugunuzu yazın

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

farkli bisey mi dedik simdi.

alikemali ne videodan ne de canli(yasimiz musait degil) izleyebildik.

babamdan duyduklarimi anlatmaya kalksam yillar geçer.

ama bi tanesini anlatayim.

fatih terim denen dallamayi sahada aglattigini bunun üzerine turgay seren de gazetede 'meslektasina bu yapilirmi ali kemal'' yazdigini duydum.

ayrica 2 aten altayli oyuncuyu kafa kafaya çarpistirmis

he şöyle hadi yarışma yapalım kimin babası daha çok şey anlatmış

kazanana ali kemalin hayatını anlatan bir mail atıcam evt ts liler asılın klavyeye

bana eskilerden bi abi demisti.. yattara ali kemalin %20 i felandir dedi..

öyle bir topcuymus..

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

O türkiyede ve avrupada özel seyircisi olan birkaç futbolcudan biri

??? avrupa he ???[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Onun oynadigi zamanlig maçlarindaona faul yapanlar cezalandirilirmis, faul yapmak yasakmis çünkü o zamanlar Milli Takimin sahip oldugu üstün özellikli tek golcüymüs. Büyüklerimizden duyduklarimiz böyle. Yani anlayacagimiz gerçek bir EFSANE'ymis.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    56

Sevgili Camoka,
    <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    Iste dayanamadim ve internet forumlarinda herkese ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">sayin[/B]? diye hitap etme prensibimi bu forumda bozmus oldum ama sikayetim yok. Bu basligi bu kadar geç farkettigim için kusura bakma ama forumdaki hareketliligi görüyorsun. Bütün yazilanlari ayni anda takip etmek her zaman mümkün olmuyor.

Ben 37 yasindayim ve 14 yasina kadar Trabzon-Salpazari?nda yasadim. 1976?daki ilk sampiyonluk maçindan itibaren, Ali Kemal?i gerek tribünde çiplak gözle, gerek televizyondan pek çok defalar izleme bahtiyarligina ulastim. Bunun ne kadar büyük bir ayricalik oldugunu sonraki yillarda çok daha iyi anlayacaktim. Beni kolumdan tutup Avni Aker?e maça götüren ve simdi hayatta olmayan babama her gün dua ediyorum bu yüzden?

Ali Kemal?in ilk göze çarpan özelligi essiz süratiydi? Size söyle anlatmaya çalisayim: Kendisini marke etmeye çalisan zavalli rakip defans oyuncusunun beyni ayaklarina <B style="mso-bidi-font-weight: normal">?tekme at?[/B] emrini verinceye kadar, O çoktan birkaç rakip oyuncunun belini kirmis olurdu. Inanin, bazen kendisini gözle takip etmekte zorlanirdik. Hâttâ yine babamla gittigimiz bir maçta çocuk aklimla, ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">acaba bazi insan üstü özellikleri mi var[/B]?? diye düsündügümü hatirlarim. Yalniz Fatih Terim degil, katlayip geçtigi bütün defans oyuncularinin birkaç saniye sonraki yüz ifadelerini görseydiniz, ertesi günü futbolu birakacaklar sanirdiniz. Bundan dolayi, Trabzonspor Dergisi?nin son sayisinda kendisiyle ilgili attigi ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">rüzgar gibi geçti[/B]? basligindaki ifade bu dünyada hiçbir fani tarafindan O?nun kadar hakedilmemistir.

O kadar kendine has bir futbolcuydu ki, bugün sizlere daha iyi anlatabilmek için ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">stili su oyuncuya benzerdi[/B]? diyebilecegim bir kimse bulamiyorum. Aradan geçen bunca zamanda futbol bu kadar hizlandi, gelisti ama ben onun kadar süratli bir ikinci futbolcu daha gördügümü hatirlamiyorum. ?<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Abartmis olmayayim, belki vardir[/B]? diye hafizami zorluyorum, yok? Zorla degil ya? Simdi Real Madrit?te oynayan Ronaldo?nun Barcelona?daki ilk gençlik yillarinda dogrudan kaleye indigi zamanlardaki görüntülerini sag kanat ataklarina uyarlarsak belki biraz benzetmis olabiliriz.

Siz en iyisi Ronaldo?yu filan birakin, gözlerinizi kapatip Avni Aker?e gidin? Yagmurlu ve puslu bir hava?Hayal edin ki Trabzonspor sag kanattan bir atak gelistiriyor? Etrafina bordo ve mavi isiklar saçarak inanilmaz bir süratle rakip kaleye inen o akla hayale, tarife sigmaz gök cismini zaten göreceksiniz?

Hepinize kucak dolusu sevgiler kardeslerim?

murat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    46

Momentus abi, senin yazilarini okumak ayri bir zevk. bakiyorum sen bisi yazmissin hemen okuyorum yazilarinin devamini bekliyoruzzzz..

momentus özellikle sana saygılar ali kemali çıplak gözle seyretme
    fırsatı buldugun için inanılmaz şanslısın ben yaşım gereği(daha 17) ali
    kemalin hikayelerinden başka birde birkaç kısa videosunu izleyebildim
    babam sık sık anlatırdı kendisi ali kemali oldukça fazla seyretmiş
    (babam benden bile daha fanatiktir ama belli etmez) ben genellikle
    babamdan duydugum kadarı ile ali kemali tanıyorum ama keşke onu canlı
    seyredebilseydim

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

bugün babama acdim bu konuyu, söyledikleri...

zamanin efsanevi futbolcusu Kevin Keegan'a benzetirlerdi onu diyor. Yattara gibi ayagindan kimse top alamazdi, hatda faul yapmaya bile korkarlardi...

sonra 3,5 milyon a satti onu yönetim, Trabzon sehri bu olaya coooook kizdi, olaylar cikdi...müthis futbolcu idi diyor....

Cenkhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Kendi anlatiyor satilma olayini. Yönetim zordaymis gideceksin denmis ona. Ali Kemal de maasimi indirin de yollamayin beni demis ama aglayarak gönderilmis.

Nereden
    Belçika
    Yaþ
    39

babam anlatmisti cizgide adam gecerdi oyle mukemmel bir futbolcuymus ali kemal.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Ben satildigi günü çok net hatirliyorum. Sanirim7-8 yasindaydim. Bütün gün agladim... Hatta babam bana sirf biraz neseleneyim diye bisiklet almisti....

Hiç istemedigi halde satildigini , Trabzon'un ayaklandigini hatirliyorum. Eziktas'a gittigi sene çok kötü oynadi..

Stili hatirlayan varsa Arjantinli Kempes'e benziyordu.

geronimo_61
    Ziyaretçi

özellikle simdiki maratonun orasinda farozlularin önünde bir baska oynarmis, liverpol maçinda teknik direktörü deli etmis oyuncusuna artik yönleri anlatmaya baslamis,,,

çok sicak da bir adammis dobraymis, zamanin en iisiymis ilgilenenler son sayida ali kemal röportaji bulacaklardir.

hakantpl - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Yaþ
    45

VAY BEAA.. MOMENTUS ABI SIZ DIGER TOPCULARIN DA HIKAYESINI UNUTAMADIGINIZ MAÇLARINIZI ANLATIRSANIZ BIZ DE FAYDALANSAK ? NE IYI OLURDU DEGIL MI.

denizci61
    Ziyaretçi

Sadece sunu söylemek istiyorum;onu çiplak gözle seyredemedigim için kendimi çok sanssiz sayiyorum

corleone - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

bugün kazim kanat ssabah gazetesinde kendisine yattara yi soranlara ali kemal in zenci olani diye karsilik verdigini okudum tam denk geldi buraya yazayim bari...

Trabzonspor dergisindeki röportajinda Fatih Terim'le arasinda olan, milli takimdaki,"Peki yaorta sahanin kaptani kim?" muhabbeti çok hosuma gitti. [img]smileys/smiley36.gif[/img]

forumu okurken dikkatimi birsey çekti...forumun yas ortalamasi asiri genç...kimse Trabzonspor'un gerçek tarihini görmemis...herkes duyduklarini hissetmis gördüklerini degil...herkes ezik takim taraftari olarak gününü yasamak yerine tarihini yasamaya gönül vermis... BU NE SEVGI YAA... iste Trabzonspor'un gücü stadinda hissedilen bu tarihten gelir... Trabzonspor'un senol'u Petkoviç'tir,Alikemal'i Yattaradir,Necmi Perekli'si Fatih Tekke'dir... dün Hami idi yarin baska biri...

NOT:kusura bakmayin Alikemal BABA ile bir alakasi olmadi ama ilham gelmisken yazayim dedim...hiç yoktan içinde Alikemal ismi geçiyo [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Ali Kemal'in liverpool maçinda sahanin ortasindaki horonuyla ilgili bilgisi, fotosu falan olan var mi? Keegan'i (?) calimladiktan sonra macin ortasinda durup ufak bi horon atmis. Horondan sonra bizimkiler gaza gelmis, bak bunlar da insan biz oyunumuzu oynarsak bunlarla dalga bile geceriz diye. Cok aradim ne bir foto bulabildim ne de soyle layigiyla anlatan birilerini.

Ballistic - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Konu Ballistic tarafýndan (27.10.2007 Saat 01:34 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)