Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 98 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ali Kemal Denizci | Býçkýn Delikanlý

Ballistic - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

kusura bakmayin büyük oldu ama bizim futbolcularimiza deger

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

merhba trabzon sevdalilari ali kemal denizci hakkindaki yorumlari okudum.hepsi gerçekten çok güzel övgüler bende aklima gelen bir aniyi sizinle paylasmak istiyorum .jhon benjamin toshack besiktas teknik direktörlügüne geldigi zaman hava limaninda gaztecilerin türkiyedeki futbolcularin hangisini begeniyorsunuz diye soruldugunda ali kemali taniyorum dedgini duymustum ve çok sasirmistim sizcede sasirtici degilmi

Guests
    Ziyaretçi

[QUOTE=barchu]

Ali Kemal'in liverpool maçinda sahanin ortasindaki horonuyla ilgili bilgisi, fotosu falan olan var mi? Keegan'i (?) calimladiktan sonra macin ortasinda durup ufak bi horon atmis. Horondan sonra bizimkiler gaza gelmis, bak bunlar da insan biz oyunumuzu oynarsak bunlarla dalga bile geceriz diye. Cok aradim ne bir foto bulabildim ne de soyle layigiyla anlatan birilerini

ARKADASIM MERHABA BEN BU KONUYU AÇACAKTIM.76 YILINDAKI MAÇTA ÇALIMI ATIP HORON OYNAMIS.BUNUN LA ILGILI KAYNAK.IKI SENE ÖNCEKI BORDO MAVI DERGISINDE GÖRDÜM VE HOSUMA GITMISTI..SANIRIM ALI KEMAL DENIZCI ILE RÖPORTAJ YAPMISLARDI.BENDE VAR YANI KAYNAK..ADAMIN LAFI^^ÇALIM ATTIM HORO OYNADIM^^

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr

trabzon'da arafil boyu semtinde bir çocuk. ben yani, selahattin kinali. üniversite ilkokulu ögrencisiyim. çimento fabrikasinda isçi olan babam , "polos pondoros (lakabim), hazir ol pazar günü seni bir yere götürecegim" dedi. nereye gidecegimizi biliyorum, icimde binlerce ben daha dogdu sanki, sigamiyorum kendime, o güne kadar birçok bayram yasamistim, ama hepsi toplansa pazar günkü bayrama usak bile olamazdi. babamin ellerinde hapsolmus elimle uzun sokaktan yürümeye basladik. sahne su; ben iki de bir babamin adimlarinin önüne geciyor, "baba ali kemal abi de oynuyor mu, baba senol abi gol yemez degil mi, baba turgay abi gol atar mi (babam turgay'i çok severdi) " türü sorularla heyecanimi yenmeye calisiyordum.

stada girdim. ikinci ligdeki son maclarimizdan biri. kalede mustafa var, o zaman bana cok sisman gelmisti nedense, maci izleyemiyorum bile, anlatilasi bir sevinc degil yasadigim. 1-0 kazaniyoruz o maci. skoru önemli olmayan bir mac olarak kalmis hatirimda..

o günden sonra, 18 yasina kadar sürekli yasadigim o guzel sehirde yüzlerce maci izledim, yasadim. sampiyonluklar ve büyük takimlara özgü duskirikliklari.

geriye dönüp baktigimda, mesela yolda görüyorum kendimi, karsidan alikemal abi geliyor, dozer cemil, kaptan..yaninda..bize cok harclik verdigini hatirliyorum , özellikle ali kemal abinin. cebinde 5 milyonla ölen dozer cemil de zaman zaman harclik verir, ya da seker filan alirdi bize. senol abi, biraz cimriydi)

hasili;

cok guzel insanlarla cok onurlu ve "güzel" bir cocukluk yasadim. trabzonspor, meger sen bizim hayatimizin kendisi imissin. 20 yildir yasadigim istanbul'da, bir an bile aklimdan cikaramadigim güzel insanlarin sehri. babam ne kadar icimdeyse, su anda belki faroz yali kahvesinde batak oynayan ali kemal abi de o kadar icimdedir.

kesmeli artik...sonu kötü olacak.

Yaþ
    42

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

TRABZONSPOR a ço0k hizmetleri geçti. En azinda her maçinda yüregini ortaya koydu. keske 18 taneside Ali Kemal DENIZCI gibi olsa.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

ZIYA DOGAN'IN ANISI

Geçen sezon takimin ikinci siraya yükseldigi ve sampiyonlugun telaffuz edilmeye basladigi günler.Ziya Dogan da -Zannedersem cnn TÜRK'te- canli yayinda konuk.Laf dönüp dolasip trabzon taraftari ve trabzonsporluluga geliyor.Ziya Hoca su aniyi anlatiyor:

-Bir maçtan galip ayrilmisiz.Takim otobüse binmis tesislere gidiyor.Kitlenin içindeheyecanla bize el sallayanlardan birini seçiyorum.Trabzon efsanesinin mimarlarindan takimin eski futbolcusu ve hocasi ALI KEMAL DENIZCI

Iste tevazu istevefa iste TRABZONSPOR SEVGISI

her zaman her yerde kalbimde olacaksin TRABZONSPOR'um

senin gibi sanli takima çok ali kemal ler gelecek veee onun ruhunu tasiyacaktir.Lazoroni omer

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Futbolun kurtulusu mahallede

Trabzonspor'un 70'li yillardaki efsane kadrosunun bas aktörüydü Ali Kemal Denizci. Kentin futbolcu fabrikasi Faroz Mahallesi?nin Türk futboluna armagan ettigi bir isimdi o. Efsane oyuncu, ayni mahallenin çocuklariyla pes pese sampiyonluklar yasadiklarinin altini çiziyor.
    1960'larin sonlaridir. Türkiye'nin birçok vilayeti gibi Trabzon'un da artik bir sehir takimi vardir. Bordo-Mavi renklere sahip takimin maçlarina ilgi çok büyüktür. Özellikle de gençlerin ilgisi. Iste onlardan biri de Trabzonspor'un efsane futbolcularindan Ali Kemal Denizci'dir. Hirsi ve inatçiligiyla bölge insaninin karakteristik özelliklerini yansitan Ali Kemal Denizci, Trabzon'un futbolcu fabrikasi Faroz'dan. Simdiki sahil yolunda denize komsu daracik mahalleleri olan bir yerdir Faroz; o mahallelerde dogan her erkek çocuk da potansiyel futbolcu...

"Benim çocuklugumda buralar kumsaldi. Sabahlari burada üç bes kisi bir araya gelip futbol oynardik. Terleyince de kendimizi denize atardik" diye anlatmaya basliyor Ali Kemal... Aksama kadar top pesinde kostuklarini, aksam eve geldiklerinde ise ekmegi suya bandirip yediklerini hatirlatiyor: "Burada futbolcu yetismeyecek de daha nerede yetisecek? Altyapi yoktu; ama Allah'in verdigi bir yetenek vardi herkeste"

Aileler çocuklarinin futbolla mesgul olmasini istemez. Ama, yine de her erkek çocuk futbol topunun pesinde kosar. Ali Kemal'in durumu da çok farkli degildir. Ailesinin haberi olmadan "kaçak" çikartir lisansini. Yasi henüz 17'dir. Çok iyi oyuncularin kaybolup gittigi o yillarda onun en büyük sansi olur lisans çikartmasi. "Lisans sahibi olmak bugünkü kadar kolay degildi. Çok siradisi özellikler araniyordu. Çünkü herkes futbolcuydu o zaman." Eski günlerden bugüne bir geçis yapiyor ve "Simdi futbolcu ariyorsun oynatmak için." Altyapidan istenen kalitede futbolcularin çikmamasini mahalle futbolunun bitmesine bagliyor; "Mahalle futbolu sona erince yetenekler de bitti. Trabzon'da bizim zamanimizdaki gibi bos alanlar da kalmadi. Federasyon bir tesis yapiyor sehrin bir bölgesine. Çocuklar, mesela Erdogdu Mahallesi'nden kalkip o tesise top oynamaya mi gidecek? Gitmiyor zaten. Isin kökünü kurutuyoruz. Trabzon'da bütün amatör takimlar gece gündüz Yavuz Selim Stadi'nda oynuyor. Top oynayacak yer kalmadi."

Oglum banka mi soydun?

Ali Kemal tüm gününü futbol oynayarak geçirmiyordur. Zaman zaman balikçilik yapar: "Onun disinda mandalina satardim. Pastaci ve terzi çirakligi yapardim." Bunlari yaparken bir yandan da liseyi bitirir. Üniversite imtihanina üç kez girer. Ama kazanamaz.

Ilk takimi Çarsibasi'dir. Bir sene sonra Trabzon Yolspor'a transfer olur. Ardindan Rizespor'a geçer. "Rize'ye gittigim yil, bana transfer parasi olarak 15 bin lira verdiler. Üstelik paranin yarisini da pesin aldim. Hayatimda o kadar parayi ilk kez bir arada görüyorum. Düsün, babasindan haftalik 25 kurus alan bir kisi için bu paranin büyüklügünü. Paralari pantolonumun ceplerine koydum. Iki elim de üzerlerinde. Trabzon'a gelip eve kapagi atana kadar durum bu vaziyet. Evde odama çiktim. Paralari yatagin üzerine serdim. Annemi çagirdim. Rahmetli o kadar parayi bir arada görünce "oglum bankayi mi soydun" dedi. Çok korktu. Onu zor inandirdim banka soymadigima." diye anlatiyor ilk transferi sirasinda yasadiklarini...

Rizespor, o siralar üçüncü ligdedir. Üstelik Ali Kemal amatör olarak oynuyordur. Bir zamanlar F.Bahçe ve Besiktas'ta oynayan efsanevi futbolcular Senol ve Birol da Rize'dedir. "Onlar bize göre yasliydi. Santrfor mevkiinde oynuyorlardi. Beni de ceza sahasina sokmuyorlardi. "Sen çizgiden orta yap" diyorlardi. O aliskanlik epey devam etti. Onlarin bu tavri yüzünden golcülügü sonradan kazandim." diyor.

Ve efsane kadro doguyor

Ali Kemal, Rize'de 2 sene kalir. Bu sirada gösterdigi performansla Kayserispor'dan teklif alir. "Gittik. Imza attik. Biraz para ve pastirma sucuk alarak Trabzon'a döndük. Meger o sirada Trabzonspor da beni istiyormus. Bizimkiler federasyonda güçlüydü. Kayseri'ye attigimiz imza geçersiz sayildi. Trabzon'da kaldim." diyor. Trabzonspor ikinci ligdedir. Bir sezon önce Ankara PTT ile sampiyonluk için kiyasiya yarismis ama ikinci olmustur. Sehrin ileri gelenleri bu durum karsisinda "Kendi öz evlatlarimiza dönmemiz lazim." diyerek, sagda solda oynayan bütün Trabzonlu futbolculari bir araya getirir. "Amaç ikinci ligde sampiyon olmaktan ziyade orta siralarda yer almakti. Eger takim sampiyon olup birinci lige çiksaydi. Bugünkü efsane kadro dogmazdi." diyor ve ekliyor: "Bizi alan Trabzon'un maddi imkansizliklariydi."

Kadro kurulduktan sonra ilk yil sampiyonluk averajla Kayserispor?a kaptirilir. Ikinci yil ise sampiyon olurlar. ?Sanki her mevki için seçilmis elemanlar toplanmisti. Aslanlar gibiydik. Müthis bir takim olduk. Birinci Lig?de ilk yil tecrübesizligimizden dolayi 9. olduk. Yoksa biz çogu takimdan daha iyiydik. Kupada finale yükseldik. Onu da tecrübesizligimizden kaybettik.?

Yazin Kibris?ta yapilan Baris Kupasi Trabzonspor?un belki de bugünlere gelmesinin en önemli dönüm noktasidir. ?O turnuvaya G.Saray ve Besiktas takimlari katildi. Onlari yenerek sampiyon olunca dedik ki, ?Yahu biz Türkiye?nin en iyi takimlarini yenebiliyoruz?. Takima güven geldi. G.Saray, Besiktas ve F.Bahçe bizim için o yillarda Türkiye?nin en büyük takimlariydi. Ama kupayi kazandiktan sonra dedik ki biz bunlari hallederiz.?

Sampiyon kim olur Riza?

Ona göre bir takimin sampiyon olmasi için yildizlardan olusan bir kadro kurmasindan ziyade kendine güvenmesi çok daha önemli. Daha sonra gittigi Besiktas?ta basindan geçen bir olayi söyle anlatiyor: ?Rizalarin, Ziyalarin yeni oynamaya basladigi dönemde kamp için Almanya?ya gittik. F.Bahçe ile bir maç oynadik ve 3-0 kazandik. Riza?ya dedim ki. ?Bu sene kim sampiyon olur?? Abi dedi, F.Bahçe. Oglum dedim, az önce 3-0 yendik onlari. ?Olsun? dedi. F.Bahçe sampiyon olur. Dedim, al kagidi kalemi eline. Kadrolar kurduk. Ben biz daha iyiyiz dedim. Ama o yine de F.Bahçe?de israr etti. Sezon sonu biz sampiyon olduk. O yil gençlere ben, Necdet, Mehmet Eksi gibi tecrübeli oyuncular abilik yaptik. Güven asiladik. Inandik ve sampiyon olduk.?

Sampiyonluk hasretiyle tutusan Trabzonspor?un bu özlemini gidermesi için Ali Kemal?in reçetesi söyle: ?Yerine göre adam alinmali. Futbola aç, yetenegi olan isimler seçilmeli. Kendine güveneceksin. Sampiyonluga inanacaksin. Ve sampiyon olacaksin.? Trabzonspor?un 6 yilda 5 sampiyonluk kazandigi yillari, ?Ikinci yilimizda sampiyon olduk. Hem de çok rahat. Sonra bir kez daha olduk, derken bir ara verdik. F.Bahçe ipi gögüsledi. Aslinda bizden sampiyonlugu alamazlardi. Biraz fazla havalandigimiz ve simardigimiz için öyle oldu.? sözleriyle anlatiyor. Ilk yillar Trabzonspor?un sampiyon olmasini bütün Türkiye?nin takdir ettigini söylüyor; ?F.Bahçe?liler bile sevindi.? Ancak, sampiyonluklar pespese gelince kiskançliklar da ortaya çikmaya baslamis.

Ali Kemal hirsliydi, bu yüzden futbol hayati boyunca çok kirmizi kart gördü. Özellikle de Trabzon formasiyla. Bunu kaybetmeyi hazmedememesine bagliyor. Ama daha sonra transfer oldugu F.Bahçe ve Besiktas?ta hiç kirmizi kart görmemis. ?Orada yenilmek o kadar zoruma gitmiyordu.? diyor. ?Eskisehir deplasmanindayiz. Rahat yenecegimiz bir maç; ancak ilk yari 1-0 maglup durumdayiz. Seyirci de benimle ugrasiyor. Hakeme sik sik itiraz ediyorum. Hakem de ?seyirciyi tahrik ediyorsun atacagim seni? diyor. Devre oldu. Ahmet Suat hoca ?Seni oyundan alayim, kirmizi kart göreceksin. Bos ver bu maçi, kaybedersek kaybedelim. Haftaya Fener maçi var. Sen lazimsin bize? dedi. ?Hocam söz kart görmeyecegim? dedim. Ikinci yariya çiktik. 5. dakikada kirmizi kart gördüm.?

Liverpool maçinda horon oynar

Ali Kemal, Trabzonspor?un ilk milli futbolcusudur ayni zamanda. Diger arkadaslarina göre tecrübeli oldugu için Bordo-Mavili takimin Avrupa maçlarinda da sazi eline o alir. 1976?da Liverpool maçinda ortaya koydugu futbolu bugün bile hatirlanir. ?O zamanlar tecrübesizdik. Milli takimda Avrupalilara karsi oynadigim için tecrübeliyim. Söyle düsündüm, topu alayim, bir iki kisiyi geçeyim bizimkiler de desin ki, bunlar yenilmeyecek bir takim degil. Psikolojik olarak rahatlasinlar yani. Topu aldim. Adamlara çalim atmaya basladim. Bizimkileri de ?çocuklar hadi bunlarla horon oynayalim? diye gaza getirdim.? Trabzon?da Liverpool?u 1-0 yenerler. Ancak Ingiltere?de ilk 18 dakikada 3 gol yer ve elenirler.

Ali Kemal?in unutamadigi maçlardan biri de Kocaelispor?la oynadiklari kupa maçidir. Cezali oldugu için ilk maçta yoktur. ?Bizi 1-0 yendiler. Sonra da Kocaeli gazeteleri ?Hamsinin kafasini ezdik? gibi basliklar atti. O gazeteleri aldim, soyunma odalarina astim. Her antrenmandan sonra arkadaslarla ?bunlari sahalarina hapsedecegiz, yari sahayi geçtiklerinde gol yemisiz sayacagiz? diyerek rövansa bilendik. Hatta Ahmet Suat Hoca da takimi motive etmek için, ?Bu takim Ali Kemal Spor mu?? diyerek olaya renk katti. Avni Aker?e çiktik. Ilk 20 dakika durum 5-0 oldu. O yillar istedigimizi yapacak güç vardi bizde.?

Ali Kemal, bugünlerde Trabzonspor?un siyahi oyuncusu Yattara?nin kendisine benzetilmesine bir anlam veremiyor. ?Ali Kemal süratle is bitiren biriydi. Yattara ise cambaz. Müthis bilekleri var. Benim öyle cambazligim yoktu. Ben vurup giderdim. Sut çekerek fazla gol atmadim. Kaleciyi de çalimlardim çogu zaman.?

F.Bahçe?ye aglayarak gider

Her transfer döneminde hakkinin verildigini belirten Ali Kemal, ?En üst rakami ben aliyordum. Pazarliga gerek yoktu.? diyor. Bu noktada lafi, Trabzon taraftarinin ?satilamaz? diye sehirde yürüyüs yaptigi Ali Kemal?in F.Bahçe?ye gidisine getiriyoruz. Dönemin yöneticilerine hak veriyor: ?Kulübün paraya ihtiyaci vardi. Takimda bir kisiyi feda etmeleri gerekiyordu. Iyi para getirir diye beni seçtiler. O zaman tepki gördü bu olay; ama Trabzon bütçesini kurtardi. Senol, Turgay, Necati gibi oyuncularin alacaklarini ödedi.?

F.Bahçe?ye imza attigi günü ise unutamiyor. ?Nakit parayi önüme atti F.Bahçeli yönetici. Paraya baktim, baktim. Disari çiktim. Bir saat kadar agladim. Ben Fener?e gidemem diyordum. Sonra abim geldi. Beni ikna etti. Oglum seni Trabzon?da istemiyorlar, at imzayi dedi. Tekrar içeri girdim. Küfür ede ede imzayi attim.?

F.Bahçe ile ilk Trabzon deplasmanina geldiginde sehrin gösterecegi tepkiyi çok merak ediyordur; ?Benim en çok gururlandigim gün o gündü. Pankartlar açildi. Hosgeldin Ali Kemal diye. Bu beni çok etkilemisti.? Trabzon maçlarinda hep kötü oynadigini söylüyor. ?Hem F.Bahçe hem de Besiktas?ta bir türlü Trabzon?a karsi oynayamadim. Ayagim topa gitmiyordu. Hatta hocalarima bile ne olur beni oynatmayin diye ricada bulunuyordum.? diyor.

Aglayarak gittigi F.Bahçe?de tutunamaz. ?F.Bahçe o yillar cadi kazaniydi. Gruplar vardi. Herkes birinin adamiydi. Trabzon?daki birliktelik orada yoktu. Trabzon?da söz verildi mi yerine getiriliyordu. Orada ise sözün önemi yoktu. Ama benim de hatalarim vardi. En basta seyirciyle barisik degildim. Amigolara posta koyardim. Biraz daha akilli olsaydim o takimin kaptani bile olurdum. Senelerce de orada oynardim.?

Raush?u içki masasinda kandirir

Bir gece sabaha kadar o yillarin F.Bahçe Teknik Direktörü Raush?la viski içer. Amaç hocasini kandirarak F.Bahçe?den ayrilmaktir: ?Raush beni çok seviyordu. ?Seni göndermem? dedi. Sonra Rize?de oynayan kardesin Osman?i getirirsen seni birakirim? diyerek açik kapi birakti. Ali Kemal ertesi gün Rize?nin yolunu tutar. Kardesi Osman?i kolundan tuttugu gibi F.Bahçe?ye getirir. Raush?a gidecegi takimi söylememistir. ?Besiktas?a gitmeme belki izin vermezdi. Ona bunu söylemedim. Gittim Besiktas?la anlastim.? Besiktas?i tercih etmesinin sebebi Siyah-Beyazli takimin daha bir Anadolu havasina sahip olmasidir. ?Trabzon?a gidemezdim. Çünkü o yillarda Trabzon?da ?giden bir daha geri gelemez? anlayisi vardi.? Hatta Trabzon?a gitmemesine sevinir; ?Çünkü son dönemlerimdi. Insanlar hafizalarindaki Ali Kemal?i bulamayabilirdi. Istedigimiz performansi gösteremeyebilirdim.? Besiktas?ta gençlerle tecrübelilerin kaynasmasi sonucu sampiyonluk yasarlar. Üstelik bir dönem Trabzon?da beraber oynadigi Necdet, Serdar Bali, Mehmet Eksi de Besiktas?tadir.

Futbolu biraktiktan sonra ticarete atilir. Bir arkadasiyla ortaklik yaparak fabrika kurar. Ancak iflas eder. ?Is iyiydi. Ben isi bilmedigim için ortak olan arkadasin da aldatmacasina gelince, kabak basima patladi. Bilemezsin, insanlarin sahtesi, yilani da çikiyor.? Bu sözleriyle arkadasini suçluyor. Bugün o arkadasi oldukça zengin. Ama Ali Kemal, insanligin paradan çok daha önemli oldugunu belirtiyor. Arkadasini gördügünde ?hirsiz ne haber? diye seslendigini söylüyor: ?O trilyoner oldu. Ben ise iyi ki onunla beraber olmadim. Su an kendimce en iyi dünyayi yasiyorum.?

Ali Kemal daha sonra hocaliga baslar. Bir ara Trabzonspor?u da çalistirir. Ancak ona göre durum hiç de öyle degildir. ?Trabzon?u bana göre çalistirmadim. Üç ay yardimci hocalik yaptim burada. Birilerine bakarsan Ali Kemal?i denedik derler. Bana göre birileri beni buraya getirmek istemedi. Yoksa ben bir Fatih Terim, bir Senol Günes olabilirdim. Kimse elimden tutmadi. Ben de kimseye yalakalik yapmadim. Garibanlarla beraberdim. Zenginlerin yanina gitmedim. Bundan sonra artik hiç niyetim de yok.?

Trabzon?u çalistirmadim

Hatta geçen sezon basinda dönemin Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Dogan?in ?gel menajerim ol? önerisini bile geri çevirir Ali Kemal. Ziya Dogan?a cevaben ?oglum biz çalismak istesek senin ne isin var burada? der. Ama hâlâ içinde ukdedir Trabzonspor. ?Takimi o sezon basi bana verselerdi orada bir iz birakirdim. Benim tek üzüldügüm o imkani bana vermemeleri. Ama ne yapalim, Trabzonspor gene bizim takimimiz. Bizim dünyamiz. Hoca olarak görev almasak da her zaman yanindayiz.?

Ali Kemal Denizci bugün Futbol Federasyonu?nun Karadeniz Bölgesi sorumlulugunu yapiyor. Görevi, yildiz oyuncular bulup çikartmak. ?Futbolcu var ama yetenekli oyuncu bulmak mesele. Lise maçlari izliyoruz. Turnuvalar düzenliyoruz. Eger bir yetenek varsa onu kesfetmeye çalisiyoruz. Kaybolup gitmemesi için ugrasiyoruz.? diyor.

ALI KEMAL?DEN INCILER

Çocuklugumuzda Trabzonspor?un maçlarina giderdik. Takimda sahtekar Ahmet vardi. Sol açikta oynardi. Ona hayrandim. Rize?den ayrilip Trabzon?la anlastim. Ilk sol açikta oynayan Ahmet?i kestim. Milli Takim?da da Metin Kurt hayraniydim. Beni Milli takima çagirdilar. Ilk Metin abiyi kestim. Özendigim, begendigim futbolcularin yerleri bana nasip oldu.

F.Bahçe?de oldugum yillar. Antrenmanlarda üç kisinin üzerine üzerine gidiyorum. Hocamiz Raush antrenmani durdurdu. ?Ali Kemal? dedi. ?Niye üç kisinin üzerine gidiyorsun. Topu arkadasina ver kaçsana?. Verkaçi o gün ögrendim.

Yine F.Bahçe?deyim. Havali geldigim için bana karsi diger arkadaslarin bakisi degisik. Sag kanattan kosuyorum, kosuyorum. Top atan yok. Sonra geceleri Engin?lerle takilmaya basladik. Artik bana top atiyorlardi. Ama kosacak halim yoktu.

Trabzonspor?da sampiyonluk için G.Saray?la oynuyoruz. Yenersek sampiyon olacagiz. Yendik ve aksam eglenmeye gittik. Saat on mu ne. Kalecimiz Senol masadan kalkti. ?Senol nereye diye bagirdik?? ?Yatmam lazim.? dedi. Senol her zaman disiplinli biriydi.
    Konu tigin tarafýndan (19.12.2007 Saat 12:07 ) deðiþtirilmiþtir.

Cem Akyüz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

ihtilal fýrtýna efsane adlý kitapta anlatýyo horon oynadýðýný liverpool maçýnda bende bi yerde okudum muhabir soruyo Trabzonla istanbul arasýndaki fark nedir diye Trabzonda balýðý bedava yiyordum istanbulda para veriyorm demiþdi.bir Faroz türbününün önünde bir baþka oynarmýþ
    Trabzonspor bizim varolma,bu dünyaya gönderilme nedenimizdir
    As Roma
    Francesco Totti "10"
    Twitter:cemtotti61

cuneytr
    Ziyaretçi

trabzonsporun altýn caglarý; spiker:kalede senol defansta turgay,cemil,necati,kadir ilerde alikemal....hepside trabzonlu trabzonun gercek cocuklarý bir efsanenin sahipleri onlar bizler bizler de onlarýz...yukarda yazýlanlarý okuyunca gercekten güzel yazýlar ve duygu yüklü yazýlar gördüm.ve anladým ki efsane belki hiçbirzaman dirilemeyecek belki de yeniden dirilecek ama yeni hikayelerde hiçbirzaman trabzonun yetiþtirdigi ceplerinde para olmayan ama yürekleri dünyalar kadar büyük olan o eski cemiller,alikemaller,turgaylar,kadirler olmayacak....
    Konu cuneytr tarafýndan (02.08.2007 Saat 11:20 ) deðiþtirilmiþtir.

Murat61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    34

takada gecen bir yazisini okudum oyundan cikarilmayacak tek isim aymandi diye o kadar iyi top oynayan bir insanin hic bisey bilmiyo gibi bir yorum beklemezdim cikarmamasinin nedenide olumune kosmasiymis!

BURAK DOGU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

bu yazýlarý okudukça insanýn o yýllarda olasý geliyor... heyy þanlý tTrabzonsporum ne günlere kaldýk....

POYRAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer

Bilgiler icin tesekkürler. Ali Kemal DENIZCI Türk futbolunun gelmis gecmis en büyük isimleri arasindadir.
    Bizim çektiðimiz, adamlýðýn bedeli.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Murat61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    takada gecen bir yazisini okudum oyundan cikarilmayacak tek isim aymandi diye o kadar iyi top oynayan bir insanin hic bisey bilmiyo gibi bir yorum beklemezdim cikarmamasinin nedenide olumune kosmasiymis!
    kendiside ölümüne koþarmýþ her maçta ondan öyle dedi herhalde
    As Roma
    Francesco Totti "10"

6Þafak Aydýn1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    46

babam adasidir ayni zamanda Ali Kemal mac esnasinda kramponlari cikarip otururdu diyor küstügü icin veya kizdigi icin
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Alýntý Safakno61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    babam adasidir ayni zamanda Ali Kemal mac esnasinda kramponlari cikarip otururdu diyor küstügü icin veya kizdigi icin
    onun hikayesini þöyle okumuþdum habire ali kemale faul yapýlýyormuþ hakem faulu vermiyormuþ ali kemalde sahanýn ortasýnda ayakkabýlarýný çýkartmýþ oturmuþ
    As Roma
    Francesco Totti "10"

BURAK DOGU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

yahu bize daha fazla aný anlatacak yokmudur hiç kimse... insanýn dinledikçe dinleyesi, sonra çýkýp deli gibi top oynayasý geliyor...

magicyattara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Seyretmek nasip olmadý Ali Kemal'i.Ali Kemal diyorum çünkü hep 20'li yaþlarda düþünüyorum onu.
    Çok teknik,çok kuvvetli olduðunu tahmin ediyorum anlatýlanlardan.Ve çok süratli.
    Burdan gitmek istememiþti,gittiði zaman yürüyüþ yapmýþtý o zamanlar Trabzon halký.Efsaneyi baþlatanlarýn baþýnda geliyordu.Bu gün konuþmalarýný dinlediðim zaman o kadronun niye þampiyon olduðunu daha iyi anlýyorum.Onlarýn hepsi aklý baþýnda ne yaptýðýný bilen insanlardý.
    Daha öncedende yazmýþtým,Efsane kadromuzun bütün oyuncularýnýn heykelini yaptýrýp,þehrin en güzel yerine koymamýz lazým.Belki bu sayede onlara olan vefa borcumuzu ölümsüzleþtiririz.
    Herkese Merhaba

kübraTs - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    34

Firtina,Ihtilal,Efsane kitabinda Liverpool macinda horon oynamasini söyle anlatiyor:

"Liverpool o zamanlar dünya markasi.Bizim de süper bir takimimiz var,ama tek milli takimda oynayan benim...Ben gectim Callahan'in karsisina horon oynadim. Bizim takimda bir tutukluk var o gün. Bir türlü istedigimiz topu oynayamiyoruz. Ben onlara bir öncülük yapmak istedim. Cesaretleri gelsin istedim. Dedim ki onlarda bizim gibi adam. Etten yani. Gecilir yani ha! dedim...Ben orda arkadaslarimi alevlendirmek, sahlandirmak icin yaptim. Cok önemliydi o olay. Calim attim,horon oynadim..."

Simdilerde böyle birseyi ancak rüyalarimizda görürüz...

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Ali Kemal 7 numaralý formayý mý giyiyordu ?
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

lucarelli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    49

Adýnýn en azýndan bir tesise verilmesini hakeden, bence yetiþtirdiðimiz en önemli futbolcu ve en büyük TRABZONSPORLU. fenere giderken alacaðý paranýn ne olduðuna dahi bakmayan sadece aðladýðýný, küfrettiðini hatýrlayan ADAM
    "bazi topcular luks arabalar, evler icin milyonlar odeyebilir, ben ayni parayla dun gidip kendime livorno formasi aldim, hepsi bu." CRISTIANO LUCARELLI

Yaþ
    32

yaaa yok mu bu adamla ilgili daha fazla kaynak

seyyah61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    39

Alýntý kübraTs Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Firtina,Ihtilal,Efsane kitabinda Liverpool macinda horon oynamasini söyle anlatiyor:

"Liverpool o zamanlar dünya markasi.Bizim de süper bir takimimiz var,ama tek milli takimda oynayan benim...Ben gectim Callahan'in karsisina horon oynadim. Bizim takimda bir tutukluk var o gün. Bir türlü istedigimiz topu oynayamiyoruz. Ben onlara bir öncülük yapmak istedim. Cesaretleri gelsin istedim. Dedim ki onlarda bizim gibi adam. Etten yani. Gecilir yani ha! dedim...Ben orda arkadaslarimi alevlendirmek, sahlandirmak icin yaptim. Cok önemliydi o olay. Calim attim,horon oynadim..."

Simdilerde böyle birseyi ancak rüyalarimizda görürüz...
    Gecen sezon onlar Rüstü'ye güzel bi horon oynatmistilar.
    "Hoy, mañana y siempre con el Barça en el corazon"
    "Bütün kýþ iþedikleri denizlere/Yazýn yüzmeye gidenlere yuh...
    Sana da yuh, bana da yuh..."

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)