Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 63 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bozoglu,Akbasoglu ve Sari?ya Istifa Çagri

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Letonya ve Rum kesimi... futbol tarihlerine altin harflerle yazdirdiklari birer tane isleri vardir... karsilarinda Türk Milli takimi ve Trabzonspor vardi... letonya ve rum kesiminin ortak noktasini bulamiyorum ama milli takim ve Trabzonspor un bir tane ve çok büyük ortak noktasi vardi... kazanmasi gereken kritik 100 maçin 90 ini kaybeden ortak noktadir bu... ve kaybettigi yüzde 90 inda da son 10 dk da yemistir gollerin yüzde 90 ini... hepsi tesadüf müdür? sanssizlik da olabilir tabi...

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Demirel`inBasbakanlik yillarindakendisine tepkiler arttigindave halkta memnuniyetsizlik olustugu zaman kullandigi bir laf vardi: "Biz gidersek Refah gelir". Yani demek istiyordu ki halinize sukredin biz gidersek basiniza daha buyuk belalar gelir, bugunleri de ararsiniz.

Simdi ayni mantikla hareket eden bazi arkadaslar surekli gecmise gonderme yapip "bu yonetim giderse kume dusme tehlikesiyasadigimiz gunlere doneriz" diyerek bilincaltlarindaki korku ve kompleksleri dillendiriyorlar.

Ben bu arkadaslara tarihte biraz daha geriye gitmelerini ve 6 yilda 5 sampiyonluk kazanan Trabzonspor`u hatirlamalarini tavsiye ediyorum. Arkadaslar, Trabzonspor kendi yuksek standartlarini bu sekilde koymustur. Trabzonspor`da basarinin olcusu bu olmustur. O yuzden hicbir gercek Trabzonsporlu asla serefli ikinciliklerle, gonullerin sampiyonluklariylakendini kandirmaz. Hele hele Liverpool, Inter, Barcelona galibiyetlerini bilenler on elemelerde Anorthosos`lere elenmeleri hic mi hic kabullenmezler.

Bir arkadas bu yenilgi bizi 30 yil geriye goturdu demis. Keske oyle olsaydi! 30 yil once sampiyonluklara hegemonyasini koymaya hazirlanan bir Trabzonspor vardi!Edited by: The Londoner

nerden baslayaim bilmiyorum bu kadar da olmaz.

1-transfer komitesindeki kisiler trabzonsporun basarisi için degil de kendi reklamlari pesinde kostuklari için transferler gecikti iyi transferler yapilmadi. isin garibi beceriksizliginiz yüzünden cümlealeme rezil oldunuz hala gazetelere çikip rumlara 10 atariz diye demeç veriyorsunuz. taraftarin sabri bu kadar da sinanmaz

2-senol günese o kadar yetki verildi ama o bu sorumluluga girmedi. transfer komitesine ince göndermeler ypacagina, tayyiple açilisa katilacagina transferin basina geçseydi.

3-yattaranin ilk maçtaki kirmizi kartina hiç sasirmadim. adam bagiriyo ücretimi artirin diye bakiyor bir gelisme yok sonra hazirlik maçlarindaki siniri ve ilk resmi maçta kirmizi kart... anladiniz siz..

4-mehmet yilmaz yillik 1,2 trilyon ve ilkonbir garantisi istiyormus. insan biraz kafasini ellerinin arasina koyup düsünür yaaa. ben forvetim. son 3 sezondur kaç gol attim? kaç lira aliyorum? kaç lira istiyorum? hakediyor muyum? istedigim paranin yarisini bana veren klüp çikar mi?

5-simdiye kadar paramiz yoktu transferde zorlaniyorduk. ama artik paramiz var ve paramizla rezil oluyoruz.

6-yönetimin hatasi iyilestirme adli politikayi uygulamasi ve takim içinde paranin en önemli hale gelmesiydi.

7-haftasonu trabzona gidiyorum.forma alacagim, maça bilet alacagim, klübe de üye olacagim belki gün gelir klübü bunlardan kurtaririm.

son olarak sonuç sudur. belki çok tepki alacagim, bana kizacaksiniz ama biz büyük klüp degiliz. bunu dün gece gösterdik.

büyük klübün sampiyonlugu hakem hatasi altinda sikeyle gaspedilemez büyük klüp üsütüste 2 yil ayni hatalari yapip yaklasik 20milyon$ kaybetmez

büyük klübün taraftari böylesine önemli maçta anonsla gaza getirilmeye çalisilmaz

büyük klübün yöneticileri böyle kritik ön eleme maçi öncesi bütün transferleri yetistirir

büyük klübün yöneticileri reklam yapma pesinde kosmazlar

büyük klübün yöneticileri kendi çikarlarini klübün çikarlari önünde görmezler

büyük klübün yöneticileri yönetici olduklarinda sadece hizmet etmeyi düsünürler

büyük klübün futbolculari baskiyi kaldirirlar

büyük klübün topçulari zam için, iyilestirme için harcadiklari enerjiyi biraz da yesil sahalara yansitmaya çalisirlar

büyük klübün futbolcular ara sira kendilerine aldigim parayi hakediyor muyum diye sorar?

herkese saygilar, sevgiler....

sapkayi önümüze koyup düsünelim

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı perhaps Nickli Üyeden Alıntı

Hüseyin'in iki maçtaki performansi transfer komitesinin7 aylik performansindan daha mi iyiydi ?

NE7 AYI 7 SENEEEEE SENEEE

ne atay baskani ya napsin adam yolladi bu adamlari aramaya o adam burda kii çogu arkadasimizdan trabzonlu o tribündeki halidaha maçin 10.dakkasinda ne haldeydi büyük baskan sonuna kadar arkandayimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

ahmet agaoglu diosunuz bende isterimde o olmasi gereken zamanda olmadi hatta kaçti[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Alone_61'e kesinlikle katiliyorum. ve sunlari ekliyorum:

1. YONETIM: Mayis ayinda sampiyonlar ligine kalacagimiz belli olmus. Takimin eksik mevkiileri belli. Santrfor, stoper, kaleci. Kasaya 24.3 milyon dolar girmis. N?aptilar? Tolga?ya, yani Türkiye?nin en iyi savunma oyuncusuna 1milyon dolari dahi cok gorduler. Brezilya?da 6 ay futbolcu izlediler. on eleme macindan birkac gun once ancak getirebildiler. bir santrforu on elemeye dahi yetistiremediler. Zurawski?yi birkac yuzbin euro icin kacirdilar ama bedeli 10 milyon dolar oldu. Transfer komitesi herseyi yuzune gozune bulastirirken baskan hic insiyatif alip ?tamam bu transferi ben bitirecem, siz cekilin? diyemedi.fficeffice" />
    2. SENOL HOCA: Ziya hocadan aldigi o sert takim yavas yavas eridi, yumusadi. O isiran takim, sahanin her yerinde rakibinden daha cok kosan, pres yapan diri takim gitti. Transferde inanilmaz bir pasiflik icindeydi. Cikip yonetime ?su su adamlari istiyorum? diyemedi.
    3. TARAFTAR: Avni Aker?deki taraftar artik maclari sinema izler gibi izliyor. Macin basinda bir ffice:smarttags" />lace w:st="on">gazalace> gelip 5-10 dakikalik tezahurattan sonra sus-pus oluyoruz. Inonu?de boyle mi taraftar? Takimlarini atesliyorlar. Strese sokmuyorlar. Itici guc oluyorlar. Ama biz sahamizda birak tezahurati futbolculari isliklarla, yuhlarla baski altina aliyoruz. Ama onlar da hakli. Hic guldurduler mi yuzlerini?
    Böyle bir takimin basarili olmasi mumkun mudur? Tabii ki hayir. Bundan sonra isimiz daha da zor.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Alıntı ozcanasanoglu Nickli Üyeden Alıntı
    bülent abi "transferdeki basarisizlik" istifa sebebi degil, "transferdeki basarisizliktan dolayi bu takima elenmemiz" dir basarisizlik..ve bu bana göre istifa için fazlasiyla yeterli bir sebep...basarisizliklarin ve bu denli utanç yasatanlardan hesap sorulmamasi diye birsey söz konusu olabilir mi...

Sevgili Özcan, herhalde Perhaps (Emrah) ile beni karistirmis olacaksin. Ben henüz bir sey yazmadim, sadece okuyorum simdilik...

Sevgiler...

Bülent

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

evet abi ikinizin nicklerini karistiriyorum...yorumlarini bekliyoruz...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

maç sonucu bekliyorduk bazi seyleri yazmamak için..tepkimizin olumsuz hava yaratmamasi için susuyorduk..amma ve lakin artik birazcik sesimizi çikarmanin zamani geldi..

degerli transfer komitesi üyesi sayin bozoglu'nu taniyalim önce.kendisi eski asbaskan utku bey'in ogludur..son 3-4 yildir kendisinde ''trabzonspor baskanligi'' hedefi görülmektedir..bu baskanlik için geçtigimiz seçimde aday olmaya niyetlenmis ama çevresinden gelen uyarilarla ''önce bir dönem yönetici olupkendini göstermesi'' ve ''pismesi gerektigi'' telkinleriyle atay aktug'un listesinden yönetime girmistir..

sayin bozoglu için birinci hedef trabzonspor baskanligi oldugunu biraz önce söylemistik..bu hedefe ulasmak için ''savasta her yol mübahtir'' mantigini ve ''olasi rakiplerini egale et'' fikrini prensip edinen sayin bozoglu kendi çikarlari dogrultusunda yönetim içinde bazi gruplasmalar yapmistir..

biraz daha detay ve isim vererek konusalim isterseniz..bu sayin bozoglu su anki yönetim içinde kendisine muhtemel rakip olarak sayin necmi metin akbasoglunu görmekte idi.olacagini düsündügü (düsündügü diyorum çünki n.metin akbasoglu'nda asla baskanlik hedefi olmamistir) rekabette öne geçmek adinayapilacak transferleri dahi engelleme yapmakta sakinca görmedi kendisi..(bkz. zurawski transferinin oloumsuz gelismelerinin baslamadan önce ulusal basinda çikan haberlerde ''neden zuroya sartlandik ki.baska topçu yok mu?'' yorumlari gözden kaçmamistir)..simdi içinizde ''neden akbasoglu'' sorusu da geçecektir..

hemen cevabini verelim.malumunuz szymkowiak transferini de n.metin akbasoglu yapmistir..bu transferdeki isabetin ardindan taraftarin gözünde (+) konumda bulunan akbasoglu zurawski'yi de getirmesi durumunda akbasoglu'na tabiri caizse 2-0 üstünlük saglayacakti..bunu önüne geçilmesi için de akbasoglu devre disi birakilmasi gerekiyordu..iste tam bu sirada yerel basinda (akça tv) tekrar akbasoglu aleyhine haberler yapilmisti (tesadüfen diyelim!!!)..ayrica zurawski aleyhinde yonetim içinde ve teknik kadro bazinda kulis de yapmistir..(burada kizilmasi gereken ilk kisi sayin senol hocadir)

sayin bozoglu'nun yaptiklarina sadece butransfer çerçevesinden bakmak yanlis olur..kendisi hakkinda bir kaç gözlemimiz daha bulunmakta.

mesela takimin istanbul deplasmanlarina gelisi.trabzonspor takim kafilesi istanbul havaalanina inmeden önce sayin bozoglu havaalani çikista takimi bekler..o anda görüntü almak için bir çok ulusal basin görevlisi de oradadir..takim alandan çikar.bir anda sayin bozoglu ''kafile ile birlikte gelmis gibi'' kafilenin önüne geçer ve ulusal basina ''önemli'' konusmalar yapar..daha sonra otobusun ön koltuguna oturur ve takimla beraber otele geçer..bilmem bilirmisiniz ama kafile baskani trabzondan takimla beraber gelen baska bir yöneticidir aslinda..burda bence tamamen ''reklam'' amaci vardir..

bu reklam amacina paralel olarak her hafta tv 8'de brezilya ligi maçlari yayinlanirken veya spor haberlerinde talip olunanoyuncularin olumlu yonlerinin övüldügü-biraz yanlis bir tabir olarbilir kusuruma bakmayin- pohpohlandigi,taraftarin gözünün boyandigi da baska bir gerçektir..burada sayin bozoglu'nun bu tv kanalindaki yakin iliskileri de gözönünde bulundurmak gerekir..

sayin bozoglu daha baska seyler de yapmistir..ama simdilik bu baska seyler bizde kalsin...

eger bir sorumlu araniyorsa bence bu sayin bozoglu'dur..kendi çikarlari dogrultusunda zamaninda yapilmasi gereken transferi geçe birakmistir..kendi çikarlarini trabzonsporun çikarlarindan üstün görmüstür..koltuk kaygisiyla yanlis seyler yapmistir..

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kuzey lee, dediklerin dogru diye tahmin ediyorum çünkü transfer dönemindeki gelismeler bunlari dogruluyor..böyle ikinci sinif politik oyunlarla trabzonu bu hale getirmeye ne haklari var...bunlara alet olan yönetim hep birlikte çekip gitmelidir...

TOPYEKÜN ISTIFA BASKANDA DAHIL

kuzey_lee arkadasin bozoglu hakkindaki görüslerine katilmakla beraber sayin akbasogluna da bir elestiri getirmek istiyorum. zurawski transferinde görüsmelerde sona yaklasildiginda ben cebimden 1milyon$ veririm dedigini duymayan kalmadi. sayin akbasoglu trabzonsporun basarili olmasi için yöneticilik yapiyorsa bu mali gücünü transfer görüsmeleri baslamadan yönetime bildirmeliydi. is isimlere gelmeden transfer bütçesi belirlenirken benden de 1 milyon $ demeliydi.

transfer komitesi komple istifa etmeli... bozoglunun baskanlik hayalleri varsa kendisine iyi uykular derim. hiç uyanmasin bu rüyadan. zaten onun için baskanlik hep rüya olarak kalacak.bu yaptiklarini, beceriksizliklerini, sadece kendi reklamini yapmasini hiçbir trabzonsporlu unutmayacaktir

TRABZONSPOR TRABZONSPORLULARINDIR

reklam pesinde kosanlarin, sorumluluk almayanlarin, beceriksizlerin degil....

alone-61 Bozoglu hakkindaki görüslerine katiliyorum...ancak ben M.Akbasoglu konusunda biraz daha farkli düsünüyorum..1 milyon dolari daha önce vermemesi, su an kendisini hakli çikarmiyor mu? Özellikle Bozoglu bu sekilde desifre olduktan sonra....Kaldi ki Szymkowiak transferinden sonra ne dese hakliydi ama çikip da medyatik olmayi tecih etmedi..Bir de aylarca Brezilya da kalip da nokta atislari ile transfer yapanlarin haline bakin...Yönetim içinde biri olarak bizlerden daha iyi görmüstür oynananlari...Çok ayrintili olarak tanimiyorum kendisini ya da digerleri kadar diyeyim ama TV konusmalarindan vs. akli basinda mantikli ve yönetim içinde mutlaka bulunmasi gereken birisi gibi geldi bana..Bir de Ö.Bülbüloglu...adam dört günde kimsenin yapamayacagini yapti...Bu arada kimse Lemi ye kötü birsey söylemiyor...Çünki iyi niyetli oldugunu herkes biliyor...Tamam suçlulari hatalilari meydana çikaralim ve yeni bir beyaz sayfa açmak için ''Temiz Eller'' operasyonu baslatalim ama bu arada herseyimizi kaybetmeyelim, dogrulari seçip yanlislardan arinalim...tepkisel olmadan mantigimizla hareket edelim...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)