Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Borsa Fiyaskosu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Borsa Fiyaskosu

BORSA FİYASKOSU

Klübümüz Nisan 2005 te büyük umutlarla borsaya açıldı. Yaklaşık 100 milyon dolar piyasa fiyatı üzerinden ( o günki dolar kuru 1,30 tl) yaklaşık 30 milyon tl gelir elde edildi. Bu çok güzel bir rakamdı.

Ancak iki noktada çok ciddi sıkıntılar vardı.

- Borsadan gelen para verimli gelir getirecek projelerde kullanılacak yerde har vurup harman savuruldu. Söz gelimi iki santral projemizin yaklaşık maliyeti bu kadar ve bu paralarla iki santral yapsak senede yaklaşık 10 trilyon gelir elde edebilirdik.

- İkincisi ve en önemlisi borsaya açılma şeklimizdi. Öyle bir model şeçtikki sadece gelirler göz önünde bulunduruluyor. Yani senede 60 trilyon gelir üzerinden ortaklar pay alıyor. Yani 60 trilyon geliriniz varsa dörtte biri yani 15 trilyonu kafadan uçup gidiyor. Borsadan gelen para 3-4 yıllık temettü ödemeleriyle uçup buhar olacak kadar fazla meblağlar tutuyor.

Neden bu şekilde açıldıkta Beşiktaşın gibi bütün gelir-gider hesaba kaılarak açılmadık. Öyle olsaydı kağıt üzerindeki yüksek kar rakamları olmayacak temettü ödemeleride astronomik rakamlar tutmayacaktı. Belki Aktuğ yönetimi bunu düşünemedi belki fazla rağbet olmaz diye düşünüp bu modeli seçti bunu bilemiyorum.

Tek bildiğim 2 yıldır temettümüzün ödenmediği ve en az 20 trilyon lira var. Tam olarak onu bile bilemiyoruz.

Şimdi baştan alalım. Trabonspor borsaya açılacağı zaman iki parçaya ayrıldı. Sportif A.Ş. ve Futbol A.Ş. ...Sportif A.ş. gelir getiren ve borsada olan şirket. Futbol A.Ş. ise harcamaları yapan şirket konumunda. Sportif A.Ş. sadece gelirleri beyan ettğinden sürekli artıda yani karda. Futbol A.Ş. ise ekside.

Mevcut yönetim Galatasarayın yaptığı gibi Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş. yi bir leştirmek istiyor böylelikle gelir-giderler aynı şirkette olacağından temettü ödemeleri çok azalacak belki sıfırlanacak böylelikle klüp fazladan para ödemeyecek.

Başta güzel bir fikir gibi duruyor değilmi...Evet ama maalesef iyi olmayan yönleri ve sakıncaları var bu durumun her şeyden önce klübün mali yükünden başlayalım.

Tarih Aktif Klüpten Alacak
    31.05.2005 34.004.433 3.591.273
    31.05.2006 53.443.916 26.645.816
    31.05.2007 63.321.854 37.652.117
    31.05.2008 70.115.192 43.523.388
    31.05.2009 142.119.083 112.253.603
    31.08.2009 153.323.722 123.315.581

Yani tablo biraz karışık görünebilir. Açıklayayım. Klübün aktifleri son 5 yılda büyük bir oranlar artmış. Bu bir gerçek yani 5 yılda 5 kat artmış. Ancak kötü olan borçları 5 yılda tam 40 kat artmış. Yani klübün borç/ aktif oranı % 10 lardan % 80 lere yükselmişki. Bir şirket için hiçte iyi bir durum değil bu...

Şimdi diyeceksinizki mevcut yönetimin bu işteki kabahati ne. Onuda son iki yıldaki mali durumdan görebiliyorum. Son iki yılda borçlarımız 80 milyon liradan fazla artmış.... Ayrıca son iki yılda temettü ödemediğimiz bunun borçlarda görünmüyor oluşu borcumuzunda da yaklaşık 20 milyon lira civarında olmnası kötü olan yönü oluşturuyor.

Sadece bununlada bitmiyor. İki şirketi birleştirmek için Spkdan izin alınacak. Spkda borsadaki şirketler için çağrı zorunluluğu denilen bütün hisseleri almayla sonuçlanaiblecek bir işlem sunacak bizlere. Yani bu birleşmeyi kabul etmeyen ortaklar Spknın belirleyeceği bir fiyattan ( genelde son bir aylık fiyat ortalaması oluyor bu) klübe hisselerini satabiliyorlar.

Yani bütün ortaklar hisselerini satsalar yaklaşık 30 -40 trilyon lira sıcak para gekiyor. Temettüleride bu arada ödemek zorundayızki en az 50 trilyon sıcak para lazım..

Sonuç olarak klübün borsaya açılması A.ş. olması çok yararlı şeffaflık ve profesyonel yönetim açısından gerekli bir olay. Ancak gerek borsaya açılış şeklimiz gerekse gelen paranın kötü kullanımı ve klübün kötü yönetimi nedeniyle borsa tamamen bir fiyaskoya dönmüş durumda.

Yazılarıma yeni dosyalarla ilerleyen günlerde devam edeceğim.

Saygılarımla...

Not: Tablo 24. Kasım 2009 tarihli Referans gazetesinden alınmış. Bazı bilgilerdende yararlanılmıştır.
    Konu Faik Yılmaz tarafından (29.11.2009 Saat 12:52 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Ali Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

faik abi bilgilendirdiğin için teşekkür ederim
    ~ İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Müh ~
    ~Twitter ~

alperberat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Borsaya kote olan TRABZONSPOR SPORTIF YATIRIM VE TICARET A.S.`nin %25`i halka acik. Bu %25`in yani toplam hissemizin %75 ila %80 arasi Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Tic. A.Ş.`nin elinde; kalan hisseler ise dolasimda. bir ara yonetim bu hisseleri toplamaktan yanaydi; burda yakin bir gelecekte bize sorumluluk dusebilir, hisseleri toplama konusunda. daha sonra da az bir maliyetle bjk benzeri bir borsa yapilanmasina gidilebilir.

ben de kesinlikle borsadan gelen paranin dogru kullanilmadigini dusunuyorum.

Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kulübümüzü bu şartlar altında borsaya sokan şahıslar hakkında mahkemelerde birşey yapabilir miyiz? Birisi çıkıp tüm hisseleri toplasa Trabzonspor o adama mı çalışacak?
    Stand-upçı başkan istemiyoruz!

alperberat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

borsaya kote olan sirketin ortaklik yapisi linktedir;

http://www.trabzonspor.org.tr/defaul...SportifAs#SDOY

sirket sozlesmelerine binaen ole her onune gelen hisseleri alsa bile yonetim kurulunu etkilemedigi icin o hissedarin oyuncagi olmazsin.

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

desenize biz batmışız...

M.S.SOFU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

editt........edittt.....
    Konu M.S.SOFU tarafından (30.11.2009 Saat 01:20 ) değiştirilmiştir.
    şimdi eski bir kaleme yeni bir deftere ihtiyacım var.çalışma zamanı.

Nereden
    İstanbul

ayrıca şirketin temettüyü geç ödemesi nedeniyle qwt fund's ile başıbelada
    ama bu durum mahkemeye gitti ve dava 1 yıl içinde sonuçlanacak

Nereden
    İstanbul

Alıntı Özkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kulübümüzü bu şartlar altında borsaya sokan şahıslar hakkında mahkemelerde birşey yapabilir miyiz? Birisi çıkıp tüm hisseleri toplasa Trabzonspor o adama mı çalışacak?
    galiba şirketin tamamının %25 i halka arz edildi
    yani bu tip halka arz olaylarında bildiğim kadarıyla hissenin %25 inin alınan kararlarda çok etkisi olmuyor

ama eğer adamın biri çıkar kardeşim ben kulübü satın almak istiyorum derse ne olacak bilmiyorum
    ben kulübün kime ait olduğunuda bilmiyorum
    yani mesela ben zengin işadamı olsam kulübü almak istesem kimden alacağımı ne şekilde alacağımı bilmiyorum
    çünkü bildiğim kadarıyla tğrkiyede kulüpler tüzel kişilik ve üzerinde ait olanlar kendisine ait ve bu tüzel kişliğinde sahibi yok
    sadece bir yönetici seçiliyor-msl. sadri şener-ve ona yönetme yetkisi verilmiş oluyor
    yani sadri şener istese kulübü satamıyor
    bizim ülkemizde biraz daha farklı bir durumvar diğer avrupa ülkelerine göre...

Nereden
    İstanbul

Tarih Aktif Alacak
    31.05.2005 34.004.433 3.591.273
    31.05.2006 53.443.916 26.645.816
    31.05.2007 63.321.854 37.652.117
    31.05.2008 70.115.192 43.523.388
    31.05.2009 142.119.083 112.253.603
    31.08.2009 153.323.722 123.315.581

bence tabloyu çok iyi anlayıp yorumlamak lazım
    öncelikle tablonun aktif kısmı kulübün paraya çevirebileceği mevcutları gösterir,mesela demirbaş,alacak,kasa,senet v.s.
    bu kısmın artması kulübün gelirinin arttığı anlamına gelmektedir

pasif kısımda ise paraya çeviremediğiniz kısımdır
    yani borçlarımız,ortaklara ödenecek olan kar ve zararımız.ve sermayeye olan borcumuz...

buranın artmış olması pozisyona göre değişir

mesela pasifin artması durumu kar ve zarar hesabının artmasından kaynaklanıyor ise bu ortaklara daha fazla kar payı yani temettü ödemek demektir

mesela pasifin artması durumu eğer borç hesabımızın artmasından kaynaklanıyorsa bu durum kulübün borcunun artmasıdır ki sanırım banka kredileri ile ötelenmesi daha caziptir kar zarar hesabındaki kabarıklıktan,tabi bu benim yorumum,

şimdi kulüp ilk halka arz ettiği zaman bakıyoruz ki aktif/pasif oranı 10/1
    ve en son yazan verilere göre 1.24/1 gibi
    yani pasif kısım artmış
    yani ya kar zarar,ya borç, ya da kulübün sermaye girdisi artmış
    kulübün sermaye girdisi artamayacağına göre ya kar zarar,ya borçlar
    son olarak yapılan bir açıklamada kulübün borçlarının 50 milyon $ olduğu söylenmişti-yanlışım varsa düzeltin-
    yani dolar kuru
    yani burada pasif kısmın son dolar kuruna göre yaklaşık 75 000 000 tl si borçtan kaynaklanıyor
    yani ötelenebilir bir borç
    yaklaşık 50 000 000 tl lik borçta ortaklara ödenmesi gereken -yani temettü- borcu

şu anda temettü ertelendi

yani kulüp eğer hisseleri toplamaya başarabilirse 50 000 000 tl lik temettü borcu kanunen düşecek-alıcı ve borçlunun aynı olması-

ama dediğim gibi burada yazılanalar tamamen yukarıdaki tablo ve kulaktan dolma kulübün borç miktarına göre

ayrıca ben hisse sahibi olsam hisseleri kulübe satarmıyım

SATMAM

temettü dağıtılana kadar beklerim

ayrıca şirketin temettüyü geç ödemesi nedeniyle qwt fund's ile başıbelada
    ama bu durum mahkemeye gitti ve dava 1 yıl içinde sonuçlanacak
    Bir iki konuyu açığa çıkarmakta fayda var....

Trabzonspor Sportif A.Ş. nin borsada 25.000.000 lot hissesi var. Bunun 6.250.000 halka açık. Ortalama hisse fiyatı 7 ytl... Yani şirketin değeri 175.000.000 Tl....

Siz diyelimki borsadaki bütün hisseleri birden almak isterseniz 43,75 milyon tl ye ihtiyacınız var. Ancak piyasadaki hisseler azalacağından bu fiyata almanız mümkün değil maliyet çok daha fazla olucaktır.

Hepsini alsanız dahi toplam hissenin % 25ine sahip olabilirsiniz. Buda hakim ortak konumunda olmadığınızdan şirketi yönetme anlamında bir üstünlük sağlamıyor. En az % 51 hisseniz olmalıki şirketin sahibiyim diyebilirsiniz Ancak bu şu an itibarıyla mümkün değil.

QVT adlı şirket Galatasarayın borsadaki hisselerinin büyük kısmına sahip. Ayrıca bizim borsadaki kote hisselerimizinde % 40ına yani toplam hissenin % 10una sahip. Bu anlamda QVT adlı şirketin açtığı dava sonucu büyük maddi külfet ortaya çıkabilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Bu konu ile ilgili bu haftada Ekonomist Dergisindede haber çıktı.... Klüp iki şirketini birleştirmek istiyor...

Daha geniş bilgiyi ve klübün mali durumu hakkındaki detayları önümüzdeki hafta kongrede sunarlar umarım....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    f1bekir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Halil Şanlı'nın bu olayı şiddetle eleştirdiği günleri hatırlıyorum. Genelde gıcık eder beni ama bu konuda haklıydı ama kimse dinlememişti. Borsaya açılma şeklimiz ''günü kurtarma'' felsefesinin en baba örneğiydi. Parayı al, gereken ödemeleri yap, geri ödeme zamanı geldi mi torunun öder. Hiçbir gelir getirici projeye yatırım yapmak yok, geleceğe yönelik bir adım yok. Hatta yanlış hatırlamıyorsam -para fazla gelmiş olacak ki- futbolcuların maaşlarına zam bile yapılmıştı. Bunu yapanların bir şekilde cezasını bulması lazım, bu kadar basit olmamalı. Şimdiki yönetimin gelecek yılların gelirlerini ipotek ettirmesi gibi bişey yani. Al birini vur ötekine hesabı. Yok mu şu takımı yönetebilecek bir Allah'ın kulu?!

Nereden
    İstanbul

Alıntı Atılay61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir iki konuyu açığa çıkarmakta fayda var....

Trabzonspor Sportif A.Ş. nin borsada 25.000.000 lot hissesi var. Bunun 6.250.000 halka açık. Ortalama hisse fiyatı 7 ytl... Yani şirketin değeri 175.000.000 Tl....

Siz diyelimki borsadaki bütün hisseleri birden almak isterseniz 43,75 milyon tl ye ihtiyacınız var. Ancak piyasadaki hisseler azalacağından bu fiyata almanız mümkün değil maliyet çok daha fazla olucaktır.

Hepsini alsanız dahi toplam hissenin % 25ine sahip olabilirsiniz. Buda hakim ortak konumunda olmadığınızdan şirketi yönetme anlamında bir üstünlük sağlamıyor. En az % 51 hisseniz olmalıki şirketin sahibiyim diyebilirsiniz Ancak bu şu an itibarıyla mümkün değil.

QVT adlı şirket Galatasarayın borsadaki hisselerinin büyük kısmına sahip. Ayrıca bizim borsadaki kote hisselerimizinde % 40ına yani toplam hissenin % 10una sahip. Bu anlamda QVT adlı şirketin açtığı dava sonucu büyük maddi külfet ortaya çıkabilir.
    ayrıca davanın sonuçlanacağı zamana doğru eğer şampiyonluk yeni büyük bir transfer ya da temettü ödemesi gibibv etmen olmazsa hisse değerinin çok düşeceğinin düşünüyorum
    benim tahminim davanın kulüp aleyhine sonuçlanacağı
    çünkü temettü ödemesinin gecikmesi yüzünden bu dava açıldı
    kulüp vakti zamanı gelince temettüyü ödemeli
    yani hatamız var

Nereden
    İstanbul

Alıntı f1bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halil Şanlı'nın bu olayı şiddetle eleştirdiği günleri hatırlıyorum. Genelde gıcık eder beni ama bu konuda haklıydı ama kimse dinlememişti. Borsaya açılma şeklimiz ''günü kurtarma'' felsefesinin en baba örneğiydi. Parayı al, gereken ödemeleri yap, geri ödeme zamanı geldi mi torunun öder. Hiçbir gelir getirici projeye yatırım yapmak yok, geleceğe yönelik bir adım yok. Hatta yanlış hatırlamıyorsam -para fazla gelmiş olacak ki- futbolcuların maaşlarına zam bile yapılmıştı. Bunu yapanların bir şekilde cezasını bulması lazım, bu kadar basit olmamalı. Şimdiki yönetimin gelecek yılların gelirlerini ipotek ettirmesi gibi bişey yani. Al birini vur ötekine hesabı. Yok mu şu takımı yönetebilecek bir Allah'ın kulu?!
    mesele birde borsaya açılış şekli
    nasıl böyle zararlı bir yöntemle açıldılar anlamak mümkün değil
    ben bazı şeylerden şüphe etmeye başladım artık

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu borsaya açılma zaten yeni parlamak isteyen bir türkücünün fırsatçı bir menejerin eline düşmesine benziyor. Ömür boyu kontrat, alacaklarının yarısı benim. Ne ala. Ha burda yarısı değil daha insaflılar. 30 milyon TL hisse sattık göya, hem kulüp hisseleri gitti, hem de adamlar bizi kiraya bağladı. Madem öyle giderleri de gösterin, bu şekil borsaya açılana ne diyeyim. Daha hizmetiniz kaldı mı?
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    İstanbul

Acaba Kayseri Erciyesspor'un Lige çıkma hakkını kazanıp Kayserispor'la isim değişikliği yapıp lige Kayserispor'un çıkması gibi biz de birkaç aylığına isim değiştirip sonra Trabzonspor ismine geri dönsek bu borçlardan kurtulabilir miyiz...
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Travelair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba Kayseri Erciyesspor'un Lige çıkma hakkını kazanıp Kayserispor'la isim değişikliği yapıp lige Kayserispor'un çıkması gibi biz de birkaç aylığına isim değiştirip sonra Trabzonspor ismine geri dönsek bu borçlardan kurtulabilir miyiz...
    A.Ş. lerde helede borsaya açık A.ş. lerde o dediğiniz imkansız....

Her hareketi borsaya bildirilmek zorunda.... Şirket iflas etse tasviye olsa dahi yine gözetim altında olmak zorunda.....

Nereden
    İstanbul

Teşekkürler. Tabiki. Niyetim yapılan yanlışlıklara şaka yollu dikkat çekmekti

Thedoors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

03/12, 14:33:29

İSTANBUL, 3 Aralık (Reuters) - Trabzonspor Sportif Yatırım , Trabzonspor futbol takımının
    Trabzonspor Futbol İşletmesi üzerine
    kayıtlı lisansının kendi üzerine geçirilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde bugün talepte bulunduğunu açıkladı.
    Şirket, KAP'a yaptığı açıklamada, Trabzonspor Futbol İşletmesi'nin borcuna karşılık teklif ettiği ve aktifinde kayıtlı Trabzonspor futbol takımının
    devralınmasının kabul edilerek şirket aktifine geçirildiğini belirtti.

(Haberi yazan Ceyda Çağlayan; Redaksiyon Orhan Coşkun
    ''Hırçın,bıçkın,asi ve dimdik duran bu Karadeniz çocukları,sadece sahilde değil,açık denizde de boğuştular.''

Nereden
    İstanbul

Alıntı Thedoors Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    03/12, 14:33:29

İSTANBUL, 3 Aralık (Reuters) - Trabzonspor Sportif Yatırım , Trabzonspor futbol takımının
    Trabzonspor Futbol İşletmesi üzerine
    kayıtlı lisansının kendi üzerine geçirilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde bugün talepte bulunduğunu açıkladı.
    Şirket, KAP'a yaptığı açıklamada, Trabzonspor Futbol İşletmesi'nin borcuna karşılık teklif ettiği ve aktifinde kayıtlı Trabzonspor futbol takımının
    devralınmasının kabul edilerek şirket aktifine geçirildiğini belirtti.

(Haberi yazan Ceyda Çağlayan; Redaksiyon Orhan Coşkun
    çok iyi olmuş artık kulübün futbolculara ödediği paralar ve transferler borsaya bildirilecek.bunun bence iki tane güzel yanı var
    1)gider gözükecek
    2)transfer görüşmeleri borsaya bildirilecek böylece asparagas fanatik ve fotomaç''anlaşma yapıldı'' haberleri olmayacak

ama bu kararın temettü davasına etki edeceğini zannetmiyorum

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Peki artık zarar gösterebilecekmiyiz ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

***TSPOR***TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri Havaalanı altı Trabzon
    Telefon ve Faks No. : 0462 325 09 67-0462 328 09 73
    Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0462 325 09 67-0462 328 09 73
    Yapılan Açıklamanın Ertelenmiş Açıklama Olup Olmadığı : Hayır
    Konu : Trabzonspor Futbol İşl. Tic. A.Ş.ne ait lisansın, Trabzonspor Sportif Yat.ve Tic.A.Ş.ne geçirilmesi ile ilgili TFF başvurusu

AÇIKLAMA:
    Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Trabzonspor Futbol İşletmesi Tic.A.Ş.ile yapılan görüşmeler neticesinde, Trabzonspor Futbol İşletmesi Tic.A.Ş.nin Şirketimize olan borcuna karşılık teklif ettiği, aktifinde kayıtlı Futbol Takımının, devir alınması kabul edilmiş olup, Futbol takımı şirketimiz aktifine geçirilmiştir.Bugün itibariyle Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde gerekli lisans değişikliğinin yapılarak, Trabzonspor Futbol İşletmesi Tic.A.Ş. üzerine olan lisansın, şirketimiz üzerine geçirilmesi ile ilgili talepte bulunulmuştur.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Hasan ZAİMOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kısacası özetlenecek olursa sonuç nedir
    Zuğaşi Berepe
    Çoban Express

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)