Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 69 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 69 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dobi Hasan!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

walla ya yazik oldu

kutoz
    Ziyaretçi

Dobi ne yapsin. O göreve geldikten sonra, Samsun çok iyi maçlar çikarkdi. Sezon öncesi gelmis olsaydi, Samsun bugün ortalarda olur, küme düsmezdi.

ihsanbayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bir kac hafta önce samsunun basinda onu görünce cok sevinmisdim ,insallah küme düsmez demisdim ,yinede büyük mücadele verdi.

insallah ikinci ligde basarili bir sezon gecirip ,gelecek sene tekrar 1.lige cikarir samsunu,umarim basrali bir antröner hayati olur ,ve onu arzuladigimiz sekilde trabzonsporumuzun basinda görürüz.

Dobi Hasanli Samsun 8 maçinda 3 galibiyet,4 beraberlik,1 maglubiyet aldi.Bu kümede kalacak takim için gayet yeterli.Denildigi gibi sezon basinda gelseydi takimi kurtarirdi..

Dobi bence iyi isim yapti Samsunsporla.Insallah gelecek senelerde Trabzonspor'a teknik adamlik vasfinda hizmette eder..

atsana dobi yaa[img]smileys/smiley1.gif[/img]umarim birgün çok basairli olurlar

nemo_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

bence bütün bu eski futbolcularimiz için bi maç düzenlense çok güzel olmaz mi

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Almanyaya farkli ( acaba ? ) yenildigimiz bi milli maci hatirliyorum . Dobide vardi golü de vardi. Rummeniggenin golu veya golleri vardi. O mac ama bayagi eski. 83-86 veya 88 aralari olmasi lazim. Hatirlayan vardir belki.

23.04.1983 Türkei - Deutschland 0:3 (0:2) </B>
    EM-Qualifikation
    Izmir (TUR)TürkeiSenol Günes
    Erdogan Arica, Fatih Terim, Yusuf Altintas, Hakan Kutucuoglu
    Rasit Cetiner, Metin Tekin (Iskender Günen), Hüseyin Cakiroglu, Ali Erdal Keser
    Hasan Sengün, Selcuk Yula
    DeutschlandSchumacher
    Dremmler, Strack, Kh. Förster, Briegel
    Engels, B. Schuster, Ha. Müller
    Littbarski (76. Rolff), Völler, Kh. Rummenigge
    Statistik:73.0000:1 Kh. Rummenigge (31., Elfmeter)
    0:2 Dremmler (35.)
    0:3 Kh. Rummenigge (71.)
    Vojteck Christov (CSSR)
    Konu 6Şafak Aydın1 tarafından (12.12.2006 Saat 21:37 ) değiştirilmiştir.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Nereden
    Almanya

neyse bulmusum maci. 83 teymis ve . Dobinin golü kafa golüydü yaw.

26.10.1983 Deutschland - Türkei 5:1 (1:0) </B>
    EM-Qualifikation
    BerlinAufstellung:DeutschlandSchumacher
    Otten, Strack, Augenthaler, Briegel (81. Herget)
    Matthäus, Stielike, N. Meier (81. M. Rummenigge)
    Littbarski, Völler, Kh. Rummenigge
    TürkeiAdem Ibrahimoglu
    Rasit Cetiner, Fatih Terim, Yusuf Altintas, Erdogan Arica
    Ismail Demiriz, Ilyas Tüfekci, Sedat Özden (Cem Pamiroglu), Ali Erdal Keser
    Hasan Sengün, Selcuk Yula
    Statistik:40.0001:0 Völler (45.)
    2:0 Kh. Rummenigge (60.)
    3:0 Völler (65.)
    4:0 Stielike (66.)
    4:1 Hasan Sengün (67.)
    5:1 Kh. Rummenigge (74., Elfmeter)
    Sostaric (Jugoslawien)
    Konu 6Şafak Aydın1 tarafından (21.12.2006 Saat 19:55 ) değiştirilmiştir.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

macka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

arkdaşlar dobi hasanın fenere attığı gol varsa koyabilirmisiniz

Recep Çaltepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

edit edit edit
    Konu Recep Çaltepe tarafından (23.12.2006 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir.

dr.muhsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Geçenlerde Dobi Hasan'ın fenere attığı son dakika golü verilmiş tv'de elinde olan varsa koyarsa büyük dua edecem kendisine.
    Konu dr.muhsin tarafından (23.12.2006 Saat 18:01 ) değiştirilmiştir.
    '' İnsanoğlunun değeri bir kesirle ifade edilecek olursa; payı gerçek kişiliğini gösterir, paydası da kendisini ne zannettiğini,payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür... ''

Nereden
    Aksaray

Dobi Hasan İstifa Etti

TFF 2. Lig 5. Klasman Grubu takımlarından Adıyamanspor'da, teknik direktör Hasan Şengün, görevinden istifa etti.

Trabzonspor'un son şampiyon kadrosunda forma giyen ve Dobi Hasan olarak tanınan Hasan Şengün, Adıyamanspor'dan kırgın ayrılmadığını söyledi.

Şengün, Adıyamanspor'da güzel günler geçirdiğini belirtirken, kulüp başkanı Növfel Bozdoğan ise Adıyamanspor'a verdiği hizmetlerden dolayı Şengün'e teşekkür etti. Teknik direktör konusunda da açıklamalarda bulunan Bozdoğan, teknik direktör arayışlarına başladıklarını belirterek, takımın başına başarılı bir teknik direktör getireceklerini açıkladı.

İstifa Eden Teknik Direktör Hasan Şengün'ün Elazığspor maçından sonra , sinirine yenilerek oyuncularına sağduyu ile yaklaşmadığını ve futbolculara ağır hakaretlerde bulunduğunu iddia edilmişti.

Bundan dolayı Hasan Şengün ile aralarında bir takım problemler olduğunu ifade eden Bozdoğan, ''Hasan Şengün'ün sezonun ilk yarısında gösterdiği performanstan memnun kaldık ve şu anda onunla devam etme kararı aldık. Ancak bu kararın sezon sonuna kadar devam edip etmeyeceğini zaman gösterecek'' demişti.

Spor61

ismail tüfekçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

dobi hasanın kova yaşarı avladığı maçta daha çocuk yaşlardaydım ama trabzon türübün taraftarıydım sabah 09 da sıdatın kapısındaydım ve cüzi haşlıklarla biriktirdiğim para ile maça gitmiştim o sevincin tadını allah tekrar nasip etsin o sıdattan çıkışımız bayraklarla kadiköyden kartala araba konvoyları anlatmak zor yaşamak lazım bu güzel duyguyu kadiköy seni istiyorum senden şampiyonluğu almak çok güzel dobi hasan kafana yüreğine ciğerine sağlık allah dobi gibi futbolu forma için oynayan bize nasip etsin

Öztürk Adem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildigim kadariyla topu at yerine dobi at dermis ondan adi dobi hasan kalmis.

- dobi at
    - dobi at
    - la dobi atsana..
    atiyorda olabilirim fazla ciddiye almayin...
    Ne kadar samımı bır acıklama Atıyor olabılırım almayın dıyor cıddıye Iste BMN Habercılık de bu sadece Tez var
    Rejime el koyamadıgımız anda bile,yön vermeye devam ederiz.(KUZEYİN ÇOCUKLARI)

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ

Oğuzhan Akyıldız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

eet dobi at dobi attan kaldı ismi bide kalıplı ve hızlı koştuğu içinde diyolarmış

RİV RİV RİV . . .

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Herkes Trabzonspor'da oynayamaz

24 Haziran 2011

Trabzonspor'un efsane futbolcusu Dobi Hasan'dan Trabzonspor...

Trabzonspor’un unutulmaz futbolcularından biri. Bordo-Mavili takımın efsane sağaçıklarından Ali Kemal ve Necdet Ergün’den sonra gelen bir sağ kenar koridorcusu. Nam-ı diğer Büyük Hasan. Trabzonspor’da dönemin en popüler oyuncusudur. Babaların çocuklarına maç izlerken tezahürat yaptırdığı nadir isimlerden biridir. Fiziği, güçlü ve müthiş koşularıyla Trabzonsporluların kalplerinde kalan bir futbolcudur. Avni Aker’in tribünlerini ayağa kaldıran, attığı muz ortaların yanı sıra kritik gollerle bordo- mavili takıma hayat veren bir isimdi. O Trabzonspor’un son şampiyonluğunu kazandığı 1984 yılında Kadıköy’de Fenerbahçe karşısında alınan galibiyet golünün sahibi…

Rakiplerini adeta bir silindir gibi sıraya dizerek geçen yapısıyla değişik bir futbolcu Büyük Hasan, diğer namıyla ‘Dobi Hasan’.

Daha önce kadromuzda bulunmuş, Trabzonspor formasını terletmiş oyuncularla yaptığımız röportajlar kategorisinde değerlendirdiğimizde, siz onlardan çok daha yenisiniz. Okuyucularımızın bir çoğu sizin futbolculuk döneminizi de hatırlar… Futbolculuğa başlangıcınız nasıl oldu oradan başlayalım isterseniz…

Trabzon’dan, daha doğrusu Sürmene’deki köyümüzden Samsun’a yerleştiğimizde ben henüz 5 yaşındaydım. Bir çok futbolcu gibi bizim de hikâyemiz mahalle aralarında başladı. Topla tanımamızla, oynamaya başlamamız bir oldu yani… Sonra Samsunspor’un altyapısına yazıldık ve orda devam ettik.

Trabzonspor’a Tanju Çolak ile birlikte geliyordunuz ama O kaldı siz geldiniz… Bu konuyu açar mısınız?

1983 senesiydi… Ahmet Suat Özyazıcı Trabzonspor’un antrenörüydü. Hocamız beni ve Tanju’yu almak istemiş. Biz de kabul etmiştik Tanju’nun babası ‘kalsın’ dedi. Samsunspor’da Tanju’nun bu isteği sonrasında izin vermedi.

‘Trabzonspor’a Ali Kemal’den sonra gelen en iyi sağ açıktı! Yorumları yapılır sizin için. Siz kendinizi değerlendirirseniz nasıl bir futbolcuydunuz?

Özellikle bu yakıştırma için teşekkür ederim… Ali Kemal Denizci çok büyük bir yetenek, Trabzonspor için unutulmaz bir efsane. O’ndan sonra gelen en iyi sağ açık olarak anılmak bile benim için mutluluk verici. Trabzonspor’da oynamaktan hep gurur duyduk. Trabzonspor çok iyi futbolculardan kurulmuş ve efsaneleşmiştir o günkü başarılarıyla…

Hasan Şengün, nasıl Dobi Hasan oldu?

Samsun’a geldiğimiz dönemlerde ilk başta da söylediğim gibi çok küçüktüm ve şivem de bozuktu. Sokak aralarında top oynarken, top da pek yoktu gerçi… Fındık satan bir ağabeyimiz vardı. Onun dükkanında plastik top satılırdı… Arkadaşlar ‘Git top al gel de oynayalım’ derlerdi. Bende gidip ‘Mehmet abi hau dobi versene’ dedi. Güldü o da… Geldi anlattı mahallede. Lakabımız Dobi oldu.

Trabzonspor’da kaptanlık yaptınız. Ancak bu durum takım içinde kabul görmedi Kaptanlıkla ilgili pişmanlık duydunuz mu?

Kaptanlık hep eski futbolcular üzerine kurulurdu. Bir dönem Biskup oldu antrenörümüz. Alman düşüncesine sahipti. Bizim memleketimiz duygusal insanlara sahip bir memleket tabi. İlla seni kaptan yapalım dedi. Biz de ‘Takım içinde ağabeylerimiz var, onlar olsun dedik. Hoca ısrar eti. Takım arkadaşlarımı ikna ettim. Gençliğin verdiği heyecanda var tabi. Sonra baktım arkadaşlar küstüler. Lig başlamadan gittim arkadaşlarla konuştum. O sezon Turgay Semercioğlu futbolu bıraktı. Bunu çözelim kaptanlık önemli değil dedim. Takımda bir kopukluk oldu. Bunun üstesinden gelemeyince havayı bir daha yakalayamadık. Şimdi ki aklım olsa kaptanlık için heveslenmezdim. Keşke onlar yaşanmasaydı.

Takım içerisindeki arkadaşlık başarı için ne kadar önemli?
    İyi bir takım olmak, zirvede olmak istiyorsanız takım içerisindeki arkadaşlığı sağlamanız çok önemli. Benim dönemimde arkadaşlık çok iyiydi. Bir bütünlük. Sahadaki galibiyet serisi de bunlarla örtüşünce ortaya mükemmel sonuçlar çıkıyordu. O zamanki şartlar çok farklıydı. İnternet yoktu, TV yoktu. Bunlar bizi ister istemez bütünlüğe taşıdı. Bir arada olduğumuz zaman eksikleri gideriyorsunuz, hataları konuşuyorsunuz, ekip olduğunuzu hatırlıyorsunuz. Ekip olduğunuz zaman işlerin daha kolay olduğunu görüyorsunuz.

Kanat oyuncusu olmanıza rağmen Dobi Hasan’ın golcülüğü nerden geliyor?

Ben Samsunspor’ da hiç gol atmazken, Trabzonspor’da gol atmaya başladım. Bu sefer Samsunspor’dan tepki geldi.’Niye bizde gol atmıyordun da Trabzon’da atıyorsun’ diye. Ancak, Sinan, Tuncay ve İskender ile oluşan o mükemmel forvetlere sahip Trabzonspor’da gol atmamak diye bir şey olamazdı. Gol krallığında iddialı olduğum sezon Galatasaraylı Tarık Horiç 16 gol, ben 14 gol atmıştım. Son Karabükspor maçında Suat Hoca, ‘Penaltı olursa Dobi atsın’ demişti.Arkadaşlar al da at dercesine mükemmel paslar veriyorlardı.. Ama ben o heyecandan bir türlü gol atamadım. Kaçırdığım gollük pozisyonlara inanamazsınız. Maçı 2-0 kazandık ama gol kralı olamadım. Şunu söylemek istiyorum. Samsun’da gol atamazken bir yıl sonra Trabzon’da gol krallığını mucize bir şekilde kaçırdım. İşte Trabzon’un gizemi buradadır.

1984 yılında kazandığımız şampiyonlukla Fenerbahçe’ye attığımız golün önemi büyük. O gün yaşadığınız duygulardan bahsedebilir misiniz?

Maçtan evvel röportaj yapmışlardı. Maç nasıl geçer diye.’Ya atarım ya da attırırım’ demiştim. Gol krallığına oynuyordum. Gol krallığında 2. Oldum. Maç dengeli geçti Sağ taraftan Turgay (Semercioğlu) ağabey orta kesti, yükseldim kafayı vurdum biraz da Yaşar’ın hatasıyla gol oldu. Çok duyguydu. Hala o golün gösteriliyor olması anlatılmaz bir şey. O golle şampiyonluğa katkı yaptıysak ne mutlu bize.

Siz Milli formayı giyme gururunu yaşamış bir futbolcusunuz. Bu güne baktığımızda özellikle Anadolu kulüplerinde oynarken Milli takıma seçilmek zorlaştı. Bunu neye bağlıyorsunuz?

Bütün takımlar bu sıkıntıyı yaşıyor. Bunun bir geçiş dönemi olduğunu düşünüyorum. Yeni bir futbol nesli oluşuyor, parlıyor ve 10 sene oynuyor. Sonra bakıyorsunuz bir daha yeniden yapılanması gerekiyor futbolun. Bu dönemi de 10 yıllık periyodun sonuna benzetiyorum. Bu sıkıntıyı sadece Türkiye değil bütün dünya yaşıyor. Önemli olan mevcut kadroya ara ara takviyeler yaparak istikrar yakalamaktır.

Trabzonspor formasını giydiğiniz ilk maç dün gibi aklımızda. Atılan ilk pasla kaleye gitmiş ve golünü atmıştınız…

Zonguldak maçıydı. Sağ taraftan bir top geldi, aldım kaleye indim. Samsunspor’da oynarken milli takımdan arkadaşlarım olduğu için Trabzonspor’a adapte olmam zor olmadı. Kendime güvenimle beraber iyi işler yaptığımı ve başarılı olduğumu düşünüyorum.

Şenol hocayla ilgili neler söylersin?

Şenol ağabeyiyle beraber oynadık. Hatta oda arkadaşlığı yaptık. Şenol ağabey çok iyi profesyoneldir. Çok disiplinlidir. Tabi öyle katı kuralları da yoktur. İşini çok iyi seven, çok iyi yapan biridir. Bu özellikleri sayesinde antrenörlüğü de çok iyi yapıyor. Hem insani olarak karakteri ham de futbol mantalitesi olarak bütün bir insandır. İnşallah hak ettiği şampiyonluğu yakalar.

Eski dostluklar devam ediyor mu?

Futbolcuyken olduğu gibi olmuyor ama telefonda da olsa görüşüyoruz. Trabzon’a geldiğimiz zaman bir araya gelebiliyoruz. Eski günleri anmak bile bizim için mutluluk.

Trabzon’da çok anınız vardır… Unutamadığınız birini paylaşır mısınız?

Şampiyon olduğumuz sene Sakaryaspor maçından dönüyorduk. Dönerken herhangi bir galibiyet almış gibiydik. Otobüste şampiyon olmamışız gibi bir hava vardı. O zamanlar şampiyonluklara öyle alışmıştı ki sıradan olmuştu artık. Zaman zaman o dönüş yolu hep gelir aklıma. Bir de tribünden bana yapılan tezahüratlar kulağımdan gitmiyor.

Birçok kulübe bir futbol takımınızdan daha çok anlam yüklenir. Sizce Trabzonsporlu olmak ne demek?

Trabzonsporlu olmak ayrıcalıktır. Bir defa Trabzonspor’da herkes oynayamaz. Ayrıcalıklı futbolcu olman gerek. Türkiye’ ye her bakımdan çok katkısı çok olmuş, bir şehre mal olmuş bir takımdır Trabzonspor. Benim için ise orada oynamış olmak gururdur. Sadece oynamış değil şampiyonluklar kazanmış kadrolarda yer almak daha büyük bir gururdur. Bugün bile halk bizi bağrına basıyorsa bundan büyük ayrıcalık olamaz.

O dönemdeki kadro anlattığınız birlikteliği nasıl yakalamıştı?

Biz sadece bizden önce yakalanan birlikteliği devam ettirdik. Aslında bizden sonraki dönemde da bu birliktelik oldu ama şanssızlıklar sonucu bir daha şampiyonluk gelmedi.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Trabzonspor’un beni hatırlaması çok güzel bir onurdur. Şenol ağabeyimin başında olduğu Trabzonspor’un inşallah en yakın zamanda şampiyon olmasını isterim. Olmasak da dünyanın sonu değil…

‘Samsunspor’ da gol atmazken, bir yıl sonra Trabzonspor’da gol krallığını mucize bir şekilde kaçırdım. İşte Trabzonspor’un gizemi, kuvveti burada…

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=86813&page=3
    2010 - 2011 Şampiyonu Trabzonspor'dur
    Gerçek budur. ☆

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonsporlatanışmama ilk vesile olan kahramanım Dobi Hasandır

Nereden
    Almanya

Alıntı Burçak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Trabzonda çok anınız vardır Unutamadığınız birini paylaşır mısınız?

Şampiyon olduğumuz sene Sakaryaspor maçından dönüyorduk. Dönerken herhangi bir galibiyet almış gibiydik. Otobüste şampiyon olmamışız gibi bir hava vardı. O zamanlar şampiyonluklara öyle alışmıştı ki sıradan olmuştu artık. Zaman zaman o dönüş yolu hep gelir aklıma. Bir de tribünden bana yapılan tezahüratlar kulağımdan gitmiyor.
    o macta Sakaryadaydim stada giremedik ama ordaydim, 5-6 yasindaydim. güzel hava vardi. halatlar ile tirmanarak stada giriyordu millet. tiklim tiklimdi. etraftaki balkonlarda bile yer yoktu yani
    Konu 6Şafak Aydın1 tarafından (04.09.2011 Saat 22:10 ) değiştirilmiştir.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

alperen öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor Basketbolu arasıra unutuyorm ama Trabzonspor Futbol u hiç kaçırmıyorm
    ''Bize her yer Trabzon''

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)