Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 55 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Boykot Ürünler

Nereden
    İstanbul

Alıntı simal yildizi Nickli Üyeden Alıntı

Oflubektas'a gelince; Burada Amerikan ya da Ingiliz emperyalizmini savunacak degilim. Senin Tayland'li arkadaslarin var mi bilemiyorum ama benim Tayland'daki çok sayida arkadasim Ingiliz Sömürgesi olmaktan o kadar mutlu ki, bana niye Ingilizler sizi de Colonize (sömürge haline getirme) etmedi diye konusuyorlar.

Iyi,herhalde onlarin da anneleri, kizkardesleri, veya bayanyakinlari vardir herhalde,demek ki müstehakmis. CEZAYIRLI Malik Bin Nebi'nin sözüdür: ''Evet,sömürmek bir zulümdür ama sömürülebilir olmak ve bunaizin vermek te gaflet ve zulmün bir baska vechesidir''Edited by: oflubektas

valla bunu ogrenmem iyi oldu. bidaha yanindan bile gecmem 7-11 in

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

emperyalizm; emperyalizmdir..her tür yolu dener ve sizi esir almayi hedefler..önce ticaretle baslar, sonra bir de bakaersiniz; mesela ormanli'inin son dönemlerinde 1800 yabanci okul acilmis!

emperyalizme karsi nerede olursa olsun savas! aslolan budur.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yukarıdaki tüm mesajlara katılmakla beraber bir kez daha vuırgulamak istedim.

........

Bu tür mesaj aldiginizda hemen Vatanseverlik duygularinizi ise karistirmamanizi, öncelikle salimen düsünmenizi ve PARANIN DINININ, MILLIYETININVE VICDANININ OLMADIGINI hafizanizda tutmanizi öneririm.

Bu ülke zararina çalisan kurumlari mi istiyorsunuz:

1- Isini dogru yapmayan,

2- Her zaman yabanci sermayeyi, yerlinin önüne koyan,

3- Yillarca basariyla kurulan - yönetilen baba yadigari sirketleri, üç otuz paraya yabancilara satan ikinci jenerasyonun patron olduğu,

4- Isine ve kendine yatirim yapmayan, gelistirmeyen,

5- Büyüme ve dünyaya açilma potansiyeline sahip oldugu halde, bunu aklindan bile geçirmeyen, ama sorduklarinda "Canim istihdam sagliyoruz ya" diyen

kurumlar, bu ülkenin zararina çalismaktadirlar.

Saygilarimla

Bu ülke için emperyalizmle savaşan arkadaşlar, neredesiniz

ERDEMİR - Bir Ülkenin Gücü (bu topic'te nereyesunuz!)

Edited by: simal yildizi

Nereden
    İstanbul

Arkadaslar bence de birbirimizi bilinçlendirmek adina böyle firmalarin yaptiklarini birbirimizle paylasmaliyiz veböyle kuruluslarin ürünleriniboykot etmeliyiz.

Bende geçen tv.de görmüstüm bir bakanimiz yabanci ürünleri tanimamiz konusunda bizleri bilgilendiriyordu.

Yani 869 ... BARKOD no ile baslayan ürünler TÜRK MALI imis.

digerleri Yabanci mallarmis. Bilgilerinize....

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bunlari duymam ve degerli arkadaslarimizin bunlari bize aktarmasi çok güzel birsey.Evet burdan bende destek veriyorum.Kimse bu haberlere yalan yanlis demesin, heryalanin altinda bir gerçek payi oldugunu unutmamak gerekir.

Burdan boykota dalga dalga baslayalim

Emir BAYRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

1)Seven Eleven

2)Hsbc

arkadaslar listeye eklemek istediginiz urunlerin neden kullanilmayacagina dair bilgi verirseniz iyi olur.Kör bir sekilde kosmayalim...

arkadaslar coca cola ürünlri arti kfc ve burger king

dünyanin yerel bankasini mi boykot edelim...edelimdezaten bu sitede o bankada hesabi olan kaç kisi olabilirki...sahsen ben asla...

Emir BAYRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı yakup midi Nickli Üyeden Alıntı
    dünyanin yerel bankasini mi boykot edelim...edelimdezaten bu sitede o bankada hesabi olan kaç kisi olabilirki...sahsen ben asla...

EN azindan olan arkadaslarimizin bir ön fikirlerinin olmasi umudu ile yazdim buraya...

kutoz
    Ziyaretçi

Benim HSBC kredi kartim var. Borcunu ödeyen biri varsa aranizda, hemen yarin kapatirim [img]smileys/smiley36.gif[/img]

isin sakasi bir yana, daha öncede duymustum yazilanlari. Advantage oraya geçince otamatik olarak adresime geldi. Sirf advantage uguruna kullanmaya devam ettim. Ama bu hafta içinde ilk firsatta kapatacagim.

Boykot etmek güzel bir sey. Milli hasletlerden geliyor. Keske boykotu her alanda yapabilsek. Sicak bir gündem olan, çernobil faciasinda bizi satan kendi bakanimiz degilmiydi. "Ben içiyorum bu çayi, sizde için" diyen, bu ülkenin bakani degil miydi. Yani Imam .surursa, cemaat napar sizce. Orada uyutulduk, ama simdi uyandik ve yine de dimdik ayaktayiz.

Birimizi kaçirsalar, binimizle geliriz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı oflubektas Nickli Üyeden Alıntı

Oflubektas'a gelince; Burada Amerikan ya da Ingiliz emperyalizmini savunacak degilim. Senin Tayland'li arkadaslarin var mi bilemiyorum ama benim Tayland'daki çok sayida arkadasim Ingiliz Sömürgesi olmaktan o kadar mutlu ki, bana niye Ingilizler sizi de Colonize (sömürge haline getirme) etmedi diye konusuyorlar.

Iyi,herhalde onlarin da anneleri, kizkardesleri, veya bayanyakinlari vardir herhalde,demek ki müstehakmis. CEZAYIRLI Malik Bin Nebi'nin sözüdür: ''Evet,sömürmek bir zulümdür ama sömürülebilir olmak ve bunaizin vermek te gaflet ve zulmün bir baska vechesidir''

Budur!

Ben hala Faslıların, Cezayirlilerin, Tunuzluların ikinci dil olarak Fransızcayı kullanmalarını hazmedemiyorum. Osmanlı o toprakları 400 yıl yönetti, ama bu ülkeler Osmanlıyı, Türkleri sevmediler. Biz o topraklarda 400 yıla yakın zaman bulunduk, ama onlara dillerini değiştirtmedik. Şimdi hiçbiri Türkçe bilmiyor ama Fransızcayı bülbül gibi konuşuyorlar.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

MILLIYET 18/07/2005 09:35
    Cola'yi kizdiran fotograf

Coca Cola sirketi, Hintli fotografçi Sharad Haksar'in Madras'ta sergilenen fotografinin indirilmesini istiyor.
    Coca Cola, ünlü Hintli fotografçi Sharad Haksar'a savas açti.
    Haksar'in yediye dokuz metre büyüklügünde bir panoda sergilenen fotografinda ülkedeki su sikintisini tasvir eden akmayan bir musluk ve altinda duran plastik kap var. Arka planda ise bildik Cola logosu ve 'Coca-Cola için' yazisi bulunuyor.
    Sirket, fotografin oldugu panonun indirilmesini ve Haksar'in özür dilemesini, yoksa 46 bin dolarlik tazminat talep edeceklerini açikladi.
    "Bu benim yorumum" diyen Haksar ise özür dileyecek bir sey yapmadigini söyledi.
    Haksar, ülkenin güneyindeki Madras'in islek bir caddesindeki panoyu kiralayip, genellikle sosyal bir konuya çevirdigi objektifinin yansittiklarini buradan sergilemesiyle ünlü. Cola'nin reklam kampanyalari için de çalisan Haksar, Cola'nin müsterisi oldugunu ve bu sirketi incitecek bir sey yapmak istemedigini söyledi.

Iyi,herhalde onlarin da anneleri, kizkardesleri, veya bayanyakinlari vardir herhalde,demek ki müstehakmis. CEZAYIRLI Malik Bin Nebi'nin sözüdür: ''Evet,sömürmek bir zulümdür ama sömürülebilir olmak ve bunaizin vermek te gaflet ve zulmün bir baska vechesidir''

Budur!

Ben hala Faslıların, Cezayirlilerin, Tunuzluların ikinci dil olarak Fransızcayı kullanmalarını hazmedemiyorum. Osmanlı o toprakları 400 yıl yönetti, ama bu ülkeler Osmanlıyı, Türkleri sevmediler. Biz o topraklarda 400 yıla yakın zaman bulunduk, ama onlara dillerini değiştirtmedik. Şimdi hiçbiri Türkçe bilmiyor ama Fransızcayı bülbül gibi konuşuyorlar.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Arkadasim yaptigin analizde tarihsel bir yanlislik var Osmanli orada bulunduda Osmanli'nin resmi dili turkce degildiki bunu cezayirlililere ogretsinler. Osmanli sarayi her zaman turkceyi horgormus ve gereksiz sokak dili olarak dusunmustur. Osmanli her zaman arapca ve farscayi tercih etmistir. Osmanli zamaninda turkce anadoluda bektasi denilen alevi veya sii gruplarca konusulurdu daha cok cunku halk dili oydu. Mesela aslen trabzonlu olduguyla ovunulen yavuz selim siirlerini arapca veya farsca yazarken, dusmani iranli sah ismail turkce yazdigi siirlerle anadolu halki tarafindan daha cok okunmustur. Fransizlar cezayirlililere fransiz kapitalizmini dayattiklari ve yeni bir ekonomik sistemi ulusalcilikla destekledikleri icin butun somurgelerinde fransizcayi zorla okuttular cunku kapitalizm birbiriyle koordineli olan pazarlarda daha rahat yayilabilmektedir. Lutfen tarihi bilgileri gozden gecirmeden insanlara hakaret etmeyelim burada. O cezayirliler 1954 de baslayan direnisde 1,5 milyona yakin insanlarini kaybettiler fransiz ordusuna karsi.

Alıntı ozgur Nickli Üyeden Alıntı

Budur!

Ben hala Faslilarin, Cezayirlilerin, Tunuzlularin ikinci dil olarak Fransizcayi kullanmalarini hazmedemiyorum. Osmanli o topraklari 400 yil yönetti, ama bu ülkeler Osmanliyi, Türkleri sevmediler. Biz o topraklarda 400 yila yakin zaman bulunduk, ama onlara dillerini degistirtmedik. Simdi hiçbiri Türkçe bilmiyor ama Fransizcayi bülbül gibi konusuyorlar.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Arkadasim yaptigin analizde tarihsel bir yanlislik var Osmanli orada bulunduda Osmanli'nin resmi dili turkce degildiki bunu cezayirlililere ogretsinler. Osmanli sarayi her zaman turkceyi horgormus ve gereksiz sokak dili olarak dusunmustur. Osmanli her zaman arapca ve farscayi tercih etmistir. Osmanli zamaninda turkce anadoluda bektasi denilen alevi veya sii gruplarca konusulurdu daha cok cunku halk dili oydu. Mesela aslen trabzonlu olduguyla ovunulen yavuz selim siirlerini arapca veya farsca yazarken, dusmani iranli sah ismail turkce yazdigi siirlerle anadolu halki tarafindan daha cok okunmustur. Fransizlar cezayirlililere fransiz kapitalizmini dayattiklari ve yeni bir ekonomik sistemi ulusalcilikla destekledikleri icin butun somurgelerinde fransizcayi zorla okuttular cunku kapitalizm birbiriyle koordineli olan pazarlarda daha rahat yayilabilmektedir. Lutfen tarihi bilgileri gozden gecirmeden insanlara hakaret etmeyelim burada. O cezayirliler 1954 de baslayan direnisde 1,5 milyona yakin insanlarini kaybettiler fransiz ordusuna karsi.

Tarihsel yanlislik oldugu dogrudur.Osmanli saraylarinda Türk dili konusulmazdi ve horgörülürdü.Saraylarda Osmanlica dedigimiz Arapça ve Farsça agirlikli dil kullanilirdi.Ve Osmanli ileri gelenleri bu dili kendilerini halktan ayri ve üstün gördükleri için çok severler edebi eserler bu dilde yazilirdi.Su anda hala yazildigi zamanlardaki gibi okuyup söyleyebildigimiz Türküler Anadoluda yasayan Alevi,Bektasi ve Türkmenlerin türküleri,deyisleri ve semahlaridir ve biz bu dili Türkçe oldugu için anlamakta hiç zorluk çekmiyoruz.Ayrica Osmanli zamaninda gayri müslümler dahil herkes rahat yasarken Anadolu halki agir vergilerin altinda ezilmis ve genel olarak açliga mahkum yasamis ve açlik ve vergiler karsisinda isyan etmek zorunda kalmislar ve sonucunda Osmanli Orduusu tarafindan milyonlarcasi öldürülmüstür.Hala dinledigimiz türkülerin ,semahlarin,deyislerin kahramanlari bu isyanlarin öncüleridir.( Pir Sultan,Karacaoglan,Nesimi,Usuli Vb....) Onun için bu konuda bilgi eksikliklerimizi ortadan kaldirmamiz gerekir.

Simdi esas konumuza dönersek :

Türkiye aleyhine çalisan kurum ve kuruluslara boykot uygulamak çok güzel bir olay ve herkesin katilmasi gerektigi kanisindayim.Ancak bu boykot olayini tam olarak uygulamak istersek sadece kendi ürettiklerimizle yetinmek durumunda kalmamiz gerekir.Boykot uygulamak istedigimiz yabanci kaynakli kuruluslari buraya davet edenleri ne yapacagiz peki?Yada Türk isadamlarina Amerikan vatandasi olun ve Abd de bizim haklarimizi koruyun diyenleri??Yada bu ülkenin halka ait özkaynaklarini üç otuz paraya satmaya çalisanlari ne zaman boykot edecegiz??

Yaklasimlarimiz bireysellikten yada bazi saplantilardan kurtulup tüm halk katmanlarini kapsayabilecek boyutta olursa inanin o zaman boykota falan gerek kalmayacak.

Saygilarimla

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

[img]smileys/smiley7.gif[/img] [img]smileys/smiley7.gif[/img] [img]smileys/smiley7.gif[/img] [img]smileys/smiley7.gif[/img] [img]smileys/smiley7.gif[/img]lanet olasilar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Hadi bu tarihsel hatalari biraz daha düzeltelim simdi. Osmanli'da sadece sarayda Osmanlica denen ve yamama bir saltanat lisani kullanilmaktaydi. Saray disindaki halk (bunlari sadece alevilerle açiklayamazsin) bugün ne kadar ari bir dil kullaniyorsak o kadar ari bir Türkçe konusuyordu. Osmanli fethettigi topraklarda asla tam anlamiyla bir asimilasyon yapmadi; ama bu topraklara Türkoglu Türk anlamina gelen, 7 göbek Türk oldugu kanitlanmis Evlad-i Fatihan'lari yerlestiriyordu. Bunlarda amaç o yörelerdeki nüfusu Türklestirmek idi. Örnegin Mustafa Kemal Atatürk'ün 4 (ya da 7 tam hatirlamiyorum)göbekten dedesi Selanik'e Evlad-i Fatihan olarak yerlestirilmisti. Bunda asil amaç ise o toplumdaki nüfusu sadece Türklestirmek degil, müslümanlastirmakti.

Dogrudur Osmanli Saraylarinda Türkçe'nin horlandigi, hatta sarayda "Türk" diye küfür edilirdi begenmedikleri insanlara.

Cezayirlilere gelince.Yurt topragini parayla (ya da benzer maddi gelirler)satarsaniz, sonu hep hüzün olur. 1,5 milyon Cezayirliyi öldüren milletinn dilini, hem de dayatmayla kullanan topluma da bence sadecetessüf edilir.

Ingilizlerin bir sözü vardir: "Bir muharebede kaybedebilirsin, ama amaç sonuçta savasi kazanmaktir". Bizim bagimsizlik mücadelemizle, sonu hüsran olmus pekçogunun arasindaki fark budur. Bu topraklar savunulurken kaybedilen canlar karsiligi biz topragimizi alabilmisizdir. Bu nedenle bugün Türkiye'de yasayan insanlar Ingilizce, Fransizca, Almanca, Lazca, Çerkezce, Kürtçe ... istedigidili konusabilmektedir.

Burada boykot edelim diyen arkadaslarin da (her ne kadar çok mantikli bulmasam da) boykot edenlerin de kaygisi yine aynidir. Bagimsizlik sadece sehit vererek kazanilmiyor. Çalismak, uyanikve öngörülü olmak da gerekiyor.

Neden Türkler tarihte HIÇ sömürge olmadi diye bir düsün istersen.

Hadi bu tarihsel hatalari biraz daha düzeltelim simdi. Osmanli'da sadece sarayda Osmanlica denen ve yamama bir saltanat lisani kullanilmaktaydi. Saray disindaki halk (bunlari sadece alevilerle açiklayamazsin) bugün ne kadar ari bir dil kullaniyorsak o kadar ari bir Türkçe konusuyordu. Osmanli fethettigi topraklarda asla tam anlamiyla bir asimilasyon yapmadi; ama bu topraklara Türkoglu Türk anlamina gelen, 7 göbek Türk oldugu kanitlanmis Evlad-i Fatihan'lari yerlestiriyordu. Bunlarda amaç o yörelerdeki nüfusu Türklestirmek idi. Örnegin Mustafa Kemal Atatürk'ün 4 (ya da 7 tam hatirlamiyorum)göbekten dedesi Selanik'e Evlad-i Fatihan olarak yerlestirilmisti. Bunda asil amaç ise o toplumdaki nüfusu sadece Türklestirmek degil, müslümanlastirmakti.

Dogrudur Osmanli Saraylarinda Türkçe'nin horlandigi, hatta sarayda "Türk" diye küfür edilirdi begenmedikleri insanlara.

Cezayirlilere gelince.Yurt topragini parayla (ya da benzer maddi gelirler)satarsaniz, sonu hep hüzün olur. 1,5 milyon Cezayirliyi öldüren milletinn dilini, hem de dayatmayla kullanan topluma da bence sadecetessüf edilir.

Ingilizlerin bir sözü vardir: "Bir muharebede kaybedebilirsin, ama amaç sonuçta savasi kazanmaktir". Bizim bagimsizlik mücadelemizle, sonu hüsran olmus pekçogunun arasindaki fark budur. Bu topraklar savunulurken kaybedilen canlar karsiligi biz topragimizi alabilmisizdir. Bu nedenle bugün Türkiye'de yasayan insanlar Ingilizce, Fransizca, Almanca, Lazca, Çerkezce, Kürtçe ... istedigidili konusabilmektedir.

Burada boykot edelim diyen arkadaslarin da (her ne kadar çok mantikli bulmasam da) boykot edenlerin de kaygisi yine aynidir. Bagimsizlik sadece sehit vererek kazanilmiyor. Çalismak, uyanikve öngörülü olmak da gerekiyor.

Neden Türkler tarihte HIÇ sömürge olmadi diye bir düsün istersen.

Vala bu dedigin turkoglu turkler anadoluya ugramamis olacakki kurtulus savasi sirasinda ,Yakup Kadri Karaosmanoglu anilarinda yazar, anadoluya gelen kuvay-i milliyecilere halkin cogu turk ne biz muslumaniz , halifenin izindeyiz gibi seyler soylemislerdir. Osmanli kendi saray kulturunu olusturmaya calisan bir elitdi, anadoludaki fakir halka ettikleri zulumler destan olmustur. Bu turkoglu turk arkadaslarin anadoluda katlettigi turk ve musluman sayisi acaba ne kadardi.

Birde ittihatcilar ve Kemalistler isyana kalktiginda , anadoluda halife'nin izindeki musluman vatandaslar'in sevr'e veya osmanli sultaninnin imzaladigi teslim antlasmalarina karsi ayaklanmamalarini nasil aciklayacaksin. Bugun turkiyede laiklik diye bir sorun var acaba genc tegmen Kubilay Menemende neden linc edildi, ozellikle sunni vatandaslarimiz Kemalist sistemi benimsemiyorduda onun icin.

Cezayir'e gelince paranin, sermayenin ve emegin vatani yoktur, bugun insanlar yasamlarini surdurebilmek icin fransiz vizesine ihtiyac duyuyorsa fransizca konusmalari normal, biz niye turkiyede herkese ingilizce ogretiyoruz. Ha Turkiye somurge olmamistir ama IMF usaklari sayesinde yari-somurge olmustur.Bugun en buyuk anti-emperyalist direnis Filistinde yapilirken, somurge olmamis Turk devleti'nin ortadogudaki en buyuk stratejik ortagi'nin Israil olmasi dusundurucu degil midir?

Hala bu ülkede müslüman Iragin isgali ,müslümanlikla ilgili tek sorunu türban sorunuhaline getirenler tarafindan resmi olarak kinanmamissa ve en büyük silah alimini yaptigimiz ülke israilse ve ekonomik programlar imf ve dünya bankasinin çizdigi sinirlarla belirleniyorsa .Amerikan kültürü hiç olmadigi kadar hakim kültürü manipule edebiliyorsa,kullandigimiz dil hiç olmadigi kadar yozlasmis ve biçimsizlesmisse,yapmaya çalisilan hersey sadece bir özentiden taklitten öteye gidemiyorsa nokta hedeflere yönelik boykotlar kendi kendimizi tatminden öteye geçemeyecektir.Sermaye sahipleri dünyanin her yerinde aynidir ve insana yönelik tek bir amaci bile yoktur.Ama. sadece kar edebilmektir ve bunun için bugün ermenilerin yarinda Türkiyenin yaninda ayni konunun her iki tarfindada olabilirler.Asil düsmani yani küresellesme yolunda çok ilerleyen ve insani olan herseyi silmeye çalisan kapitalizmi ve emperyalizmi iyi taniyip hedef olarak onu seçmemiz gerekir.Son olarak söylemek istedigim abisinin yaninda kabadayilik yapmaya çalisan çocuklar gibi olmayalim.Kendi gücümüzün farkina varirsak yapilabilecek ne kadar sey oldugu ortaya çikacaktir.

Not: Yukaridaki konuyla ilgili Yaban romanini okuyalim okutalim.

Nereden
    İstanbul

Alıntı andrei07 Nickli Üyeden Alıntı

Hala bu ülkede müslüman Iragin isgali ,müslümanlikla ilgili tek sorunu türban sorunuhaline getirenler tarafindan resmi olarak kinanmamissa ve en büyük silah alimini yaptigimiz ülke israilse ve ekonomik programlar imf ve dünya bankasinin çizdigi sinirlarla belirleniyorsa .Amerikan kültürü hiç olmadigi kadar hakim kültürü manipule edebiliyorsa,kullandigimiz dil hiç olmadigi kadar yozlasmis ve biçimsizlesmisse,yapmaya çalisilan hersey sadece bir özentiden taklitten öteye gidemiyorsa nokta hedeflere yönelik boykotlar kendi kendimizi tatminden öteye geçemeyecektir.Sermaye sahipleri dünyanin her yerinde aynidir ve insana yönelik tek bir amaci bile yoktur.Ama. sadece kar edebilmektir ve bunun için bugün ermenilerin yarinda Türkiyenin yaninda ayni konunun her iki tarfindada olabilirler.Asil düsmani yani küresellesme yolunda çok ilerleyen ve insani olan herseyi silmeye çalisan kapitalizmi ve emperyalizmi iyi taniyip hedef olarak onu seçmemiz gerekir.Son olarak söylemek istedigim abisinin yaninda kabadayilik yapmaya çalisan çocuklar gibi olmayalim.Kendi gücümüzün farkina varirsak yapilabilecek ne kadar sey oldugu ortaya çikacaktir.

Bunun altina imzayi da ben atayim[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Konunun etrafinda fazla dolanmaya gerek yok. Düsmanin''Pislikleriyle degil kendisiyle ugrasmak gerek'' (Taksim'de bir bayanin ''Greenpeace'ye üye olur musunuz'' sorusuna verdigim cevaptir ayni zamanda )

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Bu Osmanli, Cezayir vs. mevzularini bir tarafa birakarak tekrar konuya dönüyorum.

Bizim milletin tek yaptigi konusmak, ama dirdir seklinde. Boykot olayi bana oldum olasi komik gelir. Ne yani siz boykot olana kadar, yerli ürün dururken, yabanci markalari mi kolluyordunuz yoksa!

Trabzonspor bile Kappa'dan ayrilip da forma üretince nerede o Kappa'lar diyenleredir bu sesim. Tekstil ülkesiyiz deyip de formalari yabancilara yaptirmak komik gelmistir bana hep. Yillar önceki planlarimdan biri buydu. Tekstil isine girip öncelikle Anadolu Takimlarinin, forma, esorfman vs. ürünlerini üretmek. Ilk olarak FB, simdi de Trabzonspor bu isi basardi.

Iki sene önce Coca Cola Türkiye'de Rock'n Coke Festivalini yaparken, yerli gruplar da biraraya gelerek, alternatif bir festival düzenlemislerdi. O alternatif festivale katilan, Türk Müziginin bence gelmis geçmis en iyi müzisyenlerinden olan Mogollar'in solisti Cahit Berkay'a sordular:

-"Siz Cola Turka'cimisiniz?"

Cevabi çok anlamliydi:

- "Cola Turka bana ABD'nin arkadan dolanip 3 puan almasi gibi geliyor"

Iste isin özü bu. Neyi niye yaptigini bilerek yapmak. Ör. Greenpeace, su an Avrupa Ülkelerinde Türkiye'nin en önemli lobisidir. Ayrica memleketten uzaktaysaniz bir gidin Trabzon'a. Bakin Greenpeace ile ugrasanlarin, Karadeniz'e neler ettiklerine.

Dagilamdan tekrar konuya gelelim.

Zamaninda Mitterand nedeniyle Fransa'ya ve Fransiz ülkelerine boykot uygulayalim diye popülist bir fanatiklik baslamisti.

Istanbul'da tras oldugum berberde, ülkücü bir genç vardi. "Abi" dedi, "Fransiz ürünlerini boykot ediyoruz." Aferin dedim ona. Ama su an elinde su içerken tuttugun cam bardak, Avrupa'nin en büyük ikinci cam gurubu olan SISECAM tarafindan, tamamen Fransiz kalip malzemeleriyle üretiliyor. Kiçinin üzerinde tasidigin cep telefonunun sinyal alis verisini de Fransizlara ihalse ettigimiz uydu üzerinden, onlarin kontrolüyle yapabiliyoruz. Simdi bunlari da boykot etmen lazim. O zaman Helal Olsun derim sana.

Nasil cevap verebilirdi ki! Boykot laf olsun diye yapilmaz.

Buraya "Boykot Yapalim" diyen arkadaslarinvatanseverlik duygularindan yana hiçbir süphem yok; ama yaptiklari ya da yapacaklari is eksik. Simdi yabanci (7-eleven gibi dandik sirketleri) sirketleri boykot edecek arkadaslara sesleniyorum:

Serbest Kürsü'de ERDEMIR bir Ülkenin Gücü isimli bir topic var. Orada ERDEMIR satilmamali diye bas bas bagiriyorum. Ama millettenezzül edip de okumuyor bile.

Önce o elmasi satariz, sonra da Fransizlar orayi alinca onlari da boykot ederiz.

Bize yakisani da bu! Çalismak yerine, boykot edecegi ürünlerin yerinekoyacagi malzemeleri, firmalari, kaynaklari yaratmak yerine, yatar yatar BOYKOT EDERIZ! - en almadigimiz ürünleri.

Guests
    Ziyaretçi

beyler bu konu kanayan yaramiz tartismayalim türk mallarina sahip çikalim. geri kalanlarin hepsi yaramaz.

not:türkün türkten baska dostu yoktur

Ali_Aydın_29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

evet arkadaslar aldigimiz tüm yabanci kaynakli mallar gün gelecek bize bizim kardeslerimize mermi olarak geri dönecektir.ISRAILIN FILISTINLI KARDESLERIMIZE YAPTIGI GIBI.ELIMIZDEN GELDIGI KADAR BU MALLARI ALMAMAYA ÇALISALIM.ÖRNEGIN COLA TURKA DURURKEN COCA COLA ALMAK GIBI.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)