Sayfa 361 Toplam 363 Sayfadan BirinciBirinci ... 261 311 351 359 360 361 362 363 SonuncuSonuncu
Toplam 9054 adet sonuctan sayfa basi 9,001 ile 9,025 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ýzlediðiniz Diziler ve Hakkýnda Yorumlar

Hasan ZAÝMOÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Türk dizileriyle pek aram olmadýðý için yayýnlandýktan ertesi gün Börü'yü izlemeye baþladým. Verdiði mesajlar ile dikkat çeken içinde keþke aþk meþk olaylarý dönmeseydi dediðim ama genel anlamda benzeri dizilere kýyasla ortalamanýn çok çok üstünde bir dizi.

Yabancý dizilerde ise Peaky Blinders'ý ve La Casa De Papel'i ayný anda tamamladým. Son zamanlarýn meþhur "anlatmaya gerek yok görüyorsunuz" sözleri bu iki yapým için de geçerlidir tabi La Casa De Papel'i irdeleyen çok oldu sosyal mecralarda haklý olduklarý yerler yok deðil ama kattýðý heyecan yeterlidir özellikle Berlin karakteri için destanlar yazýlabilir... her iki diziyi de tavsiye ederim.
    Zuðaþi Berepe
    Çoban Express

-Samet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    30

Baþlýyorum izledikçe yorum atarým

"We are here to preserve democracy , not to practice it."

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý Hasan ZAÝMOÐLU Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Türk dizileriyle pek aram olmadýðý için yayýnlandýktan ertesi gün Börü'yü izlemeye baþladým. Verdiði mesajlar ile dikkat çeken içinde keþke aþk meþk olaylarý dönmeseydi dediðim ama genel anlamda benzeri dizilere kýyasla ortalamanýn çok çok üstünde bir dizi.

Yabancý dizilerde ise Peaky Blinders'ý ve La Casa De Papel'i ayný anda tamamladým. Son zamanlarýn meþhur "anlatmaya gerek yok görüyorsunuz" sözleri bu iki yapým için de geçerlidir tabi La Casa De Papel'i irdeleyen çok oldu sosyal mecralarda haklý olduklarý yerler yok deðil ama kattýðý heyecan yeterlidir özellikle Berlin karakteri için destanlar yazýlabilir... her iki diziyi de tavsiye ederim.
    Börü'deki aþk meþk mevzularý aslýnda biraz mecburiyet.

Yapýmýn seyirciyle arasýndaki samimiyet baðýný kurmasý için daha kolay bir yöntem yok. Dizideki karakterlerin gerçek hayatta var olduklarýný, bizim gibi insan olduklarýný, Terminatör/Robocop vb olmadýklarýný anlatmanýn en etkili yolu.

Hata yapýyorlar, aþýk oluyorlar, zaaflarý var... Salt kahramanlýk pompalasa, bugün kimse Börü'yü böyle þevkle konuþuyor olmazdý.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Hasan ZAÝMOÐLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Alýntý Yiðit Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Börü'deki aþk meþk mevzularý aslýnda biraz mecburiyet.

Yapýmýn seyirciyle arasýndaki samimiyet baðýný kurmasý için daha kolay bir yöntem yok. Dizideki karakterlerin gerçek hayatta var olduklarýný, bizim gibi insan olduklarýný, Terminatör/Robocop vb olmadýklarýný anlatmanýn en etkili yolu.

Hata yapýyorlar, aþýk oluyorlar, zaaflarý var... Salt kahramanlýk pompalasa, bugün kimse Börü'yü böyle þevkle konuþuyor olmazdý.
    Teknik açýdan ele alýrsak dediklerine katýlýyorum. Ýçerik/uygunluk açýsýndan veriliþ tarzý belki bir iki týk daha iyi olabilirdi. Tabi birazda bakýþ açýlarýnýn farklýlýðý alýr götürür bu mevzuyu
    Zuðaþi Berepe
    Çoban Express

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

1 nisanda yeni bölümleri ile basliyor

gencligimize geri dönüs...
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    Trabzon

bir spor animesi de benden Haikyuu bi deneyin çok iyidir

Hakan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

https://youtu.be/SWOteY_ibRs
    Bakalým Hannah kýzýmýz olmadan ortaya nasýl bir hikaye çýkacak ?

TSemih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

https://www.imdb.com/title/tt0979432/

Boardwalk Empire üzerine dizi var mý? Varsa bilelim yani

Ege Kum - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Westworld 2.sezonu baþlamýþ ilgili arkadaþlara duyurulur
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuðu olmakla açýklanabilecek milliyetçi bir davranýþ deðildir.
    Benim için Trabzonspor, en güçlülere karþý koyan ve herkesi yenen hayali kahramandý.
    Öyle bir kahramandý ki statükoyu bile devirmiþti.

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    30

Özet bir cümleyle baþlayayým , bu diziden Masum'dan aldýðým tadý aldým.Ben izleyiciye "dinleterek" deðil de , "izleterek" bir þeyler anlatan yapýmlarý bir týk daha seviyorum , metinleri efsaneleþmiþ yapýmlar elbette istisnadýr.Ýki yapým da gerçekten izletiyor kendini , içine çekiyor.Ýnternet dizileri Türk dizi sektörüne seviye atlattý.Televizyonlardaki gereksiz bakýþmalardan,diyaloglardan ve en önemlisi de yapaylýktan uzak,sansür saçmalýðýnýn olmadýðý,izole , görselliðin üst düzey olduðu iþler ortaya çýktý.Þahsiyet de bu yorumlarý sonuna kadar hak eden bir dizi.
    Mantýk /kurgu hatalarýna takýlýp kalmayý seven birisi deðilim , onu da yeterince tartýþýyorlar zaten.Onu geçiyorum o yüzden.

Karakterleri tabi ki Haluk Bilginer götürüyor.Masum'da oynadýðý role çok benzer bir karakter var ortada , yaþýnýn ve tecrübesinin etkisiyle sýrtlamýþ yine.çok abartýlýyor denilir ama ben bu adamda en ufak bir yapmacýklýk göremiyorum , sanki günlük hayatýnýn akýþýnýn içinden bir kesit alýp diziye koymuþsunuzcasýna oynuyor.

Cansu Dere normalde görmeye alýþtýðýmýzdan farklý olarak Nevra Komiser rolüyle karþýmýzda.9.bölüm bitti ben tam olarak alýþamadýðýmý söyleyebilirim.

Müjde Ar yine hakkýný vererek oynuyor , hele ki sanýrým 8.bölümde bir gönderme vardý ki izlerseniz hatýrlarsýnýz bu yazdýðýmý

Yan karakterlerle oluþan emniyetteki ofis ortamý biraz Holywood özentisi gibi olsa da özellikle baþkomiser rolünde gördüðümüz Necip Memili beklediðimden çok daha iyi oynuyor.

Þebnem Bozoklu ve Ateþ de iyi olsa da bence dizi Haluk Bilginer üzerinden yürüyor aslýnda öyle de olmasý gerekiyor belki çünkü Agah beyin hastalýðý ve iþlediði cinayetler iþleyiþi oluþtuyor zaten..

Mekan seçimleri de çok baþarýlý.Olayýn üzerine kurulu olduðu 2 yerden 1.si Beyoðlu.Agah beyin klasikliðine , kliþeleþmiþliðine ve tabiri caiz ise "eski" insan olmasýný anlatabilen , oturduðu çook eskilerden kalma apartmaný , kýyafetleri , çoraplarýna, arabasýna varana kadar yakýþan bir yer olmuþ Beyoðlu.

Ýkinci mekan ise bir Anadolu kasabasý olan Kambura.Küçük bir Anadolu kasabasý , burda olan burda kalýr , "dýþarýya" birþey söylemek yakýþýk almaz anlayýþýný yansýtan , aslýnda Anadolu taþrasýndaki tutuculuðu da kýsmen yansýtan bir yer olmuþ.

Bir diðer deðinmek istediðim konu müzikler..

Introdan cinayet sahnelerindeki tempoyu arttýran müziklere kadar , zaman zaman Agah beyin hüzünlendiði sahnelerdeki sanat müziði seçimlerine varana kadar kesinlikle çok baþarýlý..Verdiðim listeyi normal zamanda da açýp dinliyorum.

-> https://open.spotify.com/user/ayyapi...WQd4ywFphevMtx burdan ulaþabilirsiniz.Uzun zamandýr bu kadar baþarýlý müzik seçimlerinin olduðu bir Türk dizisi izlememiþtim sanýrým.

Þu anda ilk 9 bölümü yayýnlandý dizinin ve karakterler iyice oturdu, Kambura vurgusu , Agah beyin rahatsýzlýðýndan dolayý yapma ihtimalinin olduðu hatalar ve akýþ tam olarak oturdu bence.Üzülerek söylüyorum 12 bölüm olacakmýþ , yani kaldý son 3 bölüm .. Ýlk 6 bölümü yayýnlandýklarý zamanda hep peþ peþe izlemiþtim , 7-8-9 u sadece 1'er gün arayla bekleyerek izleyebildim . Geceleri izlemesi daha zevkli oluyor böyle ýþýðý kapatýn falan kulaklýðýnýzý takýn derim , gerim gerim gerilir içine girersiniz dizinin böylece

Finali de merak ediyorum bakalým nasýl yapacaklar..Bu sýralar farklý bir soluk arayanlara bu baðýmsýz yapým tavsiyemdir Puaným 10 üzerinden 8 , 2 puan da kýsa sürecek diye kýrdým
    `

Daha yazýlýrdý da aslýnda spoiler olur diye sahnelerden örnekleme yapamýyorum maalesef..

Son olarak þuraya introyu býrakayým ne kadar farklý olduðu konusunda bir fikriniz olur.

Konu -Samet tarafýndan (20.05.2018 Saat 21:42 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: ekleme,düzeltme.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    45

@-Samet eyvallah dostum
    Þahsiyet ile ilgili bugün ofiste bir arkadaþ anlatýyordu
    hemen hemen senin yorumlar ile örtüþüyor
    Cansu Dere ne þanslý ki hep iyi bir ekip ve projede rol alýyor
    Ezel de iyi olduðunu söyleyemem
    Netflix üyesi olduðum ilk ay bu muhtemelen ilk haftasonu bayaðý bir bölüm bitiririm
    senaryo için Hakan Günday daha öçnce okumadým lakin arkadaþým iyi saðlam bir yazar olduðunu söyledi , onuda ilk fýrsatta okuyacaðým
    BMN KOCAELÝ

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    30

Alýntý zekeriyya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    @-Samet eyvallah dostum
    Þahsiyet ile ilgili bugün ofiste bir arkadaþ anlatýyordu
    hemen hemen senin yorumlar ile örtüþüyor
    Cansu Dere ne þanslý ki hep iyi bir ekip ve projede rol alýyor
    Ezel de iyi olduðunu söyleyemem
    Netflix üyesi olduðum ilk ay bu muhtemelen ilk haftasonu bayaðý bir bölüm bitiririm
    senaryo için Hakan Günday daha öçnce okumadým lakin arkadaþým iyi saðlam bir yazar olduðunu söyledi , onuda ilk fýrsatta okuyacaðým
    Doðru anladýysam dediðinizi, Þahsiyet için Netflix üyesi olmanýza gerek yok , Puhu Tv 'den direk izleyebilirsiniz internet sitesinden.

A.Ali Karanis - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýçel

Alýntý -Samet Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Özet bir cümleyle baþlayayým , bu diziden Masum'dan aldýðým tadý aldým.Ben izleyiciye "dinleterek" deðil de , "izleterek" bir þeyler anlatan yapýmlarý bir týk daha seviyorum , metinleri efsaneleþmiþ yapýmlar elbette istisnadýr.Ýki yapým da gerçekten izletiyor kendini , içine çekiyor.Ýnternet dizileri Türk dizi sektörüne seviye atlattý.Televizyonlardaki gereksiz bakýþmalardan,diyaloglardan ve en önemlisi de yapaylýktan uzak,sansür saçmalýðýnýn olmadýðý,izole , görselliðin üst düzey olduðu iþler ortaya çýktý.Þahsiyet de bu yorumlarý sonuna kadar hak eden bir dizi.
    Mantýk /kurgu hatalarýna takýlýp kalmayý seven birisi deðilim , onu da yeterince tartýþýyorlar zaten.Onu geçiyorum o yüzden.

Karakterleri tabi ki Haluk Bilginer götürüyor.Masum'da oynadýðý role çok benzer bir karakter var ortada , yaþýnýn ve tecrübesinin etkisiyle sýrtlamýþ yine.çok abartýlýyor denilir ama ben bu adamda en ufak bir yapmacýklýk göremiyorum , sanki günlük hayatýnýn akýþýnýn içinden bir kesit alýp diziye koymuþsunuzcasýna oynuyor.

Cansu Dere normalde görmeye alýþtýðýmýzdan farklý olarak Nevra Komiser rolüyle karþýmýzda.9.bölüm bitti ben tam olarak alýþamadýðýmý söyleyebilirim.

Müjde Ar yine hakkýný vererek oynuyor , hele ki sanýrým 8.bölümde bir gönderme vardý ki izlerseniz hatýrlarsýnýz bu yazdýðýmý

Yan karakterlerle oluþan emniyetteki ofis ortamý biraz Holywood özentisi gibi olsa da özellikle baþkomiser rolünde gördüðümüz Necip Memili beklediðimden çok daha iyi oynuyor.

Þebnem Bozoklu ve Ateþ de iyi olsa da bence dizi Haluk Bilginer üzerinden yürüyor aslýnda öyle de olmasý gerekiyor belki çünkü Agah beyin hastalýðý ve iþlediði cinayetler iþleyiþi oluþtuyor zaten..

Mekan seçimleri de çok baþarýlý.Olayýn üzerine kurulu olduðu 2 yerden 1.si Beyoðlu.Agah beyin klasikliðine , kliþeleþmiþliðine ve tabiri caiz ise "eski" insan olmasýný anlatabilen , oturduðu çook eskilerden kalma apartmaný , kýyafetleri , çoraplarýna, arabasýna varana kadar yakýþan bir yer olmuþ Beyoðlu.

Ýkinci mekan ise bir Anadolu kasabasý olan Kambura.Küçük bir Anadolu kasabasý , burda olan burda kalýr , "dýþarýya" birþey söylemek yakýþýk almaz anlayýþýný yansýtan , aslýnda Anadolu taþrasýndaki tutuculuðu da kýsmen yansýtan bir yer olmuþ.

Introdan cinayet sahnelerindeki tempoyu arttýran müziklere kadar , zaman zaman Agah beyin hüzünlendiði sahnelerdeki sanat müziði seçimlerine varana kadar kesinlikle çok baþarýlý..Verdiðim listeyi normal zamanda da açýp dinliyorum.

-> https://open.spotify.com/user/ayyapi...WQd4ywFphevMtx burdan ulaþabilirsiniz.Uzun zamandýr bu kadar baþarýlý müzik seçimlerinin olduðu bir Türk dizisi izlememiþtim sanýrým.

Þu anda ilk 9 bölümü yayýnlandý dizinin ve karakterler iyice oturdu, Kambura vurgusu , Agah beyin rahatsýzlýðýndan dolayý yapma ihtimalinin olduðu hatalar ve akýþ tam olarak oturdu bence.Üzülerek söylüyorum 12 bölüm olacakmýþ , yani kaldý son 3 bölüm .. Ýlk 6 bölümü yayýnlandýklarý zamanda hep peþ peþe izlemiþtim , 7-8-9 u sadece 1'er gün arayla bekleyerek izleyebildim . Geceleri izlemesi daha zevkli oluyor böyle ýþýðý kapatýn falan kulaklýðýnýzý takýn derim , gerim gerim gerilir içine girersiniz dizinin böylece

Finali de merak ediyorum bakalým nasýl yapacaklar..Bu sýralar farklý bir soluk arayanlara bu baðýmsýz yapým tavsiyemdir Puaným 10 üzerinden 8 , 2 puan da kýsa sürecek diye kýrdým
    `

Daha yazýlýrdý da aslýnda spoiler olur diye sahnelerden örnekleme yapamýyorum maalesef..

Son olarak þuraya introyu býrakayým ne kadar farklý olduðu konusunda bir fikriniz olur.

Çok güzel bir özet olmuþ,baþlýðý görünce ben de Þahsiyet 'i övmek için bir þeyler yazacaktým ama Samet saðolsun yazmýþ hepsini.

Bir ekleme yapayým,bölümler 1 saati geçmiyor çok fazla,o yüzden sýkýlmýyorsunuz da.Ýzleyin derim.

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Game of Thrones için telif hakký sýkýntýsý var. 6. sezona kadar geldik orda týkandýk kaldýk

Bilgisi olan var mý ?

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

The Sopranos ?????
    No one wins. One side just loses more slowly.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý Nazim Can Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    The Sopranos ?????
    Nasýl diye soruyorsan, kesinlikle izlemelisin.

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý omondoles Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Nasýl diye soruyorsan, kesinlikle izlemelisin.
    Izliyorum 2. sezondayim, Hbo bir muhtesem dostum.
    No one wins. One side just loses more slowly.

ibrahim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    34

Alýntý -Samet Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

`

Bu yazýyý ilk gördüðümde hemen ilk baþtaki Haluk Bilginer resminden sonra okumayý öylece býraktým. Diziyi dün sabaha doðru bitirdim ve bir kaç yorum yapmak istedim. Ama ondan önce senin paylaþýmý okudum. Hemen ilk bölümden sonra diziyi geceleri izleyip bitirmeye karar vermiþtim. Ona bile deðindin yani. Yazacak biþey býrakmamýþsýn vallahi.
    Milli Takýmým TRABZONSPOR
    Al aþaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adý kaldý, onu gören yok.
    Haram kapýþýldý, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

ibrahim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    34

Dip isimli diziye de baþladým hemen Þahsiyet'den sonra.

Baþta Dip de enteresan geldi bana ama Þahsiyet gibi bir diziden sonra izleyince baya bir sönük kaldý benim için. Dizinin bir çok sahnesinde ambulansýn içinde Trabzonspor atkýsý olmasýna raðmen pek izlemek gelmiyor içimden. Galiba en iyisi önümüzdeki hafta sonu devamýný getirmek.
    Konu ibrahim tarafýndan (20.06.2018 Saat 09:45 ) deðiþtirilmiþtir.
    Milli Takýmým TRABZONSPOR
    Al aþaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adý kaldý, onu gören yok.
    Haram kapýþýldý, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    30

Alýntý ibrahim Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu yazýyý ilk gördüðümde hemen ilk baþtaki Haluk Bilginer resminden sonra okumayý öylece býraktým. Diziyi dün sabaha doðru bitirdim ve bir kaç yorum yapmak istedim. Ama ondan önce senin paylaþýmý okudum. Hemen ilk bölümden sonra diziyi geceleri izleyip bitirmeye karar vermiþtim. Ona bile deðindin yani. Yazacak biþey býrakmamýþsýn vallahi.
    Ne final ama.. Gerçekleri tokat gibi vuran bir final yaptý Þahsiyet.

Türk yapýmlarý arasýnda en üst sýralarda yerini aldý..

Dizinin planda ilerlemesi ve kalitenin bozulmayarak bitirilmesi de yine saygýyý hak ediyor.

Hakan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Black Mirror son sezonunu erteleye erteleye aylar olmuþ,nihayet izledim.Senaryoyu vasat bulduðum bir iki bölüm hariç;özgünlüðüyle,seyirciye empati yaptýrmasýyla,gri karakterleriyle "Vay be" dedirten þahane bir dizi.
    Benim için ilk üç þöyledir,

1 - S2B4 "Beyaz Noel"
    2 - S1B3 "Senin Tüm Geçmiþin"
    3 - S3B1 "Dibe Vuruþ"

Nereden
    Trabzon

https://twitter.com/empiremagazine/status/1036990994892423171

@Murat' @Yiðit SARI

Forum Yöneticisi Yiðit SARI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Alýntý kadirgazioglu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    [FONT="]https://twitter.com/empiremagazine/status/1036990994892423171[/FONT]

@Murat' @Yiðit SARI
    Poster offical deðil ama çok iyi olmuþ. Henry Cavill de iyi yakýþcak gibi role.

Nereden
    Trabzon

bizim reyiz'e yazýk ettiler.

superman e rolü kendi istediði için mi yoksa Tatlýtuð avantajýndan mý verdiler acaba

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    30

download.jpeg

Daha önce verilmiþ olabilecek bir tavsiye. Öyleyse kusura bakmasýn bilenler.

Diðerleri, tarih meraklýlarý ve özellikle benim gibi 2. Dünya Savaþý'na ilgisi olanlar devam edebilir

10 küsur bölümlük bir belgesel onun için dizi baþlýðýna yazmak istedim.

Belgeselde renklendirilmiþ orijinal görüntüler kullanýlmýþ.Bence en çarpýcý noktasý budur. Özellikle geçen bölümde Polonya'daki konsantrasyon kamplarýnýn açýða çýktýðý bölümde gerçekten çok etkilendim ve insan olmayý, hýrsý, Hitler'in ve Nazi Partisinin zihniyetini bir kez daha sorguladým.

Belgesel yanlýþ hatýrlamýyorsam 13 bölümden oluþuyor , Hitler ve Nazi Partisinin yükseliþi, Pasifikte ki Japon tehdidi, Hitler'in Orta /Doðu Avrupa ve Rusya'ya ilerleyiþi, Ruslarýn dönüþü, Midway, Çöl tilkisi Rommel, Ýngilizlerin istihbarat ve radar sistemlerinin geliþmesiyle savaþýn seyrinin deðiþmesi, ABD nin savaþa müdahil oluþu.. Kýsacasý savaþa dair herþey.

Her bölüm yaklaþýk bir olayýn kendi kronolojisi içerisinde ilerliyor , örneðin 1. Dünya Savaþý sonrasý Alman halkýna uygulanan ambargolar içerisinde Nazi Partisinin yükseliþi , Hitler'in iktidara gelmesi , Reicshtag yangýný bir bölüm, Ýngilizlerin istihbarat sistemlerinin geliþmesi bir bölüm gibi gibi...

Eðer savaþ baþtan sona tek bir örgüde anlatýlsa belki daha karmaþýk olabilirmiþ diye düþündüm bir an.

Þu an için 10 küsurlu bölümlerdeyim, son birkaç bölümde müttefikler kesin zafer elde eder diye tahmin ediyorum

Ýki noktaya degineyim, þu Enigma Ýmitation Game filmini çok duydum izleyemedim, Dunkirk ü ise sinemada izlemiþ biri olarak diyorum ki, þu belgeseli izlerken her iki film de her iki olayda tarihsel gerçekliði ile bütünleþtiði için benim gözümde çok daha bir anlamlandý, dolayýsýyla bu iki film de bu kapsamda listeye alýnabilir. Yani evet müttefikler o sahile sýkýþýp kalýyor ama o noktaya nasýl gelinmis onu görmek daha bir hoþ oluyor.

Bu arada belgesel Netflix te HD olarak var , Ýngiliz aksaný olsa da anlaþýlýr bir dil var.

Ayrýca YouTube da da olmasý lazým hatýrladýðým kadarýyla, tabi ona altyazý bulunabilir internetten sanýrým.

Bu zamana kadar 2. Dünya savaþý ile ilgili izlediðim en kapsamlý çalýþma diyebilirim, daha iyisi veya kapsamlýsý varsa öneri olarak bekliyorum.

Ýyi seyirler.
    Konu -Samet tarafýndan (15.09.2018 Saat 10:21 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)