Sayfa 362 Toplam 363 Sayfadan BirinciBirinci ... 262 312 352 360 361 362 363 SonuncuSonuncu
Toplam 9054 adet sonuctan sayfa basi 9,026 ile 9,050 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ýzlediðiniz Diziler ve Hakkýnda Yorumlar

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Alýntý -Samet Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ne final ama.. Gerçekleri tokat gibi vuran bir final yaptý Þahsiyet.

Türk yapýmlarý arasýnda en üst sýralarda yerini aldý..

Dizinin planda ilerlemesi ve kalitenin bozulmayarak bitirilmesi de yine saygýyý hak ediyor.
    Þahsiyet'i geç de olsa bitirdim. Brada senden duymuþtum diziyi...

Ýkinci Bahar'dan sonra ilk defa bir Türk dizisi izledim ve hakikaten efsane olmuþ...

Çok beðendim, hakikaten hakkýný verdi...

Ýzlemeyenlere þiddetle tavsiye ederim...

Sýradan ve vasat Türk dizisi kliþelerinden kurtulmuþ bir senaryo ve Haluk Bilginer farký...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

Manu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Muhafýz baya týrt bir dizi olmuþ Netflix yapýmlarý içinde bu kadar leþ olaný yoktur sanýrým. Harcadýðým zamana gerçekten acýdým.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Almanya

indir.jpg
    Ýzlanda yapýmý çok güzel bir seri. Bu ay sonu 2.sezonu çýkacak. Etiyle,kemiðiyle insan iþi bir yapým. Sinemayý benim gözümde dolu dolu yapan diyaloglarla dolu. Tavsiye ederim.
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Gökhan Uzun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý -Samet Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eklenti 16224

Daha önce verilmiþ olabilecek bir tavsiye. Öyleyse kusura bakmasýn bilenler.

Diðerleri, tarih meraklýlarý ve özellikle benim gibi 2. Dünya Savaþý'na ilgisi olanlar devam edebilir

10 küsur bölümlük bir belgesel onun için dizi baþlýðýna yazmak istedim.

Belgeselde renklendirilmiþ orijinal görüntüler kullanýlmýþ.Bence en çarpýcý noktasý budur. Özellikle geçen bölümde Polonya'daki konsantrasyon kamplarýnýn açýða çýktýðý bölümde gerçekten çok etkilendim ve insan olmayý, hýrsý, Hitler'in ve Nazi Partisinin zihniyetini bir kez daha sorguladým.

Belgesel yanlýþ hatýrlamýyorsam 13 bölümden oluþuyor , Hitler ve Nazi Partisinin yükseliþi, Pasifikte ki Japon tehdidi, Hitler'in Orta /Doðu Avrupa ve Rusya'ya ilerleyiþi, Ruslarýn dönüþü, Midway, Çöl tilkisi Rommel, Ýngilizlerin istihbarat ve radar sistemlerinin geliþmesiyle savaþýn seyrinin deðiþmesi, ABD nin savaþa müdahil oluþu.. Kýsacasý savaþa dair herþey.

Her bölüm yaklaþýk bir olayýn kendi kronolojisi içerisinde ilerliyor , örneðin 1. Dünya Savaþý sonrasý Alman halkýna uygulanan ambargolar içerisinde Nazi Partisinin yükseliþi , Hitler'in iktidara gelmesi , Reicshtag yangýný bir bölüm, Ýngilizlerin istihbarat sistemlerinin geliþmesi bir bölüm gibi gibi...

Eðer savaþ baþtan sona tek bir örgüde anlatýlsa belki daha karmaþýk olabilirmiþ diye düþündüm bir an.

Þu an için 10 küsurlu bölümlerdeyim, son birkaç bölümde müttefikler kesin zafer elde eder diye tahmin ediyorum

Ýki noktaya degineyim, þu Enigma Ýmitation Game filmini çok duydum izleyemedim, Dunkirk ü ise sinemada izlemiþ biri olarak diyorum ki, þu belgeseli izlerken her iki film de her iki olayda tarihsel gerçekliði ile bütünleþtiði için benim gözümde çok daha bir anlamlandý, dolayýsýyla bu iki film de bu kapsamda listeye alýnabilir. Yani evet müttefikler o sahile sýkýþýp kalýyor ama o noktaya nasýl gelinmis onu görmek daha bir hoþ oluyor.

Bu arada belgesel Netflix te HD olarak var , Ýngiliz aksaný olsa da anlaþýlýr bir dil var.

Ayrýca YouTube da da olmasý lazým hatýrladýðým kadarýyla, tabi ona altyazý bulunabilir internetten sanýrým.

Bu zamana kadar 2. Dünya savaþý ile ilgili izlediðim en kapsamlý çalýþma diyebilirim, daha iyisi veya kapsamlýsý varsa öneri olarak bekliyorum.

Ýyi seyirler.
    Selamlar Samet,

Bu belgeseli önerdiðin için teþekkür ederim. Duydum ama izlememiþtim. Listeme aldým övgülerin üzerine.

Döneminin canlý tanýklarý ve oyuncular þahý Laurence Olivier'in seslendirmesiyle yapýlan "World At War" (Türkçeye de Savaþan Dünya ismiyle çevrilmiþti yanlýþ hatýrlamýyorsam) belgeseli, 2. Dünya Savaþý hakkýnda yapýlan en kapsamlý belgesel olarak nitelendirilir. Eskiden bulabilmiþ ve izlemiþtim ama yakýn zamanda bulunabilir durumda mý emin deðilim. Göz atmakta fayda olduðunu düþünüyorum .

https://www.imdb.com/title/tt0071075/
    Ben Trabzonspor kaptanýyým . Baþka bir kaptanýn ardýndan sahaya cýkmam.
    (Dozer) Cemil Usta
    Trabzonspor amatör ruhtur... Trabzonlu deðil Trabzonsporlu olabilecek topçular istiyorum..

Nereden
    Trabzon

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    37

Yeditepe istanbul dizisine baþladým. Seviyorum böyle eski dizileri. 2001-2002 arasýnda TRT'de yayýnlanmýþtý.

Her bölümü yaklaþýk 40 dakika, günde 1-2 bölüm iyi geliyor.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Hakan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

The Protector kadar rezalet bir dizi çok azdýr sanýrým.Kurgusundan oyunculuða,senaryodan anlatýma her yönüyle elde kalýyor.
    Netflix adýna da yakýþmadý.

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý TSemih61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    https://www.imdb.com/title/tt0979432/

Boardwalk Empire üzerine dizi var mý? Varsa bilelim yani
    The Wire, Six Feet Under, Oz, Got, Hbo nun dizilerine bak.
    No one wins. One side just loses more slowly.

TSemih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý Nazim Can Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    The Wire, Six Feet Under, Oz, Got, Hbo nun dizilerine bak.
    OZ, Sopranos, GOT efsane diziler onlarý izledim. The Wire aklýmda ama uzun dizilere baþlayacak enerji kalmadý bünyede. Daha çerezlik izle unut tarzý yapýmlara takýlýyorum. HBO'da Watchmen baþlayacak yakýnda o iyi olacak gibi aklýnda bulunsun.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

La casa de papel

Ýzlemeyen varsa cok sey kaybetmistir. Derhal izleyin bence hocalar
    TRABZONSPOR

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Sonunda Breaking Bad'i bitirdim. Ne efsane diziydi o öyle arkadas.

Simdi de Tutunamayanlar'a basladim. Uzun zaman oldu absürt komedi cikmayali. Cok begendim!
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Þampiyonluk

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Messiah on numara dizi. Ýlk sezonu az önce bitirdim. Ýkinci sezonu nasýl bekleyeceðiz þimdi :O

Ýsa Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Afrika
    Yaþ
    41

Alýntý M. Fatih ALEMDAR Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    La casa de papel

Ýzlemeyen varsa cok sey kaybetmistir. Derhal izleyin bence hocalar
    kesinlikle....
    HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR

Ýsa Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Afrika
    Yaþ
    41
    HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR

Hakan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Dark son sezonunu o kadar tadýnda ve tutarlý bitirdi ki izlediðim dizilerde önemli bir yer etti bile. Tavsiye.

ibrahim - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    34

En az baþlýk kadar eski ve bugün hala devam eden bir diziye baþladým. Ýnternetten 1-70'e kadarýný, televizyonda Teve2'de 140-178'e kadarýný izledim þimdiye kadar. Önümde 556. bölüme kadar bir yol var, Arka Sokaklar dizisini bitirmeyi koydum kafama. Allah yardýmcým olsun.
    Milli Takýmým TRABZONSPOR
    Al aþaa, vur yukari, Dik Oyna!!!
    Helalin adý kaldý, onu gören yok.
    Haram kapýþýldý, hâlâ doyan yok. Yusuf Has Hacip

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

En son true detective'i izledim, sardi ilk iki sezon.

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Ali Atay'in yeni dizisi "Son Yaz"'i izleyen oldu mu? Akinci diye de bir dizi cikti ama daha izlemedim. Var mi izleyen?
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Þampiyonluk

Emre. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Yaþ
    25

Yaþým çok ilerlemiþ gibi konuþmak istemiyorum ama yeni düzene, içerik platformlarýna sitem içeren bir yazý yazacaðým.

Çocukluk zamanýnda okul sebepli erken uyurdum. Televizyonla iliþkim en fazla maç özeti ve stadyum programýný izlemek olurdu. Kazanýrsak ertesi gün güleç giderdim okula. Bunlar neticesinde televizyon dizileri konusunda bilgim hala sýnýrlýdýr. Alýþkanlýk oturmadý hiçbir zaman.

Dizi izlemeye ben de malum siteler ile baþladým. Prison break, himym gibi diziler izledim. Þimdi geliyorum sitem kýsmýna. Çok fazla dizi çýkýyor. Özellikle Netflix'te. Eskiden dizi izlemek daha bi anlamlý gelirdi bana. Flört baþlangýç konuþmasýnda etkisi olurdu. Belli baþlý diziler olduðu için kýyaslar yapardýk, friends vs himym tartýþmalarý yapardýk. Lost izlemeyene, mesela bana, cahil esprileri havada uçardý. Þimdi bunlar azalmýþ veya bitmiþ gibi geliyor bana. Ayda bir sürü dizi geliyor. Iki hafta uygulama kullanmasam dizi gündemi tamamen deðiþiyor. Ýzlesem nadiren ayný keyfi alýyorum. Fast food gibi duruma döndü artýk. Sürekli önümüze bir þey geliyor, akþam yemek yerken izliyoruz, geçiyoruz. Bu genele de vurulur bir sorun denebilir tabii ki, tüketim toplumu oluþturma, izleyiciyi ekrana baðlama gibi sebepler dillendirildbilir. Sonuç olarak, izliyorum ama tat vermiyor.

Gelmiþken bir öneri vereyim, flaked diye bir dizi var. Ýzlemeyin, izlettirmeyin. Lecce Cagliari maçý izleyin ama bunu izlemeyin.

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Emre. Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yaþým çok ilerlemiþ gibi konuþmak istemiyorum ama yeni düzene, içerik platformlarýna sitem içeren bir yazý yazacaðým.

Çocukluk zamanýnda okul sebepli erken uyurdum. Televizyonla iliþkim en fazla maç özeti ve stadyum programýný izlemek olurdu. Kazanýrsak ertesi gün güleç giderdim okula. Bunlar neticesinde televizyon dizileri konusunda bilgim hala sýnýrlýdýr. Alýþkanlýk oturmadý hiçbir zaman.

Dizi izlemeye ben de malum siteler ile baþladým. Prison break, himym gibi diziler izledim. Þimdi geliyorum sitem kýsmýna. Çok fazla dizi çýkýyor. Özellikle Netflix'te. Eskiden dizi izlemek daha bi anlamlý gelirdi bana. Flört baþlangýç konuþmasýnda etkisi olurdu. Belli baþlý diziler olduðu için kýyaslar yapardýk, friends vs himym tartýþmalarý yapardýk. Lost izlemeyene, mesela bana, cahil esprileri havada uçardý. Þimdi bunlar azalmýþ veya bitmiþ gibi geliyor bana. Ayda bir sürü dizi geliyor. Iki hafta uygulama kullanmasam dizi gündemi tamamen deðiþiyor. Ýzlesem nadiren ayný keyfi alýyorum. Fast food gibi duruma döndü artýk. Sürekli önümüze bir þey geliyor, akþam yemek yerken izliyoruz, geçiyoruz. Bu genele de vurulur bir sorun denebilir tabii ki, tüketim toplumu oluþturma, izleyiciyi ekrana baðlama gibi sebepler dillendirildbilir. Sonuç olarak, izliyorum ama tat vermiyor.

Gelmiþken bir öneri vereyim, flaked diye bir dizi var. Ýzlemeyin, izlettirmeyin. Lecce Cagliari maçý izleyin ama bunu izlemeyin.
    Ne deðiþmedi ki Emre? Cs, pes ve iki üç oyun dýþýnda oyun oynanmazdý önceden. Þimdi gündem o kadar hýzlý deðiþiyor ki bir bakýyorum twitchte bir oyun popüler olmuþ bu neymiþ derken "hype" kayboluyor, baþka bir þey çýkýyor. Bu düzeni takip etmek imkansýz. Dediðin gibi sen ne kadar izlersen yenisini sunuyor ortam sana. Baþkalarý ne izliyor trenini býraktým artýk kendim rastgele açýp izliyorum. Denk gelip izleyen varsa konuþuyorum. Kadere teslim ettim kendimi

Bu ara fazla vaktim var.

-50m2'yi izledim. Fena deðildi, ekþide kötü yorum yapmýþ herkes ama orada beðenilen bir þey görmedim zaten.
    -Þeytan Avcýsý izlediklerim arasýnda en beðendiðimdi. Anime gibi diyordum webtoon'dan uyarlanmýþ meðer. Güzel bir Kore dizisi. Tavsiye ederim.
    -Witcher'ý sürekli erteliyordum. Onu izledim. Bu konuda ekþideki yorumlara katýlýyorum. Yazýk gerçekten karakter seçimleri fazla batýyor göze. Bir de hikayeye az buçuk hakem olmayanlar takip etmekte zorlanýr bence. Ýzlerken açýp Witcher oynamamak için kendimi zor tuttum.
    -Tamam aksiyon, büyü, süper güç olmayan bir þey izleyeyim dedim: Lupin çýktý karþýma. Hikaye tamamlanmadan sezon bitiren dizilerden nefret ederim. Sýrf bu yüzden puaným 0. (Süper zeka, her þeyi planlayan karakterlerden de sýkýldýðým için biraz agresif oldu evet ama ne yapayým)
    -Lupin'in hayal kýrýklýðýný vurdulu kýrdýlý süper güçle atlatayým dedim. Netflix abi Winx Efsanesini önerdi. Ergen kýzlarýn hiya çekerek ateþ çýkarmasýný izledim 6 bölüm.
    -Olmuyor olmuyor, bu deðil bu hiç deðil derken bir baktým Queen's Gambit'in son 3 bölüm duruyor. Onu izledim biraz seviye yükseldi tekrardan.
    -Kapanýþý da Alice in Borderland ile yaptým az önce. Bunu da beðendim. Tavsiye ederim. Ekþideki mantýk hatasý yorumlarýna bakmayýn, tokyodaki herkes ortadan kaybolmuþ adamlar mantýk arýyor hala Hele bazý sahnelerde oyunculuklar abartý falan yazmýþlar helooooo japon dizisi bu. Japon ve Kore sinemasýnýn karakteristik özelliðine laf ediyor adamlar. Naniiiiii demeyen japona japon demem.

Fazla vaktim olduðunu söylemiþtim dimi?

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

lucifer-5-sezon-netflix-yayinda-izle.jpeg

Lucifer.
    Oldukça eðlenceli bir yapým ve harika oyunculuk.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Fox Tv de MAHKUM diye bir dizi baþlamýþ..
    Çok güzel bir konusu ve oyuncu profili mevcut tavsiye ederim
    Ben ölünce bir elimi tabutumun dýþýna atýn. Ýnsanlar görsünler ki,padiþah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boþ gitmiþtir.

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Börü 2039'un ilk bölümünü izledim önceki gün.

Alper Çaðlar'ý sýký takip ediyorum ve Börü serisini de seviyorum. Çok iddialý bir iþ çýkarýlmaya çalýþýlmýþ. Bilim kurgu meselesi bizde çok oturmuþ deðil. Ýzlerken biraz normalleþtirme konusunda zorlanýyor insan ama dizi doðum sancýsý çekiyor. Birkaç bölüm sonra ne tarafa kýrýlacaðý belli olur. O kýrýlma dönemiyle ilgili de Alper Çaðlar'a güveniyorum. Takipteyim.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    45

Alýntý Mehmet Fatih Silik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sonunda Breaking Bad'i bitirdim. Ne efsane diziydi o öyle arkadas.

Simdi de Tutunamayanlar'a basladim. Uzun zaman oldu absürt komedi cikmayali. Cok begendim!
    bence de güzel bir dizi idi
    pandemi ile bitti
    peþine yalan dünya izleyebilirsin
    BMN KOCAELÝ

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    45

Alýntý ibrahim Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    En az baþlýk kadar eski ve bugün hala devam eden bir diziye baþladým. Ýnternetten 1-70'e kadarýný, televizyonda Teve2'de 140-178'e kadarýný izledim þimdiye kadar. Önümde 556. bölüme kadar bir yol var, Arka Sokaklar dizisini bitirmeyi koydum kafama. Allah yardýmcým olsun.
    en az dizi kadar efsane olursun

diziyi izlememiþ biri olarak rýza babaya selam
    BMN KOCAELÝ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)