Sayfa 165 Toplam 176 Sayfadan BirinciBirinci ... 65 115 155 163 164 165 166 167 175 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4384 adet sonuctan sayfa basi 4,101 ile 4,125 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı adiloş bebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bryant için PAO iddiaları var. Ergin Ataman Efes'ten illa minimum bir öğrencisini götürecektir oraya. Beaubois ismi de konuşuluyor orası için aynı zamanda.
    Bryant'ın artısı Simon gibi parkede topa yön verebilen oyuncusu sayısını bir fazlalaştırması.

Beaubois ise bambaşka artılar sağlıyor. Öncelik Ape Index'i* +8,0 diye biliyorum. Bir kısada az rastlanır özellik. Bu da savunmada ona büyük bir avantaj sağlıyor. Ortalama fiziğe sahip kısa forvet bile savunsa, şutunu kesebilecek kanat açıklığına sahip. Off-Ball oynayan şutörü kovalarken arkadan yaptığı blokların sırrı da bu. İkinci özelliği ise EL kariyerinde 43%'le 2,0'nin üzerinde üç sayılık isabeti bulması. Sakatlık haricinde sıkıntısı olmayan, büyük düşüşler yaşamayan topu sürekli istemeyip hem Micic hem Larkin'i rahatlatan tamamlayıcı bir gard.

Ape Index'le ilgili https://howtheyplay.com/team-sports/...in-NBA-History

Açıkçası Efes'in karar vericisi olsam, önce Doğuş'u vs. gönderip süre vereceğim yerli kadromu kurarım.

*

EL'den alınabilecek oyuncular:

Fizikli C: Lammers
    Atletik C: Lessort / Nebo / Donta Hall
    F: Giedraitis / Brussino / T. Thurman
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (26.05.2023 Saat 10:31 ) değiştirilmiştir.

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bryant'ın artısı Simon gibi parkede topa yön verebilen oyuncusu sayısını bir fazlalaştırması.

Beaubois ise bambaşka artılar sağlıyor. Öncelik Ape Index'i* +8,0 diye biliyorum. Bir kısada az rastlanır özellik. Bu da savunmada ona büyük bir avantaj sağlıyor. Ortalama fiziğe sahip kısa forvet bile savunsa, şutunu kesebilecek kanat açıklığına sahip. Off-Ball oynayan şutörü kovalarken arkadan yaptığı blokların sırrı da bu. İkinci özelliği ise EL kariyerinde 43%'le 2,0'nin üzerinde üç sayılık isabeti bulması. Sakatlık haricinde sıkıntısı olmayan, büyük düşüşler yaşamayan topu sürekli istemeyip hem Micic hem Larkin'i rahatlatan tamamlayıcı bir gard.

Ape Index'le ilgili https://howtheyplay.com/team-sports/...in-NBA-History

Açıkçası Efes'in karar vericisi olsam, önce Doğuş'u vs. gönderip süre vereceğim yerli kadromu kurarım.

*

EL'den alınabilecek oyuncular:

Fizikli C: Lammers
    Atletik C: Lessort / Nebo
    SF: Giedraitis / Brussino
    Bu transfer sezonunda Sadık Kabaca, Onuralp Bitim ve Sertaç Şanlı yerli rotasyonda adı sıklıkla Fenerbahçe ve Efes'le anılacak oyuncuların üçü. Onuralp için Valencia'nın da masada olduğunu belirtmek gerek. Tabii bu isimlerde Sertaç dışında Euroleague tecrübesi olan oyuncu yok (Onuralp'in 17-18 sezonunda sadece birkaç maçlık bir Euroleague tecrübesi var).

Takımı ile sözleşmesi sezon sonu biten ve serbest kalan isimler arasında Avrupa arenasında öne çıkabilecek isimler bence şunlar:

Maodo Lo
    Rokas Giedraitis
    Darrun Hilliard (Anadolu Efes ve Pao ciddi manada ilgileniyor)
    Arturas Gudaitis
    Kevin Punter
    Mathias Lessort
    Niccolo Mannion (normalde bu listeye almazdım ama FB Beko ciddi bir şekilde ilgileniyor oyuncuyla)
    Josh Nebo (Maccabi uzatmazsa Efes uzun rotasyonu için düşünmeli bence)
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

Efes'in Derek Willis ile imza aşamasına geldiği haberleri var.
    Oyuncu uzun forvet,adını ilk kez duydum,under dog bile değil yazılan çizilene göre.
    4 ve 5 pozisyonuna idarelik oyuncu alma geleneği sürecek gibi belki de haklılar bütçenin büyük kısmı 3big için harcanıyor.
    Konu Larking tarafından (01.06.2023 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.
    DUYDUĞUMU UNUTURUM,BİLDİĞİMİ HATIRLARIM,YAPTIĞIMI ÖĞRENİRİM.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kolejden çıkınca Pistons Yaz Ligi'ne dahil olmuş, ardından G-Leagıe'de Drive'da oynamıştı. Oradan hatırlıyorum. Sonrasında ne yaptı, nasıl gelişti acaba?

Nereden
    İstanbul

Kolejden çıkınca Pistons Yaz Ligi'ne dahil olmuş, ardından G-Leagıe'de Drive'da oynamıştı. Oradan hatırlıyorum. Sonrasında ne yaptı, nasıl gelişti acaba?
    Bu sezonu Venezia'da geçirmiş. Eurocup istatistikleri fena değil.Eğer Mbaye'nin yerine düşünülüyorsa hadi diyelim ama Mbaye'nin yanına düşünülüyorsa EL için çok ama çok zayıf bir uzun forvet rotasyonu olur Efes'in.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Larking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sezonu Venezia'da geçirmiş. Eurocup istatistikleri fena değil.Eğer Mbaye'nin yerine düşünülüyorsa hadi diyelim ama Mbaye'nin yanına düşünülüyorsa EL için çok ama çok zayıf bir uzun forvet rotasyonu olur Efes'in.
    Hatırladığım kadarını söyleyeyim: Kyle Wiltjer gibi... Şut üzerinden hücum bitiricisi. M'Baye'in yanınadır.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (04.06.2023 Saat 13:35 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Micic verdiği röportajda "Nba'e hiç olmadığım kadar hazırım" demiş.

2 sezon üst üste F4 MVP'si olduğu zaman gidemediği Nba'e en vasat sezonunda nasıl hazır olmuş bu bir soru işareti.

Muhtemelen 3.guard olup,8-10 dakika süreyi kabul edeceği bir takıma gidecek.Amaç Nba'de olmak.Çok uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum.

EL'de özellikle guard havuzu çok dar.Artık Efes'in yeni koçu olması neredeyse kesinleşen Erdem Can'ın bağlantıları iyi olan Abd'den bir guard getirmesini bekliyorum.
    Konu Larking tarafından (04.06.2023 Saat 12:59 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kevin Punter'a Efes, PAO ve Maccabi ilgi gösteriyormuş.

Nereden
    İstanbul

Kevin Punter'a Efes, PAO ve Maccabi ilgi gösteriyormuş.
    En ciddi takım PAO gibi duruyor şu an. İspanyol haber sitesi Encestando'ya göre görüşmeler ikinci aşamaya geçmiş. Yıllık ücretin de 1,5 milyon euro'yu aşacağı söyleniyor. Bu transfer döneminin en hareketli takımı PAO olacak gibi. Punter'ın dışında Mike James, Lessort ve Jaleen Smith de PAO'nun görüştüğü ve transfer etmek istediği isimler arasında.

Bu arada Bryant için de Olimpia Milano iddiaları ortaya atıldı bugün.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bryant takımda kalacakmış.

*

Sfairpoulos'u Baskonia istiyormuş.

Nereden
    İstanbul

Barcelona bütçe kısıtlamasına gideceği için önce Mirotiç ile sonra Saras ile yollarını ayırdı; ancak şimdi de gidip Punter ile yıllık 3 milyon dolardan 2 yıllık anlaşma yaptı. Bu ne perhiz ne lahana turşusu

Tabii Ergin Ataman'ın da Punter rüyası son bulmuş oldu. Ben PAO yapar diye düşünüyordum ama Barça parayı basıp aldı.

Düzeltme: Punter herkese feyk atarak Patizan'da kaldı.
    Konu adiloş bebe tarafından (30.06.2023 Saat 08:35 ) değiştirilmiştir.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

EL'de play-in uygulanacakmış. Heat oradan gelip final oynasa da NBA'deki uygulama hoşuma gitmemişti.

*

Messina "Mirotic için bütçemiz yok" dedi. Milano'nun da bütçesi yoksa...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (29.06.2023 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Vezenkov - Kings 20 M / 3 yıl

Micic - Thunder 23,5 M / 3 yıl

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Darius Thompson için 600 Bin Euro buyout ödemek saçmalık. Tabii yine bir Baskonia başarısından bahsediyoruz.

Ek: Efes, OKC'den 825 Bin Dolar alacakmış. Yine de Thompson için buy-out ödenmesi Efes için lüks.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (06.07.2023 Saat 20:00 ) değiştirilmiştir.

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Vezenkov - Kings 20 M / 3 yıl

Micic - Thunder 23,5 M / 3 yıl
    Benzer yas/ayni posizyondaki Euro'lardan Bogdan Bogdanovic vasat bir dogu takiminda altinci oyuncu olarak tutunabilmeyi basardi. Yine ayni yas/ayni posizyondaki Euro'lardan Abrines tutunamadan geri dondu.

Ben yetenek olarak Micic'i Bogdanovic'ten bir tik ustte - belki de ayni seviyelerde - goruyorum. Eger bu isin bu kadar duz bir matematigi varsa, Micic'in tavani icin "dogu konferansini 3-6 arasi sirada bitiren bir takimin ucuncu hucum opsiyonu" denilebilir. Bakalim OKC'de neler yapacak...
    Yahsi Bati 51:28

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzer yas/ayni posizyondaki Euro'lardan Bogdan Bogdanovic vasat bir dogu takiminda altinci oyuncu olarak tutunabilmeyi basardi. Yine ayni yas/ayni posizyondaki Euro'lardan Abrines tutunamadan geri dondu.

Ben yetenek olarak Micic'i Bogdanovic'ten bir tik ustte - belki de ayni seviyelerde - goruyorum. Eger bu isin bu kadar duz bir matematigi varsa, Micic'in tavani icin "dogu konferansini 3-6 arasi sirada bitiren bir takimin ucuncu hucum opsiyonu" denilebilir. Bakalim OKC'de neler yapacak...
    Dwane Casey, Sırp koçları övmüş:

https://basketballsphere.com/dwane-c...pu-obradovicu/

Nereden
    İstanbul

Sloukas Olympiakos ile yollarını ayırdı. Masada iki seçenek var: Fenerbahçe ve Partizan. Bütçe olarak Fenerbahçe'nin sunduğu para teklif daha yüksek ancak Partizan'da da Obradoviç gibi bir faktör var.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sloukas Olympiakos ile yollarını ayırdı. Masada iki seçenek var: Fenerbahçe ve Partizan. Bütçe olarak Fenerbahçe'nin sunduğu para teklif daha yüksek ancak Partizan'da da Obradoviç gibi bir faktör var.
    Sloukas - Efes olmaz mıydı? Kontrol oyunu gardı. Hem Larkin hem Clyburn hem de eldeki pivotları oynatabilirdi. Koçu da Fener'den tanıyor.

Sonra Willis gelmişken Pleiss'tan çıkıp Sertaç'ı bağlayabilseydi beş numarada yerli esnekliğini sağlardı. Ömer Faruk'u istemişler galiba.

Bu arada Mirotic'i bekleyene kadar Giedraitis'i alıp small ball kadrosu kurabilirdi Efes. Dört numaraya Vezenkov veya Mirotic olmayacaksa, Singleton artık oynamayacaksa, M'Baye tutulmuyorsa Giedraitis gibi çok yönlü tweener tercih edilebilirdi. Hoca Utah'tan bunlara alışıktır aslında.

Şu anki kadrosu (Gençler hariç):

Thompson - ------- - Doğuş Ö
    Larkin - Beaubois - Erten
    Clyburn - Bryant - Erkan
    Willis - ----------------- - Ercan
    Jones - Pleiss - Zizic

Gençleştiler.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (08.07.2023 Saat 12:53 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Sloukas - Efes olmaz mıydı? Kontrol oyunu gardı. Hem Larkin hem Clyburn hem de eldeki pivotları oynatabilirdi. Koçu da Fener'den tanıyor.

Sonra Willis gelmişken Pleiss'tan çıkıp Sertaç'ı bağlayabilseydi beş numarada yerli esnekliğini sağlardı. Ömer Faruk'u istemişler galiba.

Bu arada Mirotic'i bekleyene kadar Giedraitis'i alıp small ball kadrosu kurabilirdi Efes. Dört numaraya Vezenkov veya Mirotic olmayacaksa, Singleton artık oynamayacaksa, M'Baye tutulmuyorsa Giedraitis gibi çok yönlü tweener tercih edilebilirdi. Hoca Utah'tan bunlara alışıktır aslında.

Şu anki kadrosu (Gençler hariç):

Thompson - ------- - Doğuş Ö
    Larkin - Beaubois - Erten
    Clyburn - Bryant - Erkan
    Willis - ----------------- - Ercan
    Jones - Pleiss - Zizic

Gençleştiler.
    Biz bunları konuşurken Avrupa'da yılın bombası patladı ve Sloukas yıllığı 3 milyon Euro'dan fazla bir kontratla 3 yıllığına PAO ile anlaştı. Bana göre bu ücret standardın biraz üzerinde ama yerel lig açısından düşünülünce PAO yerli üstünlüğünü ele geçirdi. Ayrıca bu OLY'ye karşı psikolojik bir üstünlük de demek ki Ergin Ataman çok sever böyle şeyleri.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Biz bunları konuşurken Avrupa'da yılın bombası patladı ve Sloukas yıllığı 3 milyon Euro'dan fazla bir kontratla 3 yıllığına PAO ile anlaştı. Bana göre bu ücret standardın biraz üzerinde ama yerel lig açısından düşünülünce PAO yerli üstünlüğünü ele geçirdi. Ayrıca bu OLY'ye karşı psikolojik bir üstünlük de demek ki Ergin Ataman çok sever böyle şeyleri.
    Ateşle barut buluşmuş. (:

Ekrem D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Dwane Casey, Sırp koçları övmüş:

https://basketballsphere.com/dwane-c...pu-obradovicu/
    Micic NBA'de ne yapar cok merak ediyorum. Hele hele de SGA gibi cok top kullanan bir guard'in yaninda acaba istedigi etkiyi yapabilir mi acaba? Bir suru de guard'lari oldu. Sen ne dusunuyorsun?

Biraz klise olacak ama Spurs ya da GSW tarzi bir takima gitse cok daha iyi olabilirdi sanki.
    Yahsi Bati 51:28

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ekrem D. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Micic NBA'de ne yapar cok merak ediyorum. Hele hele de SGA gibi cok top kullanan bir guard'in yaninda acaba istedigi etkiyi yapabilir mi acaba? Bir suru de guard'lari oldu. Sen ne dusunuyorsun?

Biraz klise olacak ama Spurs ya da GSW tarzi bir takima gitse cok daha iyi olabilirdi sanki.
    OKC bu sabah bir takas yaptı, garanti kontrat sayısı 21. Nasıl bir kadroyla girecekler, görmek lazım.

Micic fizik olarak büyük. Zaten Efes'e gelene kadar da iki numara oynuyordu. Pozisyon esnekliği var. SGA çembere giderek oynuyor. Josh Giddey'nin en büyük eksiği, yay gerisi şutu. Micic iyi bir bitirici performansı gösterirse bu rolde süre alabilir bence.

Nereden
    İstanbul

Fenerbahçe dün Carsen Edwards ve Devin Booker'ı yolladı. Partizan'ın genç oyun kurucusu Yam Madar'ı aldıklarını açıkladılar ancak Partizan Yam Madar'ın sözleşmesini tek taraflı sonlandırdığını ve bunun yasal olmadığını açıkladı. Nasıl bir süreç olacak göreceğiz. Madar 2023 Euroleague'in Yükselen Yıldız ödülünü almıştı; ancak ben Fenerbahçe'nin Calathes'ten çıkmadan doğu oyun şablonu oturtabileceğini düşünmüyorum. Calathes'ten çıkılırsa yerine düşünülen isimler Neto ve Pangos. Carsen Edwards da Münih'e gitmiş bu arada.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Fenerbahçe dün Carsen Edwards ve Devin Booker'ı yolladı. Partizan'ın genç oyun kurucusu Yam Madar'ı aldıklarını açıkladılar ancak Partizan Yam Madar'ın sözleşmesini tek taraflı sonlandırdığını ve bunun yasal olmadığını açıkladı. Nasıl bir süreç olacak göreceğiz. Madar 2023 Euroleague'in Yükselen Yıldız ödülünü almıştı; ancak ben Fenerbahçe'nin Calathes'ten çıkmadan doğu oyun şablonu oturtabileceğini düşünmüyorum. Calathes'ten çıkılırsa yerine düşünülen isimler Neto ve Pangos. Carsen Edwards da Münih'e gitmiş bu arada.
    Madar'dan sonra yaptıkları Papagiannis transferiyle yine Kulüp-Koç-Menajer ilişkisi üzerinden açıkça eleştirildiler. Önce Partizan, ardından PAO Itoudis ve Fb'den şikayet ettiklerini kamuoyuna açıkça beyan ettiler.

Nereden
    İstanbul

Euroleague'in yeni sezon fikstürü çekildi. İlk hafta OLY-PAO derbisi var. Muhteşem! Anadolu Efes ilk hafta Barça deplasmanında, ikinci maçta ise İstanbul'da Madrid'i konuk ediyor. Fenerbahçe ile olan maçlar ise 17. ve 33. haftalarda. Hadi bakalım, güzel bir sezon olur umarım.
    Karl Marx
    анархія-мама

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)