Sayfa 65 Toplam 176 Sayfadan BirinciBirinci ... 15 55 63 64 65 66 67 75 115 165 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4391 adet sonuctan sayfa basi 1,601 ile 1,625 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Beş kısayla 14-0 seri yaptı şanlı Unicajamız.

Kuzminskas coştu.

AdemS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman

Galatasaray maçın bitimine 2.9 saniye kala yediği basketle maçı 91-90 kaybetti. Adamlar çok rahat bir şekilde attılar basketi.

LG-P880 cihazımdan gönderildi
    Tasavvuf, kalbi Allah (cc) ile tanıştırıp huzura kavuşturma yollarını öğreten ve bunu bizzat gerçekleştiren bir terbiye sistemidir.

~ S. Saki E. ~

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gökhan German'ın yazısını okumayan kalmasın!

"...son 10 yılın uzak ara en başarısız Genel Menaceri Engin Özerhun hala takımın başında..."

"...takım mühendisliği yapsın diye getirilip tonla para verilen Gerardini ne işe yarar??? Ben söyleyeyim; kulübün paralarını çöpe atmasına!..."

http://www.fanatik.com.tr/yazarlar/g...gorundu/393073

Çok sert...
    Oğuz'cum sert ama harfi harfine doğru.

Gökhan german iyi cesaret etmiş Özerhun'a bunları söylemeye ama doğru.

Bu kadar devasa bütçeler ve geniş imkanlarla Efes'in geldiği nokta için başarısızlık demek bile iltifat.

Bu sezon için konuşmuyorum daha yeni başladı ama gidişat geçen senelerin aynısı.

Herkes gidiyor organizasyonun başındaki Özerhun hala orada.

Hiç düşünmez mi acaba belki!!!sorun bendedir gideyim belki daha iyi yapacak birisi gelir.
    ÖNCE TRABZONSPOR DİYECEKSİN…ENDÜSTRİYEL FUTBOLA HAYIR!!! #DİREN TRABZONSPOR

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN...#KORAY ÇAPOĞLU

Nereden
    İstanbul

İki takımında kadro mühendisliği yine çok kötü.

Hickman-Huertel takasının konuşulması şaka gibi.

Bunun için illa ki sahada bir şeyleri görmeniz mi lazım koskoca milyon dolarlık basketbol alimleri Obra ve Gerardini....

Azıcık basketbol bilen herkes fb'deki defoları daha sezon başlamadan saymadı mı tek tek...Bu takımın guardı yok,bu takım savunma yapamaz bu takıma sert oynayan bir takım dağıtır geçer denmedi mi...

Efse'te farklı değil...Gittiler Mcgrath'ı aldılar bu da şaka gibi...Draper-Doğuş-Mcgrath guard rotasyonuyla neyin planlaması yapıldı acaba...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı winner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz'cum sert ama harfi harfine doğru.

Gökhan german iyi cesaret etmiş Özerhun'a bunları söylemeye ama doğru.

Bu kadar devasa bütçeler ve geniş imkanlarla Efes'in geldiği nokta için başarısızlık demek bile iltifat.

Bu sezon için konuşmuyorum daha yeni başladı ama gidişat geçen senelerin aynısı.

Herkes gidiyor organizasyonun başındaki Özerhun hala orada.

Hiç düşünmez mi acaba belki!!!sorun bendedir gideyim belki daha iyi yapacak birisi gelir.
    Evet bence de doğru abi. Her sene pahalı transferler yapınca, NTV'de "evet koç, Final Four'da kaç takımımız olur bu sene" geyiğinden vazgeçmeyenlerin yorumcu diye geçtiği yerde birinin kral çıplak demesi gerekiyordu.

Gerçi Fener'i Efes'i F4'a gönderenler bizim için de EuroChallange finali diyordu...

*

Bu arada eşsiz basketbol medyamız görmese de dün Hürriyet'te ALBA BERLIN'e dair önemli bir haber vardı:

Almanya'nın En Büyük Basketbol Okulu

http://www.hurriyet.com.tr/avrupa/27495288.asp

3000 öğrenci - 100 lisanslı eğitimci

*

Trandbasket'te Pelister, Kurtinaitis'le röportaj yapmış:

"Sayacak olursak Türkiye, İspanya, Rusya başta gelir; Almanya’da da gelişim devam ediyor çünkü salonlar dolu ve organizasyonlar da oldukça üst seviyede."

Türkiye için şunu söylüyor: PARA!

Akıl?
    Sistem?
    Organizasyon becerisi?

Pahalı takım kurunca başarı gelecek sananlar yıllardır akıllanmıyor. Neyse ki bu hafta hem Efes hem de Fb kaybederek bu dorumun biraz sorgulanmasına yardımcı oldular.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Tofaş'la Uşak'ın EC maçlarını da buraya mı yazalım?

Tofaş 31-40 öndeydi 18. dakikada.
    28. dakikada 60-49 geride...

https://www.youtube.com/watch?v=IO25mytWYxA

Avtodor 80 - 75 Tofaş
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (04.11.2014 Saat 20:52 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Rytas 92 - 80 Banvit

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Erazem Lorbek hala boşta. Spurs ile adı geçiyor şu sıralar. Euroleague takımları kendisine ilgi göstermiyor sanırım.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Efes gençlerle kazandı.

Cedi'nin smacı blokladığı pozisyon...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (06.11.2014 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Samsun

Efes gençlerle kazandı.

Cedi'nin smacı blokladığı pozisyon...
    Tayshaun Prince geldi akıllara tabi
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Veysel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Unics kazan tam bir amele topluluğu
    # Fırtınam bu yolda hep seninle !

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayshaun Prince geldi akıllara tabi
    Buna bak bir de

https://twitter.com/Euroleague/statu...55501277245440

Alıntı Veysel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Unics kazan tam bir amele topluluğu
    İyi kadro - Kötü koç

Nereden
    İstanbul

Dün Efes kolay kazandı...Nizhny takımı Euroleague takımı değil zaten Eurocup'ta bile çok takım yener bu takımı...Dünün en güzel yönlerinden birisi Furkan ve Cedi'nin 20 dakika üzerinde süre alması oldu.

fb barca'yı elinden kaçırdı diyebiliriz.Oleson'un son çeyrekteki iki üçlüğü çok can yaktı. Son topta Emir'in kaçırdığı şuttan çok ondan önceki iki topta Hickman'ın tercih hataları daha çok sorgulanmalı.fb'de sezon başından bu yana bitmeyen savunma sorunu dün de devam etti.Bu işi çözemezlerse top 16 ötesi hayal olur...

Cedi,Furkan ve Kenan...Bu üç genç oyuncuya euroleague'de güvenip forma veren beğenmediğimiz!!!terbiyesiz!!! yabancı koçlar...Terbiyeli!!!!yerli koçlar yerli oyuncuların hele de genç oyuncuların yüzüne bakmazken, maçın büyük bölümünü 5 yabancıyla oynarken elin yabancısı!!!!gelip bizim çocuklarımızı oynatıp milli takıma hazırlıyor...Ondan sonra sen ancak boby dixonspor olursun...
    Konu winner tarafından (07.11.2014 Saat 10:31 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Bugünün en güzel maçı Cska-Unijaca maçı olacak.

İzlenmeye değer.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Kura cekildi. Sanli U. Malagamiz B grubunda.

Cska
    Maccabi
    Alba
    Cedevita
    Limoges

Guzel...
    Kadrolar oturmadı Harun Hocam.

...

Malaga'nın yine sessiz sedasız ilerleyeceğini düşünüyorum, geçen seneden daha güçlüler. Artık son 8'e kalmaları gerekiyor. Hatta grubu ilk 2'de bitirmeleri sürpriz olmayacaktır (CSKA ve Maccabi'yle aynı gruptalar).

...
    Alıntı winner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugünün en güzel maçı Cska-Unijaca maçı olacak.

İzlenmeye değer.
    İlk 2 beklentim devam ediyor. Bu akşamki maçta belki sezonun ilk mağlubiyeti gelebilir ama haftaya Maccabi'yi yenersek galibiyet farkı iki olacak.

Dün Maccabi'nin Repesa'nın gençlerine evinde kaybetmesi en çok Unicaja'ya yaradı. Bir de Alba, Limoges'u yenerse müthiş olacak.

Bu akşam hücum ribaundu vermez ve yüzdeli üçlük yemezse Unicaja maça ortak olur.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (07.11.2014 Saat 12:50 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ya Huertel'in menajeri çok akıllı ya da Türkiye'de Huertel'den başka oyun kurucu tanıyan bilen basketbolsever yok.

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ya Huertel'in menajeri çok akıllı ya da Türkiye'de Huertel'den başka oyun kurucu tanıyan bilen basketbolsever yok.
    Aynen, bu adam geçen seneki Planinic'in Efes'e verdiği kadar bile katkı veremez.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Bahadır Şimşek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen, bu adam geçen seneki Planinic'in Efes'e verdiği kadar bile katkı veremez.
    McCalebb, Planinic, Rakocevic, Vujacic gibi oyuncuları bizimkiler kullanamadı.

McCalebb en iyi zamanlarını çift gard oynayarak geçirdi, burada Naumoski gibi takımı yönetmesini beklediler. Planinic de öyle... Bizimkiler Planinic'i Gordon'la oynattı. İyi de Gordon da saf oyun kurucu değildi. Yarı saha oyuncusu. Rakocevic ve Vujacic'i bitirici kullanmak gerekirdi.

Bunlar gibi çok örnek var. Şimdi Goudelock ve Hickman'ı kurban ediyorlar.

Çünkü biz sistem basketbolunu unuttuk, bilmiyoruz. 10-12 yıldız alıp f4 garanti gibi düşünüyorlar, taraftarları da bu algıya yönlendiriyorlar. Parkede boylarının ölçüsünü alıyorlar. Hickman'ı ıslıklamışklar. Adam geçen sene Blatt'ın makine gibi işleyen sisteminde Euroleague şampiyonu oldu. Ama yanında T. Rice ve Ohayon vardı.

Geçen sene Efes'te en çok eleştirilen oyuncularından Kostas bu sene Unicaja düzeninde verimli oluyor. Orada 10-11 oyuncunun görevi belli.

Nereden
    Samsun

Ülker'li bir arkadaşımla yapılacak ve yapılan transferler hakkında sohbet ettik sezon henüz başlamadan. Hickman'ın oyun kurucu pozisyonunda bütün sorunları gidereceğini düşündü kendisi. Ohayon ve Rice örneklerini verdim kendisine aynı senin söylediğin gibi Huertel'in adı geçiyor şimdi. Anton Gavel Brose'den ayrıldığı zaman bütün takımlarımız uyudu. Efes ve Ülker için ideal bir oyuncu olurdu diye düşünüyorum.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

McCalebb, Planinic, Rakocevic, Vujacic gibi oyuncuları bizimkiler kullanamadı.

McCalebb en iyi zamanlarını çift gard oynayarak geçirdi, burada Naumoski gibi takımı yönetmesini beklediler. Planinic de öyle... Bizimkiler Planinic'i Gordon'la oynattı. İyi de Gordon da saf oyun kurucu değildi. Yarı saha oyuncusu. Rakocevic ve Vujacic'i bitirici kullanmak gerekirdi.

Bunlar gibi çok örnek var. Şimdi Goudelock ve Hickman'ı kurban ediyorlar.

Çünkü biz sistem basketbolunu unuttuk, bilmiyoruz. 10-12 yıldız alıp f4 garanti gibi düşünüyorlar, taraftarları da bu algıya yönlendiriyorlar. Parkede boylarının ölçüsünü alıyorlar. Hickman'ı ıslıklamışklar. Adam geçen sene Blatt'ın makine gibi işleyen sisteminde Euroleague şampiyonu oldu. Ama yanında T. Rice ve Ohayon vardı.

Geçen sene Efes'te en çok eleştirilen oyuncularından Kostas bu sene Unicaja düzeninde verimli oluyor. Orada 10-11 oyuncunun görevi belli.
    Söylediklerinize harfiyen katılıyorum. Ancak Blatt olayı çok enteresan, Maccabi'de bu oyunu oturtan koç Efes'te nedense sezonu bile tamamlayamadı. Bu noktada da GM'ler devreye giriyor sanırım.

Türkiye'de transferleri genelde GM'ler yapıp koçun önüne koyuyorlar diye düşünüyorum hele de Özerhun gibi birnin olduğu bir Efes'te.
    Dışarıda ise sanırım böyle değil ki koçlar istedikleri adamları aldırıp hemen de sistemlerini oturtabiliyorlar.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ülker'li bir arkadaşımla yapılacak ve yapılan transferler hakkında sohbet ettik sezon henüz başlamadan. Hickman'ın oyun kurucu pozisyonunda bütün sorunları gidereceğini düşündü kendisi. Ohayon ve Rice örneklerini verdim kendisine aynı senin söylediğin gibi Huertel'in adı geçiyor şimdi. Anton Gavel Brose'den ayrıldığı zaman bütün takımlarımız uyudu. Efes ve Ülker için ideal bir oyuncu olurdu diye düşünüyorum.
    Pahalı değildi ya, ondandır.

Alıntı Bahadır Şimşek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinize harfiyen katılıyorum. Ancak Blatt olayı çok enteresan, Maccabi'de bu oyunu oturtan koç Efes'te nedense sezonu bile tamamlayamadı. Bu noktada da GM'ler devreye giriyor sanırım.

Türkiye'de transferleri genelde GM'ler yapıp koçun önüne koyuyorlar diye düşünüyorum hele de Özerhun gibi birnin olduğu bir Efes'te.
    Dışarıda ise sanırım böyle değil ki koçlar istedikleri adamları aldırıp hemen de sistemlerini oturtabiliyorlar.

Ha, işte püf noktası burası.

Adam İspanya'yı şampiyon yapan Aragones'i getiriyor, buraya alışana kadar kovuyor.

Real Madrid'de Dünyaları kazanan del Bosque'ye Türkiye'de kasap dediler.

Şimdi Halilhodzic örneği var... 8 maçta adamı astılar (Tehlikeli konu, uzatmayayım. Sonra sığ düşünceli diyorlar Hatta birisi yazmış: "Halilhodzic'i savunan dangalaktır" demiş. Susma hakkımı kullanıyorum).

Blatt... Blatt'ın zamanındaki kadro EFES DARK olarak anılıyordu. Yani yabancıların hepsi ABDliydi. Bir Partizan deplasmanında Nicholas filan gitmemişti Belgrad'a. Yani saha dışı olaylar çok etkilemişti Efes'i. Kalsaydı belki takım daha farklı yerlere gelecekti. Ama Ataman'la anlaştılar. Vizyon meselesi... Kısa vadeli, günü kurtarma refleksiyle yapılmış abuk hamleler.

Perasovic... Adama basketbolu bilmiyor dediler, Valencia'yı harika oynatıyor.

Pianigiani geldi ülkeye. Adam Siena'yı zirveye çıkarmış, burada üçüncü sınıf hoca muamelesi yaptılar.

Demiyorum ki süperdiler, ancak başarı ölçümü için belirlenmiş kriterler koymak lazım. Başta süre!

Siz bu takımı 10 maçlık periyotta mı değerlendireceksiniz, sezon ortasında mı, sezon sonunda mı?

Ya da Trabzonspor MP gibi, maçtan maça mı? Konya'ya yenilince ruhsuz koç, Efes'e direnince harika koç!

Böyle spor yönetimi olamaz. Hele basketbol böyle değerlendirilemez.

*

EK: Ne yazık ki ülkemizde büyük bir görgüsüzlük var. Spora yatırım adı altında pahalı (iyi demiyorum) transferler üzerinden şov yapan yöneticileri izler olduk. Futbol ve basketbolda bu daha yoğun (Çok detaylı bilmemekle birlikte, voleybolda Halk Bankası efsane kadro kurmuş diye okudum fakat yenilmiş. Yenmek yenilmek değil mesele...).

"Bogdanovic'i aldık!
    Saric'i aldık."... İyi güzel de Raduljica da böyle gelmişti, sessiz sedasız kayboldu.

Geçen sene Kenan sakatlanınca Berk'i oynattı Obradovic, çocuk P. Jackson'ı kesti. Bu sene kimsenin aklına gelmiyor. İlle de Huertel.

Uluslararası basketbol forumlarında Litvanyalılar basketbol konuşuyor, bizim çocuklar "Fb'nin bütçesi şu kadar" yazıyor.

Ya Olympiakos rüya takımla bir şey yapamadı, "olmaz" denilen kadroyla şampiyon oldu

Geçen seneki CSKA ve Real'e rağmen Maccabi'nin şampiyonluğu gibi...

Örnekler bu kadar açıkken hala BAŞARI=PARA yanlışında ısrar eden yöneticilerden sağlam icraatlar beklemek boşuna.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (07.11.2014 Saat 16:07 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Yazılanların hepsine katılıyorum.

Sebep aramaya gerek yok... Bakalım ülkemizin haline spor da buna paralel gidiyor.

Düzen,sistem,planlama bizim geleneğimiz de yok.Ülkeyi yöneten adamlar 3 ay sonrasının bile hesabını yapmıyor...

Mottosu "kervan yolda düzülür" olan bir ülkeyiz...arap şeyhleri gibi para harcayan basketbol kulüplerimiz de bu halde işte...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İlk yarı: 52-39

%45'le üçlük attı CSKA.

Savunmanın önemli parçası Markovic bugün yok. Suarez kadroda ama süre almadı. Ayrıca Stefansson da yok.

Ogün' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kızılyıldız-Oly maçı var Ntvspor'da atmosfer müthiş.
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti. KAZIM KOYUNCU

AdemS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman

Unicaja Malaga farkı 5'e indirmişken (86-81), fast break hücumda çok basit top kaybıyla farkı 3'e indirme şansını kaybetti. Ardından mola sonrası hücumda da aynı şekilde top kaybettiler. Maçın kader anları bunlardı diyebiliriz.

LG-P880 cihazımdan gönderildi
    Tasavvuf, kalbi Allah (cc) ile tanıştırıp huzura kavuşturma yollarını öğreten ve bunu bizzat gerçekleştiren bir terbiye sistemidir.

~ S. Saki E. ~

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)