Sayfa 167 Toplam 180 Sayfadan BirinciBirinci ... 67 117 157 165 166 167 168 169 177 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4493 adet sonuctan sayfa basi 4,151 ile 4,175 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Efes BSL'de ilk üç haftada yenilmeyen tek takım. EL'de ise içeriden 70%'le yedikleri sürece işleri zor. Henüz doğru beşleri bulamadıklarını düşünüyorum. Hamle yapmayı düşünüyorlar (Bence de hereketli bir 4 numara eksiği var), o hamle gelince süre dağılımı değişecek.

Thompson
    Bryant
    Clyburn
    Willis
    Zizic başlayabilirler.

Larkin
    Beaubois
    Erkan
    Jones
    Pleiss ikinci beş...

Erkan & Jones'la hücum yerleşimi zor gibi görünüyor. Jones'u dipte, Pleiss'ı tepede kullanarak sorunu aşabilir. Jones'un 4 numara oynaması güç. Rakip savunma Larkin & Beaubois'ya daha rahat odaklanır. Ceza kesecek forvet kalmıyor (Pleiss'ın tepe şutu tek alternatif).

O cezayı kesecek 4 numara gelse, Pleiss'ı rotasyon dışına atıp Jones'u 5'e çeker.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ataman, Erdem Can'a gerekeni söylemiş:

"İki EL şampiyonluğu olan takıma geldiğini fark etmeli."

TRT Spor'a da konuştu. Larkin'in prosedürü uyguladığını, Wilbekin'in ise kafasına göre takıldığını söylüyor. Zaten basına da öyle yansımıştı. O zaman niçin ikisi aynı cezayı aldı?

https://www.trtspor.com.tr/haber/bas...tu-282532.html

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2023-24 sezonu başladı. Larkin ve Wilbekin artık Türk statüsünde değil. Hidayet'in adaletsiz uygulamalarının bir yenisi bu... Wilbekin TBF yetkililerinin telefonlarına bile çıkmıyor. Larkin MR için ABD'den İstanbul'a geliyor. Fakat ikisi aynı cezayı alıyor. Saçmalık... Ataman Efes'te devam etseydi böyle mi olurdu?
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    İstanbul

Ataman, Erdem Can'a gerekeni söylemiş:

"İki EL şampiyonluğu olan takıma geldiğini fark etmeli."

TRT Spor'a da konuştu. Larkin'in prosedürü uyguladığını, Wilbekin'in ise kafasına göre takıldığını söylüyor. Zaten basına da öyle yansımıştı. O zaman niçin ikisi aynı cezayı aldı?

https://www.trtspor.com.tr/haber/bas...tu-282532.html
    Röportajda da şöyle bir bölüm var:

"Larkin gerçekten öyle geldi. İlk geldiğinde dizinde ödem tespit edildi. Bu bir gerçek. Fakat Wilbekin Türkiye’ye gelmedi. Bana bunu söyleyecek olan kendisi değil, milli takımın sağlık heyeti. Gelirsin, sağlık kontrolüne girersin, en son güne kadar sağlık heyeti seni iyileştirmek için çaba sarf eder, ondan sonra ‘bu oyuncu oynamayacak’ raporu verir. Sen de oyuncu olarak gelip ‘Koç ben buradayım, sağlık heyeti de burada, ben oynamayacağım’ dediğin anda ben zaten seni zorla oynatamam ki"

O zaman soru şu: Larkin'in durumu belliyken onu neden sakatlık nedeniyle milli takım kadrosundan çıkarmadın da Wilbekin ile aynı durma düşürüp sırtlanların önüne attın.Söylediğin her şeyi Larkin yaptı,çağrıldı, geldi, durumu belli oldu.Peki geçen sezon milli takımda sakat eliyle oynatılan, sezonun yarısını kaçıran ve milli takım prosedürlerine uyan bir oyuncuya,hiçbir prosedüre uymayan bir oyuncu ile niye aynı ceza verildi.Ben size söyleyeyim TBF'nin maddi-manevi başkanı,sadece fb'li Wilbekin'e ceza veremeyeceği,bunu istemeyeceği için.Bir oradan bir buradan yaptılar.Cezaları ben verdirmedim diyen Ergin Hoca samimi değil,öyle olsaydı farklı bir tavır sergileyebilirdi,sakat olduğunu kendi söylediği Larkin için.
    Konu Larking tarafından (17.10.2023 Saat 17:04 ) değiştirilmiştir.
    DUYDUĞUMU UNUTURUM,BİLDİĞİMİ HATIRLARIM,YAPTIĞIMI ÖĞRENİRİM.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İlk devredeki son hücum Efes'i anlamak için oldukça fikir verici. Clyburn asla ama asla maç başına 6 el üstü üçlük atacak oyuncu değil. Onun atletizmi, patlayıcılığı, yüksek tempodaki bitiriciliği, fizik avantajını kullandığı dipteki birebirler fark yaratıcıydı. Clyburn'ü şutör olarak kullanmak en son seçenek bile değil. Efes bu rolleri geçen yıl oturtamamıştı. Simon ve James'den sonra Clyburn farklı bir oyuncuydu. Erdem Can da bu gerçeği görmezse Efes bir maç kazanır, bir maç kaybeder.

Bu arada, sezon başıdır diye bekliyordum. Hustle sıfır. Hiç mücadele etmiyor.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (17.10.2023 Saat 21:38 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

İlk devredeki son hücum Efes'i anlamak için oldukça fikir verici. Clyburn asla ama asla maç başına 6 el üstü üçlük atacak oyuncu değil. Onun atletizmi, patlayıcılığı, yüksek tempodaki bitiriciliği, fizik avantajını kullandığı dipteki birebirler fark yaratıcıydı. Clyburn'ü şutör olarak kullanmak en son seçenek bile değil. Efes bu rolleri geçen yıl oturtamamıştı. Simon ve James'den sonra Clyburn farklı bir oyuncuydu. Erdem Can da bu gerçeği görmezse Efes bir maç kazanır, bir maç kaybeder.

Yazı çok kötü geçirmiş.

Efes'de kimliğini,rolünü halen bulamadı. Tükenmiş,umursamaz bir görüntüsü var. Efes bu sezon bir yerlere gelecekse Clyburn olmadan bu mümkün değil.

Nereden
    İstanbul

Efes Asvel maçını kazandı.

Asvel o kadar kötü takım ki Paris Lee ana oyun kurucusu ve 30 üzeri dakika oyunda kalıyor.Bu takımdan bile 84 sayı yedik.

3.çeyreğin son iki dakikasına girilirken Erdem Cam ilginç bir rotasyona girerek Melih-Larkin-Erkan -Willis-Jones beşiyle sahada kalmayı tercih etti. 30'a doğru giden fark 2 dakikada tek hane sınırına indi.Melih ya da diğer Türk oyuncular böyle kazanılmaz,böyle oynatılmaz.Eğer niyetin gösteri yapmak değilse,bu oyuncular ana parçaların yanında oynatılarak kazanılır,geliştirilir.Böyle değil.Oyuncu girip,1 dakika oynayıp çıkıyor rotasyondan bizim bile başımız döndü.EL'de oynayan hiçbir takım şakaya gelmez,3.çeyrekte bu rotasyonun cezasını dün 1-2 oyuncu dışında Eurocup seviyesindeki Asvel bile kesiyordu.

Hollatz'ı ne yapsın diye aldılar merak ediyorum.Hücumda ceza şutu dışında bir numarası yok.Savunmada da en iyi ifadeyle vasat.Alman milli takımın yedek guardı unvanı dışında EL seviyesi hele de Efes seviyesinden çok uzakta.Yıllardır ligimizde oynayan Paco Cruz ya da B.Çekmece de iyi işler yapan Jordan Crawford ondan çok daha fazla katkı sağlardı. Efes bir uzun arayışında.Bence iki uzuna,bir kısaya ihtiyaç var. Hollatz tez elden gönderilip,Pleiss'ı da antrenman oyuncusu olarak tutup(5 yılın hatırına) kadrodan çıkarıp kontenjanı açmak lazım. İvkoviç döneminde Planiniç gitmek istemeyince kadro dışı bırakılıp,2 sezon Merter'de takımdan ayrı tek başına idman yapıp yüklü kontratını almıştı Efes'ten.Sezonu kaybetmek istemiyorsan Pleiss için de birkaç yüz bin Euro'yu gözden çıkaracaksın.
    Konu Larking tarafından (18.10.2023 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Larking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efes Asvel maçını kazandı.

Asvel o kadar kötü takım ki Paris Lee ana oyun kurucusu ve 30 üzeri dakika oyunda kalıyor.Bu takımdan bile 84 sayı yedik.

3.çeyreğin son iki dakikasına girilirken Erdem Cam ilginç bir rotasyona girerek Melih-Larkin-Erkan -Willis-Jones beşiyle sahada kalmayı tercih etti. 30'a doğru giden fark 2 dakikada tek hane sınırına indi.Melih ya da diğer Türk oyuncular böyle kazanılmaz,böyle oynatılmaz.Eğer niyetin gösteri yapmak değilse,bu oyuncular ana parçaların yanında oynatılarak kazanılır,geliştirilir.Böyle değil.Oyuncu girip,1 dakika oynayıp çıkıyor rotasyondan bizim bile başımız döndü.EL'de oynayan hiçbir takım şakaya gelmez,3.çeyrekte bu rotasyonun cezasını dün 1-2 oyuncu dışında Eurocup seviyesindeki Asvel bile kesiyordu.

Hollatz'ı ne yapsın diye aldılar merak ediyorum.Hücumda ceza şutu dışında bir numarası yok.Savunmada da en iyi ifadeyle vasat.Alman milli takımın yedek guardı unvanı dışında EL seviyesi hele de Efes seviyesinden çok uzakta.Yıllardır ligimizde oynayan Paco Cruz ya da B.Çekmece de iyi işler yapan Jordan Crawford ondan çok daha fazla katkı sağlardı. Efes bir uzun arayışında.Bence iki uzuna,bir kısaya ihtiyaç var. Hollatz tez elden gönderilip,Pleiss'ı da antrenman oyuncusu olarak tutup(5 yılın hatırına) kadrodan çıkarıp kontenjanı açmak lazım. İvkoviç döneminde Planiniç gitmek istemeyince kadro dışı bırakılıp,2 sezon Merter'de takımdan ayrı tek başına idman yapıp yüklü kontratını almıştı Efes'ten.Sezonu kaybetmek istemiyorsan Pleiss için de birkaç yüz bin Euro'yu gözden çıkaracaksın.
    Ek olarak Larkin'in yıllık ücretini de çok fazla buluyorum. Evet, Efes'in şampiyonluklarında ana faktör olması ona bu sözleşmeyi kazandırdı ancak özellikle sakatlıklar ve milli takım süreci oyuncudan mental ve fiziksel çok şey götürmüş gibi. Aslında bir nevi bizdeki Visca durumu diyebiliriz. Aldığı ücrette indirime gideceğini düşünmüyorum o ayrı ama bu ücrette kalmaya devam edecekse de bir an önce eski performansına geri dönmeli.
    Konu adiloş bebe tarafından (18.10.2023 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

Fenerbahçe dün iyi bir savunma performansı ile PAO'yu mağlup etti. PAO o kadar kötü bir ilk çeyrek oynadı ki Ülker Arena'da 9 sayı attığınız bir çeyrek geçirirseniz galibiyet için ekstra adımlara ihtiyaç duymanız gerekir ki dün bu da yaşanmadı. Papagiannis'in etkili oyunu sayesinde pota altı üstünlüğü de Fenerbahçe'deydi. PAO dış şutlarla savunma bloğunu aşmak istedi ama buradan da 7/27 isabetle oynadılar. Sadece Lessort etkiliydi PAO'da.

Yeni transferler henüz takım oyununu oturtmasına izin vermese de ben PAO'nun ve Ergin Ataman'ın ilk 6'yı bir şekilde göreceğine inanıyorum. Ek olarak 2 milyon Euro daha bütçe eklediler transfer için. Yazılanlara göre NBA'den bir Türk oyuncu ile anlaşma durumları olabilirmiş. Bekleyip göreceğiz.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

Alıntı adiloş bebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek olarak Larkin'in yıllık ücretini de çok fazla buluyorum. Evet, Efes'in şampiyonluklarında ana faktör olması ona bu sözleşmeyi kazandırdı ancak özellikle sakatlıklar ve milli takım süreci oyuncudan mental ve fiziksel çok şey götürmüş gibi. Aslında bir nevi bizdeki Visca durumu diyebiliriz. Aldığı ücrette indirime gideceğini düşünmüyorum o ayrı ama bu ücrette kalmaya devam edecekse de bir an önce eski performansına geri dönmeli.
    Belgrad'da kazanılan 2.şampiyonluktan sonra yıllık 4 Milyon dolarlık kontrat aldı tabii yerli statüsünde oynaması da bu rakamı ona kazandırdı.Gerçekten çok astronomik.

Şimdi performansı bu rakamlardan çok uzakta artık yerli de değil bu sezon kontratı bitiyor önümüzdeki yıl Efes dahil hiçbir takımdan bunun yarısını bile bulması zor,Efes'e harika günler yaşattı ama sezon sonu bir ayrılık gözüküyor.
    Konu Larking tarafından (18.10.2023 Saat 20:19 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yazı çok kötü geçirmiş.

Efes'de kimliğini,rolünü halen bulamadı. Tükenmiş,umursamaz bir görüntüsü var. Efes bu sezon bir yerlere gelecekse Clyburn olmadan bu mümkün değil.
    Tarik Black'i istiyormuş Efes. PF alınmayacaksa ve Clyburn'den faydalanmak istiyorlarsa 4 gibi oynatmak zorunda.

Nereden
    İstanbul

Tarik Black'i istiyormuş Efes. PF alınmayacaksa ve Clyburn'den faydalanmak istiyorlarsa 4 gibi oynatmak zorunda.
    Mevcutlardan daha iyi uzun alamayacakları zaten belliydi.Bir de Dwayne Dedmon ismi geçiyor, Nba'i takip etmediğim için oyuncuyu hiç bilmiyorum.

Clyburn 4 numarada en akılcı çözüm gibi duruyor.Onun eşleşme avantajını ve alçak postta sırtı dönük oyunlarını kullanmak lazım. Maç içinde ihtiyaç halinde isolation oynanması gerekiyorsa oynayacak ama ana plan bu olmamalı.4 numara oynaması daha mobil bir takım da yaratacak. Asvel maçı ölçü değil tabii ki ama Efes koştuğu zaman çok etkili olabileceğini gösterdi.Buna uygun bir kadrosu var. Darius Thompson tam da bu oyunun guardı. Pleiss dışında uzunlar da koşabiliyor. Ama işin başı savunma.Sonra koşmak ve ağırlıkla transation oynamak. Yarın ki Valencia maçı bazı şeyleri görmek adına daha ölçü bir maç.
    Konu Larking tarafından (19.10.2023 Saat 10:36 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Fenerbahçe'nin de en az Efes kadar savunma zafiyeti olduğu ortada ama ligin en kötü takımı olarak görülen ASVEL'den iç sahada tek yarıda 55 sayı yemeleri benim için de sürpriz oldu.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Mevcutlardan daha iyi uzun alamayacakları zaten belliydi.Bir de Dwayne Dedmon ismi geçiyor, Nba'i takip etmediğim için oyuncuyu hiç bilmiyorum.

Clyburn 4 numarada en akılcı çözüm gibi duruyor.Onun eşleşme avantajını ve alçak postta sırtı dönük oyunlarını kullanmak lazım. Maç içinde ihtiyaç halinde isolation oynanması gerekiyorsa oynayacak ama ana plan bu olmamalı.4 numara oynaması daha mobil bir takım da yaratacak. Asvel maçı ölçü değil tabii ki ama Efes koştuğu zaman çok etkili olabileceğini gösterdi.Buna uygun bir kadrosu var. Darius Thompson tam da bu oyunun guardı. Pleiss dışında uzunlar da koşabiliyor. Ama işin başı savunma.Sonra koşmak ve ağırlıkla transation oynamak. Yarın ki Valencia maçı bazı şeyleri görmek adına daha ölçü bir maç.
    Spurs Khem Birch'ü bıraktı. O ki savunmacı beş nunara istiyorlar... Sakat değilse, Birch olur.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (20.10.2023 Saat 21:25 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Valencia maçı ilk yarısı şu yazdıklarıma paralel geçti. Sağ dipte boş üçlüğü air ball attı. Fakat hem sırtı dönük hem de topsuz katta çember altında bitirip faul aldı. Zizic twpwde, Willis forvetteyken Clyburn'e dipte top indirmek lazım. Perimeterden iki üçlük yedir ki inanılmaz. Ama dipte Toure'nin arkasında kalıp topu çaldı.

Takımın yıldızını doğru kullanamamak, sıralı olarak diğer detayları da negatif etkiliyor. Tyrique Jones'un savunmadaki yerleşim hatalarından ziyade handoffu oynayamaması kısaları etkiliyor.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ivanovic, Kızılyıldız'dan ayrılmış.

"Efes'e gelse" diyeceğim... Erdem Can'ı gönderseler, Trinchieri'ye giderler. Bir ara Latsikaris modası vardı, son dönemde de Trincheri... Bir gün Türkiye'ye yolu düşecektir. Efes olmasa, Fener olur.

Bu arada yazın Efes'le anılan Sfairopoulos hem Baskonia hem de Kızılyıldız için adaymış.

Nereden
    İstanbul

Ivanovic, Kızılyıldız'dan ayrılmış.

"Efes'e gelse" diyeceğim... Erdem Can'ı gönderseler, Trinchieri'ye giderler. Bir ara Latsikaris modası vardı, son dönemde de Trincheri... Bir gün Türkiye'ye yolu düşecektir. Efes olmasa, Fener olur.

Bu arada yazın Efes'le anılan Sfairopoulos hem Baskonia hem de Kızılyıldız için adaymış.
    Kızılyıldız, Sfairopoulos'u resmen açıkladı.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı adiloş bebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kızılyıldız, Sfairopoulos'u resmen açıkladı.
    Çok beğenmesem de Dejan Radonjic'i getirirler diye bekliyordum.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (22.10.2023 Saat 20:06 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Spurs Khem Birch'ü bıraktı. O ki savunmacı beş nunara istiyorlar... Sakat değilse, Birch olur.
    Birch iyi bir seçenek.Özellikle sıkıntı yaşanan çember savunmasına çözüm getirebilir.

Pleiss tamamen devre dışı kalmış gibi görünüyor.Antrenman oyuncusu olarak Efes kariyerini bu sezon bitirir.Ergin Ataman'ın sistemindeki gibi dışarıdan şut sokabilen uzun yerine ikili oyun bitirebilen uzun Erdem Can'ın sistemine daha uygun. Zizic savunma defolarına rağmen hücumda doğru yerde iyi zamanlamayla topla buluşturulursa iyi bir bitirici.Onu doğru kullanmak lazım. Clyburn'de daha çok 4 numarada kullanılacak gibi duruyor.Takım kimyası ve gereklilikler bunu gösteriyor.

5 numara rotasyonu,Yeni transfer(Birch)-Jones-Zizic

4 numara rotasyonu,Willis-Clyburn-Ercan

Yine de EL seviyesi için çok yeterli görünmüyor ama pozisyon doğru oynanırsa farklı seçenekler sunacak bir kadro yapısı var.Çemberi iyi savunmak ve ikili oyunu bitirebilmek Efes uzunlarından ana beklenti bu.
    Konu Larking tarafından (23.10.2023 Saat 12:52 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bryant'ın artısı Simon gibi parkede topa yön verebilen oyuncusu sayısını bir fazlalaştırması.

Beaubois ise bambaşka artılar sağlıyor. Öncelik Ape Index'i* +8,0 diye biliyorum. Bir kısada az rastlanır özellik. Bu da savunmada ona büyük bir avantaj sağlıyor. Ortalama fiziğe sahip kısa forvet bile savunsa, şutunu kesebilecek kanat açıklığına sahip. Off-Ball oynayan şutörü kovalarken arkadan yaptığı blokların sırrı da bu. İkinci özelliği ise EL kariyerinde 43%'le 2,0'nin üzerinde üç sayılık isabeti bulması. Sakatlık haricinde sıkıntısı olmayan, büyük düşüşler yaşamayan topu sürekli istemeyip hem Micic hem Larkin'i rahatlatan tamamlayıcı bir gard.

Ape Index'le ilgili https://howtheyplay.com/team-sports/...in-NBA-History

Açıkçası Efes'in karar vericisi olsam, önce Doğuş'u vs. gönderip süre vereceğim yerli kadromu kurarım.

*

EL'den alınabilecek oyuncular:

Fizikli C: Lammers
    Atletik C: Lessort / Nebo / Donta Hall
    F: Giedraitis / Brussino / T. Thurman
    Şu listede yazdığım Tre'Shawn Thurman Bjk karşısında yıldızlaştı. Litvanya'nın proje rakımı ( @jairzinho arkadaşımızın tabiri gibi oldu ama gerçekten proje takımı) Wolves maç boyunca öndeydi. Bjk son çeyrekte öne geçti. Hiç dış şut sokamıyor Bjk.

Efes için yeterli görülmez böyle oyuncular genelde. Milyonluk kontrat olması lazım. Baskonia, Oly görecek; sonra Efes buy-out ödeyecek.

Nereden
    İstanbul

Şu listede yazdığım Tre'Shawn Thurman Bjk karşısında yıldızlaştı. Litvanya'nın proje rakımı ( @jairzinho arkadaşımızın tabiri gibi oldu ama gerçekten proje takımı) Wolves maç boyunca öndeydi. Bjk son çeyrekte öne geçti. Hiç dış şut sokamıyor Bjk.

Efes için yeterli görülmez böyle oyuncular genelde. Milyonluk kontrat olması lazım. Baskonia, Oly görecek; sonra Efes buy-out ödeyecek.
    2000'lerin başında tersine işlerdi bu durum. İtalyan'lar yatırım yapar,gözden çıkarılınca Efes buy out ödemeden ve düşük kontratla oyuncuyu çeker ve yıldız yapardı.

Drew Nicholas,Antonio Granger,Trajan Langdon ilk aklıma gelen örnekler.

Şimdi oyuncular ülke içinde bile farkedilemiyor. Clyburn ve Higgins burnumuzun dibinden Cska yaptı.Ama nasılsa bütçe var, buy out ödeyip almak dururken niye oyuncu takip edip kendilerini yorsunlar!

Not: Hak teslim etmek adına, Micic transferini ayırmak istiyorum. Zalgiris'ten Pangos'un yedeğiyken alındı,Efes'te EL tarihinin en iyi 5 guardından birisi oldu,iki EL şampiyonluğu geldi. Burada iyi iş çıkarıldı.
    Konu Larking tarafından (25.10.2023 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Langdon'u az buçuk hatırlıyor gibiyim
    Nicholas'ı hatırlamıyorum gibi
    Granger'i iyi bilirim, Marcus Brown zamanları falandı sanırım hey gidi günler hey
    Skytürk arada Eurloeague maçı verirdi, izlerdim
    O yıllarda çevremde bırakın izlemeyi, Euroleague nedir bilmezdi millet, tek bildikleri Nba los encılıs leykırs şikago falan filan jfhsjs
    Eurloeague candır
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Nereden
    İstanbul

Alıntı Sefer A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Langdon'u az buçuk hatırlıyor gibiyim
    Nicholas'ı hatırlamıyorum gibi
    Granger'i iyi bilirim, Marcus Brown zamanları falandı sanırım hey gidi günler hey
    Skytürk arada Eurloeague maçı verirdi, izlerdim
    O yıllarda çevremde bırakın izlemeyi, Euroleague nedir bilmezdi millet, tek bildikleri Nba los encılıs leykırs şikago falan filan jfhsjs
    Eurloeague candır
    Hay çok yaşa sen

Hem Avrupa basketbolunu Nba'e tercih ettiğin hem de unuttuğum Marcus Brown'u bana hatırlattığın için. O da yine İtalya'da olmayıp,Efes'te yıldızlaşan oyunculardan birisiydi.Çok severdim.Büyük oyuncuydu.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

2000'lerin başında tersine işlerdi bu durum. İtalyan'lar yatırım yapar,gözden çıkarılınca Efes buy out ödemeden ve düşük kontratla oyuncuyu çeker ve yıldız yapardı.

Drew Nicholas,Antonio Granger,Trajan Langdon ilk aklıma gelen örnekler.

Şimdi oyuncular ülke içinde bile farkedilemiyor. Clyburn ve Higgins burnumuzun dibinden Cska yaptı.Ama nasılsa bütçe var, buy out ödeyip almak dururken niye oyuncu takip edip kendilerini yorsunlar!

Not: Hak teslim etmek adına, Micic transferini ayırmak istiyorum. Zalgiris'ten Pangos'un yedeğiyken alındı,Efes'te EL tarihinin en iyi 5 guardından birisi oldu,iki EL şampiyonluğu geldi. Burada iyi iş çıkarıldı.
    Bütçeden yakınırdık o zamanlar. Şimdi en pahalı oyuncular bizde. Kambala'yı kolejden getiren Efes, Zizic'le oynuyor şimdi (Ve performansından şikayet ediyor).

Thurman sadece örnek. Dün maçı aldı son 24 saniyede, ben o mesajı attıktan sonra. Oostende'de seyrettim adamı. A sınıf bir oyuncu değil ama zaten bizim kadrolarımız hep A klas oyuncularla dolu. Mücadele edecek, oyuna akıl koyacak, savunma yapacak, enerji katacak oyuncular görmezden geliniyor. Giffey vardı ALBA'da. Tam benim kalemim... Takım kursam, önce o tarz bir forvet alırım.

Nereden
    İstanbul

Bu akşam EL'de harika maçlar var.

Efes,Oly deplasmanında.Yakın bir maç bekliyorum. Vezenkov ve Sloukas ayrıldıktan sonra Oly geçen seneki ritminden uzak.Ama yine uzun rotasyonu farkı sıkıntı yaratacak gibi görünüyor. Milutinov ve Fall'ın karşısında uzunlarımızın performansı bu akşamın belirleyicisi olacak. Bir deplasman galibiyetine ihtiyacımız var.

Belgrad derbisi ve El Clasico'da ev sahibi takımlar galibiyete yakın gibi görünüyor ama bu maçların atmosferi bile çok özel oluyor.

Maçların saatleri de güzel.

19.30 Partizan-Kızılyıldız
    21.45 Real-Barca
    22.00 Oly-Efes
    Konu Larking tarafından (26.10.2023 Saat 10:16 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Normal sezon sonuncusu olunan 17-18 sezonu dahil bu kadar ruhsuz bir Efes hatırlamıyorum.

Her maçı sonuç ne olursa olsun sonuna kadar izlerim normalde ama 3.çeyreğin ortalarında Bodo-bjk maçına geçiş yaptım.Tahammül sınırlarını zorlayan bir boş vermişlik vardı,kötü oyun oynarsın olabilir ama dün akşamki başka bir şeydi.

Takım yeni koçu kabullenmemiş,bu çok net.Erdem Can'da her şeyin daha kötü olması için sezon başından beri her şeyi yapıyor sağ olsun hem sahada hem saha dışında. Efes'in yabancı koçlarla mazisi çok kötü olduğu için genç,Eurocup'ta ve Bsl'de mütevazi kadro ile iyi işler çıkaran,Obra'nın tedrisatından geçmiş Erdem Can'ın iyi bir tercih olduğunu düşünmüştüm ama yanılmışım.Fazla geç kalmamak gerek artık sezonu kurtarmak istiyorsa Efes'i idare edenler.Kangren fazla yayılmadan.Belki erken diyenler olabilir ama görünen köy kılavuz istemez. Doku uyuşmadı derler,tam öyle bir durum var.Böyle giderse Efes'in EL'de değil play off, play in'e bile kalamayacağı ve ligi fb bekoya kaptıracağı şimdiden ortada.

Oyuncular da sezona kafaca hiç hazırlanmamış.En başta Clyburn.Hiçbir şey umurunda değil.Larkin bir var bir yok.Uzunlar zaten evlere şenlik.Şu uzun rotasyonu ile sezona başlarken ne planlandı,ne umuldu acaba çok merak ediyorum.Sahada kimin ne yaptığı belli değil,rotasyon delisi olunmuş. Oly,sezon başından bu yana en vasat oyunuyla maçı 20'lik yaptı.Güç bela 57 sayı atılabilmiş.Ve bomba istatistik sadece 4 kez serbest atış kullanılmış ve daha da bombası hepsini aynı oyuncu atmış.Yani 1 oyuncu dışında serbest atış kullanan kimse yok.Bu bir EL negatif rekoru olabilir.Ben koç olsam...
    Konu Larking tarafından (27.10.2023 Saat 11:53 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)