Sayfa 155 Toplam 176 Sayfadan BirinciBirinci ... 55 105 145 153 154 155 156 157 165 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4391 adet sonuctan sayfa basi 3,851 ile 3,875 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@Oğuz ZEYTİN hocam Efes'in yeni transferi Filip Petrusev hakkında bir bilgin var mı?
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı adiloş bebe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Oğuz ZEYTİN hocam Efes'in yeni transferi Filip Petrusev hakkında bir bilgin var mı?
    Hayır. Gonzaga'dan çıkmış ama o sezon hiç maçlarına denk gelmedim.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır. Gonzaga'dan çıkmış ama o sezon hiç maçlarına denk gelmedim.
    Sözleşme 1 yıllık ve opsiyon yokmuş sanırım. İzleyenler geçen yıl ABA liginin en iyi ve gelecek vadeden oyuncularından biri olduğunu belirtmiş. Beni ufaktan heyecanlandırdı bu transfer ancak 1 yıllık sözleşme işi biraz suyu bulandırıyor. Kulüp en azından NBA çıkışlı bir opsiyon falan koyabilirdi. Tutmazsa zaten kullanmazdın opsiyonu.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sözleşme 1 yıllık ve opsiyon yokmuş sanırım. İzleyenler geçen yıl ABA liginin en iyi ve gelecek vadeden oyuncularından biri olduğunu belirtmiş. Beni ufaktan heyecanlandırdı bu transfer ancak 1 yıllık sözleşme işi biraz suyu bulandırıyor. Kulüp en azından NBA çıkışlı bir opsiyon falan koyabilirdi. Tutmazsa zaten kullanmazdın opsiyonu.
    Musa'yı neden bıraktılar?

Nereden
    İstanbul

Musa'yı neden bıraktılar?
    Geçen yıl sadece 3-4 Euroleague maçında 3 dakika süre ortalaması ile oynadı. Daha sonra Ergin Ataman onu kadroya dahi almadı. Geçen yıl takımı yakından takip edenler oyuncunun mental açıdan sorunları olduğunu söylüyorlardı. Ergin Ataman oyuncu hakkında bayağı bir ümitvar konuşuyordu ama olmadı işte.

Bu arada oyuncu İspanya ligine gitmiş
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Geçen yıl sadece 3-4 Euroleague maçında 3 dakika süre ortalaması ile oynadı. Daha sonra Ergin Ataman onu kadroya dahi almadı. Geçen yıl takımı yakından takip edenler oyuncunun mental açıdan sorunları olduğunu söylüyorlardı. Ergin Ataman oyuncu hakkında bayağı bir ümitvar konuşuyordu ama olmadı işte.

Bu arada oyuncu İspanya ligine gitmiş
    Musa da tutulabilirdi demek istedim. O potansiyele sabredilirdi.

*

Baskonia Steven Enoch'u aldı. Açıkçası Nigel Hayes'i bekliyordu herkes. Giedraitis'in NBA hayali gerçekleşmeyince kadronu son hali şu oldu:

KADRO
    PG: Baldwin - Granger - Kurucs
    SG: Sedekerskis - Marinkovic - Raieste
    SF: Giedraitis - Fontecchio
    PF: Costello - Peters
    C: Nnoko - Enoch

Granger ve Baldwin'i Vildoza - Henry gibi yan yana seyrederiz bol bol.

*

Bu yazın en ok konuşulan isimlerinden Spissu UNICS'e gitmiş. Malaga'nın testlerini geçememiş.

Nereden
    İstanbul

Euroleague bugün başlıyor. Saat 21:45'de Anadolu Efes-Real Madrid mücadelesi var. Tavares oldukça formda şu sıra dikkat etmek lazım. Efes çekirdeğini yine korudu. Petrusev dışında bir ekleme yapmadı takıma. Geçen yıl kötü başlayıp iyi bitirmiştik bakalım bu yıl nasıl olacak
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

İlk hafta maçlarını işlerimden dolayı izleyemedim ancak biraz Efes ve biraz da Monaco-PAO maçlarına bakabildim. Ne yalan söyleyeyim Efes'in kronik sezona kötü başlama huyu ve Real Madrid'in yüksek formu nedeni ile ben galibiyet beklemiyordum zaten ancak özellikle ilk devre özelinde berbat bir maç oynadı Efes.

Petrusev iyi kumaş ama bu seviye için daha çok gelişmesi gerek. Sakatların hazır dönmemesi ve maçtan önce yazdığım Tavares etkisi gibi şeyler Efes'i bu oyuna sürüklemiş olabilir. Enseyi karartmamak lazım yine de

Monaco-PAO maçında ise Pao'ya üzülmekten maçı izleyemedim bile. Yani Eurocup'da gruptan çıkamayacak bir takım halindeler şu an. Monaco'da PAO'nun bu zayıflığından iyi faydalandı. Onlar için de ölçü alınabilecek bir maç değildi ama bana geçen yıl ki Zenit havasını verdiler. Sürpriz bir ilk 8 olur mu göreceğiz.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Seyredemedim ama Baskonia farklı yenilerek başlamış.

Baldwin ailevi meselelerden dolayı izinli, Peters sakat, Raieste sakat. Giedraitis de sakat sakat kenardan başlayacaktı.

Baldwin işi krize döndü. Eşi doğum yapacak diye takımdan ayrıydı. Ivanovic bu konularda pek taviz vermez. Vildoza serbest kalmışken Baldwin'le uğraşmayıp Vildoza'ya dönerse şaşırmam. Önemli bir hücum gücünü kaybetmeyi göze alabilir bu adam.

Nereden
    İstanbul

Seyredemedim ama Baskonia farklı yenilerek başlamış.

Baldwin ailevi meselelerden dolayı izinli, Peters sakat, Raieste sakat. Giedraitis de sakat sakat kenardan başlayacaktı.

Baldwin işi krize döndü. Eşi doğum yapacak diye takımdan ayrıydı. Ivanovic bu konularda pek taviz vermez. Vildoza serbest kalmışken Baldwin'le uğraşmayıp Vildoza'ya dönerse şaşırmam. Önemli bir hücum gücünü kaybetmeyi göze alabilir bu adam.
    Vildoza ameliyat olacakmış. En az iki ay yok diyorlar.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Vildoza ameliyat olacakmış. En az iki ay yok diyorlar.
    Kötü... Baldwin - PAO haberleri duydum.

*

Bu arada OLY - Baskonia maçının tekrarını seyrettim. Çok top kaybı yapmış ilk yarıda Baksonia. Giedraitis de ayak bileğinden sakat olduğu için tam randımanlı oynamıyor. Yalnız Sedekerskis'in fiziği inanılmaz gelişmiş. Geçen sezon başında tıknaz bir çocuktu. Bu gelişim sayesinde 2-3 yanında 4 numara bile oynayabilir.

Nereden
    Trabzon

Bugün kü maçlar zalgiris -zenit panatinaikos -fb beko maccabi tel aviv-kizilyildiz ve bayern -barcelona maçlari var bana göre en zevkli maç bayern -barcelona maçi olur yarinki maçlarda
    anadolu efes -çska unics kazan -monaco alba berlin -asvel basketbol olimpiyakos -real madrid ve baskonia -olimpia milano maçlari var bana göre yarinki maçlarin da efes hariç en keyifli maçi baskonia-milano maçi olacaktir tamamen kendi fikrimdir

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Dün akşam PAO - FBB maçını ikinci çeyrekten itibaren takip ettim. Nedovic'i severim, takım oyununu geçtim, bireysel olarak üreten bir oyuncu. Onu bu kadar savruk savunmalarını beklemezdim. FBB'de dikkatimi çeken penetre sonrası uzunu içeride besleyen setlerdi. Delici gardı bulduysan, bunu oynarsın. Old-school bu oyun FBB'nin en etkili olduğu alandı.

PAO'da bizim dört sene önceki rakibimiz S. Olaj serisinden hatırladığımız Kendrick Perry oynuyor. Bu seviyeye çıkmasını beklemiyordum doğrusu. Okaro White ise Eurocup'taki rakibimiz Aris'te oynayıp NBA'e kadar gitmişti.

Az önce haberlere bakınca Basketfaul'deki başlığa güldüm: "Hakemler Maçı Fener'den Aldı"

Guduric'in pozisyonu sportmenlik dışı değil mi? Pierre'nin faulünde neye itiraz edildi? Booker'ınki bir nebze tartışılır da, bence o da faul. Böyle bir maç sonunu başka bir takım oynasa, misal biz oynasak, "Ne Yaptın Trabzonspor" diyeceklerinden eminim.

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bence Euroleague'nin kötü kadrolarından biri olan Pana'ya yenilmek FB için içler acısı. Kadrosu Barthel dışında genelde iyi oyunculardan kurulu bir takımın maçı koparamaması koça yazar ki Djorjevic zaten CV'si çok da iyi bir koç değil. Son iki senedir koç konusunda çuvallayan fenerin bu koçla devam etmesi halinde ilk 8 şansını zor örüyorum. Yıllardır gerek Eurocup'ta gerek Şampiyonlar Ligi'nde mütevazi kadrolarla güzel işler yapan Ufuk Sarıca bence bu koç yerine tercih edilebilirdi.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Bahadır Şimşek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Euroleague'nin kötü kadrolarından biri olan Pana'ya yenilmek FB için içler acısı. Kadrosu Barthel dışında genelde iyi oyunculardan kurulu bir takımın maçı koparamaması koça yazar ki Djorjevic zaten CV'si çok da iyi bir koç değil. Son iki senedir koç konusunda çuvallayan fenerin bu koçla devam etmesi halinde ilk 8 şansını zor örüyorum. Yıllardır gerek Eurocup'ta gerek Şampiyonlar Ligi'nde mütevazi kadrolarla güzel işler yapan Ufuk Sarıca bence bu koç yerine tercih edilebilirdi.
    Kokoskov'un kararını etik açıdan tartışalım ama iyi hocaydı üstadımç. Bunlar Raskovic'in elinde oyuncak oldu.

Bugün konuştuğum arkadaşlara da dedim, internetin gazına gelip "Guduric ne yaptı" diyorlar. Booker'ınkini ise Vesely'nin yıllarca yaptıklarına saysınlar.

Nereden
    Ankara

Kokoskov'un kararını etik açıdan tartışalım ama iyi hocaydı üstadımç. Bunlar Raskovic'in elinde oyuncak oldu.

Bugün konuştuğum arkadaşlara da dedim, internetin gazına gelip "Guduric ne yaptı" diyorlar. Booker'ınkini ise Vesely'nin yıllarca yaptıklarına saysınlar.
    Oğuz Hocam Kokoskov tabi ki iyi hoca lafım yok ama Fb için yanlıştı bence. 5 yıl Obra ile oynayan takım sonrasında Kokoskov gibi yumuşak yüzlü bir adamla olmaz yani bence kan uyuşmazlığı oldu. Şöyle örneklendireyim, FT den sonra gs nin Reijkard getirmesi gibi bir şeydi.
    Guduric pozisyonu net Sportmenlikdışı zaten tartışmaya gerek yok. Spikerler seyirci etkisi falan dedi ama alakası yok

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Efes'in mağlubiyetlerinden bağımsız yazıyorum, şampiyon olduğu akşam da söylemiştim:

1) Dunston'ın azalan etkinliğini örtecek bir pivot

2) Giffey, Papapetrou tarzı savunmacı ve fizikli forvet

Çok kuvvetli iki takımla form tutmadan oynamaları talihsizlik...

Nereden
    İstanbul

Hocam, Nedoviç'in son saniyede aldığı faulü atıyorum De Colo falan alsa "Bak ne kadar akıllı oyuncu gitti aldı faulü helal olsun" derlerdi. Bana göre de hakem deyip işin içinden sıyrılmak FB için en kolay kaçış yoluydu bu maç özelinde.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

1 yıllık kontrat yaptığın bir oyuncu için maç sonu bu seviye için kendini geliştirmeli diyorsan ben buna yanlış bir transfer hamlesi derim. Petrusev'in gelişimi onu oldukça iyi noktalara getirir ama maç içinde sürekli Shengelia tarzı oyunculara karşı savunmada ne kadar yetersiz olduğunu gördük ki Erin Ataman'da aynı şeyleri söyledi. Eğer Petrusev gelişmekte olan bir oyuncu ise neden daha uzun ya da fazla opsiyonlu bir kontrat verilmedi? Ben yine Efes'te bazı değişimler olması gerektiğini savunacağım. Özellikle Pleiss (dün savunmada en çok ayakta kalan isim olmasına rağmen) yerine başka bir isim düşünülebilirdi. Euroleague bu kadar fiziksel demişken en azından 1 yıllığına Othello Hunter alınabilirdi.

Yine de Hem Beaubouis hem de Larkin'in form tutması ile Efes kendini ilk 8'e atacaktır geçen yıl olduğu gibi.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    Ankara

Efes’in şampiyon kadroyu koruması büyük başarı ancak kazanırken eksikleri görmek çok önemlidir. İlk 2 hafta fikstür şanssızlığı olsa da, 3 numarada Simon, 5 numarada da Dunston oldukça yaşlandı. Buralara takviye yapmak gerekiyor sanırım.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Baskonia, eksik ve kötü geçen ilk iki maçtan sonra bu haftayı iki galibiyetle geçirdi. Baldwin döndü. Buzlar erimiş sayılmaz. Granger - Baldwin ikilisini daha çok kullanır diye bekliyordum ama Ivanovic yine fiziği önemsiyor ve Fontecchio - Giedraitis yapıyor kanatları. Hatta Sedekerskis'le Maslak gibi yükseliyorlar. Oyun içi ani düşüşler oluyor. Peters'ın dönüşü rotasyon dengesi açısından önemli. Şu Marinkovic'i pek tutmam. İnşallah şut sokar... Yoksa bu takımdaki zayıf halka.

*

Efes'e üzüldüm. Bu akşam telafi edebilirler mi ASVEL maçını? Ah, Giffey'ı nasıl almadılar? Bizim eski Pistons oyuncusu Donta Hall veya kardeşimin kolej favorisi Josh Nebo gibi "Genç Dunston" tarzı birini eklemeliydiler.

Efes kadroyu korudu, eyvallah. Ama yan parçaları daha doğrusu tamamlayıcı rolleri geçen sene de tartışmıştık. Keşke o noktada bir 3D ve bir defansif uzun kararı verebilseydiler.

*

Bu arada Simon'un değeri de eksikliğinde daha net anlaşılıyor. Sahada bir fazla oyun kurucu var gibi oynuyorsunuz onunla. Geçen senenin bitiricisi Larkin, Simon yokken yönlendirici rolde oynuyor. Bu da "ne kadar verimli" olacağını düşündürüyor.

Yalnız Micic'in son çeyrekte iki facia üçlük tercihi var. Biri Moerman'ın şutu sonrası, diğeri ise kendi turnikesinden sonra. O kırılma anlarında Larkin'in elden top kayıpları, Micic'in kötü tercihleriyle yakalama şansını kaçırdı Efes.

*

Ataman da şu Sarp meselesini bir kenara koymalı artık. Tamam, eğlendik ama bitti. Kazanırken herkes güler ama kaybedince önüne getirirler.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (16.10.2021 Saat 09:06 ) değiştirilmiştir.

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Anadolu Efesime ne oldu nazar mı değdi ya?

Sıkıntı ne acaba...
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Nereden
    İstanbul

Anadolu Efes'ten Elijah Bryant hamlesi geldi.

Sıra uzunda
    Karl Marx
    анархія-мама

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Anadolu Efes'ten Elijah Bryant hamlesi geldi.

Sıra uzunda
    Fener den 20 küsür sayı fark yemeyimi bekliyorlardı. Geç alınmış hamle.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Nereden
    İstanbul

Alıntı Harun-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fener den 20 küsür sayı fark yemeyimi bekliyorlardı. Geç alınmış hamle.
    Anderson ve Simon'un sakatlıkları, Moerman ve Pleiss'ın miadını doldurması gibi etkenler düşünülünce özellikle savunması iyi bir uzun, sezon başı şarttı bence de. Sadece Landale hamlesi olacaktı ki o da NBA'e gidince yattı iş. Petrusev hamlesi özellikle Euroleague düşünülünce çok yetersiz kaldı
    Karl Marx
    анархія-мама

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)