Sayfa 176 Toplam 176 Sayfadan BirinciBirinci ... 76 126 166 174 175 176
Toplam 4391 adet sonuctan sayfa basi 4,376 ile 4,391 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sefer A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efes'in kalan 2 maçta 1 G alması yetmiyordu ama sanırım şimdi yetebilir o da Baskonia son 2 maçı kaybederse, doğru mu ?
    Diğer olasılıklar nedir, misal 3lü averajda öne çıkabilme durumu var mı takımlara göre ?
    Valencia ile de 2li averjda gerideyiz 1sayıyla, yazık

Ben uzun zaman sonra Efes maçı izledim, son çeyrekte bıraktım izlemeyi biraz
    Maçın adamları Larkin Clyburn gibi gözükse de müthiş 3.çeyrekteki takımı sırtlayışıyla Ercan Osmani bence maçı bitirdi kritik anlarda
    Ayrıca Hollatz sonradan girdi ve aldığı sürede verimli oldu tıpkı Pleiss gibi
    Rakibin topları da bir türlü girmiyordu
    Alıntı Larking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkaç haftadır hem Efes kazanıyor hem de diğer maçlar istediği gibi bitiyor.Bu büyük bir şans. Play in artık kapıya kadar geldi.

İş ince hesaplara 5'li avreja bile kalabilir.Birçok senaryo var.

Efes 2 maçı da kazanırsa diğer maçlara bakmıyor,bu bir avantaj.Ama haftaya Ataşehir deplasmanı var. fb'de play off'da iyi bir yer kapmak hatta ilk 4 için oynuyor.Atmosferi de düşünürsek buradan Efes'in rakibe göre zayıf çember altı ile galibiyet çıkarması çok zor.Kısaların çok ekstra oynaması lazım hem de oyunun iki yönünü.

Hesabı son Kızılyıldız maçının kazanılması ve 16 galibiyet ile sezonun bitirilmesi üzerinden yaparsak işler çok karışıyor ve diğer maçlara bakılıyor. Şu anda 16 galibiyetli Baskonia'nın iki maçı da zor deplasman.Buradan 2 de 0 ile çıkarsa o zaman Efes 1 maç kazanınca 16 galibiyet yapıyor ve ikili averajda onları altına alıyor.Ama tabii bununla bitmiyor bu sefer şu an 14 galibiyetli 4 takımın oynayacakları 2'şer maç önem kazanıyor.Eğer bu takımlardan 2 maçı kazanan olursa 16 galibiyetli takım sayısı artıyor.O zaman çoklu averaj devreye girecek.Partizan-Valencia maçı olduğu için bu takımlardan ancak bir tanesi 16 galibiyete çıkma ve Efes'le galibiyeti eşitleme şansına sahip. Efes ikili averajda sadece Baskonia'ya üstün,Milano,Partizan,Zalgiris ve Valencia'ya karşı ise değil.Çoklu averajda ne olur,kaç takım girer onu şimdiden kestirmek çok zor.Ama Zalgiris'in zor fikstürünü ve Valencia'nın Partizan deplasmanından çıkmasının zor olduğunu düşünürsek Partizan ve Milano 16 galibiyete yakın takımlar. Eğer Baskonia 1 maç alırsa kendisini play in'e atacak ve bu ihtimalde Efes-Partizan-Milano 16 galibiyetle 3'lüye girecek,eğer Baskonia 0 çeker ve 16 galibiyette kalırsa o zaman onlar da eklenip 4'lü averaja bakılacak.İkinci ihtimalde averaj hesabında en iyi iki takım çıkacak 9 ve 10.olarak.Her iki durumda da tüm takımlar birbirini birer kez yendiği için galibiyet sayıları eşit,sayı averajına bakılacak.İkiden fazla takım arasındaki averaj hesabı pek anlamadığım bir iş ve bana karışık geliyor.Bu takımların hepsi birbiriyle oynadığı için aslında şu an bu iki olasılıkta kimlerin üstte yer alacağı belli.Bu takımlar arasındaki maçlardaki sayı averajlarına bakarsak ilk ihtimal olan 3'lü de pek şansımız yok gibi duruyor,Baskonia'nın da katılacağı 4'lü de ise iki takımın çıkacağını ve muhtemelen Bakonia'yı çoklu averajda da altımıza alacağımızı düşünürsek şansımız daha yüksek gibi duruyor.Bu hesabı yapabilen üstat varsa merakımızı gidermiş olur.

Gönül ister ki 2 de 2 yapalım ve kimseye bakmayalım.Ama 16 galibiyette kalıp 3'lü ya da 4'lü averajda play in dışında kalırsak o zaman Ah Asvel maçı mı deriz, başka bir şey mi deriz,kasım ayında bağıran koç değişikliğini yapmayanlara neler deriz ona bakacağız.
    Efes'in bu sezon yaşadığı sakatlıkları da unutmamak lazım. Felaket sürecin ardından önce play-in, sonra play-off gelirse başarıdır. Ve inşallah o "başarı", koç tercihi başta olmak üzere sezon başı / içinde yapılan hataların üzerini örtmez. Mesela buy-out verilen Hollatz, Daum ve Oturu'yla devam edilecek mi?
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (29.03.2024 Saat 10:55 ) değiştirilmiştir.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efes'in bu sezon yaşadığı sakatlıkları da unutmamak lazım. Felaket sürecin ardından önce play-in, sonra play-off gelirse başarıdır. Ve inşallah o "başarı", koç tercihi başta olmak üzere sezon başı / içinde yapılan hataların üzerini örtmez. Mesela buy-out verilen Hollatz, Daum ve Oturu'yla devam edilecek mi?
    Oturu,yaşı ve potansiyeli itibariyle bence devam edilmesi gereken bir oyuncu.Diğer ikisi için böyle bir ihtimal olduğunu sanmıyorum.Tabii başta Larkin ve Clyburn olmak üzere sözleşmesi bitecek oyuncular da var.Kimler takımda kalacak? Clyburn bence ayrılacak,olmadı Efes'te.Larkin'in de kontratında ciddi bir indirime gitmesi lazım.Bu sezon ki yüksek performansının bir sebebi de kontrat sezonu olması. Amerika'lılar olaya biraz böyle bakıyor.

Koç kim olacak,nasıl bir plan var her şeyden önce bu çözülmeli. Tomi takımda çok seviliyor ve takımın yükselişinde teknik konulardan çok koç değişiminden sonra yaşanan mental durumun daha önemli bir neden olduğunu düşünüyorum.Ama sezona başlamakla,neredeyse bitmiş ve dibe vurulmuş bir sezonda sonradan takımın başına gelmek arasında çok fark var. Tomi'nin yeniden asistanlığa döneceğini ve Efes'in yeni bir koç ile anlaşacağını düşünüyorum.Yine bir hüsran yaşamamak adına olması gereken de bu.
    Konu Larking tarafından (29.03.2024 Saat 11:16 ) değiştirilmiştir.
    DUYDUĞUMU UNUTURUM,BİLDİĞİMİ HATIRLARIM,YAPTIĞIMI ÖĞRENİRİM.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Larkin'in rekor kırdığı maç (Bayern'di galiba) salondaydım. Nigel Hayes, 50 atmış. Seyredemedim.

İlginç bir oyuncu. Hem içeriden hem dışarıdan oynayabiliyor. Savunma yapıyor. Günümüz basketbolunda, böyle çok yönlü forvetlerin değeri en üst noktada. Efes'in elinde sadece Clyburn var. O da kariyerinin diplerinde...
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Ohhh şükür Kazandık harika bir galibiyet oldu şikebahçeye karşı.
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

@Larking

"Ah Asvel maçı..." (:

Ve bir de:

"Ah Erdem Can'ı getirenler ve olmayacağını göremeyip zamanın boşa geçmesine sebep olanlar..."

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

@Larking

"Ah Asvel maçı..." (:

Ve bir de:

"Ah Erdem Can'ı getirenler ve olmayacağını göremeyip zamanın boşa geçmesine sebep olanlar..."
    Ahlanıp vahlanmaya gerek kalmadı Ennnfes Pilsen yaptı yapacağını, tokatladı meneri
    Son maçı içerde alıp yoluna bakar
    Gergin hoca da acâyip işler yapıyor müthiş bir hava yakaladılar, deplasmanda salonu dolduruyor taraftarları, kupayı alırsalar şaşırmam

Madrid de iyi verdi maçı dün, laçkalıklarını herkes görmüştür
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Anadolu Efes son maçını kazanırsa kesinlikle play in e girmiş oluyor mu???
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sefer A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahlanıp vahlanmaya gerek kalmadı Ennnfes Pilsen yaptı yapacağını, tokatladı meneri
    Son maçı içerde alıp yoluna bakar
    Gergin hoca da acâyip işler yapıyor müthiş bir hava yakaladılar, deplasmanda salonu dolduruyor taraftarları, kupayı alırsalar şaşırmam

Madrid de iyi verdi maçı dün, laçkalıklarını herkes görmüştür
    Dün bile görüldü ki, Erdem Can zaman kaybıydı. Nasıl ahlanıp vahlanılmasın! Doğru dürüst bir koçla ilk altıya girerdi bu takım.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Açıkçası play-in'e kalmanın bile zor olduğunu düşünüyordum. Kapanışta vites yükseltti Efes.

Rakip Bologna. Maç İstanbul'da. Sonrasında ise Maccabi - Baskonia kaybedeni... İki maçı kazanırsa, Madrid'le eşleşecekler. Madrid'in geçen sene Partizan karşısında düştüğü durum belki bir umut olabilir. Yine de oraya daha iki maç var.

Son üç yılda Efes'e yapılan NBA takımı benzetmesi, bu defa yakışıyor. Sezonu coaching, sakatlık vb. gerekçelerle kötü götürüp bitimi muazzam yaptı. Veteran takımların böyle karakter göstermesi beklenir.

Nereden
    İstanbul

Açıkçası play-in'e kalmanın bile zor olduğunu düşünüyordum. Kapanışta vites yükseltti Efes.

Rakip Bologna. Maç İstanbul'da. Sonrasında ise Maccabi - Baskonia kaybedeni... İki maçı kazanırsa, Madrid'le eşleşecekler. Madrid'in geçen sene Partizan karşısında düştüğü durum belki bir umut olabilir. Yine de oraya daha iki maç var.

Son üç yılda Efes'e yapılan NBA takımı benzetmesi, bu defa yakışıyor. Sezonu coaching, sakatlık vb. gerekçelerle kötü götürüp bitimi muazzam yaptı. Veteran takımların böyle karakter göstermesi beklenir.
    Play off'a doğru vites artırmak çok önemli,şampiyonluk yolu biraz buradan geçiyor.Sezon genelini iyi oynarsın ama şampiyon olamazsın.Bunun çok örneği var. Efes beyaz sezon dışında, 1 finali ve 2 şampiyonluğu hep sona doğru form yükselterek aldı.

Play in'de ilk rakip içeride Bologna. Burayı geçeceğimizi düşünüyorum. 7-8 kaybedeni ile oynanacak sonraki maç ise deplasmanda.Benim rakip tercihim ev sahibi avantajı olmayan Maccabi. Ayrıca Baskonia çok ters gelen bir takım.

Efes halen daha hiç kimsenin eşleşmek istemeyeceği bir takım. 8.sıradan Efes'in gelmesi Real için en kötü senaryo olur.Larkin ve Clyburn'e sahip bir rakip,sezonu nasıl geçirirse geçirsinler, herkes için korkutucu. Kısalar ritim buldukları zaman Efes'i yenmek çok zor.Eğer uzunlar biraz ayak uydurursa, özellikle savunmada işlerini iyi yaparsa, Real'i geçmek de mümkün.

Yol daha çok uzun ama Efes-Pao finaline çıkabilecek bir yol var. Berlin'de karşılıklı taraftarıyla,rakip koç Ergin Ataman ile unutulmaz bir final olabilir.
    Konu Larking tarafından (16.04.2024 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Play off'a doğru vites artırmak çok önemli,şampiyonluk yolu biraz buradan geçiyor.Sezon genelini iyi oynarsın ama şampiyon olamazsın.Bunun çok örneği var. Efes beyaz sezon dışında, 1 finali ve 2 şampiyonluğu hep sona doğru form yükselterek aldı.

Play in'de ilk rakip içeride Bologna. Burayı geçeceğimizi düşünüyorum. 7-8 kaybedeni ile oynanacak sonraki maç ise deplasmanda.Benim rakip tercihim ev sahibi avantajı olmayan Maccabi. Ayrıca Baskonia çok ters gelen bir takım.

Efes halen daha hiç kimsenin eşleşmek istemeyeceği bir takım. 8.sıradan Efes'in gelmesi Real için en kötü senaryo olur.Larkin ve Clyburn'e sahip bir rakip,sezonu nasıl geçirirse geçirsinler, herkes için korkutucu. Kısalar ritim buldukları zaman Efes'i yenmek çok zor.Eğer uzunlar biraz ayak uydurursa, özellikle savunmada işlerini iyi yaparsa, Real'i geçmek de mümkün.

Yol daha çok uzun ama Efes-Pao finaline çıkabilecek bir yol var. Berlin'de karşılıklı taraftarıyla,rakip koç Ergin Ataman ile unutulmaz bir final olabilir.
    Efes son on maçın sekizini kazandı.
    Bologna harika girdiği sezonda, son on maçın sekizini kaybetti (Son yedi maçta galibiyeti yok).

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Clyburn on fire!

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Polonara, Oturu'yu sindirdi. Koç da rotasyonda muhafazakar kaldı. Üçüncü çeyrek başında Ercan faul sorunu yaşarken, Hollatz'la (Jones & Pleiss çift uzunla) parkede kalıp; Thompson, Rodrigue ve Bryant'ı kenarda oturtmak anlamsızdı. Bütün yük Larkin'e kaldı.

Şimdi Clyburn'ü dörde çekti. Yine oyun kuramadık. Clyburn zorladı. Thompson'ın yönlendiriciliğini hiç kullanmadı bugün.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (16.04.2024 Saat 22:46 ) değiştirilmiştir.

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maalesef korktuğum başıma geldi. Tek maçlı sistemlerin acı kısmı bu. Efes, büyük bir çıkışla kendini attığı play-in'de ilk maçta elendi. Maccabi, Panathinaikos'un rakibi oldu. İlginç bir eşleşme olacak. Maccabi bu yıl iç saha avantajı olmadan PAO'yu iki maçta da yenmişti. Real Madrid'in rakibi ise Bologna-Baskonia maçının kazananı olacak.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

İlk 5 dakika dışında Bologna'nın istediği sert,temaslı,sete set oyun oynandı ve Efes içil EL sezonu bitti.Koç Tomi'nin son çeyrek başlangıcındaki kötü tercihleri de bir başka büyük faktör oldu.

Larkin son 1 dakikada bir faul kaçırdı,son 30 saniyede en önemli hücumu çok kötü kullandı ve EL'nin en iyi "clutch"oyuncularından Iffe'nin maça nokta koymasını adeta izledi.Herhalde Efes'ten isteyip şu ana kadar alamadığı yazılan sözleşme kafasını çok meşgul etti.

Bir de DT tabii ki.Ben yanıldım,Baskonia'dan bir sezonluk oyuncu alınmaz diyenler haklı çıktı.Kimse onun Vasa'nın yerini doldurmasını beklemiyordu ama bu kadar sorumluluk almayan hatta yüreksiz bir guard profili ile karşılaşmayı da beklemiyordu.En azından ben beklemiyordum.Uzunlara zaten bir şey diyemiyorum.Bu uzun rotasyonunu Efes'e layık görenler utanmalılar.

Seneye büyük bir revizyon olacak gibi duruyor.Zaten olması da lazım.Bu kadronun bundan sonra başarabileceği bir şey olduğunu düşünmüyorum.Yeni koç yeni oyuncular.Birkaç oyuncu dışında,özellikle guard rotasyonu ve uzunlarda büyük bir değişim bekliyorum.
    Konu Larking tarafından (Bugün Saat 11:01 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İlk 5 dakika dışında Bologna'nın istediği sert,temaslı,sete set oyun oynandı ve Efes içil EL sezonu bitti.Koç Tomi'nin son çeyrek başlangıcındaki kötü tercihleri de bir başka büyük faktör oldu.

Larkin son 1 dakikada bir faul kaçırdı,son 30 saniyede en önemli hücumu çok kötü kullandı ve EL'nin en iyi "clutch"oyuncularından Iffe'nin maça nokta koymasını adeta izledi.Herhalde Efes'ten isteyip şu ana kadar alamadığı yazılan sözleşme kafasını çok meşgul etti.

Bir de DT tabii ki.Ben yanıldım,Baskonia'dan bir sezonluk oyuncu alınmaz diyenler haklı çıktı.Kimse onun Vasa'nın yerini doldurmasını beklemiyordu ama bu kadar sorumluluk almayan hatta yüreksiz bir guard profili ile karşılaşmayı da beklemiyordu.En azından ben beklemiyordum.Uzunlara zaten bir şey diyemiyorum.Bu uzun rotasyonunu Efes'e layık görenler utanmalılar.

Seneye büyük bir revizyon olacak gibi duruyor.Zaten olması da lazım.Bu kadronun bundan sonra başarabileceği bir şey olduğunu düşünmüyorum.Yeni koç yeni oyuncular.Birkaç oyuncu dışında,özellikle guard rotasyonu ve uzunlarda büyük bir değişim bekliyorum.
    Üstadım, çok şık bir elbise vardır. Ama her bedene uymaz ya... Thompson'ın durumu bu. İyi bir hücum oyuncusu, top elindeyken! Sezon boyunca yazıştık aslında. Efes Micic sonrasında, Larkin'in bitirici rolüne bir de top getirme ve tam sahada oyunu yönlendirmeyi ekledi. Halbuki Larkin'i ekonomik kullanıp sadece atıcılığını değerlendirseydiler... Erdem Can'ın ana planlarındaki hatalarından başlıcası buydu. Böylece Thompson'la top paylaşımını da yapabilirlerdi. Veya ikisinden birini kenardan getirip parkedeki beşin hücum lideri olarak atayacaklardı.

Baskonia detayına girmişsiniz. Polonara'yı hatırlayın. Oradaki makina düzeni, oyuncuyu parlatıyor. Giedraitis'in bu sezonuna bakalım, aynısı...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)