Sayfa 1 Toplam 175 Sayfadan 1 2 3 11 51 101 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4372 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Turkish Airlines Euroleague

Efes'den bu Euroleague sezonunda en azindan Final Four bekliyoruz.

maclari bu baslik altinda tartisabilir, analiz edebiliriz.

*
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Nereden
    Trabzon

Kanarya Barca'landı: 59-82

Kanarya, İspanya Şampiyonu Barcelona karşısında tel tel döküldü, sadece 59 sayı üretebildiği maçı 23 farkla kaybedip Euroleague'e kötü başladı.

Fenerbahçe Ülker-Barcelona: 59-82
    SALON: Abdi İpekçi
    HAKEMLER: Luigi Lamonica (İtalya), Milivoje Jovcic (Sırbistan), Sergiy Zashchuck (Ukrayna)
    FENERBAHÇE ÜLKER: Solomon ** 16, Ömer Onan * 2, Giricek * 3, Semih * 3, Oğuz ** 11, Ömer Aşık ** 6, Preldzic * 1, Rasim * 3, Kinsey * 4, Greer * 10, Mrsiç *, Serhat *
    BARCELONA: Rubio ** 9, Navarro ** 5, Mickael **** 26, Vazquez ** 8, Lorbek ** 6, Ndong ** 6, Sada ** 3, Basile ** 4, Morris *** 8, Roger ** 3, Trias ** 4
    1. Periyot: 11-19, İlk yarı: 21-38,
    3. Periyot: 38-62
    5 FAUL: Dk. 39.32 Ndong
    *

Nereden
    Trabzon

Efes Pilsen Avrupa Ligi 2009-10 sezonu birinci tur ilk maçında Litvanya'nın Lietuvos Rytas takımı ile deplasmanda karşılaşıyor. Siemens Arena'da oynanacak olan karşılaşma 22.10.2009, Perşembe TSİ 19.45'de başlayacak.

Canli Yayin: SkyTürk
    *

Nereden
    İstanbul

Bende tam bu başlığı açacaktım ki açıldığını gördüm.

Evet avrupa ligi dün başladı ve daha ilk maçlar bazı şeyleri gösterdi.

fb ülker'in hatalı transfer ve bozuk takım kimyasını barcelona karşısında net olarak gördük.Aynı tip benim tabirimle "küp"kısalarla avrupa liginnce maç kazanmak hayal olur.Solomon'dan farkı olmayan Greer, fizik olarak yetersiz Kinsey ve sadece hücumu düşünen kısa kadrosu.Dün yine gördük ki fb ülker hala Solomon'un eline bakıyor.3 ve 4 pozisyonunu oynayacak neredeyse oyuncu yok ellerinde.dün tribünde olan Mirsad sayılabilir sadece 4 numara için.Kapasitesiz Rasim'i saymıyorum.Giricek 3 numara olmaz ve Kinsey'de öyle.Zoran Erceg'i transfer etmeyi düşünüyorlar alabilirlerse akıllı iş yapmış olurlar.

Dün barcelona ve Siena öne çıkan skorlara imza attılar.Özellikle Siena'yı çok beğendim Cibona karşısında.O takımı yenmek çok zor olacak.İç-dış ve hücum-savunma dengesi mükemmel oturmuş bir takım.Cska Yunanistan deplasmanında Maroussi 'yi son saniye basketiyle yenereken bütçe kısıtlamasının onları ne kadar etkileyeceğini gördük.Bu sezon final four onlar için çok uzak.Barca ve Siena dışında iki yunan takımı benim final four adaylarım.Bu takımları Efes zorlayabilir.

Gelelim Efesimize.Rytas deplasmanı ile başlıyoruz.Klasik zorlu Litvanya deplasmasnı.İki takım arasında kadro kalitesi açısından dağlar kadar fark var.Kağıt üstünde kolay maç gibi gözüküyor ama kendi salonlarında bu ekol hep farklı oynar.Bu nedenle dikkat edilmesi gerekli.Yine de rahat kazanırız gibime geliyor.Kadro çok derin.Santiago'da bu maçlarda oynayacak.Bu grupta Olympiakos'la liderlik mücadelesi yaparız.Diğer takımlar bir gömlek aşağıda.Malaga eski gücünde değil ve çok kan kaybettiler.Partizan klasik genç oyuncularla bir şeyler yapmaya çalışacak özellikle deplasmanda dikkat.Orleansı hiç tanımıyorum.

Başarıler efes diyelim ve maçı bekleyelim...
    ÖNCE TRABZONSPOR DİYECEKSİN…ENDÜSTRİYEL FUTBOLA HAYIR!!! #DİREN TRABZONSPOR

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN...#KORAY ÇAPOĞLU

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

bedne düşünüyordum böyle başlık ,saol harun bu başlıkda çok sevineceğiz

Kocaeli İl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Efes bu sene bu işi başaracak inşALLAH.İlk maç kolay gibi duruyor ama hiç belli olmaz. Efes'e başarılar diliyorum...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Efes Pilsen, Euroleague’de İlk Maçını L. Rytas İle Oynayacak
    22.10.2009 09:19
    Euroleague’de ilk maçına çıkacak Efes Pilsen, bugün Litvanya’da Lietuvos Rytas takımı ile karşılaşacak. Siemens Arena’da 19:45’de başlayacak mücadele SKY Türk’den naklen yayınlanacak.
    td {font-family: Georgia; font-size: 12px }p {font-family: Georgia; font-size: 12px }

Euroleague’de ilk maçına çıkacak Efes Pilsen, bugün Litvanya’da Lietuvos Rytas takımı ile karşılaşacak. Siemens Arena’da 19:45’de başlayacak mücadele SKY Türk’den naklen yayınlanacak.

Euroleague’de B Grubu’nda yer alan Efes Pilsen, Litvanya ekibi Lietuvos Rytas dışında, Olimpiacos, Partizan, Unicaja Malaga ve Entente Orleans takımları ile mücadele edecek.

Litvanya basketbolunun en önemli takımlarından birisi olan Lietuvos Rytas, ligde 2000, 2002, 2006 ve 2009 senelerinde şampiyonluklar yaşadı.

2005’de ULEB Cup şampiyonluğuna ulaşan Rytas, geçen sezon da ilk kez Eurocup adı ile düzenlenen kupada mutlu sona ulaştı.

Maçlarını Seimens Arena’da oynayan Rytas, pivot oyuncu 2.08 boyundaki Avustralyalı pivot Aron Baynes ve 2.09 boyundaki Sırp forvet Dejan Borovnjak’ı kadrosuna kattı.

Kadrosunda 8 Litvanyalı oyuncuyu bulunduran Lietuvos Rytas’da 3 Sırp ve 1 de Avustralyalı oyuncu bulunuyor.

Maç öncesinde açıklamalarda bulunan Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman, “Euroleague’de sezona iyi başlamak istiyoruz. Lietuvos Rytas’ın kadrosunda yıldız oyuncu bulunmuyor ancak tehlikeli bir takım olduklarını düşünüyorum. Bazı hazırlık maçlarını izlediğimizde iyi bir ekip olduklarını söyleyebilirim. Bu maçı ciddiye alıyoruz ve Vilnius’dan galibiyetle dönmek istiyoruz” diye konuştu.

Efes Pilsen’de Kaya Peker, Euroleague’de her sezon daha büyük mücadeleler olduğunun altını çizerken, “Geçen sezona göre daha iyi bir takımız. Lietuvos Rytas, Litvanya basketbolunun en önemli takımlarından birisi. Oldukça iyi bir ekipler. Geçen sezona göre kendimize güveniyoruz ve daha güçlüyüz. Umarım iyi bir sonuçla ülkemize döneriz” dedi.

Efes Pilsen Avrupa Kupalarında 404. Maça Çıkıyor
    Efes Pilsen, Euroleague’de deplasmanda Litvanya temsilcisi Lietuvos Rytas ile yapacağı 2009-2010 sezonu B Grubu ilk hafta maçıyla birlikte Avrupa kupalarında 404. karşılaşmasına çıkacak.

Lacivert Beyazlılar, 1979-80 sezonundan itibaren mücadele ettiği Avrupa kupalarında, bugüne dek yaptıkları 403 maçın 247'sini kazanırken, 156 müsabakada ise salondan yenilgiyle ayrıldı.

Efes Pilsen, basketbolda Avrupa'nın kulüpler bazında 1 numaralı organizasyonu olan ve zaman içinde Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası, Avrupa Kulüpler Şampiyonası, Euroleague, Suproleague ve son olarak da Euroleague diye adlandırılan ''Kupa 1''de ise çıktığı toplam 318 maçta 195 galibiyet, 123 yenilgi aldı.

Efes Pilsen, 30 yıllık Avrupa kupaları serüveninde müzesine 1 Avrupa Kupası götürürken, 1 kez final oynadı, 2 kez de dörtlü finalde yer alıp, üçüncü oldu.

Lacivert Beyazlılar, 1995-96 sezonunda Avrupa Radivoj Koraç Kupası'nda şampiyonluğa ulaştı. Takım sporlarında Avrupa'da kupa kazanan ilk Türk ekibi unvanını alan Efes Pilsen, finalin ilk maçında İstanbul'da 76-68 yendiği İtalya'nın Stefanel Milano takımına rövanşta 77-70 yenilmesine rağmen, sayı averajıyla kupayı müzesine götürmeyi başardı.

Efes Pilsen, 1992-93 sezonunda Avrupa Kulüpler Kupası'nda finale yükselirken, İtalya'nın Torino kentindeki final maçında Yunanistan temsilcisi Aris'e 50-48 yenilerek, çok yaklaştığı kupayı kazanamadı.

Lacivert Beyazlılar ayrıca, 1999-2000 sezonunda Avrupa Ligi'nde dörtlü finale kaldı. Yunanistan'ın Selanik kentindeki dörtlü finalin ilk günü ev sahibi ülke temsilcisi Panathinaikos'a 81-71 kaybeden Efes Pilsen, üçüncülük maçında İspanya'nın Barcelona takımını 75-69 yenerek, üçüncü oldu.

Efes Pilsen, 2000-2001 sezonunda da bu kez Suprolig'de dörtlü final oynadı. Fransa'nın başkenti Paris'teki organizasyonda ilk gün yine Yunanistan'ın Panathinakos takımına 74-66 yenilen lacivert-beyazlılar, daha sonra Rusya'nın CSKA Moskova takımını 91-85 yenerek, bir kez daha üçüncülüğü elde etti.

Efes Pilsen, Rytas İle 8. Kez Karşılaşacak
    Efes Pilsen, Euroleague’de Litvanya temsilcisi Lietuvos Rytas ile Avrupa kupalarında 8. kez karşılaşacak.

Lacivert Beyazlılar, geride kalan 7 maçtan 5'ini kazanırken, 2'sini ise yitirdi. Lietuvos Rytas ile 2000-2001 sezonunda Suproleague ikinci turunda eşleşen Efes Pilsen, İstanbul'daki ilk maçı 89-78 kazanmış, deplasmandaki ikinci maçı 73-69 yitirmişti. İstanbul'daki üçüncü ve son maçta rakibini 86-67 yenen Lacivert Beyazlılar, çeyrek finale yükselmişti.

2005-2006 sezonunda Euroleague’de ise İstanbul'da yapılan ilk maçta rakibine 72-51 mağlup olan Efes Pilsen, deplasmandaki maçı 74-65'lik skorla kazanmıştı.

Türk temsilcisi, 2007-2008 sezonunda ise Euroleague B Grubu'nda yer aldığı rakibini deplasmanda 77-70, İstanbul'da ise 90-84'lük skorlarla galip bitirdi.

Efes Pilsen, rakibi Lietuvos Rytas ile yapacağı maçla birlikte, Avrupa kupalarında Litvanya takımlarıyla 12. sınavına çıkacak. Lacivert Beyazlılar, Litvanya temsilcileri Zalgiris Kaunas ve Lietuvos Rytas ile bugüne dek toplam 11 maç yaparken, bunlardan 6'sını kazandı, 5'ini ise yitirdi.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Osman Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Lietuvas deplasmanları her zaman zor geçmiştir ama bu sene hem Efes Pilsen'in kadrosu çok daha güçlü hem de rakip Lietuvas'ın kadrosu çok önemli isimleri kaybettiler.Her ne olursa olsun güzel bir maç olacağı kesin.İnşallah alırız ve Euroleague'in favorilerinden olduğumuzu rakiplere gösteririz.İstanbul'daki maçlara gitmeyi planlıyorum.İnşallah bir aksilik çıkmazsa çoğuna gidicem maçların.Özellikle Olympiakos maçını sabırsızlıkla bekliyorum.
    Colmandante

Nereden
    İstanbul

Bu sene bir final-four izleriz umarım, bu arada maçın açık bir kanalda olması da güzel.

TheRapZoNe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

2 sene önce deplasmandaki maçta salondaydım ve maçı Efes 77-70 kazanmıştı.Umarım bu maçtada galip gelir ve Avrupa Ligine iyi bir başlangıç yapar.

Berk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

İlk çeyreği 21-16 geride kapattık.
    ''Belki hiç birşey yolunda gitmedi ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi." | ECG

Nereden
    Uşak

nacbar ın 2 3lüğü hayat verdi

Hüdai Pervaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Hic memnundegilim Efes den simdilik

Nereden
    İstanbul

Kötü yenildik gerçekten.İki takım arasındaki takım savunması farkı maçın sonucunu belirledi.

Nereden
    İstanbul

Alıntı TheRapZoNe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene önce deplasmandaki maçta salondaydım ve maçı Efes 77-70 kazanmıştı.Umarım bu maçtada galip gelir ve Avrupa Ligine iyi bir başlangıç yapar.

İlginç; bu akşam aynı skorla maçı kaybetti Efes.
    I am titanium

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Efes çok kötüydü.Nachbar,Santiago,Thornton ,Rakocevic iyi değildi.Kısaca maçı kazandırabilecek yabancılar iyi değildi.Nachbar'dan daha iyi şeyler bekliyordum ama beklenilen düzeyde değildi.Kötü oldu bu maç.
    -1461 TRABZON-

Nereden
    Trabzon

fak 16 sayidan 11 indirmisken,
    Rakocevic'in ofans faulü, ve daha sonra kacidigimiz sut yenilgimizi belirlemisti.

cok kötüydük, yakismadi Efes'e.
    *

Nereden
    İstanbul

Yıktın beni bu gece Efes'im.Yakışmadı sana.Telafisi mümkün.Çalışın toparlayın bu durumu.
    Colmandante

Nereden
    Uşak

Alıntı TheRapZoNe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı skor ilginç hakkeden ayrıca buraya yazmanda ilginç

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yenilmesi önemli değil önemli olan çok kötü oynamasıydı.Hiç ama hiç beğenmedim.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Kocaeli İl Temsilcisi Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Kocaeli

Umarım ilk maç ölçü olmaz. Yoksa bu senede hayal kırıklığı olacak bizim için. Ben toparlanacağımızı düşünüyorum...

peker61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Efes çok kötüydü kadro süper ama ayon yok inşallah düzelirler artık bu sene final oynamak gerekiyor..

Nereden
    İstanbul

İki sezon önceki David Blatt dönemi basketbolü hatırlattı dün geceki performans.Ürktüm.
    Birebir çembere gitmeye çalışan ama iyi gömülen savunmaya takılan kısalar ve etkisiz,güçsüz uzunlar.Geçen seneki etkili ikili oyunlardan eser yoktu.Hakkını verelim Rytas iyi savunma yaptı.Bizse çok boş atış verdik.Yine hakkını verelim bayağı yüzdeli soktular özellikle bence maçın kırılma zamanı olan 3.çeyrek.Birazda küçümsedik galibai Rytas kadrosunda ne bir yıldız ne de ismi duyulan bir oyuncu vardı.Neyse ders olsun diyelim kadro kalitesi ile Efes bu grubun hala favorisi Olmpiakosla birlikte.Ama dün akşamki gibi takım olma becerisi eksşik olursa özellikle deplasmanda mağlubiyet alırız.

Nereden
    İstanbul

Gecevicius müthiş oyunuyla gecemizi kararttı.Uğur abinin dediği gibi yenilmek değil kötü oyun ürküttü beni.
    Colmandante

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Efes kendi ekolünü terkettiği müddetçe göreceksiniz başarılı olamayacak...Türkiyede şampiyon olabilirler belki ama euroligde final four hayal bence!! ekolden kastım kendi yetiştirdikleri oyunculardan vazgeçmeleri çok fazla yabancı oyuncu almalarıdır...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)