Sayfa 175 Toplam 175 Sayfadan BirinciBirinci ... 75 125 165 173 174 175
Toplam 4372 adet sonuctan sayfa basi 4,351 ile 4,372 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Larking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzledim.Çok git gelli bir maç olsa da özellikle savunmada takım büyük bir reaksiyon verdi.Ben bile izlerken büyük bir pırangadan kurtulmuş gibi hissettim,oyuncular kim bilir ne rahatlamıştır.
    Üçüncü çeyrekteki reaksiyon, koçun fark 8'e düşer düşmez mola alması, challenge istemesi, Clyburn'le gard savunması (Bunu sezon başında konuşmuştuk)... En azından bir şeye çabaladı.

Letonya'daki Maccabi maçı sonradında üç hafta boşluk olacak. Ardından Partizan, Bayern, Asvel, Oly, ALBA var. Dördü ev (Maccabi'yi de sayıyorum). Çift maç haftasında uçmayacaklar, iki maç da Ataköy'de. Partizan deplasmanı hariç, dünkü Efes gayreti kazanabilir. Oyun kalitesi düşüklüğü ve iniş - çıkışlar yaşanmadı değil. Yani her şey dört dörtlüm sayılmaz. Mesela maç sonunda Milano el üstü şutlara kalmasa, Clyburn de iki isabetin gazıyla sabaha kadar şut atacaktı. Daha sakin kalmalıydılar. Thompson onu yaptı mesela...
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

@Larking @adiloş bebe

Clyburn - Juancho takası olsa, bugünkü kadrolarda, iki takım için faydalı olur mu? Yorumunuz nedir?
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Larking @adiloş bebe

Clyburn - Juancho takası olsa, bugünkü kadrolarda, iki takım için faydalı olur mu? Yorumunuz nedir?
    Pana için faydalı olacağı kesin ama Efes için aynı şeyi düşünmüyorum.

Clyburn kariyerinin en kötü sezonlarından birisini geçirse de halen karar dakikalarının Avrupa'daki en önemli oyuncularından birisi.Thompson'un genelde pek sorumluluk almadığını düşünürsek Larkin'le beraber topla yaratan iki oyuncudan birisi durumunda.Geçen sezon Vasa'lı kadro için belki farklı düşünebilirdik ama bu sezon tüm negatif yönlerine rağmen Clyburn Efes için halen çok önemli parça.Onun biraz motive olmaya ihtiyacı var.Sorunu biraz kendisiyle.Böyle bir takas için Ergin Hoca Juancho ile beraber Papapetrou'yu bile verir.
    DUYDUĞUMU UNUTURUM,BİLDİĞİMİ HATIRLARIM,YAPTIĞIMI ÖĞRENİRİM.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Pana için faydalı olacağı kesin ama Efes için aynı şeyi düşünmüyorum.

Clyburn kariyerinin en kötü sezonlarından birisini geçirse de halen karar dakikalarının Avrupa'daki en önemli oyuncularından birisi.Thompson'un genelde pek sorumluluk almadığını düşünürsek Larkin'le beraber topla yaratan iki oyuncudan birisi durumunda.Geçen sezon Vasa'lı kadro için belki farklı düşünebilirdik ama bu sezon tüm negatif yönlerine rağmen Clyburn Efes için halen çok önemli parça.Onun biraz motive olmaya ihtiyacı var.Sorunu biraz kendisiyle.Böyle bir takas için Ergin Hoca Juancho ile beraber Papapetrou'yu bile verir.
    Hernangomez, Hustle'la erken emeklilik ilan etmiş gibi duruyor.

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@Larking @adiloş bebe

Şahsen ben pek sıcak bakmam. Her iki oyuncunun da iyi bir sezon geçirmediği ortada ama en azından Euroleague'de verdikleri baz alındığında Clyburn, Hernangomez'e oranla fayda eşiği daha yüksek bir oyuncu. Özellikle bu yıl özelinde savunma performansı sorunlu bir Efes için takım sertliğini daha aşağı çekecek bir oyuncuya gerek yok diye düşünüyorum. PAO ister mi? Kesinlikle ister; ancak bu gidişle Hernangomez'in alacağı en iyi teklif, Hustle 2 olacak gibi duruyor.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    İstanbul

Milano maçındaki gibi dün akşam Maccabi karşısında da akan bir Efes izledik.

Niye acaba?

Pırangalar çözülmüş,kafalar rahatlamış,oyuncular kalıplardan çıkarılmış,kenarda bağırıp çağıran,sürekli set çizerek kafaları karıştıran birisi yok.

Tomislav kenarda gayet rahat, oyunu çoğu zaman akışına bırakıyor,gerektiğinde müdahale ediyor,oyunculara sürekli bir şeyler söylemiyor,rotasyonla oyuncak gibi oynamıyor,ego gösterisi yapmıyor.Halen daha özellikle savunmada bazı defolar olmasına rağmen prime döneme yaklaşan bir hücum performansı izliyoruz son 2 maçtır.Savunmada da herkes gayretli.Oyuncuların yüzü gülüyor daha ne olsun...

Play in umutları da yeşerdi, dün ikili averajı da aldık Maccabi'ye karşı, EL'de Şubat sonuna kadar ara var, sonrasında zorlu Partizan deplasmanı ile başlıyoruz oradan bir galibiyet çıkartırsak(ilk maçı kazandığımız için galibiyet halinde Partizan'a karşı da ikili averajı alıyoruz) sonrasında harika bir fikstür var,play in yolu açılır, olmasa da gerçek Efes ruhunu bile görmek bu sezonun geri kalanı için yeterli.Ah şu hamleyi Kasım-Aralık'ta yapacaktınız şimdi play off konuşuyor olacaktık.
    Konu Larking tarafından (09.02.2024 Saat 13:48 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Maçı seyredemedim, oyunla ilgili yorum yapamam. Ancak geçen hafta yazdığımı tekrar edeyim.

Ben ümidi kesmiştim. Maccabi sonrası üç hafta ara var. Dönüşte önce Partizan deplasmanı, ardından Bayern... İkisi de direkt rakip ve kazanılırsa play-in sınırına yükselir Efes.

Nereden
    İstanbul

Ergin Ataman UOS ve İbo'yu, OAKA'dan eli boş döndürdü,Efes'te fb lobisine yaptığı tarifeye şimdi Pao'da devam ediyor.

Kameraya da yansıyan üzüntülerine merhem olacaksa onlara güzel bir haberim var,çok sevdikleri ve toz kondurmadıkları sevgili koçları artık "boşta",İtoudis'e yaptıklarını şimdi de Saras'a yapıp kavuşmaları için bir engel kalmadı.

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Ergin Ataman UOS ve İbo'yu, OAKA'dan eli boş döndürdü,Efes'te fb lobisine yaptığı tarifeye şimdi Pao'da devam ediyor.

Kameraya da yansıyan üzüntülerine merhem olacaksa onlara güzel bir haberim var,çok sevdikleri ve toz kondurmadıkları sevgili koçları artık "boşta",İtoudis'e yaptıklarını şimdi de Saras'a yapıp kavuşmaları için bir engel kalmadı.
    Kim boşta obradoviç mi ?
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sefer A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kim boşta obradoviç mi ?
    Bence Erdem'i kastediyor üstat.

Nereden
    Fransa

Bence Erdem'i kastediyor üstat.
    Ahhah doğru, aklıma gelmedi, ben de gidip baktım obra hakkında haber var mı diye ama yok
    Daha önce duyum almıştı ErdemCan gönderilecek diye (gönderilmemişti ama), dedim belki yine duyum aldı Obra hakkında haha

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ivanovic, Dubai meselesine dair konuşmuş. Spordaki coğrafya hassasiyetsizliğini anlamıyorum. Kazakistan'ın futbolda Avrupa'da mücadele etmesi mesela... İsrail'in Avrupa'da sayılması... Güçle, daha doğrusu parayla iş yapma sevdası Dubai'nin Euroleague'e girmesini sağladı. Yakında Hint, Çin, Japon takımları da gelir. Ne de olsa para var...

https://www.eurohoops.net/tr/eurolea...gismesi-lazim/

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Öncelikle belirteyim, play-in uygulamasını sevmiyorum. Sporda yıllar içinde tükenen ilgiyi yükseltmek için verilen çaba, düzeni bozarak olmamalı.

Neyse, dokuzuncu ile onuncu arasında üç maç fark var. Kalan sürede kapatmak oldulça zor.

Efes'in kendisini onunculuğa taşıması için Asvel deplasmanı kritik. Asvel, sezonu gel gitlerle geçirdi. Artık bir hamleyle vites yükseltmesi lazım. Pes etmediğini göstermek için Asvel'i yenmeli. Sonra eve dönüp Olympiakos maçıyla normal sezon sonrasına mesaj verebilecek mi, göreceğiz?

Yazamadığım dönemde, Erten sezonu kapattı. Efes'te sakatlık kabusu sürüyor.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Asvel'e kaybettiler. Artık kalan beş maçı kazanmak da yetmeyebilir.

Nereden
    İstanbul

Öncelikle belirteyim, play-in uygulamasını sevmiyorum. Sporda yıllar içinde tükenen ilgiyi yükseltmek için verilen çaba, düzeni bozarak olmamalı.

Neyse, dokuzuncu ile onuncu arasında üç maç fark var. Kalan sürede kapatmak oldulça zor.

Efes'in kendisini onunculuğa taşıması için Asvel deplasmanı kritik. Asvel, sezonu gel gitlerle geçirdi. Artık bir hamleyle vites yükseltmesi lazım. Pes etmediğini göstermek için Asvel'i yenmeli. Sonra eve dönüp Olympiakos maçıyla normal sezon sonrasına mesaj verebilecek mi, göreceğiz?

Yazamadığım dönemde, Erten sezonu kapattı. Efes'te sakatlık kabusu sürüyor.
    Asvel'e kaybettiler. Artık kalan beş maçı kazanmak da yetmeyebilir.
    Efes'in durumu nedeniyle yazmaya pek elim gitmiyordu ama futboldaki her yönüyle iğrenç gündem sayesinde birkaç satır yazmak istedim.

Evet Asvel mağlubiyeti çok can yakıcı oldu,o mağlubiyetin üzerine alınan iki galibiyette belki play in için yetmeyecek ve o zaman "ah Asvel maçı" diyeceğiz.

Efes'li oyuncular çok net maç seçiyor. Real,Barca,Oly,Pana,Milano gibi takımlara karşı olan, özellikle iç saha maçlarındaki,motivasyonu diğer takımlara karşı olan maçlarda pek göremiyoruz. Asvel mağlubiyeti ve dün zar zor alınan Alba galibiyeti buna iki yakın örnek.Şimdi geriye 3 maç kaldı, sırayla Baskonia deplasman,fb deplasman ve içeride Kızılyıldız maçı ile normal sezon bitecek. Baskonia'nın üst üste kaybetmesi ve Partizan'ın dün aldığı yenilgi play in umutlarını biraz olsun yeşertti. Baskonia'nın fikstürü çok zor,3 te 0 yapabilirler.Bu hafta Baskonia deplasmanında final maçı oynayacağız.Kazanırsak hele de 8 sayı ile kazanıp ikili averajı alırsak,diğer maçların sonuçlarına göre Kızılyıldız galibiyeti bile play in için yetebilir.İş 3'lü 4'lü averaja ve ince hesaba da kalabilir.

Play in'de önce 7-8 tek maç oynayacak ve kazanan 7.sıradan play off bileti alacak.9-10 galibi ise 7-8 kaybedeni ile tek maç oynayacak ve kazanan 8.sıradan play off bileti alacak.Maçlar sıralamada üstte olan takımın sahasında oynanacak.Yani Efes play in'e kalırsa bu 9 ya da 10.sıra olabiliyor daha yukarısı mümkün değil(matematiksel olarak mümkün aslında Maccabi ve Bologna'ya ikili averajda üstünlük var,Efes kalan 3 maçı kazanır bu takımlardan birisi ya da ikisi 3 maçı da kaybederse biraz mucizevi de olsa 7-8 şansı var,eşleşmede Real'den kaçma şansı da aynı zamanda).Bu play off'a kalmak için iki deplasman maçı oynanması demek.Kazanırsa da 8.sıradan play off yapıp,rakip de Real Madrid olacak.Bu takvimden f4 yapmak için epeyce bir mucize gerekiyor.

Ah Asvel maçı!
    Konu Larking tarafından (22.03.2024 Saat 11:42 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Efes'in durumu nedeniyle yazmaya pek elim gitmiyordu ama futboldaki her yönüyle iğrenç gündem sayesinde birkaç satır yazmak istedim.

Evet Asvel mağlubiyeti çok can yakıcı oldu,o mağlubiyetin üzerine alınan iki galibiyette belki play in için yetmeyecek ve o zaman "ah Asvel maçı" diyeceğiz.

Efes'li oyuncular çok net maç seçiyor. Real,Barca,Oly,Pana,Milano gibi takımlara karşı olan, özellikle iç saha maçlarındaki,motivasyonu diğer takımlara karşı olan maçlarda pek göremiyoruz. Asvel mağlubiyeti ve dün zar zor alınan Alba galibiyeti buna iki yakın örnek.Şimdi geriye 3 maç kaldı, sırayla Baskonia deplasman,fb deplasman ve içeride Kızılyıldız maçı ile normal sezon bitecek. Baskonia'nın üst üste kaybetmesi ve Partizan'ın dün aldığı yenilgi play in umutlarını biraz olsun yeşertti. Baskonia'nın fikstürü çok zor,3 te 0 yapabilirler.Bu hafta Baskonia deplasmanında final maçı oynayacağız.Kazanırsak hele de 8 sayı ile kazanıp ikili averajı alırsak,diğer maçların sonuçlarına göre Kızılyıldız galibiyeti bile play in için yetebilir.İş 3'lü 4'lü averaja ve ince hesaba da kalabilir.

Play in'de önce 7-8 tek maç oynayacak ve kazanan 7.sıradan play off bileti alacak.9-10 galibi ise 7-8 kaybedeni ile tek maç oynayacak ve kazanan 8.sıradan play off bileti alacak.Maçlar sıralamada üstte olan takımın sahasında oynanacak.Yani Efes play in'e kalırsa bu 9 ya da 10.sıra olabiliyor daha yukarısı mümkün değil(matematiksel olarak mümkün aslında Maccabi ve Bologna'ya ikili averajda üstünlük var,Efes kalan 3 maçı kazanır bu takımlardan birisi ya da ikisi 3 maçı da kaybederse biraz mucizevi de olsa 7-8 şansı var,eşleşmede Real'den kaçma şansı da aynı zamanda).Bu play off'a kalmak için iki deplasman maçı oynanması demek.Kazanırsa da 8.sıradan play off yapıp,rakip de Real Madrid olacak.Bu takvimden f4 yapmak için epeyce bir mucize gerekiyor.

Ah Asvel maçı!
    "Ah Asvel maçı" cümlesini okuyunca, aklıma 1997 Korac çeyrek finali geldi. (:

Sonra Brian Howard gelmişti o takımdan.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (22.03.2024 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

"Ah Asvel maçı" cümlesini okuyunca, aklıma 1997 Korac çeyrek finali geldi. (:

Sonra Brian Howard gelmişti o takımdan.
    Hatırladığım kadarıyla Euroleague çeyrek final maçıydı,ULEB daha kurulmadığı için FİBA'nın en üst organizasyonuydu.

Howard dışında Delaney Rudd,Jim Bilba ve Alain Digbeu gibi oyunucularda vardı ve Efes'e çok ters gelmişlerdi.Efes'in travmatik maçlarından birisiydi.2000 yılında tarih yine tekerrür edecekti az daha, bu sefer Mustafa Sonko'nun orta sahanın biraz önünden attığı şut çemberin içinden çıkmış ve Efes f4 yapmıştı.Sonko topu attığında sırtımı tv'ye döndüğümü hatırlıyorum.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Hatırladığım kadarıyla Euroleague çeyrek final maçıydı,ULEB daha kurulmadığı için FİBA'nın en üst organizasyonuydu.

Howard dışında Delaney Rudd,Jim Bilba ve Alain Digbeu gibi oyunucularda vardı ve Efes'e çok ters gelmişlerdi.Efes'in travmatik maçlarından birisiydi.2000 yılında tarih yine tekerrür edecekti az daha, bu sefer Mustafa Sonko'nun orta sahanın biraz önünden attığı şut çemberin içinden çıkmış ve Efes f4 yapmıştı.Sonko topu attığında sırtımı tv'ye döndüğümü hatırlıyorum.
    Doğru doğru, Euroleague. Korac 96'daki kupayla geride kaldı. 97 Korac finalini Tofaş oynamıştı zaten. "Ah Asvel maçı" gibi "Ah Aris maçı" demişliğimiz de var. (:

Nereden
    İstanbul

Doğru doğru, Euroleague. Korac 96'daki kupayla geride kaldı. 97 Korac finalini Tofaş oynamıştı zaten. "Ah Asvel maçı" gibi "Ah Aris maçı" demişliğimiz de var. (:
    Evet "Kara Perşembe"

Tofaş,Selanik'te aldığı 11 sayılık galibiyetle kupayı cebine koymuş ama Bursa'da 18 sayılık mağlubiyetle finali kaybetmişti.Portoriko basketbol efsanelerinden 33 yaşındaki Jose Ortiz darmadağın etmişti Tofaş çember altını.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Evet "Kara Perşembe"

Tofaş,Selanik'te aldığı 11 sayılık galibiyetle kupayı cebine koymuş ama Bursa'da 18 sayılık mağlubiyetle finali kaybetmişti.Portoriko basketbol efsanelerinden 33 yaşındaki Jose Ortiz darmadağın etmişti Tofaş çember altını.

Griffith ve S. Rogers... Sonra onlara Rimac'la David Rivers katılacaktı.

Nereden
    Fransa

Bizim Nanterre maçi da dâhil bu eskiden beri gelen looserliklari ancak Ataman tersine çevirebilirdi ve çevirdi...
    Iç sahada kupa vermeler falan rezillik yaa açiklanacak savunulacak bir tarafi yok
    Gs ve Bjk'nin kupalari da Ataman aldirmisti, büyük hoca

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Anadolu Efes Baskonia'nın ırzına geçti.
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 5 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 5 misafir)