Sayfa 3 Toplam 175 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 53 103 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4371 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

dün akşam savunma anlamında Efes çok kötü olmasına rağmen son hücumları doğru dürüst yapabilse maçı alması işten bile değildi...her sene bir sürü transfer yapılıyor ama takım oturana kadar sezon bitiyor, benim 3 sene önceki mahmudi zamanındaki efes'im 3 haftada 3 galibiyet alır evinde de olimpiyakos'u yenerdi...şimdi ise çok zor...
    ayrıca takım suikastçiyi aradı ..

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

evet shumpert olsaydı farklı olabilirdi, hafta sonu fenerbahçeülker maçında oynasa bari,

Osman Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün akşam savunma anlamında Efes çok kötü olmasına rağmen son hücumları doğru dürüst yapabilse maçı alması işten bile değildi...her sene bir sürü transfer yapılıyor ama takım oturana kadar sezon bitiyor, benim 3 sene önceki mahmudi zamanındaki efes'im 3 haftada 3 galibiyet alır evinde de olimpiyakos'u yenerdi...şimdi ise çok zor...
    ayrıca takım suikastçiyi aradı ..
    Cengiz abi sana katılmakla beraber bu takımın yanlış transfer politikasının ürünü olduğunu düşünüyorum.Bir takımın 3 yabancısının şutör guard, 2 yabancısının kısa forvet diğer 2 yabancısının da pivot olması o takım için başarının pek yakında olmadığı anlamına gelir.Mesela Rakocevic'i alıyorsun ya Thornton'ı ya da Smith'i göndereceksin.Aynı şekilde Shumpert gibi şutör bir kısa forvetin varsa aynı tip Bostjan Nachbar'ı almayacaksın.2 pivotunun da özellikleri aynı olmayacak.Biri savunmada iyiyse öbürü skorer anlamda iyi olacak.O transferleri yapana kadar 2 tane atletik Amerikalı uzun alsalardı Efes 3 te 3'le başlardı.Efes'in en uyumlu pozisyonu Kerem ve Ender'li guard pozisyonu.Biri delici, diğeri daha pasör.Bu şekilde devam ederse başarı be sene de hayal.
    Colmandante

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak

kerem gönlüm bu takım için çok önemli hırs ateşleyici savaşcı

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

bir de bu charles smtih efes'eskorer olarak üstelik 2. kez alındı ama adam savunmacı oldu çıktı..tamam savunma da iyi bir şey ama arka arkaya 3 kez boş 3'lüğü de kaçırmayacaksın...geçen sene fener final serisinden beri kaçırmaya devam ediyor...

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Efes dün kötüydü.Maç bitti derken Efes geri döndü ama maçı kazanamadı.Dün Efes'in en etkili ismi Ender'di.Milli takımdaki performansını anımsattı.Efes'in bir an önce toparlanması lazım.
    -1461 TRABZON-

Nereden
    İstanbul

Tek uzunla koca ikinci yarıyı ve uzatmayı oynamak hiç kolay iş değil bu seviyede.Üstelik o tek uzun yani Kaya 25 dakika aralıksız oynadı.Çok büyük bir efor bu bir uzun için.Ve çok iyi oynadı kendisini alkışlamak lazım.Üç uzundan nerdeyse hiç katkı alamadık.Shumpert olmadığı içinde 4 pozisyonu sadece Nachbar'a kaldı.Bu arada Kerem'im kötü gecesinde yine Ender çok uzun süre sahada kaldı ve müthiş iyi oynadı.

Uzun bir aradan sonra ilk defa bu kadar az rotasyona gitti Ergin özellikle de ikinci yarıda.Ender-Smith-Thornton-Nachbar-Kaya beşi nerdeyse ikinci yarının tamamını ve uzatmayı oynadı.Tabii maçın sonunda kaldıramadılar yorgunluğu.Ergin'i buna iten sebep Uzunların kötü gecesi,Rakoçeviç'in hem hücum hem savunmada dökülmesi ve Shumpert'in sakatlığı oldu.

Bu seviyede bu kadar uzun süreler takımı bitiriyor.Özellikle Kaya ve Ender sahaya yığılıp kalmadılarsa bunun nedeni yürekleridir.17 sayılık farkı eritip öne geçtikten sonra, devrenin sonunda sokamadığımız fauller ve maçın uzaması aleyhimize oldu.Adam adama savunmada ezip geçtiler bizi, ama zone savunmaya dönülmesiyla maçın momentumu tamamen bize geçti.

İlk iki maça göre iyiydik ama ribaund problemine,uzunların formsuzluğuna bir çare bulmak lazım.Ayrıca hücumda Rakoçeviç'in birebirleri çok zorlanıyor.Geçen sezon ki ikili oyunları göremiyoruz.Bunda ikili oyunları en iyi bitiren oyunculardan Gönlüm'ün etkisi çok tabii ki.
    ÖNCE TRABZONSPOR DİYECEKSİN…ENDÜSTRİYEL FUTBOLA HAYIR!!! #DİREN TRABZONSPOR

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN...#KORAY ÇAPOĞLU

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

anti parantez sky türk'ü takdir etmeme rağmen spikerin yanında bir de nejat ve nur germen ikilisinin dır dır dır konuşmaları maçın içine etti....adam iki dakika susar ...onlar konuştukça yedik 3'lükleri...

Nereden
    İstanbul

anti parantez sky türk'ü takdir etmeme rağmen spikerin yanında bir de nejat ve nur germen ikilisinin dır dır dır konuşmaları maçın içine etti....adam iki dakika susar ...onlar konuştukça yedik 3'lükleri...
    Sky Türk'ün çekimi de çok kötü.Daha doğrusu kim çekiyorsa.Takımlar hücumdayken top guardlardayken orada olanları göremiyoruz malesef.
    Konu Özge tarafından (06.11.2009 Saat 23:13 ) değiştirilmiştir.
    -1461 TRABZON-

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

efesin dönüşü muhteşemdi .ama uzatmada gitti maç...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Euroleague B Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Efes Pilsen, 12 Kasım Perşembe günü saat 21:00′da Yunanistan’da Olympiacos ile karşılaşacak. Bu önemli mücadele SKY Türk’den naklen yayınlanacak.
    Euroleague’de sezona Litvanya deplasmanında Lietuvos Rytas’tan 77-70′lik skorla aldığı mağlubiyetle başlayan Efes Pilsen, ikinci hafta ise Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Partizan’ı konuk etti. Rakibini 77-67 ile geçen Lacivert Beyazlılar, geçtiğimiz hafta ise uzatma sonunda Unicaja Malaga’ya İspanya’daki karşılaşmada 93-88′lik skorla kaybetti.
    Efes Pilsen’de geride kalan üç maç sonunda Preston Shumpert 14.5 sayı, 1.5 ribaund ortalamaları yakalarken, Charles Smith 13.0 sayı, 1.3 ribaund, Bootsy Thornton 11.3 sayı- 4.0 ribaund- 3.3 asist, Igor Rakocevic 11.0 sayı- 2.0 ribaund, 3.0 asist ve Kaya Peker de 9.7 sayı, 6.3 ribaund- 2.0 asist rakamları elde etti.
    Üç maçını da kazanma başarısı gösteren İspanyol ekibi Unicaja Malaga’nın hemen ardından ikinci sırada bulunan Olympiacos, oynadığı üç maçının ikisini kazanma başarısı göstermişti. İlk hafta kendi evinde Entente Orleanaise’yi konuk eden Kırmızı Beyazlılar, salondan da 94-82 galibiyetle ayrılmıştı. Olympiacos, Euroleague’de ikinci hafta ise deplasmanda Unicaja Malaga ile karşılaşmış ancak rakibine 86-68′lik skorla kaybetmişti. Yunan temsilcimisi, üçüncü haftayı ise Lietuvos Rytas’ı 97-73 ile yenerek tamamlamıştı.
    Yunan ekibinde üç maç sonunda Linas Kleiza 17.7 sayı, 7.7 ribaund ortalamaları yakalarken, Josh Childress ise 13.0 sayı- 1.3 ribaund rakamları elde etti. Nikola Vujcic 11.0 sayı, 3.7 ribaund, 2.3 asist, Von Wafer 7.7 sayı, 1.3 ribaund ve Theodoros Papaloukas da 5.3 sayı, 1.0 ribaund, 4.7 asist ortalamaları yakaladı.
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ben bu maçta Efes'in fark yiyeceğini düşünüyorum....inşallah yanılırım...

Nereden
    İstanbul

Olympiakos pahalı ve yıldız oyunculardan kurulu Kleiza,Childress,Papaloukas.Teodosiç,Bourisis,Vujc ic,Schortsanidis gbi ama öyle ezip gidecek bir takım değil, mesela Siena daha komple ve iyi bir takım bence.Savunmada yumuşak bir takım ama çok tehlikeli eller var tabii.Bu arad Josh Childress domuz gribi olduğu için oynayamayacakmış.efes Pilsen'in Yunanistan deplasmanında iyi oynadığını ve çok sayıda zafere imza attığını düşünürsek(sanırım 4 sezon önce Pirede Olympiakosu 110-59 bozguna uğratmıştık ve Yunanistandaki maçlarda 5-2 galibiyette üstünüz ve son 8 maçı biz kazanmışız)bence başabaş bir maç olacak.Olympiakos'u en fazla 75 77 civarında tutarsak kazanma ihtimalimiz artar.

Bu arada fb ülker siena karşısında.Sanırım fark olacak...
    Konu winner tarafından (11.11.2009 Saat 15:48 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Cengiz abi sana katılamıyorum.Efes Pilsen ne kadar kötü olursa olsun Olympiakos karşısında bir başka oynuyor.Kaldı ki Rakocevic ve Nachbar gibi 2 süperstara sahip.Rakipte de Childress'ın oynamayacak olması büyük avantaj olarak gözüküyor.Son 8 senede rakibin galibiyetinin olmaması da çok önemli bir faktör.Ben Efes Pilsen'in yenilebileceğini ama dediğin gibi farklı yenilmeyeceğini düşünüyorum.Kazanmamız pek de sürpriz olmaz.

Fenerbahçe bana göre şampiyonluğun en güçlü adayıyla oynayacak.10 sayının altındaki farklar Fenerbahçe için başarı sayılmalıdır.
    Colmandante

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Olympiakos karşısında bir başka oynayan Efes ruhu ne yazık ki pek ortalarda görünmüyor, inşallah dediğin gibi rako ve nachbar kalitelerini ortaya koyarlar...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Osman Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cengiz abi sana katılamıyorum.Efes Pilsen ne kadar kötü olursa olsun Olympiakos karşısında bir başka oynuyor.Kaldı ki Rakocevic ve Nachbar gibi 2 süperstara sahip.Rakipte de Childress'ın oynamayacak olması büyük avantaj olarak gözüküyor.Son 8 senede rakibin galibiyetinin olmaması da çok önemli bir faktör.Ben Efes Pilsen'in yenilebileceğini ama dediğin gibi farklı yenilmeyeceğini düşünüyorum.Kazanmamız pek de sürpriz olmaz.

Fenerbahçe bana göre şampiyonluğun en güçlü adayıyla oynayacak.10 sayının altındaki farklar Fenerbahçe için başarı sayılmalıdır.
    dün akşam fb son çeyrekte yıkıldı, sıkı bir guard'larının olmaması önlerindeki en büyük engel....

Nereden
    İstanbul

Önce dünden başlarsak Cengiz Çubukcu'nun dediği gibi guard sorunu fb ülkerin başını ağırtacak.Greer bence oyun kurucu değil, iyi bir skorer forvet olabilir sadece.Mrsiç'in hali ortada artık 40 yaşına merdiven dayamış.Bu durumda fb ülker bence Euroleaguede maç kazanamaz.Mutlaka oyun kurucu almak lazım ama bu saatte kaliteli bir oyuncuyu bulup, takıma adapte etmek ne kadar kolay tartışılır.Guard sorunu kadar 4 numara sıkıntısıda fb ülker için sorun.Semih ten 4 numara yaratmaya kalkmak akıl işi değil.Tamam hücumda etkin olabiliyorlar böyle özellikle sine gibi içeride kalın ve çok uzun olmayan bir takım a karşı ama ya savunma.Rakibin dışarıdan sokabilen uzun forvetleri çok rahat oynayabiliyor çünkü ne semih ne oğuz çıkabiliyor dışarıya.Sienanın en sıradan oyuncusu Ress iki üçlük mattın en kritik anda bu zaaf yüxzünden.sezon başından beri söylüyorum fb ülkerin kimyası bozuk.Takımda şu an süre alan 10 oyuncudan 9 tanesi ya 2 metre altında ya da 2.10 metre üstünde.Çok öenmli olan 2.02,04,06 uzun forvetler yok.Ama yinede dün iyi direndiler ama bunda sienanın fb üğlkeri kolay lokma görüp ilk yarı nerdeyse hiç savunma yapmaması (cibonadan maç boyu 40 sayı yediler fb ülkerden ilk yarı 50 sayı) etkili oldu.İkinci yarı vidaları sıkınca maçı kazandılar.

Gelerim bu akşama.Childrees ten sonra Von Waferin de oynamayacağı Bourisisin ise durmunun maç saati netlik kazanağı biliniyor.Rakipten çok bizim ne yaptığımız önemli olacak.Öncelikle Rytas maçındaki gibi uzunların saçma sapan top kaybı ve kolay faul yapmamsı lazım.olympiakos guradları Papaloukas ve teodosiç penetreleri güçlü ve fizikıl oyuncular.Mutlaka birebir iyi tutulmaları lazım.Sinan Güler ve Charles smith guard savunmasında kullanılabilir.zayıf noktamız olan 4 pozisyonunda Kleiza gibi bir oyuncu var karşımızda.hem şut atan hem içeride iyi oynayan litvanyalıyı Nachbarın durdurması biraz zor.Oynarsa belki Shumpert ama bu alanda çok zorlanacağız.Bizm çember altımız bence daha iyi helede Boursisi oynamazsa.Ama kasun ve Santiagonun artık kariyerlerine uygun maçlar çıkarması Lazım.Bence sonuna kadar başa baş bir maç geçecek.Bu maç bu seszonki hedefler açısından da belirleyici olacak.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Sevgili Winner peki mirsad niye oynamıyor? sakat mı?

Nereden
    İstanbul

Sevgili Winner peki mirsad niye oynamıyor? sakat mı?
    Mirsad sakat ameliyat oldu ya da olacakmış.Birkaç hafta daha oynayamayacağı söyleniyor.

Nereden
    İstanbul

Öncelikle Fenerbahçe'yi farkı dünkü vermiş olduğum limitin altında tuttuğu için tebrik ediyorum.Maça iyi başladılar ve ilk periyodu 9 sayı farkla önde bitirdiler.Üstelik Avrupa'nın en sert savunmasına karşı 30 sayı bulabildiler.Ancak bunda Fenerbahçe'den çok Siena'nın maçı çok fazla ciddiye almaması oldu.Geçen hafta da bilmeyenler için söyleyeyim Asvel karşısında ilk periyodu 28-10 mağlup kapatmışlar 2. periyotta rakibe sadece 3 sayı gibi inanılmaz bir rakamda tutup devreyi 32-31 önde kapatmışlardı.Bu maçta da 9 sayıyı 1 sayıya indirmeyi başardılar.

Maçın en kilit faktörü Cengiz ve Winner abilerimin dediği gibi guard sıkıntısıydı.Rakibin guardı Mcintyre bana göre Avrupa'nın en iyi guardlarından biri.Yedeği de Yunan milli takımından Nikos Zisis.Fenerbahçe'de de Greer gibi skorer bir guard var ama yedeği yok.Oyundan çıkınca oyunu mecburen ya Preldzic ya da Ömer kurmaya çalışıyor.Böyle olunca da büyük sıkıntı yaşıyorlar.Marques Green yerine Solmon'u gönderselerdi bu kadar sıkıntı yaşamazlardı.Ama dediğim gibi 4 sayı fark görüntüde Montepaschi'yi en çok zorlayan skor oldu bu sezon.

Efes'ime gelince.Eğer Bourissis oynamayacaksa Childress'ın yokluğundan daha önemli benim için.Bizi bir adım öne çıkartacak bir gelişme bu.Eğer oynarsa da şanslar eşit gözüküyor.Benim içimden bu maçı alacağımız geçiyor.İnşallah Rako,Ender ve Nachbar Fenerbahçe maçındaki performanslarını ortaya koyarlar ve kazanırız.
    Colmandante

Nereden
    İstanbul

Bu akşam özellikle Rako ve Nachbar'a çok iş düşecek.Fenerbahçe maçındaki(özellikle son çeyrek) gibi oynarlarsa maçı alabiliriz.
    -1461 TRABZON-

Nereden
    İstanbul

Rakoçeviç ve Nachbar'dan beklentiler haklı olarak çok yüksek.Geçmiş kariyerleri,başarılar ve kendileri için Efes'in ödediği yüksek rakamlar bu beklentinin başlıca nedenleri.Ve bu iki oyuncu euroleague final4 hedeflenerek alındı.O nedenle bu seviyelerde mutlaka fark yaratmaları, maç kazandırmaları lazım.Evet takım oyunu önemli ama fark yaratan oyuncun yoksa bir seviye aşağıda kalırsın.Bu seneye kadar bunu yaşadık ve Avrupada hedeften hep geride kaldık.Bu sezon eksiklik giderildi.Tabii ki bu oyunculardan da gelir gelmez 20 sayı atıp,8-10 ribaunda almalarını bekleyemeyiz.Ama yavaş yavaş sisteme takıma ülkeye uyum sağladıklarını görebiliyoruz.Özellikle bu akşam maç kora kora girdiğinde bu iki oyuncunun alacağı insiyatif ve skora yapacakları katkı maçın skoruna direkt olarak etki edecek.

Nereden
    İstanbul

Nazar değmesin mükemmel bir ilk çeyrek oynadık.27-24 öndeyiz.Aynen devam çocuklar.
    Colmandante

Nereden
    İstanbul

Dış şutlarda daha iyiyiz.Kolay top kayıpları yapıyoruz.Bu saçma hatalar yüzünden maçı kaybetmemeliyiz.Bu oyun devam ederse alırız maçı.
    -1461 TRABZON-

Nereden
    İstanbul

Farkı 8 sayıya kadar çıkardığımız 3. çeyreği 7 sayı geride kapattık.Olacak iş değil ya.
    -1461 TRABZON-

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)