Sayfa 120 Toplam 176 Sayfadan BirinciBirinci ... 20 70 110 118 119 120 121 122 130 170 ... SonuncuSonuncu
Toplam 4384 adet sonuctan sayfa basi 2,976 ile 3,000 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2012-13 Olympiakos'unun çok altındalar,ona rağmen eleyemedi Efes.

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Fener vura vura sampiyon olur hepsine.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Cedi hem savunmada hem hızlı hücumlarda iyi başlıyor. 1 ve 3. periyotların beşinci dakikasında hop kenara alıyor. Takımın ve rakibin durumu önemli değil, önceden rotasyonu belirlemiş kafasında. Heurtel dökülüyor, hop Granger'ı çağırıyor.

Böyle coachingle Efes iyi bile geldi buraya.

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Perasovic başta olmak üzere Dunston hariç tüm yabancıların gitmesi lazım bu takımdan. Takımın koçu ayrı komedi 1 numaraları ayrı komedi. Cedi 11 sayı atıyor kenara alıp cezalandırıyor. Şaka gibi. Takım tonla hücum ribaundu veriyor koç kenarda izliyor yahu. Granger ve Heurtel ise kendi kafalarına göre takılıyor. Buraya kadar iyi geldi yine Efes. Bu saatten sonra toptan temizlik şart bence.

Şampiyonluk için favorim şb. Bu defa alacaklar kupayı.
    Konu Oruç tarafından (02.05.2017 Saat 23:58 ) değiştirilmiştir.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UğurB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Efesle ilgili yazımı yarın sakin kafaya bırakıyorum.
    Yazık oldu.
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Efes'e uygun coach kim olabilir?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Naumoski>Karasev>Mulaomerovic>Vujanic>Popovic>Heur tel
    Gelecek sene Heurtel'in yanına A. Granger/C. Smith tarzı bir forvet alırsa, bir de P&R oynayan atletik 4/5 bulurlarsa hücumda daha düzen içi işler yapabilirler. Yoksa hücumun dolmasına 19 saniye varken 5'e 5 yerleşmişken down town'dan kaldırıp şut atmaya devam eder. Savunmadaysa Casper gibi gelen giden içinden geçiyor.
    Heurtel için geldiğinde yazmıştım. Ben bu çocuğu sevemedim, böyle giderse sevmeyeceğim. Efes'in beş maçlık serideki eksikler/kötüler listesinin ilk sırasını ona ayırırım, belki Perasovic'i de yazarım yanına.

Üçüncü maçın son çeyreğinde (hatta son 5-6 dakikası) hücumda tıkanan takıma çare bulamayan, savunmada Spanoulis'i Heurtel'le durdurmaya çalışan koç zaten kalan maçlar için soru işareti bırakmıştı.

Nereden
    Diyarbakır

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efes'e uygun coach kim olabilir?
    Seneye Daçka kapanıyor. Blatt boşa çıkıyor. Düşünülebilir. İşe yarayan yabancılardan da bir kaç tane beraberinde gelebilir.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oruç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seneye Daçka kapanıyor. Blatt boşa çıkıyor. Düşünülebilir. İşe yarayan yabancılardan da bir kaç tane beraberinde gelebilir.
    katılıyorum, hem blatt yarım kalan efes macerasını da tamamlamış olur

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Avrupa Diğer

Sondan baslayayim, Dacka kapanmiyor.
    Dogus ana sponsorlugu FB'ye yardimci sponsorlugu Darussafakaya veriyor ve Eurocup'ta devam ediyor.
    FB Dacka'dan istedigi oyunculari sececek.
    Efes'in son maci ile ilgili yorumum, oyun akli olmayan bir takim oldugu ve zor anlarda oyunu kontrolune alabilecek bir liderleri olmadigi icin Final Four yapamadilar.
    Sezon basinda Top 8 yapip seride 5. maci oynayacaklar dendiginde cok mutlu olurdum bu nedenle hedef anlaminda basarisiz bir sezon olmadi.
    Ancak kadro anlaminda iyi degiller. Perasovic'le ilgili yorumumu genel yorumda yazacagim...
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Avrupa Diğer

Efes ile ilgili Euroleague sezonu yorumum:

Oncelikle sozlesmesi devam eden oyunculari elden cikartmama karari aldilar sezon basinda. Boylece Heurtel, Granger, Brown ve Dunston ile yola devam edildi. Bu durumu kabul eden koclar icinden Perasovic ile anlasildi.
    Perasovic'in istegi ile Omic alindi. Cotton, Honeycutt ve Thomas kimin tercihleri bilmiyorum.
    Sezon basinda bu takim Euroleague'de Top 8 yaparsa iyidir diyordum.
    Sezonun ilk yarisinda takim iyi degildi. Cotton ve Omic neredeyse takima hic katki vermediler. Bu donemde yapilan Paul ve Kirk takviyeleri ile hucumda cok buyuk fark etmese de savunmada onemli bir cikis sagladilar. Ozellikle son 10 hafta da fikustrunde yardimiyla iyi bir seri yakalayip, 6. siradan Top 8'e kaldilar.
    Ama yukarida da yazdigim gibi oyun akli ve takim ici lideri olmadigi icin, seriyi en takim gibi takim olan Olympiacos'a kaybettiler, hem de saha avantajini ellerine gecirdikten sonra.

Coach tercihi ile ilgili olarak, Perasovic'ten iyi koclar mutlaka var. Kisisel olarak bu sene iyi is cikardigini dusunuyorum. Gelecek sezon icin kendi kadrosunu kurma sansi var, o nedenle devam etmesini ve o takimla neler yapabilecegini gormek lazim.

Gelecek sene nasil bir kadro olabilir:
    Heurtel, Granger, Paul, Kirk ve Brown'un sozlesmeleri bitiyor. Thomas ve Honeycutt'in bir yillik kulup opsiyonu var. Dunston'in da sozlesmesi bitmisti onu gecen gunlerde uzattilar iki yil daha.
    Kisisel fikrim Heurtel ve Thomas ile kesin devam edilmeyecegi seklinde.
    Perasovic Granger'in kalmasini isteyebilir. Ancak onun da Barcelona, Malaga gibi talipleri var gitmek isteyebilir.
    Cedi, Furkan Korkmaz ve Honeycutt'in NBA durumlari ile olarak transferler netlesir.
    Brown kontratinda indirim kabul ederse devam edilebilecegini dusunuyorum.
    Paul ve Kirk gibi oyuncularin devam etme ihtimallerini az goruyorum.

Benim gonlumden gecen kadro ise su:
    Aaron Jackson, Stefan Markovic, Dogus Balbay
    Furkan Korkmaz, Can Maxim Mutaf, Onuralp Bitim
    Cedi Osman (NBA olursa Tolga Gecim), Tyler Honeycutt
    Derrick Brown, Nick Minnerath (adi Efes'le dis basinda cok geciyor), Samet Geyik, Berk Demir
    Bryant Dunston, Johannes Voigtmann (Baskonia), Emircan Kosut.

Ben ne Cedi'nin ne de Furkan'in NBA'e gidecegini dusunmuyorum. Cedi'nin beklenen sicramayi yapamadigini (Bknz Papanikolaou'nun NBA deneyimi) ve gitse bile 1-2 sezon icinde geri donecegini dusunuyorum. Furkan ise kuvvetlenip, savunma direncini arttirdiginda NBA de benchten gelen (Bojan Bogdanovic rolu) bir rolu olabilir.
    Belki sezon icinde gidisata gore 2-3 oynayabilen dusuk kontratli bir oyuncu katilabilir.
    Bu takimin benzer atletizmi koruyabilecegini ve savunmasinin bu sezona gore bir seviye uste cikacagini dusunuyorum.
    Derrick Brown'in kalmamasi durumunda 1M USD civarinda bir rakami buraya harcama sansi olabilir o durumda Melli gibi bir oyuncuya gitme ihtimali olacaktir.
    Bu tur bir kadro bekleni verebilirse F4 potansiyeli cok yuksek.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

çok güzel bir analiz olmuş Uğur eline sağlık

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı UğurB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efes ile ilgili Euroleague sezonu yorumum:

Oncelikle sozlesmesi devam eden oyunculari elden cikartmama karari aldilar sezon basinda. Boylece Heurtel, Granger, Brown ve Dunston ile yola devam edildi. Bu durumu kabul eden koclar icinden Perasovic ile anlasildi.
    Perasovic'in istegi ile Omic alindi. Cotton, Honeycutt ve Thomas kimin tercihleri bilmiyorum.
    Sezon basinda bu takim Euroleague'de Top 8 yaparsa iyidir diyordum.
    Sezonun ilk yarisinda takim iyi degildi. Cotton ve Omic neredeyse takima hic katki vermediler. Bu donemde yapilan Paul ve Kirk takviyeleri ile hucumda cok buyuk fark etmese de savunmada onemli bir cikis sagladilar. Ozellikle son 10 hafta da fikustrunde yardimiyla iyi bir seri yakalayip, 6. siradan Top 8'e kaldilar.
    Ama yukarida da yazdigim gibi oyun akli ve takim ici lideri olmadigi icin, seriyi en takim gibi takim olan Olympiacos'a kaybettiler, hem de saha avantajini ellerine gecirdikten sonra.

Coach tercihi ile ilgili olarak, Perasovic'ten iyi koclar mutlaka var. Kisisel olarak bu sene iyi is cikardigini dusunuyorum. Gelecek sezon icin kendi kadrosunu kurma sansi var, o nedenle devam etmesini ve o takimla neler yapabilecegini gormek lazim.

Gelecek sene nasil bir kadro olabilir:
    Heurtel, Granger, Paul, Kirk ve Brown'un sozlesmeleri bitiyor. Thomas ve Honeycutt'in bir yillik kulup opsiyonu var. Dunston'in da sozlesmesi bitmisti onu gecen gunlerde uzattilar iki yil daha.
    Kisisel fikrim Heurtel ve Thomas ile kesin devam edilmeyecegi seklinde.
    Perasovic Granger'in kalmasini isteyebilir. Ancak onun da Barcelona, Malaga gibi talipleri var gitmek isteyebilir.
    Cedi, Furkan Korkmaz ve Honeycutt'in NBA durumlari ile olarak transferler netlesir.
    Brown kontratinda indirim kabul ederse devam edilebilecegini dusunuyorum.
    Paul ve Kirk gibi oyuncularin devam etme ihtimallerini az goruyorum.

Benim gonlumden gecen kadro ise su:
    Aaron Jackson, Stefan Markovic, Dogus Balbay
    Furkan Korkmaz, Can Maxim Mutaf, Onuralp Bitim
    Cedi Osman (NBA olursa Tolga Gecim), Tyler Honeycutt
    Derrick Brown, Nick Minnerath (adi Efes'le dis basinda cok geciyor), Samet Geyik, Berk Demir
    Bryant Dunston, Johannes Voigtmann (Baskonia), Emircan Kosut.

Ben ne Cedi'nin ne de Furkan'in NBA'e gidecegini dusunmuyorum. Cedi'nin beklenen sicramayi yapamadigini (Bknz Papanikolaou'nun NBA deneyimi) ve gitse bile 1-2 sezon icinde geri donecegini dusunuyorum. Furkan ise kuvvetlenip, savunma direncini arttirdiginda NBA de benchten gelen (Bojan Bogdanovic rolu) bir rolu olabilir.
    Belki sezon icinde gidisata gore 2-3 oynayabilen dusuk kontratli bir oyuncu katilabilir.
    Bu takimin benzer atletizmi koruyabilecegini ve savunmasinin bu sezona gore bir seviye uste cikacagini dusunuyorum.
    Derrick Brown'in kalmamasi durumunda 1M USD civarinda bir rakami buraya harcama sansi olabilir o durumda Melli gibi bir oyuncuya gitme ihtimali olacaktir.
    Bu tur bir kadro bekleni verebilirse F4 potansiyeli cok yuksek.
    Güzel bir değerlendirme olmuş Uğur Abi, elinize sağlık. Üç nokta hakkında görüşümü eklemek isterim.

1) Efes-Fb-DSK-Gs ya da diğer takımlarımızın 8-9-10 yabancıyla oynamasına karşıyım. Rakiplerine karşı rekabet gücünü arttırmak için belki zorunluluk olarak görülen çok yabancılı sistem, lig maçlarında bazılarının tribüne çıkması, bazılarının lisansının iptali gibi devamlılığa negatif etkiyen sonuçlar doğuruyor. O nedenle 6 yabancılı kadronun doğru planlamayla inşa edilmesini beklerim. Bunun milli takım için de yerli oyuncuların daha iyi hazırlanmasını sağlayacağını düşünüyorum.

2) Jackson-Markovic... İkisi de iyi savunmacı ve verimli gardlar. Ancak ikisinin aynı kadroda yer alması bence gereksiz. Birinin yerine hücumda daha iyi bitirici, kenardan gelip katkı verecek, çift gard oynayabilecek bir skorer bulabilir. Mike James, Charles Jenkins, hatta Wilbekin tarzı...

3) Efes kesinlikle net şutör gard bulmalı Efes. Carroll, Lojeski, Rivers, Langford gibi...

Nereden
    Diyarbakır

Sondan baslayayim, Dacka kapanmiyor.
    Dogus ana sponsorlugu FB'ye yardimci sponsorlugu Darussafakaya veriyor ve Eurocup'ta devam ediyor.
    FB Dacka'dan istedigi oyunculari sececek.
    Efes'in son maci ile ilgili yorumum, oyun akli olmayan bir takim oldugu ve zor anlarda oyunu kontrolune alabilecek bir liderleri olmadigi icin Final Four yapamadilar.
    Sezon basinda Top 8 yapip seride 5. maci oynayacaklar dendiginde cok mutlu olurdum bu nedenle hedef anlaminda basarisiz bir sezon olmadi.
    Ancak kadro anlaminda iyi degiller. Perasovic'le ilgili yorumumu genel yorumda yazacagim...
    Abi, Daçka kapanıyor ifadesini yanlış kullanmışım. Doğuş grubu Şb'ye ana sponsor olacakmış. 5 yıl için 10 milyon dolar civarı. Bir tribüne de Doğuş ismi verilecekmiş.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Avrupa Diğer

Abi, Daçka kapanıyor ifadesini yanlış kullanmışım. Doğuş grubu Şb'ye ana sponsor olacakmış. 5 yıl için 10 milyon dolar civarı. Bir tribüne de Doğuş ismi verilecekmiş.
    SB'ye olan sponsorlugu icin AY sunu soylemisti. 26 m Euro FB Basketbolun butcesi, 12 m Euro gibi kismini SB karsiliyor, sponsorun kalanini karsilamasi gerekir diye. 5 yil icin 10 milyon dolar ise - yillik 2 milyon dolar, pek anlamli gozukmedi...
    Bence beter olsunlar, kume dussunler... Zenginin parasi, zugurdun cenesi...

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

SB'ye olan sponsorlugu icin AY sunu soylemisti. 26 m Euro FB Basketbolun butcesi, 12 m Euro gibi kismini SB karsiliyor, sponsorun kalanini karsilamasi gerekir diye. 5 yil icin 10 milyon dolar ise - yillik 2 milyon dolar, pek anlamli gozukmedi...
    Bence beter olsunlar, kume dussunler... Zenginin parasi, zugurdun cenesi...
    Her yıl için 10 milyon avro olabilir.

Nereden
    Diyarbakır

Haberlerde duymuştum 10 milyon dolar işini. Her yıl 10 milyon euro muazzam bir para olur yanlız. Öyle bir şeye ihtimal vermiyorum.

Uğur abinin dediği gibi çenemizi yorduk.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Avrupa Diğer

Yarın İstanbul'da Final Four başlıyor.
    İlk maçın favorisi CSKA.
    İkinci maçta ŞB'nin guardlarına karşılık, Real Madrid'in uzunları...
    Bogdanoviç-Udoh'mu, Llull-Randolph'mu?

karahanbakar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

guardlarına
    Madem kullaniyoruz o zaman buna gard diyerek Türkçeleştirsek daha hoş olmaz mi?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    Diyarbakır

Maalesef F4'ün favorsi Şb. Seyirci avantajıyla yardıracak gibiler.

Nereden
    İstanbul

Maalesef F4'ün favorsi Şb. Seyirci avantajıyla yardıracak gibiler.
    Ben Euroleague'in Türkiye'ye gelmesini çok istiyorum ama şb eliyle gelmesi iç burkar. Ah Efes Ah.
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fırtına..."

Nereden
    İstanbul

Bugün günlerden...Sergio Sergio Sergio...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı karahanbakar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem kullaniyoruz o zaman buna gard diyerek Türkçeleştirsek daha hoş olmaz mi?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kendi cumlemdeki anlami duzeltmek icin gardlar (guardlar) yerine kisalar diyeyim...

Nereden
    İstanbul

Çok güzel maç oluyor.Son çeyrek ve Spanoulis bakalım.

Nereden
    İstanbul

Neler oluyor neler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (1 kayıtlı ve 2 misafir)

1. Larking