Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: dikkatli olmak gerek !!!

Yasanmis Birkaç Öykü ....... Bu hikayeler herkesin basina gelebilir

Bir genç cumartesi gecesi bir partiye gidiyor.Çok egleniyor, birkaç bira içiyor.
    Partiden tanistigi bir kiz ondan çok etkilenmis görünüyor ve onu baska bir partiye davet ediyor. Hemen kabul ediyor ve diger partinin gerçeklestigi yerde birkaç bira daha içiyor ve daha onra anlasildigi üzere birileri buna uyusturucu veriyor (hangi uyusturucu oldugu blinmiyor). Daha sonra bu genç uyandiginda içi buzla doldurulmus bir küvette çirilçiplak oldugunu anliyor.Hala içkinin ve uyusturucunun etkisinde oldugunu hissediyor ve etrafina baktiginda yalniz oldugunu anliyor,etrafina bakiyor gögsünde rujla yazilmis bir kagit oldugunu farkediyor.Kagitta söyle yaziyor:
    "112'yi ara yoksa öleceksin!". Küvetin yakininda bir telefon görüyor ve hemen 112'yi ariyor ama nerede oldugunu, ne içtigini, kimlerle oldugunu bilmediginisöylüyor. Operatör hemen ona küvetten çikmasini ve bir aynanin karsisina geçmesini söylüyor. Genç, gögsünde hiçbir anormallik görmüyor ama operatör sirtina bakmasini söyleyince,sirtinda 2 tane büyük yarik oldugunu fark ediyor.Bunun üzerine operatör, onun tekrar buz dolu küvete dönmesini ve orada ambulansi eklemesini söylüyor. Hastanede yapilan incelemeden sonra, onun 2 böbreginin calinmis odugu anlasiliyor. Her bir böbrek karaborsada 10.000 Dolar ediyor (gencin bundan haberi yok tabii). Daha sonraanlasildigina göre: 2. parti tamamen sahte, bu ise karisan insanlarin çok iyi tibbi bilgileri var ve verilen uyusturucu eglence amacini içermiyor. Su anda bu genç hastanede, onu yasamdatutan bir alete baglanmis durumda ve hala dokularina uygun bir böbrek bekliyor.

Profesyonellerle çalisiyor. Büyük sehirlerde aktif durumda çok
    böyle grup oldugu biliniyor New Orleans, New York ve bir söylentiye göre istanbul ve Ankara'da da faaliyet gösteriyor Bu mafya çok iyi örgütlenmis ve finanse edilmis 112 bu sucu artik tanidigindan dolayi,kisileri hemen aynaya yönlendirerek, olayin boyutunu anlamaya çalisiyor. .

Hukuk Fakültesinde okuyan bir arkadasimdan dun bir cay muhabbeti esnasinda bunu dinledim:
    Sultanahmet civarinda bir cay bahçesinde oturuyormus.Bir cay söylemis. Yan masaya iki adam oturmus ve onlar da cay söylemisler.Çaylar gelmis, çayi 2 adama uzatan garsona, adamlar "yok" demisler,"delikanliya Ver, dahaönce geldi kendisi". Delikanliyla"yok, siz için"vs. gibisinden ufak sakalasmalar olmus. Çaylar yudumlanirken 2 adam yemekte olduklari bisküvilerden delikanliya uzatip "buyurun,alin" demisler. Delikanli da kiramamis ve bir kaç tane alip yemis. Daha sonra otobüsüne binmek için oradan kalkmis. Otobüse binecegi sirada uykusu gelmeye baslamis, etrafina baktiginda cay bahçesindeki adamlarin kendisini izledigini
    farketmis ve telasa kapilmis. Çogu kimsenin bildigi, Hukuk Fakültesi ögretim üyelerinden birinin de anlattigi bir 911 vakasi aklina gelmis: Böbrekleri çalinan birisi. Her neyse... Hemen kendisini almasi için arkadasina
    telefon etmis. Arkadasi gelmis ve hastaneye gitmisler. Doktorun sözleri: Eger eve gitmis olsaydin bir daha uyanamazdin. Çünkü sana verilen uyku ilaci dozaji öldürücü düzeyde!" .....

YER ISTANBUL....

Bir genç deniz kenarinda, bankta yorgunlugunu atmak için oturmaktadir. Bir müddet tek basina oturduktan sonra 20-22 yaslarinda baska bir genç yanina gelerek bankin diger ucuna oturur. 2-3 dakika sonra bu gencin arkadaslari oldugu anlasilan iki akrani daha gelir ellerinde 3 bardak çayla... Gençler birer bardak kendileri alirlar ve 3. bardagi daha önceden gelip oturmakta olan diger arkadaslarina ikram ederler.. Fakat yogun israrlara ragmen arkadaslarina çayi sevmedigini zaten bildiklerini, bu yüzden de o çayi bosa aldiklarini söyleyerek reddeder...O zamana kadar hiç bir diyaloga girmedikleri arkadasima dönerek: " Yaa hocam bu çayi aldik ama arkadas içmeyecek..bari sen iç de israf olmasin" derler.. Ilk basta reddetse de israrlara dayanamayip çayi alir ve içmeye baslar.. Bu arada 3'lü, ne kadar yan yana olsalar da arkadasimdan bagimsiz olarak koyu bir sohbete dalmistir.. Çayin sonlarina dogru bas dönmesi hissetmeye baslar tabii o an anlar basina bir bela aldigini. Üçü ise sohbetlerine bununla ilgilenmeden hala devam etmektedirler.. Bas dönmesi ve halsizlikle oldugu yerde durmaktadir.. Bir an kendine gelip bunlardan uzaklasmasi gerektigini düsünerek ayaga kalkar ve biraz ilerdeki otobüs duragina zor da olsa varir.. Fakat 3'lü de bununla birlikte
    harekete geçmis ve duraga gelmistir... Otobüse binip koltuga oturdugunda üçü de otobüse binip bunu rahatça görebilecekleri bir yere oturur.. Fakat bu arada artik neredeyse bilincini kaybetmek üzeredir.. Büyük bir gayretle cep telefonunu çikarip (teknolojinin gözünü seveyim) arkadasini arar, basina böyle bir is geldigini, o an otobüste oldugunu,falanca durakta inecegini ve arkadasindan kesinlikle orda bekleyip kendisini almasini söyler. Duraga geldiginde iner ve arkadasinin kucagina bayilir.. Arkadasi ise bununla beraber inen 3'lüden süphelenir. Birlikte hemen bir taksiye binip hastaneye giderler.. Acilde doktorlar imdada yetisir ve arkadasinin yanina gelerek: Arkadasin intihar mi etti?" diye sorar. Neden böyle bir sey sordugunu sorar doktora. Doktor ; " asiri dozda ilaç almis. Gecikseydiniz kurtaramayabilirdik" diye cevap verir.. Isin daha ilginci ve can alici noktasiysa daha sonra bu 3'lünün ORGAN MAFYASI olmasi ihtimalinin düsünülmesidir. Bu 3 lü o zaman yakalanamadi. Yani hala ortaliklarda geziniyorlar.. Izmit depreminde ölülere musallat olan organ mafyalari, isi daha da ileri götürerek canli insanlarin pesine düsmektedir.. Bu yasanmis bir olay. Herkesin çolugu çocugu ve yakinlari var,özellikle Istanbul'dakiler dikkat etsin... Savas, ekonomi, Kibris derken hayatin detaylari çok korkunç olabiliyor. Saglikli ve kazasiz belasiz günler dilerim..

TANIMADIGINIZ YABANCI KISILERDEN NE KADAR KALABALIK BIR ORTAMDA DAHI OLSANIZ KESINLIKLE YIYECEK, IGECEK V.S. KABUL ETMEYIN.... ARTIK INSANLAR ÖLÜ-CANLI INSAN HAYVAN DEMEDEN ACIMASIZCA KATLEDIP PARAYA ÇEVIRMEYE BAKIYORLAR...

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

dogru diyorsun ali

bunlari hepsi gerçek yalanim yok böyle bir olay en yakin arkadaslarimdan biri yasadi depremde küçük kardesinin organlarini çalmislar

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

allah allah hayretler içinde ali abi iyi yazmisin ellerine saglik ben de milleti kiramayip alabilirdim özellikle sultanahmet taraflarina giderim bazen ama bana rastlamiyor ama bu rastlamayacak anlamina gelmez tekrardan saol abi ellerine saglik

saygilarimla

Çok ilginç ya hakaten istanbuldan olmaz olmaz diye bise yok.

Burasi istanbul

bahr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

[img]smileys/smiley20.gif[/img]Degindigin konu gerçekten çok önemli dikkatli olmak gerekiyor. En kötüsüde hayatin maf oluyor. Bir baskasi hiç acimadan sirf kendi yasami için seni tamamen silebiliyor. Yasamak ama nasil ...!

Güvenemeden her an tedirgin olarak diliyorum böyle olaylari ne ben nede baskalari yasamasin.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

DIKKAT EDELIM OZELLIKLE fenerlilerden almayin[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben bu yüzden sarisin ve mavisinler beni davet etse a bana bir numara yapacagini düsündügüm için gitmiyorum.

Allah korusun. Kimse bu tuzaklara düsmesin. Her türlü kötülük
    var ortalikta.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

gerçekten acincak halimiz var.is bu boyutlara kadar ulasti .hayatta kalbilmek için uyanik ve dikkatli olmaliyiz çünkü dost sandiklarimiz bizi arkamizdan vurabilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    TURHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bana biraz sehir efsaneleri gibi geliyor

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Konu ilginç valla,böyle insanlar varsa bunlar sadece yiyecek olarak degil direk olarak enjektör yardimi ile bile çaktirmadan bu isi yapabilirler kimsede anlamaz.Özellikde kalabalik yerlerde daha dikkatli olmak gerekir.

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ali gene döktürdü

Guests
    Ziyaretçi

MESAJ 1-
    USA'dan 1 konteyner dolusu "tekerlekli sandalye"
    geldi ve talebe bagli olarak dagitim yapilacak.Cevrenizde tekerlekli sandalye ihtiyaci olan ve temin sansi bulunmayan kisiler var ise LUTFEN ACILEN BILDIRIN!Altunizade Kulubu olarak temin edip kendilerine ucretsiz
    olarak verilecektir.
    Erol AYVACIKLI
    NGM Uluslararasi Tas.Tic.Ltd.Sti.
    Kosuyolu-Istanbul
    Tel: 0216 326 41 66
    Fax: 0216 326 33 53
    E-posta: o.yigidim@mynet.com.tr o.yigidim@mynet.com.tr>
    MESAJ 2-
    Turkan SABANCI isimli tam donanimli bir okul var, gormeyen cocuklar icin.
    Hatta aralarinda zeka yonunden kusurlu ama egitilebilir ancak gormeyen cok sayida cocuk da var. Istenirse, yatili bolumu de var. Ama ogrenci sayisi
    kapasitesinin altindaymis...
    Yer: Uskudar
    Tel: 0-216-310 49 12
    Mudur: Feyzullah GULER
    Diger okul ise;
    Veysel VARDAL Gorme Engelliler Ilkogretim Okulu.
    Yer: Sariyer
    Tel: 0-212-201 12 92
    Mudur: Muzaffer TEN
    Bu okullar ogrenci azligindan kapanma tehlikesi icinde. Oysa kimbilir,bu imkanlara muhtac kac cocugumuz var cevremizde.Bize dusen gorev, bu cocuklarimizi bulup bu imkani onlara ulastirmak.
    LUTFEN BU MESAJI CEVRENIZDEKI HERKESE ULASTIRIN,BELKI BIR COCUGUN EGITILMESINE, YA DA TEKERLEKLI SANDALYE IHTIYACI OLAN BIRISINE FAYDAMIZ DOKUNUR.
    BURCAK ALPTEKINYAPI KREDI YATIRIM MENKUL DEGERLER A.S.
    Tel : 90 212 339 71 99
    Fax : 90 212 280 15 55

Ali dediklerinin ilkini bende duymustum. (Böbrek olayi)Herzaman dikkatli olmak lazim. Bu yüzden herkese süpheci bakmak zorunda kaldik.Masum insanlara bile.. Artik herkes bunu anlayisla karsilamali.

Allaha emanet olun...

immortal_TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

insanlarin para için herseyi yaptigi bir ortamda lütfen dikkatli olalim hernekadar böyle bir olay yasamadiysakda iyi yürekli olmamiz basimiza çok isler asabilir.

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

vay be hayretler içindeyim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)