Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dost Görünen Düsman = Sigara

CeSS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    53

Burada zararlarini sayacak degilim. tütün uzun senelerden beri var, ancak sigara olarak 1850 yillardan itibaren giriyor hayatimiza. Yani yaklasik 150 senelik bir mazisi var sigaranin. 150 sene önceki kusaklarin sigara gibi bir problemleri yok.

Birakanlar neler yasiyorlar, birakmak isteyenler neler yapmalilar ? Çözüm , öneri ve yasadiklarimiz herseyi burada paylasalim.

SDanýþmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    36

Ben sigaradan nefret ederim ama arkadasLarim çok içiyoLar bu yüzden bende içmis kadar oLuyorum [img]smileys/smiley19.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Erkan abi sigarayi biraktida ondan açti bu basligi.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

kokusu bile adami fena ediyor.kendisi nasildir allah bilir

Ya bi sigara keyfimiz var birakin sigarayla ugrasmayi.

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Crazy_OfLu61_ Nickli Üyeden Alýntý
    Ya bi sigara keyfimiz var birakin sigarayla ugrasmayi.
    [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

aglanacak halimize gülüyosunuz

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Yunus Emre AYAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    37

Alýntý lazanist Nickli Üyeden Alýntý

olsun be abi sigara sagliga zararli sagliksizliga yararlidir [img]smileys/smiley36.gif[/img]

Ya ne gülücez sen öyle zarar ararsan ben sana çok sayarim sadece sigaraylami bitiyo herseyden önce aldigin hava bile zararli yedigin meyve sebze bakkallarda satilan ürünler ohooooooooooooo saysam sana bitmez onun için sigara zararli belki ama streside alan o. Kullanmayana göre zararli kullanana göre yararli.

Armaðan Dere - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Mc_YuNuS Nickli Üyeden Alýntý

Alýntý lazanist Nickli Üyeden Alýntý

olsun be abi sigara sagliga zararli sagliksizliga yararlidir [img]smileys/smiley36.gif[/img]
    aynen katiliyorum [img]smileys/smiley36.gif[/img] Edited by: ÇAYKARALI_61

Bak iste siz bu konuyu açtiniz benim canim sigara istedi simdi benmi haksizim yoksa sizmi[img]smileys/smiley2.gif[/img]

CeSS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    53

Alýntý tigin Nickli Üyeden Alýntý

Biraktimmi yoksa senin deyiminle arami verdim bilmiyorum ama ben birakanlari merak ediyorum neler yasadiklarini veya birakip tekrar baslayanlar varmi ?

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    66

Alýntý CeSS Nickli Üyeden Alýntý

Alýntý tigin Nickli Üyeden Alýntý

Biraktimmi yoksa senin deyiminle arami verdim bilmiyorum ama ben birakanlari merak ediyorum neler yasadiklarini veya birakip tekrar baslayanlar varmi ?

20 yil üzerine 93-95 yillari arainda 2 yil biraktim alkol ve sigarayi tekrar basladim , 2004 de yanliz alkolü birakabildim ,sigarayi birakamadim.

Rahmetli babam 30 yil içmisdi, son 20 yildir içmiyordu, akciger kanserinden vefat etti, doktorlar sigaradan dediler ???

Umutsuzluk vermeyeyim.

Sen yine baslama ,sakin ha bir taneden birsey olmaz deme !

Saygilarimla

kobra_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34

iyyyyyy en nefret ettigim sey sigaradir içmeyin su illeti ya ne buluyosunuz anlamam les gibi kokuyo ya haksiz miyim yanimda içiliyo içmis kadar oluyorum be bogazim da sanki ben içmisim gibi bi tat oluyo grenç yaw [img]smileys/smiley11.gif[/img]bacak kadar çocuklar bile içiyo artik yuh yani yaziklar olsun ya oraya kadar düstü is

özellikle türk milleti acayip sigara içiyo herkesin cebinde bi paket ne var anlamiyorum sunda

valla 2 aydir birakmayi deniyorum neler cektigimi bi ben biliyorum. bi insana hersey nasil sigarayi hatirlatir ya?? boyle bisey olamaz. neye baksam aklima sigara geliyo. ama birakamasamda azalttim. gunde 1 paketten 5 dala dustum. birakmakmi?? imkansiz gibi geliyo. hele mac izlerken tadina doyulmuyo[img]smileys/smiley18.gif[/img]

Harun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Bu sigara konusunu çok tartismisimdir.Insanlara zaten ''sigara sagliga zararlidir içme'' diyemiyoruz.Bu soruya o kadar komik ama hakli cevaplar veriyorlarkiaglanacak halimize gülüyorum valla.Ama verilen cevaplarda az düsündürücü degil aynen söyle;maden sagliga zararli niye satiliyor[img]smileys/smiley11.gif[/img]düsününki en basit cevap bu.Bence sigara konusunda en büyük etken ailedir.Benin ailemde yani ev halkinda sigara için kimse yok.Biz böyle gördük böyle büyüdük.Ama terside olmuyor degil,sonuçta hersey ailde bitiyor bana göre. Edited by: Harun

Alýntý ThE_s2d Nickli Üyeden Alýntý

Ben sigaradan nefret ederim ama arkadasLarim çok içiyoLar bu yüzden bende içmis kadar oLuyorum [img]smileys/smiley19.gif[/img]

Katiliyorum. Her ne kadar sigara kullanmasakta etrafimizda içen insanlar olunca ister istemez maruz kaliyoruz sigara dumanina. Ama arkadas hatrina katlaniyor insan. Arkadaslik sagliktan ön planda oluyor tabii ki. Belki de hata yapiyoruz bilemem ama durum bu.

TheRapZoNe - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sigarayi sevmem.Zaten dumanina karsi gözlerimin alerjisi,kokusuna karsi da midemim zaafi var

Sigara Içenlerde umarim, sigarayi birakma yolunda düsünürler

Çünkü Sigara sagliga zararli degildir.

SaDece Ö-L-D-Ü-R-Ü-R

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Alýntý pacos_bill Nickli Üyeden Alýntý
    Katiliyorum. Her ne kadar sigara kullanmasakta etrafimizda içen insanlar olunca ister istemez maruz kaliyoruz sigara dumanina. Ama arkadas hatrina katlaniyor insan. Arkadaslik sagliktan ön planda oluyor tabii ki. Belki de hata yapiyoruz bilemem ama durum bu.

La murat sen ne demek istiyorsun simdi.Arkadas hatirina falan...Dumani gözüne üflicemdur sen.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr MrbLack - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37

ya ne biliyim kaç defa çalistim birakmaya ama dot diyoz ama hain bi dostt

ya o degilde burda 1 tabela var soyle yaziyo. Bugun Sigaradan Olenlerin Sayisi. 210-211-212-213..... her saniye 1 rakam yukari cikiyo. valla ordan gecerken o tarafa bakmiyom artik

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    51

15 sene içdigim sigarayi ani bir kararla 2001 yilindabiraktim.Simdi çokmutluyum,yanimda sigara içen arkadaslar açik havada içince bana zarari yok ama arabada içen olursa vururum[img]smileys/smiley7.gif[/img]Ya da kapali bir oda da,hiç tahammülüm yoktur.Dumani beni simdi çok rahatsiz ediyor.Hatta sirkette bile sigarayi yasakladik.Simdi millet ya disari çikiyor ya da çatiya terasa çikiyor[img]smileys/smiley36.gif[/img]Insanlar resmen sigaranin esiri olmuslar.O yüzden benim hayatimdan onu çikardim.Bir kere de sildim.Simdi çok rahatim.Kim ne derse desin sigara bagimlilik yapiyor.Tipki eroin gibidir adami zehirlemeye baslayinca kurtulmak çok zordur.Özellikle bayanlarin sigara içmesi beni hepten delirtiyor,hele de sokakta yürürken sigra içen bir bayan görürsem dayanamiyorum.Size bir animi anlatayim.

Bir gün banka islemleri için Kozyatagina gittim.Arabayi park ettim.Islemler bittikten sonra arabaya bindim yanyana iki araç ayni anda mas yaptik,bir baktim yanimdaki araçta bir bayan cami açmis sigra içiyor ve yaninda da küçücük bir çocuk,uyuz oldum,cami açtim ''hanim efendi neden çocugun yaninda sigarinizi içiyorsunuz?dedim'' o da bana ''ama cam açik bir sey olmaz ki'' dedi, ben de ''kardesim bu isin camla ilgisi yok ki o baska bir sey, ben çocugunun yaninda sigari içenize anlamam veremedim dedim.Yarin o da senden gördügünü yapacak o da sigaraya baslayacakbuna hakkiniz yok dedim o çocuk belki sizin olabilir ama ileride belki de bizim basbakanimiz olacak saglikli bir nesil için bunu sizin gibi annelik özelligi tasiyan bir insana yakistiramadim'' dedim kadin biraz mahçup biraz kizgin bir sekilde yanimdan gazladi...

Birde dünyaya baktigimizda en büyük sigara üreticilerin arkasinda hep yahudiler var.Yani onlar kendi ülkelerinde sigarayi her sartta yasakliyorlar ama gelismekte olan ülkelere bunu pompaliyorlar.Arkadaslarin bu konuda dahga uyanik olmasini beklerdim.Öyle gülünecek bir durum degil bu...Bu konuda ülkemizde her yil binlerce insan sigaranin neden oldugu hastaliklardan dolayi ölüyor.Ayrica bu hastaliklarla milyarlarca paramiz bu isler için harcaniyor.Oysa bu paralari egitime ve sagliga ayirabiliriz.Birde ABD'de ya da diger Avrupa ülkelerindeinsanlara bu konuda pek deger vermiyorlarmis,ben gitmedim ama anlatilanlara bakilirsa sigara içen adama 3. sinif ya da 4.sinif insan muamelesi yapiliyormus!...Bir ülkenin gelismesini engellemek sadece o ülkenin ekonomik olarak yipratmak anlamina gelmez.Buna sagliksiz bir nesil yetistirmek de dahildir.Adam daha verimli olacakken bir bakiyorsunuz ki ölüp gidiyor.

Eyyy!...annelerimiz,kizlarimiz,kardeslerimiz sigara içmeyin adami hasta etmeyin!...[img]smileys/smiley7.gif[/img]Kizlara hiç yakistiramiyorum bu sigara illetini,özellikle annelere...

Içki süründürür,kumar söndürür,sigara öldürür!...Edited by: BADALOGLU

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Salih61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39

Ben biraktim sayilir...Ama maçlarda hele de son dakikalarda beraberlik varsa veya yeniliyorsak 90 dk boyunca bir paketi bitiririm...O yüzden arkadaslar maça gitmeden önce 2 paket sigara aliriz...Normal hayatta çok içmem içersem de günde 3-4 taneyi geçmez...

Saygilarimla...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    45

Alýntý BADALOGLU Nickli Üyeden Alýntý

15 sene içdigim sigarayi ani bir kararla 2001 yilindabiraktim.Simdi çokmutluyum,yanimda sigara içen arkadaslar açik havada içince bana zarari yok ama arabada içen olursa vururum[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Eyyy!...annelerimiz,kizlarimiz,kardeslerimiz sigara içmeyin adami hasta etmeyin!...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Sevgi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    43

Sigara dan nefret ediyorum zaten kokusu basagrisi yapiyor midemi bulandiriyor o yüzden arkadasalr sagolsunlar içmezler yanimda içende ne tarafa üfleyecegini sasirdigi için yarim söndürür[img]smileys/smiley4.gif[/img]Özellikle sokakta sigara içenlerden nefret ediyorum birde bu kisi bayansa tiksiniyorum[img]smileys/smiley11.gif[/img]sinir oldugum baska bir konuda ''çok stresliyim,sikintilarim var , yok su derdimi atlatayim birakicam[img]smileys/smiley5.gif[/img]'' nasil basit bir bahaneyse bu.Ya deki ''seviyorum sigara içmeyi yada birakmak istiyorum ama birakamiyorum'' basit basit bahaneler.

benim amcaoglu geçen yil sigarayi birakti, her gördügümde elinde kocaman bir paket çekirdek dayanamadim sordum''hayirdir'' diye sigarayi birakiyormus.Simdi sigarayi birakti ama çekirdek paketi hala daha elinde korkarim çekirdegi birakmak için tekrar sigaraya basliyacak[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)