Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Dost Grnen Dsman = Sigara

CeSS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    46

Burada zararlarini sayacak degilim. ttn uzun senelerden beri var, ancak sigara olarak 1850 yillardan itibaren giriyor hayatimiza. Yani yaklasik 150 senelik bir mazisi var sigaranin. 150 sene nceki kusaklarin sigara gibi bir problemleri yok.

Birakanlar neler yasiyorlar, birakmak isteyenler neler yapmalilar ? zm , neri ve yasadiklarimiz herseyi burada paylasalim.

SDanmaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.06.2004
    Nereden
    Zonguldak
    Ya
    30

Ben sigaradan nefret ederim ama arkadasLarim ok iiyoLar bu yzden bende imis kadar oLuyorum [img]smileys/smiley19.gif[/img]

tigin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    38

Erkan abi sigarayi biraktida ondan ati bu basligi.

Trabzonspor Kongre yesi
    agahozlu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

kokusu bile adami fena ediyor.kendisi nasildir allah bilir

yelik tarihi
    29.05.2004

Ya bi sigara keyfimiz var birakin sigarayla ugrasmayi.

Armaan Dere - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Alnt Crazy_OfLu61_ Nickli yeden Alnt
    Ya bi sigara keyfimiz var birakin sigarayla ugrasmayi.
    [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre yesi
    LazAnisT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.02.2005
    Nereden
    Giresun

aglanacak halimize glyosunuz

Forumdan Uzaklatrlmtr Yunus Emre AYAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.06.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Alnt lazanist Nickli yeden Alnt

olsun be abi sigara sagliga zararli sagliksizliga yararlidir [img]smileys/smiley36.gif[/img]

yelik tarihi
    29.05.2004

Ya ne glcez sen yle zarar ararsan ben sana ok sayarim sadece sigaraylami bitiyo herseyden nce aldigin hava bile zararli yedigin meyve sebze bakkallarda satilan rnler ohooooooooooooo saysam sana bitmez onun iin sigara zararli belki ama streside alan o. Kullanmayana gre zararli kullanana gre yararli.

Armaan Dere - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Alnt Mc_YuNuS Nickli yeden Alnt

Alnt lazanist Nickli yeden Alnt

olsun be abi sigara sagliga zararli sagliksizliga yararlidir [img]smileys/smiley36.gif[/img]
    aynen katiliyorum [img]smileys/smiley36.gif[/img] Edited by: AYKARALI_61

yelik tarihi
    29.05.2004

Bak iste siz bu konuyu atiniz benim canim sigara istedi simdi benmi haksizim yoksa sizmi[img]smileys/smiley2.gif[/img]

CeSS - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    46

Alnt tigin Nickli yeden Alnt

Biraktimmi yoksa senin deyiminle arami verdim bilmiyorum ama ben birakanlari merak ediyorum neler yasadiklarini veya birakip tekrar baslayanlar varmi ?

yelik tarihi
    11.07.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    60

Alnt CeSS Nickli yeden Alnt

Alnt tigin Nickli yeden Alnt

Biraktimmi yoksa senin deyiminle arami verdim bilmiyorum ama ben birakanlari merak ediyorum neler yasadiklarini veya birakip tekrar baslayanlar varmi ?

20 yil zerine 93-95 yillari arainda 2 yil biraktim alkol ve sigarayi tekrar basladim , 2004 de yanliz alkol birakabildim ,sigarayi birakamadim.

Rahmetli babam 30 yil imisdi, son 20 yildir imiyordu, akciger kanserinden vefat etti, doktorlar sigaradan dediler ???

Umutsuzluk vermeyeyim.

Sen yine baslama ,sakin ha bir taneden birsey olmaz deme !

Saygilarimla

kobra_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.04.2005
    Ya
    27

iyyyyyy en nefret ettigim sey sigaradir imeyin su illeti ya ne buluyosunuz anlamam les gibi kokuyo ya haksiz miyim yanimda iiliyo imis kadar oluyorum be bogazim da sanki ben imisim gibi bi tat oluyo gren yaw [img]smileys/smiley11.gif[/img]bacak kadar ocuklar bile iiyo artik yuh yani yaziklar olsun ya oraya kadar dst is

zellikle trk milleti acayip sigara iiyo herkesin cebinde bi paket ne var anlamiyorum sunda

yelik tarihi
    31.08.2004

valla 2 aydir birakmayi deniyorum neler cektigimi bi ben biliyorum. bi insana hersey nasil sigarayi hatirlatir ya?? boyle bisey olamaz. neye baksam aklima sigara geliyo. ama birakamasamda azalttim. gunde 1 paketten 5 dala dustum. birakmakmi?? imkansiz gibi geliyo. hele mac izlerken tadina doyulmuyo[img]smileys/smiley18.gif[/img]

Harun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    37

Bu sigara konusunu ok tartismisimdir.Insanlara zaten ''sigara sagliga zararlidir ime'' diyemiyoruz.Bu soruya o kadar komik ama hakli cevaplar veriyorlarkiaglanacak halimize glyorum valla.Ama verilen cevaplarda az dsndrc degil aynen syle;maden sagliga zararli niye satiliyor[img]smileys/smiley11.gif[/img]dsnnki en basit cevap bu.Bence sigara konusunda en byk etken ailedir.Benin ailemde yani ev halkinda sigara iin kimse yok.Biz byle grdk byle bydk.Ama terside olmuyor degil,sonuta hersey ailde bitiyor bana gre. Edited by: Harun

Alnt ThE_s2d Nickli yeden Alnt

Ben sigaradan nefret ederim ama arkadasLarim ok iiyoLar bu yzden bende imis kadar oLuyorum [img]smileys/smiley19.gif[/img]

Katiliyorum. Her ne kadar sigara kullanmasakta etrafimizda ien insanlar olunca ister istemez maruz kaliyoruz sigara dumanina. Ama arkadas hatrina katlaniyor insan. Arkadaslik sagliktan n planda oluyor tabii ki. Belki de hata yapiyoruz bilemem ama durum bu.

TheRapZoNe - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Sigarayi sevmem.Zaten dumanina karsi gzlerimin alerjisi,kokusuna karsi da midemim zaafi var

Sigara Ienlerde umarim, sigarayi birakma yolunda dsnrler

nk Sigara sagliga zararli degildir.

SaDece -L-D--R--R

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    38

Alnt pacos_bill Nickli yeden Alnt
    Katiliyorum. Her ne kadar sigara kullanmasakta etrafimizda ien insanlar olunca ister istemez maruz kaliyoruz sigara dumanina. Ama arkadas hatrina katlaniyor insan. Arkadaslik sagliktan n planda oluyor tabii ki. Belki de hata yapiyoruz bilemem ama durum bu.

La murat sen ne demek istiyorsun simdi.Arkadas hatirina falan...Dumani gzne flicemdur sen.

Forumdan Uzaklatrlmtr MrbLack - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.03.2005
    Ya
    31

ya ne biliyim ka defa alistim birakmaya ama dot diyoz ama hain bi dostt

yelik tarihi
    31.08.2004

ya o degilde burda 1 tabela var soyle yaziyo. Bugun Sigaradan Olenlerin Sayisi. 210-211-212-213..... her saniye 1 rakam yukari cikiyo. valla ordan gecerken o tarafa bakmiyom artik

Trabzonspor Kongre yesi
    Badalolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    45

15 sene idigim sigarayi ani bir kararla 2001 yilindabiraktim.Simdi okmutluyum,yanimda sigara ien arkadaslar aik havada iince bana zarari yok ama arabada ien olursa vururum[img]smileys/smiley7.gif[/img]Ya da kapali bir oda da,hi tahammlm yoktur.Dumani beni simdi ok rahatsiz ediyor.Hatta sirkette bile sigarayi yasakladik.Simdi millet ya disari ikiyor ya da atiya terasa ikiyor[img]smileys/smiley36.gif[/img]Insanlar resmen sigaranin esiri olmuslar.O yzden benim hayatimdan onu ikardim.Bir kere de sildim.Simdi ok rahatim.Kim ne derse desin sigara bagimlilik yapiyor.Tipki eroin gibidir adami zehirlemeye baslayinca kurtulmak ok zordur.zellikle bayanlarin sigara imesi beni hepten delirtiyor,hele de sokakta yrrken sigra ien bir bayan grrsem dayanamiyorum.Size bir animi anlatayim.

Bir gn banka islemleri iin Kozyatagina gittim.Arabayi park ettim.Islemler bittikten sonra arabaya bindim yanyana iki ara ayni anda mas yaptik,bir baktim yanimdaki arata bir bayan cami amis sigra iiyor ve yaninda da kck bir ocuk,uyuz oldum,cami atim ''hanim efendi neden ocugun yaninda sigarinizi iiyorsunuz?dedim'' o da bana ''ama cam aik bir sey olmaz ki'' dedi, ben de ''kardesim bu isin camla ilgisi yok ki o baska bir sey, ben ocugunun yaninda sigari ienize anlamam veremedim dedim.Yarin o da senden grdgn yapacak o da sigaraya baslayacakbuna hakkiniz yok dedim o ocuk belki sizin olabilir ama ileride belki de bizim basbakanimiz olacak saglikli bir nesil iin bunu sizin gibi annelik zelligi tasiyan bir insana yakistiramadim'' dedim kadin biraz mahup biraz kizgin bir sekilde yanimdan gazladi...

Birde dnyaya baktigimizda en byk sigara reticilerin arkasinda hep yahudiler var.Yani onlar kendi lkelerinde sigarayi her sartta yasakliyorlar ama gelismekte olan lkelere bunu pompaliyorlar.Arkadaslarin bu konuda dahga uyanik olmasini beklerdim.yle glnecek bir durum degil bu...Bu konuda lkemizde her yil binlerce insan sigaranin neden oldugu hastaliklardan dolayi lyor.Ayrica bu hastaliklarla milyarlarca paramiz bu isler iin harcaniyor.Oysa bu paralari egitime ve sagliga ayirabiliriz.Birde ABD'de ya da diger Avrupa lkelerindeinsanlara bu konuda pek deger vermiyorlarmis,ben gitmedim ama anlatilanlara bakilirsa sigara ien adama 3. sinif ya da 4.sinif insan muamelesi yapiliyormus!...Bir lkenin gelismesini engellemek sadece o lkenin ekonomik olarak yipratmak anlamina gelmez.Buna sagliksiz bir nesil yetistirmek de dahildir.Adam daha verimli olacakken bir bakiyorsunuz ki lp gidiyor.

Eyyy!...annelerimiz,kizlarimiz,kardeslerimiz sigara imeyin adami hasta etmeyin!...[img]smileys/smiley7.gif[/img]Kizlara hi yakistiramiyorum bu sigara illetini,zellikle annelere...

Iki srndrr,kumar sndrr,sigara ldrr!...Edited by: BADALOGLU

Forumdan Uzaklatrlmtr Salih61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.07.2004
    Ya
    33

Ben biraktim sayilir...Ama malarda hele de son dakikalarda beraberlik varsa veya yeniliyorsak 90 dk boyunca bir paketi bitiririm...O yzden arkadaslar maa gitmeden nce 2 paket sigara aliriz...Normal hayatta ok imem iersem de gnde 3-4 taneyi gemez...

Saygilarimla...

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    38

Alnt BADALOGLU Nickli yeden Alnt

15 sene idigim sigarayi ani bir kararla 2001 yilindabiraktim.Simdi okmutluyum,yanimda sigara ien arkadaslar aik havada iince bana zarari yok ama arabada ien olursa vururum[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Eyyy!...annelerimiz,kizlarimiz,kardeslerimiz sigara imeyin adami hasta etmeyin!...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Forumdan Uzaklatrlmtr Sevgi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.10.2004
    Ya
    37

Sigara dan nefret ediyorum zaten kokusu basagrisi yapiyor midemi bulandiriyor o yzden arkadasalr sagolsunlar imezler yanimda iende ne tarafa fleyecegini sasirdigi iin yarim sndrr[img]smileys/smiley4.gif[/img]zellikle sokakta sigara ienlerden nefret ediyorum birde bu kisi bayansa tiksiniyorum[img]smileys/smiley11.gif[/img]sinir oldugum baska bir konuda ''ok stresliyim,sikintilarim var , yok su derdimi atlatayim birakicam[img]smileys/smiley5.gif[/img]'' nasil basit bir bahaneyse bu.Ya deki ''seviyorum sigara imeyi yada birakmak istiyorum ama birakamiyorum'' basit basit bahaneler.

benim amcaoglu geen yil sigarayi birakti, her grdgmde elinde kocaman bir paket ekirdek dayanamadim sordum''hayirdir'' diye sigarayi birakiyormus.Simdi sigarayi birakti ama ekirdek paketi hala daha elinde korkarim ekirdegi birakmak iin tekrar sigaraya basliyacak[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)