Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 103 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Atay Aktug ve Kombine Isyani

sanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı madheart17 Nickli Üyeden Alıntı
    hep destek tam destek

lütfen kullanmiyalim. LÜTFEN.

--> sonuna kadar, hep birlikde !

Edited by: sanatik

shipbroker61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

herhangi bir aktivasyon olmazsa, bizden aslani bizden kaplani yok masallah. trabzon icin babamizi bile tanimayan biziz, trabzon icin olume giden biziz, trabzon icin dunyayi yikan sehirleri yakan gene biziz.

ammaaaa,

is gercege donustugunde, yerleri gokleri yikan bizler bir anda bahane uretme makineleri oluveriyoruz. niye bizim mobil magazamiz yok diye yirtinip durduk ama mobil magaza hizmete girince fazla cesit yok diye hemen isin icinden cikiverdik. niye bizim klubumuz borsada degil dedik, klup borsaya acildiginda 622 tane klup uyesinden talep geldi. medya niye bizden bahsetmiyor diye etmedigimiz kufur kalmadi ama hakan kulacoglu'nun muhtesem kitabi yaklasik 1500 kisi tarafindan alindi. 100 bin uye diye bir kampanyamiz var, surda topu topu 50 kisi ya variz ya yaokuz uye olan. yani ornekler cogalirda gider yazmak gerekirse.

simdi arkadasin yazdigi yazi edebi bakimdan ele alinirsa cok guzel bir hiciv ve taslama ornegi olabilir. lakin kusura yaziyi yazan arkadas ve ona destek verenlerin samimiyetine inanmiyorum ben. dusuncem sudurki yonetim iyi transfer yapsa bile gene bir bahane bulunacak ve almamak icin bir suru sebep ortaya konacakti.

yani anlamiyorum ya ben "salakca" gozum kapali bu takima destek veriyorum yada bizim taraftar anlayisinda epey koklu bir tanimlama degisikligi oldu. hani bir aile olarak goruyoruz ya kluple olan iliskimizi bir babanin "oglum karnen iyi gelirse seni cok severim ama gelmezse ben baskasinin babasi olurum" demesi veya cocugun "eger bana bol harclik verirsen seni babam gibi severim yoksa benden sevgi saygi bekleme" demis gibi abuk bir dusunce geliyor bana bu tur seyler.

hayir isin bana en enteresan gelen yani su. elimden geldigince klubume destek olmaya calisiyorum, ne biliyim uye oldum, dergi aliyorum, borsada karinca kararinca bir katkim oldu.(ve bunu yapan bir cok arkadas var) ben veya bizleri hic sesi cikmiyor ama hicbir fedakarlik yapmadan sadece elestiri uzerine taraftarliklarini kurmus kisiler "gozunun ustunde kasin var" mantigiyla yonetimi tarumar etmeye bayiliyorlar.

valla kim hakli kim haksiz bilmiyorum ama su haliyle bile bu takimi seyretmemek icin bahane uretenlere sasiyorum.[img]smileys/smiley5.gif[/img]

bende bu atkimi seyretmeye imkeni olan ve gitmeyen arkadaslara sitemim var

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Tunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı sanatik Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı madheart17 Nickli Üyeden Alıntı
    hep destek tam destek

lütfen kullanmiyalim. LÜTFEN.

--> sonuna kadar, hep birlikde !

+1

Amaç güzel, slogan yanlış.

Yani su FB sloganini biramadik gitti [img]smileys/smiley2.gif[/img]Edited by: simal yildizi

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

@shipbroker61

kime anlatiyorsun ki..millet pazarlik pesinde..yap transferi alayim kombineyi mantigi gibi güzel bi mantik var mi çu kapitalist dünyamizda..hersey karsilikli olsun diyor arkadaslar..

sen ben aptaliz galiba

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aslinda Shadow içindeki öfkeyi gayet güzel sabitleyerek ve frenleyerek bu hiciv yaziyi yazmis.Ben begendim çünkü temelde ayni fikirlere sahibim.Bir yandanda "simal yildizi" nin tespitlerine bakiyorum dogru tespitlerinin yaninda son zamanlarda bizde moda olan iyimser taraftar modeli yaklasimi daha fazla gözüküyor. Aziz dostum Momentus ve Shipbroker61 ise fikirlerimiz ters olmasina ragmen yasimiz icabi durgun suda gittigimiz insanlar bir sey diyemiyorum...

Kombine bileti tribünkültürü olan adama satamazsin.Kombineci adam %50 çekirdekçi %50 gereksiz yere topçuya küfür eden adamdir.Bu anlamda çokta kombine satilmamasi belki menfaatimize olabilir.Fakat önemli isimlerin trnsfer edilmesi,SL'ye girisin garantilenmesi ve takimin seksapalitesinin atrmasi elbette kombine satisini arttiracaktir...Bu Trabzon'un degil futbol endstrisinin degismez bir kuralidir...

Bu arada kimin bu takim için neler yaptigini veya neler yasadigini bilmeden mantiksizca elestirmek veya yalnizca yönetime kiziyor diye elestirmek; gerçek elestirinin dogasina ihanettir!

Hayretler içinde kaliyorum,sasiriyorum,anlayamiyorum zaman zaman kiziyorum ama sizdeki bu "iyimser" tavra bir anlam veremiyorum, gerçekten zor bir zanaat!Edited by: greywolf

Colakoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

abi asaga tükürsen sakal yukari tükürsen biyik... kafayi yemek
    üzereyim... yönetim kendine göre hakli bizde kendimize göre hakliyiz
    ama asil hakli olani bulup haksizliga son verene kadar sampiyonluk yok
    bunu herkes bilsin.. yeni sezonun baslamasina az kaldi ve yine ayni
    tiyatro sizce bu sene basarili olacakmiyiz... ???

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Reha'nin görüslerine katiliyorum ama su bir gerçek ki; artik taraftar gruplari daözellikle Trabzonda kombine almaya baslamislardir.Onlari bu yönde tesvik edip bu konuda yönlediriyorlar.Bu anlamda tribüncü adamlarda artik kombine sahibi oluyorlar.Bildigi kadari ile bjk kapalisinda da çarsi tayfasinin bir çogununkombinesi vardir.Fener tribünlerin özellikle kale arkalari da yakinda kombine olarak satilacakmis!...GFB taraftar grubu özellikle son zamanlarda kombineli taraftarlarin tribünlere gelmesini istemiyor.Zira bu taraftarlar; tribünlerde hem bagirmiyorlar hemde mevzudan uzaktirlar.Tabiri caizse tam çekirdekçi...(bkz. Antu com'da FB-TS maç öncesi yedikleri daykalardan sonra ki yorumlar)

Geçen sene Trabzonda 500 küsür tane maratondan taraftar dernegi kombine satin aldi (birilerinin sayesinde).Bu görüntülere artik alissak iyi olur.Bu bir anlamda biletleri alipta disarda giseden daha ucuza satan zümreye bir tedbirdir.Ve futbol endüstirinin son asamasidir.Bu is para için yapiliyor,o yüzden para nerden kazanalim?diyen her kulübün yöneticisi her maça gelen adamdan maximum para nasil kazanirim? düsüncesi mevcuttur.

Dedik ya!...Trabzonlu öyle körü körüne parasini kombineye baglamaz.Bu gerçektir,onu harekete geçirecek bir seyler olmali...Tipki fener maçindan sonra sokaklara döküldügümüz o heyecan gibi olmali...Yönetimin isi bu heyecani bulup ortaya çikarmali...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Jean Marie Pfaff Trabzonspor'a geldigi sezon, senenin ikinci ya da üçüncü maçi Ankara'daydi. Herzamanki gibi tribünde yerimizi almistik.

Tribünler Jean Marie Pfaff'in yarattigi heyecanla tiklim tiklim doluydu ki ne Cumhurbaskanligi kupasi ne de Basbakanlik kupasi maçlarinda bu kadar dolmamisti.

Öyle ki sadece Trabzonspor'lular degil, Ankarali diger futbolseverler de tribünlere kosmustu. O bir efsaneydi ve onu seyretmek oldukça keyifliydi.

Evet, ünlü transferlerin tribüne adam çektigi dogrudur, bunu inkar etmek pek akillica olmaz; ancak sunu da unutmamali ki, bu tür transferler aslinda genelde maça gelmeyen, futbolla bizim kadar içli disli olmayan insanlar üzerinde etkilidir. Zira bizim gibi bu konuya kafa patlatanlar için Trabzonspor'un sahada formasi vardir. Içini terletenler ise gelip geçicidir. O formayi giyerler, terlerini akitirlar ve sonra tribüne bizlerin yanina gelir otururlar.

Eger yildiz oyuncular tribüne adam çekiyor olsalardi (simdi Trabzonspor özelinde belirtiyorum) o zaman bir Fatih'in, bir Gökdeniz'in, bir Yattara'nin oldugu takimimizin her maçta full tribünlere oynamasi gerekliydi. Yani siz Fatih için degil de Zurawski için tribüne gelecekseniz o zaman vay öyle düsünenlerin futbol seviyelerine vay!

Ben Trabzon'da en az 20 bin, futbolla bu bahsettigim sekilde içli disli taraftarımız oldugunu düsünüyorum. Yani diyelim ki 25 bin seyirci kapasitemiz var, bunun olsa olsa 5 binini bu tip yildiz oyuncular dolduruyorlar diyelim. Geri kalan ASIL TARAFTAR TRANSFERI BEKLIYORSA o zaman burada da bir yanlislik oldugu açiktir.

"Trabzon futbol sehridir", "Trabzon'da futbola müthis ilgi vardir", "Trabzonsporlular futboldan iyi anlar" dedigimizde gaza gelip mesaj bombardimanina tutan arkadaslar, ayni sevki bu sene hiç transfer yapmasa da takiminin maçlarina (kombine alarak, ya da münferit bilet alarak) giderek göstermelidir.

Transfer bence tribüne adam çekilsin diye yapilmamali. Bizi Sampiyonlar Ligine sokmaya yardimci transferler yapilmali. Bu arada yönetimimizi transfer konusunda basarili bulmadigimi söylemeliyim; ancak bu iki konunun bagdastirip, olasi bir basarisiz dönemde protesto için sebep aranmasina da karsiyim.

Iyimserlik buysa, sonuna kadar!Edited by: simal yildizi

ozcan_asanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yönetim bu sene transfer konusunda basarisizdir. maçlar baslayanakadar iki futbolcu alsalar da basarisizdir çünkü birakin gerede kampini isviçre kampina kadar yeni futbolcularin alinmalari gerekirdi...ligin bitiminde "hakemleri yenecek kadro kuracagiz" diyen zihniyet insanlari net sayfalarinda, tv baslarinda amatör futbolcu transferi haberine bile razi hale getirmistir....

yeni bir yönetim olsalar, göreve yeni gelseler denebilir ki, hazirliksiz yakalandik, çalismalara yeni basladik vs. bir yili askin süredir brezilya pazarindayiz, lemikaç kez liste sundu..is bitirici yönetim "parayi sokaga atmak" ile"isi bitirmek" arasindaki ince çizgide dengeyi tutturup zaruri transferleri yapan yönetimdir...elindeki listeye ragmen bunca zamandir yapila gelen ve insanlari bunalima sürükleyen, sabir tasi yapan hareketleri gördükçe yazik diyorum sadece....son yirmi yilin en iyi kadrosunu yakalamisiz, zamaninda ve yerinde yapilacak 2-3 transferle belki 20 yila damgasini vuracak bir ekip meydana gelecek ama heyhat!!!...tam aksine eksilmeler var..bu ekip seneye sampiyon olamazsa ne gökdenizi kalir ne fatihi....bir yirmi yil daha bekleriz sonraki jenerasyonu....

ayrica, yönetimi elestirmektakimdan destegi çekmek anlamina gelmiyor..biz tribünlerdeki yerimizi alacaz ne olursa olsun...ama bu yönetim kredisini çoktan tüketmistir bana göre...maalesef...

zigana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

NASIL OLURDA SITEM EDER ANLAMIYORUM ADAMLAR KOMBINE BILET SATAMILMEK IÇIN MILYOM DOLARLIK TRANSFERLER YAPIYOR BIZIM YÖNETICILERDE 3 AYDIR BREZILYADA DAHADAN BIR KALECI ALABILDILER .SAYISIZ FUTBOLCU ISMI GÜNDEME GELDI AMA ELDE HIÇ BIRSEY YOK ÖNCE ADAM GIBI TRANSFER YAPSINLAR ONDAN SONRA TARAFTARA SITEM ETSIN.SITEM EDICEKBIRI VARSA ODATARAFTAR DIR

shipbroker61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

greywolf, kendi adima soylemem gerekirse ne sen nede burdaki baska bir arkadas veya kardesimle fikirlerimin ters olmasina ragmen sulari dalgalandirip bize hicbir faydasi olmayacak aksine zarar verecek bir polemige girmem. onun icindirki yapacagin herturlu elestirinin basimin ustunde yeri oldugunu belirtmek isterim, yani bundan yana herhangi bir suphen veya cekingen olmasin.

simdi sen "iyimserlik" dersin ben "sonuna kadar destek" derim, ben "acimasizca elestiri" derim sen "yanlislari tespit edip dile getirmek" dersin ve bu karsilikli olarak uzar gider.

ne kadar dogrudur bilemem ama ben bu tip durumlarda dogru olup olmadigimdan emin olmak icin ayni matematikteki 4 islem gibi saglama islemi yaparim. yani kendimi elestiri yaptigim veya yapacagim kisinin yerine koyar ve boyle bir durumda imkanlar dahilinde ben ne yapardim onlari sorgulardim.

mesela su anda yonetimden birisi olsam ve imkanim olsa bu takim icin en iyi transferleri yapmak icin gozumu kirpmazdim. ha eger yapamiyorsam burda beni, daha dogrusu klubu baglayan veya ilerde zora sokabilecek birsey soz konusu olmasi lazim. daha farkli bir ornek vereyim istersen. simdi bir baba olarak evladinin senden istedigi seyler vardir mutlaka. diyelimki senin su anda imkanlarini zorlayan veya ilerde sikinti yaratacak bir talepte bulundu senden evladin. ve sen bunu karsilayamadin. bu cocugunun o anki uzuntusunde daha fazla seni uzmez mi? eminim uzer. iste benim bakis acimdanda yonetimin su anda bazilarimizin bekledigi transferleri gerceklestirememeside tamamen bundan ibaret.

burda cokca telaffuz ediliyor ama gozden kacan bir sey var. (eger borsaci arkadaslarimiz varsa lutfen duzeltsinler) halka arzdan ve tolga dahil diger futbolculardan elde edilen transfer gelirlerini klup tamamen harcama yetkisine sahip degil.cunku kurulan sirket yapisinda giderlerin gelirlerin % 10'unu asmayacagi yonunde bir madde var kurulus sozlesmesinde. dedigim gibi burda gelirler hangi sirkete giderler hangi sirkete yaziliyor ama, imkb ye kote olan sirketin giderleri gelirlerinin % 10'unu asamiyor buna eminim.

belki benim isime geldigi icin bu ornegi veriyorum ama sizlerde yanlis oldugumu dusundugum bir diger nokta, basari veya talebi (senin deyiminle seksapelite[img]smileys/smiley1.gif[/img]) transfere sabitlemeniz. ama bunun basarida tek etken olmadigini gecen sene hepimiz besiktas orneginde cok aci ve net olarak gorduk. bu konuda herhalde azda olsa bana hakverirsin. ha badaloglu bir mesajinda "emreyi getirin fazla birsey istemiyoruz" diye bir cumle sarfetmis. kimsenin itirazi olmaz buna ama emreye verdiginiz o paradan sonra klup icindeki dengelerin nasil sarsilacagini, ve tavan ucretin yukari cikmasindan dolayi klubun mali dengesinde nasil bir oynama olacagini hic dusundunuz mu? (benim tahminim s.l alinacak basari bu oynamayi dengelemede yeterli olmayacaktir)

farkindayim cok uzattim ama bizi "kimin ne yaptigini bilmeden elestirdigimiz icin gercegin dogasina ihanet etmekle" suclarken, sizinde yonetimin tam olarak ne yaptigini gormeden (cunku transfer donemi daha hala bitmedi) elestirmenize getirdigimiz elestirilere "anlamsiz" demen bize biraz haksizlik olmuyor mu?

velhasili kiram kombinelerin satilmamasini tartismak baska birsey ama bunu bir sebebe baglamak hele hele transfere baglamak baska birsey. biz transfer varsa kombine var derken yonetimde kombine varsa transfer var derse bu isin icinden nasil cikacagiz. bak burda cok acik ve net soyluyorum su fiyatlarla kombine almayan insanlarin soyleyecekleri bahaneler bana cok samimi gelmiyor. tribun kulturuyle ilgili senin yaninda ahkam kesmeyecegim ama bu isi tribun kulturune baglaman bazilari icin yeni bir bahane firsati olursa bunun sorumlusu seni bilirim[img]smileys/smiley2.gif[/img]

sonucta suna eminimki, ne iyimser oldugumuz icin biz, ne de elestirdiginiz icin siz bu takimin kotulugunu istemiyorsunuz. sampiyon olsakta olmasakta hepimizin hakli hepimizin haksiz oldugu noktalar mutlaka olacak. ha insallah sampiyon oluruzda ben haksiz olurum bunuda butun yuregimle burdan herkese soylerim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Badaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı shipbroker61 Nickli Üyeden Alıntı

ha badaloglu bir mesajinda "emreyi getirin fazla birsey istemiyoruz" diye bir cumle sarfetmis. kimsenin itirazi olmaz buna ama emreye verdiginiz o paradan sonra klup icindeki dengelerin nasil sarsilacagini, ve tavan ucretin yukari cikmasindan dolayi klubun mali dengesinde nasil bir oynama olacagini hic dusundunuz mu? (benim tahminim s.l alinacak basari bu oynamayi dengelemede yeterli olmayacaktir)

Ibocugum, benim Emrede ki kastim öncelikle suydu; alacagimiz 2 tane daha hiç bilmedigimizBrezilyalilarindan dolayiadamlarin nasil topçuolduklari ve buraya alismalari,takima katkilari bizim için birer soru isareti olarak kalacaktir.Sonra Emreyi aldigimiz düsünen rakiplerimiz (tribünlerde dahil)için bu büyük bir basari olmazmi?bu transferi yaparsak zaten psikolojik olarakta rakiplerimiz karsisinda her maça üstün baslamazmiyiz?Emre'yi alamayacagimizdan dolayi ters mantik yürüterek; gelseydi bütün kombineler satilirdi tarzi düsüncemizdir.Sol trafin ilaci olurdu,Gökdenizi sag tarafa çekerdik orta sahada Szymkowiak ile Alice harikalar diyari kitabini çocuklarimiza tavsiye etmemize gerek kalmazdi.

Bakin ayni seyleri konusuyoruz,takim içindeki degelerden bahsediyoruz ama geçen senede bu yüzden CL gidemedik...Ben Emre muhakkak her ne sartta olursa olsun alinsin demedim.Dengeler tabi ki çok önemlidir ama bu takim CL katilirsa parasal olarak daha fazla futbolcu kardeslerimin standarti yükselmezmi?Kimsenin dengeleri bozalim tarzinda bir düsüncesi yoktur...

Alıntı shipbroker61 Nickli Üyeden Alıntı

herhangi bir aktivasyon olmazsa, bizden aslani bizden kaplani yok masallah. trabzon icin babamizi bile tanimayan biziz, trabzon icin olume giden biziz, trabzon icin dunyayi yikan sehirleri yakan gene biziz.

ammaaaa,

is gercege donustugunde, yerleri gokleri yikan bizler bir anda bahane uretme makineleri oluveriyoruz. niye bizim mobil magazamiz yok diye yirtinip durduk ama mobil magaza hizmete girince fazla cesit yok diye hemen isin icinden cikiverdik. niye bizim klubumuz borsada degil dedik, klup borsaya acildiginda 622 tane klup uyesinden talep geldi. medya niye bizden bahsetmiyor diye etmedigimiz kufur kalmadi ama hakan kulacoglu'nun muhtesem kitabi yaklasik 1500 kisi tarafindan alindi. 100 bin uye diye bir kampanyamiz var, surda topu topu 50 kisi ya variz ya yaokuz uye olan. yani ornekler cogalirda gider yazmak gerekirse.

simdi arkadasin yazdigi yazi edebi bakimdan ele alinirsa cok guzel bir hiciv ve taslama ornegi olabilir. lakin kusura yaziyi yazan arkadas ve ona destek verenlerin samimiyetine inanmiyorum ben. dusuncem sudurki yonetim iyi transfer yapsa bile gene bir bahane bulunacak ve almamak icin bir suru sebep ortaya konacakti.

yani anlamiyorum ya ben "salakca" gozum kapali bu takima destek veriyorum yada bizim taraftar anlayisinda epey koklu bir tanimlama degisikligi oldu. hani bir aile olarak goruyoruz ya kluple olan iliskimizi bir babanin "oglum karnen iyi gelirse seni cok severim ama gelmezse ben baskasinin babasi olurum" demesi veya cocugun "eger bana bol harclik verirsen seni babam gibi severim yoksa benden sevgi saygi bekleme" demis gibi abuk bir dusunce geliyor bana bu tur seyler.

hayir isin bana en enteresan gelen yani su. elimden geldigince klubume destek olmaya calisiyorum, ne biliyim uye oldum, dergi aliyorum, borsada karinca kararinca bir katkim oldu.(ve bunu yapan bir cok arkadas var) ben veya bizleri hic sesi cikmiyor ama hicbir fedakarlik yapmadan sadece elestiri uzerine taraftarliklarini kurmus kisiler "gozunun ustunde kasin var" mantigiyla yonetimi tarumar etmeye bayiliyorlar.

valla kim hakli kim haksiz bilmiyorum ama su haliyle bile bu takimi seyretmemek icin bahane uretenlere sasiyorum.[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Yaptiginiz ahim sahim bir is degil sayin shipbroker. Burada kulübümüz için yapilan fedakarliklari vitrine çikartacaksak bana bagdat caddesinden 10 tane dükkan kiralamaniz gerekiyor. Mevzuyu bu noktaya çekmeden önce benim deginmek istedigim nokta yönetimin transfer politikasindaki yanlislari, alenen taraftari oyalamasi,beklentileri çürütmesi, ve en önemlisi birazdan deginecegim çok önemli bir dönüm noktasini siradan bir transfer sezonu gibi harcamasidir.

Yaptigin is, yapman gereken istir. Dogru yapmak elbette ki senin görevin. Insanlar onlari oraya islerini dogru yapmalari için seçtiler. Amenna, yapiyorlar da. Çok iyi isler çikartiyor yönetim. Ama ben bu iyi islerin hatrina kalkip da ellerine yüzlerine bulastirdiklari transfer saçmaligina deginmemezlik edemem.

Neden bu kadar hiddetliyim onu da söyleyeyim. GS ve BJK'nin neredeyse çökmek üzere oldugu, gemilerin artik su aldigi ayan beyan ortada. Bu sene geçirecegimiz güzel bir sezon,katilacagimiz bir SL, hiç olmazsa ligin ilk 2'sinde yer aldigimiz bir sezon sonu neler kazanacagimizi biliyorsunuz. Benden iyi bilenleriniz vardir. Ama gözden kaçirilan nokta, GS ve BJK'ye öldürücü darbeleri vurmak üzere oldugumuzdur. Düsmanlarin ikisi köseye sikismistir ve bu sene gösterecegimiz ezici bir performansla, FB ile çekisecegimiz bir sampiyonluk yarisi diger iki takimi ilk 2 disinda birakacak ve ekonomik olarak neredeyse bayragi tasiyamayacak duruma gelmelerine sebep olacaktir. Ve bu bas asagiya gidis tahminimce uzun yillar durdurulamayacaktir. Bu da demektir ki önümüz çok çok açik. Yani Ben düsmanimi bu kadar köseye sikistirmisken, neredeyse dönüm noktasi olan bir sezonda gerekli transferleri zamaninda yapip onlari bogmak dururken neden bunu erteleyeyim? Neden Baltaci Mehmet Pasa'nin yaptigi gibi sikistirdigim düsmana tekrar dirilme firsati vereyim? O Iki malum takimin kaderleri herkesten çok bizim ellerimizde. Ve bu yüzden, takima ne gerekiyorsa bu SEZONDAN YAPILMALIDIR. Gelecek sezon inanin çok geç olabilir.

Tekrar söylüyorum. 2005-2006 Sezonu sahsi görüsüme göre bir dönüm noktasidir. Federasyonun almis oldugu kararlari hepimiz biliyoruz. Deginmeden geçtim o sebeple. Bu sene alacagimiz sportif basarilar, sadece bizim kalkinmamiza katki saglamayacak, rakiplerimizi de tam anlamiyla ÇÖKERTECEK ve moralsizlige itecektir.

Simdi, benim isyanim kombine bilet almayanlara serzeniste bulunulmasindan çok, gelecek sezonlarda taraftarlari tribüne mihlayacak sportif basarilar açisindan çok mühim bir sezonda gerekli hamlelerin geciktirilmesi ve yapilamamasidir. Kimse kimsenin trabzonsporlulugunun kahyasi degildir. Bu da böyle biline.

SaygilarimlaEdited by: ShadoW

haklisinz arkadaslar.Baskanimiz atay aktug isyan ediyor ama farkin degil heralde asil isyanda bizleri..Nerde transferler?zurwskiler??Transfer=Kombineler

Aklima gelmisken söyleyeyim. kimse bu takimmin yönetimine tüm kombineleri alacagiz diye bir söz veripdetutmamazlik etmedi.Taraftar bundan önce ne kadar kombine almisti ki? Ellerinden geldigini kadarinin en iyisini yapmaya çalistiklarina eminim.Potansiyel az çok belliydi. Ve bu sayinin yukarilara çekilmesi için farkli bir seyler sartti. BUNUN SÖZLERI VERILDI. Ama....Ama Ne acidir ki Zurawski'yi getirecegiz, transfer mayis ayinda kesin olarak bitecek diyen yönetim sözlerini bir bir "yedi".Nerede Dürüstlük? NeredeGüven? Taraftari hayal kirikligina ugratarak mi yapacagiz patlamayi?

Herseye ragmen,"isim" degil "cisim" transferler bir an önce yapilmali ve bunu da ne yazik ki yönetimden beklemek zorundayiz!...

Harun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya

Ne kadar ekmek= Okadar köfte
    Basari=Transfer
    Transfer =Taraftar
    Taraftar=Destek

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ne yani simdi transfer yapamadi diye takimimizi desteklemeyecekmiyiz.adamlar hakli olarak ucuz transfer pesinde.bizim sosyte taraftarimiz yok kimaclara dünyanin parasini vererek stadidoldurmak adamlar nerdeyse 1.2 macta bizim sezon boyunca topladigimiz hasilati topluyor.bizimde stadimiz hermac tiklim tiklimdolsalisansli ürünlerimiz kapis kapis gidip kasasina dünaynin parasin i doldursa anlarim bu isyanlari.bende sorarim bu kadr paramiz var halen bir transfer yapamadik der isyan ederdim.gerçi fb halen transfer yapmis degil acaba ezikler bizimkadar isyan ediyormudur cok merak ediyorum

Kombine almamak takimi desteklememek degildir.Kombine almaktakimi çok iyi desteklemektir. Ama almamak kötü desteklemek degildir..Kendiniz de söylediniz takimimizin sosyete taraftari olmadigini ve kombine isi genelde belli bir gelire sahip insanlarin tercih ettigi bir yol. FB'nin kadrosundaki kalite zaten belli. Onlarin yönetimlerine "transfer konusunda" bir güvensizligi söz konusu degil. Açikçasi ben yönetimimize "transfer konusunda" (altini çiziyorum, baska yerlere çekilmesin.) güvenmiyorum. Korkuyorum. Umarim korktugum basima gelmez..

Forumdan Uzaklaştırılmıştır MrbLack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

isyan edersin tamam ama ne yapti trabzon transfer isinde hiç bisey.bi zurawski dedilersonuç hüsran.ya devre arasindan beri polonyaya gidip gelindi.yol masraflari,otel masraflari ile biz bu topcuyu almazmiydik.
    kalkip isyan etmek kolay sen transfer yap 5000 degil 15000 kombine satarsin..

Nereden
    Bursa

Bursaspor Taraftari biLe KombineLeri Bitirdi.

Düsünün Bursa Ve Trabzon..

Biri Her Zaman Göç Veriyor Biri Göç Aliyor..

Bursa Nüfusunun Cogu Sonradan Goc Etme Bursali Bulamazsiniz ya Trabzon??

Trabzon Kendi Takimina Sahip cikamayacak kadar Acizse Birsey Diyemiyorum.

Ben Bursa Taraftarinin yaptigini gorunce Utandim!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ShadoW Nickli Üyeden Alıntı

Aklima gelmisken söyleyeyim. kimse bu takimmin yönetimine tüm kombineleri alacagiz diye bir söz veripdetutmamazlik etmedi.Taraftar bundan önce ne kadar kombine almisti ki? Ellerinden geldigini kadarinin en iyisini yapmaya çalistiklarina eminim.Potansiyel az çok belliydi. Ve bu sayinin yukarilara çekilmesi için farkli bir seyler sartti. BUNUN SÖZLERI VERILDI. Ama....Ama Ne acidir ki Zurawski'yi getirecegiz, transfer mayis ayinda kesin olarak bitecek diyen yönetim sözlerini bir bir "yedi".Nerede Dürüstlük? NeredeGüven? Taraftari hayal kirikligina ugratarak mi yapacagiz patlamayi?

Herseye ragmen,"isim" degil "cisim" transferler bir an önce yapilmali ve bunu da ne yazik ki yönetimden beklemek zorundayiz!...

Bu konudaki fikirlerimiz 90º zıt olsa da, konu açılırken yazdığın yazı ve nüktedanlığın için tebrik ederim.

Aslında seninle ayrıldığımız nokta şu: Sen transferdeki başarısızlığı kombinelere bağlıyorsun. Ben de transferde başarılıyız diyemiyorum (henüz - ilgili konuda belirttiğim üzere bunun için 15 Temmuz'u bekliyorum). Ama bu yönetimin başarızıslığıysa, kombineleri almamak da taraftarın başarısızlığıdır.

Bir de şöyle düşün: Eğer kombineler satışa sürüldüğü gün mesela 17 bin tane kombine satılsaydı, yönetimin üstünde nasıl bir baskı oluşurdu.

Yani en iyiyi en kısa zamanda yapmak için ek bir yük hissedeceklerdi omuzlarında.

Evet takıma destek sadece kombine alarak olmuyor, ama transfer istiyoruz diyorsak, bunun en önemli göstergesi, bizlerin bu takımın arkasında olduğumuzu yönetime göstermektir. Bunun en net yolu ise yıllık kombine satışıdır.

Sizeabartılı bir iddia:

Eğer Trabzonspor tüm maçlarını İstanbul'da oynasaydı, kesinlikle ama kesinlikle FB kadar kombine satardı.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    gultekinsurul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Sevgili kardeslerim.

Burada kimze kimsenin Trabzonsporlulugunu ölçmeye çalismiyor. Ama söyle de bir gerçek var.

nasil ki sizler, yönetim transfer yapamadi diye isyan ediyorsunuz. dogru hakkinizdir.

Bende, taraftarimizin, yönetimin kulübün kurumsallasmasi adina yapmis oldugu projelere kaygisiz kalmasina isyan ediyorum.

Mesele kombine meselesi degil. Simdi iyi düsünüldügünde Trabzon Spor taraftarlari arasinda Trabzonda yasayanlarin diger illere göre maddi imkanlarinin düsük oldugu bir gerçek. E disardaki adamin da seyredemeyecegim maçlar için niye kombine alayim gibi hakli bir nedeni var.

Ama dedigim gibi kombinede çok fazla basari bence beklenmemeli. Ama gerçekten sunu da ifade etmeliyim ki tarftarimiz is maddi boyuta varinca pek te takimina sahip çikmiyor.

En güzel örnegi de 100 bin üye fiyaskosu . Elbette yönetimin de tanitim hususlarinda eksikleri var. ama çevremden çok iyi biliyorum. Herkese anlatiyorum üye olunmasi için tesvik ediyorum. Aldigim cevaplar ; ya enayimiyim ne gerek var o kadar parayi vereyim..maça gidiyoz tezahüratbagiriyoruz ya iste yeter da daha napcaz..forma alirim felan di filan di. tabi bende o saatten sonra kuduruyorum. agzima ne gelirse söylüyorum.

Ben ikinci senesine giren 100 bin üye kampanyasinda halan, kari kiz takimi jimnastikçilere yetisememizden (ki adamlarin üyelik sartlari maddi anlamda bizlerden çok çok agir) utaniyorum. O yüzden maddi imkani olupta üye olmayanlardan da nefret ediyorum...

hatta sunu da söylüyorum benim için fener taraftari, bu maddi imkani olupta üye olmayanlardan daha iyi dir. en azindan düsmanim olduklarini biliyorum.

neyse uzatmayayim çünkü düsündükçe deliriyorum ve ekliyorum yaziklar olsun...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    CAFER ÖZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ATAY AKTUG KOMBINE ye isyan ediyormus

Bizde senin beceriksiz ve basiretsiz tutumuna isyan etmeye basladik sayik AKTUG yeter artik eger adam gibi yapacaksizniz bu isi yapin yapamayaksaniz bosuna insanlari umtlandirmayin yol yakinken gidin.

Ne istedik sizden ya sadece 3,4 transfer ama siz geçen sezon yapmadiginiz Transfer yüzünden Sampiyonlar ligi,Uefa kupasi,Türkiye kupasi ve Sampiyonluk yolunda takima SIFIR çektirdiniz.Genede eyvallah dedik sesimiz çikmadi.Küme düsmeye oynayan bir takimi aldi buralara getirdi dedik.

Borsaya girdiniz millet hücüm etti Hisse aldi bir çogu kar getirsin diye degil Trabzonsporumuza destek olsun dedi siz buna karsilik ne yaptiniz su ana kadar koskaocamn bir hiç.

Eger bu sezonda milleti kadniracaksaniz aramiz açilmadan Stadda sagda solda küfürler yemeden çekin gidin. yada su ise el at Adama gibi transfer yap,300-500 euroluk adamlarla Sampiyonlar ligi ve sampiyonluk hayal adam kandirmayin yeter artik herkesin bir sabri var.Bursaspor 2.lig A katagorisinde 15.000 kombine satmis neden adamlarin yönetimimi taraftara güven veriyorda ondan sende bu güveni ver ondan sonra aglayip sizlanma.

YETER ARTIK YA AGIZ TADI ILE BIR SEZON GEÇIREMEYECEKMIYIZ

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

simdi transfer yapilmazsa kombine alinmiyormu yani ,,

çok tuhaf ,bence alinmali kadro zaten çok iyi destek olamk lazim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)