Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Formsuz Oyuncularýn Yerine Genç Oyuncularýmýza Þans Verilmeli...

ÝHSAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Thumbs up Formsuz Oyuncularýn Yerine Genç Oyuncularýmýza Þans Verilmeli...

Laf olsun diye baþlýk açmak istemem, gerçekten önemli olduðunu düþündüðüm konulara dikkat çekmek için açarým. Iþte bu konulardan biri de, genç oyuncularýmýza fýrsat olduðu halde þans verilmemesidir. Halbuki, herkes gayet iyi bilir ki, Trabzonspor'un tek çýkýþ yolu genç oyunculara, bilhassa altyapýsýna güvenmesi ve onlara þans tanýmasýndan geçer. Ancak, yýllardýr, gerek bizim sabýrsýzlýðýmýz gerekse yanlýþ yönetim anlayýþýndan dolayý (vb.) bir türlü bu seçeneði deneyemedik. Tam aksine, takýma yýldýz oyuncular alýnarak baþarý beklenildi ve hem vakit hem de nakit kaybý yaþandý.

Artýk bir yerden baþlanmasý gerekiyor, diye düþünüyorum. Yeterince zaman kaybedildi ve hala daha kaybediliyor. Bir de bu seçeneði denemekte fayda var, hem de çok ucuza mal olabilecek bir seçenek. Altyapýya ve gençlere daha fazla þans vermek... Formanýn kýymetini bilemeyip, aðýrlýðý altýnda kalanlardan alýnarak.
    avatar: þike soruþturmasýný yürüten özel yetkili savci Mehmet BERK.

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Genc oyunculari oynatin diye aylardir yaziyoruz...!

Ersun Hoca o kadar genc oyuncu transfer etti, kacini oynatti ???

bu yürek istiyor galiba....Arsene Wenger'e selam olsun
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Osman Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Bir Arsene Wenger bulursanýz bize de yollayýn Avrupa.
    Colmandante

Nereden
    Kocaeli

Bu, aslýnda, tam manasýyla bir özedönüþ mü olmalý, yahut geneli mi kapsamalý, sorusunu da beraberinde getiriyor. Bence geneli kapsamalýdýr, yani genç ve yetenekli her oyuncunun deðerlendirilmesi gerekir. Klasik, arsenal örneði. Arsenalde býrakýn londra bölgesini ingiltereden olan oyuncularýn sayýsý bile çok az. Tam bir gençler karmasý. Bu model bize uygun gibi.

Diðer bir model olan özedönüþ ise, kanýmca bizi ikinci bir atletic bilbao olmaya götürür. Ortalama bir takým hüviyetinde kalýrýz. Tabi, bunu özellile günümüz þartlarýna göre söylüyorum. Geçmiþte yakalanan baþarýlar göz ardý edilemez elbet, fakat o dönemi de kendi þartlarýna göre düþünmelidir. Þimdi durum farklý. Çaða en uygun gençleþtirme yöntemi, olsa olsa arsenal modeli olabilir.

Muhammed - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýçel

Þu anda genç olan oynatabileceðimiz sadece Hasan Ahmet var. Ben birde Faty Papy'den cok umutluyum.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    52

Genc oyuncu cokda yetenekli oyuncu yok ne yazýk ki... Bu gencler damdan düser gibi ortaya cýkmýyor, belli süreclerden gecip buralara geliyorlar ve ne yazýk ki Trabzonspor A takýmýna kadar beceripde(Torpýlden mi, alt yapýnýn beceriksizliginden mi belli degil) gelebilen genc ve yetenekli oyuncu yok bu sene (Barýs gibi her takýmda genc oyuncu var. Hepside direk A takýmda oynuyor, Sýradan bir futbolcu Barýs)... Gokdeniz nasil cýktý ise, oda catýr catýr kendini oynattýrmayý becerecek, beceremezse yeri yurdu bank Asya olacaktýr.
    Arkamda yürüme, ben öncün olmayabilirim.
    Önümde yürüme, takipçin olmayabilirim.
    Yanýmda yürü, böylece ikimiz eþit oluruz.

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Gaziantespor'un 17 yaþýnda sað bek oyuncusu vardý.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Serdar A - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Koskoca bir takým var 2. ligde , bir de genç oyuncumuz yok deniyor .

Genç milli takýmlarda oynamýþ olmasý referans olabilir mi , söylediðime katýlmayanlar önce buna cevap versin .

muratt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    44

Alýntý ÝHSAN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Laf olsun diye baþlýk açmak istemem, gerçekten önemli olduðunu düþündüðüm konulara dikkat çekmek için açarým. Iþte bu konulardan biri de, genç oyuncularýmýza fýrsat olduðu halde þans verilmemesidir. Halbuki, herkes gayet iyi bilir ki, Trabzonspor'un tek çýkýþ yolu genç oyunculara, bilhassa altyapýsýna güvenmesi ve onlara þans tanýmasýndan geçer. Ancak, yýllardýr, gerek bizim sabýrsýzlýðýmýz gerekse yanlýþ yönetim anlayýþýndan dolayý (vb.) bir türlü bu seçeneði deneyemedik. Tam aksine, takýma yýldýz oyuncular alýnarak baþarý beklenildi ve hem vakit hem de nakit kaybý yaþandý.

Artýk bir yerden baþlanmasý gerekiyor, diye düþünüyorum. Yeterince zaman kaybedildi ve hala daha kaybediliyor. Bir de bu seçeneði denemekte fayda var, hem de çok ucuza mal olabilecek bir seçenek. Altyapýya ve gençlere daha fazla þans vermek... Formanýn kýymetini bilemeyip, aðýrlýðý altýnda kalanlardan alýnarak.
    Altyapi ve genc futbolcularimizla ilgili hala yanlis anladigimiz bir durum var... Biz bu genclere gerekli sansi vermedigimiz icin, veya onlara guvenmedigimiz icin yeni yildizlar cikartamiyoruz zannediyoruz.. Bu cok yanlis.. Gencleri haketmikce oynatarak hic biryere varamayiz, aksine haksizlik yapmis oluruz, kadrodaki diger futbolculardan verim alamayiz....

Bakin, son 20 yilda sadece Gokdeniz ve Fatih Tekke'yi cikartabilmis bir altyapidan bahsediyoruz.. Fatih Tekke gibi bir yetenek bile 26 yasidnan sonra adam gibi top oynamaya basladi.. Sorun yani altyapida.. Eger yeni yildizlar istiyorsak, bu basligin konusu "altyapi sorumlulari degissin, modernlessin" gibi olmali..

Bakin Tayfun yillardir oynuyor Trabzonda.. Huseyin oynadi.. Demek oynamakla birsey olmuyormus.. Bununla beraber Hasan Ucuncu, Abdulaziz, Mehmet Yilmaz gibi bir suru futbolcuya Trabzonspor fazlasiyla sans verdi, bu futbolcular iyi paralar da kazandilar.. Hasan Ucuncu, Trabzonlu olmasa veya Yattara'nin kankasi olmasa yillarca bu takimda kalirmiydi ? Su anda nerde oynuyor peki ? Giresunspor...

Ergin Keles (gelecegin Fatih Tekke'si), Ali Guzeldal (basligi bile vardi satan zihniyeti elestiren), Ali Sen Kandil (yeni Sergen) su anda aklima gelenler.. Nerde bu adamlar.. Gittikleri kuluplerde sans da buldular, ne yaptilar peki ???

Baris ve Goksu'yu da gorecegiz.. Pek umitli degilim ben...

O yuzden, sirf genc diye ve Trabzon'lu diye o formanin hakkini veremeyecek birini izlemektense, formsuz Gokhan'i izlemeye raziyim ben en azindan ismi var ve yilda 15 gol atiyor..
    Konu muratt tarafýndan (08.10.2009 Saat 14:13 ) deðiþtirilmiþtir.
    Ýnadýna Trabzonspor !

Ozan Yazýcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý farabi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Genç milli takýmlarda oynamýþ olmasý referans olabilir mi , söylediðime katýlmayanlar önce buna cevap versin .
    Bizim yaþ gruplarýndan milli takýma düzenli seçilen futbolcular hakkýnda bilgin vardýr senin Farabi kardeþim, aydýnlatsana bizi biraz zahmet olmazsa.
    Konu Ozan Yazýcý tarafýndan (08.10.2009 Saat 14:35 ) deðiþtirilmiþtir.

ilhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Zamanýnda Ergin Keleþ yerine Ali Güzeldal'ý kadroda tutsak þu an Umut ya da Gökhan'dan birisi yedekti.
    Türkçe, Turkche olmasýn! Dilimizi koruyalým! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde þapkam, dünyanýn dört bir yanýný geziyor ve stadyumlarda yalvarýyorum:
    “Tanrý rýzasý için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"Ýhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Nereden
    Kocaeli

Alýntý muratt Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Altyapi ve genc futbolcularimizla ilgili hala yanlis anladigimiz bir durum var... Biz bu genclere gerekli sansi vermedigimiz icin, veya onlara guvenmedigimiz icin yeni yildizlar cikartamiyoruz zannediyoruz.. Bu cok yanlis.. Gencleri haketmikce oynatarak hic biryere varamayiz, aksine haksizlik yapmis oluruz, kadrodaki diger futbolculardan verim alamayiz....

Bakin, son 20 yilda sadece Gokdeniz ve Fatih Tekke'yi cikartabilmis bir altyapidan bahsediyoruz.. Fatih Tekke gibi bir yetenek bile 26 yasidnan sonra adam gibi top oynamaya basladi.. Sorun yani altyapida.. Eger yeni yildizlar istiyorsak, bu basligin konusu "altyapi sorumlulari degissin, modernlessin" gibi olmali..

Bakin Tayfun yillardir oynuyor Trabzonda.. Huseyin oynadi.. Demek oynamakla birsey olmuyormus.. Bununla beraber Hasan Ucuncu, Abdulaziz, Mehmet Yilmaz gibi bir suru futbolcuya Trabzonspor fazlasiyla sans verdi, bu futbolcular iyi paralar da kazandilar.. Hasan Ucuncu, Trabzonlu olmasa veya Yattara'nin kankasi olmasa yillarca bu takimda kalirmiydi ? Su anda nerde oynuyor peki ? Giresunspor...

Ergin Keles (gelecegin Fatih Tekke'si), Ali Guzeldal (basligi bile vardi satan zihniyeti elestiren), Ali Sen Kandil (yeni Sergen) su anda aklima gelenler.. Nerde bu adamlar.. Gittikleri kuluplerde sans da buldular, ne yaptilar peki ???

Baris ve Goksu'yu da gorecegiz.. Pek umitli degilim ben...

O yuzden, sirf genc diye ve Trabzon'lu diye o formanin hakkini veremeyecek birini izlemektense, formsuz Gokhan'i izlemeye raziyim ben en azindan ismi var ve yilda 15 gol atiyor..
    Abi, sizin temas ettiðiniz konu farklý benim ki farklý. Dilerseniz, bu konu üzerine ayrý bir baþlýk açabilirsiniz. Biz de memnuniyetle tartýþýr, konuþuruz orada. Ama burada iki ayrý durumdan bahsediyoruz: siz, altyapýnýn yetersiz olduðundan bahsediyorsunuz, (doðrudur) ben ise halihazýrdaki formsuz oyuncularýmýzýn yerine genç oyuncularýmza þans verilmesi gerektiðinden bahsediyorum. örneðin, gökhan ya da umutun yerine altyapýdan yahut kiralýk verilen oyunculardan birisi oynatýlsa... gibi.

Gökhanýn gol kaçýrmasýna tahammül edilemez, ancak genç bir oyuncununkine edilebilir.

Nereden
    Antalya
    Yaþ
    49

Her sene Gabriç benzeri 2,5 milyonluk, iki kaliteli oyuncu transfer etsek, 3 sene içinde þampiyon olacak kadro meydana gelir.

Futbol aslýnda çok bilinmeyenli bir denklem deðil.

Yeter ki iþi bilen adamlar yönetsin kulübü.

Bu ''alt yapý ve genç oyuncular'' baþka bir tartýþma konusu...bunlar Trabzonspor bünyesine alýnýrken, yetenekten önce, kimin oðlu ve kimin hýsým akrabasý sorusu sorulduðu için, ''bu oyuncularý neden oynatmýyoruz'' sorusu da havada kalýyor.

Serdar A - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ozan Yazýcý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bizim yaþ gruplarýndan milli takýma düzenli seçilen futbolcular hakkýnda bilgin vardýr senin Farabi kardeþim, aydýnlatsana bizi biraz zahmet olmazsa.
    Neden , ben akýl hocanýz deðilim . Varsa paylaþmak istediðiniz bir durum , dolandýrmadan siz paylaþýverin . Aydýnlatmak haddime deðil .

Milli takým seçmeleri bir kurulca ve düzenli gözlemler sonucu oluþturulur . Dolayýsýyla benim sorduðumda basit bir amaca ; bu seçimleri futbolcunun yeteneðine iliþkin referans alýp alamayacaðýmýza yönelik bir sorudur .

12-13 yaþýndan itibaren farkedilmiþ , futbol sporuna yatkýn çocuklarýn profesyonel takýmda oynayabilecek þekilde dönüþtürülüp dönüþtürülememesi çok daha kapsamlý bir konudur . Yetiþtirmekte kullandýðýnýz organizasyonu ve görev verdiðiniz hocalarýnýzý iþin dýþýnda tutarak saðlýklý sonuç çýkarmanýzda mümkün deðil .

Benim sorum daha çok kaynaðý ilgilendiriyor . Milli takýma seçilmiþ çocuk temelde , bir potansiyel taþýr mý taþýmaz mý ?

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Alýntý farabi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

evet Takimimiz var, fakat somut bir basari göremiyorum.
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Murat Erdem Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Her sene Gabriç benzeri 2,5 milyonluk, iki kaliteli oyuncu transfer etsek, 3 sene içinde þampiyon olacak kadro meydana gelir.

Futbol aslýnda çok bilinmeyenli bir denklem deðil.

Yeter ki iþi bilen adamlar yönetsin kulübü.

Bu ''alt yapý ve genç oyuncular'' baþka bir tartýþma konusu...bunlar Trabzonspor bünyesine alýnýrken, yetenekten önce, kimin oðlu ve kimin hýsým akrabasý sorusu sorulduðu için, ''bu oyuncularý neden oynatmýyoruz'' sorusu da havada kalýyor.
    Onun Ýçin Bizim Transfer Piyasamýz Hýrvatistan , Sýrbistan Gibi Ülkeler Olmalý.

1'e Al 5'e Sat. Gabric'i 2'ye Aldýk Ýnþanlah 5-6'ya Satarýz

Özgür Öztürk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

Yusuf KURTULUÞ'un akibeti nedir þu anda?
    "Ben TRABZONSPOR kaptanýyým, baþka kaptanlarýn arkasýnda sahaya çýkmam." Dozer Cemil

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Özgür Öztürk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yusuf KURTULUÞ'un akibeti nedir þu anda?
    Konyasporda.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Yusuf Konyaspor'da.
    Aykut Akgün Karþýyaka'da.
    Emrah Kol Kocaelispor'da.
    Enis Kahraman Bugsaþspor'da.
    Emre Aygün Ankaragücü'nde.
    Ufukhan Bayraktar Konyaspor'da.
    Ufuk Bayraktar Ankaragücü'nde.

86-87 grubu paf takým jenerasyonu bu þekilde.
    Konu Erdem Keser tarafýndan (01.11.2009 Saat 20:50 ) deðiþtirilmiþtir.

Cafer Bulur - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    44

Su anda yedekte olupda ilk 11 de oynayabilecek genc oyuncumuz göremiyorum.

Tamam genc oyuncularimizda sans bulsun ama o adaylardan biri baskidan bazen maca cikmak istemiyoruz diyorsa kulübede bile oturmamali.

Trabzonsporda genc oyuncularin sürekli oynamasi cok zordur,cünkü kafa olarak hazir degiller...
    "Yükseldi Karadeniz Herkes Omuz Omuza Bize Fýrtýna Denir Çýkmayýn Yolumuza..."

M.S.SOFU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

arsen wengere selam hugo'ya devam...

bu takýmda rahat geçen maçýn son 15 dk.da barýþ,göksu,onur-evet gerekirse kaleci-,ne iþ yapar ne diye duruyorlar ki kadroda oynatmýycaksan açýkla durumu adamlarda boþuna beklemesin
    gerçi kadroyu bile zor kuran bi adamdan genç oynatmasýný beklemeyin...
    þimdi eski bir kaleme yeni bir deftere ihtiyacým var.çalýþma zamaný.

Ýlyas Onat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Göksu mesela hangi formsuz oyuncumuz yerine oynatýlmalý?

Ýlyas Onat - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Barýþ oynatýlmýyor mu hakketen?
    Bali geçen dedi ki Yattara sakat, Engin formsuz,sað açýk sorunu var vs vs... Bu Barýþ þimdi formayý kapamayacak da ne zaman kapacak?

Ilelioglu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    33

Baris, Göksu, Hasan Ahmet Sari, vs...
    Ýstanbul Saltanatýný 7 kez yýktýk, yine yýkacaðýz, Bordo kanýmýzla Mavi göklere Þampiyon TRABZONSPOR yazdýracaðýz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)