Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vatandaþýmýza Verdiðimiz Deðer !!!

bordo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    33

Standart Vatandaþýmýza Verdiðimiz Deðer !!!

Ayný Olay Farklý Karar

Ölen turistin ailesine rekor tazminat

02.10.2009 10:23

2005'teki PKK saldýrýsýnda hayatýný kaybeden turistin ailesine Türkiye tarafýndan rekor tazminat ödenmesine karar verildi. Ölen Ýngiliz turistin annesi 'Kendi hükümetimizin yapmadýðýný Türk hükümeti yaptý' diye konuþtu.
    5 kiþi ölmüþtü

KUÞADASI’nda 16 Temmuz 2005’te minibüste patlayan bomba, Helyn Bennett’in yaný sýra, Ýrlandalý Tara Whelan (17), Deniz Tutum (21), Eda Okyay (25) ve Ufuk Yücedeniz’in hayatýna mal olmuþtu. Kuþadasý’nda ayný yýlýn 30 Nisan’ýnda PKK tarafýndan Kuþadasý kent merkezine býrakýlan bir bombayý etkisiz hale getirmeye çalýþan Baþkomiser Yaþar Aykaç da yaþamýný yitirmiþti.

Kuþadasý'da Temmuz 2005'te bir minibüse yönelik PKK tarafýndan düzenlenen bombalý saldýrýda hayatýný kaybeden beþ kiþiden biri olan Ýngiliz turist Helen Bennett'ýn ailesine Türkiye tarafýndan 1 milyon sterlinden fazla (yaklaþýk 1.6 milyon dolar) tazminat ödenecek.

2 yýldýr ailenin sürdürdüðü hukuk mücadelesinin ardýndan tazminat ödenmesine karar verildi.

Saldýrýda, Bennett'ýn ailesinden aralarýndan niþanlýsýnýn da bulunduðu 5 kiþi de yaralanmýþtý.

Bennet ailesinin avukatlarý saldýrýda yaralananlarýn bir daha asla çalýþamayacaklarý ve hayatlarýnýn sonuna kadar özel bakýma ihtiyaç duyacaklarý þeklinde savunma yaptý.

Bennett'in otobüste olmayan annesi Sharon Holden, Ýngiliz hükümetinin kendilerine sýrt çevirdiðini, hükümetin kendilerine Londra'da düzenlenen 7 Temmuz saldýrýlarý için oluþturulan yardým fonunun yurt dýþýndaki terör saldýrýlarý için geçerli olmadýðýný söylediðini belirtti.

Holden, 'Yüz üstü býrakýldýk ve hala da býrakýlýyoruz. Dört yýl sonra Türk hükümeti kendi hükümetimizin bizim için yapmasý gereken þeyi yaptý' diye konuþtu.

02 Ekim 2009 Cuma

Türkler için 70’er bin TL

Aydýn’ýn Kuþadasý Ýlçesi’nde 2005 yýlýnda meydana gelen bombalý saldýrýda hayatýný kaybeden Ýngiliz turist Helyn Bennet’in ailesine Türkiye´nin 1 milyon Sterlin tazminat ödediði iddialarý, gözleri ayný saldýrýda hayatýný kaybeden 3 Türkün ailesine çevirdi. Saldýrýda hayatýný kaybeden 21 yaþýndaki Deniz Tutum, 23 yaþýndaki Ufuk Yücedeniz ve 24 yaþýndaki Eda Okyay´ýn aileleri de Aydýn adliyesinde tazminat davasý açtý. Yaklaþýk iki yýl süren davanýn ardýndan mahkemenin ölen kiþilerin anne ve babalarýna 30´ar bin TL, kardeþlerine ise 10’ar bin TL tazminat ödenmesine kadar verdi. Ölen üç gencin de birer kardeþi olduðu için aileleri 70’er bin lira tazminat aldý. Buna karþýlýk tazminat tutarýný fazla bulan hazine avukatlarý ise, karara itiraz ederek temyize götürdü. Dosyanýn halen Yargýtay aþamasýnda bulunduðu belirtildi.
    Biz sevdadýr Trabzon , yorozundan baþlayýp ziganasýnda bitmeyen

DKaraduman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Alýntý bordo61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Buna karþýlýk tazminat tutarýný fazla bulan hazine avukatlarý ise, karara itiraz ederek temyize götürdü. Dosyanýn halen Yargýtay aþamasýnda bulunduðu belirtildi.
    Haberi biliyordum da burayý bilmiyordum, ilginç mi desem baþka biþe mi bilmiyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    41

e isin icinde ab yalakaligi varya ondandir. baska dicek biseyde bulamiyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)