Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 130 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mehmet Yılmaz

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Mehmet Yılmaz

Mehmet Yılmaz'ı hepimiz biliyoruz yine de bir öz geçmiş

Mehmet Hilmi Yılmaz 22 Mayıs 1979 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğmuştur. Trabzonspor'da forma giyen Trabzonlu futbolcu. 2005-2006 sezonunda Denizlispor'da kiralık oynayan futbolcu bu sezon başında Trabzonspor'a geri döndü. Sonra Ankaraspor takımına transfer oldu. Forvet mevkiisinde görev alan futbolcu Daha önceleri de Çanakkale Dardanelspor, Altay, Trabzonspor, Samsunspor, Ankaraspor takımlarının da formalarını giydi. 1 sezon Ankaragücü'nde oynayan Mehmet Yılmaz, 2009-10 Sezonunun başında Eskişehirspor'a transfer olmuştur.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    antagonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mehmet Yılmaz 30 yaşındaymış.

Orhan Aydın
    Ziyaretçi

ben seviyorum sene başında keşke alınsaydı

Kadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Severim Mehmet Yılmaz'ı. Kupa finalinde Gençlerbirliği'ne attığı o harika gol..

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Bir Fenerli Elvir Boliç'i sevemedim, bir de Mehmet Yılmaz'ı.

Ama bizde oynarken Denizlispor'a 86. dakikada attığı golü unutamam.
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Mehmet Yılmaz'ı aşırı severim bizdeyken ve bizden gittikten sonra hep takipçisiyim.. Gençlerbirliğine attığı o gol hafızamdan silinmez. Hatta o Golü taklit ederken yatağı kırmıştım

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Futbol hayatındaki en önemli şey Fatihle beraber oynamak olmalı..
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Nereden
    İzmir

"En iyi Türk futbolcu Fatih"

Eskişehir'de röportajlarımız devam ediyor. Volkan Yaman'ın ardından konuğumuz Mehmet Yılmaz. Süper Lig'in en deneyimli golcülerinden olan Mehmet, Eskişehirspor'da çok kaliteli forvetlerle birlikte Es-Es'in eski şanlı günlerine dönmesi için mücadele veriyor. 11. takımında başarıyı kovalayan golcü oyuncu, Eskişehirspor'da farklı bir göreve soyunmuş durumda. Rıza Çalımbay'ın ağırlıklı olarak orta sahanın solunda görev verdiği deneyimli oyuncu, Eskişehirspor'un potansiyelinin farkında olduğunu ve bu kadro ile hedeflenen başarıla ulaşmanın hayal olmadığının altını çizdi.

Editörümüz Hilmi Sever'in, Mehmet Yılmaz ile gerçekleştirdiği röportajla sizleri baş başa bırakıyoruz...

-Galatasaray maçıyla ilgili neler düşünüyorsun?

"Çok zor bir maç olacak. İlk yarım saatin önemli olduğunu düşünüyorum, bu zamanı atlatırsak Ali Sami Yen'den rahat bir şekilde puanla döneceğimizi düşünüyorum. Bol pozisyonlu, heyecan düzeyi yüksek ve gollü bir maç olacağını düşünüyorum."

-Galatasaray savunmasının en zayıf yönü olduğu söyeniyor...

"Ben bu yorumlara katılmıyorum. Galatasaray çok iyi oyunculardan kurluu bir takım ve tüm savunma oyuncuları da A Milli Takım'da başarıyla forma giyiyor."

-Eskişehirspor'da ortam nasıl? Sezona sen de Eskişehirspor da iyi bir başlangıç yaptı...

"Takımın ortamı çok güzel, iyi bir ekip haline geldik. Sezona çok iyi başladık, namağlup olarak yolumuza devam ediyoruz. Zor maçlar oynadık, içerideki maçlarımızı kazandık, deplasmanlardan da beraberliklerle döndük. Tabii ki sezonun başları her zaman zor olur, ligin oturması 8., 9. haftadan sonrasını bulur, tabloda aşağı-yukarı ortaya çıkar. Yıllardır Süper Lig'de oynadığım için artık bunları daha rahat öngörebiliyorum. Ligde iyi takımlar var, bu sene oynadığımız tüm takımlar kaliteli kadrolar oluşturmuşlar. Ama biz de bu ligin en iyi takımlarının başında geliyoruz. Bu sezon çetin bir lig olacak."

EN İYİ FORVETLER BİZDE

-Eskişehirspor bu sezon neler yapabilir?

"Sezona iyi başladık, lige iyi başlamak havayı yakalamak çok önemlidir. İnşallah bu sezonun iyi geçeceğini düşünüyorum, buna da gücümüz var."

-Çok kaliteli forvetler ile birlikte Eskişehirspor'da oynuyorsun. Bu kadar forvet ile birlikte oynamak takımı nasıl etkiliyor?

"Şu anda Türkiye'deki en iyi forvetler bizde. Büyük takımlarda da yetenekli isimler var ama tartışmasız Anadolu takımları içerisinde en iyi forvetler bizde. Sahaya çıktığımda sağıma-soluma bakıyorum hep isim ve iyi futbolcular. Yıldız olmalarının yanı sıra takıma katkı sağlayan isimler. İnşallah çok daha iyi olacak."

-Mehmet Yılmaz gittiği takımlarda bir türlü istikrarı yakalayamadı görüşü var. Buna katılıyor musun?

"Trabzonspor'da 4,5 yıl oynadım, çok iyi dönemlerim oldu. Ama futbol inişli-çıkışlı her zaman üst seviyede kalamıyorsunuz. O zaman gençliğimiz vardı, durum farklıydı. Şu an yaşım 30, futbol için en verimli çağlardan bir tanesindeyim. O zaman yalnızca santrafor oynuyordum, şu an orta sahanın sağı, solu, forvet arkası her bölgede görev yapıyorum. Büyük takımlarda oynamak çok başka bir duygu, bu benim için büyük tecrübe oldu. Bazı yerlerde benim hatam, bazı yerlerde şanssızlık devreye girdi. Futbolda istediğin kadar yetenekli ol, bazen istediklerin olmuyor. Belki de o şans benim yanımda yoktu.

Trabzonspor'dan ayrılma sebebim yalnızca kendimle ilgili. 4,5 yıl Trabzonspor'da oynadıktan sonra bir yenilik istedim, o yeniliğin de bana çok iyi geldiğini düşünüyorum."

"İSTESEYDİM ŞU AN TRABZONSPOR'DA 9. YILIM OLURDU"

-Mehmet Yılmaz, Trabzonspor'un ağırlığını kaldıramadı yönünde de eleştiriler vardı...

"Trabzonspor'un ağırlığını kaldıramasaydım o formayı 4,5 yıl giymezdim. Hele bir de Türk santrafor olarak hiç şansınız olmazdı. Ben aslen de Trabzonluyum, bana yenilik lazım olduğu için Trabzonspor'dan ayrıldım yoksa hala Trabzonspor forması giyiyor olurdum. Hiçbir hoca ile hiçbir yönetici ile sorunum olmadı. Tamamen profesyonel bir hayat yaşıyorum, oynayıp oynamamayı da hiçbir zaman sorun haline getirmedim. Kalmak isteseydim, şu ana kadar Trabzonspor'da kalırdım, Trabzonspor'da 9. yılım olurdu."

-Trabzonspor kendi evlatlarına karşı vefasız mı?

"Benim Trabzonspor'dan ayrılma sebeplerimden bir tanesi de bu. Bizim dönememizde Fatih, Gökdeniz gibi birçok Trabzonsporlu oyuncu kadrodaydı, zaten başarıların geldiği dönem de buydu. Fenerbahçe'den sonra şampiyonluğu kıl payı kaçırdığımız, 11'de 11 galibiyet ile tarihe geçtiğimiz, iki tane Türkiye Kupası'nın alındığı en iyi dönemlerden birinde Trabzonspor'da oynadım. İyi dönemlerde en iyi sensin, biraz bocalayınca senden kötüsü yok."

"TRABZONSPOR KENDİ EVLATLARINA DAHA FAZLA SAHİP ÇIKMALI"

-Peki Trabzonspor'un başarıya ulaşması için takımda illa ki Trabzonlu oyuncuların ağırlıkta mı olması lazım?

"Bunu böyle değerlendirmemek gerekir. Ama Trabzonspor'da, Trabzonlu oyuncuların da olması lazım. Şu an görüyoruz ki çok fazla Trabzonlu oyuncu yok. Bizim zamanımızda başarı vardı, o başarı yavaş yavaş azalmaya başladı. Trabzonspor kendi evlatlarına daha çok sahip çıksaydı, çok daha farklı şeyler olabilirdi. Ben bunu kendi adıma söylemiyorum, gelecek nesiller için de söylüyorum. Çok yetenekli alt yapıdan gelen kardeşlerim var, bunların elinden tutulması gerekiyor. Şu an kadroda olan Tayfun'a da destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum."

-Tayfun'un da Trabzonspor'da işler kötü gidince yoğun protesto alan ve ıslıklanan isimlerin başında geldiğini görüyoruz...

"Bunlar yanlış şeyler, ne olursa olsun bir futbolcuyu ıslıklamak hiç hoş değil. Bir forma ve takım için mücadele ediyorsun, bir de Trabzonlu olduğun zaman daha farklı bir baskı üzerinde oluyor. O baskıyla sahaya çıkıyorsun, performansının belki de yüzde 50'siyle mücadele ediyorsun. Dışarıdan gelen bir futbolcu için bunlar geçerli değil. Evinde, sokakta herkesden eleştiri alıyorsun. Trabzonspor'da futbol çok farklı anlamlar içeriyor. Futboldan inanılmaz bir beklenti var, binin üzerinde amatör takım var. Yılların vermiş olduğu şampiyonluk özleminin de bu baskı da payı büyük."

-Trabzonspor bu kadrosuyla başarılı olabilir mi?

"Şu anki görüntüyle bana bu zor geliyor. Büyük takımlar için iyi başlamak çok önemli. Trabzonspor, Sivas galibiyetiyle sezona iyi girdi ancak ardından üst üste gelen kötü sonuçlar, Avrupa'ya erken veda ile bir çöküş dönemine girdiler. Son maçlarda gelen galibiyetlerle biraz moral buldular. Şampiyonluk zor ama Trabzonspor'un durumunu toparlayacak kadrosu var. Trabzonspor'un zamana ihtiyacı var."

"TÜRKİYE'NİN EN İYİSİ FATİH TEKKE"

-Şu an Trabzonspor'da olsaydın, ilk 11'de rahat bir şekilde forma giyebileceğini düşünüyor musun?

"Tabii ki düşünüyorum. Ben o zaman en iyi kadroda oynuyordum. Fatih Tekke ile 4 yıl yan yana çift santrafor olarak oynadım. Fatih Tekke'nin ne kadar kaliteli bir oyuncu olduğunu anlatmaya gerek yok ve hiç de zorluk çekmedim."

-Trabzonspor taraftarının Fatih Tekke aşkı konusunda ne düşünüyorsun?

"Fatih Tekke'yi tartışmaya gerek yok. Bana göre Türkiye'nin en iyi futbolcusu, yurt dışında oynayanlar da dahil. Trabzonspor'da oynayacak bir oyuncu varsa o da Fatih Tekke'dir. Dört yıl bu adamla yan yana oynadım, inanılmaz özellikleri var, komple bir futbolcu. Liderlik vasfı, sol ayak, sağ ayak, kafa, zamanlama, top saklama ve çalım. Müthiş bir futbolcu."

-Trabzonspor'a Ocak'ta transfer olacağı konuşuluyor. Eski havasını bulabilir mi?

"Yetenek her zaman yetenektir, kaybolmaz. Fatih çabuk uyum sağlar."

-Gökhan Ünal ve Umut Bulut ile ilgili ne düşünüyorsun?

"İkisi de iyi futbolcu ama çok üzerlerine gidiliyor. Bunlar yanlış şeyler. Aynı mevkii de oynuyoruz, orada oynadığım için oranın yapısını da biliyorum, neler düşünebildiklerini tahmin ediyorum. İşleri gerçekten zor, taraftarın bu iki isme sahip çıkması gerekiyor."

sporx.com

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    Eduardo Galeano

Erbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben çok ümitliydim ama olmadı maalesef. Genç yaşta iyiydi ama geliştiremedi kendini. Bazen çok teknik hareketler yapıyordu. 2004-2005 sezonunun ikinci yarısından sonra forma şansı bulmakta çok zorlandı. bjk'ye 1-0 yenildiğimiz maçta,(Tayfur kafayla atmıştı) Şenol Güneş'in maçın sonlarına doğru O'nu oyuna sokmak istemesine rağmen oyuna girmediği dedikoduları vardı.

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

arimseli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzon şehrinin kıyımına uğrayan kurbanlardan biri olarak biliyoruz kendisini...

Mehmet'e başarılar diliyoruz...

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bizden ayrıldıktan sonra hep takip ettiğim oyunculardandı.

Trabzonu her gittiği yerde başarı ile temsil eden adam gibi adamlardan.Başarılar Mehmet.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

irfanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Ha Umut, ha Mehmet .

ugurTS1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

düğününde trabzonspor dan hiç kimsenın olmayışı....
    İstanbul Yalakası Degil Memleket Sevdalısıyız...! бордовый-голубой
    Ана Ивановић-VEFASPOR-Maria Yuryevna Sharapova......ARsHAVİn'Lİ...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

İsabetli olmuş başlık.

Onun o mücadeleci oyun anlayışını hep sevdim.

Öz be özevladımızdır.

Gittiği her takımda adam gibi adam tabirine yakışacak beyefendiliğiyle futbolculuğunu icra etmiştir.

Etmeyede devam ediyor.

O da sistemin,kargaşanın,takım olamamanın,hatalı işlerin,hatalı olanların hataları yüzünden ekmeğini başka takımlarda arayanlardan..

Yolu her daim açık olsun..

İzlendiğini bil Mehmet Yılmaz.

Kasım Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Biraz ağır kalıyordu ama yine de çok iyiydi Mehmet Yılmaz..
    Bitiriciliği, oyunu okuyuşu, hava hakimiyeti bakımında hem Umut'tan hem de Gökhan'dan daha yetenekliydi bence..
    Gidişine çok üzülmüştüm..
    Ben onu Gençler'e Türkiye Kupası'nda attığı vole ile hatırlyacağım..
    Umarım Es-Es'te başarılı olur..

ugurTS1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı Atılay61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayfun Cora vardı düğünde İbrahim Ege'de ben bizzat düğününde vardım

Takımın katılamamasının nedeni de takım sezon başı kampındaydı ve dönemin yönetimi izin vermemişti sanırsam
    yonetımden kımse yoktu heralde cok kırıldıgını solylemıstı...
    İstanbul Yalakası Degil Memleket Sevdalısıyız...! бордовый-голубой
    Ана Ивановић-VEFASPOR-Maria Yuryevna Sharapova......ARsHAVİn'Lİ...

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir Fenerli Elvir Boliç'i sevemedim, bir de Mehmet Yılmaz'ı.

Ama bizde oynarken Denizlispor'a 86. dakikada attığı golü unutamam.
    Stadyum'da o streste o golü yaşasan M.Yılmaz'ı çok severdin
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Nereden
    İzmir

Alıntı Mollasalihoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stadyum'da o streste o golü yaşasan M.Yılmaz'ı çok severdin
    Hiç sanmıyorum.
    Mehmet'i sevmemek için kıstasım o gol değildi ki, canlı izleseydim seveyim.

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ilhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç sanmıyorum.
    Mehmet'i sevmemek için kıstasım o gol değildi ki, canlı izleseydim seveyim.
    O golü atanı severim attırandan ötürü.. ( Net değil ama Fatih ya da gökdeniz soldan çok güzel kesmişti )
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Mira_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Taraftar ona her yüklendiğinde içim acıyordu vallahi.Ayrı severim Mehmet'i.(Oflu olmasının sevmemde bir katkısı yok.)
    Ne yalan söyliyeyim o gol attıkça Trabzonsporum atmış gibi seviniyorum.
    Eskişehirsporda sevdiğim bir kulüp.İnşallah başarılı olur.
    Sadece Şenol Güneş,bir tek Şenol Güneş

Nereden
    İstanbul

3-1'lik kupa finalinde Gençlerbirliğine attığı golü unutamam.
    I am titanium

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sevdiğim bir futbolcu idi.
    Sadettin Saran'dan transfer etmiştik.
    Başarılar dilerim....
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Nereden
    İzmir

Alıntı Mollasalihoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O golü atanı severim attırandan ötürü.. ( Net değil ama Fatih ya da gökdeniz soldan çok güzel kesmişti )
    Gökdeniz'di.

“Ben basit bir '
    Eduardo Galeano

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tatil zamanlarında görüyorum hep Mehmet'i.Bizim burda arkadaşı oturuyor ve sık sık buralardaBir defa konuşma fırsatım oldu.Çok sıcakkanlıBizdeyken pek beğenmesemde gittiğinden beri takip ediyorum.
    -1461 TRABZON-

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)