Sayfa 15 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci ... 5 13 14 15 16 SonuncuSonuncu
Toplam 377 adet sonuctan sayfa basi 351 ile 375 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diğer Avrupa Ligleri

Osman Seran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırıkkale

Rijeka bu haftada kazandı. 45 puan ile lider ve Dinamo ile arasında 9 puan fark var. Bakalım nereye kadar götürebilecekler.

Nereden
    Kırıkkale

Saat 17:00 da Dinamo Zagreb - Rijeka maçı var. Rijeka ligde toplam 30 maçtır kaybetmiyor. En son geçen sezon da Dinamo Zagreb'e mağlup olmuşlardı. Arada 6 puan fark var ve lider Rijeka. Dinamo Zagreb son 11 yılın şampiyonu. Sezonun ilk maçında Rijeka - Dinamo Zagreb'i 5-2 mağlup etmişti. Bu skor Rijeka'nın Dinamo'ya karşı en farklı galibiyeti. Rijeka ilk kez şampiyonluğa bu kadar yakın.

- Maç 1-1 sona erdi. Rijeka son dakikalarda golü kaçırsa da, deplasmanda beraberlik iyi skor.
    Konu Osman Seran tarafından (03.12.2016 Saat 19:15 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Kırıkkale

Yunanistan Süper Ligi'nde bu sezonun sürpriz takımı Skoda Xanti. 2017 yılı ile kuruluşunun 50.yıl dönümü. ligde 9 galibiyet ve 5 beraberlik ile 32 puanla dördüncü sıradalar. Geçen sezon sonunda ligi 33 puanla tamamladılar. 1989-1990 sezonunda ilk kez çıktıkları Yunanistan Süper Ligi'nde, üst üste geçirdiği 28. sezon. En büyük başarıları ise Avrupa ligi elemelerine katılmak.

Petrushka61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Osman Seran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yunanistan Süper Ligi'nde bu sezonun sürpriz takımı Skoda Xanti. 2017 yılı ile kuruluşunun 50.yıl dönümü. ligde 9 galibiyet ve 5 beraberlik ile 32 puanla dördüncü sıradalar. Geçen sezon sonunda ligi 33 puanla tamamladılar. 1989-1990 sezonunda ilk kez çıktıkları Yunanistan Süper Ligi'nde, üst üste geçirdiği 28. sezon. En büyük başarıları ise Avrupa ligi elemelerine katılmak.
    Altyapısında oynayan birçok Türk oyuncu var diye duydum. Zaten İskeçe Türk bölgesi ( xanthi = iskeçe ) 5-6 seneye kadrolarında bu tür oyuncuları görebiliriz. Zaten Skoda'nın ne kadar daha sponsor kalacağı meçhul.
    TRABZONSPOR - HC AK BARS KAZAN

Nereden
    Kırıkkale

Saat 17.00'de CSKA Moscow - Spartak Moscow maçı var. CSKA 50 puanda ve Spartak 57 puanla lider. Spartak kazanırsa alınacak 3

puan matematiksel anlamda Spartak'a büyük avantaj sağlar. Bitime 5 hafta var. Uzun bir aradan sonra şampiyon olabilirler...

Nereden
    Kırıkkale

Şu anda oynanan Excelsior-Feyenoord maçını Feyenoord kazanırsa, bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan edecek. Ajax kaybederse yine şampiyon. Kendilerinden bu performansı beklemiyordum. Geçen sezon Hollanda kupası, bu sezon şampiyonluk.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UğurB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Bu Hollanda ligi enterasan bir lig. Son hafta hersey olabilir...
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Nereden
    Kırıkkale

Bir mucize olmazsa Feyenoord 45 dakika sonra, hak ettiği gibi Eredivisie 2016-17 sezonu şampiyonu.

Giallorossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Ve Feyenoord 18 sene sonra sampiyon oldu. Tebrikler bu sezon fazlasiyla hakettiler
    .

Francesco
    Totti

Nereden
    Kırıkkale

Son şampiyon Feyenoord ligde 4'de 4 yaparak başladı. Son derece isabetli ve kaliteli bir transfer dönemi geçirdi. Ajax ve PSV geçen sezona göre güç kaybettiler. İki takımda Avrupa'ya veda etti.

Van Bronckhorst kariyerinin ikinci senesinde Feyenoord'u şampiyon yapmayı başardı. Feyenoord aynı teknik adam ile devam edip doğru transfer hamleleri yaparsa, PSV ve Ajax gibi şampiyonluk serisi yakalayabilir. Van Bronckhorst'u birkaç sene sonra Avrupa'nın büyük takımlarında görmek sürpriz olmaz.

6Şafak Aydın1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

abi bos kaleye atamayan santrforu direk cikaracaksin atamayacak belli bütün ataklar heba olacak olduda. yedek santrforun maciydi ama degistirmedi maregayi. al sana marega.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Nereden
    Kırıkkale

Rusya ligi'nde kış arasına girildi.

İşler bu sezon Zenit için hiç iyi gitmedi. Lucescu'dan sonra Mancini'yi getirdiler. Villas-boas ve Lucesku'ya verilmeyen bütçe Mancini'ye verildi. Gelin görün ki liderin arkasından 8 puanla kış arasına girdiler. İkinci yarı fikstürü hiç kolay değil ve Avrupa Ligi'nde devam ediyorlar. Zenit son üç sezon lige iyi başlayıp, Kasım ayının gelmesiyle birlikte puan kayıplarına başlıyor. Kışın gelmesiyle birlikte neden ligi kaybettiğine bir türlü anlam veremiyorum.

L. Moscow ikinci yarı geçen sezon Spartak Moskow'un yapabildiğini yaparsa şampiyonluğu şaşırtmaz. Zenit'in 90 milyon euro harcadığı, Spartak'ın ise geçen sezon şampiyon kadroyu koruduğu sezonda sadece 4 milyon milyon euro harcayarak 8 puanlar farkla lider bitirdiler. Kalan maçlarda başarılar diliyorum. Hakikaten çok ilginç.

Kış arasının ardından sonra lig 2 Mart'ta başlayacak. İlk maçlar;

CSKA Moscow - Ural
    Zenit St. PetersburgAmkar
    Krasnodar Rostov
    FK Ufa Dinamo Moscow
    Lokomotiv Moscow Spartak Moscow

Nereden
    Kırıkkale

Super League Greece'de bu sezon az rastlanılan bir rekabet var. 4 takım AEK, Paok, Olympiakos, Atromitos şimdiden farkı açmış durumda. Olympiakos Besnik Hasi'den sonra Lemonis'i getirdikten sonra toparlandı. Maalesef bu sezon tekrar şampiyon olacaklar.

Küme düşürülen AEK kısa sürede güçlü döndü. Kupada son iki sezon final oynayıp birini kazandılar. Geçen sezon 2.ligde Aris'in dönmemesi benim için sürpriz olmuştu. Bu sezon 1.sıradalar. Geçen sezon ki puan kayıplarını bu sezon tekrar yapmayacaklardır. Aris'in tekrar gelmesi rekabet açısından lige daha fazla renk katar. Ancak Olympiakos hegemonyasını yıkmak çok zor.

Courage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Son post Yunanistan ligi ile ilgili bende ondan yazayım. AEK ve PAOK sıralı şampiyonluklarından sonra sanırım Olympiakos kaldığı yerden devam edecek yine de belli olmaz ama gidişat o.

Fakat eskisi gibi domine edebileceklerini sanmıyorum yıllarca. Güçlü kadrosu , taraftar gücü ve yakın zaman tarihi başarısı (namağlup ve max.galibiyetle kazanılan şampiyonluk) ile PAOK-Olympiakos arasında gider gelir bu lig.
    Konu Courage tarafından (13.02.2020 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.
    Hominem te memento... - Sadece bir insan olduğunu unutma...-

StopMatchFixing.Com

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Eeeeeeyyy Ajax sen kimsin ya? Sen kimsin terbiyesiz takım. 80 dakika içinde rakibe 12 gol atmak nedir?
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Almanya

burasi türkisch.

Are you not entertained?

Nereden
    Almanya

Tkvim.jpg

kaynak https://tr.wikipedia.org/wiki/2022-2...mpiyonlar_Ligi
    ----
    Kura tarihleri
    Birinci eleme turu 14 Haziran 2022
    Ikinci eleme turu 15 Haziran 2022
    Ücüncü eleme turu 18 Temmuz 2022

Play off kurasi 2 Agustos 2022

kaynak https://de.wikipedia.org/wiki/UEFA_Champions_League_2022/23

---
    Bu senenin videolu playoff kurasi
    https://de.uefa.com/uefachampionslea.../2022/2001307/
    Konu 6Şafak Aydın1 tarafından (19.02.2022 Saat 12:46 ) değiştirilmiştir.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Nereden
    Almanya

Pilzeni istermisin derseler isterim derim. Cekyadan gelecekse Pilzen gelsin.
    Konu 6Şafak Aydın1 tarafından (26.02.2022 Saat 21:07 ) değiştirilmiştir.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Nereden
    Almanya

burasi türkisch.

Are you not entertained?

Nereden
    Almanya

Ludogorets, Pilzen, Sheriff. Bunlara yesil isik yaktim izlediklerim arasinda. Temposu böyle biraz düsük olsun eyvallah.
    Bodo, Kopenhagen, Malmö, Olimpiakos bunlar dursun hele.
    Konu 6Şafak Aydın1 tarafından (13.03.2022 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.
    burasi türkisch.

Are you not entertained?

Cezalı Üye
    Nereden
    Sinop

https://www.transfermarkt.com.tr/mar...r/29618/plus/1
    şu günlerde polonya futbolunda tarih yazan bir tarih öğretmeni var o isim marek papszun. polonya 3. ligindeyken başına geçtiği ve 2016'dan beri çalıştırdığı rakow czestochowa takımı bu sene polonya’nın en üst ligi ekstraklasa'da şampiyonluğa oynuyor+

marek papszun lowicz beşeri bilimler üniversitesi tarih bölümü mezunu. bölümünden mezun olduktan sonra beden eğitimi öğretmenliği üzerine lisansüstü eğitimini tamamlamış.

eğitimini tamamlarken ilk çalıştığı yerel amatör kulüp zabkovia zabki’deyken geçimini sağlamak için antrepo bekçiliği, antreman tesislerinin çim bakımcılığı, mental antenörlük, beden eğitimi ve tarih öğretmenliği gibi birçok işte çalışmış.

marek papszun'un bir beden eğitimi öğretmeninden iyi bir antrenör yeteneğine dönüştüğü yer sonraki takımı legionovia’ydı. antrenmanlarda alışılmadık şeyler yapmasıyla ünlenmiş futbolcular arasında. ilk öğrencilerinden lukasz kominiak’ın onun hakkında söyledikleri çok ilginç

“her zaman oyun stilini en başından itibaren empoze etmek ister. 3. ligde bile her rakip için haftalık mikro döngüler hazırlardı. kulüp personeli bile haftaya karşılaşacağımız rakipler hakkında her şeyi bilirdi+

çarşamba veya perşembe günü bir sonraki maç için bir oyun ve taktik derslerimiz vardı. kadroyu değiştirmedik, hep 3-5-2 oldu ama bireysel oyuncuların görevleri farklıydı. oyunla ilgili vizyonu çok spesifikti, şansa veya oyuncuların fantezisine çok az şey bıraktı.

“biri beklentilerini hemen karşılamadıysa, 3. ligde olmasına rağmen on beş yirmi dakika sonra onu oyundan çıkaracak kadar vicdansızdı.”

marek papszun raków'da her maç için 140 farklı korner ve serbest vuruş çalışması yaptırıp futbolcuların kafasında oluşması için duvara a4 kağıtları yapıştırmış. bu çalışmaları yaptıran ayrıca bir antrenörleri var takımda. bir diğer oyuncusu musiolek’in onun hakkında söyledikleri.

“yenilenme antrenmanı, zihinsel eğitim, diyet benimle bunun hakkında konuşmak için çok zaman harcadı. hafta boyunca, ceza sahası içinde hareket etme konusunda lech poznan maçının bir analizini yaptık. koç defalarca defans oyuncularının arkasına saklanmam gerektiğini vurguladı”.

“basit bir şeydi ve gerçekten de - lewczuk'un arkasına saklandım, topa yükseldim gol attım onun arkasında olduğumu bile bilmiyordu. bazen bana sahada farklı davranmam gerekiyormuş gibi geliyor ve sonra koçun yine haklı olduğu ortaya çıkıyor. harika bir uzman, işini biliyor.”

marek papszun; ”oyuncuların bilinçli kararlar vermesi anahtardır. rakibinizin kalesine ne kadar yakınsanız, hareket etmek için o kadar özgürsünüz. üçüncü bölgede oyuncular daha çok karar veriyor, farkı yaratmaları, bire bir oynamaları, oyunu hızlandırmaları gerekiyor.”

“bir antrenörün futbolun değişkenliklerine uyum sağlaması gerekliliğine inanıyorum. 10 yıl öncesini yaşayamazsınız. taktiklerin değişmesi gibi. değişikliklere ayak uydurmanız gençlerle iletişim kurabilmeniz gerekiyor. ve bunlar 15 yıl önceki yaşıtlarından farklı çocuklar.”

“güçlü olduğumuz şey planlama ve iş organizasyonudur. kadronuzda 20 kişi varsa onu iyi yönetmeniz gerekiyor. bu benim için büyüyen bir meydan okuma. birçok uzmanlığa aşina olmanız gerekir.”

röportajında oyun zekası ve mantalitesini bu sözlerle anlatıyor marek papszun ve ekliyor:
    “işçi sınıfı bir aileden geliyorum. annem depo işçisiydi ve babam pollena fabrikasında aparat işçisiysi. küçük yaşlardan itibaren birden fazla işte çalışmam gerektiği öğretildi.”

“ailemin her zaman ücretli bir işi vardı ve ben de onlara yardım ediyordum. her zaman iki işim vardı, işimi iyi organize etmeyi öğrendim. özellikle antrepo bekçisi, greenkeeper, mental trainer işlerde çalışmak zorunda kaldım. ve bu bana bir avantaj sağladı”

“dürüst olmam gerekirse, bazen 8 saat sonra işi biten insanlara imreniyorum. her zaman 12 saat gerideyim gibi hissediyorum. geçmişte olduğumdan çok daha mutluyum.”

rakow czestochowa sadece 5 yıl önce 3. ligde mücadele eden bir takımken kulübe polonya kupası’nı kazandırıp şampiyonluğa oynatan bir takım haline getirebilmek gerçekten inanılmaz. marek papszun’un ismi polonya milli takımı için konuşulmaya başladı. yeni bir nevio scala doğuyor.
    Konu jpositve tarafından (12.07.2022 Saat 22:57 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ajax - Feyenoord maçı olaylar sebebiyle tatil edildi. Sonrasındaki kararları merak ediyorum.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Muhamm3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Waalwijk-Ajax maçında Waalwijk kalecisi aldığı darbeyle yere yığılmış. Durumu ciddi olduğu söyleniyor. Umarım iyidir.

https://twitter.com/ajansspor/status...svUjkeLxA&s=19

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)