Sayfa 14 Toplam 16 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 12 13 14 15 16 SonuncuSonuncu
Toplam 377 adet sonuctan sayfa basi 326 ile 350 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diğer Avrupa Ligleri

Süleyman50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir

UEFA'dan Hajduk'a ağır ceza..

UEFA Hırvatistan'ın Hajduk takımına, Beşiktaş'ın rakibi İngiltere'nin Stoke City takımı ile 4 Ağustosta oynanan UEFA Avrupa Ligi ön eleme karşılaşması sırasında çıkan olaylar nedeniyle 15 bin avro para cezası verdi..

UEFA tarafından yapılan açıklamada, Hırvatistan'ın Split kentindeki Poljud Stadyumu'nda 4 Ağustosta oynanan maçta da ev sahibi taraftarların sahaya patlayıcı ve yanıcı madde atıp, olay çıkarması nedeniyle Hajduk Kulübü'ne 50 bin avro daha ceza verdiği belirtildi.

Hajduk Kulübü, ''Torcida'' adlı taraftar grubunun geçen yıl da Avrupa Kupası karşılaşmalarında çıkardığı olaylar nedeniyle, 100 bin avro civarında UEFA'ya ceza ödemek zorunda kalmıştı.
    TrabzonSporlu olmak ayrıcalıktır...

Nereden
    Nevşehir

-EREDİVİSİE'DE 8. HAFTA PROGRAMI-
    30 Eylül Cuma: Heracles Almelo - De Graafschap.
    1 Ekim Cumartesi: FC Utrecht - RKC Waalwijk, Vitesse - sc Heerenveen, Roda JC Kerkrade - NAC Breda.
    2 Ekim Pazar: VVV-Venlo - AZ Alkmaar, FC Twente – Excelsior, FC Groningen – Ajax, Feyenoord - ADO Den Haag, NEC Nijmegen -PSV.

Nereden
    Nevşehir

Topuklu golcü trafik kurbanı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin 21 yaşındaki orta saha oyuncusu Awana Diab, geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını yitirdi.

Sosyal paylaşım sitesi Youtube’da, topukla attığı penaltı golüyle bir anda herkesin dikkatini çeken genç oyuncunun ölümü, herkesi yasa boğdu.

Norveç’te ise şu an durumu iyi olan Brann Bergen’in orta saha oyuncusu Carl-Erik Torp, Sogndal maçında kalp krizi geçirdi.

Lazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

http://www.youtube.com/watch?v=lTMFxMylAQw

suna bi bakin. Bu aksam hollanda kupasinda oldu.

kaleciye uctu adam.kaLECI SON anda fark etti sonra agzinin payini verdi.
    hakem kirmizi verdi kaleciye. az antrenorude takimi sahadan cekti. 36. dakkada mac bitti )

Vkgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ajax 5-1 önde. frankdeboer(teknikadam) o bir golü nasıl yersiniz diye 2 dakika fırçaladı topçularını
    Önce TRABZONSPOR

Emre Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

Superclasico karşılaşmasının rövanş maçı (Brezilya-Arjantin) Estadio Centario'da yaşanan elektrik problemi nedeniyle ertelendi.

Emre Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

Rodriguez'in menajeri Bruno Capreggiani, oyuncusunun Juventus'un kapısından döndüğünü ve takımdan yakın zamanda ayrılabileceğini açıkladı.

Semih Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

İsrail'in 3. liginden..

YOU'LL NEVER WALK ALONE
    OKlahoma City Thunder

Hüseyin Başoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Semih Aydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsrail'in 3. liginden..

evlat acısı

Nereden
    Almanya

Razgrad hem ligde hem de avrupa'da çok iyi gidiyor...sol bekleri tam bizlik...
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Trabzonspor Kongre Üyesi
    DNA-TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

http://www.ajansspor.com/video/v/201...bir_depar.html
    çok fena bir koşu ve kazanımı

Trabzonspor Kongre Üyesi
    DNA-TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

AEK'nın yeni stadı Ayasofya!
    Yunanistan 2. Ligi'nde mücadele eden AEK takımı, yeni stadının tanıtımını geçtiğimiz günlerde yaptı...
    08 Kasım 2013 | 09:03
    Yunanistan'ın en köklü kulüplerinden biri olan AEK Atina, eski parlak günlerine yeni açılacak stadıyla dönmeyi hedefliyor. Oldukça ilginç bir mimariye sahip olan ve adı da Aya Sofya olan stadın ilginç hikayesini Vatan Gazetesi Yazarı Mutlu Tönbekici yazdı.

İşte o yazı:

Bizans surları içinde bir AEK Stadı

Nicedir en (belki de tek) eğlenceli komşumuz Yunanistan’dan haber vermemiştim. Zavallılar krizle, faşistlerle ve Türk turistlerle boğuşurken iyi haberler vermek pek mümkün olmuyordu.

Futbolla ilgilenenler AEK futbol takımını biliyordur mutlaka. İstanbul ve Anadolu’dan gelen Rumların 1924 yılında Atina’da kurdukları bir kulüp. AEK’in açılımı da zaten “İstanbul Spor Kulübü”. (Athlitiki Enosis Konstaninoupoleos). Kulübün bayrağı Bizans bayrağı ile aynı: Sarı üzerine çift başlı siyah bir kartal. Renkleri de aynı şekilde sarı siyah. (Tesadüfe bakın ki İstanbulspor’un da öyledir)

Yunan 1. liginde 11 kere şampiyon olan AEK, düzenli olarak UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Liginde de oynadı. Bir zamanlar Yunanistan’ın en başarılı kulüplerinden biriyken 2012-2013 sezonundan sonra küme düştü. Aynı zamanda iflas etti. Yılların kötü yönetimi sonucu biriken devasa borçları silinsin diye de 3. ligde oynamaya karar verdi. Şimdiki statüsü “amatör”.

Stadyumları ise Nea Filadelfeia yani “Yeni Filadelfiya” semtinde idi. Bu Filadelfiya Amerika’daki değil Türkiye’deki Filadelfiya’dan ötürü. Manisa Alaşehir’de eski bir antik şehir. Bizans’ın son dönemine kadar önemini yitirmemiş bir şehir ve kale. Stad için “idi” diyorum çünkü depremden zarar gördü, eski ve yetersiz diye 2003 yılında yıkıldı. Ve o gündür bugündür yenisi de bir türlü yapılamadı. Takım, maçlarını Olimpiyat Stadında yapıyordu.

Karanlık günler, efsane takımlar için elbette ki sonsuza dek sürmez. Sonunda zengin bir Pontuslu, yani atalarının kökeni Doğu Karadeniz olan bir işadamı kulübün başkanı oldu ve takımını hem borçlarından hem 3. Ligden kurtarmak için kollarını sıvadı.

Önce ne yapılacak? Büyük bir stadyum elbette. Uzun uzun çalıştıktan sonra yeni stadın nasıl bir şey olacağını iki gün önce yapılan bir törenle nihayet açıkladılar. Aman ya Rabbim! Milliyetçi bir Türk için daha “korkunç”, daha “kan dondurucu” bir şey olamazdı herhalde.

Tek başına “ismi” yeter: Ayasofya! Evet aynen böyle! Efsanevi kiliselerini İstanbul’da bırakmak zorunda kaldılar ama bir stadyumda ruhunu yeniden yaşatacaklar!

Peki nasıl olacak Aya Sofia stadı? Bol bol İstanbul görüntülerinin, İstanbul şarkılarının (“İstanbul’a giden bir daha unutmaz” Stelios Kazancidis) kullanıldığı tanıtım filminden öğrendiklerimiz şunlar:

- 33 bin kişilik olacak.

- 2016’da bitecek.

- 65 milyon Euro’ya mal olacak.

- 30 kapılı olacak ama kapılarının numarası olmayacak onun yerine Anadolu’daki yaşayan veya antik Bizans şehir isimleri olacak. Efesos (Efes) Trapezounda (Trabzon) Aivali (Ayvalık) Prousas (Bursa) Nikomideias (İzmit)..

- Şimdi dikkat! Stadın şekli İstanbul surları gibi olacak. Elbette modern, stilize bir şekilde.

- Slogan da şu olacak: “Surlar bir daha asla düşmeyecek”
    Peh peh peeeeh... Nasıl?

Krize rağmen Atina Valiliği 20 milyon euro hibe kredi veriyor. Kulüp Başkanı Dimitris Melisanidis cebinden 10 milyon euro koyuyor. Tören sırasında Fener Rum Patriği Bartholomeos mesaj gönderdi, Patriklik 50 bin euro bağışta bulunacakmış.

Bizde Osmanlı takıntısı varsa, onlarda da Bizans takıntısı var. Yapacak bir şey yok... Ölmüş gitmiş devletlerden güç almaya çalışmak, bir hayali yaşatmak... Eğlenceli hatta diyelim öğretici de.. Fakat surla çevrili bir futbol sahası? İnsan sırıtmadan edemiyor.. Su dolu hendekler de olacak mı acaba?
    http://www.skorer.tv/video-izle/AEK-...fOreSL9UU.html

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

MLS'yi takip eden var mı?

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takip ediyorum demeyeyim ancak geceleri Sports Tv'de denk geliyorum ve izliyorum çoğu zaman. Futbol kalitesi fena değil bazen çok zevkli maçlar oluyor. Ancak amerikan futbolu sahasını kullanan bazı takımlar var görüntü olarak hiç hoş değil
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Samsun

Marcelo Bielsa Marsilya başkanının kendisini yalanlarla takımda tuttuğunu söyledi. Transfer döneminde istediği oyuncular alınmamış üzerine alınan bir oyuncunun ismini daha önce hiç duymamış Çok sevdiğim bir teknik adam Bielsa ve Fransa'dan ayrılmasına sevineceğim. Bir ara bizim radarımıza girmişti Bielsa.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

bordomavi1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Marcelo Bielsa Marsilya başkanının kendisini yalanlarla takımda tuttuğunu söyledi. Transfer döneminde istediği oyuncular alınmamış üzerine alınan bir oyuncunun ismini daha önce hiç duymamış Çok sevdiğim bir teknik adam Bielsa ve Fransa'dan ayrılmasına sevineceğim. Bir ara bizim radarımıza girmişti Bielsa.
    Bielsa düzenli olarak Vahid Hoca gibi sert açıklamalar yapıyormuş.

Berat Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu mesajı yeni görüyorum. Açık konuşmak gerekirse bu başlıkları yeni fark etmeye başladım. MLS'de inanılmaz keyifli maçlar oluyor. Özellikle Amerika'da futbolu sevdirmek için hücum futbol oynatılıyor. Defans diye bir şey yok. Bu da insana keyif veriyor. Bir de eski ünlü futbolcuları getirtiyorlar. İşi şova dökmüş durumda Amerika

Üst düzey olmasa da Seattle taraftarıyım. Yalnız Giovinco Toronto'ya gitti. Bir gözüm de Toronto'da artık
    Konu Berat Akçay tarafından (15.02.2015 Saat 02:03 ) değiştirilmiştir.

Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/report.gif (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..

slmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Şanlı Braga evinde 2-0 önde Josue 1 gol, 1 asist.
    Mustafa Yumlu.

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Enes yine 2 tane atmış,helal olsun çocuk.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Faruk BERBER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Enes Ünal takımını Vitesse karşısında 1-0 öne geçiren golü attı.
    Konu Faruk BERBER tarafından (25.09.2016 Saat 15:51 ) değiştirilmiştir.
    BordoMavi.Net - Erzurum - Ankara - Çanakkale - Trabzon

Nereden
    Samsun

Enes Ünal yine golünü attı ve maçın bitimine 14 dakika kala takımını 2-1 öne geçirdi. Bir kafa vuruşu ise direkten döndü.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Osman Seran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırıkkale

Feyenoord - NEC Nijmegen deplasmanında 1 - 0 geriden gelmesine rağmen, son dakikalarda attığı golle 2-1 yaptı. Hollanda liginde namağlup şuana kadar.
    Konu Osman Seran tarafından (16.10.2016 Saat 17:22 ) değiştirilmiştir.

Osman Seran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırıkkale

Paok son dakikalarda attı. Haftaya Oly - Pao maçı var.

Nereden
    Samsun

Bugün Trabzon'dan çok uzakta İsveç'in güneyinde Helsingborg şehrinde bir öz evlat dramı ile karşılaştık. Şehrin takımı olan Helsingborgs yaklaşık 2 sene önce Henrik Larsson'u teknik direktör olarak göreve getirdi. Larsson Helsingborg doğumlu ve Avrupa liglerine transfer olmadan kendi şehrinin takımında futbol oynamıştı. Yani kendisi için tam bir öz evlat diyebiliriz.

Larsson'lu Helsingborgs'u takip etme fırsatım olmuştu gerçekten kötü futbol oynuyorlardı sezon sonu Larsson gönderilir diye düşünüyordum. Ama kendisi ile devam etme kararı aldılar sanırım şehirde Olcay Çakır tarzı öz evlat seviciler ''bunlar çok iyi niyetli çocuklar'' diyerek Larsson'a destek çıkıyorlardı.

Bu sene abartmıyorum en az 8-9 maçı 90 dakika takip ettim. Henrik Larrson bu sene oğlu olan Jordan Larsson'u sürekli ilk 11 başlatıyor kötü oyununa rağmen oyunda tutuyordu. Bu takımın düşebileceğini sezon ortasında tahmin etmiştim ama büyük takım olduğu için bir şekilde ligde kalırlar diye düşündüm.

Bugün play-out maçında evlerinde Halmstad ile karşılaştılar ilk maç 1-1 bitmişti. Resmen 0-0'lık skoru almaya çalıştılar her pozisyonda yere yattılar. 80'de Jordan Larsson'la 1-0 öne geçtiler ama işte berbat bir takım ve berbat bir hocaları oldukları için maçı 2-1 kaybetmeyi ve küme düşmeyi başardılar.

Maç sonunda taraftarlar sahaya indi ve Jordan Larsson'un üzerine yürüdü formasını üstünden almak istediler.

Her yıl dünyanın farklı şehirlerinde öz evlat dramları yaşanmaya devam ediyor.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    İstanbul

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Trabzon'dan çok uzakta İsveç'in güneyinde Helsingborg şehrinde bir öz evlat dramı ile karşılaştık. Şehrin takımı olan Helsingborgs yaklaşık 2 sene önce Henrik Larsson'u teknik direktör olarak göreve getirdi. Larsson Helsingborg doğumlu ve Avrupa liglerine transfer olmadan kendi şehrinin takımında futbol oynamıştı. Yani kendisi için tam bir öz evlat diyebiliriz.

Larsson'lu Helsingborgs'u takip etme fırsatım olmuştu gerçekten kötü futbol oynuyorlardı sezon sonu Larsson gönderilir diye düşünüyordum. Ama kendisi ile devam etme kararı aldılar sanırım şehirde Olcay Çakır tarzı öz evlat seviciler ''bunlar çok iyi niyetli çocuklar'' diyerek Larsson'a destek çıkıyorlardı.

Bu sene abartmıyorum en az 8-9 maçı 90 dakika takip ettim. Henrik Larrson bu sene oğlu olan Jordan Larsson'u sürekli ilk 11 başlatıyor kötü oyununa rağmen oyunda tutuyordu. Bu takımın düşebileceğini sezon ortasında tahmin etmiştim ama büyük takım olduğu için bir şekilde ligde kalırlar diye düşündüm.

Bugün play-out maçında evlerinde Halmstad ile karşılaştılar ilk maç 1-1 bitmişti. Resmen 0-0'lık skoru almaya çalıştılar her pozisyonda yere yattılar. 80'de Jordan Larsson'la 1-0 öne geçtiler ama işte berbat bir takım ve berbat bir hocaları oldukları için maçı 2-1 kaybetmeyi ve küme düşmeyi başardılar.

Maç sonunda taraftarlar sahaya indi ve Jordan Larsson'un üzerine yürüdü formasını üstünden almak istediler.

Her yıl dünyanın farklı şehirlerinde öz evlat dramları yaşanmaya devam ediyor.
    Gözyaşları içinde okudum ((

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)