Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Özlenen Tablo

Trabzonspor Kongre Üyesi
    CAFER ÖZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

DÜN aksam YOUNG BOYS ile Trabzonsporun maçini IZLERKEN Gurbetçilerimizin Trabzonspor Formali yaninda FB-GS-BJK formalari ile Trabzonspor a destek vermeleri ister istemez Eski Günleri hatirlatti bana aslinda SPOR DOSTLUK BARIS VE KARDESLIK tir sözünün geregi Kol kola iç içe maç izledik.Ve beni Eski günlere götürdü.

Eskiden bizler Yurt içindeki maçlarda Rakip olarak Sahada müthis rakip olurduk saha disinda Dost ane sekilde maçtan çikar giderdik.Mesala istanbul takimlari ile maç yaptigimiz zaman saha yari yariya bölünür yarisi Trabzonspor yarisi FB-GS-YADA BJK olur.maç bittikten sonra Bizler Trabzonspor sapkasi formasi ile Istanbul takimlari kendi Forma ve sapkalari ile Rakip takim beklemeden ayni anada staddan çikar ayni gemilere,Ayni otobüslere,Minübüslere biner evimize giderdik.

Avrupa kupalarinda maç olur hep beraber Türk takimi diye kendi ülkemizin takimlarini Tutardik.Fb nin bilinen tek basarisi Bordeaux MAÇI vardi 3-2 Fransada FB yenmisti Radyodan dinlerdik FB gol attiginda hep beraber havalara siçraradik,GS -BJK TRABZONSPOR um gol attiginda tarafli tarafsiz ben Türküm diyen herekes sevinirdi.

Ne zamanki ALI SEN ,ÖMER ÇAVUSOGLU,fb de GS da YURDESEN KARAHASAN vs gibi yöneticiler piyasaya çikti.SELÇUK YULA ,KAZIM KANAT,ERMAN TORGLU,SANSAL vs gibi amigoluk yapmaya çalisan yazarlar çikti insanlar bir birine düsman oldu.Su anda isin içinden çikilmaz hale geldi,

Su anda TRABZONSPOR lular olarak en sevmedigimiz Takim desler FB gelir,sONRA digerleri gelir.ama zannetmiyorumki canu gönülden hiç kimse kavga etmek istesin.Ama malsef olaylar o boyuta geldiki Içinde Trabzonspor ve Anadolu düsmanligi olan ÇIKTIKLARI KABUKLARI begenmeyen Sülükler yüzünden bu ülkenin insanlari birbirne Düsürüldü,FBgibi bir kulüp kendinin ayricalikli oldugunu biz FB CUMHURIYETIyiz gibi saçma sapan iddialarla ortalikta gezmeye basladilar,Ne zaman ki Trabzon Düsmani SÜLÜKLER Trabzonsporun bu ligde yeri yok,Trabzonspor Büyük kulüp degil tezleri ile ortaliga çiktilar Haksizliga tahammül edemeyen Kradeniz insanina karsi vephe olusturtutdular,ISTANBUL takimlari kendi aralarinda CINAYET isleyecek boyutlara olaylari getirdiler.isin içinden çikilmaz hale getirdiler.Olaylar artik malesef içinden çikilmaz bir hal aldi,Hiç kimse istemedigi halde Birbirne düsman olan Topluluk haline geldi.

Ama ben Dün Maçta Istanbul takimlari nin taraftarlarini görünce GURULANDIM ÖZLENEN TABLO BU DEDIM KENDI KENDIME.

Insallah Haksizligin sona erdigi,Herkese hak ettigi degerin verildigi,Sporun kavga degil kardeslik oldugu Bir topluma yeniden DÖNERIZ.içimizdeki AMIGO kilikli Sülük YAZARLARI yola getirisek,ONURSUZ yöneticileri SPOR camiasindan dislarsak,Tatarafsiz davranan BIR fedarsyon,ve MHK olursa BU ÖZLENEN TABLO AVRUPA da oldugu gibi Burda da olur.

Benim gönlüm isterki eskiden oldugu gibi Istanbul takimi taraftarlari ile kol kola maç izleyeyim.AMA BUNU BIZ BASLATMADIK.

bunlar benim fikrim Lütfen herkes kendi fikrini baskalarina saygili olacak sekilde açiklasin kImse kimseyi kiracak sekilde degil.

Nereden
    Ankara

çok dogru bir yazi yazmissin kardesim, artik öyle bir hal aldiki taraftarlik 1-2 degersiz renk için insanlar birbirini öldürür duruma geldi. yazik ne denenebilir ki olayi bu duruma tasiyanlar utansin..

not : yazini alinti yapip sadece [img]smileys/smiley32.gif[/img]lari görür gibiyim Edited by: selcjK

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Artik futbol dünyasinda dostlugu saglamak cok zor.

Trabzonspor'un elinden hirsizlik yaparak calinan FB macinin ardindan Ahmet CAKAR "Bir ülkede adaletsizlik yaparsaniz hic bir zaman siddeti önleyemezsiniz" demisti.

Haksizliga ugrayan insanlarin bulundugu bir yerde dostluk cok zor, keske öyle olsaydi ama dünyayi ters cevirmek daha kolay olsa gerek.

Bence cok ama cok agir cezalar getirilmesi gerekli. Düsüncem bu.

Benim gönlüm bizanslilarla yanyana maç izlemeyi hiç istemez hatta midem bulanir...Bu nasil bir özlemmis arkadas böyle??Ben onlarla kolkola maçizledigimizi hiçmi hiç hatirlamiyorum.Belkide sen ordusporun maçlari ile Trabzsonsporunkileri karistirdin..

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Abicim ozamanlar telefon yoktu tv siyah beyazdi. o saydigin isimlerde tvlere çikip lak lak boy gösteremezdi. milleti birbirine düsürecek laflar edemezlerdi. futbolun içinde para yoktu. çikar yoktu.bu yüzden herkes beraber maç izleyebilirdi.

ama ya simdi?

kardes orasi avrupa oldugu için gurbetçilerde türk takimini ayda yilda bir gördügü için oraya gelmis...vatanindan uzak kalmapsikolojisini iyi bilirim...hiçbirzaman bizanslilarla yanyana maç izlememeliyiz...onlar bir tarafa biz bir tarafa...sakin burada onlari dostumuz yapma gibi bi ugrasa girmeyin...yunan dan da bizans dan da dost olmaz...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

tsakrep61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

benim yasim ufak 21 yasindayim ne trabzonsporun sampiyinlugunu yasaya bildim nede rakip takimlarla (akcabat haric) mac izlemedim ondan o duygu nasil bisey bilmem ozlem duyamam yani ben tribunlere gidigimde hep rakiple aramizda dusmanlik vardi yani ben bi fenerliin trabzonsporun basarisinda sevindigini gormedim goremedim ondan dediklerine yabanci kaliom cafer abi ama gonul isterdiki sadece taraftarlik tribunde olsun onunda ne kadar zevkli olacagi datartisilir ama dedigin kisiler bu futbolu kirletmistir en ondede fener camiasi denen pislikler gelir. ama senin goruslerine saygim vardir abim demek ki o gunler daha guzel ki ozlem duymussun

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Onlar Avrupa'da oldugu için bizimle birlikte izleyebiliyor.Hem bizimde oradaki taraftarimiz onlarin maçlarina gidiyor.Memleket hasreti vs.Burada ki ezik büzükler çok farkli çooooooooooooook.Onlarla birlikte mi...Böyle düsünmek çok safdillik olur herhalde.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı andrei07 Nickli Üyeden Alıntı
    Benim gönlüm bizanslilarla yanyana maç izlemeyi hiç istemez hatta midem bulanir...Bu nasil bir özlemmis arkadas böyle??Ben onlarla kolkola maçizledigimizi hiçmi hiç hatirlamiyorum.Belkide sen ordusporun maçlari ile Trabzsonsporunkileri karistirdin..

ANDREI yasin kaç bilmiyorum Ben Istanbulda kaç kez arada polis bile olmadan STADIN yarisi bize ait maç izledim ve maçtan sonra ayni anda çikip gittigimiz hatirliyorum.Seni bilmem ve yazi yazarkende Büyüge saygi küçüge sevgi nasil olur ona göre yaz Ben neyi nasil yazdigimi gayet iyi biliyorum Senin bildigin kadar benim unuttugum var.Trebiye sinirlarini zorlama

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı halil ibo Nickli Üyeden Alıntı
    Onlar Avrupa'da oldugu için bizimle birlikte izleyebiliyor.Hem bizimde oradaki taraftarimiz onlarin maçlarina gidiyor.Memleket hasreti vs.Burada ki ezik büzükler çok farkli çooooooooooooook.Onlarla birlikte mi...Böyle düsünmek çok safdillik olur herhalde.

Su anda Avrupada da durum ayni FB nin maçi oldumu Kimse FB yi tutmuyor.Ama diger takimlara destek veriliyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Eddy Nickli Üyeden Alıntı
    kardes orasi avrupa oldugu için gurbetçilerde türk takimini ayda yilda bir gördügü için oraya gelmis...vatanindan uzak kalmapsikolojisini iyi bilirim...hiçbirzaman bizanslilarla yanyana maç izlememeliyiz...onlar bir tarafa biz bir tarafa...sakin burada onlari dostumuz yapma gibi bi ugrasa girmeyin...yunan dan da bizans dan da dost olmaz...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Hitap seklin sanki mahalle arkadasina konusur gibi, Cafer abi hepimizden yasça büyük, biraz üslubunuza dikkat edin; Kimse sana onlari dost yapmiyor , fikrini ve olmasi gerekeni ve neden böyle oldugunu söylüyor...Ve görüyorum ki neden oldugu senin yazindan görüldügü gibi ortada...

Benki 18 senedir bu3 ezik takimin tribünleriyle mücadele ediyorum; kovaliyoruz, vuruyoruz, vuruluyoruz ama sizin gibi düsünmüyoruz....Her istanbul takimi maçinda hanim beni kapidan ugurlarken "biraz oglunu düsün , saglam gel " diyorsa bu is is degildir arkadas!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı CAFER52 Nickli Üyeden Alıntı

ANDREI yasin kaç bilmiyorum Ben Istanbulda kaç kez arada polis bile olmadan STADIN yarisi bize ait maç izledim ve maçtan sonra ayni anda çikip gittigimiz hatirliyorum.Seni bilmem ve yazi yazarkende Büyüge saygi küçüge sevgi nasil olur ona göre yaz Ben neyi nasil yazdigimi gayet iyi biliyorum Senin bildigin kadar benim unuttugum var.Trebiye sinirlarini zorlama

Emre Cafer abi bizdendir , fikrini söylemistir, eskidir, yanlis anlasilma olmasin!

Saygilar

Cafer :

Yasimin fazlaca önemi yok ama madem sordun aramizda 2 yas var sadece.Benim neler bilebilecegimi tahmin bile edemeyecegini düsünüyor ve bu soruna anlam veremiyorum.Istanbul takimlarinin taraftarlariyla degil birlikte maç izlemek dostluk içinde olmamak gibi bir tutum içerisinde olmam saygisizlik olarak algilandiysa,bu sorun kesinlikle benden kaynaklanmiyor derim.Ayrica merak ettigim ( bu konuda çok ciddiyim) bu özlem nereden kaynaklaniyor ve sence cidden geregi varmi?? Son 20 yildir bize yapilan muamelenin müsebbipleri ile dost olma özlemi çok normalmi??

Emir BAYRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bence guzel yazi futbol musabakalri icerisinde fenerbahce trabzonsporun yanyana olmasada 50 50 ye izlemek isterim...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tribunde tezahuratinla, sovlarinla,görselliginle onlari yikabiliyormusun ?

Tekme tokatla 3-4 bilemedin 10 kisi yikarsin eline ne geçer ? anliktir, hiç tanimadigin bir insana vurursun, daha sonra acirsin, hele de çocugu olanlar farkli düsünür "lan adam da emanet olsa bir taksa ne yapacaksin" der içinden. Allah'a sükür mecbur kalmadikça kimseye zevk için vurmadim henüz.

Bütün bunlari toplasaniz hiçbir seydir taraftarlik adina..

Ama bir olimpiyat stadindaki 61. dakka aylarca konusulur.

olay da aradaki fark da budur.Edited by: Külünkoglu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı greywolf Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı Eddy Nickli Üyeden Alıntı

Hitap seklin sanki mahalle arkadasina konusur gibi, Cafer abi hepimizden yasça büyük, biraz üslubunuza dikkat edin; Kimse sana onlari dost yapmiyor , fikrini ve olmasi gerekeni ve neden böyle oldugunu söylüyor...Ve görüyorum ki neden oldugu senin yazindan görüldügü gibi ortada...

Benki 18 senedir bu3 ezik takimin tribünleriyle mücadele ediyorum; kovaliyoruz, vuruyoruz, vuruluyoruz ama sizin gibi düsünmüyoruz....Her istanbul takimi maçinda hanim beni kapidan ugurlarken "biraz oglunu düsün , saglam gel " diyorsa bu is is degildir arkadas!

Ya Reha benim anlamadigimda bu Isin ilgin yani burda atip tutanlar nedense Maçlara gitmeye geldimi Organizasyonlar oldum hiç ortalikta olmuyorlar,Bir tepki koyalim dedimi kimse yok ama burda bir fikir yazdimi hemen herkes atiyor tutuyor,

Madem bu bizanslilardan dost olmuyor HAVUZ SISTEMINDEN dolayi Bizanslilarla Ortak hareket eden YÖNETIMI PROTOSTO eden bir eylem yapin özellikle ANDREI denilen ARKADAS madem ben ORDUSPOR la Trabzonsporu karistirdim hadi SEN TRABZONSPOR askina Bizansla Dost olan Yönetim için ahrekete geç bekliyoruz hadi bakalim öyle ANTALYADAN Kalevye basindan sallamadan icraata geç .

Ya benim anlamadigim Benim yazdiklarimi okumadan anlamadan bir cümlesi ile yorum yapanlara KIM istemez Haksizligin olmadigi ,hakedene hakettigi degerin verildigi bir ligi,Kim istemez Küfürsüz kavgasiz rahat bir ortamda maçlari izlememeyi,Kimse bulanik suda balik avlamasin

Yazdiklarim yukarda açik ve net.herke yorum yapma hakkina sahiptir.ama kimse hakaret etme hakkina sahip degildir.

Emir BAYRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Külünkoglu Nickli Üyeden Alıntı

Bütün bunlari toplasaniz hiçbir seydir taraftarlik adina..

Ama bir olimpiyat stadindaki 61. dakka aylarca konusulur.

olay da aradaki fark da budur.

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Cafer :

Yasimin fazlaca önemi yok ama madem sordun aramizda 2 yas var sadece.Benim neler bilebilecegimi tahmin bile edemeyecegini düsünüyor ve bu soruna anlam veremiyorum.Istanbul takimlarinin taraftarlariyla degil birlikte maç izlemek dostluk içinde olmamak gibi bir tutum içerisinde olmam saygisizlik olarak algilandiysa,bu sorun kesinlikle benden kaynaklanmiyor derim.Ayrica merak ettigim ( bu konuda çok ciddiyim) bu özlem nereden kaynaklaniyor ve sence cidden geregi varmi?? Son 20 yildir bize yapilan muamelenin müsebbipleri ile dost olma özlemi çok normalmi??

ANDREI seninle tartismak istemiyorum Bu ülkede Madem dost olmak istemiyorsun o zaman çik su anda Mahllede ayni binada ayni isyerinde çalistigin insanlarla birbirini bogazla kasaplik yap bu senin bilecegin bir sey,Ayrica FB li insanlar GS li insanlar BJK li yada Anadolunun her takimindan insanlar Orda BZIIM MAÇIMIZA gelmis TRABZON,TÜRKIYE diye bagiriyorsa bu benim için ÖZLENEN TABLODUR ama senin için Özlenen Tablo nedir o beni ilgilendirmez.

Ya hiçbirini birakin arakdaslar.. trabzondan kalkip en samimi arkadasiniz ile ist maça gitiginizi düsünün annesinden babasindan zor izinalip gidiyorsunuz mevzu oluyor.. dogal olarak giriseceksin.. sana birsey degilde yanindaki arkadasina bir kahpe biçak attigini düsün.. sonra sen arkasinin bedenini yada o yarali kanli halini nasil anasina babasina söyeliyecek nasil götüreceksin önlerine koyacaksin... ?

bencede adam gibi maça gidilmeli ama bunlarin hiçbiri insandegil. adam trabzona balta ile geliyor ise kimse kusura bakmasin dayagi yedimide sesi çikmiyacak.

bordoomavii
    Ziyaretçi

her zaman her yerde anti-stanbul

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Istanbul da Inönü de BJK ile maçimiz var ilk gol bizen K.SENOL atmisti 1-0 öne geçtik,Sonra 3-1 yenildik 1980 li yillar STADIN yarisi BJK li Yarisi Trabzonsporlu Maçtan ayni anda çiktik ayni anada sokaklara dagildik,Ayni gemilere bindik ayni otobüslere bindik kimsenin burnu kanamadan Staddan eve ,Ayni diger maçlarda Kadiköyde-Alisamiyende Stad yari yariya olurdu ayni anada çikar giderdik.Su anda geçen sene SAKARYA da bile maçtan 1 saat sonra bizi disari çikardilar olaylar nerelere geldi.(bunlari klavye basindan atanlar degilde Maça gidenler bilirler)

Neden Maç bittiginde hep beraber çikip ayni anda dagilmayalim,Neden Maçlara gitmek isteyenlere Anneler babalar izin vermek istemesin,Neden insanlar Tuttugu takimin Asik oldugu renklerin takimina destek vermek için satadlara lainmasin disari çikartilsin.(alisamiyende bize yapilan ) Neden Reha maça gittginde,Metin,Cafer VS maça gitiiginde Ailesi Çocuklar endise duysun,Neden ben oglumu kizimi gönül rahatligi ile maça götürüpte Ona TRABZONSPOR sevgisini asilamayayim.

Bu dediklerimin olmasi için BARIS VE KARDESLIGIN ön planda olmasi lazim,(gerçi bu imkansiz bir olay )

25 yil önce tamam da simdi imkansiz...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ABI BEN KENDI FIKRIMI SOYLIYEYIM fenerliden besiktasLidan dost oLmaz[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

CimbomLudanda

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı CAFER52 Nickli Üyeden Alıntı

Ne zamanki ALI SEN ,ÖMER ÇAVUSOGLU,fb de GS da YURDESEN KARAHASAN vs gibi yöneticiler piyasaya çikti.SELÇUK YULA ,KAZIM KANAT,ERMAN TORGLU,SANSAL vs gibi amigoluk yapmaya çalisan yazarlar çikti insanlar bir birine düsman oldu.

Siz de yaptiniz mi hiç bilmem, ben bugün adimi google'a bir yazayim bakayim ne çikacak dedim. Bakin bulduklarim içinden ne çikti:

http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/.../yazarlar/yaza rlar24.html

Simdi gel de bu Kazim Kanat'a saygi duy, fikrini destekle. Adam o zamanlar Senol Günes'e "giydiren" herkesin mailini kesintisiz yayinlamis. Benim yazdigimi ise kusa çevirmis...

Türkiye bizim vatanimiz ve elbette onun için çalisiyoruz. Ama böyle adamlar oldugu sürece, isleri güçleri nefretlerini kusmak olan bu tipler böyle rahat rahat yazip para kazandiklari sürece benim için febe, bejeke ve gese'nin basarilarinda sokaga dökülmek çok zor...

Adama bak yaa... Misyonu belli degilmismis... Ne oldu vizyonu ve misyonu olan laptopli hocaniza...???

Ne diyelim, belki bir gün...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)