Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 136 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Oğuzhan Özyakup | Arsenal

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Oğuzhan Özyakup | Arsenal

Hollanda'nın AZ Almaar Kulübü'nün alt yapısından geçtiğimiz yıl İngiltere'nin ünlü kulüplerinden Arsenal'a transfer olan 1992 doğumlu Oğuzhan Özyakup, profesyonelliğe ilk adımı attı.

Arsenal'le iki yıllık profesyonel sözleşme imzalayan genç futbolcuyu, ilk olarak Arsenal Teknik Direktörü Arsen Wenger, tebrik etti.

Oynadığı futbolla göz kamaştıran genç yetenek konusunda olumlu demeçler veren teknik direktör Wegner, "O henüz 17 yaşında ama oynadığı futbol çok büyük. Böyle bir yeteneği elimizden kaçırmış olsaydık, büyük bir hata yapmış olurduk" diyerek, Oğuzhan'ın gelecekte dünya çapında bir futbolcu olacağına inandığını söyledi.

Aynı zamanda 17 yaş grubu Hollanda Milli Takımı'nın kaptanlığını da yapan genç yetenek Özyakup, "Futbol adına Arsenal'de çok şeyler öğrendim. Beni Hollanda'dan alıp buraya getirdiler, bana emekleri çok büyük. Ben de şımarmadan yoluma devam edip, Arsenal için başarılı olmaya çalışacağım" diyerek, attığı imza an yanında olan teknik direktör Arsen Wegner'e teşekkür etti.

Hollanda'da ikamet eden gurbetçi Trabzonlu ailenin tek erkek çocuğu olan 1992 doğumlu orta saha oyuncusu Oğuzhan Özyakup, Londra da bir İngiliz ailenin yanında kalarak, futbol yaşamını ailesinden uzakta sürdürüyor.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

3. Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Arsen wenger yine bir genç yetenek buldu. hayırlı olsun diyelim umarım başarılı olur.
    Arsenal'de başarılı olması bizi gururlandırır.

Emre ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Umarım Başarılı olur ve Türk milli takımını seçer ama terim varken zor
    Dallas Mavericks
    .................................................. ............ 41-Dirk Nowitzki

okkalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

trabzona gönül veriyorsa dediğin gibi zor milli takıma gelmesi. aksi söz konusu ise terimin adamı olmayı başarır. umarım terim giderde milli takım asıl kimliğine kavuşur

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Can basten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Daha önce de söylemiştim. Oğuzhan BMN Ankara üyelerimizden Taner61'in yeğeni oluyor. Zaten methini ilk Taner'den duymuştuk.

Başarılar dileriz kardeşimize...
    Futbolcuyla taraftar el ele versin, şampiyonluk kupası TRABZON'a gelsin!!!

7 7 7 7 7 7 7 7 7....

esra61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

inş başarılı olur hadi hayırlısı

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Başarılar Oğuzhan
    -1461 TRABZON-

Trabzonspor Kongre Üyesi
    28TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Emre ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım Başarılı olur ve Türk milli takımını seçer ama terim varken zor
    suan malesef hollanda milli takiminda oynuyormus

ugurTS1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Wenger`den Oğuzhan`a Övgü
    Amsterdam- Arsenal'le 2011 yılına kadar profesyonel sözleşme imzalayan genç futbolcu Oğuzhan'ı ilk tebrik eden hocası Arsene Wenger oldu.
    Arsenal'in başarılı Fransız teknik direktörü Arsene Wenger, oynadığı futbolla göz kamaştıran Oğuzhan için olumlu demeçler verdi. Wenger, "Oğuzhan henüz 17 yaşında ama oynadığı futbol çok büyük. Böyle bir yeteneği elimizden kaçırmış olsaydık, büyük bir hata yapmış olurduk" diyerek, onun gelecekte dünya çapında bir futbolcu olacağına inandığını söyledi.
    Aynı zamanda 17 Yaş Grubu Hollanda Milli Takımı'nın kaptanlığını da yapan genç yetenek Özyakup ise açıklamasında, "Futbol adına Arsenal'de çok şeyler öğrendim. Beni Hollanda'dan alıp buraya getirdiler, bana emekleri çok büyük. Ben de şımarmadan yoluma devam edip, Arsenal için başarılı olmaya çalışacağım" diyerek, imza attığı zaman yanında olan teknik direktör Arsenel Wenger'e teşekkür etti.
    Hollanda'da ikamet eden gurbetçi futbolcu Trabzonlu bir ailenin tek erkek çocuğu. 1992 doğumlu orta saha oyuncusu Oğuzhan Özyakup, Londra da bir İngiliz ailenin yanında kalarak, futbol yaşamını ailesinden uzakta sürdürüyor.
    İstanbul Yalakası Degil Memleket Sevdalısıyız...! бордовый-голубой
    Ана Ивановић-VEFASPOR-Maria Yuryevna Sharapova......ARsHAVİn'Lİ...

Kazım Uzunboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu uşağın kanında var topçuluk. Taner abinin sülale acayip top oynuyor yahu.
    Yaşamak Direnmektir!

Misina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Trabzonlu Türk oyuncu diye okuyunca Trabzonda Türklerden başka millet mi var diye düşündürüyor.Başlığı Trabzonlu oyuncu diye değiştirmek daha güzel olur.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Başımdan Mezarlığın,
    Seher Aydınlığında Taze İnsan Yanık Benzin Kokusu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Melek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hayırlısı olsun umarım başarılı olur
    Olmadi Dedeğumuz,Oldi Demeduğumuz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    mehmets61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

inşallah başarılı olur
    TRABZONSPOR

Ahmet Başkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İnşallah başarılı olacak...

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

61 numara giymezsen darılıruz ha uşak

Şaka bir yana tebrikler. İnşallah başarılı olur.

Mustafa ÖZDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu adamın adını neden duyamıyoruz maçlarda...

Yakisir bizim Trabzonlu Usaga Arsenal gibi Takimda oynamayi
    Tebrikler ederim onu, ve insallah basarili olur
    #9 FATIH SULTAN TEKKESPORLU
    Sürmene'li Prenhalar

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İnşallah başarılı olur

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

hollanda milli takımında şimdiden başarılar
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Orhan Aydın
    Ziyaretçi

61 numaralı formasıyla emiratesi ayağa kaldırmasıni istiyoruz

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Arsenal'li Türk'ten Milli takım sitemi

Kısa süre önce İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal iye 2011 yılına kadar profesyonel sözleşme imzalayan 17 yaşındaki Türk futbolcu Oğuzhan Özyakup ilk kez konuştu.

İki hafta sonra Nijerya'da başlayacak olan Gençler Dünya Kupası hazırlıkları için Hollanda'da bulunan genç yetenek, Türk milli takımından bugüne kadar hiç davet elmadığını söyledi.

Arsenal'in genç oyuncusunun verdiği röportaj şöyle:

-Oğuzhan, henüz 17 yaşında olmana rağmen büyük başarılara imza atmaya başladın. Kısa süre önce de Arsenal'le iki yıllık profesyonel sözleşme imzaladın. Neler hissediyorsun?

"Ailemin, akrabalarımın, arkadaşlarımın ve spor camiasının desteği olmasaydı bu başarıyı yakalayamazdım. Öncelikle onlara teşekkür ederim. Bu imza benin için gurur verici bir olay, çok mutluyum"

- Profesyonellik imzasını atarken Arsenal teknik direktörü Arsene Wegner, senin yanındaydı ve seni ilk tebrik eden kişi de oydu. Sana neler söyledi?

"Bana çok güvendiğini söyledi. Hatta bir ara bana 'Oğuzhan, sen geleceğin büyük bir futbolcusu olabilirsin. Onun için senin yanındayım. Sana çok güveniyorum. Ama unutma ki başarılı olman için çok çalışmalısın' dedi. O anda çok duygulandım ve gururlandım"

- Bundan sonraki hedefin nelerdir?

"Şu anda tek bir hedefim var. O da Arsenal'in A takımında top koşturmak. Bunu da başaracağıma inanıyorum ve onun için çalışıyorum."

- Yaklaşık 5 yıldır Hollanda Genç Milli takımlarının formasını giyiyorsun. Hatta kaptanlıklarını da yapıyorsun. Türk Milli takımının neden formasını hiç giymedin. Ay yıldızlı formayı giymek istemedin mi?

"Nasıl istemem, her Türk genci gibi tabii ki bende istedim. Ama inanın bugüne kadar hiçbir kimseden bir davet almadım. Aslında davet ederler diye çok bekledim ama olmadı. Demek ki onların gözünde yeterli değilmişim. Şimdi Hollanda Milli takımı için ter döküyorum. Burası da benim için ikinci bir vatan sayılır."

- Senden geleceğin Zinedine Zidane'si olarak bahsediliyor. Sen hangi futbolcuyu kendine örnek aldın?

"İlk olarak futbolu bırakan futbolculardan Zidane'yi kendime örnek aldım. Şu anda ise faal futbolculardan Arsenal'li Cesc Fabregas'ı örnek alıyorum"

- İngiltere'de, bir İngiliz ailenin yanında yaşıyorsun. Ailenden uzakta olmak zor olmuyor mu?

"Ailemle sık sık görüşüyoruz. Benim için zor olmuyor. Zaten benim tek bir düşüncem var o da Futbol"

Oğuzhan Özyakup'un Arsenal'le iki yıllık profesyonel sözleşme imzalamasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen baba Muzaffer Özyakup ise küçüklüğünden beri oğluna destek verdiğini kaydederek, "Oğuzhan'ın futbolcu olacağına 9 yaşında karar vermiştim. Çünkü o yaşlarda futbolcu ışığını yansıtmaya başlamıştı" dedi.

Baba Özyakup Türkiye Futbol Federasyonu'na çok kırgın olduklarının altını çizerek, "Vatanını, ülkesini seven bir baba olarak aslında çok kırgınım. Türk Futbol Federasyonu'ndan bugüne kadar bizi hiçbir kimse ne aradı ne de sordu. Oğuzhan küçüklüğünden beri ay yıldızlı milli takım formasını giyip, onunla yatıp onunla kalkardı. Eğer bugün Oğuzhan, Türk milli takımının formasını giymiyorsa, bunun tek bir suçlusu var. O da onu görmemezlikten gelenlerdir" diyerek Türk Futbol Federasyonu'na sitem etti.

Hollanda'da ikamet eden Trabzon'lu gurbetçi ailenin tek erkek çocuğu olan Oğuzhan Özyakup 1992 yılında Kuzey Hollanda'nın Zaandam kentinde doğdu. Çok küçük yaşlarda Zaandam kentindeki amatör kulüplerden Hellas Spor'da futbola başlayan Özyakup, ilk olarak AZ Alkmaar'ın alt yapısına transfer oldu. Yaklaşık bir yıl önce de oradan İngiltere'ye transfer olan genç yetenek kısa süre önce Arsenal'le iki yıllık profesyonel sözleşmeye imza atmıştı. Oğuzhan Özyakup'un Türk Milli takımı formasını giyme şansı devam ediyor.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    BordoMavi.Net Forum Kurallarına aykırı bir mesaj veya kullanıcı gördüğünüzde, Kullanıcı Panelinde bulunan sekmesine tıklayarak ilgili mesajı raporlamanızı sizlerden rica ederiz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdinç Barutçu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Orhan Aydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    61 numaralı formasıyla emiratesi ayağa kaldırmasıni istiyoruz
    61 numaralı formayı giysin yeter bize....

Nereden
    Asya Diğer

Çocuk yurtdışında büyümüş, bence Trabzon adına çok fazla bir şey beklememek lazım. Kendisini kurtarsın, büyük futbolcu olsun yeter.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)