Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Etekli Pele Marta...

Adil ÖZGÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Standart Etekli Pele Marta...

Para basan futbol kraliçesi Adı Marta Vieira da Silva. Nam-ı diğer Bayan Pele... Yusuf'un iki katını kazanıyor. 23 yaşındaki Brezilyalı kadın futbolcu, Los Angeles Sol'un 10 numarası.
    Futbol sektörü öyle gelişti ki yalnızca erkekler değil kadınlar da kazanıyor... İşte size bir örnek.
    Adı Marta Viera da Silva... Samba diyarından. 23 yaşındaki Brezilyalı kadın futbolcu, Los Angeles Sol Takımı'nın 10 numarası. "Bayan Pele" olarak anılıyor.

EN ÇOK KAZANAN KADIN FUTBOLCU
    Marta erkekler piyasasında kendini öyle kanıtlamış ki dünyanın en çok kazanan kadınları arasına girmeyi başarmış. Hatta top peşinde koşturan en iyi erkekleri bile solluyor. Hazırsanız, 1 yılda kazandığı parayı söyleyelim:
    Tam 1.5 milyon dolar.

YUSUF'UN KAZANDIĞININ İKİ KATI KAZANIYOR
    Türk Süper Ligi'nin yıldız oyuncularından bile fazla kazandığını söyleyebiliriz. Marta, Galatasaray’da kaptanlık pazubandını alan Arda Turan, Servet Çetin, Gökhan Zan ve Mehmet Topal, Beşiktaş’ta Holosko, Tello, Yusuf Şimşek, Trabzon’da da Yattara, Song ve Gökhan Ünal gibi takımlarının önemli yıldızlarını adeta solladı
    SÜPER LİGİN YILDIZLARINI BİLE GERİDE BIRAKMIŞ
    Marta’ya parasal anlamda en çok yaklaşabilen isimler yılda 1.400.00 dolar alan Arda, Servet ve Yattara. Genç yıldız, Beşiktaş’ın Süper Lig’de şampiyon olmasında büyük pay sahibi isimlerden biri olan ve yıllık yaklaşık 640 bin dolar alan Yusuf’un iki katından fazlasını her sene kazanıyor. Top tekniği çok yüksek olan bayan Sambacı, profesyonel kariyerinde de ödüle doymuyor.

103 MAÇTA 111 GOL ATTI, MİLLİ MAÇTA TARİH YAZIYOR

Fanatik gazetesinin haberine göre; futbola 2002 yılında Santra Cruz’da başlayan ve ardından İsveç’in Umea IK takımında devam eden Marta, 4 sene formasını giydiği takımda 103 maçta 111 gol attı. Milli takımda ise 45 karşılaşmada 47 kez fileleri havalandırdı. Bayan futbolunun Pele’si olarak adlandırılan yıldız futbolcu takımından aldığı yıllık 1.5 milyon Dolar’la dünyanın en çok kazanan bayan futbolcusu.

BAYAN PELE ÖDÜLE DOYMUYOR
    LA Sol’un vazgeçilmezi olan bu isim 2006, 2007, 2008’de FIFA’nın Yılın Futbolcusu Ödülü’nü, 2007’de FIFA Bayanlar Dünya Kupası’nda Altın Ayakkabı ve Altın Topu, İsveç Ligi’nde mücadele ettiği 4 sezon içinde de (2004, 2005, 2006, 2007) Gol Kraliçesi olmayı başardı.

ABD'NİN YÜKSELEN TRENDİ BAYAN FUTBOLU

Türkiye’de Bayan Ligi’nin olduğundan ya da kaç takımın mücadele ettiğinden pek çoğumuzun belki haberi olmaya bilir ancak, ABD’de bayan futbolunun forma satışları ve spor malzemeleri pazarı 740 milyon Dolar değerinde. ABD’de liselerde topun peşinden koşturan bayan öğrenci sayısı 4.2 milyonu geçti.

Sonuç olarak erkeklerde Konfederasyon Kupası’nda finale çıkmayı başaran Süper Güç, ender alt sıralarda olduğu bu alanda da sessiz sedasız yükseliyor.

Arkadaşlar; MARTA Brezilyalı bayan futbolcu, futbol cambazı , bir videosunu izledim, hayran kaldım, çok mükemmel stili var, diğer bayan futbolculara örnek olacak, hatta kendini futbolcu zanneden erkek futbolculara sesleniyorum. Marta'yı seyretsinler.

Not: Videosunu bulunca bu başlığa ekleyeceğim, elinde olan arkadaşlar varsa atmasını rica ediyorum.

http://www.maviyesilege.net/video/20...li-pele-marta/
    Konu Adil ÖZGÜR tarafından (24.09.2009 Saat 17:59 ) değiştirilmiştir.
    BİR AĞAÇ BİR CAN, BİR CAN BİR TRABZONSPOR

ugurTS1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

103 macta 111 gol atmıs ama bayanların futbolu cok cılız oluyor...
    İstanbul Yalakası Degil Memleket Sevdalısıyız...! бордовый-голубой
    Ана Ивановић-VEFASPOR-Maria Yuryevna Sharapova......ARsHAVİn'Lİ...

Adil ÖZGÜR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı ugurTS1989 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    103 macta 111 gol atmıs ama bayanların futbolu cok cılız oluyor...
    Türkiye Liglerindeki bütün takımların forvet hattında rahatlıkla oynayabilecek kapasitedesi var, Türkiyedeki gol krallarına parmaklarını yedirir ben inanıyorum.
    BİR AĞAÇ BİR CAN, BİR CAN BİR TRABZONSPOR

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Adil ÖZGÜR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye Liglerindeki bütün takımların forvet hattında rahatlıkla oynayabilecek kapasitedesi var, Türkiyedeki gol krallarına parmaklarını yedirir ben inanıyorum.
    Orası kesin
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

ugurTS1989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Alıntı Adil ÖZGÜR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuda bahsı gecen bayanın yeteneksız oldugunu vurgulamadım , bayanların futbolu cok verımsız oldugu ıcın onunda 111 gol atması hıcte zor olmamıstır
    İstanbul Yalakası Degil Memleket Sevdalısıyız...! бордовый-голубой
    Ана Ивановић-VEFASPOR-Maria Yuryevna Sharapova......ARsHAVİn'Lİ...

Gökhan KAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Yılın kadın oyuncusu seçildi...
    Mario Alberto Kempes - El Matador

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)