Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Naciye [REZILLIK]

cemilsezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Evet arkadasslar cuma aksami atv de ilk bölümü yayinlanan naciye ismli diznin karadeniz insanin gerçek yüzünü anlatmadigis kullanilan cümleler isim lerin telafuzu hiç de hos dehildir bu dizinin güllü geliyor güllü dizisinden hiç bir farki olmadihina inaniyorum orda yayinlanan lar karadeniz insanini yansitmammaktadir çok dehisik aile biçimleri gösterilerek karadeniz insanin nekadar kadtar ve nekadar geri insanlar oldunu benim setiyor bence bukadar basit diziler le karadeniz tanitmamalilar buna da büyüklerimizin tepki göstermesi gerektihine inaniyorum.resmen milletin azina sakiz yapmayaçalisiyorlar bizi.

DIZI BU AKSAM SEKIZDE YAYINLANACAK IZLEYIN VE YORUMLAYIN.

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bakarik

Nereden
    Bursa

Daa izLemedim Ama baacagim nasil bisi.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

YAPTILARSA BI SEREFSIZLIK ALLAH VERSIN HEPSININ BELASINI

hakantpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

ben izliyemedim tühh

Nereden
    Bursa

Alıntı O_F_L_U_61 Nickli Üyeden Alıntı

YAPTILARSA BI SEREFSIZLIK ALLAH VERSIN HEPSININ BELASINI

Bismillah HEmserim Ne buya BAsladin hemen ates Püskürmeye bir izLeyeLim OgreneLim neyin Nesiymis Ona Gore Cephemizi beLirLeriz.

Gerekirse MaiL Bombardumanina tutar eylem yapariz.

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

walla benden seyretmedim ...ulan su gülbeyazi neden bitirdiler anlamadim

Barış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Dizinin birinde Oflu bi karakter koymuslar ne dedigi anlasilmiyor.Ama sorsan Oflular böyle konusur.[img]smileys/smiley7.gif[/img]Giydirmisler de bi salvar.[img]smileys/smiley7.gif[/img]Tövbe yarabbim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

abicim bunlarin trabzon sehrine ve trabzonspora kasti var ama tüm servetlerinide harcasalar bizi asla YIKAMAZLAR

TRABZON basta olmak uzere butun karadeniz bolgesine saldirilar artarak suruyor memleketi ayakta tutuyoruzya bakalim nereye kadar saldiracak beyinsizler.

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı trabzonlu_ Nickli Üyeden Alıntı

Ben izledim ama,begenmedim.Zaten gülbeyazdaki konusma ustaligini,dogalligi,müziklerdeki kaliteyi,safligi baska bir yerde de bulamadim...Zirt pirt "daa" demeler,bir ögrenmisler,baska bisey dedikleri yok baska dizilerde...

Gülbeyaz öyle miydi ya...

Nereden
    Trabzon

gül gelyor güllüden sonraki kardeniz adina yapilmis bir rezilliktir bu

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı 61viya Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı trabzonlu_ Nickli Üyeden Alıntı

Ben izledim ama,begenmedim.Zaten gülbeyazdaki konusma ustaligini,dogalligi,müziklerdeki kaliteyi,safligi baska bir yerde de bulamadim...Zirt pirt "daa" demeler,bir ögrenmisler,baska bisey dedikleri yok baska dizilerde...

Gülbeyaz öyle miydi ya...

Gülbeyaz da çok basit tamamen yapmacik bir diziydi hiçbir yönüyle yöremizi anlatmiyordu.Sadece müzikleri onuda Kazim KOYUNCU ya borçluyuz.Eger bu yeni dizi igrenç se izlemeyin izletmeyin.Eminim ki sadece karadenizliler izliyordur diziyi[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cahil elestiriler yapmayalim lütfen. Ben diziyi izledim.Hosuma da gitti. Konu gayet güzel. Ha bu demek degildir ki tüm karadeniz erkekleri böyle. Böyle olaylar yasaniyor bunlarda film konusu olacak olaylar. Yoksa siradan karadeniz insaninin hayatini niye film yapsinlar ki.

Her neyse bence gayet güzel bir dizi. Hayatlari boyunca Karadenize gelmemis görmemis insanlarin karadenizli gibi konusmasini beklemek kendimize haksizlik olur. Bu konuyu abartmamak lazim....

Bu arada konu basligindaki (REZILLIK) yazisinin silinmesi taraftariyim.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Emin Nickli Üyeden Alıntı

Hayatlari boyunca Karadenize gelmemis görmemis insanlarin karadenizli gibi konusmasini beklemek kendimize haksizlik olur. Bu konuyu abartmamak lazim....

dizi yi hiç izlemedim Gülbeyazida sadece bir bölüm izledim sirf konusmalari yapmacik diye izlemedim.Eger onlara oyuncu deniyorsa eger bu onlarin isiyse kimse kusura bakmasin karadenizli gibi konusmalarini beklerim islerinin hakkini versinler, veremiyorlarsa yapmasinlar

[QUOTE=sevgi]

dizi yi hiç izlemedim Gülbeyazida sadece bir bölüm izledim sirf konusmalari yapmacik diye izlemedim.Eger onlara oyuncu deniyorsa eger bu onlarin isiyse kimse kusura bakmasin karadenizli gibi konusmalarini beklerim islerinin hakkini versinler, veremiyorlarsa yapmasinlar

Bardagin bos degil de dolu tarafina bakarsak netice itibariyle dizi Karadenizin tanitimi gündemde olmasi unutulmuslugunun önüne geçilmesi adina güzel bir araç. Kaldi ki dizide oynayan karakterlerin telafuz konusunda elinden gelen çabayi sarfettigini düsünüyorum. Kötü niyetli olmamak lazim.

Ayrica ekranlardaki diger dizileri bir düsünün kaç tane filmde yasadigimiz gibi bir hayat anlatiliyor ki.

Yabanci Damat dizisinde oynayanlarin kaçi Gaziantepli? Ama yöresel agzi mükemmel konusuyorlar. Bir oyuncunun Karadenizli olmamasi bu konuda yeterli bir mazeret degil. Karadenizle ugrasmalarinin temel sebebi de Türkiye'nin en vatansever bölgesi olmasidir.

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

cuma günü ben de bakçam reklamini görmüstüm ama fazla dikkat etmedim izleyip görelim bakalim neyin nesiymis

Nereden
    Trabzon

Cahil elestiriler yapmayalim lütfen. Ben diziyi izledim.Hosuma da gitti. Konu gayet güzel. Ha bu demek degildir ki tüm karadeniz erkekleri böyle. Böyle olaylar yasaniyor bunlarda film konusu olacak olaylar. Yoksa siradan karadeniz insaninin hayatini niye film yapsinlar ki.

Her neyse bence gayet güzel bir dizi. Hayatlari boyunca Karadenize gelmemis görmemis insanlarin karadenizli gibi konusmasini beklemek kendimize haksizlik olur. Bu konuyu abartmamak lazim....

emin kardes öyle diyonda bizim örf ve adetlerimiz var bunlar la hiç alakasi olmayan olaylar var bikere konusmalar admin canini sikiyor bunu yaninda benim bildihim karadenizde hiçbir aile gelinen böyle davranmaz resmen köle lik olayina sokmuslar. BEN BU KARDENIZ ADINA REZILLIKTIR.

tsakrep61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bende en fazla 2 dakka izledim ama yetti bana bole dizileri izlemiycen tepkinide koycan bence

Nereden
    Bursa

Karadeniz insani Kendini TvLerde Goremiyor Mecburen Abuk Zubuk BirseyLer oLursa hakkinda Mecburen izLemek Zorunda kaliyor.

DiziLer Hep Dogu Kültürüne Hitap Ediyor Maho Aga Faso Aga Piso Aga Bilo aga Memo Aga fasa fiso aga!!!Yeter Kardesim Türkiyede Sadece Dogu Yok!!

Türkiyenin En Zengin Kültürü Karadenizde Ama Gormezden geLiniyor..Biktim Artik Fasodan Mahodan Bilodan!!Yurdum insanini anLat!

Hee Birde TvLerde Dogululari Vurdugu Vurduk Kirdigi Kirdik Has deLikanLi oLarak GosteriyorLar Karadeniz insaninida Geri zekali Aptal insanLar oLarak GosteriyorLAr Bazen deLiriyor insan Ama NabaLim KARADENIZ BU ÜLKENIN DIREGI SIZ NE KADARDA SEREFSIZLILK NYAPSANIZDA BIZLE DALGA GECSENIZDE SAVUNDUGUNUZ KISILER IRKLAR KADAR ÜLKEMIZE HAINLIK YAPAMIYORUZ BIZ HEP ÜLKEMIZIN ARKASINDAYIZ

Valla seyredemedim ama bu yazinin üstüne en kisa zamanda seyredicem.

Zafer Keskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yaw karadenizli bile olamayn birsenaristi varmis birde oflu karadenizli karakteri hazirliyor kim oluyor o yaw...

ya hala somut olarak nesine kizdiginizi anlamadim. Bir tek telafuz ise sorun bunun açiklamasi basit hatta çok basit. Oynayanlar karadenizli degil. E herkes bizim gibi istedigi zaman konusabilse bizim sivemizin ne güzelligi kalir. Yillar boyu birilerinden duymak ondan sonra konusabilmek baska birde hadi karadenizli oldun deyip aninda siveli konusmasini beklemek baska. Bu imkansiz. Bu arada dogu dizilerinde oynayan karakterlerin konustuklari siveyi orjinali ile ayni saniyorsaniz yaniliyorsunuz. Gidin birde bu siveyi dogu insanina sorun. Alakasi yok.

Ikinci bir husus bizim oralarda film konusunda geçen olaylarin yasanmadigina dair tepkiler ki hepinizi gerçekçi olmaya davet ediyorum. Dürüst olun. Bizim oralarda gelinler özellikle kirsal kesimlerde ezildigi oluyor. Hiç inkar etmeyin gidin ananiza yada anne annenize sorun onlar size anlatir. Rus kadinlari yüzünden dagilan hiç aile görmedim diyen de yalan söyler. Bir çok ailemizin bu yüzden huzuru kaçti. Aileler bozuldu.

Filmde böyle bir olayi konu aliyor. Bence gerek oynayanlarin karakterlerin geregini yerine yapma gayreti gerekse Karadenizin tanitimi ve aga mafya dizilerine alternatif olma açisindan bu film gayet güzel.

Lütfen yazilan cevaplari bir kez daha okuyun ve neye kizdigimizi anlamaya çalisin....

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)