Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 81 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Volkan Konak’la Beraberce...

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Arkadaslar bu basligi açmak zorunda hissettim. Nereye tasimaniz gerkiyorsa tasiyin. Ancak önemli oldugunu düsünüyorum.

Hemen hepimiz çok üzüldük Kazim KOYUNCU'nun öldügüne. Yüregimiz yandi ve sanirim bu yangin hiç sönmeyecek. Onun degerlerine sahip çikmak boynumuzun borcu aslinda. Ölümünden sonra tekrar gündeme gelen ÇERNOBIL ve etkileri halen tartisiliyor. Devlet yine her olayda oldugu gibi bu olaydada yillaradir sessiz ve üstelik bizleri suçlayici. Oturun yerinize ne ilgisi var çernobil ile Karadenzideki Kanser vakalarinin diye bizleri azarliyor desek yeridir. Bir bilimsel arastirmayi bile bizlere çok gördüler ve Dün geceki TV programinda Volkan Konak Abimizin dedigi gibi hep Karadenzilinin efendiligine güvendiler. Devlet yanliligina, toplumsal baristan yana olmamiza, hiç sorun çikarmamiza güvendiler ancak sonucunda hiç yatirim yapilmayan bölge olduk, hep baskalarini doyurdular ve ben dahil memleketimin hemen her ailesini gurbete göndermek zorunda biraktilar. Kaldiki memleketini bizim kadar seven, kokusuna, topragina bizim kadar hasret duyan bir yöre insani yokken. Yatirimsizlik issizligi getirdi memleketimizde,çetelesmeyi getirdi ve cinayetler her geçen gün artiyor. Baska bölgelerin insanlari da hala karadenzi insani ile kendi çepinda fikralara yansitarak pisligini dalga geçmeye çalisiyor. Dalga geçme zamanini bitirmeliyiz hep birlikte.

bordomavi net te her daim sagduyulu, meleketinin sorunlarina duyarli bireyler gördüm ve sizinle hep gurur duydum. Biz memleketimizin sagduyusuyuz. Bu nedenle diyorumki: Çernobilin etkileri ve bölgemzideki kanser vakalari ile ilgili Volkan Konak'in baslatmis oldugu mücadeleye destek vermeliyiz. Unutmayalim ki Kazim Koyuncu da dahil memleketimizin çok güzel insanlarini kaybettik. Kazim KOYUNCU'nun mücadelesidir bu bugün Volkan Konak'in aslinda hepimizin. bordomavi.net yönetim kurulu mutlaka bu konuda görüsmeli ve bizimle paylasmali. Sonucunda tek tek degil hep birlikte destegimizi vermeliyiz. Nasil mi ? evet nasilinin netlestirelim. Gerekirse Volkan KONAKile görüsmeliyiz. Muhtemelen kanser vakalarinin istatistikerini çikaracaktir Volkan KONAK.Aslinda bizlerde bulundugumuz ilerde kanserden ölen karadenzililerin listesini çikarabiliriz. Hastanelerin önünde nöbet tutarak, arsivleri karistirarak, bizi uyutanlara sorun çikararak.Bunu da yapabiliriz. kaldiki hiç gerek olmayabilirde. Öncelikle bu mücadelenin boyutlarini ve yapmamiz gerekennedir onlari netlestirmeliyiz.

HAYDI bordomavi.net yönetim kurulu lütfen bizleri bu konuda yönlendirin ve gerekli girisimlerde bulunmaya baslayalim zamanimiz çok az. Kazim KOYUNCU'ya destek olamadik ama zaman Volkan KONAK'a destek zamanidir ve Kazim KOYUNCU'nun degerlerini yasatmak boynumuzun borcudur.

EVVELA KANSER VAKFINDAN 2004 ISTATISLIKLERI HAKKINDA BILGI ISTENEBILIR TRABZON DEVLET HASTANESININ RESMI SITESI VARMI BILMIYORUM AMA BASHEKIME BIR MAIL FAKS TELEFON VEYA SU AN TRABZONDA BULUNAN ARKADASLARIMIZDAN HASTANEDEN BILGI ALMASI NI ISTEYELIM VE BU ISTATISLIKLERI GEREKLI MERCILERE ULASTIRALIM GAZETELERE VERELIM BURDA YAYINLAYALIM VB...

Nereden
    Trabzon

Evet arkadaslar yeni gördüm dikkatimi çekti. Öneriyi 30 kisi okumus ve 1 kisi mesaj çekmis yani sagduyu gösterip evet destek verebiliriz demis. Bu 100 kiside 3 kisi eder. Çok ilginç. Böyle bir olaya bu kadar duyarsiz olmak çok ilginç. Bu ayri bir arastirma konusu olmali aslinda. bordomavi.net sadece Trabzonsporumuzun tartisidigi yer olmamali. Memleketimizin sosyal sorunlarina da yavas egilmeli. Evet sesimizi haykiran her daim Trabzonsporumuz oldu. Sadece Trabzonsporumuzdan bazilarimiz anlamaz simdi- onun araciligiyla-haykirmasini beklemek haksizlik aslinda. Belki bu yüzden bu sorumluluk futbol takimimiza agir geliyor. Belki o da biraz daha özgür olmak istiyor.

Zurawski'yi almak olmasin sadece tek sorunumuz. Yada Fenerbahçeliler küfretmek....

Gönül birlikte destek vermeyi ister ancak söyleyecegim tek tek var tek olsamda ben bu yolda Karadenizimin her türlü sosyal sorunu ile mücadele verenlere destek olacagim. Iki elim kanda olsa da.

Degerlerimize sahip çikmak benim boynumun borcu...Öyle bilir, öyle yasarim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Elimizden geleni yapariz bu ugurda Gökhan abi.

Bence bölgemizde kanser taramasi yapilmasi için hemen bir imza kampanyasi baslatilmali ve buna BMN öncülük yapmalidir. Gerekirse Volkan Konak ile irtibata geçeriz. Kampanya baslangicinda bize destek vermesi daha etkileyici olur. Meydanin bir yerinde baslasin ve tüm Türkiye'ye yayilsin.

YILLARDIR SESSIZ KALDIK.

ARTIK BIRSEYLER YAPALIM.

AMA ATI ALAN ÜSKÜDARA GEÇMIS BILE.

BENIM YUFKA YÜREKLI HEMSEHRIM HEP SAGDUYULU BAKTI OLAYLARA.

BENDE ÇOK TANIDIGIMI KANSERDEN KAYBETTIM.

HEPSINE ALLAHTAN RAHMET DILIYORUM

Hakikaten bu cok önemli bir konu,bende cok yakin zamanda bu hastalikdan
    annemi kaybettim.Hastalik dönemin deki yasadigimiz acilar ölümden cok
    daha aci idi,karsindaki insanin günden güne erimesi karsisindaki
    caresizlik inanin ölüm den de beter.Ben düne kadar karadeniz de bu
    illetin bu kadar ileri boyutta oldugunu bilmiyordum.Acilarla sekli
    semali degismis,yüzü benzi solmus sevgili Volkan Konak in aci
    haykirislarini ve bizlere karsi sorumlu insanlara kazan kaldirmasini
    .aci ceken yitip giden karadeniz insaninin sesi olarak görüyorum.

Cok cok önemli bir degerimizi kaybettik ,umarim Kazim Koyuncu nun ölüm
    tarihi bu acidan karadeniz insaninin bölgesine ve degerlerine sahip
    cikma,demokratik haklarini elde etme, hak ettigi degeri bulmasi icin
    bir milat olur.

Bu konuda sanirim ilk asamada bir sivil toplum örgütü olarak(Bordomavi net) Volkan Konak a destegimizi bildirmek.

Ikincisi bu konuyu sürekli gündem de taze tutmak amaci ile Avni Aker de
    konu ile ilgili pankart ve buna benzer calismalar yapmak(Kazim Koyuncu
    posterinin asilmasi gibi)Sahaya siyah konfetilerin atilmasi,saygi
    durusu dahasi Formamiza gecici olarak siyah renkin girmesi gibi vs.

Kanser Karadenizlinin Kaderi olmamali,

Aci ceken insanimizin yüzü artik gülmeli.

Zisinolu böyle bir topic actigin icin sana tesekkür ediyorum.

Guests
    Ziyaretçi

Bu konuda bizde bir seyleryapalim artik...

Öncelikle; mail bombardimani, imza kampanyasi veya her ne yapilacaksa bunun için kendimize bir hedef belirlemeliyiz... Bu hedefimiz, büyük ihtimalle Saglik Bakanligi olacak gibi...

Elimizden geleninen iyisini yapalim artik...

Armağan Dere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

evet arkadaslar dün aksam ben de izledim yakin takip'i bu arada volkan abinin sözlerinden gururlandim dedi ya biz karadenizliyiz hiç basimizi kaldirmadik terbiyemizden ama artik yeter baska kazimlar gitmesin diye baska insanlar ölmesin diye ben diyo kenan evren'den o aa yaptigi röportaji istiyom dedi ve o beni mahkemeye vermezse ben onu mahkemeye verecegim helal olsun volkan abi gönlümüz seninle insallah bu isin üstesinden gelecegiz

saygilar

Dün aksam yakin takipi izleyen arkadaslarim görmüstür volkan konagin halini adam artik buna bir son verelim diye haykiriyor baska kazim koyuncular ölmesin diyor bence bu konuda bizimde duyarli olmamiz gerekiyor çünkü çernobilin karadenizimizde yarattigi etkiler bir çig gibi büyüyor volkan konaga her türlü destegi vermeliyiz çünkü bu is öyle 3 5 kisinin yapacagi bir is degil el birligiyle çözebilirizve elinde BEN IÇIYORUM SIZ DE IÇIN DIYENLERE en güzel cevabi vermis oluruz KAZIM KOYUNCU ÖLÜMSÜZDÜR

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Karadeniz bölgesine yapilacak bir KANSER ERKEN TANI TEDAVI ve ONKOLOJI HASTANESI sorunlarimizin büyük bölümüne karsilik gelebilr.Sagolsun siyasilerimiz bunu vefakar kakadeniz insanina çok gördüler.Su lanet çernobil olayindan sonra bölgemizden kaç tane basbakan,bakan,üst düzey bürokrat,300 yüze yakinda milletvekili çikti.

Ne yaptilar insanlari için kocaman bir HIÇ....Yazik ..!

Binlerce insan göz göre,göre hayatini kaybetti.En sonda sevgili KAZIM'i kaybetti karadeniz,daha ne kadar sürecek bu ilgisizlik ve vurdum duymazlik.Gerçekten harekete geçmenin zamani geldide geçiyor.

Uzman Çernobilin en kötü etkilerinin önümüzdeki 10-15 yil içerisinde görülecegini belirtiyorlar. O halde soruyorum daha kaç binleri feda etmemiz gerekiyor,daha kaç ocak sönecek.

Yeter artik: Analarimizin daha fazla aglamasina müsade etmiyelim.Ayaklarimiza sadece oy almak için gelenlerin suratina vuralim bu gerçegi.Ihtiyacimiz olan Artvin,Rize,Trabzon,Giresun,Ordu gibi sahil sehirlerimize hizmet verecek bir Kanser tani ve tadavi Onkoloji hastanesi yapilmasi.

Düzenlecek her organizasyona BMN olarak sonuna kadar destek olmaliyiz.Artik imzami toplanir,mitingmi olur her ne ise.......

ACIYI TATMAK IÇIN KAPIMIZI ÇALMASINI BEKLEMIYELIM......

Saygi ve sevgilerimle

Guests
    Ziyaretçi

Yapabilicegimiz herseyde ben varim.Yürüyüs, ses getirici bir protesto...

Yeter ki beraber davranalim birlik olalim

ACIYI TATMAK IÇIN KAPIMIZI ÇALMASINI BEKLEMIYELIM......

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

bence de bu konunun üzerine gidilmesi lazim daha kaç Kazim abi feda edecegiz allah askina...

FATIH SULTAN TEKKE

ben de varum...ses getirici her türlü protestoyu yapmaliyiz...çok ses getirecek seyler yapabiliruz...ilginç seyler ile herkesin dikkatu de çekilebilur...ama önce planlamamuz lazim bisiler...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Volkan Konak önderliginde SESIMIZI yükseltmeliyiz. Bazi olaylarin yanlis oldugu çok net. Bazi kesimler bir seylerden korkarak ses çikarmiyorsa biz sesimizi çikartiriz...

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bendece volkana konak'a destek olmaliyiz dün ne kadr güzel konustu öle agzina saglik volkan konak. artik biseyler yapmanin zamani geldi.sesimizi duyurmaliyiz ilk adimi volkan konak atti bizde ona destek vermeliyiz.hakkimiz yendigizi zaman birlik olduktan sonra neler yapabilecegimizi göstermedikmi türkiyeye.bundan sonrada sessiz kalmamaliyiz.

bu konuda benim verebilcegim bir fikir yok ama siz ne kararlastirisaniz ben deelimden geleni yapmaya çalisirim...

sabaha karsi forumu gezerken buldum..

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/f....asp?TID=134&a mp;PN=25

ilginc.

cemilsezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bence arkadaslar sokakta bir masa basinda oturup devletin karadenizdeki kanser vakasini arastirmak için imza toplamaliyiz.

çokgüzelbir konu volkankonagin Tv de konusmasini izledim çok güzel konustu çokda sert konustu.. geç kalinmis bir olay.. gereken ne ise yapalim yarin kanser yüzünden ölebilecek biz olabilir.. zararin neresinden dönülür ise kardir..

Nereden
    Trabzon

Koyuncu kanserden ölünce, Karadeniz'de yayginlasan hastaligin 1986'da Çernobil'deki kazayla baglantisi tartismalari güncellesti. Siz buna inaniyor musunuz?
    Bunu arastiracak olan üniversiteler. Ölmeden önce sunu söyledigine tanigim. 'Ah abicim' dedi, '1986'da lisede okuyordum, o yagmurlari hep yedik.' Kafasinda radyasyon kuskusu vardi. Biz Türkiye'de kendimizi ifade edemiyoruz. Atom Enerjisi sinifta kalmistir, onlar Çernobil'i örtbas etmek zorundadir, aksi halde nükleer enerjiyi savunamaz.

Bakanlikta arastirma yok
    Benim ailemden 7 kisi kanserden öldü. Kazim'in ölümünden sonra bir profesörle tartisiyoruz, Saglik Bakanligi'nda böyle bir arastirma olmadigini itiraf etti. Hastanelerde sadece kanserden ölenlerin istatistigi tutuluyor. Oysa bunlari Çernobil öncesi ve aradan geçen 20 yilda gözlenen artisla vakalardan yola çikarak karsilastirmak gerekiyor.

Karadeniz'de travma var
    Karadeniz'de büyük bir travma yasaniyor, Çernobil'i kader gibi görüp doktora gitmiyorlar.
    Nagasaki ve Hirosima'ya atilan bombanin bin misli büyüklükte bir patlamadan söz ediliyor Çernobil'de, ben söylemiyorum Discovery Channel'de belgeseli var. Bin misli patlamanin yüzde bir de etkisi yok. Dogu Avrupa alti ay konserve yiyor. Benim ülkem elde kalan findiklari askeriye ve okullara dagitiyor. Belki de hiç etkisi yok, Karadeniz'deki kanser vakalari kalitsal.

Servetimi harcarim
    Bilime çok inaniyoruz, neyse dogrusu arastirilsin. Bütün servetimi harcamaya hazirim, 4 aylik bir anket çalismasi baslatacagiz. Alana inecegiz. 1986'dan sonraki ölümleri çikaracagiz. Ekime kadar süre verin, bu arastirmanin sonuçlarini açiklayacagim. Karadeniz Teknik Üniversitesi ne yapiyor? Bunlari yapmak hastanelerin, onkoloji enstitülerinin görevi degil mi?
    Çernobil oldugunda ilk yasaklama üniversitelere geldi.

Güvercinlerim 4 bacakli doguyor

Isveç açiklamasa, Ruslar gizleyecekti. Bizim bakanlar da Çernobil'in etkilerini azaltmak üzere radyasyonlu çaylari 'temiz' diye içtiler.
    Cahit Aral kurban seçilmis, o çaylari içti. Karadeniz halki sunu istiyor, bir özür dilensin! Saglik taramasi yapilsin. Ailemden 7 kisiyi gömdüm, 42 yasinda ölenler var.
    Bende güvercin besleme meraki var. Benim güvercinlerim Maçka'da dört bacakli dogmaya basladi, kanatlarindan ayaklari çikmaya basladi, bunlar Malboro mu içiyordu? Lösemili çocuklarimiz da sigara mi içiyordu?

VOLKAN KONAK.

Edited by: zisinoli

Nereden
    Trabzon

Bakanlikta arastirma yok
    Benim ailemden 7 kisi kanserden öldü. Kazim'in ölümünden sonra bir profesörle tartisiyoruz, Saglik Bakanligi'nda böyle bir arastirma olmadigini itiraf etti. Hastanelerde sadece kanserden ölenlerin istatistigi tutuluyor. Oysa bunlari Çernobil öncesi ve aradan geçen 20 yilda gözlenen artisla vakalardan yola çikarak karsilastirmak gerekiyor.

NIYE ARASTIRMA YOK BENDE DIYORUM KI BMN SOKAKTA IMZA TOPLAYALIM SONRA BAKANLIHA YOLLAYALIM BU ANKARADA ISTANBUL DA OLSUN

Nereden
    Trabzon

5 ayda çözerim

Star TV?de Erdogan Aktas?in hazirlayip, sundugu programa katilan Volkan Konak, Çernobil için iddiali konustu.?5 ay istiyorum. Sorunu çözecegim? dedi.

KAZIM Koyuncu?yu kansere kurban vermenin acisini yasayan sanatçi Volkan Konak, Çernobil faciasina el koydu. ?Sadece 5 ay istiyorum. Yurtdisindan bilimadami getirtip, facianin Karadeniz halki üzerindeki etkilerini ispatlayacagim? diyen Konak, iddiali konustu: ?Ölüler bile mezarlarindan çikarilip, yargilanacak...?

24. KANSER TEHDIDI

Kazim Koyuncunun ölümü, yillardir Çernobil diye haykiran Karadenizlileri çileden çikardi.Kanser korkusuyla yasayan Karadeniz halkinin sikintilari dün gece Star TV?de Erdogan Aktas?in hazirlayip, sundugu ?Yakin Takip Özel? programina gündeme geldi.13 yillik dostu Kazim Koyuncu ile aralarinda babasinin da bulundugu 7 yakinini kansere kurban veren Volkan Konak, ?Sadece 5 ay istiyorum. Bu sorunu çözecegim? dedi.O, karanliga bir isik, bir mum yakti? diyerek, söyle konustu:

25. FACIA YASADIK

?Yetkililerden, devletten hiçbir sey istemiyorum. Sadece Karadeniz halkindan 5 ay istiyorum. Biz dünyanin en büyük faciasini yasadik. Japonya?ya atilan atom bombasinin bin misli büyük bir facia yasadik. ?Insanlar sigara içiyor? diyorlar. Benim güvercinlerim 4 bacakli doguyor. Hayvanlarda müthis bir sakat dogum var. Onlar da mi sigara içiyor??

26. MÜZIGI BIRAKIYORUM

?Karadeniz Teknik Üniversitesi, Atom Enerjisi Kurumu ve Saglik Bakanligi bu konuda sinifta kalmistir. Yurtdisindan bilimadami getirtip, Çernobil?in etkilerini ispatlayacagim. Eger bizim dedigimiz gibiyse, o zaman bunun vebali çok agir olur. Ölüler bile mezarlarindan çikarilip, yargilanacak. Kenan Evren?i bile mahkemeye verecegim. Biz bu ülkeyi karsiliksiz sevdik. Ama ben tam 7 kisiyi kansere kurban verdim. Günde 16 ilaçla ayakta durdum. Kanser yüzünden ölümün kiyisindan döndüm. Bizim köy muhtarlarimiz su pompasi bile istemediler devletten... Ben müzisyenim. Ama artik müzik yapmiyorum. Müzisyenligi biraktim, bilimadamligina soyundum.?

27. SONUCU BILIYORDUM

Kazim Koyuncu?nun Türkiye?ye sahne sanatçiliginin önemini anlattigini vurgulayan Volkan Konak, ?can dostu?nun kansere yakalandigini ögrendiginde sonucun bu sekilde olacagini bildigini söyledi. Konak, ?Bu resmi daha önce görmüstüm. Çok geç fark edildi. 6 ay boyunca müzigi birakip, aciyi yasadik? dedi.

28. O BIR DON KISOT?TU

Programa telefonla katilan sair Sunay Akin da, Koyuncu?nun cenazesi için Hopa?ya gittiginde kendisini korku filmindeymis gibi hissettigini belirtti.Dünkü programa telefonla katilan Trabzonspor teknik direktörü Senol Günes de, Trabzonspor?u, ?derdini anlatamayan ve hakkini arayamayanlarin sesi? olarak tanimlayip, ?Kazim gayda ile tulumu birlestirmek istiyordu.? dedi.

29. ÇAY IÇENLER NEREDE?

Yazar Nihat Genç ise, Çernobil faciasi yüzünden Karadeniz insanindaki cosku ve temponun yerini, hüzün ve agitlarin aldigini vurguladi. Genç, Çernobil?den sonra televizyon ekranlarina çikip, çay içenlerin simde nerede olduklarini da sordu. Genç, ?Kazim gitti ama Volkanlarimiz var. Bu topragin insani bununla basa çikacak. Yine kemençeler, tulumlar çalacak? dedi.

30. DEVLET BASARISIZ

Kazim Koyuncu?nun sanatçi dostu Mehmet Ali Besli ise, Çernobil?den sonra devletin basarisizliga ugradiginin altini çizerek, Dönemin bakani olan Cahit Aral?in ?Biraz radyasyon iyidir?, Turgut Özal?in ise, ?Radyoaktif çay daha lezzetlidir? açiklamalari yaptigini hatirlatti. Kazim Koyuncu?nun ölümünün facianin büyüklügü bakimindan ciddi bir uyari oldugunu vurgulayan Mehmet Ali Besli?ye göre, Koyuncu?nun ölümü bir baslangiç olmak zorunda. Devlet kendini aklamali. En azindan yurttasinin gönlünü ferahlatmali.

Nereden
    Trabzon

biz bu bes ay içinde bizde durmayalim bir anket hazirliyalim imza toplayalim sokaklarda masalar koyup millet imza toplayalim

ankara da ben varim varmi baska bana yardimci olacak.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

volkan bugün trabzon'a gidiyor, karayoluyla..

trabzon'daki bmn üyeleri isterlerse volkan la bir randevu ayarlayabilirim..

cep telimi istendiinde veririm..

herkese sevgi..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)