Sayfa 101 Toplam 284 Sayfadan BirinciBirinci ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... SonuncuSonuncu
Toplam 7089 adet sonuctan sayfa basi 2,501 ile 2,525 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Basketbol Takımı | Türkiye Basketbol Ligi 2014/15

sarman61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bugünki yeni şafakta ismet bademin bir yazısı var. Trabzonspora yazık oldu diye. Şüphesiz anadoluda basketbol en çok Trabzona yakışıyor diye yazmış. Düşünü Trabzonspor 1. ligde süper ligdeki rekabetin bir benzeri beko ligine taşınmış olacak rekabet üst düzeye çıkacak. Taraftarı olan bir basket takımı basketbol liginede çok şey katacakdır. Şüphesiz federasyon yetkilileride çıksın istiyorlardır. Şahsen ben Trabzonsporun istanbul daki tüm maçlarına gitmeye çalışırım keza diğer maçlarda da ben sanmıyorum ki boş türbünlere oynasın.
    Şimdi bir söylentiye göre beko basketbol liginden bir takım çekilecek çekilirse bizim 1.lige çıkma şansımız olacak mış. şayet olursa çok güzel olur ama olmazsada sağlık olsun 1 yıl daha sabretmek zorunda kalacağız. O zamanda ben askerden geldiğimde inşallah 1.lige çıkmış olacağız.
    (İtalya'da Bologna teknik patronu Mihajloviç'in "Mourinho ile futbol konuşmam Futbol oynamamış biri bazı şeyleri anlayamaz" lafına cevabı) " Jokey olmak için önce at mı olmak gerekir?"

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

teşekkürler sarman61...

İsmet Badem
    09 Mayıs 2009 CumartesiTrabzonspor'a çok yazık oldu
    Yıllardır, basketbol misyoneri olarak Türkiye'yi dolaşırken, basketbolun Türk gencinin sporu olduğuna inanıyorum. Bu satırları sizlere yazarken Batman'dayım. Ve panellere devam ediyorum. Ama biraz buruk, biraz üzgün ve oldukça kırgın. Sebebi, Trabzon basketbol takımının yaşadığı kötü günler!

Basketbolun Anadolu'da en çok yakıştığı şehir kayıtsız şartsız Trabzon'dur. Beklenen onca günün sonunda yüzüp yüzüp kuyruğuna gelinmesine rağmen, birinci lige çıkılmaması çok kötü oldu.

Maçları seyrettikçe en kötü organize olan takımın Trabzon olduğunu görünce içim sızladı. Ben bu organizasyonda tarafsız değilim. Kesin olarak Trabzon'luydum. Mutlaka küme geçmesini istiyordum. Ama yaşananlar hiçte beni mutlu etmedi. İçim acıdı. En kötü basketbolu Trabzon oynadı!

Coach Alaeddin Yakan'ı kardeşim gibi severim ama sen coach olarak “Şampiyonluğu mutlaka isteyen Trabzon halkına bu mahcubiyeti yaşatmamalıydın!”

Umut Tınay sakatlandı! Mazereti geçerli değil! Koskoca takım bir kişiye mi endeksli olmalı! Basketbol takımının Sezonun ilk gününden itibaren kendini şampiyonluğa küme geçmeye hazırlayan ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan yönetim ve vefakar Trabzon halkına yaşattığı hayal kırıklığı kahretti.

Belki o takım çıkmayacak, belki bu takım kapanacak ve Trabzon lige çıkacak! Ne olursa olsun bugünkü acı hafifler mi?

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

"ONUR DUYARIM"

09 Mayıs 2009 09:52

Türk Milli Takımı’nın formasını sırtına geçiren yıldız basketbolcu, “Bu görev için adımın geçtiğini biliyorum ve bu bana gurur veriyor. Formayı giyersem, elimden gelenin en iyisini yaparım” dedi

MİLLİYET'in haberine göre, NCAA’de gösterdiği performans tek kelimeyle muhteşemdi. Tüm zamanların en iyi 3. üçlükçüsü olmayı başardı. En verimli döneminde kansere yakalanmasa, belki NBA hedefine çoktan ulaşacaktı ama girdiği doping testinde tesadüfen fark edilen ‘testis kanseri’ uzun bir tedavi süreci geçirmesine neden oldu. Ancak Lofton, azmiyle hastalığını yendi, parkelere geri geldi.

Türkiye’ye getirdiği neredeyse tüm yabancıları Avrupa’nın dev takımlarına transfer olan Ahmet Kandemir’in ‘yeni yıldız adayım bu’ sözü doğru çıktı.

Fenerbahçe’ye attığı 47 sayının ardından Ted Kolejliler karşılaşmasında da 61 sayı üretmeyi başardı. 22 üç sayılık şutundan 17’sinde isabet sağlaması, ona yeni bir rekor kırdırdı.

Lofton’un bu başarıları, adının milli takım için de geçmesine neden oldu. İsmi TBF yönetim kurulunda konuşuldu, karar olumluydu. MİLLİYET, bir anda basketbol gündemine oturan Lofton’u ay-yıldızlı formayla tanıştırdı, 12 Dev Adam’ın bir parçası olması konusunda fikrini aldı. İşte 23 yaşındaki yıldızın anlattıkları...

-Milli Takım için adımın geçtiğini biliyorum. Ancak resmi bir görüşme olduğunu söyleyemem. Sezon bittiğinde menajerimle birlikte bu konudaki kararımızı veririz. Tabii ki basketbolun çok üst düzeyde oynandığına şahit olduğum Türkiye’de milli takım için adımın geçmesi bana onur verdi. Böyle bir teklife sıcak baktığımı söyleyebilirim. Eğer kadroya girersem de elimden geleni yaparım ve formayı büyük bir onurla taşırım.

- Saha içinde benden istenenleri biliyorum. Bunu yapabilecek yeteneklerimin olduğunu da. Bu nedenle çok rahatım. Türkiye Ligi zor bir lig ve burada kendimi geliştirme şansım da oldu. Milli Takım’da oynarsam tabii ki çok üst düzey şampiyonalarda boy göstermemiz gerekir ve bunlar da benim gelişmeme yardımcı olur.

- Türkiye’de basketbol gerçekten önemli bir yer tutuyormuş. Bunu gelince anladım. Mersin’de de çok mutlu bir sezon geçiriyorum. Sakin bir şehir. Basketbol için çok ideal. Coachumuz da süper bir insan. Basketbol felsefelerimiz uyuyor, benim neler yapabileceğimi biliyor. Bu sezonki başarılarımda takım arkadaşlarımın ve antrenörümün de çok büyük katkısı var.

- Gelecek sezon için beni transfer listesine alan takımların olduğunu biliyorum. Ancak şu anda tek düşüncem sezonu en iyi şekilde noktalamak. Yıl sonunda menajerimle oturup en iyisine karar vereceğim. Tabii ki her oyuncu gibi benim de hedefim NBA’de oynamak. Ancak Euroleague de çok kaliteli bir lig. Bu nedenle Euroleague’de oynayan takımların formasını giymeye de sıcak bakarım.

- Kolej maçında attığım 61 sayı benim için gerçekten müthiş bir olay. İyi günümdeydim, arkadaşlar da bana çok uygun pozisyonlarda pas attı, ben de boş topların hepsini sayıya çevirdim. 17 üçlük atmam da özel bir günümde olduğumu gösteriyor. Bir daha bu rakamı yakalamam kolay değil tabii ki, çünkü gerçekten 61 sayı çok fazlaydı.

- Türk insanı çok sıcak. Böyle bir ortama geldiğim için şanslıyım. Bazı Türkçe kelimeler de öğrendim, “Nasılsın, iyiyim sen nasılsın, baba, eyvallah...” Tantuni’yi çok seviyorum, günde 3 öğün de yiyebilirim.

‘Yugoslav gibi Amerikalı’
    Coach Ahmet Kandemir’den de Lofton için garanti geldi. Genç oyuncunun mükemmel bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyen başarılı çalıştırıcı, “Tüm takımla mükemmel anlaşıyor. Şut yeteği malum, bence Amerika’nın en iyi şutörü. En büyük özelliği de mesafe tanımaması. Sahanın neresinde olursa olsun isabetli şut atabilir. Genç olması nedeniyle bazı eksikleri var. Fizik ve çabukluk konusunda gelişmesi lazım. Ancak aklıyla bu açıklarını kapatıyor. Genelde Amerikalılar kafaları önde oynar ve bir hamle sonrasını düşünmez. Lofton Yugoslav gibi. Oyunu çok iyi biliyor. Milli Takım’a alınırsa çok faydalı olacaktır” dedi.

‘Süper bir kişilik’
    Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde forma giyen Türk oyuncular da Lofton için çok olumlu sözler söyledi. Tüm basketbolcular ağızbirliği etmişcesine, ‘Lofton’ dendiğinde ‘mükemmel bir insan’ diyerek söze başlıyor. Birçoğuna göre tüm basketbol yaşamlarında birlikte oynadıkları en sorunsuz Amerikalı, tam bir takım oyuncusu. Herkesle arası mükemmel, alçakgönüllü... Mersin’in 4. senesine geçirdiği Birinci Lig’de ilk kez play-off’a kalmasında yıldız ABD’linin oyun içindeki becerilerinin dışında saha dışındaki yapısının da etkili olduğu söyleniyor. Yani Lofton, Mersin’de yaratılan aile ortamının en önemli parçalarından birisi olarak gözüküyor.

Maraton.com.tr

Bizim takıma yakışır
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Trabzon

Hocayı bende beğenmedim,yani İtü ile yapılan ilk maçta kutluayın 32 sayı atması ve 3 sayılık yeme rekoru kırmamız.Bütün maçlarda serbest atışlardaki isabet düşüklüğü olmaması gereken şeylerdi.

Nereden
    İstanbul

ismet badem denilen adam basketbol camiasinda oyle pek sevilen bi adam degildir. eger alaeddin yakan'i elestiriyorsa vardir bi karin agrisi da elestiriyordur. bu adamin ipiyle kuyuya inen cok yanilir. maclari izlemis midir bile emin degilim!

yine diyorum herkesin lige cikmasina kesin gozle baktigi kadrosunda 3 tane a milli olmus basketbolcu bulnan itu lige cikamadi. en onemli oyuncularindan 2-3 tanesi sakat olan biz cikamadik. cok mu? akli selim lutfen. ne idugu belirsiz, yazdigi kitap icin sponsor arayan, kendi adina x kulube basketbol sahasi yaptiran, cikarttigi basketbol gazetesini aile mecmuasina ceviren, milli basketbolcunun evliligine sayfanin en altinda kucuk bir kose ayirirken, kendi ogluna tam sayfa yer ayiran biri ismet badem. aydin dogan onu gazeteden uzaklastirmak icin fanatik basket gazetesini kapatmistir. neyse daha fazla acmayayim agzimi... son sozum ak dedigine kara derim badem'in!
    Konu uyum61 tarafından (10.05.2009 Saat 12:02 ) değiştirilmiştir.
    yok imza, mimza

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Sinan SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Ben izlediğim tüm eleme maçları itibariyle hocamızın elinden geleni yaptığına inanıyorum.Ama burada sorumluluk birazda sporcularda olmalı. 1.Lige çıkma mücadelesi veren oyuncularımız daha adam gibi faul atışlarını bile ikide iki atamazken hoca napsın.İnsan idmandan sonra gider bir saatte atış çalışır. Elindeki imkanları ile hocada buraya kadar getirdi takımı. Teşekkür etmek lazım.
    BORDOMAVİ.NET-KUŞADASI

İsmail Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Seyit Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor'luları öyle bir havaya soktu ki Basketbol takımız ...
    Lig maçlarına getiremediğim , basketten bahsedince dudak büken , aşırı Trabzonspor ve futbol seven çevremdeki arkadaşlarım ,artık Basketbol takımımızı da takip eder oldular . Trabzon'un Beko Basketbol Ligi'nde oynamaya ihtiyacı var....
    Ülkemizde Siyasetin nabzını tutabileceğin mekanlar berberlerdir,Trabzonda ise berberlerdeki muhabbet,siyasetin yanında öncelikle Trabzonspordur.
    Trabzonspor deyincede akla tabiiki futbol gelir ,yine öyle ama özellikle son final four maçlarının tv den verilmesinden sonra Trabzondaki berberlerdeki ana konu basketbol takımımız
    Bunu özellikle bire bir gözlemlemekten gayet memnunum.
    Bu şehir basketbolu sahiplendi ve benimsedi artık.

Alıntı bench Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aliağa belediyesi ile konuşmalar yapılmış,büyük ihtimalle olacak gibi,hayırlısı bakalım
    Evet bu ve buna benzer konuşmalardan haberim var,var ama netice ne olur bekleyip görmek lazım.
    Açıkçası ben,bir bornova gibi basamakları bir bir çıkarak BBL de olmak isterdim,bu bana haz verirdi.Bu demek değilki bizi BBL ye alırsalar haz duymıyacağım,tabiiki bizim için büyük bir mutluluk olur ama eze eze BBL ye çıkmanın verdiği mutluluğu vermez,hele takım satın almayla BBL ye çıkılacaksa bence bir sene daha TB2L de kalmak daha mantıklı geliyor.
    Bunların detaylarınıda önümüzdeki günlerde konuşuruz.

Alıntı TURKUAZ-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben izlediğim tüm eleme maçları itibariyle hocamızın elinden geleni yaptığına inanıyorum.Ama burada sorumluluk birazda sporcularda olmalı. 1.Lige çıkma mücadelesi veren oyuncularımız daha adam gibi faul atışlarını bile ikide iki atamazken hoca napsın.İnsan idmandan sonra gider bir saatte atış çalışır. Elindeki imkanları ile hocada buraya kadar getirdi takımı. Teşekkür etmek lazım.
    İsmet Badem hocamıza vermiş veriştirmiş,basketbol camiasında fazla spor yazarı olmadığı içinde haliyle insanlar etkilenebiliyorlar,nitekim bunun yansımalarınıda görüyor ve duyuyoruz.

Bizler,futbolda 25 yıldır yaptığımız yanlışları basketbolda yapmamalıyız,yapmıyacağızda.Hocamıza destek olacağız çünkü Alaeddin hoca Trabzon için bir şanstır,Trabzon ve karadeniz bu şansı iyi kullanmalıdır.

Alaeddin hocamızın en belirgin özelliği eleştirilerden pay çıkarabilmesi,kendine göre yorumlıyabilmesidir,bir Ersun Yanal gibi "ben ersun yanalım ,kendimi eleştirtmem" demiyor,pay alırım diyor (bakınız : bmn radyo )

Şimdi sıcağı sıcağına şurda hata var,burda hata var demiyeceğim ama şubenin ve bu organizasyonun temeli ve çatısı arasındaki uygulamalardaki yanlışlıkları ve önerileri önümüzdeki günlerde gündeme getirmezsek yanlış yapmış oluruz.Şu kadarını söyliyelim,oyuncu seçimlerinde yanlışlık yapıldığı görülüyor,bu yanlışlıkta tamamen hocanın iyi niyetinden ve güveninden kaynaklanmış,sanırım hocada şimdi bunun farkındadır.

Takım seneye BBL veya TB2L de oynasa bile farketmez,hocamız şöyle geçmiş sezona bakarak kendi öz eleştirisini yapacaktır,nerelerde hata yapıldığını,nerelere önlem alınması gerektiğini,organizasyonun aksıyan yönleri nelerdir,bu konuda gerekli tedbirler iyi niyetle alınacaktır,bundan şüphem yok.

Başarının yolu istikrardan geçer,eğerki şubede istikrarı yakalıyabilirsek başarı kendiliğinden gelecektir,kimsenin kuşkusu olmasın.

Uzun vadeli Başarı ise bana göre BBL ye çıkmak değil,bu şubeyi sağlam temeller üzerine inşa etmektir.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,
    Son balık avlandığında, İşte O zaman paranın yenmediğini anlayacaksınız...

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Nereden
    Trabzon

Alıntı bench Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saat 23:11...oldu gözüyle bakabiliriz...hayırlı olsun...
    bununla ilgili yorumlarımı açılacak yeni başlıkta belirteceğim..saygılarımla
    Aliağa ligden çekilirde federasyon bizi olırsa amenna,
    Yok eğerki bu bilgi satınalma şeklinde ise kalsın,istemiyorum...

Yukarıda yazdım,birdaha yazayım,

Ben,basketbola bölgeselde başladım,satın aldım TB2L ye çıktım,şimdi satınalıyorum BBL ye çıkıyorum,

Seneye euroligden,ondan sonraki senede NBA dan bir takım satınalırız olur biter.

Peki ben,
    Emeğimle ve Alınterimle yakalanmış bir başarının keyfini süremiyecekmiyim ?

Ben şimdi bu şekilde takım satınalmayla BBL çıkarsam,bileğinin gücüyle BBL çıkmış bir bornovaya karşı pişkin pişkin oynıyacağım,öylemi !!!

Bekliyelim görelim
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

amour_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

arkadaş ülkemizde basketbol fazla ilgi görmeyen bir spor dalı Trabzonspor'u bbl'ye çıkarıp baskettede rekabeti sağlamak ve Türkiyede basketbola daha fazla popülerlik kazandırmak istiyorlardır.bana öyle geliyor ama tabiikide bu benim fikrim keşke playofflardan çıkabilseydik ancak yapacak bir şey yok böyle bir şekilde çıkacaksakta geri çevirmemiz anlamsız olur.

Nereden
    İstanbul

İzmirin 3 takımı oldu, basketbol için bir şehire 3 takım, helede yatırım yapmayan 3 takım çok fazla, şimdiden petkim yada bornovanın düşeceğini söylemek kehanet olmaz...

Tofaş 2 yılda bir çıkıyor birinci lige ve çıktığı sezon düşüyor.Bu senede farklı olmayacak...Zaten bu krizde Tofaş'ın yatırım yapmasını beklemek biraz safdillik olur.Asansör olarak yine giderler 2.lige...

Ligde şu an;
    İstanbulun 5 takımı var, 3 tanesi camia takımı
    İzmir'in 3 takımı var...
    Antalya'nın 2 takımı var.
    Bursa'nın 2 takımı var.
    Ankara'nın,Mersin'in,Bandırma'nın ve Ereğli'nin 1 takımı var.

Şimdi görünüm böyleyken Trabzon'un bir takımının ligde olması lige bambaşka bir hava katar.tüm basketbol caniasının dileğinin bu olduğuna eminim
    ÖNCE TRABZONSPOR DİYECEKSİN…ENDÜSTRİYEL FUTBOLA HAYIR!!! #DİREN TRABZONSPOR

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN...#KORAY ÇAPOĞLU

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Sabri Kurban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

Alıntı amour_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş ülkemizde basketbol fazla ilgi görmeyen bir spor dalı Trabzonspor'u bbl'ye çıkarıp baskettede rekabeti sağlamak ve Türkiyede basketbola daha fazla popülerlik kazandırmak istiyorlardır.bana öyle geliyor ama tabiikide bu benim fikrim keşke playofflardan çıkabilseydik ancak yapacak bir şey yok böyle bir şekilde çıkacaksakta geri çevirmemiz anlamsız olur.
    Kusura bakmada arkadaşım sen uzayda mı yaşıyorsun? Bu ülkede 2. spor basketboldur. Basketbolu takip eden milyonlar var Türkiye'de. Bilip bilmeden konuşmayalım biraz ayıp oluyor.
    61>34 Trabzonspor
    En büyük Trabzonsporlu Kazım Koyuncu'yu rahmetle anıyoruz.
    Sahte mutlulukların peşinde koşacağına, gerçek hüzünlere gömül...

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı amour_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle birşey yapmalarına gerek yokki. Basketbol zaten Türkiyenin 2. büyük spor dalı. Biz de Trabzonspor olarak burada mücadelemizi vermek istiyoruz...

Hem benim gibi haftasonları TBL'de maç izlemeye giden yüzbinlerde insan var, Tv'den de takip eden milyonlar var...
    www.twitter.com/SDanismaz
    Gugudali..
    Pirana Kovalayan Çılgın Hamsi

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı selazurlu ismail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aliağa ligden çekilirde federasyon bizi olırsa amenna,
    Yok eğerki bu bilgi satınalma şeklinde ise kalsın,istemiyorum...

Yukarıda yazdım,birdaha yazayım,

Ben,basketbola bölgeselde başladım,satın aldım TB2L ye çıktım,şimdi satınalıyorum BBL ye çıkıyorum,

Seneye euroligden,ondan sonraki senede NBA dan bir takım satınalırız olur biter.

Peki ben,
    Emeğimle ve Alınterimle yakalanmış bir başarının keyfini süremiyecekmiyim ?

Ben şimdi bu şekilde takım satınalmayla BBL çıkarsam,bileğinin gücüyle BBL çıkmış bir bornovaya karşı pişkin pişkin oynıyacağım,öylemi !!!

Bekliyelim görelim

İsmail Abi, yönetim bir sene daha 2. ligde mücadele etmemizin ne gibi bir olumsuz yönü olduğunu düşünüyor da ille de 1. lig diye bastırıyor? acaba kadronun dağılmasından (oyuncular ve teknik kadro) mı korkuyorlar?

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Alıntı Cengiz Çubukcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsmail Abi, yönetim bir sene daha 2. ligde mücadele etmemizin ne gibi bir olumsuz yönü olduğunu düşünüyor da ille de 1. lig diye bastırıyor? acaba kadronun dağılmasından (oyuncular ve teknik kadro) mı korkuyorlar?

Basketbola kim yatırım yapıyor ki oyuncularımz ve kadromuz dağılsın? Yani bu seyirci desteğini bu camia desteğini daha kaç takım verebilir ki? Yönetim kurulunun bunu istememesinin nedeni olsa olsa insanımızın tezcanlılığındandır Yoksa eminim seneye biz 1. lige çıkarız bileğimizin hakkıyla
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Çetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basketbola kim yatırım yapıyor ki oyuncularımz ve kadromuz dağılsın? Yani bu seyirci desteğini bu camia desteğini daha kaç takım verebilir ki? Yönetim kurulunun bunu istememesinin nedeni olsa olsa insanımızın tezcanlılığındandır Yoksa eminim seneye biz 1. lige çıkarız bileğimizin hakkıyla
    Özellikle genç oyuncularımızın 2. ligde 1 sene daha oynamak konusunda çok istekli olmadıklarını duymuştum...siz orda bunu en iyi gören kişilersiniz Çetin....Mesela Ogün playoff'da oldukça piyasasını geliştirmiştir, teklif gelse gitmez mi sence?

Çetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Özellikle genç oyuncularımızın 2. ligde 1 sene daha oynamak konusunda çok istekli olmadıklarını duymuştum...siz orda bunu en iyi gören kişilersiniz Çetin....Mesela Ogün playoff'da oldukça piyasasını geliştirmiştir, teklif gelse gitmez mi sence?
    İyi de kendilerine burda en iyi olanaklar sunulmadı mı? Sunuldu. Son maça kadar şanslarını kendileri yaratmadı mı? Yarattılar. Kendileri bu fırsatı tepmedi mi? Tepti. Oyuncularımızın istememelerini doğal karşılıyorum ama bunu biz de istemiyoruz zaten. Yine de biz destek vermeye devam ederiz. Gitmek isteyen olursa da buna herkes saygı duyar ama birinci ligde hangi dakikaları alacaklarını da güzelce değerlendirmeleri gerektiğini düşünmeden edemiyorum Zaten bizim oyuncularımız iyi, bunu herkes biliyor ve genç bir kadromuz da var o yüzden ilginin olması normal
    Siyasetin "bizden olduğu sürece" yer aldığı, karşıda olduğu zaman "siyasete bulaştığı" büyük kulüp/taraftar camiası Trabzonspor

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

O zaman çıksalardı 1. lige, 1 sene daha 2. ligte oynamazlardı.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UğuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Cengiz Abi nin kasteddiği genç oyuncular F.B'DEN KİRALADIĞIMIZ OYUNCULAR OLABİLİR Mİ?
    bordomavi.net
    Trabzonspor'un ilk ve en büyük taraftar sitesi

Nereden
    Trabzon

Cengiz,çetin yukarıda gayet güzel özetlemiş,
    Trabzonsporun BBL de olması gerektiği için zorluyorlar.

Teknik heyet ve kadronun dağılması kısmına ise katılmıyorum.Özellikle bu yıl basketbol camiasına Trabzonspor damgasını vurmuştur.
    Son final maçlarının tv den naklen yayınlanmasıda bunun son göstergesi olmuştur,şimdi soruyorum acaba hangi oyuncu bizim gibi bir camiada olmak istemez

Ufak tefek sıkıntılar olmamışmıdır,tabiiki olmuştur ama bunlar el ele verilerek çözülecektir,ama eğerki bazı oyuncular gibi kendini Trabzonspordan üstün görenler var ise eğer en değerli oyuncu bile olsa bu camianın içinde kalamaz,ben kabullenmem.

Zaten mevcut kadroda yeni bir düzenlemeye gidilecektir,ha 2 nci ligde oynamak istemiyen varsada zorlamanın anlamı yok gidebilir,gelmek istiyen o kadar oyuncu olacaktırki yeterki kaliteli ve bizim doğamıza uygun olanlar tercih edilsin.

Burada kilit Saner Ayar,Celil Hekimoğlu ve Alaeddin Yakandadır,

Saner beyin basketbol sevgisini zaten biliyoruz,Celil beyin bu işe sıkı sıkıya sarılıp sahiplenmesi çok önemliydi,bu yönden ben çok memnunum çünkü Celil beyi çok hırslı ve azimli gördüm.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Nereden
    Trabzon

Alıntı UğuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cengiz Abi nin kasteddiği genç oyuncular F.B'DEN KİRALADIĞIMIZ OYUNCULAR OLABİLİR Mİ?
    Fenerden kiralık olarak Can ve Birkan var bizde.

Antalyadan dönerken uçakta beraberdik,bir ara Nezih bey Can'a "seneyede beraberiz" tarzında bir şey söyledi,can'da kendisine gayet politik bir cevapla "gelişmelere göre bakarız" tarzı bir cevap verdi.

Bekleyip göreceğiz ama can la birkanın bizimle beraber olacaklarını tahmin ediyorum,en azından burada çok sevildiklerini çok iyi biliyorlar.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Nereden
    Trabzon

Standart Gençleri Tanınmış İsimler İzliyor !!!

Gençleri Tanınmış İsimler İzliyor
    12.05.2009 15:42
    Bugün başlayan Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nın Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maçları önemli konuklar izliyor.

16 takımın şampiyonluk mücadelesi vereceği Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası saat 12:00’de oynananBursa TED Kolejliler - TED Ankara Kolejliler maçı ile start aldı.

Kepez Spor Salonu’nda oynanan ilk maçta rakibi Bursa TED Kolejliler’i 65-74 mağlup eden Ankara TED Kolejliler turnuvaya galiyibetle başladı. Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ilk maçta ise Fenerbahçe Ülker, Final Gençlik’i 97-61 yendi.

Bu önemli organizasyonun Antalya’daki ilk gününde Atatürk Spor Salonu’nda tanınmış isimler de karşılaşmaları izliyorlar. Beko Basketbol Ligi’nde Banvit takımının antrenörlüğünü yapan ve kısa bir süre önce görevinden ayrılan Selçuk Ernak, TB2L’de mücadele eden Çanakkale Belediyesi Antrenörü Mustafa Aksoy, şu anda bir takım çalıştırmayan Aydın Örs, Beykoz Antrenörü Hakan Yavuz, Genç Telekom Antrenörü Deniz Atak, Trabzonspor yardımcı antrenörlerinden Fikret Doğan ve Milli Takım Antrenörlerinden Orhun Ene Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maçları izlediler. Sadece genç oyuncuların mücadelesine tanık olmayan Beykoz Antrenörü Hakan Yavuz, Fenerbahçe Ülker’de forma giyen oğlu Levent Yavuz’un performansını da yakından takip etti.

Kaynak : Tbf
    Fikret hocaya bak,Antalyada gençleri takip ediyor
    Acaba yeni oyuncularmı takip ediyorlar
    Konu İsmail Alkan tarafından (12.05.2009 Saat 23:06 ) değiştirilmiştir. Sebep: osman hoca cumartesi günü trabzona dönmüş
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı selazurlu ismail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fenerden kiralık olarak Can ve Birkan var bizde.

Antalyadan dönerken uçakta beraberdik,bir ara Nezih bey Can'a "seneyede beraberiz" tarzında bir şey söyledi,can'da kendisine gayet politik bir cevapla "gelişmelere göre bakarız" tarzı bir cevap verdi.

Bekleyip göreceğiz ama can la birkanın bizimle beraber olacaklarını tahmin ediyorum,en azından burada çok sevildiklerini çok iyi biliyorlar.
    İsmail Abi gerçekten onları çok sevdik, bir fenerde burdaki ilginin milyonda birini bulamayacaklardır...hayır ilgiyi geçelim oynama bile oynayamayacaklardır...

playa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aliağa nın durumu nedir

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

lütfen herkes yazıyı baştan sona dikkatle okusun....

Galiptir bu yolda mağlup
    Ceyhun Eskici

Hani derler ya tadı damağımda kaldı, Aynen o misal.
    Hani derler ya güzel şeyler çabuk biter. Tam da o diyesi geliyor insanın.
    Dile kolay koca bir ömrün geçtiği 19 Mayıs Spor Salonunda bunları da göreceğiz desek gönül kanar akıl kanmaz ama gördük.
    Hentbol tamam, voleybol tamam, karate, güreş, boks hepsi tamam ama ben Türkiye coğrafyasının bu kadar doğusunda Türk Basketboluna da damga vurulur desem daha dün kimse bana inanmazdı.
    Emeği geçenlere herkese binlerce şükran sunmak hepimiz için bir görev.
    Başta yıllarca rakip hem de ezeli rakip iki takımın basketbolcuları olarak göğüs göğse mücadele ettiğim Saner Ayar’a sonsuz teşekkürler…
    Sonra, bırakın şimdilerde Trabzonspor’da amatör branşların başında olmasını bu güne değin yıllardır Trabzon amatörüne hizmet veren sevgili Celil Hekimoğlu’na sonsuz teşekkür….
    Sonramı, Şube sorumlusu Nezihi Onur’dan Menejer Mehmet Alemdağ’a, Baş Antrenör Alaaddin Yakan’dan Alt Yapı Ant. Erol Önsel’e ve malzemeci Ekrem Şahin’e kadar herkese ama emeği geçen herkese binlerce teşekkürler.
    Ama asıl iş bundan sonra başlıyor. Eksikler yok mu? Bence çok. Hatalar yapılmadı mı? Tabiî ki yapıldı. Ama bizlerin hayal ettiklerimizi bu gün hayata geçirenleri teşvik etmek, yüreklendirmek ve daha da hizmet vermelerini sağlamak asıl görev olmalı.
    Ne olursa olsun şu çok açık bir gerçek ki bu ülkede futbol adına atılan adımları hayata geçirmek çok daha kolay ve zahmetsiz. Ülke genelinde reklamını ve şovunu yapmanda işin bir başka mükâfatı.
    Şimdi bundan sonraki süreçte birinci lige başka yollardan girilir mi açıkçası beni çokta ilgilendirmiyor çünkü o yönetenlerin işi. Ama yapılması gereken çok daha önemli işler var. Bunlardan en önemlisi bu takıma tüm şehrin ve camianın sarılması ve sahiplenmesi gerekir. Geçen sezon mücadele veren kadro çok genç ve heyecanlı bir ekipti ama en kötüsü temsil ettikleri şehirde göçebe gibiydiler. Öyle ki bu kadronun kalacağı tesis sonraları futbolculara verilince birkaç otel dolanmak zorunda kalındı. Sadece bu görüntü futbol kültürüne kurban edilen basketbol yatırımının şehirce hatta camia için ne derece önem taşıdığının basit bir göstergesiydi.
    Başka önemli bir konu ise tesisleşmek. Trabzonspor’un ivedilikle çağdaş bir koleje ve devamında alt yapı sporcu konaklama tesislerine ihtiyacı var. Ülke, bölge hatta devamında yakın komşu ülkelerde tespit edilen aday sporcuların şehrimize kazandırılabilmesi için gerekli cazip ortam ve şartların ivedilikle yaratılması gerekir. Bırakın ülke genelinde yakın şehirlerde ve hatta bölgemiz kırsalında tespit edilen yeteneklerin şehre getirilip eğitilmesinin mümkün olmadığı bu günlerde sadece ve sadece parayla bu sistemi ayakta tutabilmek mümkün değil.
    Bir başka önemli konu ise K.T.Ü. bünyesinde hayata geçirilen Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu. Bu okulun yöneticileri ve sayın rektör ile beraber şehrin sporu adına çok önemli projelerin hayata geçirilmesi ve bu projeler kapsamında şehrimize daha ucuz maliyetli sporcu ve çalıştırıcı kazandırılmasının yolları ivedilikle araştırılmalıdır. Bu konuyu başka bir yazımda çok detaylı sizlerle paylaşacağım ama bu yüksek okul şehrin sporunun mutlaka motoru olacaktır.
    Son olarak sevgili Saner’e şunu söylemek isterim. Hizmet uzun soluklu ve kalıcı eserler bırakıldığında anlam kazanır. Yoksa yarın Saner’in olmadığı yerde basketbol olmayacak ise bu gün yaşananlara hizmet değil sadece tatlı bir heyecan ve heves denebilir. Senin dün yaptıklarınla yarın neler yapabileceğini bilen bizler ihtiyaç duyduğun her an arkanda ve yanında olacağız.

Nereden
    Trabzon

Güzel bir yazı ve yerinde tespitler,bizim forumda yıllardır dile getirdiklerimizin bir özeti gibi,

Ceyhun Eskici bildiğim kadarıyla eski bir basketbolcu ve tribüncü,keşke bu tarz yazıları sürekli yazıp basketbol şubemizi gündeme getirse.

Bir ara takım deplasmanlara giderken,yerel gazetecilerin basketbolu gündeme getirip yazılar yazmaları için takımla beraber deplasmanlara götürülüyordu,Ceyhun gibi basketbolu bilenlerin neden bugüne kadar bu şubeyi sahiplenmediklerinide anlamak güç.

Özellikle bizim sürekli gündeme getirdiğimiz altyapı ve KTÜ ile ilgili bölüm çok önemli,bunu sürekli sıcak tutmakta fayda var,

KTÜ ile kesinlikle ama kesinlikle işbirliği yapılmalı,Osman Arzın yetiştirip,altyapıdan gelen tüm oyuncularımız bugün ülkenin değişik Üniversitelerine dağılmış durumda,neden altyapıdan gelen oyuncularımızı KTÜ bünyesinde toplıyamıyoruz,KTÜ de evrak üzerinde yıllardır "Basketbol Antrenörlüğü Bölümü" var gözüküyor ama maalesef bugüne kadar öğrenci alınmamış ve eğitim-öğretime başlamamış,neden Rektör beyle görüşüp bu bölümü açtırmıyorlar.

Buna ve buna benzer yapılması gereken o kadar çok şey varki.

Ceyhun bey birde hocamızın ismini keşke Alaaddin olarak değilde Alaeddin olarak yazsa.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)