Cafedegoygoy
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Rindlerin lm... (Kzim Koyuncu?ya)

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Ne kadar ge buldum onu? Ve ne kadar erken kaybettim? Ne kadar erken? Tipik bir insanoglu yanilgisiydi benimki? Daha genti nasil olsa? nnde uzun yillari vardi? Olgunluk dnemini de yasayacak, bir ekol olacak, izleyicileri, grencileri olacakti? Nasil olsa yani basimizdaydi? Sik sik konserlere ikiyordu? Birini kairsak, digerine giderdik nasil olsa?fficeffice" />

Gerekten yle miydi? Grdk ki, degilmis? Herkesin mrnde 4 mevsim olmuyormus bu alemde? Aslinda bunu ilk kez grenmiyoruz, ok iyi biliyoruz da, ne diye hemencecik unutuveririz? Neden sevdiklerimizi bu kadar ihmal ederiz? Neden yzlerine bakarken, bu bakisin onu son grsmz olabilecegini dsnemeyiz?

Kzim ile tanismak nasip olmadi. Dedim ya, acelemiz yoktu nasil olsa? Trabzonspor iin o besteler yapacak, ben yazilar yazacaktim? Ve nasil olsa gnn birinde ya bir mata, ya bir konserde ya da ne bileyim Trabzonspor Dergisi?nin Mecidiyeky?deki brosunda filan tanisacaktik.

Trabzonspor Dergisi?nin brosunda tanismak degil, amansiz hastaligini grenmek nasip oldu, sevgili Aytekin Akay?dan? Aytekin?in aktardigina bakilirsa, doktorlar Kzim?a ?Yzde seksen kurtulacaksin[/B]? demislerdi. Bu yregimize bir para su serpti serpmesine ama o doktorlar Volkan Konak?in babasi iin ne demislerdi kimbilir?..

Ilerleyen gnlerde haberler ktye gitmeye basladi. Sonra sonra, sormaya da korkar olduk. Dua etmekten baska yapacak bir seyimiz yoktu ya, hayatin harala grelesi iinde onu da hakkiyla yaptik mi bilmiyorum..

lm haberini aldigimizin aksami isten iktim eve gidiyorum. Bir de baktim ki, insanlar sahillerde gle oynaya geziyorlar, rzgar tatli tatli esiyor, yapraklar neseli neseli oynasiyorlar. ?Siz ne yaptiginizi saniyorsunuz, Kzim ld Kzim, haberiniz yok mu?[/B]? diye haykiracaktim az kalsin.

Neyse ki sakinlesmem fazla zaman almadi. Dnya byleydi iste, hayat byleydi. Kimbilir biz de kimler aci iindeyken nese ve keyifle hayatin tadini ikariyorduk, kimbilir?

Ne kadar ge buldum onu? Ve ne kadar erken kaybettim? Ne kadar erken? Nasil da aileden biri gibi olmustu benim iin? Tek kelimesini anlamadigim ?Ella ella[/B]? trksn nasil da benimsemis, Ali Kemal Denizci?nin puslu bir Avni Aker gnnde etrafina bordo-mavi isiklar saan bir gk cismi gibi rakip kaleye inmesiyle nasil da zdeslestirmistim o trky? Kimbilir, belki de Ali Kemal yle bir gnde rakip defansi bunaltirken, Hemsin?de bir ky dgnnde o trk syleniyordu, kimbilir?

Nedendir bilmem, dgn, nisan, toplanti, ma, piknik, cenaze gibi insanlarin topluca bulundugu her organizasyonda benim aklimda bir enstantane kalir ve o olay, o enstantaneyle benim hafizamda billurlasir. Kzim?dan da geriye, nde Birol Topaloglu?nun tulum aldigi, arkadan da cenaze alayinin geldigi grnt kaldi? Hafizamdan lnceye kadar ikmamak zere..

Byle bir lm iin, belki de en gzel sz std Yahya Kemal sylemistir:

RINDLERIN LM:[/B]
    [/B]
    Hfizin kabri olan bahede bir gl varmis,[/B]
    Yeniden aarmis her gn kanayan rengiyle.[/B]
    Gece blbl agaran vakte kadar aglarmis,[/B]
    Eski Sirz?i hayl ettiren ahengiyle[/B]
    [/B]
    lm asde bahr lkesidir bir rinde,[/B]
    Gnl her yerde buhurdan gibi yillarca tter.[/B]
    Ve serin selviler altinda yatan kabrinde,[/B]
    Her seher bir gl aar, her gece bir blbl ter[/B].

Evet evet? Kimbilir demeyecegim bu sefer? Ali Kemal Denizci Avni Aker?de rakip defans zerine bir felaket glgesi gibi kerken, Hemsin?de bir ky dgnnde ?Ella ella[/B]? syleniyordu hep bir agizdan? Bundan eminim artik?

Insan bu alemde ismi en son anilincaya kadar yasarmis? Demek oluyor ki Kzim hep bizimle kalacak, hibir yere gitmeyecek.

Rahat uyu Kzim? Kisacik mrnde gk kubbeye o kadar hos sadalar biraktin ki, onlarin lezzeti dnya durduka bizlere yetecektir.

Blent Sirin[/B]
    [/B]
    [/B]

Guests
    Ziyareti

gene blent abi - gene gzel bir yazi, tebrikler abi.

seni unutmayacagiz kazim koyuncu, seni seviyoruz.

Forumdan Uzaklatrlmtr MrbLack - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.03.2005
    Ya
    31

Insan bu alemde ismi en son anilincaya kadar yasarmis? Demek oluyor ki Kzim hep bizimle kalacak, hibir yere gitmeyecek.AMESPACE PREFIX = O />

Rahat uyu Kzim? Kisacik mrnde gk kubbeye o kadar hos sadalar biraktin ki, onlarin lezzeti dnya durduka bizlere yetecektir.

bu szlerin yeter abi...

Trabzonspor Kongre yesi
    agahozlu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

blent abi sen bu iste stasin gzel yazilar kaleminden dklyor.kazim abimizi kaybetmek bizi ok zd

tigin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Ankara
    Ya
    38

Yukari

Ynetim Kurulu Mollasaliholu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.07.2004
    Nereden
    stanbul

Hep yle ihmal etmiyor muyuz gzellikleri zaten? bir ara ikaririm nasilsa aradan diye...

simdi de kafayi ne kadar vursam duvara bi anlami yok,kazim abi yukarlardan bakip bu zlmelerimize de zlyodur ya simdi,ne yapalim be abi elimizde degil...

yelik tarihi
    23.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    36

blent abi inan bizde ayni duygulari yasiyoruz su an...Kazim koyuncuyla Tam kavustuk derken, artik beraber cosucagiz,beraber sevinip beraber zlecegiz derkeen aramizdan ayrildi...

Trabzonspor Kongre yesi
    Reha - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    stanbul
    Ya
    43

Agzina ve yregine saglik Azizim!

Trabzonspor Kongre yesi
    Tunga - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

yelik tarihi
    28.10.2004

[img]smileys/smiley32.gif[/img]gzel yazi blent abi tebrikler [img]smileys/smiley32.gif[/img]

#10 Fietra - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    28

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre yesi

Ynetim Kurulu
    Berat - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.09.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    34

Ellerine saglik Blent Abi...

yelik tarihi
    29.05.2004

Hay abi agzina saglik ya mkemmel olmus. Okurken tylerim diken diken oldu.

Tekrardan agzina saglik [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Forumdan Uzaklatrlmtr poetricus - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.09.2004
    Nereden
    Trabzon

Cleared By Poetricus

uquR Ayaz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.01.2005
    Nereden
    stanbul

abicim eline,agzina saglik!!!

Forumdan Uzaklatrlmtr Yunus Emre AYAZ - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    12.06.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

[img]smileys/smiley2.gif[/img]mkemmel bir dsnceler kombinasyonu [img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    49

Alnt Poetricus Nickli yeden Alnt

Blent Bey'in yazdiklarini okurken aklima dst birden. Yazmadan edemedim:

Her rind bu bezmin nedir encami bilir
    Dnyamizi ngh zalam rtebilir
    Bir bitmeyecek sevk verirken beste
    Bir tel kopar ahenk ebediyyen kesilir.

Yahya Kemal Beyatli

Hak rahmet Eyleye!

ok tesekkrler sayin hocam, seref verdiniz, deger kattiniz...

std'in rindlerle tesrik-i mesaisi zannediyorum en ok bizim gibilerin hislerine tercman olmustur. Tekrartesekkkrler...

Forum Yneticisi Oru - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.11.2004
    Nereden
    Diyarbakr
    Ya
    31

dsnce + kabiliyet=gzel bir yazi

eline saglik blente abi[img]smileys/smiley32.gif[/img]

FATIH SULTAN TEKKE

grandiose - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    stanbul

stad yregine saglik....

rahat uyu kazim.... rahat uyu... sampiyonluk kupasi ,zerindeki ter daha sogumadan mezarina getirilecek ve onurlandirilacaksin....ve sen hep,hayal ettigin yerde olacaksin....

Can basten - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.08.2004
    Ya
    34

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]...

Kazim agabeyi unutmayacagiz... Nur iinde yatsin...[img]smileys/smiley19.gif[/img]

yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    45

Kalemine saglik Blent abi. Bu vesileyle Kazim Koyuncu'ya bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum, nur iinde yatsin.

tunganyan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    33

pek aglamayan biri olaraaak bulent abi sayesinde yine doldu gzlerim...kazim abiyi unutmiicazzzz.....seni sarkilarinlaa hatirliicazz...

zanoylu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.12.2004
    Nereden
    Sinop
    Ya
    42

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley31.gif[/img]Eller havaya[img]smileys/smiley31.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

yelik tarihi
    31.10.2004

karadeniz dev bir dalga,zgr bir sudur..

karadenizin zgn seslerinden KAZIM KOYUNCU aramizdan ayridi..bu haberleri irternette gazetelerin son dakika haberlerinde duyunca bir an iin acaba yanlis mi okuyorum diye nerdeyse monitrn iini girecektim ama stadimizi gerekten kaybetmistik! oldugum yerde akili kalmistim.inanmasi ne kadar g ama hayatin gerekleri kazim abimizide bizden koparip almisti.samimi,sicak,hibir karsilik beklemeden gsterdigin o insani tavirlarin kalplerimize nasil kazilmisti kazim abi bi bilsen..karadeniz dev bir dalga,zgr bir sudur..sende bizler iin ylesin kazim abi dev, koskocaman, ucu bucagi grlmeyen zgr bir dalga

Harun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    37

Isten yeni geldimisim,yorgunlugumu ,is stresini atmak iin hemen pc basina gemisim.Bmn ve msn ye girerek biraz olsun stresimi atmak kendimi neselendirecek seyler bulmak istemistim.Blent abinin atigi konun basligini grdm.Bakmak istemiyordum,nk iinde beni nelerin bekledigini biliyordum,diger taraftan Blent abininin bu tr hassas konulara karsi ilginin her zaman az oldugu dsncesi geldi aklima,biraz zorlada olsa yazisini okudum.Herzamanki gibi yine hzn dolu ve hakli bir yazi vardi.Birde bu yaziyi tesadfen dinlemekte oldugumTarkan'nin ''Unutmamali'' sarkisiylakarisincayazinin anlaminin ne kadar etkili oldugu gryordum..Ve gerektende UNUTMAMALI diye ister isetemez kendimi sorguluyordum.Yine hznlendim yine efkrlandim.Bu dnyada lm olmasa ne olurdu acaba...Yada hi dogmamak...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)