Sayfa 14 Toplam 115 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 12 13 14 15 16 24 64 114 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2866 adet sonuctan sayfa basi 326 ile 350 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kazım Koyuncu Kalbimizdesin

Gün geçtikçe daha çok koyuyor. Ve kabullenmekte zorlaniyorum. Bu nasil bir sevgiymis.

Ankaradaki dostlar bu aksam mutlaka Insan Haklari Aniti önünde toplanin Kazim yukaridan sizi izleyecektir.

ahmetturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ÖzGüReisEsenLer Nickli Üyeden Alıntı

arkadaslar dikkatimi çekti kirmizi siyah bayragin anlami nedir?

HOPASPOR BAYRAGI

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Lapina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kazim için Viya Trabzon
    Radikal

Bagis Erten

Bastan söyleyeyim.
    Bu bir spor yazisi degil aslinda. Ama futbolu kötüye kullanacak.
    Kazim Koyuncu'yu kaybettik geçtigimiz günlerde. Bilenler bilir, Laz rock'inin memleketteki müstesna ismiydi. 'Zugasi Berepe' günlerinden beri Lazca ezgilerle en bezgin mahlukatlara bile kipirti bulastirirdi.
    Içim aciya aciya cenazesini izlerken gördüm tabuttaki Trabzonspor bayragini. Hopaliydi Koyuncu. Zaten kanser illeti de nedense cografi olarak hep oralara, Rizelere, Trabzonlara, Hopalara gönül koymustu! Nedense memleketin Karadeniz kiyilarinda 'olmayan' radyasyon faciasindan sonra, 'olmayan' bir kanser salgini, 'olmayacak sayida' insani kirip geçiriyordu. Aciyi yüreginde hissedenler neyin olup neyin olmadigini iyi biliyor gerçi! Ama resmi kayitlar resmen tekzip edilmedikçe anlasilan hiçbir sey 'olmayacakti'.
    Kazim'a battaniye gibi sarilmis Trabzonspor bayragini görünce içim ciz etti. Her seye karisiyordu futbol, ölüm acisina da karismisti iste. Ama o anda kafamda bir isik yandi. Futbolun sabikali, sabikali oldugu kadar coskulu diyari Trabzonspor için bir hayal belirdi kafamda. Bu memlekette futbol ve siddetin baskenti olarak anildilar yillarca. Geçen seneki linç girisimi de bunun sosyal veçhesi gibi yazildi sicillerine.
    Ama Trabzon'un futbolu en çok seven sehirlerden biri oldugu gerçegini hiçbir sey degistirmedi.
    Acaba diyorum, bu sene bambaska bir sene olabilir mi Trabzonlular için. Makûs talihin kirildigi, bozuk sicilin temizlendigi, bir futbol kentinin teyakkuza geçtigi bir sezon?.. Takimini, oyuncusunu, stadini hirpalayan bir seyirci yerine futbol sevgisini bir olumluluk halesiyle sahaya yansitan, yemyesil bir futbol cennetine davet eden bir seyirci... Yine kipir kipir, yine tutkulu, yine sevdali... Ama -hadi moda deyimin korumasina siginalim- pozitif bir sinerji yaratabilen...
    Kazim Koyuncu kanserden öldü.
    Birçok hemserisi de ayni dertten çekti, çekiyor, yitti, yitiyor. Yeniliyor Karadenizli.
    Bu illete yeniliyor. Ama sevmezler ki yenilmeyi. Kabullenmezler ki öyle kuzu kuzu kabullenmeyi. Karadeniz/Laz inadi diye bir sey gerçekten vardir degil mi?
    O yüzden diyorum ki, madem sessiz sedasiz gidiyor insanlar, buna susmamak lazim. Hele de Trabzon'da. Bir önerim var Trabzonlulara. Derim ki, çiksa Trabzonlu, Trabzonspor'unu kansere, radyasyona karsi bir nefer haline getirse. Sampiyonlugun en büyük adaylarindan olan takimini bu ruhla desteklese. Kulüp de bu misyona sahip çiksa ve su illete karsi cephede bir mevzi de o alsa.
    Hem kaç tane Kazim Koyuncu var ki su memleketin çikardigi? Gençlere bile siçradiysa radyasyonla hiçbir ilgisi olmayan(!) bu 'münferit' kanser, kaybedecek neyi kaldi ki Trabzon'un, Karadeniz'in?
    Her hafta binlerce kelimenin ziyan oldugu futbol programlarinda, bir kez de adi bu sekilde anilsa Trabzonspor'un, az sey mi? Sehrin en büyük degeri, halkinin acilarina sahip çiksa, o Trabzon halki da biricik takimini bogmadan sevse ve bu yil bambaska bir yil olsa.
    Kadro yapisi, kulüp yönetim anlayisiyla bu sene Trabzon'da bu isik var arkadaslar! Seyirci de bazi aliskanliklarini insani degerler adina birakmayi göze alirsa, bir de kanser illetiyle mücadelenin bayragini yükseltmenin motivasyonu olursa bu sene vuslat gerçeklesir!
    Kazim Koyuncu 33 yasindaydi. Müzik yapiyordu. Iyi müzik... Karadenizliydi.
    Adamdi. Hep Karadeniz sarkilari söyledi.
    Trabzonspor'u tutuyordu. O sehrin, o yörenin, o insanlarin, o takimin ona bir borcu var. Bir yalani ortaya çikarmak zorundalar. Hayata sahip çikmak zorundalar. Kanserden ölen onca insan için. "Güçlülere karsi güçsüzlerin de bir sey yapabilecegini bize Trabzonspor gösterdi" diyen Kazim'a vefalarini göstermek için...
    Haydi Trabzonspor, kanseri, üç büyükleri, çaresizligi, kötü sabikani, güce tapanlari yen! Sana da bu yakismaz mi?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Lapina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Haydi Trabzonspor, kanseri, üç büyükleri, çaresizligi, kötü sabikani, güce tapanlari yen! Sana da bu yakismaz mi?

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

radilkaldemi çikti buyazi kardes

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

KAZIM KOYUNCUYU UNUTMAK,UNUTTURMAK, VEFAKAR TRABZONSPOR CAMIASINA YAKISMAZ!!!

ruhu ºaaaddd olsunnn[img]smileys/smiley19.gif[/img]

Kazim Koyuncu hepimizinkalbini sesiyle fethetmis ve karadeniz insaninin duygularinisarkilarina aktarmis nadir insanlardan biridir. Onun bu anisini kalplerimizde hep birlikte yasatacagiz.

Kazim Koyuncu'yaAllah'tan rahmet; sevenlerine sabir ve bassagligi diliyorum.

Her zaman türkülerinde yasayacaksin hirçin karadenizli.

iyiler çok yasamazmis.[img]smileys/smiley19.gif[/img]

ALLAH rahmet etsin, günahlarini affetsin.

shipbroker61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Radikal gazetesinde Bagis Ertemin yazisi. Akli sira birsey yapmak istemis ama firsattan istifade bizlerede gecirmeyi unutmamis. Ben gercekten cok sinirlendim ve cevaben bir mesaj gonderdim kendisine. Benimle ayni dusunuyorsaniz sizde gonderin derim arkadaslar. Yalniz yazida KUFUR YOK ARKADASLAR TEKRARLIYORUM KUFUR VEYA HAKARET YOK!!!!!!!!!

atifbagiserten@hotmail.com

Bastan söyleyeyim.
    Bu bir spor yazisi degil aslinda. Ama futbolu kötüye kullanacak.
    Kazim Koyuncu'yu kaybettik geçtigimiz günlerde. Bilenler bilir, Laz rock'inin memleketteki müstesna ismiydi. 'Zugasi Berepe' günlerinden beri Lazca ezgilerle en bezgin mahlukatlara bile kipirti bulastirirdi.
    Içim aciya aciya cenazesini izlerken gördüm tabuttaki Trabzonspor bayragini. Hopaliydi Koyuncu. Zaten kanser illeti de nedense cografi olarak hep oralara, Rizelere, Trabzonlara, Hopalara gönül koymustu! Nedense memleketin Karadeniz kiyilarinda 'olmayan' radyasyon faciasindan sonra, 'olmayan' bir kanser salgini, 'olmayacak sayida' insani kirip geçiriyordu. Aciyi yüreginde hissedenler neyin olup neyin olmadigini iyi biliyor gerçi! Ama resmi kayitlar resmen tekzip edilmedikçe anlasilan hiçbir sey 'olmayacakti'.
    Kazim'a battaniye gibi sarilmis Trabzonspor bayragini görünce içim ciz etti. Her seye karisiyordu futbol, ölüm acisina da karismisti iste. Ama o anda kafamda bir isik yandi. Futbolun sabikali, sabikali oldugu kadar coskulu diyari Trabzonspor için bir hayal belirdi kafamda. Bu memlekette futbol ve siddetin baskenti olarak anildilar yillarca. Geçen seneki linç girisimi de bunun sosyal veçhesi gibi yazildi sicillerine.
    Ama Trabzon'un futbolu en çok seven sehirlerden biri oldugu gerçegini hiçbir sey degistirmedi.
    Acaba diyorum, bu sene bambaska bir sene olabilir mi Trabzonlular için. Makûs talihin kirildigi, bozuk sicilin temizlendigi, bir futbol kentinin teyakkuza geçtigi bir sezon?.. Takimini, oyuncusunu, stadini hirpalayan bir seyirci yerine futbol sevgisini bir olumluluk halesiyle sahaya yansitan, yemyesil bir futbol cennetine davet eden bir seyirci... Yine kipir kipir, yine tutkulu, yine sevdali... Ama -hadi moda deyimin korumasina siginalim- pozitif bir sinerji yaratabilen...
    Kazim Koyuncu kanserden öldü.
    Birçok hemserisi de ayni dertten çekti, çekiyor, yitti, yitiyor. Yeniliyor Karadenizli.
    Bu illete yeniliyor. Ama sevmezler ki yenilmeyi. Kabullenmezler ki öyle kuzu kuzu kabullenmeyi. Karadeniz/Laz inadi diye bir sey gerçekten vardir degil mi?
    O yüzden diyorum ki, madem sessiz sedasiz gidiyor insanlar, buna susmamak lazim. Hele de Trabzon'da. Bir önerim var Trabzonlulara. Derim ki, çiksa Trabzonlu, Trabzonspor'unu kansere, radyasyona karsi bir nefer haline getirse. Sampiyonlugun en büyük adaylarindan olan takimini bu ruhla desteklese. Kulüp de bu misyona sahip çiksa ve su illete karsi cephede bir mevzi de o alsa.
    Hem kaç tane Kazim Koyuncu var ki su memleketin çikardigi? Gençlere bile siçradiysa radyasyonla hiçbir ilgisi olmayan(!) bu 'münferit' kanser, kaybedecek neyi kaldi ki Trabzon'un, Karadeniz'in?
    Her hafta binlerce kelimenin ziyan oldugu futbol programlarinda, bir kez de adi bu sekilde anilsa Trabzonspor'un, az sey mi? Sehrin en büyük degeri, halkinin acilarina sahip çiksa, o Trabzon halki da biricik takimini bogmadan sevse ve bu yil bambaska bir yil olsa.
    Kadro yapisi, kulüp yönetim anlayisiyla bu sene Trabzon'da bu isik var arkadaslar! Seyirci de bazi aliskanliklarini insani degerler adina birakmayi göze alirsa, bir de kanser illetiyle mücadelenin bayragini yükseltmenin motivasyonu olursa bu sene vuslat gerçeklesir!
    Kazim Koyuncu 33 yasindaydi. Müzik yapiyordu. Iyi müzik... Karadenizliydi.
    Adamdi. Hep Karadeniz sarkilari söyledi.
    Trabzonspor'u tutuyordu. O sehrin, o yörenin, o insanlarin, o takimin ona bir borcu var. Bir yalani ortaya çikarmak zorundalar. Hayata sahip çikmak zorundalar. Kanserden ölen onca insan için. "Güçlülere karsi güçsüzlerin de bir sey yapabilecegini bize Trabzonspor gösterdi" diyen Kazim'a vefalarini göstermek için...
    Haydi Trabzonspor, kanseri, üç büyükleri, çaresizligi, kötü sabikani, güce tapanlari yen! Sana da bu yakismaz mi

Nereden
    İstanbul

Iyi gunler,fficeffice" />
    Yazik! Gercekten cok yazik. Aslinda iyi niyetli gorunen veya olabilecek bir olayda bile kendi bakis acinizdan dile getirdiginiz ve Trabzonspor camiasi ve taraftarini herhal ve sartta rencide etmeyi basardiginiz icin yazik. Hele hele bunu daha vefatinin ustunden 1 hafta bile gecmeyen bir insanin ustunden yapmaniz yaziktanda ote zavallica.

Soyleki sevgili Kazim Koyuncu ile Trabzonsporun veya Trabzonspor camiasinin sevgi birlikteligi siz ve sizing gibilerin bulundugu medya mensuplari gibi sadece olumu uzerine kurulmus veya baslamis bir birliktelik degildir. Hayatinin her doneminde Trabzonspora yer vermis olan sevgili Kazimin ve onu gerek konserlerinde gereksede, rahatsizligi sirasinda yalniz birakmamis Trabzonspor camiasina cenaze toreninde tabutuna bayrak asmasini ?durumdan faydalanma? olarak algilamaniz bu iliskiye ne derece yabanci oldugunuzu gosteriyor zaten. ffice:smarttags" />lace style="BACKGROUND-: left bottom; BACKGROUND-IMAGE: url(res://ietag.dll/#34/#1001); BACKGROUND-REPEAT: repeat-x" =0 w:st="on">Egerlace> biraz arastirma yapsaydiniz veya birazcik sorup sorustursaydiniz Kazim Koyuncu?nun ne kadar saglam bir Trabzonsporlu oldugunu ve Trabzonsporu sadece sportif bir takim olarak degil kendisinin hayata bakisinin sporda disa vurumu oldugunu cok kolay gorurdunuz. Ayni sekilde biraz daha arastirma yapsaydiniz kendisinin Trabzonsporla ilgili bir mars yaptigini ve baska bir marsi yapmak icinde niyetli oldugunu ogrenebilirdiniz. Hadi butun bunlari yapamadiniz (veya yapmak istemediniz) Trabzonspor albumunde onunda yer aldigini ufacik bir arastirmayla ogrenebilirdiniz.

Ama insanlara yasarken hakettigi ilgiyi gostermeyen siz ve zihniyetiniz, oldukten sonra hele hele birde rating getirecekse o insanin 40 yillik dostuymus gibi gorunmeye bayilirsiniz. Bayilmaktan ote o insanin ve icinde oldugu cevrenin ne yapacagina karar vermek icinde can atarsiniz daha fazla rating almak icin. Ondan dolayida bir vefa borcu olarak tabutuna ve bizzat mezarinin basina kadar giderek basucuna asilan Trabzonspor bayragini veya cok gorursunuz bu insanlara ve dolayisiyla Kazima.

Rica ediyorum sizden, daha once neyle ilgileniyorsaniz onunla ilgilenmeye devam edin. Karadenizde Cernobil?den dolayi olen cocuklar icin bir satir yazmayan siz ve sizing gibiler bundan sonrada bundan ?ekmek? cikarmak icin yazi yazmasinlar. Sabikali olan bizler bu iside kendimiz bir sekilde cozmeye calisiriz. Siz vicik vicik iliskilerin bolca oldugu ?televole? dunyanizdan malzemelerle hayatinizi devam ettirmeye calisin lutfen.

Bu arada gelelim sabikali lace style="BACKGROUND-: left bottom; BACKGROUND-IMAGE: url(res://ietag.dll/#34/#1001); BACKGROUND-REPEAT: repeat-x" =0 w:st="on">Trabzonlace> olayina. Birinci ligde stadindan tel orguleri kaldiran takimlarin basinda olan Trabzonda teller kalktiktan sonra ferdi bir kac istisnanin disinda kc tane olay olmustur soyler misiniz lutfen. Futbolcusunu kendi tesislerinin icinde doven tartaklayan Trabzonspor taraftarimidir yoksa baska takima ait taraftar midir? Dahada ileriye gideyim stadinda cinayet islenen sehir lace style="BACKGROUND-: left bottom; BACKGROUND-IMAGE: url(res://ietag.dll/#34/#1001); BACKGROUND-REPEAT: repeat-x" =0 w:st="on">Trabzonlace> mudur yoksa ulkemizi baska bir ili midir? Siz bizim bozuk sicilimizi kendi kafaniza gore siralayacaginiza burnunuzun dibinde islenen suclara yorun kafanizi.

Neyse uzar gider bu yazi ama tekrar rica ediyorum daha 7 si cikmamis bir vefatin ustune ince cikar hesaplari yaparak yazilar yazmayin. Belki sizing icin cok onemli degil ama bizler bu konuda cok hisliyizdir ve hislerimizle bu kadar ucuz oynamasina musade etmeyiz.

Ibrahim Ay

Bu yazi baska bir topicte var arkadaslar. Bu topic sadece Kazim ile ilgili düsüncelerimizin yer aldigi bir sayfa olmali. Tartismalari bence bu sayfada yapmayalim. burasi [img]smileys/smiley19.gif[/img]yeri

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Siyaset Meydaninda Kazim Koyuncu konu$uluyor

Guests
    Ziyaretçi

Alıntı AvniAker Nickli Üyeden Alıntı
    Siyaset Meydaninda Kazim Koyuncu konu$uluyor

saol AvniAker harikaydi...[img]smileys/smiley19.gif[/img]

allah gani gani rahmet eleyesin.

Nereden
    İstanbul

Alıntı mr.fa Nickli Üyeden Alıntı
    Bu yazi baska bir topicte var arkadaslar. Bu topic sadece Kazim ile ilgili düsüncelerimizin yer aldigi bir sayfa olmali. Tartismalari bence bu sayfada yapmayalim. burasi [img]smileys/smiley19.gif[/img]yeri

Kusura bakmayin arkadaslar o topici gormedigim icin ve yeni bir topic acmakta gereksiz oldugu icin buraya yazdim.

karmasadan dolayi ozur dilerim ...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Reha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bende bunu yolladim beyfendiye........................................ .......... ...........................................

Evet efendim yaziniz bu; aslinda çogu insan yazinizdan Trabzonspor'u övdügünüzü zannedebilir Ama yazinin ana fikrinde ne anlatmak istediginiz çok açik seçik ortada.Hee siz simdi yaziyi benim anlamak istedigim gibi anladigimi iddaa edebilirsiniz ama emin olun ben o yalnizca zaman geçirmek için gazete okuyan ve kendi hakkinda gördügü her olumsuz seye agzindan ates çikararak saldiran cinsten bir okur degilim.Siz bu insani etkiliyebilir ve edebi dili kullanarak onu kandirabilirsiniz ama ben ve benim gibi insanlar için bu edebi hazinenizden ve birikiminizden daha çok ikna edici kelimeler bulmaniz gerekecek.

Simdi size Trabzon sehrinin sosyal yapisi ve Trabzonspor'un üstlendigi misyonla ilgili olarak karsilikli örnekler vererek yaziniza cevaben "bak aslinda biz böyleyiz" diyecek degilim.Zira bu uzar gider ve ben siradan bir okuyucu konumuna girerim.

Ama sizi temin ederim ki gerçekten içsel düsüncenizin ne oldugunu çok iyi anliyorum.Su güzel Türkçemiz öyle sifreli ve gizli bir dildir ki ne mutlu onu tam manasiyla kullanabilene ve anlayabilene...Ben sizi anladim ve anladigim için çok üzüldüm!

Çocuklugumda biyoloji ders kitaplarinda hücrenin yapisini ve olusumunu hayranlikla okurdum.Belgesellerde DNA dizilimini hayretle seyrederdik....Oysa simdi DNA'nin dizilimini degistirmeye çalisiyorlar, sifresini çözmeye çalisiyorlar, yeni irklar, yeni hayatlar yaratmaya çalisiyorlar ama nafile...Hücre yalnizca biyoloji kitabimla ve Discovery Channell'la hayran olunacak bir sey degilmis!

Saygilarimla

Reha DILEGE

Kusura bakma FA o topici bulamadim ama buraya da uygun oldugunu düsünüyorum konu "KAZIM" çünkü...

Guests
    Ziyaretçi

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/f....asp?TID=3722& amp;PN=1&TPN=1

baslik bu arkadaslar

BaziaksamlarTRT 2 de kazim abimizin konserlerini veriyor ,DIKKATINIZE hangisini izlerseniz izleyin yüreginiz bi kere daha kavrulacak.( o yasama sevincini görünce )

ahmetturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Attigimiz her golden sonra çalan müzikte acaba neler hissedecegiz? Üzülecekmi yoksa sevinecekmiyiz...

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

bizim burda kazim abiyi anma törenimi ne yapilacak bugün tam bilmiyorum ama ben bu aksam bir gideyim bakalim çok kisi katilacakmi!

FATIH SULTAN TEKKE

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BU PROGRAM KAÇMAZ...

Yakin Takip / ÖZEL 02.07.2005 /24:30

Sadece Karadeniz degil, bütün Türkiye agladi, Laz usagi Kazim Koyuncu?ya. Gitari ve dogup büyüdügü topraklarin ezgisiyle, üstelik hep farkli bakis açisiyla çikmisti izleyicisinin karsisina. Yöresel ezgileri öyle güzel vurgulamisti ki, evrenselligi yakalayiverdi. Konserlerine binlerce kisi akin etti. O hem müzigi ile, hem de sosyal yönüyle gönüllerdeydi. Ta ki kanser illetine yakalanana kadar. 33 yasinda, arkadaslariyla sevenleriyle direndi. Bu derinis yedi ay sürdü ve Kazim Koyuncu geçen hafta hayatini kaybetti. Belki de ilk kez, çok fazla medyatik olmayan, özel hayati bilinmeyen bir sanatçi, bu kadar büyük bir kitleyle ugurlandi onsuzluga. Istanbul?dan Karadeniz?e bir sevgi seli akti. Dogum yeri olan Hopa?da topraga verildi. Erdogan Aktas son programinda, Karadeniz?in bu unutulmayacak genç evladini Yakin Takip?e aliyor. Kazim Koyuncu?nun müzigini, O?nun hayata bakisini, Karadenizliligini, Çernobil felaketine karsi verdigi direnisi ve kanserle savasini O?nu çok yakindan taniyan isimler canli yayin Yakin Takip?te konusuyor. Volkan Konak, Karadeniz Dernekleri Birligi Baskani Tahsin Usta, Yazar Nihat Genç, Sair Sunay Akin, Trabzonspor Teknik Direktörü Senol Günes, konuk olacagi ErdoganAktas ile Yakin Takip, Cumartesi aksami Star?da?

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Sagol Berat mutlaka izlenecek

Guests
    Ziyaretçi

24.30 nasi olmus ilginç

ayrica çok geç saatte baslatiyorlar

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Berat sagolasin,ben de bu programdan bahdsediyordum iste...Bugün bir gazetenin tv bültenine baktim orda göremedim bu programi ya...Vardir mutlaka,çünkü reklamini da ben görmüstüm....Seni seviyorum Denizin Çocugu...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)