Sayfa 2 Toplam 115 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 52 102 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2866 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kazım Koyuncu Kalbimizdesin

Trabzonspor Kongre Üyesi

Yönetim Kurulu
    Berat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Denizde kararti var...

Kazim Koyuncu, laz müziginin genç solugu, hasari çocugu, dinmek bilmeyen türkülerin laz nakarati, Trabzonspor sevdalisi delismen, bu kez hastaligiyla ugrasiyordu. Hinzir hinzir gülerek...

ÖZEL RÖPORTAJ / HAKAN DILEK

Genç ömrüne sigdirdigin onca seye karsin bir illet yapisti yakamiza..
    Illet deme illet deme...

Tamam tamam ama Trabzonspor diyecegim, sut diyecegim, ceza sahasi diyecegim..
    Ben de sana bacakarasi atacagim -gülüyor-

Hemen bosa çikarim...
    Beni en iyi yerimden yakaladin kardesim. Bir kere Trabzonspor deyince durur akan sular. Bak yine heyecanlandim. Bir Trabzonspor marsi yazmak, müziklemek istiyordum, o da "sanculu kunlerume" rastgeldi.

Lehçesi laz nakarati bir futbol muhabbete girelim istiyorum Kazim..
    Girelim bakalim ceza sahasina kivrak çalimlarla.

Kivraklik senin dilinde, müziginde..
    E futbol da bir çesit müzik degil midir bizim için? Sen Ali Kemal için "Horon Oynar Gibi Çalim Atiyor" diye yazmistin. Liverpool maçiydi degil mi?

Evet. 1975'te Liverpool'u 1-0 yendigimiz maçta bekin karsisinda horon oynamisti ellerini kaldirip...
    Hah, tam da böyle bir sey futbol bizim için. Çikacaksin sahaya ne kadar bize özgü fiziki durum varsa o maçin realitesi o olacak.

Peki sonuç?
    Sonuç önemli mi kardesim? Volkan geçen hafta senle yaptigi söyleside "topun çizgiyi geçmesinden daha baska bir seydir futbol benim için" demisti. Tam da böyledir. Top çizgiyi geçse ne olur, geçmese ne olur? Sen neyin varsa ortaya koyuyorsun. Horonun güzeligi, daglarin solugu devreye girer lazlar futbol oynamaya basladiginda.

Bu Trabzon'a özgü bir sey mi?
    Evet. Bakin Barcelona için neler söyleniyor. Eger bir bölgeyi bir cografyayi temsil etmek ve onun özelliklerini tasimaksa bir futbol takimina düsen, bunun Türkiye'deki adi Trabzonspor'dur. Bu takimin bütün tartismalarin disinda bir havasi, bir baskaligi vardir. Öteki takimlarin da vardir ama Trabzon bir baskadir. Inatçiligimiz, oyunu çirkinlestirmeden futbol oynama istegimiz tamamen bölgenin yöresel özelliklerine hizmet etmistir. Ya da etmelidir.

Trabzon deyince bir baska oluyorsun?
    Iste o baskaligimizdir Trabzon bizim. En neseli, en hüzünlü, en duyarli en vurdumduymaz, en hizli, en agir, en çabuk en acelesiz yanimizdir Trabzonspor. Bu sene olmadi bir dahaki sene kesin sampiyonuz. Ben göremem ama...

Görürsün görürsün hastalik nedir ki? Sölen yeri olsun konserimiz...
    Hee nedir ki? Ha konser ha kanser -gülüyor-

Sakatlik topçunun en son düsünecegi seydir. Hastalik da bizim için öyle olsun.
    Beni de müzigin futbolcusu say. Say ki içimin bayraklari havalansin. Söyle güzel bir çalim, iyi bir pas ceza alaninin disindan, Trabzonspor'a puan kazandiracak bir gol sutu için nelerimi vermezdim ki?

Nelerini verirdin diye sorayim o zaman?
    Notalarimi, parmak uçlarimdan akip giden zamani, yüregimi ortaya koyardim... Trabzonsporlu topçularin da öyle olmasini istiyorum.

Söyle bir seyler söylemistin bir konserinin basinda; Vigzartu, e ho, a gunze gzasi cin cevorertu. Aynen söyle demekti; "Denizin Çocuklari" hos geldiniz!.. Nasil etkilenmistim bilemezsin. Gurbetteydim ve bize "Denizin Çocuklari" diye seslenen bir genç vardi sahnede...
    Evet Zugasi Berepe yani Denizin Çocuklari. Taraftarlari, sevenleri çok oldu o gurubun. Sözleri senin deyiminle lehçesi lazca sarkilar yazdik. Bir denemeydi, güzeldi, geldi geçti.

Yapma simdi gelip geçmez... Sonra da devam etmistin: "Hiç basimizdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlik saatlerine, ara sira kopsa da firtinalara, bir gün bogulacagimiz denizlere, eski günlere, neler olacagini bilmesek de gelecege, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akisini düze çikarmaya çalisan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkisotlar'a, ates hirsizlarina, Ernesto 'Çe' Guevara'ya, yollara -yolculuklara, sevgililere, sevismelere, sadece düsleyebildigimiz olamamazliklara, üsürken isinmalara, her seyden sicak annelere, babalara ve tadini bütün bunlardan alan sarkilara kendi sicakligimizi gönderiyoruz... Her seye ragmen bu yeryüzünde sarkilar söyledik. Tesekkürler dünya." Çok etkiliydi...
    Ben yüregimden geçenlere bir biçim vermeye çalisiyordum su çok bilmis dünyada. Çocuklugumu özlüyordum belki. Karadeniz en talihsiz, en kötü kullanilan bölgelerden biridir Türkiye'de. O kadar ilginç hikayeler vardir ki orada. Bu da müzigimi belirledi giderek.

Yeniden topa girelim mi?
    E mecal mi biraktin bizde? Kosacak halimiz mi var?

Sen de göz presi yaparak oynarsin o zaman...
    -gülüyor-

Hep adina Efsane denilecek bir durumdur Trabzonspor. Örnegin hemen aklimiza dükaligin solugunu kestigi zamanlar geliyor... Necmiler, Ali Kemaller, Senollar...
    Cemiller, Hüseyinler, Bekirler, Necatiler... Çok iyi takimdi çok. Öylesi bir daha gelmez. Gerçi simdi de iyi takim olduk. Senol hoca var artik. Ona çok güveniyorum.

Biz de sana güzel kardesim biz de sana... 27 Haziran'da hepimiz Harbiye'de Hey Gidi Karadeniz konserinde olacagiz Kazim için...
    Ama görünen o ki "Denizde Kararti Var"...

Efsane kadro
    Senol
    Necati -Takoz Cemil- Kadir
    Gökdeniz -Serdar -Hüseyin -Çayci Ahmet- Ali Kemal
    Hüseyin -Fatih- Necmi

1972 Hopa dogumlu, Istanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden terk. -Bir dalga gibi-
    1992 Dinmeyen Müzik Grubu
    1996 Sisler Bulvari albümü
    1993 Zugasi Berepe
    1992-2005 200'ün üzerinde konser
    Albümler
    Hayde, Viya, Va Miskunan, Salkim Sögüt, Igzas
    Dizi ve film müzikleri
    Sultan Makami, Gülbeyaz

Kaynak: Milliyet

NOT:Bu yazidan sonra Kazim Koyuncu yaziyla alakali asagidaki açiklamayi yapmistir.

Selam,
    Uzun bir süre ayri kaldik.
    Bugün, Milliyet Taktik ekinde çikan yazi daha önceleri Hakan Dilek'le yapmis oldugumuz sohpetlerden yola çikilarak olusturulmus bir yazi. Güzel de olmus. O hep güzel yazar zaten..
    Ancak TS sampiyon olursa ben görürüm, göremem gibi konusmalar geçmemistir aramizda. Orada bir yanlislik olmus. Yoksa bir umutsuzluga düstügüm yok.
    Bu gunler biraz zor geçiyor elbette. Ama mücadele devam ediyor. Yalniz olmadigimi hissettirdiginizde-ki hep öyle-umudum artiyor ve en çok insan umuda ihtiyaç duyuyor galiba zor durumlarda.
    Simdilik bu kadar.
    Görüsmek üzere,sevgiyle.
    Kazim Koyuncu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

KAZIM KOYUNCU!!!!

ÜZDÜN BENI ABICIM!...

HERKESIN BASI SAGOLSUN!..

ALLAH RAHET EYLESIN.. MEKANIN CENNET OLSUN!!!!!!!

SENI ÇOK ÖZLEYECEGIZ AMA SENI HEP YASATACAGIZ

Guests
    Ziyaretçi

Allah rahmet eylesin taksiratini affetsin.Mekani cennet olsun.

Burayayazarken en azindan 1 fatiha okumayi da unutmayin arkadaslar.

Seni hiç unutmiycaz Karadenizin hirçin çocugu...[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Yunus Emre AYAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

allah ahmet eyelesinçok sevdigim bir adamdi [img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

tunganyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

bu zamanda onun gibi trabzonsporlu sanatçilara rastlamak zordu......basimiz sagolsunnnnnnnnnnnn

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

gerçekten çok iyi bir trabzonsporlu sanatçiyi kaybettik allah rahmet eylesin.gerçekten çok ama çok üzüldüm.çok iyi bir degerimizi yitirdik.[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

elim ayagim titriyor 15 dakikadir milliyetin haberine bakiyorum dogru olmamali bu haber [img]smileys/smiley19.gif[/img]

KAZIM KOYUNCU'YU KAYBETTIK!..

Kazim Koyuncu yarin (26.06.2005) Harbiye Açikhava Tiyatrosu'nda saat 11:00'da düzenlenecek törende sevenleriyle son kez bulusacak!..

Saat 16:00'da kalkacak uçakla Trabzon'a ve oradan da memleketi olan Hopa'ya götürülecek.

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

mekani cennet olsun ALLAH yakinlarina sabir versin

tamer__61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

allah rahmet eylesin ve tüm sevenlerine allah sabir versin.

bu haberi daha yeni duydum ve halen icimden inanmak gelmiyor

zaten iyileri allah erken aliyor yanina ve kazim abimizide yanina aldi erkenden.

nereye gittin böyle aniden abiciim daha yeni albumlerini alip dinleyecektim.[img]smileys/smiley19.gif[/img]

tunganyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

seni hiiiiiç unutmayacagizz KAZIM ABIIIIII....

bordoomavii
    Ziyaretçi

[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]basimiz sagolsun...[img]smileys/smiley19.gif[/img]

Kazim Koyuncu yarin (26.06.2005 Pazar günü) Harbiye Açikhava Tiyatrosu'nda saat 11:00'da düzenlenecek törende sevenleriyle son kez bulusacak!..

Saat 16:00'da kalkacak uçakla Trabzon'a ve oradan da memleketi olan Hopa'ya götürülecek.
    -------
    Bu haber Kazim Koyuncu'nun web sitesinden...

Cenazeyi Trabzon'daki arkadaslar gidip karsilayalim ne dersiniz...

Son görevimizi yerine getirelim...

denizde karardi var bu gelen kayukmidur. gelevera deresi gelevera deresi iki dagun arasi iki dagun arasi. silinmez yuregunden bicagumun yarasi. ela ela off ya kazim koyuncunun siki hayraniydim inanamadim yaw. allah rahmet eylesin tum sevenlerine allah sabirlar versin. sen unutulmazsin kazim koyuncu.

HerYerde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

basimizsagolsun

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

inanamadim gerçekten.ist da konseri vardi onun ya gitsek mi gitmesek mi diye tartisiyorduk ama malesef kaybettik onu.allah rahmet eylesin mekani cennet olsun

FANATIK61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

allah rahmet eylesin ve tüm sevenlerine allah sabir versin

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Allah rahmet eylesin Mekani Cennet olsun[img]smileys/smiley19.gif[/img]

basimiz sagolsun. allah mekanini cennet eylesin

alitemelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

YERIN MEKANIN CENNET OLSUN....[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

zisinoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Her daim Trabzonsporlu oldugunu gururla söylemistir. Bizim gibi bizden biriydi ve candi yüregimize.

Seni hiç unutmayacagiz Kazim KOYUNCU ve sana söz senin marsin hep yasayacak sampiyonlugu o marsla kutlayacagiz.

Mekanin cennet olsun...

Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

MEKANI CENNET OLSUN.ALLAH RAHMET EYLESIN [img]smileys/smiley19.gif[/img].SENI HIÇ UNUTMAYACAGIZ

ts_fan
    Ziyaretçi

Bu haberi yeni aldim, keske bu haberi hiç almasaydim ya da bu haber gerçek olmasaydi; yasadigim aci, yikim çok büyük...Gerçekten çok üzücü ve yürek acitici bir olay, Abi sen dahaçok gençtin demek istiyorum ama Allah'u Teala'nin takdirine de bisey diyemiyorum, Yaradanin sevgili kuluymussunçabuk aldi seni aramizdan...

Allah'imtaksiratini affetsin, seni hiçbir zaman unutmayacagiz, yolun açik mekanin Cennet olsun...Ah be Abi o Bordo Mavi forma ileverdigin konserdeki resimlerin içime daha çok oturdu, daha da çikmaz...[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

Seni çok seviyoruz Abi, Trabzonspor bu sene bizdenönce senin için sampiyon olacak, Allah'in izni ile...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)