Sayfa 13 Toplam 115 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 11 12 13 14 15 23 63 113 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2866 adet sonuctan sayfa basi 301 ile 325 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kazım Koyuncu Kalbimizdesin

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

[img]smileys/smiley19.gif[/img]

sametaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

kendisine allah tan rahmet diliyoruz. yakinlarina da allh sabir versin.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    AtalaY_BuğrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Buraya birseyler yazmamak için kendimi tuttum tuttum ama dayanamadim bu olaya hala inanmis degilim sanki hala aci bir sakaymis gibi geliyor bana. Kazim abinin saglik durumu hakkinda bir çok kisiden bilgi aliyordum dualarimda onunlaydi bir çok arkadasim Msn de kazim abi için yazdigim nickleride görmüstür ama su anda üzülmekten baska birsey gelmiyor bu bedenden. Onun sesinden daha çok sarki dinleyecektik biz onunla sampiyonluk kutlamalarinda çosacaktik olmadi olmadi olmadi...

Allah gani gani rahmet eylesin mekani cennet olur insallah. AMa su bir gercek ki onun sadece bedeni aramizdan ayrildi.Kazim abi bizimle herzaman bunu biliyorum.

SENI HIÇ UNUTMAYACAGIZ Kazim Abi...[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

Aslinda Kazim Koyuncu'nun ilk ölüm haberini aldigim zamanbu sayfalara sadece bassagligidegil, baska seyler de yazacaktim; ama ölüm olayinin taze olmasi dolayisiyla ortami germemek için o an düsündüklerimi tam anlamiyla yazamadim.

Ölüm hepimizin basina gelecek olan bir sey ve kaçari yok.Inanan insanlar olarak hepimizin bu konuda boynu kildan ince.Zamani gelince hepimiz bu dünyadan göçüp gidecegiz.Ama Kazim Koyuncu adi geçtigi zaman benim aklima onun yaptigi güzelliklerin yanisira, bir baska sey daha geliyordu:O da 1986 yilindaki o meshur Çernobil olayi...

Yasi 25'den ufak olanlar belki hatirlayamayabilirler.Ama ben o zamanlar küçük bir çocukken,bir elimde lolipop sekeriyle dolasiyor,bir yandan da küçükten beri merakli oldugum televizyona kulak kabartiyordum.Veo zamanlar bir çok bilim adaminin Tv ekranlarina çikip,bundan yaklasik 20 sene sonra Karadeniz'de kanser vakalarinin patlak verecegini söylediklerini o ufak yasima ragmenbeynimin bir yerine not etmistim.Son senelerde görünen o ki;gerçekten de yöremizde kanser vakalari çorap sökügü gibi almis basini gidiyor.O zamanlarda devletin yetkili kurumlarinin bu konulara karsi ne kadar duyarsiz oldugunu ve halki hiç bir sekilde bilinçlendirmediklerini,aksine daha beter kandirdiklarini söylemeye gerek var mi bilmiyorum??Ekranlara milletin gözünün içine bakilarak afiyetle çay yudumlanmasini,"ben Türk çayi içerim arkadas" diyerek sovlar yapilmasini da çogumuz biliyoruz ya da sagdan soldan duymusuzdur.

Aslinda bu feci olayin kötü etkilerine maruz kalan tek kisi Kazim Koyuncu degil.Bu dertten muzdarip çok kisi var.Nümune Hastanesinin su anki bashekimiyle, bir aralar babamin saglik sorunlarivesilesiyle orda bulunurken yaptigimiz konusmamizda bu olaydan etkilenen çok kisi oldugunu kendisi de söylemisti.Zaten Kazim Koyuncu da hastaligina en büyük neden olarak Çernobil faciasini gösteriyordu.

Sonuç olarak bugün artik Kazim Koyuncu aramizda yok.33 yasinda sevdiklerini arkasinda birakarak bu hayata veda etti.Genellikle her ölenin arkasindan "Allah rahmet etsin","mekani cennet olsun"ve "geride kalanlara Allah sabir versin" denir,onun için dua edilirama ne yazikki aradan bir süre geçince olay zamanasimina ugrar ve ates düstügü yeri yakar.O yüzden umarim bu aralar Kazim Koyuncu için yapilmasi düsünülenler sonuna kadar gider ve kendisi unutulmayanlarimiz arasinda yerini alir.

tüm türkiyenin özellikle karadenizlilerin basi saolosun çok büyük bir insani kaybettik. Rabbim onu bizden çok seviyorduki bu kadar erken aldi

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Kazim koyuncuyla Oftaki konserde konusmustum. gecen sene. çernobilden de bahsetmisti

daha çocuktuk dedi cernobilden sonraki ilk yagmurlar üzerimize yagdi dedi insallah bunun yüzünden ölmeyiz demisti gülerek kazim abim [img]smileys/smiley19.gif[/img]

Nereden
    İstanbul

Su anda trt2 de konseri izliyorum da karadeniz gerçekten çok büyük sanatcisini kaybetti bunu birkez daha aci bir sekilde anladim. Ne diyecegimi bilmiyorum üzüntüden.[img]smileys/smiley6.gif[/img]

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Inna Lillahi ve Inna Ileyhi Raciun

Allah cc rahmet etsin, Makami Cennet olsun in$.

amin

61trabzonomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı trabrock Nickli Üyeden Alıntı
    basimdan asagi kaynar sular dökülüyor
    ve ardindan soguk sular
    tüylerim diken diken oldu
    aldigim haber herseyden beter
    neden böyle erken oldu
    niye hastalik seni buldu
    simdi seni izliyorum gözlerim doluyor
    seni dinliyorum gözlerim doluyor
    seni hatirliyorum gözlerim doluyor
    senin olmadigini bilmek
    inan bana çok koyuyor
    sen yoksun ya benim de bi parçam yok artik

Trabzonspor Kongre Üyesi
    CAFER ÖZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ALLAH RAHMET EYLESIN

TÜM TRABZONSPORLULARIN BASI SAGOLSUN

Ayhan Yüksek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Allah rahmet eylesin.Mekani Cennet olsun. Yüce Mevlam ailesine ve sevenlerine sabir versin.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    CAFER ÖZER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kazim'a kupa sözü

Karadeniz'in sesi Kazim Koyuncu'nun ölümü Trabzonspor'da büyük üzüntü yaratti. Bordo-mavililer, 'Kazim için sampiyonluk' sözü verdi.

Geçen cumartesi günü Karadeniz'in coskulu sesi Kazim Koyuncu 33 yasinda kansere yenik düstü. Yüzbinlerce sevenini arkasindan aglatan Koyuncu, önceki gün memleketi Hopa'da son yolculuguna ugurlandi. Koyu bir Trabzonspor taraftari olan Kazim'in tabutunun üzerine formasi kondu; mezari basina da bordo-mavili bayrak asildi. Türk futbolunda 'devrim' yaparak Istanbul hegemonyasina son veren Trabzonspor, bu nedenle Kazim Koyuncu'nun gönlünde yatan takimdi. Çünkü kendisi türküleriyle; Trabzonspor da futboluyla Karadeniz firtinasi estiriyordu. Trabzonlular da, 'Hopali Koyuncu'yu çok sevdi. Cenazesine Trabzon'dan akin oldu. Bordo-mavili futbolcular kampta Kazim anisina tören düzenledi. Baskan Atay Aktug da cenaze töreninde "Kazim'a sizlerin huzurunda, bu sezon sampiyonluk sözü veriyorum" ifadesini kullandi.
    YILMAZ SENOL

Kazim'a kupa sözü
    Kazim Koyuncu'nun Hopa'ya bagli Yesilköy'deki mezarinin basina Trabzonspor bayragi asildi. Kazim, türkülerinden sonra ikinci tutkusunun altinda uyuyacak.

TheCrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Simdi ekran ekran "çok büyük bir sanatçiyi kaybettik" diye bagiran,manset manset methiyyeler düzen medyaya sormak lazim,madem o kadar büyük bir sanatçiydi da,neden bize yillardir sarki diye demet akalinin kiçiyla paket dinçözün basiniizlettiniz?..hülyanin selülitleri,leylanin yeni sevgilisi,bilmemkimin jetskisi kadar deger vermediginiz eserlerini simdi mi farkettiniz?..Lütfetmissiniz efendim,size de zahmet oldu,ratinginiz azalmamistir Insallah...

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Koyuncu ölünce gözler Çernobil'e çevrildi

Kazim Koyuncu'nun ölümüyle Çernobil felaketi yeniden gündeme geldi. Karadenizliler, Saglik Bakani Akdag'dan egitim hastanesi, onkoloji ünitesi ve kanser taramasi sözü aldi.

Karadenizli sanatçi Kazim Koyuncu'nun 33 yasinda kansere yenik düsmesi, Çernobil faciasini yeniden gündeme getirdi. 26 nisan 1986'da Ukrayna'daki Çernobil santralinin dördüncü ünitesinde meydana gelen kaza, yüzyilin nükleer felaketi olarak kabul edilmis; yaklasik 40 bin kisinin ölümünden, binlerce kisinin sakat kalmasindan sorumlu tutulmustu. Ancak aradan 19 yil geçmesine ragmen, halk arasinda "Çernobil kazasi" olarak anilan nükleer felaketin Türkiye'ye etkisi hâlâ tam olarak ögrenilemedi. Sadece, Kanserle Savas Daire Baskanligi, Türkiye'de son bes yilda kanser hastaliginin yüzde 60 artigini bildirdi. Konuya dair tek gelisme ise, "Çernobil'in Karadeniz'deki Etkilerini Arastirma Komitesi" ile görüsen Saglik Bakani Recep Akdag'in verdigi sözler oldu. Bakan Akdag komiteye, Samsun ve Trabzon'a iki egitim hastanesi, Rize ve Giresun'a da iki Onkoloji Ünitesi sözü verdi. Ayrica bölgede hane taramasi yapilacagi belirtildi.

SEKIZ AKRABASI ÖLDÜ
    Peki gerçekten Karadeniz bölgesindeki kanser vakalarinda bir artis var mi? Bu soruyu yönelttigimiz "Çernobil'in Karadeniz'deki Etkilerini Arastirma Komitesi Baskani" Hüseyin Ayaz, "Artis ne kelime!" diye feryat etti. Artvin'den Edirne'ye bu konuyu arastiran Ayaz, üç yilda babasi ve[img]cid:image009.jpg@01C57BC7E1750[/img]kardesleri dahil, yakin akrabalarindan sekiz kisiyi bu yüzden kaybettigini belirterek, "Yüregim yandi. Bölgede benim gibi yananlar çok. Çernobil'in etkisi henüz ortaya çikmadi. Asil etki, önümüzdeki 10 yilda görülecek" dedi. Ayaz sözlerine söyle devam etti:

TÜM DOGA KIRLENDI
    "Ama artik isyan etmiyoruz. Çünkü Saglik Bakanimiz, Karadeniz halkina hane taramasi, Samsun ve Trabzon'da iki egitim hastanesi, Rize ve Giresun'da da birer Onkoloji Ünitesi yapilacagina söz verdi." ODTÜ Kimya bölümü Ögretim Üyesi Prof. Dr. Inci Gökmen'in açiklamalari ise, Hüseyin Ayaz'inkilerle paralellik gösteriyor. Gökmen, "Çernobil'den sonra arastirma yapmamiz yasaklanmisti. O tarihte Karadeniz'de tüm doga kirlendi. Karadenizliler, topraktan, havadan çok miktarda radyasyon aldi. Umarim Koyuncu'nun ölümüyle yetkililerimiz artik 'Böyle bir sey yok' demekten vazgeçer" diyor.

ARASTIRMA YASAKLANDI
    I. Ü. Cerrahpasa Tip Fakültesi Nükleer Tip Anabilim Dali Ögretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Demir ise 19 yil sonra artik yapilmasi gerekenin "kromozon averasyonu" oldugunu belirterek, "Bölgedeki kromozon kirikliklari veya genetik hasarin radyasyondan mi kaynaklandigi ancak böyle bulunabilir. Geçmis hükümetlerin ihmali. Ülkece gafil avlandik" diyor.fficeffice" />

Hasan Ayvenli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

"o" onu bizimle bulusturabilen bir harfken
    "a" onu bizden koparan harf oldu

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

ya hala inanasim gelmiyo 3-4 gundur koma haldeyim hele genc yasta gitmesi cok koyuyo ama elden ne gelir

[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

inanmak zor ama gerçekten artik kazim koyuncu abimiz yoik aramizda ona en büyük hdiye deger verdigi gönüllere sahip çikmaktir

cenab-i ALLAH mekanini cennet eylesin.nur içinde yatsin.

BU SENE TAKIMIMIZ SIRF KAZIM KOYUNCU IÇIN OYNAMASI VE SAMPIYON OLMASI LAZIM.

Guests
    Ziyaretçi

arkadaslar dikkatimi çekti kirmizi siyah bayragin anlami nedir?

Herseyde bir anlam aramak çokta gerekli degil kanisindayim.

Guests
    Ziyaretçi

Alıntı andrei07 Nickli Üyeden Alıntı

Herseyde bir anlam aramak çokta gerekli degil kanisindayim.

eger biliyorsan cevap verirsin bilmiyorsan yada bilipte cevap vermiyeceksen sirf muhalefet olsun diye yazi yazmak zorunda degilsin.

Yasamla Ölüm demek.Muhalefet etmek degil maksadim.Agresiflik yapip bana direktif verme.

Guests
    Ziyaretçi

bak bu oldu iste.

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ÖZGÜR DENIZIN ÇOCUKLARI

Kazim Koyuncu dostlarinin ve tüm sivil toplum örgütlerinin katilimiyla Ankara'da bir bulusma gerçeklesecek.

Yer: Ankara Kizilay Meydani - Yüksel Caddesi - Insan Haklari Aniti Önü
    Tarih: 30.06.2005 Persembe
    Saat: 19:00

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)