Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor’ u tutmak

Nereden
    Ankara

bi yerde gördüm güzel bir yazi paylasmak istedim.

radikal

2005-06-12

lig bitti. trabzonspor geçen yil oldugu gibi bu yil da "gönüllerin sampiyonu" oldu ve gönül sampiyonlugu siralamasinda rakiplerine bir puan daha fark atti! ama bu bizi tatmin ediyor mu? keske bir de gönüllerin sampiyonlugu kupasi olsaydi! trabzonsporu tutmak nasil bir seydir, trabzonsporlu taraftarin haleti ruhiyesi nasildir?
    firtina gibi estigimiz ve ne yazik ki benim göremedigim 70'li yillarda, avrupa'nin büyük takimlarini dize getiren takimdik. bunu hayal meyal hatirladigim son sampiyonlugundan (83-84 sezonu) sonra ve üç-bes yil öncesine dek, avrupa kupalarindaki trabzonspor maçlarini anlatan sunucularin agzindan her maçta yeniden duyar, gururlanir, söyle doya doya bir sampiyonluk sevinci yasayamadigim için bir parça da olsa avunurdum. avunmalarin sonu, o talihsiz 95-96 sezonunda gelecek sandim ama gelmedi. aradan on yila yakin zaman geçti ama hâlâ, sanki elime bir zaman makinesi geçecek ve bir ucunu tutkuyla yakaladigim sampiyonluk sevincini elimden alan "topun yuvarlakligina ve futbolun cilvesine" bir çalim atarak, gol kaçirma rekorlarini altüst ettigimiz vanspor maçinin en azindan beraberlikle bitmesini saglayacagim gibi bir hisse kapiliyorum.
    önce "üç büyükler" vardi, sonra biz anadolu'nun bagrindan çikip, sahalara arzi endam eyledik, yeter dedik, gayri yer açin! ve çok geçmeden "büyükleri dörtledik". ancak yillardir bir türlü gelmeyen sampiyonlukla birlikte, trabzonspor'un büyük takim oldugunu kamuoyu unutmaya basladi (biz de mi unuttuk acaba?). zaman içinde bir de baktik ki, "dört büyükler" gitmis, yerine sadece "üç büyükler" kalmis; spor programlarinda konusanlar rahatlikla "üç büyükler" deyip trabzonspor'u unutabiliyorlar, nadiren de olsa duyarli bir sunucunun aklina "tabii bir de trabzon var ama" demek geliyor. üzülüyoruz. sonra gün geldi sezon basindaki fikstür çekimleri sonunda haberciler "ilk derbi su hafta" derken yalnizca o üç büyük takimin maçlari derbiden sayilir olmus, trabzonspor maçlarinin büyüklügü filan kalmamis. yillar içinde büyüklükler arasindaki yerini nasil da kaybetmisti öyle? kaybetmis miydi gerçekten? 1000. gün serefine yedi ek birden yayinlayan bir gazetenin spor ekinde "bir sezon böyle geçti" basligiyla tam alti sayfa verilen haberlerin bir tekinde bile takimimdan dogrudan bahsedilmiyor; trabzon'da galatasaray'a, istanbul'da da o olayli maçta fenerbahçe'ye yenilmesek esamimiz okunmayacak. sayfalar üç büyüklere yapilan güzellemeler ve taraftarlarina verilen gazlarla dolup tasmis durumda. kiziyoruz: yahu fatih tekke'nin gol krali olmasinin, emre'nin nobre'ye attigi parmak kadar bile degeri yok mu? spor programlarinin o son dakikalara sikismis "gelelim trabzonspor'a" repligi ölçüsünde olsun bir kadirbilirligi, oynadigimiz futbolla hak etmiyor muyuz?
    trabzonspor üç büyük istanbul takiminin saltanatini yikan mucizevi basarinin, inancin ve azmin adidir. bir umuttur. reytinglerin, tirajlarin prangasindaki spor basini bu gerçegi simdilik ihmal ediyor olabilir. takimim bu ihmalkarligin önüne, sunucularin ya da genel yayin yönetmenlerinin duyarliligindan medet umarak degil, yeni basarilarla geçmeyi bilecek. trabzonspor taraftari biraz da türkiye gibidir, geçmisin parlak basarilariyla övünmek kâr etmiyor, bugünde de var olmak ve artik su lig sampiyonluguna yeniden ulasmak istiyor.

talip kursun: trabzonsporlu

ek olarak ben birseyler söylemek istiyorum, takimimiz iyi. ancak su an da yeterli degil geçen yil hepimiz gördük yeterli olmadigini. paramiz var borcumuz yok ama para harcamiyoruz nedense. yöneticilerimiz futbolcu transfer etmeyi yatirim olarak görmüyor maalesef. trabzonsporuma daima gönülden destek oldum,olacagim ancak benim hatirladiklarim 95 den ötesine gitmiyor yasim itibariyle, yasadiklarimin çogu hayal kirikliklari, üzüntüler. ama artik degismeli trabzon büyümeli, bazi tabulari yikmali artik. inaniyoruz, güveniyoruz, basaracagiz, çünkü ;trabzonsporluyuz..

Colakoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

ya agliyasim geliyo....

bi anida ben anlatayim hayatimda unutamadigim ve her seferinde
    trabzonsporu büyükten saymayan zihniyetlere anlattigim bir animdir bu...

sene 1991 ve türkiyede ilk okulu bitirdikten sora isvicreye gelmisim ve
    babamlan beraber seviye tespit sinavi gibi bir sinava tabi tutulup
    isvicrede hangi okula veya sinifa gidecegime karar verilecek.. ben ve
    babam gittik ben tabi henüz dil falan bilmiyorum babamlan biseyler
    konusuyo adam. Türkiyenin neresinden geliyosunuz diye sormus babamda
    haliyle trabzon demis adama bana dönüp bakarak aynen sunu söyler:
    (wouwwwww trabzonspor) ve pesinden su hareket( [img]smileys/smiley20.gif[/img]
    ) . Ve sene 2003 uzun yillardir avrupada sesimizi cikaramiyoruz ve
    türkiye liglerinde yani yeni toparlanmaya baslamisiz. Belediyede bir
    isim cikti ve gittim bir form doldurmam gerekti.. nereli oldugumula
    ilgili soruya türkiye trabzon diye yazdim ve verdim adamda söyle bi
    bakti trabzonsporlumusun diye sordu [img]smileys/smiley1.gif[/img]
    ya öyle bi iz birakmisizki daha türkiyede diger takimlar avrupada
    korner atamadan geri dönerken adamlar hele hele ozamanlar hicmi hic
    futbol ülkesi olmayan bi isvicrede bile adimizi bilmeleri bizi
    tanimalari gurur verici degilmi [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img] trabzonsporluluk bi ayricaliktir.....

Tmac61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çankırı

Sunu her zaman iddi ettim...

Eger bu takimin isminde "Trabzon" mensesi olmasaydi degil 3 büyük türkiyenin tek takimi olurdu....

Hep önyargidir bu antepi antepli sivasi sivasli tutar...

180.000 nüfuslu bir sehir takimi düsünün ve de milyonlarca taraftarini[img]smileys/smiley4.gif[/img]

Firtina , Ihtilal, E F S A N E iste budur.....

ARTIK SAMPIYONLUK DUYGUSUNU TATMAK ISTIYORUM.

Geçen güntrabzonspor.org.tr 'dan Trabzonun 1976 yilindaki maç anlatimini ve sampiyonluk sevincini dinledim. Belkide Trabzonun sampiyonlugunu ilk defa bu kadar güzel oldugunu farkettim ve hissettim.

ve artik bunu yasamak istiyorum.

HAYDI TRABZON BU SENE SAMPIYON OLLL....

istekler ve niyetler bu yönde insallah

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

allahim insallah sampiyon oluruz

Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı yattarafc Nickli Üyeden Alıntı
    allahim insallah sampiyon oluruz

olacagiz

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

abi ben tutmuyorum ki trabzonu ben ona baglanmisim istesemde birakamiyorum

Mayls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bu sezon hakemleride yenecegiz...

zafercalikoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

herzaman heryerde en büyük trabzon

trabzonspor istanbulmaçindaki taraftariyla türkiyenin enbüyük takimi oldugunu vesampiyonlugun enbüyük adayi oldugunu göstermistir saygilerimla

zanoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop

Yazi güzel olmus[img]smileys/smiley32.gif[/img],

Isallah sizlerde tadacaksiniz o duyguyu.......

Forumdan Uzaklaştırılmıştır tsmaniac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

duygusal düsününce TRABZONSPORUMUZ sampiyon ama ne yazikki gerçekte
    sampiyonluk çok zor ikinci üçüncü oluruz ama bu bizans oyunlariyla,
    yönetimin parasizligiyla ve paragöz futbolcularla her zaman
    hayallerimiz bir sonraki seneye kalacak maalesef[img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

hayir kalmayacak önce bizler inanmaliyiz. bu sampiyonlugu hep 3 4 puanla kaçirmiyomuyuz. nedir yani 3 puan 1 maç sadece . sadece birazdaha konsantre dikkat lazim. ve masa basinda oynanan oyunlara dur diyebilmek. sampiyonluk zaten gelecekk.

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

masaya yumrugu kim vuracak peki????? aylardir bitebilecek transferleri yapamayan yönetimmi? bu seneye kadar hep sampiyonuz bu sene diyodum. ama bundan sonra diyebilecegimi sanmiyorum. futbol istanbul tekelinde ve artik alinmasi 70lerdeki gibi kolay deil. hatta hiç kolay deil..

ne zaman tadacagiz o dyguyu bilmiyorum ama allahim insallah bizede nasip edecek firtinayi ihtilali o zamana yasayacak türkiye

devrimi o zamana tadacak

uyanisi o zaman ögrenecek anadolu klüpleri tekrardan

baskaldirisi ,isyani ,azmi

se yazdin bu abnadolu kuüplerinin beynine gene sen yazacaksin

TRABZONUM ([img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img])

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

bende sampiyon olacagimiz o günü sabirsizlikla bekleyenlerdenim umarim uzun sürmez bu özlemimiz!

FATIH SULTAN TEKKE

halil ibo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bizler Trabzonspor'u tutmuyoruz.Çünkü biz ona TUTULMUSUUUUUUUZ.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Yunus Emre AYAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

19 YASINDA OLDUM SAMPIYONLUK GÖRMEDIM AMA ISYAN ETMIORUM ÇÜNKÜ BILIYORUM KI TRABZONSPORUM EN DOGRU ZAMANI BEKLIYOR..

Alıntı Mc_YuNuS Nickli Üyeden Alıntı
    19 YASINDA OLDUM SAMPIYONLUK GÖRMEDIM AMA ISYAN ETMIORUM ÇÜNKÜ BILIYORUM KI TRABZONSPORUM EN DOGRU ZAMANI BEKLIYOR..

ben 17 yasindayim ve kafayi siyirmak üzereyim (hatta siyirdigimi söyleyenlerde yok degil)

GeL SaMPiYonLuk GeL.................................[img]smileys/smiley19.gif[/img]

Nereden
    Avrupa Diğer

ya abi trabzonsporu tutmayi soramayin bana yaaaa anlatilmiyo iste ya anlatilmiyoooooooo

Trabzonspor Kongre Üyesi
    agahozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

trabzonu tuttuk bir ker birakmik imkansiz dünyada en sevdiim sey o tarifi imkansiz ancak yasanir ve onun uruna daha çok beklerim sampiyonlugu bizim ezikler kadar sampiyonlugumuz yok ama bizim bir sampiyonlugumuz onlarin lig tarihince alacaklari bütün sampiyonluklara denktir biz onlari serefimizle aldik.

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley19.gif[/img]

SDanışmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Yazi harika oLmus...

Ben merak ediyorum bu serefsiz basin biz sampiyon oLduktan sonra ne diyecek...

( Bunu yazmamin sebebi,2 sene önce Trabzonspor Türkiye kupasini aLdigi zaman NTV spor büLteninde iLk haber oLarak bizim kupa basarimizi degiL,Fb iLe iLgiLI bir haber vermisti [img]smileys/smiley7.gif[/img])

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

trabzonlu olmak ayricaliktir herhes trabozonlu olmaz.baglanmisiz bi kerem 21 sene deyil50 yil daha sampiyon olmassa genede birakamam ki cünkü hayatta sevdigim ve ölsem birakamayacagim tek sey tabzonumdur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)