Sayfa 214 Toplam 223 Sayfadan BirinciBirinci ... 114 164 204 212 213 214 215 216 ... SonuncuSonuncu
Toplam 5559 adet sonuctan sayfa basi 5,326 ile 5,350 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye Basketbol Süper Ligi

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ligde kalite daha doğrusu rekabet gücü çok düştü. Dipteki takımlar daha önce belirttiğim gibi düşük profilli oyunculara yöneldi. Bu kurlarla iyisini bekleyemezdik.

Afyon'da Shorter yoktu. Yalova sonradan açılıp kazandı. Yukarıya bilmem fakat dipteyim takımlar iki maç kazansa arka arkaya, epey tırmanacak gibi...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Büyükçekmece de T. Telekom'u rahat yendi. Telekom'da Alex Perez yoktu. Bu konu ayrı bir sorun. Takımlar bir yabancı eksik oyuncu oynayınca mağlubiyetin bahanesi hazırlanmış oluyor. Yerli oyuncular kenar süsü...

Bu arada KSK'nin hem Burakcan hem de Berkan'ı alması biraz açgözlülük. İkisinden biri başka takımda olsa, rahat 15-20 dk. alabilirdi.

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Oğuz Hocam, bizim lige geçen seneki Beşiktaş gibi kadrolar lazım. Federasyon ne yapıp edip bu tarz kadroları desteklemeli. Yoksa Türk Basketbolunun geleceği pek aydınlık gibi görünmüyor.

NBA'e giden oyuncuların artması çok mu faydamıza orası tartışılır. Nedense oraya giden oyuncularımızın burunları büyüyor ve milli takıma kendilerini yeterince vermiyorlar. Belki bu vermemenin arkasında sakatlık korkusu vardır ancak dediğim gibi bizim asıl kendi ligimizde birbiriyle oynamaya alışık yerli ağırlıklı kadrolar lazım.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Bahadır Şimşek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oğuz Hocam, bizim lige geçen seneki Beşiktaş gibi kadrolar lazım. Federasyon ne yapıp edip bu tarz kadroları desteklemeli. Yoksa Türk Basketbolunun geleceği pek aydınlık gibi görünmüyor.

NBA'e giden oyuncuların artması çok mu faydamıza orası tartışılır. Nedense oraya giden oyuncularımızın burunları büyüyor ve milli takıma kendilerini yeterince vermiyorlar. Belki bu vermemenin arkasında sakatlık korkusu vardır ancak dediğim gibi bizim asıl kendi ligimizde birbiriyle oynamaya alışık yerli ağırlıklı kadrolar lazım.
    Üstadım, Sırbistan'da Partizan tesislerini ziyaret edip inceleme fırsatım oldu iki üç sene önce. Bizde hep Sırp ekolü çabası var. Fakat ekol olmak öyle kolay değil. Yanı başımızdaki Yunan veya Rus takımlarının bütçesini aşan Euroleague takımlarımız bile oyuncu yetiştiremiyor. Ligdeki rekabette öyle zirve yarışı değil.

Geçen Cengiz Abi yıllardır anlatmaya çalıştığımı özetleyen bir yazı gönderdi, Fransa Ligi'ni anlatıyordu. "En büyük salon" yarışına girmeden küçük ama dolu salonlara oynayan Limogesları, Pau-Orthezleri düşünüyorum. Chalon, Cholet... Hatta Nanterre güzel bir örnekti. PRO A'daki ikinci sezonlarında şampiyon oldular. Hem Eurochallenge hem Europe Cup kazandılar. Kaç oyuncu yetiştirdiler. Hiç maddi sıkıntı çektiklerini okumadık. Sağlam planlarla, oyuncu ve koç yetiştirerek keyif verdiler. Mücadele ettiler. Ortalama 3000 kişilik salonları var.

Bizde plan yok. Trabzon'da o kadar süre sıkıntı çektik, düştük, çıktık Avrupa'da final oynadık. Ya o keyfi unutan var mı? Ne olurdu saçma sapan çekişmeler olmasaydı? Bir bok bilmeyenlerin peşine takıldılar. Uşak, Antalya, Giresun, Edirne... Tesadüf mü? Çıkana kadar ne emekler verildi, bir çırpıda toz oldu. Kalıcı olmaya kimse çalışmadı. "TBF kurtarır, Spor Toto kurtarır" dediler.

Nereden
    Trabzon

çok dogru diyorsun oguz abi bizim şehir ve ülkemizde basketbolda planlar kısa vadeli ve maddiat a dayalı uzun vadeli plan yapan yok
    Konu efeborasaral tarafından (15.10.2021 Saat 18:07 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yalova, deplasmanda Merkezefendi'yi yendi. Maç karşışıklı iniş çıkışlarla geçti. Conklin Yalova'ya iyi gelmiş. Yalnız iki gqrdı da toptan kopamıyor. Beşe bir hücum ediyorlar. Halbuli yanlarında CJ Williams gibi bir seçenek var. İkili oynayabilecekleri Lee var. Bu arada ligin bu bölümünde en faydalı pivot olarak Lee'yi işaret edebilirim. Takımının açıklarını kapatıyor. Net ribaund çekiyor, çember koruyor, yakından bitiriyor. Geçen sene B.Çekmece'deki Olaseni gibi...

Merkezefendi için söyleyecek çok sözüm yok. O koçla bir kazanıp beş kaybederler.

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Eski topçumuz Dee Bost dün Efes'e karşı 15 sayı, 14 ribaund, 12 asistle triple-double yapmış. Nereden, nereye )))
    Konu axelman tarafından (25.10.2021 Saat 13:15 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Son iki sezonda normal sezonda toplam üç maç kaybeden Efes, henüz beşinci haftada iki maç kaybetti bile. Simon elbette büyük eksik fakat tek başına ona bağlamak haksızlık olur. EL kupasının rehaveti de demeyeceğim. Formsuzlar, temposuzlar, beklenen sertlik seviyesine henüz çıkamadılar.

Rakipleri Fb de kaybetti. Bu arada Bursaspor kenar yönetimi yine saha içinde geziyordu. Her eski basketbolcudan idareci olmuyor işte.

Yalova elindeki maçı Beşiktaş'a verdi. O kadar top kaybı vardı ki maçta... Esas unsur Yalova'nın içeride Conklin ve Lee'yi kullanamamasıydı. Hakan Yavuz bu iki oyuncuyu birlikte çok az bir sürede kullandı. İlkan basketbolu unutmuş. Takım arkadaşları bile isyan etti ona. L. Jones spektaküler hareketleri kadar her basket sonrası tribünlere öpücük göndererek oyuna olan konsantrasyon düzeyini gösterdi. Yalova'dan umutluydum, bu umut her geçen hafta eriyor.

Nereden
    Trabzon

tbf seçimlerinde inşallah hidayet seçilmez umarım harun erdenay veya erman kunter seçilir inşalllah 4 kasımda ki seçimlerde ve şeçilen başkankaradeniz bölgesine ve özellikle trabzonda bitmek üzere olan basketbol kültürünü diriltmeye çalışır ve a takımzorunlulugu getirir her şehirin liglerde yer alması lig farketmeksizin

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

https://mobile.twitter.com/tivibuspo...83415329853443

Hakan Demir camiada efendi biri bilinir. Fakat maç içinde bazen çok agresif oluyor. Şu pozisyondaki reaksiyonu hiç yakışmadı.
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (31.10.2021 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Lig sekizinci haftada ilk sekiz ve son sekiz diye iki gruba ayrıldı. Beşiktaş ve Gaziantep ilk sekizli grubun sürprizleri olurken, Bursaspor ve Türk Telekom bütçe kaynaklı beklentini altında seyrediyorlar.

Bu arada Telekom koçu Burak Gören kendine yakışanı (!) yaptı maç sonunda.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yalova, elindeki maçı gardlarının salaklığı yüzünden altın tepside Tofaş'a verdi. Beşiktaş maçının kopyası gibi oldu.

Daha önce Yalova gardlarının bireyselliğini yazmıştım. Son 2,5 dk. öyle saçma şeyler yaptılar ki... Hakan Yavuz gibi bir tecrübe nasıl olur da Conklin'i o kadar bekletir?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Telekom Burak Gören'den kurtulmuş sonunda. Senelerdir o yatırımları yapıp hiçbir şey üretemediler.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Jelovac vefat etmiş.

Antrenmanda bir sağlık sorunu yaşamıştı, çok üzücü.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telekom Burak Gören'den kurtulmuş sonunda. Senelerdir o yatırımları yapıp hiçbir şey üretemediler.
    Petkim kapmış (!)

Ne buluyorlar bu hocada?

Bu arada korona sebepli ertelemelerin sayısı hayli yükseldi.

Nereden
    Adana

inş. iyi yerlere geleceğiz

Nereden
    Trabzon

A takım Kurulması lazım iyi yerler için @canertuzel

Konu efeborasaral tarafından (28.02.2022 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

futbolun sorunlarından sıra gelmiyor basketbola kulüp kapandı kapanalı@canertuzel

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bahçeşehir Koleji Tarık Black'i almış.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Nereden
    Trabzon

artık bir Hamle gelse Basketbol a takımı konusunda keşke 4 sezon oldu

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ligde bu akşam üç erteleme maçı oynanacak ve eksik maçlar (Biri hariç) tamamlanacak.

Efes kazanırsa normal sezonu lider kapatmak için avantaj sağlayacak. Play-off sıralaması açısından ise Bursa-KSK ve Bahçeşehir-Daçka maçları önem taşıyor.

Alt tarafa bakarsak, Afyon ve Aliağa'nın işi zor. Afyon düştü diyebiliriz. Asıl maç pazar günü oynanacak Aliağa ( 6 Galibiyet) - Yalova (7 Galibiyet) maçı. Yalova kazanırsa ligde kalır. İlk maçı evinde 27 sayıyla kaybetmişti Aliağa'ya.

Bu sezon lig açıkçası çok keyifsizdi. Yabancı kalitesi düşüktü. Alttaki takımların bütçeleri, dövizden çok etkilendi. Yıllardır kaybetmediği maç sayısı kadar yenilen Efes'e bakınca "Aa lig çok rekabetçi" diyenler oldu. Bu Efes'in düşüşünden kaynaklandı.

Belki play-off'ta ilgi çoğalır.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Haftanın maçı Aliağa - Yalova arasında oynandı. Aliağa son topla kazandı. Açık konuşalım; Zafer Yılmaz ve Özlem Yalman'ın yönettiği maç ancak bu kadar olur. Hakan Sayılı'nın üçe bir Yalova fast-break'ini kesmesine normal faul çalmaları (Alec Brown benzerini yaptı, direkt sportmenlik dışı verdiler), Kerem'in Thomas'a yaptığı faulde Thomas sert düştü diye sportmenlik dışı vermeleri maçın sonundaki skandalı gölgede bırakacak türdendi.

Yalova düştü diyebiliriz. İtiraz etmişler ama bir şey çıkacağını sanmıyorum. Gerçi sene başındaki altı yabancıdan beşini değiştiren de Yalova basketbol aklı (!) Sezon boyunca neredeyse bütün maçlarını seyrettim, sanki beş yabancı kuralını Yalova koçları (Önce Hakan Yavuz, sonra Gökhan Güney) yanlış anlamış. Saçma sapan rotasyonlar... Dün İlkan harika bir smaç vurdu, iyi güzel de maçın kritik anlarında topu elden Aliağa'ya verdi iki üç pozisyonda.

Geçmiş olsun. Daha önce dediğim gibi sıkıcı bir sezondu. İnşallah play-off'larda heyecan olur.

Nereden
    Trabzon

Eski genel Menejer nihat Mala nın takımı Manisa bşb İNG DE 3 YIL İÇİNDE KAPANIR GM YÜZÜNDEN

Nereden
    Trabzon

Bizde girsek artik basketbol a

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)