Sayfa 215 Toplam 223 Sayfadan BirinciBirinci ... 115 165 205 213 214 215 216 217 ... SonuncuSonuncu
Toplam 5558 adet sonuctan sayfa basi 5,351 ile 5,375 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye Basketbol Süper Ligi

Nereden
    Trabzon

TBL DE UFUKTA Samsunspor-Konyaspor FİNALİ UFUKTA GÖZÜKÜYOR

Nereden
    Trabzon

https://tbf.org.tr/ligler/ebbl-2021-...66/genel-bakis Trabzonspor basketbola girene kadar avrasya üniversitesi erdoğduspor şehirimizi temsil ediyor ebbl de merak eden olursa 3g 3m normal sezonda 6 maç ta play -off ta iliç doğa sporlarına 24 sayı farkla kaybettik ama inşallah rövanşı alıp final gurubu görecekler inşallah bu haftasonu 15.30 da erzincan iliç maçı rövanşı var

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftanın maçı Aliağa - Yalova arasında oynandı. Aliağa son topla kazandı. Açık konuşalım; Zafer Yılmaz ve Özlem Yalman'ın yönettiği maç ancak bu kadar olur. Hakan Sayılı'nın üçe bir Yalova fast-break'ini kesmesine normal faul çalmaları (Alec Brown benzerini yaptı, direkt sportmenlik dışı verdiler), Kerem'in Thomas'a yaptığı faulde Thomas sert düştü diye sportmenlik dışı vermeleri maçın sonundaki skandalı gölgede bırakacak türdendi.

Yalova düştü diyebiliriz. İtiraz etmişler ama bir şey çıkacağını sanmıyorum. Gerçi sene başındaki altı yabancıdan beşini değiştiren de Yalova basketbol aklı (!) Sezon boyunca neredeyse bütün maçlarını seyrettim, sanki beş yabancı kuralını Yalova koçları (Önce Hakan Yavuz, sonra Gökhan Güney) yanlış anlamış. Saçma sapan rotasyonlar... Dün İlkan harika bir smaç vurdu, iyi güzel de maçın kritik anlarında topu elden Aliağa'ya verdi iki üç pozisyonda.

Geçmiş olsun. Daha önce dediğim gibi sıkıcı bir sezondu. İnşallah play-off'larda heyecan olur.
    Play-off'lar, berbat geçen sezondan sonra iyi geldi. Efes'in İzmir'de kaybetmesi, Darüşşafaka'nın Fener'den maç alması, Pistolis geldikten sonra Gs'nin yükselişe geçmesi, Antep'in sezon boyu süren çabası...

Finalde Fb-Efes oynayacak. Efes, Micic'i kaybetti, Simon zaten yok. Fb istikrarsız. Efes yorgun. Fener'de yeni koçun Itoudis olacağı söyleniyor. Efes'ten her gün transfer haberi geliyor. İyi bir seri seyretmeyi umuyorum.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Final serisi 4. maçı bu akşam oynanacak.

Ataman'ın en önemli özelliklerinden biri dar rotasyonla iyi iş çıkarması. Final Four'da Petrusev ve Simon hiç oynamadı. Anderson, Beabouis ve Moerman da normal sezonkinden çok az süre aldı.

*Micic
    *Larkin
    *Bryant
    *Singleton
    *Pleiss
    + Dunston ile iki maçta kupaya gitti.

Fb serisinde 100'ü aşarak kazandıkları üçüncü maçta da yine Micic-Larkin-Bryant-Singleton-Pleiss (+Dunston) ile oynadılar.

Tabii rakibin durumu, sakatlık, form durumu koçların oyuncu tercihlerinde önemli yer tutuyor. Beabouis, Anderson ve Moerman'ı kötülemiyorum ancak yabancı kuralından dolayı üstteki oyuncuların kadroda olmasını bekliyorum bu akşam.

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

efes- fener maçını salonda izledim.. isimlerini bilmiyorum ama iki tane genç hakem vardı, rambo okan yönetse onlardan daha adil yönetirdi..
    Attan inip eşeğe bindik!

mancester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

iki takimida alkislamak istiyorum final four gibi final four izlettiler,Hakemler sallandi ama genede guzel basketbol izledik ,Bizimde bu seviyelerde olmamiz lazim ama cok zor ciddi para ve emek gerektiyor ama mutlaka bizimde hedefimiz olmali basketbolsuz olmaz

Nereden
    Trabzon

Halen daha Degişen bir şeyin olmaması basketbol konusunda çok kötü

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Karşıyaka koç Ufuk Sarıca'yı takımda tuttuktan sonra geçtiğimiz sezonu Lokomtive Kuban'da geçiren Errick McCollum ile iki yıllık sözleşme imzalamış. Lig için iyi bir hamle bence.

Yerli oyuncu havuzunda da değişimler yaşanıyor. Fenerbahçe Ahmet Düverioğlu ayrılığından sonra Türk Telekom'dan Samet Geyik ile 1 yıllık sözlşeme imzaladı. Ahmet de Bursaspor'a gitti. Kenan Sipahi de Karşıyaka'ya geçti. Fenerbahçe kaptanı Melih ile sözleşme yeniledi.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

2022/23 sezonu başlıyor. Ligin sponsoru Türkiye Sigorta oldu. Yayın hakları is Tivibu'dan beIN'e geçti.

Geçen sene Yalova ve Afyon düşmüştü. Yerlerine Manisa ve Konya geldi.

Okuduğum yorumlarda bu sezondan genel beklenti yüksek. Açıkçası son iki sezonda lig çok kötüydü.

On altı takımın dördü yabancı koçla çalışacak. Bursa Sırp Alimpijevic'le seozna başlarken, Fb Yuna Itoudis, Gs Pistiolis ve TOFAŞ Priftis'le anlaştı. Priğftis; bizim Eurocup'ta Aris'le eşleştiğimiz sezon Aris'i çalıştırıyordu.

Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı dün akşam Efes kazandı. Zizic iki pota altında harikaydı.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

GS - BJK maçında David McCormack'i gördüm. Türkiye'ye geldiğini bilmiyordum. Son şampiyon Kansas'ın pivotu.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Efes ligde kaybetti. Aliağa ve Darüşşafaka maçlarında kaybetmenin kenarından dönmüşlerdi. EL'deki geniş yabancı rotasyonu sonrası, iki sezondur BSL'de zorlanıyorlar. Yerli düzeyi düşük. Hele Larkin de sakat olunca iyice dibe vurdular. İşin tuhaf tarafı, bu takımın koçu millî takımın da koçu. Kulüpte oynatmadığı oyuncuları millî takıma çağıracak.

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Efes ligde kaybetti. Aliağa ve Darüşşafaka maçlarında kaybetmenin kenarından dönmüşlerdi. EL'deki geniş yabancı rotasyonu sonrası, iki sezondur BSL'de zorlanıyorlar. Yerli düzeyi düşük. Hele Larkin de sakat olunca iyice dibe vurdular. İşin tuhaf tarafı, bu takımın koçu millî takımın da koçu. Kulüpte oynatmadığı oyuncuları millî takıma çağıracak.
    geçen sezon kendini toparlayan Egemen Güven'i ve Egehan Arna'yı aldı takıma ikisi de benchte çürüyor. Madem oynatmayacaksın alma. Oyuncularda da suç var benchte havlu sallayacağın belli kal takımında oyna kendini geliştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Yine kaybettiler. Evde, iki uzatma sonunda ve son topta. Hem savunmada hem de hücumda kritik hatalar yaptılar son on saniyede. Koç yine yerli oyunculara çıkışmış.

BSL rotasyon düzeni yok Efes'in iki senedir. Önceden Doğuş-Buğra-Erten-Tolga-Sertaç-Yiğitcan ve Larkin'le belli bir hafta sonu şablonu vardı. Şimdi Pleiss ve Dunston'la maça başlıyor, arkası Egemen. Bu çocuklar kabahatli de, koçun da ders çıkarması lazım.

Efes'in iki senedir istikrarsızlığının sebebi, dirençsiz oynaması. Hafta içi rotasyonuyla lig rotasyonu arasında dağlar kadar fark var. Ve bu oyuncular, ne yazık ki milli takım oyuncuları. Girip savunma yapmaları gereken yerde 3 saniyedeki adamı bırakıp yaya koşuyor. Akıl alır gibi değil.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Tek galibiyetli, lig sonuncusu Büyükçekmece'ye kaybetti Efes. Yorum yok...

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Konya lige hızlı girdi ancak haftalar geçtikçe düştü. Dün evde Büyükçekmece'ye kaybettiler. Morgan ve Eddie o seviye takımlar için çok iyi iki oyuncu. Biri içerden diğeri dışarıdan... İstikrarsız Alex Perez'e direksiyon emanet ettiler. Fakat Badzim ve Coleman yok gibi... Erkin iyi iş çıkardı. Alttan potansiyelle gelen çoğu gard şut sorunu yaşar. Erkin şimdilik fena gitmiyor. Fiziği de büyük, rakibe baskı yapabiliyor.

Çekmece'de WEeber geldikten sonra tek uzuna döndüler. Demetre Rivers'ı 4 gibi oynatıyorlar. Yüksek tempoda çok top kaybediyorlar. Bu kadar dış oyuncuyla oynamalarına rağmen ligin en az üçlük deneyen takımı onlar, yüzdeleri de düşük (33,6%). Ve ciddi ribaund problemleri var. Ona rağmen yükseliyorlar. Bakalım nereye kadar gidecekler.

Petkim beni şaşırttı. Burak Gören'i beğenmesem de beklentimin üstünde oynuyorlar.

Telekom 21 sayıdan gelip deplasmanda Gs'yi normal sürede elinden kaçırdı. Erdem Can'ı Olin'deki asistanlık döneminden hatırlıyoruz. Sonra Obradovic'in yanına, oradan Utah'a, şimdi Telekom'la head coachluk...

Bu akşam ligde Fb- Efes var.

Bu arada Bjk'nin Darüşşafaka'yı yenmesi sürpriz değil. Daçka zaten istikrarsız gidiyor. Bjk'den böyle bir reaksiyon bekliyordum.

axelman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Konya koçu gönderdi. Efes Egemen ve Ömercanı bjk ye yollayıp Furkan Haltalıyı çekti takıma. Furkana üzüldüm havlu sallayacak 6 ay.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Derbi'de 22 sayı ile geri düşmek yakışmadı Efes'e. Clyburn'in kişisel gayreti ile maç uzadı ama yetmedi.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı axelman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konya koçu gönderdi. Efes Egemen ve Ömercanı bjk ye yollayıp Furkan Haltalıyı çekti takıma. Furkana üzüldüm havlu sallayacak 6 ay.
    Furkan BSL'de yaklaşık 14-15 dakika oynayıp o sürede 2,7 faul yapıyor. Fizik ve oyun tarzı olarak Oğuz Savaş'ı andırsa da Oğuz'un kolları uzun, takım savunmasında kapladığı alan daha doğrusu pozisyon bilgisi üst düzeydi.

Önünde üç yabancı pivot varken EL'de şans bulması mucize. Zaten onu BSL için aldılar. Ömercan'a üzüldüm. Efes altyapıda bütün fizikli çocukları alıp fırtınalar (!) estirip 17-18 yaştan sonra o çocukları öğüten bir makinaya döndü. Çocukların tercihleri, ailelerin işe karışması, kolej vs diğer faktörler tartışılır ancak bunu bile yönetmiyor Efes. Tolga'yı al, göönder; Egemen'i al, gönder; Egehan'ı al, gönder...

Nereden
    İstanbul

Furkan BSL'de yaklaşık 14-15 dakika oynayıp o sürede 2,7 faul yapıyor. Fizik ve oyun tarzı olarak Oğuz Savaş'ı andırsa da Oğuz'un kolları uzun, takım savunmasında kapladığı alan daha doğrusu pozisyon bilgisi üst düzeydi.

Önünde üç yabancı pivot varken EL'de şans bulması mucize. Zaten onu BSL için aldılar. Ömercan'a üzüldüm. Efes altyapıda bütün fizikli çocukları alıp fırtınalar (!) estirip 17-18 yaştan sonra o çocukları öğüten bir makinaya döndü. Çocukların tercihleri, ailelerin işe karışması, kolej vs diğer faktörler tartışılır ancak bunu bile yönetmiyor Efes. Tolga'yı al, göönder; Egemen'i al, gönder; Egehan'ı al, gönder...
    Efes'e lig için 15-20 dakika civarında oynayabilecek ve katkı verecek yerli uzun gerekiyordu, ben olsam dış şutları da olan Ercan Osmani ya da Sadık Kabaca'yı tercih ederdim.

Ergin Ataman'ın, Egemen Güven sevdasını alınırken anlayamamıştım,seviye atlayamayacağı yıllar önce belli olan istikrarlı şutu olmayan,Ergin Hoca'nın pek de tarzı olmayan bir oyuncu modeliydi,gerçi Haltalı da öyle ama en azından 20 yaşında potansiyeli olan bir isim.

Ercan Osmani için Daçka'nın 700 bin dolar bir buy out istediğinden bahsediliyordu,Erten ve Egehan'ı da takaslayıp biraz para ile Ercan Osmani'yi alırdım,Efes'in yerli kısaya ihtiyacı yok zaten Ergin Ataman'ın sürekli eleştirdiği bu oyunculardan katkı almakta çok zor artık,yabancılar ve Larkin-Buğrahan orası için yeterli Ercan Osmani'yi de alırsa Efes BSL'de rahat şampiyon olur.

Efes çok oyuncu öğüttü doğrudur ama Efes'ten ayrılan ve başka takımlara giden altyapı oyuncularından kendisini geliştirip yüksek seviyeye gelen bir oyuncu da ben hatırlamıyorum.Altyapı konusu basketbolda kolay içinden çıkılabilecek bir konu değil, teknik detaylar kadar sosyo kültürel faktörler de çok belirleyici oluyor.
    Konu Larking tarafından (28.12.2022 Saat 11:55 ) değiştirilmiştir.
    DUYDUĞUMU UNUTURUM,BİLDİĞİMİ HATIRLARIM,YAPTIĞIMI ÖĞRENİRİM.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Larking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efes'e lig için 15-20 dakika civarında oynayabilecek ve katkı verecek yerli uzun gerekiyordu, ben olsam dış şutları da olan Ercan Osmani ya da Sadık Kabaca'yı tercih ederdim.

Ergin Ataman'ın, Egemen Güven sevdasını alınırken anlayamamıştım,seviye atlayamayacağı yıllar önce belli olan istikrarlı şutu olmayan,Ergin Hoca'nın pek de tarzı olmayan bir oyuncu modeliydi,gerçi Haltalı da öyle ama en azından 20 yaşında potansiyeli olan bir isim.

Ercan Osmani için Daçka'nın 700 bin dolar bir buy out istediğinden bahsediliyordu,Erten ve Egehan'ı da takaslayıp biraz para ile Ercan Osmani'yi alırdım,Efes'in yerli kısaya ihtiyacı yok zaten Ergin Ataman'ın sürekli eleştirdiği bu oyunculardan katkı almakta çok zor artık,yabancılar ve Larkin-Buğrahan orası için yeterli Ercan Osmani'yi de alırsa Efes BSL'de rahat şampiyon olur.

Efes çok oyuncu öğüttü doğrudur ama Efes'ten ayrılan ve başka takımlara giden altyapı oyuncularından kendisini geliştirip yüksek seviyeye gelen bir oyuncu da ben hatırlamıyorum.Altyapı konusu basketbolda kolay içinden çıkılabilecek bir konu değil, teknik detaylar kadar sosyo kültürel faktörler de çok belirleyici oluyor.
    Sondan başlayayım; güncel A milli takım kadrosuna bakınca Efes üretiminin eskisiyle kıyaslanamayacak oranda düşük olduğunu görüyoruz. Efes'in artık o tarz bir misyonu da yok, belki bizim beklentimiz...

Egemen hatayı 2014 U18 şampiyonasından sonra Karşıyaka'da kalmakla yaptı. Hernangomez, Sabonis, Vezenkov hatta Bender nerede, Egemen nerede?

Sadık konusunda genelin aksine olumlu düşünmüyorum. O çocuk neden öyle övülüyor? Bir şeyi kaçırdığım kesin. Ercan farklı, dışarı açılıyor, daha atletik, ince olmasına rağmen çember savunuyor. Efes onu alabilse kadrodaki çeşitliliği arttırırdı.

Nereden
    İstanbul

Sadık konusunda genelin aksine olumlu düşünmüyorum. O çocuk neden öyle övülüyor? Bir şeyi kaçırdığım kesin. Ercan farklı, dışarı açılıyor, daha atletik, ince olmasına rağmen çember savunuyor. Efes onu alabilse kadrodaki çeşitliliği arttırırdı.
    Efes'in son 10 yıldaki 4-5 yerli rotasyonu, Sertaç Şanlı'yı dışarıda tutarsak, o kadar kötü ki istikrarlı şutu olup,çember savunabilen her uzun BSL'de iş yapacak gibi duruyor.Yiğitcan Saybir'in yıllarca kadroda kaldığı Efes için Sadık Kabaca Jokiç gibi duruyor.

Sadık Kabaca'nın istikrarlı şutu var.Çember savunması ve atletizmi kötü değil.Biraz kas kütlesi yapması şart.Ayakları yeterince hızlı değil o fizikle daha çabuk ayakları olması lazım bunu geliştirirse iyi bir ikili oyun bitiricisi olabilir.Uzun oyuncuların yaş aldıkça olgunlaştığı düşünülürse potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Sertaç'ın Anadolu'da gezmediği takım kalmadı 30'undan sonra Eurolegaue şampiyonluğu kazanıp,Barcelona oyuncusu oldu.Yine de ben olsam bir uzun alacak olsam Ercan Osmani'yi alırdım.

Ömer Aşık'tan sonra yerli uzun kalitesi çok düştü.Bir tek Sertaç var o da Ataman'ın sisteminde Micic-Larkin'li Efes'in bir parçası olmasaydı belki hala Anadolu'nun bir köşesinde vasat bir takımda oynuyordu.

Sadece Efes değil tüm takımlar 4-5 pozisyonuna oyuncu bulmakta çok zorlanıyor.İki Euroleague takımı Ahmet Düverioğlu ve Samet Geyik'i birbirlerine gezdirmek zorunda kaldılar.Keza Metecan Birsen.Tabii şunu da sormak lazım Ercan,Sadık,Furkan ve Alperen Şengün Bandırmadan Beşiktaş'a sessiz sedasız gelirken büyük kulüpler neredeydi.Yüksek bütçelerle yabancı oyuncu oynatmaya o kadar konsantre oldular ki bu tip işler unutuldu. fb'nin aklına geldiğinde aynı gruptan Şehmuz için 700 bin dolar buy out ödediler. Şimdi Efes Haltalı için iki oyuncu verdi. Daçka'nın Ercan için yine yüksek bir buy out istediği konuşuluyor.Alperen nerede!

Yüksek bütçeler EL'de büyük başarılar getirdi ama ne kadar sürdürülebilir bir başarı bu.Bir gün para kesilirse mesela Tuncay Bey artık tamam der, fb bu sponsorları bulamazsa Türk basketbolu çok şey kaybeder. Özkaynak tamamen unutuldu bunu yeniden yapılandırmak bir hayli zaman alır.
    Konu Larking tarafından (28.12.2022 Saat 15:53 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Larking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Efes'in son 10 yıldaki 4-5 yerli rotasyonu, Sertaç Şanlı'yı dışarıda tutarsak, o kadar kötü ki istikrarlı şutu olup,çember savunabilen her uzun BSL'de iş yapacak gibi duruyor.Yiğitcan Saybir'in yıllarca kadroda kaldığı Efes için Sadık Kabaca Jokiç gibi duruyor.

Sadık Kabaca'nın istikrarlı şutu var.Çember savunması ve atletizmi kötü değil.Biraz kas kütlesi yapması şart.Ayakları yeterince hızlı değil o fizikle daha çabuk ayakları olması lazım bunu geliştirirse iyi bir ikili oyun bitiricisi olabilir.Uzun oyuncuların yaş aldıkça olgunlaştığı düşünülürse potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Sertaç'ın Anadolu'da gezmediği takım kalmadı 30'undan sonra Eurolegaue şampiyonluğu kazanıp,Barcelona oyuncusu oldu.Yine de ben olsam bir uzun alacak olsam Ercan Osmani'yi alırdım.

Ömer Aşık'tan sonra yerli uzun kalitesi çok düştü.Bir tek Sertaç var o da Ataman'ın sisteminde Micic-Larkin'li Efes'in bir parçası olmasaydı belki hala Anadolu'nun bir köşesinde vasat bir takımda oynuyordu.

Sadece Efes değil tüm takımlar 4-5 pozisyonuna oyuncu bulmakta çok zorlanıyor.İki Euroleague takımı Ahmet Düverioğlu ve Samet Geyik'i birbirlerine gezdirmek zorunda kaldılar.Keza Metecan Birsen.Tabii şunu da sormak lazım Ercan,Sadık,Furkan ve Alperen Şengün Bandırmadan Beşiktaş'a sessiz sedasız gelirken büyük kulüpler neredeydi.Yüksek bütçelerle yabancı oyuncu oynatmaya o kadar konsantre oldular ki bu tip işler unutuldu. fb'nin aklına geldiğinde aynı gruptan Şehmuz için 700 bin dolar buy out ödediler. Şimdi Efes Haltalı için iki oyuncu verdi. Daçka'nın Ercan için yine yüksek bir buy out istediği konuşuluyor.Alperen nerede!

Yüksek bütçeler EL'de büyük başarılar getirdi ama ne kadar sürdürülebilir bir başarı bu.Bir gün para kesilirse mesela Tuncay Bey artık tamam der, fb bu sponsorları bulamazsa Türk basketbolu çok şey kaybeder. Özkaynak tamamen unutuldu bunu yeniden yapılandırmak bir hayli zaman alır.
    Daha iyi anladım, Sadık konusunda büyük bir yalnızlık içindeyim ve kendimi sorgulamaya devam edeceğim. Bahsettiğiniz potansiyeli Beşiktaş'ta ve Gs'de sergilediğini göremedim. Milli takımı saymıyorum bile... Biraz koyun, keçi, Abdurrahman Çelebi hesabı gibi geliyor bana. Çok mu katıyım o çocuğa karşı? Aslında önyargım yok. Emre Bayav'ı hatırlar mısınız? Onların paketleri doluydu, bu çocuklar biraz daha boş fakat iyi pazarlanıyor gibi geliyor bana.

Nereden
    İstanbul

Türk Telekom, Erdem Can'la fırtına gibi esmeye devam ediyor.fb beko'dan sonra dün de Efesi' geçtiler.

fb beko Kokoskov'dan sonra Erdem Can'a şans vermediği için pişman mıdır acaba?

Efes'in birkaç sezon Euroleague ve TBL'yi domine edeceği aşikarken Obradoviç sonrasında Erdem Can'la yeniden yapılanma yerine her sezon 20-25 M. Euro çöpe atmayı tercih ettiler.Karşılığında da hiçbir şey alamadılar.

Ali Koç yönetimi futbol gibi basketbolda da çok kötü kararlar aldı.

Ergin Ataman dışında Euroleague seviyesinde elit koç maalesef yetişmedi.Erdem Can bence o potansiyele sahip.Böyle devam ederse ülke basketbolu iyi bir koç kazanacaktır.
    Konu Larking tarafından (09.01.2023 Saat 11:35 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Efes yine son çeyrekte maçı verdi.

Maccabi maçından sonra ikinci kez korkunç bir son çeyrek oynandı.

Valencia'nın 4 ana oyun kurucusunun olmadığını görünce Efes ilk yarıda işi bitirir,2 gün sonraki Barca maçı için rotasyon yapar demiştim ama Valencia yarım değil çeyrek takımla Efes'i yendi.

Efes bu kadroyla final oynadığı ilk sezon ve şampiyon olduğu son iki sezon hep sonradan açılmıştı.Şubat ayıyla bilikte vitesi yükseltip 2 şampiyonluk,1 final görmüştü.Erken form tutmamak önemli,düşüş play off'lara denk gelirse normal sezonda aldığın derece tamamen çöp oluyor bu sistemde.Bu duruma düşen takımları çok gördük. Play off'a doğru ivme yakalamak gerekiyor.

Kadrosunda 3 skorer MVP bulunduran Efes'in bu sezon 70'li sayılarda kalması gerçekten çok ilginç. Larkin bu
    sezon sakatlıktan dolayı henüz katkı veremedi ama Clyburn'ün gelişiyle daha yüksek skorlar beklerken hem hücum çöktü hem de savunma çöktü. Üstelik Babuş'da iyi bir sezon geçiriyor ama yine şu ana kadar kanayan yara uzunlar oldu.Her iki çember altında da Efes uzunları çok yetersiz kaldı şimdiye kadar. Singleton bakalım çare olacak mı özellikle savunma ve ribauntlarda geçen sezon kritik maçlarda x faktör olmuştu.

Umarım her şey kontrol altındadır,vites artırmak için doğru zaman bekleniyordur.Eğer başka problemler varsa iş daha zor bu sezon play off potasında çok takım var,play off için en az 20 galibiyetin şart olduğu ve geriye 16 maç kaldığı düşünülürse 9 galibiyetli Efes için kritik süreç dün itibariyle başladı.Minimum 11 galibiyet gerekiyor kalan 16 maçta.Şu durumda kolay görünmüyor,Barca ve Oly deplasmanları da var.

Ergin Ataman için Barca deplasmanın da kendisini attırmak bir şampiyonluk ritüeli haline geldi.Seviyor Katalan seyircisi ile uğraşmayı.Geçen sezon sahadan atılırken onlara "kupayı yine ben alacağım"hareketi yaptı ve aldı. Şampiyonluk yürüyüşü o maçla başladı.Bakalım yarın akşam da benzer bir şey olacak mı.

Ciddi bir silkinme,bir şeylerin değişmesi, bir uyanma şart yoksa tren kaçıyor.Umarım Barca maçıyla başlar.Yoksa bu kadroyla play off'a kalınamaması taşları yerinden oynatır.Hem de sezon tamamlanmadan.
    Konu Larking tarafından (12.01.2023 Saat 10:52 ) değiştirilmiştir.

exelans_25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Tekrardan basketbol takimi kuracak miyiz profesyonel liglerde acaba
    Oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)