Sayfa 169 Toplam 223 Sayfadan BirinciBirinci ... 69 119 159 167 168 169 170 171 179 219 ... SonuncuSonuncu
Toplam 5559 adet sonuctan sayfa basi 4,201 ile 4,225 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye Basketbol Süper Ligi

Hüdai Pervaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Royal Hali Antep Efes macinin Ilk yarisini Izledim de fark yeriz gibi duruyor
    Gitme demek cok da Zor olmamali

Manu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Royal Halı Gaziantep Efes'i 65-63 mağlup etmeyi başardı. İlk hafta için bundan daha kötü bir senaryo yazamazdık sanırım.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Ogün' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İnsan üzülüyor.3 senede kafaya oynayan takımlardan hiçbirini yenemedik.
    Trabzonspor'u tutmak sadece o yörenin çocuğu olmakla açıklanabilecek milliyetçi bir davranış değildir. Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti. KAZIM KOYUNCU

Mustafa Yılmaz.20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Ynt: Türkiye Basketbol Ligi | Rakiplerimiz ve Maçları

Maçı izlemedim ama sonuç beni şaşırtmadı. Jure Zdovc farkı. Bu arada sürekli bahane üreten koçlar ve menajerlere hatirlatma, Zdovc milli takimdaydi ve takıma gec katıldı. Önce kupada 2 maç kazanıp (diğerini 2 sayıyla gs'ye kaybettiler) gruptan çıktılar, şimdi de lige çok iyi başladılar. Bizimkiler olsa yenilgi bahanesi olarak kullanırdı gec başladık olayını.
    33# DRAGO GABRIC
    61# IBRAHIMA YATTARA #11
    13# Steve Nash
    10# Kerem Tunçeri

6# Aleksander Rasic

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Veysel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu hafta maçlar hep kısır geçti
    # Fırtınam bu yolda hep seninle !

Nereden
    Samsun

Bu arada Andaolu Efes Gaziantep maçına itiraz etti. Gaziantep'in 5 sözleşmeli Türk oyuncuya yer vermemesinden dolayı hükmen galibiyet istiyor Efes. İtiraz kabul olursa bizim işimize gelir
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Hüdai Pervaneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Manu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada Andaolu Efes Gaziantep maçına itiraz etti. Gaziantep'in 5 sözleşmeli Türk oyuncuya yer vermemesinden dolayı hükmen galibiyet istiyor Efes. İtiraz kabul olursa bizim işimize gelir
    Peki Dogrumu Bu Olay
    Gitme demek cok da Zor olmamali

Nereden
    Samsun

Gaziantep 10 kişi ile sahaya çıktı ve bunların 6 tanesi yabancı 4 tanesi Türk oyuncular. Tomislav Ruzic'in Türk pasaportu var belki oradan yırtmaya çalışabilir Gaziantep. Ancak kuralda Türkiye'de yetişme şartı var. Efes'in lehine karar çıkacaktır diye düşünüyorum.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Gaziantep 10 kişi ile sahaya çıktı ve bunların 6 tanesi yabancı 4 tanesi Türk oyuncular. Tomislav Ruzic'in Türk pasaportu var belki oradan yırtmaya çalışabilir Gaziantep. Ancak kuralda Türkiye'de yetişme şartı var. Efes'in lehine karar çıkacaktır diye düşünüyorum.
    Bence Antep lehine çıkar.Kuralları tam bilmiyorum ama 1 kontenjan boş bırakmışlar sonuçta

Nereden
    Samsun

Antep'in lehine karar çıkacaksa Ruzic sayesinde olur. Başka bahaneleri olamaz şu durumda.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    İstanbul

Efes'in itirazı kağıt üstünde haklı görünüyor ama hem adil değil hem de saçma.

Öncelikle bu durum gaziantep'e bir avantaj Efes'e dezavantaj getirmemiş.Sorun Ruziç'in oynamasında değil bir Türk oyuncunun kadroya isminin yazılmamasında yani oynamamasında.Oynamayan bir oyuncu bir avantaj ya da dezavantaj getirmez.Antep Efes'i herhangi bir kural dışı avantajı olmadan çatır çatır yendi.Adil olmayan taraf bu.

Ayrıca bu kurala göre bir takım maç kadrsouna 5 yabancı yazarsa 9 kişilik bir kadrosu olamayacak.Ayağı kırık da olsa oynatmayacağın yerli bir sakat oyuncuyu bench'te oturtacaksın.Saçma olan da bu.

Kime ne kardeşim isteyen takım kendisine tanınan yerli oyuncu kadroya koyma hakkını kullanmaz hatta isterse 5 kişilik kadro ile maça çıkar.Önemli olan sahada 4 yabancı,kadroda 5 yabancıdan fazla olmaması bu kadar.Bunun tek yaptırımı futbolda altyapıdan iki oyuncu kadroya koymayan takımlara verilen para cezası olabilir.

Eğer aksine başka bir şey yoksa Ruziç Türkiye'de yetişmediği için Türk pasaportu da olsa 5 yerli oyuncu şartı bozulmuş oluyor.Ama TBF hükmen mağlubiyet mi verir yoksa maça etki etmediği,avantaj-ya da dezavantaj getirmediği için gaziantep'e para cezası gibi bir şey mi verir bakacağız.

Maçla ilgili asıl sorulması gereken Efes'in bu duruma düşmesi.Çok büyük yatırım yapılarak pahalı ve kaliteli 4 yabancı oyuncu al sonra oyun kurucu koltuğunu Janning ve Drapper'e emanet et.İlk transfer haberleri geldiğinde şaşırmıştım bu isimlere hala şaşırıyorum.İkisi de final four hedefinin yakınından geçemeyecek oyuncular.

Gelen haberler tüm yabancıların İvkoviç'in menajerinin oyuncuları olduğu.Araştırmadım,bilmiyorum.Eğer öyleyse bu iki transferin nedeni belli oldu.
    Konu winner tarafından (13.10.2014 Saat 15:02 ) değiştirilmiştir.
    ÖNCE TRABZONSPOR DİYECEKSİN…ENDÜSTRİYEL FUTBOLA HAYIR!!! #DİREN TRABZONSPOR

UNUTURSAK KALBİMİZ KURUSUN...#KORAY ÇAPOĞLU

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İbb, Alex Acker'i almış.

Detroit tarafından seçildiği günden beri takip ettiği bir oyuncu. Banvit'teki Meija (o da Pistons seçimidir) tarzı oyunu var. Ondan daha iyi savunma yapar. Fiziği çok iyi. Çembere yöneldiğinde kolay bitiriyor. Şut istikrarı yakaladığında durdurulması çok güç. Fransa'da kendini buldu. İyi hamle gibi görünüyor.

Can Akın, Caner Topaloğlu, Zack Wright, I. Swann ve Babrauskas'la Acker iş yapar. Uzun rotasyonları (Bakazic, Stepheson, Bora, Levent) dar.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Eskişehir Basket, kombine satışına başlamış.

120, 180 240 TL'den satıyor.

Anadolu Üni öğrenci ve personeline %50 indirimli.

Bu arada Kaan Kural, Eskişehir'e danışmanlık yapıyormuş.

AdemS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman

A Spor'da Eskişehir Basket - Pınar Karşıyaka maçı var şu an. İlk periyodu Karşıyaka 27-18 önde tamamladı.

LG-P880 cihazımdan gönderildi
    Tasavvuf, kalbi Allah (cc) ile tanıştırıp huzura kavuşturma yollarını öğreten ve bunu bizzat gerçekleştiren bir terbiye sistemidir.

~ S. Saki E. ~

Nereden
    Adıyaman

İlk yarı sonucu 34 - 47 Karşıyaka'nın üstünlüğüyle sona erdi.
    Eskişehir adına farkın açılmasını önleyen 21 numaralı oyuncuydu. Özellikle dış atışları çok iyiydi, 19 sayı attı ilk yarıda.
    Karşıyaka'da ise Gabriel'i çok beğendim.
    Güzel maç oluyor. Bakalım ikinci yarı nasıl olacak. Ben ikinci yarıyı izleyemeyeceğim, izleyenlere iyi seyirler.

LG-P880 cihazımdan gönderildi
    Tasavvuf, kalbi Allah (cc) ile tanıştırıp huzura kavuşturma yollarını öğreten ve bunu bizzat gerçekleştiren bir terbiye sistemidir.

~ S. Saki E. ~

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Şifresiz kanaldan HD kalitesinde TBL maçı izlemek çok iyiymiş.

Nereden
    Samsun

Daçka deplasmanda TED'i 82-70 mağlup etti. John Shurna 4/5 üçlükle oynadı bu hafta. Shurna'nın üçlükleri çok can yakacak bu sene öyle görünüyor. Geçen sene İspanya liginde beğenmiştim kendisini. Vidmar 17s 7r 5a 2bl ile oynadı. Kendisini geliştirmeye devam ediyor. TED'i Clay Tucker 24s ve Plisnic 15s 8r ile ayakta tutmaya çalıştı. TED bu sene Golubovic'i çok arayacak.

Torku Konya bizi yendikten sonra 2. hafta Tofaş'ı da 88-81 mağlup etti. Konya'nın yabancıları tam 81 sayı attı.

Karşıyaka maçını izledim. Eskişehir daha takım olamamış kimin ne yaptığı belli değil. Brackings ilk devre 19 ayı attı ikinci devre ise 0. Matt Walsh'ın oynadığı oyun tam bir hayal kırıklığı oldu. Karşıyaka ise tam bir takım. Bütün oyuncularından katkı alıyorlar diyebiliriz.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

erolizmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Geçen hafta oynanan Tofaş - Eskişehir Basket maçı.

Buna nasıl izin verdiler anlayamadım! Bu kadar yakın formalarla maça çıkılması normal mi yavs?

"get up, stand up: don't give up the fight!"

twitter

Nereden
    Ankara

Standart Türkiye Basketbol Ligi | Rakiplerimiz ve Maçları

Şaka gibi olmuş, iki takımın da işgüzarlığı var, Tofaş'ın beyaz, Eskişehir'in ise renkli forma giymesi gerekiyordu.

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

1. çeyrek yazısı olmasa antrenman zannederdim valla O hakemleri de ayrıca tebrik etmek(!) lazım tabi..
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Nereden
    Samsun

Banvit son saniye basketiyle Gs'yi 69-67 mağlup etti. Skor 67-64 olduğu zaman neden faul yapmadıklarını anlayamadım. Sinan Güler üçlüğü yolladı 67-67 olmuştu.
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Muhteva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Maç saatleri çakıştığı için Banvit maçına gidemedim bu galibiyet çok iyi oldu

Bu arada akşam 20:00 sıraları Kipa'da Keith Simmons ve Davisi gördüm galibiyetin havasıyla hayranlarıyla bolca resim çektiriyorlardı
    Konu Muhteva tarafından (19.10.2014 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.
    Adalet,Eşitlik,Özgürlük..
    Komünar..

Nereden
    Samsun

Bazen kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlar vardır hayatta bu onlardan birisi.

http://www.ligtv.com.tr/haber/gunun-...usu-akatlardan
    DRaZeN PeTRoViÇ....(3)
    ANDRea MeNeGHiN....(11)

Nereden
    Adıyaman

Bazen kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlar vardır hayatta bu onlardan birisi.

http://www.ligtv.com.tr/haber/gunun-...usu-akatlardan
    Osman Sakallıoğlu tutamamış kendisini.. BJK'li yöneticilerin de bu kardeşimize kayıtsız kalmaması çok güzel olmuş. Tebrik ederiz kendilerini..

-----

Bu arada Anadolu Efes'in, Royal Halı Gaziantep maçı ile ilgili başvurusu reddedilmiş..

TBF, Royal Halı Gaziantep-Anadolu Efes karşılaşmasına ilişkin Anadolu Efes tarafından yapılan itirazla ilgili kararını açıkladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu, Royal Halı Gaziantep Basketbol – Anadolu Efes arasında oynanan TBL müsabakasında kural hatası olduğuna ilişkin Anadolu Efes takımı tarafından yapılan itiraz hakkındaki kararını açıkladı:

12 Ekim 2014 Pazar tarihinde oynanan Royal Halı Gaziantep Basketbol - Anadolu Efes TBL müsabakasında Anadolu Efes Spor Kulübü tarafından yapılan itiraz TBF Yönetim Kurulu tarafından incelenmiş ve “Royal Halı Gaziantep Basketbol Takımı’nın yönetmelikler gereği kadrosunda ülkemiz ümit, genç veya yıldız takımlarından yetişmiş en az beş (5) sözleşmeli sporcuya yer vermemesine” ilişkin yapılan itirazın, Royal Halı Gaziantep Basketbol Takım kadrosunda TBL Yönetim Esasları Yönergesi hükümlerine uygun yer alan dört sporcuya ilave olarak aynı yönergenin 21.1 maddesinin İstisna (3) bendi çerçevesinde kazanmış olduğu hakla sporcu Tomislav Ruziç’in ülkemiz ümit, genç veya yıldız takımlarından yetişmiş beşinci sporcu olarak yer alması nedeniyle reddine karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

http://www.tbf.org.tr/detay/2014/10/...-verilen-karar

~ S. Saki E. ~

Nereden
    Ankara

TBF'nin açıklamasından bir şey anlayan var mı? Ruzic o maddeye nasıl uyuyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)