Sayfa 154 Toplam 223 Sayfadan BirinciBirinci ... 54 104 144 152 153 154 155 156 164 204 ... SonuncuSonuncu
Toplam 5559 adet sonuctan sayfa basi 3,826 ile 3,850 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye Basketbol Süper Ligi

Forum Yöneticisi Yiðit SARI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Beþiktaþ erkek takýmý New Jersey Nets'ten Derom Williams ile prensip anlaþmasýna vardý

Sadece vay anasýný diyorum

Hasan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

Yok artýk....Harika ötesi bir transfer olmuþ..

Bahadýr Þimþek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

BEnce Allen Iverson'dan bile daha bomba bir transfer eðer kesin anlaþma olursa tabi.

Tek kelimeyle KISKANDIM...
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

Trabzonspor Kongre Üyesi Özge - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Yok artýkEðer Nba'de lokavt olursa daha da çok oyuncu gelir
    -1461 TRABZON-

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Zaza Pachulia'yý da almýþlardý Bjk iyi geliyor bu sene

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

Bizim takým öyle çok güçlü transfer yapacak gibi görünmüyor ama bari Efes de oradan bir kaç iyi adam getirip bari Euroleague'de bir þeyler yapsa.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

2K11'den baktýðýma göre Nets'ten 15milyon$ alýyor Deron. Bjk ne kadar verdiki ?

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Bizde Dirkules'i getirelim
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    41

-------------------------------------
    Konu arvelos tarafýndan (07.07.2011 Saat 12:46 ) deðiþtirilmiþtir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Lokavt açýklandý ki zaten 1 Temmuz'da. Belli ki anlaþma ihtimali zayýf.

Deron'un nasýl karakter zaafý içerdiðini geçen sezon gördük. Iverson geldiðinde de ortalýðý ayaða kaldýrmýþlardý, basketbol tarafýnýn olmayacaðýný yazmýþtým. Bu da aynýsý...

Iverson için de Beþiktaþlý olmayanlar bile "kombine alýrým" diyordu, ikinci maçýnda salon dolmadý, ki Akatlar.

Tipik Seba sonrasý Beþiktaþ... O yüzden celallenmeye gerek yok.

Hele son geliþmeler düþünüldüðünde bence sýradan.

*

Haa az biraz basketbolu seven, Tük oyuncularý düþünen, kaygýlanan biri bana þunu açýklasýn:

Ligin iyi iki oyun kurucusunu (Can Akýn ve Mehmet Yaðmur'u) almýþsýn, Deron'u nerede oynatacaksýn? 2 numara mý? Bu adam NBA'de bile topu paylaþmýyor... ayrýca o iki yerli gard Deron'dan kalan 5-10 dakikayý nasýl paylaþacak?

Saçmalýk üstüne saçmalýk... Futboldaki kötülüklerini basketbola sýçratmaya devam ediyorlar.

( Geçen yýlki ücretlerini azaltmadýklarý için oyuncularýna tabir-i caizse iþkence uygulayan Beþiktaþ elin zýrtapozuna milyon dolarla baðlýyorsa ve biz de bunu alkýþlýyorsak... )
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

1) FIBA onaylamasi gerekiyor.

2) Lokavt bittiginde, NBA'e geri dönme olasiligi büyük.

.
    *
    * Aðýzdan çýkan söz muallakta kalmaz, ya sað tarafa yazýlýr ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamýný ALLAH adamý yapma Sanatý'dýr ~

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

Alýntý Oðuz ZEYTÝN Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Lokavt açýklandý ki zaten 1 Temmuz'da. Belli ki anlaþma ihtimali zayýf.

Deron'un nasýl karakter zaafý içerdiðini geçen sezon gördük. Iverson geldiðinde de ortalýðý ayaða kaldýrmýþlardý, basketbol tarafýnýn olmayacaðýný yazmýþtým. Bu da aynýsý...

Iverson için de Beþiktaþlý olmayanlar bile "kombine alýrým" diyordu, ikinci maçýnda salon dolmadý, ki Akatlar.

Tipik Seba sonrasý Beþiktaþ... O yüzden celallenmeye gerek yok.

Hele son geliþmeler düþünüldüðünde bence sýradan.

*

Haa az biraz basketbolu seven, Tük oyuncularý düþünen, kaygýlanan biri bana þunu açýklasýn:

Ligin iyi iki oyun kurucusunu (Can Akýn ve Mehmet Yaðmur'u) almýþsýn, Deron'u nerede oynatacaksýn? 2 numara mý? Bu adam NBA'de bile topu paylaþmýyor... ayrýca o iki yerli gard Deron'dan kalan 5-10 dakikayý nasýl paylaþacak?

Saçmalýk üstüne saçmalýk... Futboldaki kötülüklerini basketbola sýçratmaya devam ediyorlar.

( Geçen yýlki ücretlerini azaltmadýklarý için oyuncularýna tabir-i caizse iþkence uygulayan Beþiktaþ elin zýrtapozuna milyon dolarla baðlýyorsa ve biz de bunu alkýþlýyorsak... )
    Hocam Deron Williams için topu paylaþmýyor demiþsiniz de, adamýn Utah zamanýnda asist ortalamasý neredeyse 10'un altýna hiç düþmedi. Bu nasýl top paylaþmamak anlayamadým açýkçasý.

Ha özel hayatýný bilemem, iyi yaþamýyordur, falandýr filandýr.
    Ayrýca BJK yönetiminin tutumuna da karýþmam, ahlakidir ya da gayri ahlakidir. Bu da onlarýn yönetiminin ve taraftarýnýn sorunu.

Ben olaya bir sporsever olarak bakýyorum ve Deron Williams gibi bir oyuncunun Türkiye'de oynayacak olmasýndan dolayý çok mutluyum gerçekten. Ayrýca Allen Iverson'la falan da karýþtýrýlmamalý bence, önceki mesajýmda da söyledim. Bu adam çok daha büyük bir bombadýr. Allen Iverson gibi yaþýný baþýný almýþ bir "BOMBA" deðildir.

Mustafa Yýlmaz.20 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

Deron Williams müthiþ bir transfer. Ama lokavt bittiðinde geri dönecek. Sadece imzalarýn kaldýðý söyleniyor.
    33# DRAGO GABRIC
    61# IBRAHIMA YATTARA #11
    13# Steve Nash
    10# Kerem Tunçeri

6# Aleksander Rasic

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Faydalý olur olmaz (bence olacak) bu adamý izlemek zevkli olacak.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý bsimsek1984 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam Deron Williams için topu paylaþmýyor demiþsiniz de, adamýn Utah zamanýnda asist ortalamasý neredeyse 10'un altýna hiç düþmedi. Bu nasýl top paylaþmamak anlayamadým açýkçasý.

Ha özel hayatýný bilemem, iyi yaþamýyordur, falandýr filandýr.
    Ayrýca BJK yönetiminin tutumuna da karýþmam, ahlakidir ya da gayri ahlakidir. Bu da onlarýn yönetiminin ve taraftarýnýn sorunu.

Ben olaya bir sporsever olarak bakýyorum ve Deron Williams gibi bir oyuncunun Türkiye'de oynayacak olmasýndan dolayý çok mutluyum gerçekten. Ayrýca Allen Iverson'la falan da karýþtýrýlmamalý bence, önceki mesajýmda da söyledim. Bu adam çok daha büyük bir bombadýr. Allen Iverson gibi yaþýný baþýný almýþ bir "BOMBA" deðildir.

Keþke top paylaþýmý ile asist sayýsý arasýnda direkt iliþki kurulabilse...

Asist sayýsý 10 diyorsunuz, ben de size Billups diyorum. Belki kariyer asist ortalamasý 6 bile deðil ama takým lideri. Bu tarz faktörler istatistik kaðýdýnda görünmez.

Her neyse, ayrýca "her sansasyonel ismi alkýþlamak gerekir" diye bir kural mý var?

Tekrar ediyorum, daha düne kadar Akatlar'da hakkýný isteyen oyuncularýný günde üç idmana zorlayan bir yönetim "bomba" oyuncu getirdi diye aklanacaksa... Kusura bakmayýn, ben yokum.

*

Özel hayatý deðil ayrýca eleþtirdiðim. Koç Sloan'ý sýrtýndan hançerlemesi NBA tarihindeki yerini aldý. O olaydan sonra gittiði her salonda yuhalanmýþ bir Deron Williams...

Tencere kapak iliþkisi yani...

(Size iyi seyirler dileyeyim þimdiden.)

Ayrýca, NBA starlarýný takip etmek istiyorsanýz, saatlerinizi Çin veya Porto Riko'ya göre ayarlayýn bu kýþ. Çünkü asýl yýldýzlar oralarda oynayacak...
    Akýl, öfkeyi ve onunla kolayca birleþen bilgisizliði yener. Aklý kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    36

Can Akýn'ý bize versinler o zaman.Böyle saçmalýk mý olur?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Yiðit SARI Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Faydalý olur olmaz (bence olacak) bu adamý izlemek zevkli olacak.
    "... bu adamý izlemek..."

Yok ki böyle bir þey dostum.

Nereden izleyeceksin ayýptýr sormasý?

NBA TV'yi veya NTV(Spor)'u takip etmek Spor MAX'i izlemekten daha kolay. Yani o ki bu kadar izlemek istiyordun, keþke lokavt olmasaymýþ...

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

"... bu adamý izlemek..."

Yok ki böyle bir þey dostum.

Nereden izleyeceksin ayýptýr sormasý?

NBA TV'yi veya NTV(Spor)'u takip etmek Spor MAX'i izlemekten daha kolay. Yani o ki bu kadar izlemek istiyordun, keþke lokavt olmasaymýþ...
    Þeyi kastetmiþtim. Bizim maçta buraya gelirse. Daha açýk yazabilirdim tamam

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

Keþke top paylaþýmý ile asist sayýsý arasýnda direkt iliþki kurulabilse...

Asist sayýsý 10 diyorsunuz, ben de size Billups diyorum. Belki kariyer asist ortalamasý 6 bile deðil ama takým lideri. Bu tarz faktörler istatistik kaðýdýnda görünmez.

Her neyse, ayrýca "her sansasyonel ismi alkýþlamak gerekir" diye bir kural mý var?

Tekrar ediyorum, daha düne kadar Akatlar'da hakkýný isteyen oyuncularýný günde üç idmana zorlayan bir yönetim "bomba" oyuncu getirdi diye aklanacaksa... Kusura bakmayýn, ben yokum.

*

Özel hayatý deðil ayrýca eleþtirdiðim. Koç Sloan'ý sýrtýndan hançerlemesi NBA tarihindeki yerini aldý. O olaydan sonra gittiði her salonda yuhalanmýþ bir Deron Williams...

Tencere kapak iliþkisi yani...

(Size iyi seyirler dileyeyim þimdiden.)

Ayrýca, NBA starlarýný takip etmek istiyorsanýz, saatlerinizi Çin veya Porto Riko'ya göre ayarlayýn bu kýþ. Çünkü asýl yýldýzlar oralarda oynayacak...

Öncelikle þunu söylemem gerekir. Basketbol bilginizden hiç þüphem yok ve bu forumda bence otorite diyebileceðim yorumculardansýnýz.

Ancak sanýrým aramýzda bir iletiþimsizlik var.
    "Her sansasyonel transferi alkýþlamamýz mý gerekir?" demiþsiniz de, ben buna benzer bir iddia yöneltmedim hiç. Sadece bu transferden dolayý ülke basketbolu adýna sevincimi dile getirdim.

Koç Sloan'ý sýrtýndan býçaklama olayý buradaki Selçuk Ýnan olayýna benzer-ki bu da oyuncunun kalitesine gölge düþürmez karakteriyle alakalý bir sorun. Bu durumda da düþünecek olan biz deðil Beþiktaþ taraftarý ve yönetimidir, beni ilgilendiren salondaki performansýdýr.
    Türk oyunculara gelince (yeni transfer olanlar), onlar hala Beþiktaþ yönetiminin karakterini anlayamayýp o kulübe imza atýyorlarsa býrakýnýz cezalarýný çeksinler derim. Onlarýn düþünmediði geleceklerini biz neden düþünelim. O kadar süre alabilecekleri takýmlar varken neden o takýma gitmiþler?

Son olarak, birisi Billups'ý getirsin onlarý da alkýþlayalým. Tabi ki Billups'ýn liderliði tartýþýlmaz ancak o da Iverson gibi yaþý geçmiþ bir oyuncu. Þu an için 35 yaþýnda. Yani bu futbolda HErnan Crespo ile Aguero arasýnda bir tercih yapmaya benziyor Bence tabiki.

Saygýlar.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý bsimsek1984 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Öncelikle þunu söylemem gerekir. Basketbol bilginizden hiç þüphem yok ve bu forumda bence otorite diyebileceðim yorumculardansýnýz.

Ancak sanýrým aramýzda bir iletiþimsizlik var.
    "Her sansasyonel transferi alkýþlamamýz mý gerekir?" demiþsiniz de, ben buna benzer bir iddia yöneltmedim hiç. Sadece bu transferden dolayý ülke basketbolu adýna sevincimi dile getirdim.

Koç Sloan'ý sýrtýndan býçaklama olayý buradaki Selçuk Ýnan olayýna benzer-ki bu da oyuncunun kalitesine gölge düþürmez karakteriyle alakalý bir sorun. Bu durumda da düþünecek olan biz deðil Beþiktaþ taraftarý ve yönetimidir, beni ilgilendiren salondaki performansýdýr.
    Türk oyunculara gelince (yeni transfer olanlar), onlar hala Beþiktaþ yönetiminin karakterini anlayamayýp o kulübe imza atýyorlarsa býrakýnýz cezalarýný çeksinler derim. Onlarýn düþünmediði geleceklerini biz neden düþünelim. O kadar süre alabilecekleri takýmlar varken neden o takýma gitmiþler?

Son olarak, birisi Billups'ý getirsin onlarý da alkýþlayalým. Tabi ki Billups'ýn liderliði tartýþýlmaz ancak o da Iverson gibi yaþý geçmiþ bir oyuncu. Þu an için 35 yaþýnda. Yani bu futbolda HErnan Crespo ile Aguero arasýnda bir tercih yapmaya benziyor Bence tabiki.

Saygýlar.
    Estaðfirullah, sadece düþüncelerimi paylaþýyorum. Ve varsa da biraz bilgi, o kadar...

Alkýþ olayý ise tamamen sizden baðýmsýz; olaylara farklý noktalardan yöneltilen bakýþ açýlarýmýzýn göstergesi. Yoksa iletiþimsizlik olduðunu sanmýyorum.

Buraya kadar sorun yok bence.

Þimdi biraz, zenginin malý züðürdün çenesini yorar gibi olacak ama ben konudaki derdimi açýklamak isterim.

Deron olayý ile Selçuk Ýnan meselesi arasýnda benzerlik kuramadým. Jazz organizasyonunun onlarca yýl baþýnda kalan hocayý, "star egosu"na kurban ettiler. Ve takip etmiþsinizdir, olay haftalarca basketbol medyasýnda yer aldý. NBA tarihinin en büyük kumpaslarýndan biri olarak gösterildi.

Karakterini tahlile giriþecek deðilim. Sadece demek istediðim þu: Böylesine oyuncularý süper ultra über göstermek ve Dünya Þampiyonasý Ýkincisi milli takýmýmýzýn kadrolarýnda yer alýp üç kuruþ parasý ödenmeyen gençlerin cezaya çarptýrýlmasý çeliþkisi...

Ýþte bu sadece Beþiktaþ'ýn deðil, biz gerçek SPORSEVERLERÝN derdi olmalý.

Baþa döneyim, iletiþimsizlik, fikrinizi reddetme... vs. inanýn ki yok. Öyle olsa neden bir çaba ile kendimizi açýklamak mecburiyeti hissedelim?

Sadece olayýn görünen ve görünmeyen boyutlarýna dair kýsa çaplý bir fikir alýþveriþi, üstelik zararsýz...

Ben sizi anladým, saygý da duyuyorum. Eðer kaygýma ortak edebilmiþsem sizi, ne ala! Aksi de mutsuz etmez beni...

(Saygý benden)

EK: Billups'ýn oyun tarzýný örnek göstermiþtim, "asist istatistiði düþük gibi görünmesine raðmen, topu paylaþan, takýma liderlik eden bir oyuncudur" demek için.
    Konu Oðuz ZEYTÝN tarafýndan (07.07.2011 Saat 13:33 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

Üstteki konuda paylaþtýðýmýz ortak kaygýlar var tabi ki. Ama dediðim gibi oyuncular yýllardýr "büyük" kulüplerin bu tarz genç oyunculara karþý tutumlarýný mantýklý bir þekilde deðerlendirmeden hala o kulüplere transfer olabiliyorlarsa, burada gelecek kaygýlarýna onlardan daha fazla ilgi göstermemiz ne derece doðru burada hala þüphelerim var.

Aslýnda tartýþýlmasý gereken en önemli kulüp Anadolu Efes.
    Yýllardýr Engin Özerhun ile çok çok çok baþarýsýz transfer politikalarý sebebiyle Avrupa'da Prokom ile ayný seviyeye gelmiþ bir kulüp var.
    Tvlerde izliyorum þimdi, Efes'in transferleri methediliyor ama bana öyle geliyor ki bu sezon da hüsran olacaklar.
    O gruptan çýkmak çok kolay deðil. Hele ki þu anki kadro kalitesiyle çok çok zor.
    Efes'in önce iyi bir Menajer atamasý gerekiyor takýma.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Bile bile lades diyen oyuncuya ben de kýzýyorum. En net örnek: Bu sene Telekom'a sýrf daha fazla kazanmak için gidip tek maç oymayan Fatih Solak.

Oyuncu-menajer-koç-kulüp... ne hatasý dersek diyelim, fakat sonuçta bir hata var.

Þimdi M. Yaðmur. Tak oynamaya baþlamýþken, Deron gelmeseydi bile Can Akýn'dan sorumluluðu ne kadar alabilirdi.

Ve þimdi Can... Geçen senenin en iyi iki-üç yerli oyun kurucusundan biri. Peki ya gelecek sezon için ne düþünüyordur þimdi?

Gs? Kerem'in arkasýnda oturmaktan kaçtý Ender. Tutku vardý ve þimdi Lakovic geldi. Arkalarýnda da Melih ve Göksenin var. Evren Büker var...

Offf...

Efes için detaya girmeden kýsa bir yorum yapayým: Bu yaz kurulan kadronun baþýnda David Blatt olmalýydý. Yýllar önce Efes Dark'la Sýrbistan maðduru olmuþtu Blatt. Ve o zamandan beri belini doðrultamadýlar. Bu sene ise iyi isimler getirdiler ama Ufuk Sarýca'nýn baþ antrenörlük performansý belirleyici olacak Efes için.

Hasan61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muðla
    Yaþ
    32

DW NBA'in en iyi isimlerinden bir ama lokavt kalkýnca gidecek.Haliyle bjk ana çekirdeðini kaybetmiþ olacak.Çok büyük risk aldýlar.Umarým dönmeden birkaç maçýný izleme fýrsatý bulabilirim.

axelman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Hazýr kadrolar þiþmiþken bazý oyunculara talip olunabilir.Galatasaray'da Göksenin, Melih uzun olarak Sertaç FB'den Can Mutaf gibi
    Efes'tede vardýr Dusan gibi bi kaç oyuncu.

Since1912KsK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Euro lig ve Euro Cupta kuralar çekildi ;

A Grubu Olympiakos (Yunanistan) – Caja Laboral (Ýspanya) – Fenerbahçe Ülker (Türkiye)– Bizkaia Bilbao Basket (Ýspanya) – NGC Cantu (Ýtalya) – Sluc Nancy Basket (Fransa)

C Grubu: Real Madrid (Ýspanya) – Maccabi Electra Tel Aviv (Ýsrail) – Partizan Belgrad (Sýrbistan) –Anadolu Efes (Türkiye) Emporio Armani (Ýtalya) – A elemesinden gelecek takým

Galatasaray Cafe Crown, Yunanistan'dan PAOK, Banvit ise Çek Cumhuriyeti'nden Cez Nymburg ile ön eleme maçý oynayacak.

Euro Cupta ise ;

Barcelona'da yapýlan kura çekimine göre 2. torbada yer alan Beþiktaþ Cola Turka, ön eleme turunda Belçika'nýn Dexia Mons Hainaut takýmýyla karþý karþýya gelecek.

Ayný torbada bulunan Pýnar Karþýyaka ise Fransa'nýn Le Mans Sarthe takýmýyla mücadele edecek.
    Efes Fenere göre daha zor grupta Fenerbahçe grubu rahat geçer diyorum Efes Pilsen'de büyük ihtimal geçicektir ama zorlanabilir. Euro Cupta Beþiktaþ çok iyi kura çekti Dexia Mons'la geçtiðimiz sezon Karþýyaka olarak Euro Chellenge grubumuzda 2 maç yaptýk 2'sinide rahat kazandýk Beþiktaþ zorlanmaz biz ise Le Mans ile eþleþtik iþimiz zor ama arenada her türlü kazanýcaðýmýzý düþünüyorum bakalým hayýrlýsý.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 4 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 4 misafir)