Sayfa 2 Toplam 223 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 12 52 102 ... SonuncuSonuncu
Toplam 5558 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye Basketbol Süper Ligi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

Euroleague'de bu hafta; evet Ülker eski avrupayi sarsan günlerinden uzak ve küçültülmüs bütçeli Panathinaikos'u 66-64 yenerken zorlandi.yine de ülker'in avrupa galibiyetleri basaridir[img]smileys/smiley2.gif[/img].Efes Pilsen ise ezeli rakibi PAO'dan daha kötü durumda olan ve türkiye liginde dahi sira takimi olabilecek rakibi Olimpiakos'u deplasmanda 59-110 gibi çok farkli bir sonuçla maglub ederek beni utandirdigini sandi[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]daha önce de söyledigim gibi bu grup o kadar vasat ki, efes burdan birinci-üçüncü arasi birsey çikar gerçi izledigim real madrid'in efesi geçebilmesi sürpriz olur.Efes'in grubunda haftanin sürprizini polonyalilar yapti ve Climamio'yu yendiler helal olsun[img]smileys/smiley4.gif[/img]. Asveldeki eski dost HüseyinBesok,deplasmanda, takiminin güçlü Barcelona'ya 73-59 yenildigi maçta 19 sayi ve 7 ribaund alarak artik eski sakatligindan tamamen kurtuldugunu gösterdi.Insaallah seneye efes'te oynar (bu yönetim mantalitesiyle zor ama).Bu arada murat didin'in çalistirdigi Frankfurt takimi Opel SKY. kendi sahasinda güçlü TAU önünde direnç gösteremedi.(TAU'da çok begendigim Macijauskas bu maçta 20 sayi 5 asist ve 3 top çalma ile oynadi).en büyük final-4 adayim CSKA deplasmanda Unicaja'yi zorlanmadan geçerken Maccabi'yi geçen seneki motivasyonundan uzak görüyorum.onlar da 93-81'lik bir yenilgiyle Ljublijana'dan dönüyorlar. Edited by: selçukabi

Dedigin gibi OLIMPIAKOS kötü bi takim sayilir ama bahsettigin kadar degil bence.Çünkü daha önce bu deplasmana gelenler can çekiserek kazandilar. IKI sayi 3 sayi bes sayi falan.Ne olursa olsun galibiyet galibiyettir.Efes için biras sabir istiyorum ben yeniden bakalim ilerisi nasil olacak hepberaber izleyelim.Haftayada çok önemli bi maç var PARTIZAN'la ve uzun süre sonra maça gitmeyide düsünüyorum.

Ülkerde iyi bi galibiyet aldi bence,maçikaybedecekler derken yeni amerikalinin attigi üçlükle kopardilar.Bu oyuncunun da ülkere faydali olacagini düsünüyorum.Kendinden emin ve istekli göründü.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

hafta sonu telekom-efes maçina gittim.takimi istekli ve hirsli gördüm.solomon 22,kaya 20 ve ermalin 15 sayisiyla maçi kazandik.domercant çok kötüydü emektar semsettin karsisinda çok zor durumlara düstü (savunmada) yine israrla söylüyorum adamda basketbolcu tipi yok streetball cuya benziyor.[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Guests
    Ziyaretçi

alper yilmaz biseler yapamadimi?????????

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

evet arkadaslar madrid deplasmaninda estudiantes'i de yendik.çok zorlandik hatta son saniyelerde faul yapmamiz gereken yerde adamlara bos üçlük sansi da verdik ama beceremediler allahtan ve maçi 61-66 kazandik.bu arada maccabi kendi sahasinda çok süpriz bir sekilde (gerçi maccabi-zalgiris maçlarinda sürpriz kavrami kalkti ) uzatmada 102-104 yenildi.efesin final-four sansi bu sene "diger takimlarin kötü olmasi nedeniyle" acaip bir sekilde artti diye düsünüyorum.CSKA ve biraz da Maccabi haricinde final-four'u garanti takim yok gibi.Barcelona acaip kötü gidiyor koçlari kötü ve kadrosu geçen senelere göre vasat.Tau da ayni sekilde.Benetton zaten dagilmis vaziyette.bu iki takimin da su görüntüyle final-four'a kalmasi mümkün gözükmüyor.Climamio Bologna, Maccabi ve CSKA grup birincileri olarak, Efes de en iyi grup ikincisi olarak 4'lü gruplarda seri basi olacaklardir.(Efes 15 gün sonra Climamio'yu yense bile Cibona-Partizan-Real deplasmanlarindan birine takilacagini düsünüyorum.averajda da onlar üstün) artik ondan sonra bizi sadece 2.torbadaki takimlar zorlar onlar da Cibona,Ülker,Siena ve Panathinakos.eh artik lütfen bunlari da geçerlerse final-four oynayabilirler.Ancak israrla söylüyorum bir tane avrupali alip (Ligde oynatilmayabilir) kadrodaki skorer oyuncu kitligina çözüm bulunmali. Edited by: selçukabi

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr SHENOLA - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

yenemediler he su ezik insanlari....yenseydiler onlara bira ziyafeti vardi ama yenemediler....[img]smileys/smiley2.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

Alýntý selçukabi Nickli Üyeden Alýntý
    Ancak israrla söylüyorum bir tane avrupali alip (Ligde oynatilmayabilir) kadrodaki skorer oyuncu kitligina çözüm bulunmali.

evet efes pilsen yönetimine tavsiyelerime kulak verdigi için tesekkürler.evet efes pilsen yugoslav forvet dusan kecman ile anlasti.geçen sezon partizan formasi giyen kecman 12,4 sayi ortalamasi ile oynamisti.açikçasi çok iyi tanimiyorum ama devre arasi bulunabilecek de çok fazla oyuncu yoktu.hayirli olsun ne diyelim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

Efes ezik jimnastikçileri 71-62 yendi.hadi ugurlar olsun....

Harun-61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

selcuk abi, senin begenmedigin domercant:-) yine 21 sayi atmis ???

ama el-amin gercekten süper oyuncu, bjk nin el-amin gibibirtane daha oyuncusu olsaydi belkide bu maci alirdi...

musatafa sasirti beni, helal olsun...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Utku061 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Ya ben geçen bir sey duydum basindan fb-efes maçini anlatan meshur ikili acayip derecede fb yi destekler gibi görülmüs yanli anlatim bu adamlara yakismiyor! Pardon dogru ya tuttuklari takim kimdi yoksa fb mi! Yaziklar olsun Murat-Ismet ikilisine..[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Efes Pilsenin önünde bu kadro ile ligde kimse duramaz ama avrupada herlede 2.tur gruplarinda isleri çok zor! Bir Cska bir M.Tel aviv bunlarla basa çikilmaz..Barcelona yi saymiyor çünkü onlarda aldiklari sonuç itibariyle heyecan meyecan kalmamis.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

Alýntý AvniAker Nickli Üyeden Alýntý

selcuk abi, senin begenmedigin domercant:-) yine 21 sayi atmis ???

kardeeees ya yukarda yazdiklarimi iyi bir oku istersen, özetlersem ;domercant zaten bejeke, ülker gibi takimlara 20-30 sayi atabilir atiyordu da ancak rakip final-four yolunda maccabi, climamio olunca hem 15-20 sayi atacan hem de vujaniçi, basileyi,anthony parker'i 10 sayilarda tutacak savunmayi gerekirse yapacan ben bu kapasiteyi o benzinci kilikli da görmüyorum.(örnek; italyadaki climamio maçi.adamlar 91 sayi attilar çogu da kisa oyunculardan)haa simdi efesin amaci sadece ligde sampiyon olmak, bejeke, febe,ülkeri yenmekse dogru transfer yapmis helal olsun.ama is euroleauge'e maccabiye, cska'ya, climamioya gelince orda tikanmalar baslar hocam, biz bu isi 13 senedir takip ediyoruz.

schumi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

[QUOTE=selçukabi]
    Alýntý AvniAker Nickli Üyeden Alýntý

kardeeees ya yukarda yazdiklarimi iyi bir oku istersen, özetlersem ;domercant zaten bejeke, ülker gibi takimlara 20-30 sayi atabilir atiyordu da ancak rakip final-four yolunda maccabi, climamio olunca hem 15-20 sayi atacan hem de vujaniçi, basileyi,anthony parker'i 10 sayilarda tutacak savunmayi gerekirse yapacan ben bu kapasiteyi o benzinci kilikli da görmüyorum.(örnek; italyadaki climamio maçi.adamlar 91 sayi attilar çogu da kisa oyunculardan)haa simdi efesin amaci sadece ligde sampiyon olmak, bejeke, febe,ülkeri yenmekse dogru transfer yapmis helal olsun.ama is euroleauge'e maccabiye, cska'ya, climamioya gelince orda tikanmalar baslar hocam, biz bu isi 13 senedir takip ediyoruz.

aynen katiliyor ve ekliyorum

kaç yildir kurdugumuz kadrolar final foura ulasamiyor yani yokmu biraz daha kaliteli kadro kurmayi akil edecek yöneciler!!! bence var ama her ne hikmetse ülkeri yenmekle tatmin oluyorlar yada oluyormus gibi davraniyorlar!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

evet muharrem kardes aslinda bizim yöneticilerimiz çok iyi.ama maalesef türkiyede basketbola olan ilgi belli bir seviyeyi geçemedi.bir de tofas'in kapanmasi onlari çok etkiledi gibime geliyor.aslinda uzun oyuncu konusunda avrupa degil dünya çapinda bir kisirlik oldugundan buraya alinacak iyi bir oyuncu çok para istiyor.ama kisa oyuncu konusunda da bizimkiler biraz pasif.aslinda ben final-four'un istanbulda düzenlenecegi sezonu bekliyorum.iste o sezon patlama yapariz mirsad'i hüseyini filan toplayip söyle kaliteli 3 yabanciyla AVRUPA SAMPIYONLUGU ve 2. yildiz...her zaman söylüyorum final four'a final 4'u amaçlayan degil sampiyonlugu amaçlayan takimlar kalir...

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

efes bu aksam abdi ipekcide ilk maçta yenildigi c.bolognia ile oynuyor maç saat 19.40 da, gidebileceklere duyurulur...

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

<TABLE width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD>EFES, LIDERLIGI BOLOGNA'DAN SÖKTÜ ALDI
    </TD></TR></T></TABLE>
    <TABLE width="100%">
    <T>
    <TR>
    <TD width="100%">Basketbolda, ULEB Erkekler Avrupa Ligi (A) Grubu 9. maçinda Efes Pilsen, Italya'nin Climamio Bologna takimini 79-73 yenerek, rakibinden liderligi devraldi.

Salon: Abdi Ipekçi
    Hakemler: Romualdas Brazauskas (Litvanya) xx, Jose Martin Bertran (Ispanya) xx, Dani Hierrezuela (Ispanya) xx

Efes Pilsen: Solomon xxxx 26, Mustafa xx 3, Domercant xx 5, Ermal xx 9, Kaya xx 3, Prkacin xxx 12, Nikolic xxx 14, Ender xxx 5, Kecman xx 2

Climamio Bologna: Vujanic xxx 18, Douglas xx 13, Mancinelli x 2, Lorbek xx 6, Bagaric x, Smodis xx 8, Rancik x 2, Basile xx 16, Belinelli xx 8, Simone x

1. periyot: 16-20
    Ilk yari: 39-41 (Climamio Bologna Lehine)
    3. periyot: 61-53

Bes faul alan: Dk. 30.09 Bagaric (Climamio Bologna)

Abdi Ipekçi'de büyük destek

Grup liderligi için büyük önem tasiyan karsilasmada, basketbolseverler Efes Pilsen'i yalniz birakmadi. Abdi Ipekçi Spor Salonu'nun büyük bölümünü dolduran taraftarlar, karsilasma boyunca tezahüratlariyla Efes Pilsen'e destek verdi. Karsilasmayi, yaklasik 7 bin basketbolsever izledi.

Mahmuti: Kazanmamiz gereken bir maçi kazandik

Efes Pilsen Antrenörü Oktay Mahmuti, ''Kazanmamiz gereken bir maçi kazanarak, liderligi ele geçirdik'' dedi.

Mahmuti, maçtan sonra düzenledigi basin toplantisinda, ilk yarida istedikleri oyunu sahaya yansitamadiklarini ifade ederek, ''Üçüncü periyotta oyunun hakimi bizdik. Hücumda ve savunmada çok basarili bir oyun ortaya koyduk. Son periyot zor oldu. Basile, disaridan buldugu basketlerle farkin kapanmasini saglasa da oyundan kopmadik. Basarili bir savunmayla maçi lehimize çevirdik ve kazanmasini bildik'' diye konustu.

Grupta lider olduklarini vurgulayan Mahmuti, söyle konustu: ''Kazanmamiz gereken bir maçi kazanarak, liderligi ele geçirdik. Artik liderligimizi sürdürmek istiyoruz. Bugün bir kez daha gördük ki, basketbol seyirciyle daha güzel. Salonu doldurup bizi destekleyen taraftarlara tesekkür ediyorum.'' </TD></TR></T></TABLE>

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

evet özellikle ikinci yaridaki iyi oyunumuzla maçi götürdük.biz zaten idda ediyorum solomon böyle oynasin içerde hiç maç kaybetmeyiz ( 13 maçtirda istanbulda kaybetmiyoruz en son AEK ya yenildik heralde ) özellikle bu maçta hosuma giden sey uzunlarimizin içerde birbirlerini çok iyi asiste etmesi oldu hatta o kadarki represa alan savunmasina dönmek zorunda kaldi[img]smileys/smiley36.gif[/img]eger bu isi gelistirsek final4 yolu açilir.neyse yukaridaki alintiyi da Domercant hakkindaki tahminlerimin -maalesef- tuttugunu belirtmek için aldim vujaniç+basile 31 sayi domercant 5 sayi....[img]smileys/smiley23.gif[/img]özellikle basileyi savunurken bir felaketti zaten semsettin bas'i savunamayan bir adamdan basile'yi savunmasini bekleyemezdik.saygilarEdited by: selçukabi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

en son istanbulda benettona yenildik diye biliyorum ben. geçen senede ilk grubu lider bitirip ikinci grubtan çikamamistik! önemli olanda 2. grup, umarim takimin gücü finalfoura kadar yeter, zaten kaliteli oyuncu orda ortaya çikiyor... bu arada selçukabi sende domercanta bayagi bi taktin yani[img]smileys/smiley2.gif[/img]

ben siz arkadaslara söleyip duruyordum sabredin sabredin die.Ve hala daha sabretmenizi öneriyorum.Dün gece maçi yerinde canli canli izlediim.Uzun süredir bu maçi bekliodum ve intikamimizi aldik demek isterdim ama bu intikam sayilmaz.Gelelim maça,kötü basladik 5.dk 11-4 geriydik snra biraz dengeledik ve ilk yari 2 sayiyla bitti.2.yari gerçekten müthis bi savunma yaptik ki KECMAN sanirim sadece savunma yapsin die alinmis takima çok ii direnç göstertti.Son periyota alan savunmasina karsi hücum edemiyerek basladik ama snra PRKACIN'in bölgesindeki madenden yararlanarak maçi devam ettirdk son anlarda yaptgmz top kayiplari sayesinde maça tekrar ortak oldular ama müthis son dakikalari oynama tecrübemizden yararlanarak maçi kaandik.Maçin oyuncusu tabiki SOLOMON du

Son cümlem lütfen sabredin ve destek vermeye devam edin...

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

dagittik italyanlari, stad dolu oldumu cok süper oluyor...[img]smileys/smiley32.gif[/img]

ben daha fazla seyirci bekliodum ama gelmedi kismet bir sonraki turlara isallah o zmn tipki eski günlerdeki gibi olacagini inaniyorum.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

Climamio Bologna, Maccabi ve CSKA grup birincileri olarak, Efes de en iyi grup ikincisi olarak 4'lü gruplarda seri basi olacaklardir.(Efes 15 gün sonra Climamio'yu yense bile Cibona-Partizan-Real deplasmanlarindan birine takilacagini düsünüyorum.averajda da onlar üstün) artik ondan sonra bizi sadece 2.torbadaki takimlar zorlar onlar da Cibona,Ülker,Siena ve Panathinakos.eh artik lütfen bunlari da geçerlerse final-four oynayabilirler.Ancak israrla söylüyorum bir tane avrupali alip (Ligde oynatilmayabilir) kadrodaki skorer oyuncu kitligina çözüm bulunmali.

evet dediklerim tek tek çikiyor arkadaslar.bismillah, zor dedigim ilk deplasmanda yenildik.Cibona'yi 6 yildir yenemedigimiz düsünülürse pek sasirtici bir sonuç degil.bu maçtaki yenilgimizin iki önemli nedeni ribaundlari alamamiz ve adamlarin (özelikle fitch ve popoviç) acaip yüzdeli atmalari oldu.bir takim düsünün 3 uzunu (kaya,prkacin ve ermal ) sadece 8 ribaund alabiliyorlar.10 ribaund alan nikoliç ise 190 cm'lik (belki o kadarda yok) fitch'e öyle ribaundlar verdiki oktay hoca kenarda fitik oldu.ben idda ediyorum bu takimda hüseyin ve mirsad olsun ikisi toplam her maç 20-25 ribaund alirlar.maalesef bu oyunculari efes, yuvasina getirtemiyor....yaziklar olsun....artik domercant hakkinda yorum yapmayacam istatistikler gerekeni söylüyor..2 sayi (0/5 2s, 0/2 3s, 2/4 1s,2 reb) yine idda ediyorum Cenk Akyol iyilessin bunun kiçi benchten kalkmaz.bu takimdan bu sene birsey olmaz.seneye transfer listem ( Mirsad, hüseyin, hatzivretras, ariel mc donald, kaspars kambala) alsinlar avrupa sampiyonlugu bile gelebilir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

skoro bak kiçimlan gülüyom ben bunlara[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Efes Pilsen 73 - Büyük Kolej 78

Oha be kardesim bu kadaar uyardik resmi siteden bile mesaj yazdim size ne yapmaya çalisiyorsunuz kurdugunuz bu kadronun sonu felakettir dedik inandiramadik.efes tarihinde kara bir gün bu hemde son siradaki takima evinde...[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

abi büyük kolej sonuncu degilmiydi yaa ?? neyapdi efes ???

neyse abi bilmiyorum NBA'de takip ediyormusunuz??? bizimkiler bu aralar bayaa iyiler (ibo haric)! hedo bugün yine 23 sayi atmis...

[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    49

nba'e gittiklerinden beri bize bir faydalari olmadi...eylülde sirbistanda avrupa sampiyonasi var görecez bakalim ordaki icraatlerini, nba deki performanslari beni ilgilendirmiyor, öyle yilda 5-6 milyon $ almayi biliyorlar sirtlarina milli formayi giyince ölçecem ben onlarin boylarini 2,06 ve 2,12 geliyorlar mi bakalim

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

efes her sezon klasik olarak yapar böyle önce büyük bir çikis sonra enteresan 2 maç kaybederler sonra tekrar yükselis! tabi son 3 yildir ki bu yükselis ülkeri finalde yenip sampiyon olmakla son buluyor malesef istedigimiz final four bir türlü gerçeklesmiyordu umarim bu sezon bu sansizligimizi kirariz ama selçukabinin elestirilerinede katiliyorumaa, keske biraz daha güçlü bir takim olustursaydik o zaman daha kolay olurdu final four...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)