Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulübümüzle İlgili Aksaklıklar ve Çözüm Önerileri

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Standart Kulübümüzle İlgili Aksaklıklar ve Çözüm Önerileri

Sevgili Arkadaşlar. 7. şampiyonluğa ulaşma yolunda taraftarda müthiş bir istek var. Susuz topraklar misali bu topraklar şampiyonluğa aç. O nedenle taraftar klübü için bir şeyler yapmak istiyor ancak önüne bir çok engel çıkıyor.

Taraftarlık fedakarlıktır.
    Almadan vermektir.
    Karşılıksız sevmektir.

Ancak yerli yersiz çıkan sorunlar ve aksaklıklar insanı çileden çıkarıyor. Bu aksaklıkların en kısa zamanda giderilmesi gerekiyor. Ben en çok karşılaştıklarımızı yazacağım. Bu aksaklıklar giderildikçe profesyonelleşme yolunda adımlar atarken klubümüzün gelirlerinin de artmasını sağlayacağız.

1- Trabzonspor Dergisi: Dergimiz ayın 10 undan önce gelmiyor. İstanbul takımlarının dergisi ayın 1. inde gelmesine rağmen Trabzon’da bile dergimizi ayın ikinci yarısında bulabiliyoruz. Büyük mağazalarda dergimiz satılmıyor. Bu konuda bir tanesine dilekçe yazdım ilgileneceğini söylediler ancak klüp tarafından söylense çok daha etkili olur diye düşünüyorum. Ayrıca içeriği de zenginleştirilmeli.
    2- Trabzonspor Tv: İlk yatırım maliyeti çok büyük olsada kendini kısa zamanda amorti edeceğini düşünüyorum. Devir iletişim devri. Eski maçlar, eski futbolcular hem geçmişle aramızda köprü olur hemde gençlerimize Trabzonspor sevgisini aşılamak için mihenk taşı olur. Bu çok büyük bir aksaklık bence.
    3- Taraftar Kartı : Kombine almak için taraftar kartının zorunlu olması insanları soğutuyor. Kombine almak için gittiklerinde sırf bu yüzden kombine almayanlar oldu. Ayrıca gelmesi bir sorun . Muahatap bulamamak bir sorun. Yani verin 25 lirayı torun aşağıya diyor gibi olunuyor. Daha işlevsel hale getirilmeli.
    4- Trabzonspor Üyeliği: Örneğin ben 2 yıldır üyeyim ne bir organizasyon ne bir kampanya yada ne bir ayrıcalık hissedemedim. Üyelikle ilgilide çalışmalar yapılmalı. Üyelik özendirilmeli mevcut üyeliklerinde takibi yapılıp sürekli iletişim halinde olunmalı.
    5- Stadyum: Stadyumun üzerine kapatılmalı. Yani hem seyircinin rahatı açısından hemde ambians yapıp rakip takımı baskı altına almak için çok önemli. Sesimiz denize karışıp martılara yem oluyor resmen. Koltuk aralarıda çok dar aslında ama onu idare ederiz sıkışırız 2 saatçik. Ama ses olayı önemli.
    6- Ts Clup: Ts Cluplardaki ürünçeşidinin azlığı ve kalite eksikliği herkesin şikayet ettiği bir konu. Formalar ve diğer ürünler üzerinde çalışılmalı . Sadece giyecek değil her alanda yeni ürünler çıkarılıp gelirlerin artması sağlanmalı.
    7- Diğer Alanlar: Klübe gelir getirecek diğer bütün alanlar irdelenmeli ve harekete geçilmeli.

Bu ve bunun gibi sorunlar ve çözüm önerilerini genel olarak bir başlıkta tartışsak iyi olur diye düşündüm ve bu başlığı açtım….
    Konu Faik Yılmaz tarafından (14.07.2009 Saat 11:13 ) değiştirilmiştir.
    Ne mutlu Türk olana değil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karşısında kitap gibi sessiz ol." Mevlana

öztürk_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

zor olsada taraftar gruplarının birleşmesi gerekiyor...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Adem Hotaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bugün karadeniz gazatesinde okuduğum habere göre trabzon beldiyesi bayan hentbol takımı daha sezonu açmamış kapatılması gibi bir durum varmış.bence trabzonspora devredilip takım canlandırılıp ligde mücadele etmeli.hem bi branşta daha mücadele içerisinde oluruz.erkek hentbol da evredilebilir.

birde tekerlekli sandalye basket takımının devri söz konusu idi ondanda bi haber çıkmadı.gs nin ts basket takımı bu sene namağlup şampiyon oldu ve bunu sitesinde tv sinde güzelcesine reklamını yaptı bu 2 branşın klübe kazandırılması lazım.
    Saygılarımla,
    Adem Hotaman.

taskin kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Tüm ts Club tabelaları neden değişik.Mağazalarımızdaki tüm tabelaların standat yazısı ve aynı renkte olması çok mu zor?

Sanki her mağaza kendi tabelasını istediğ renkte yapıyor.
    Bu durumu hemen düzeltmemiz gerekir.

Bu görüntüde tabelalara dikkat edelim.
    1.İki tabelanında görüntüsü aynı olmalı.Tüm mağazalarımızda da aynı olmalı.Bu çok önemli.
    2.Birinci resimdeki tabeladaki club yanlış yazılmış.Doğrusu Club olacak.

bugrahankazaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

popülerlik düşük.reklam iyi yapılmıyor.stadyum tabikide ayrıcaşehirin tamamen trabzonsporlu olduğunu hissettirecek şeyler eksik...futbolcularla taraftarlar arası organizasyonlarla daha çok geliştirilmeli...
    Trabzon da Bize Her Yer Trabzon diye bağrılması ...

.....
    Ziyaretçi

Bize göre olan eksiklerin hiç bir zaman sonu gelmeyecektir , ve bu eksiklerin tamamı da hiç bir zaman giderilemeyecektir. En makul yollarla klübümüze nasıl katkı sağlarız onu da düşünerek bu işi geliştirebiliriz

sessizkral_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Çocuklara 50 bin bedava forma diye bir proje yapılsın.Çocuklara forma dağıtılsın.Trabzonsporlu aileler giderek tsclup lerden bunu temin edebilsin.Ancak iyi organize edilsin.Suistimal edilmesin.Forma alan aileler çocuklar sisteme kayıt edilsin vs.Özellikle Trabzon dışındakilere.Bu sayede Çocuklara o yaşta Trabzonspor konusunda kalıcı etkiler sağlanabileceği gibi geleceğimizin Trabzonspor açısındanda önem arz eder.
    Sanılmasın Yine basmış onu bunaltılar,Yanılmasın öyle dalga geçen yabancılar...tek ve gerçek aşk Trabzonspor

.....
    Ziyaretçi

Alıntı sessizkral_1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocuklara 50 bin bedava forma diye bir proje yapılsın.Çocuklara forma dağıtılsın.Trabzonsporlu aileler giderek tsclup lerden bunu temin edebilsin.Ancak iyi organize edilsin.Suistimal edilmesin.Forma alan aileler çocuklar sisteme kayıt edilsin vs.Özellikle Trabzon dışındakilere.Bu sayede Çocuklara o yaşta Trabzonspor konusunda kalıcı etkiler sağlanabileceği gibi geleceğimizin Trabzonspor açısındanda önem arz eder.
    Düşünce güzel ama uygulaması zor.

Bugün camidede Kuran okuyan çocuklara sırayla soruyorum , ya fener diyo ya da gs . Ulan gençlik hep o yönde gidiyor diye içimden sitem ettim.

Küçük cocuklara bu formalar verilirse ilerde bize kat kat kar ile geri gelir. keşke yapılsa...

sessizkral_1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Ömer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşünce güzel ama uygulaması zor.

Bugün camidede Kuran okuyan çocuklara sırayla soruyorum , ya fener diyo ya da gs . Ulan gençlik hep o yönde gidiyor diye içimden sitem ettim.

Küçük cocuklara bu formalar verilirse ilerde bize kat kat kar ile geri gelir. keşke yapılsa...

Zor ama imkansız olamaz.Mesela bu olayın maliyeti belki 2,5 milyon dolar bu 1 futbolcu parası.Ama katacağı şeyler paha biçilemez.

Ben bu konuda ve okullar başlarken okul ihtiyaçlarına trabzonspor ürünlerininde katılması konusunda klube mail attım.Umarım kaile alırlar.
    Sanılmasın Yine basmış onu bunaltılar,Yanılmasın öyle dalga geçen yabancılar...tek ve gerçek aşk Trabzonspor

.....
    Ziyaretçi

Alıntı sessizkral_1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zor ama imkansız olamaz.Mesela bu olayın maliyeti belki 2,5 milyon dolar bu 1 futbolcu parası.Ama katacağı şeyler paha biçilemez.

Ben bu konuda ve okullar başlarken okul ihtiyaçlarına trabzonspor ürünlerininde katılması konusunda klube mail attım.Umarım kaile alırlar.
    inşallah abi. cocuklar geleceğimizdir. onları bilinçlendirip Trabzonsporlu yapmamız lazım

Sessegnon61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Faik Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Arkadaşlar. 7. şampiyonluğa ulaşma yolunda taraftarda müthiş bir istek var. Susuz topraklar misali bu topraklar şampiyonluğa aç. O nedenle taraftar klübü için bir şeyler yapmak istiyor ancak önüne bir çok engel çıkıyor.

Taraftarlık fedakarlıktır.
    Almadan vermektir.
    Karşılıksız sevmektir.

Ancak yerli yersiz çıkan sorunlar ve aksaklıklar insanı çileden çıkarıyor. Bu aksaklıkların en kısa zamanda giderilmesi gerekiyor. Ben en çok karşılaştıklarımızı yazacağım. Bu aksaklıklar giderildikçe profesyonelleşme yolunda adımlar atarken klubümüzün gelirlerinin de artmasını sağlayacağız.

1- Trabzonspor Dergisi: Dergimiz ayın 10 undan önce gelmiyor. İstanbul takımlarının dergisi ayın 1. inde gelmesine rağmen Trabzon’da bile dergimizi ayın ikinci yarısında bulabiliyoruz. Büyük mağazalarda dergimiz satılmıyor. Bu konuda bir tanesine dilekçe yazdım ilgileneceğini söylediler ancak klüp tarafından söylense çok daha etkili olur diye düşünüyorum. Ayrıca içeriği de zenginleştirilmeli.
    2- Trabzonspor Tv: İlk yatırım maliyeti çok büyük olsada kendini kısa zamanda amorti edeceğini düşünüyorum. Devir iletişim devri. Eski maçlar, eski futbolcular hem geçmişle aramızda köprü olur hemde gençlerimize Trabzonspor sevgisini aşılamak için mihenk taşı olur. Bu çok büyük bir aksaklık bence.
    3- Taraftar Kartı : Kombine almak için taraftar kartının zorunlu olması insanları soğutuyor. Kombine almak için gittiklerinde sırf bu yüzden kombine almayanlar oldu. Ayrıca gelmesi bir sorun . Muahatap bulamamak bir sorun. Yani verin 25 lirayı torun aşağıya diyor gibi olunuyor. Daha işlevsel hale getirilmeli.
    4- Trabzonspor Üyeliği: Örneğin ben 2 yıldır üyeyim ne bir organizasyon ne bir kampanya yada ne bir ayrıcalık hissedemedim. Üyelikle ilgilide çalışmalar yapılmalı. Üyelik özendirilmeli mevcut üyeliklerinde takibi yapılıp sürekli iletişim halinde olunmalı.
    5- Stadyum: Stadyumun üzerine kapatılmalı. Yani hem seyircinin rahatı açısından hemde ambians yapıp rakip takımı baskı altına almak için çok önemli. Sesimiz denize karışıp martılara yem oluyor resmen. Koltuk aralarıda çok dar aslında ama onu idare ederiz sıkışırız 2 saatçik. Ama ses olayı önemli.
    6- Ts Clup: Ts Cluplardaki ürünçeşidinin azlığı ve kalite eksikliği herkesin şikayet ettiği bir konu. Formalar ve diğer ürünler üzerinde çalışılmalı . Sadece giyecek değil her alanda yeni ürünler çıkarılıp gelirlerin artması sağlanmalı.
    7- Diğer Alanlar: Klübe gelir getirecek diğer bütün alanlar irdelenmeli ve harekete geçilmeli.

Bu ve bunun gibi sorunlar ve çözüm önerilerini genel olarak bir başlıkta tartışsak iyi olur diye düşündüm ve bu başlığı açtım….
    kombine almak için taraftar kart zorunluluğumu var taraftar kart olmayanlar alamıyor mu??

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Yerinde bir başlık...

Açıkçası tüm sayılan bu kurumlarda oluşan aksaklıkların büyük bölümünün çalışanlardan kaynaklandığını düşünüyorum...

O veya bunun tanıdıkları kulüpte maaşlı eleman oluyor gibi geliyor bana...

Trabzonspor SPK'ya tabi bir şirket olarak işliyorsa "insan kaynakları departmanı" torpilsiz ve araya birileri sokturmadan görevleri tamamen bu işin uzmanı olarak yapabilecek kişilere emanet etmelidirler...
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Buna katılıyorum her alanda yeni ürünler çıkartılmalı gelirler artırılmalı.
    Kaya nında belirttiği konu çok önemli yani çalışanlar konusu. söylemesi ayıp geçen çarşamba günü TScluptan internet üzerinden 2 adet forma 5 adet tshırt siparişi verdim aradan 3 gün geçmesine rağmen siparişlerimin onaylanmadığını gördüm belirtilen müşteri hizmetleri numarasını aradım.meramımı anlattım ve bana ''sen nerden arıyon,ne zaman sipariş verdin eğer internette siparişiniz alındı diyorsa bekle gelir gibi çok kabaca ve umursamaz bir şekilde davranışlarına şahit oldum ve bu beni oldukça üzdü.bizim amacımız giyecek hiç birşeyimiz olmadığı için oradan alışveriş yapmak zorunda olduğumuz değil, amacımızın ne olduğunu bilen biliyor ama bu çalışanlar hala anlayamamış öncelikle buraya bir el atılması lazım.

Sayın başkanım;taraftar üzerine düşeni yapıyor siz merak etmeyin öncelikle siz kendi çalışanlarınızın üzerine düşen görevi yapmasını sağlayın. mümkünse oraya aklı başında konuşmasını bilen kibar ve nazik birilerini yerleştirin gerisi gelecektir zaten..
    ''ŞAMPİYONLUK YAKIŞACAK ŞEHRİME''

Nereden
    Trabzon

kombine almak için taraftar kart zorunluluğumu var taraftar kart olmayanlar alamıyor mu??

kivancpehlivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Alıntı taskin kadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm ts Club tabelaları neden değişik.Mağazalarımızdaki tüm tabelaların standat yazısı ve aynı renkte olması çok mu zor?

Sanki her mağaza kendi tabelasını istediğ renkte yapıyor.
    Bu durumu hemen düzeltmemiz gerekir.

Bu görüntüde tabelalara dikkat edelim.
    1.İki tabelanında görüntüsü aynı olmalı.Tüm mağazalarımızda da aynı olmalı.Bu çok önemli.
    2.Birinci resimdeki tabeladaki club yanlış yazılmış.Doğrusu Club olacak.

1. tabela gayet şık duruyor. 2 tabela çok basit.

hepsi 1.gibi olmalı

İsmail Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bu başlıktan çok iş çıkar,haliyle genele alınması lazım diye düşünüyorum.
    Son ağaç kesildiğinde,
    Son nehir kirlendiğinde,
    Son balık avlandığında, İşte O zaman paranın yenmediğini anlayacaksınız...

Kaybetmekten korkma; birşeyi kazanman için bazı şeyleri kaybetmelisin. Ve unutma; Kaybettiğinde değil, vazgeçtiğinde yenilirsin.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Sessegnon61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet aynen öyle arkadaşım....... Taraftar kart tamam güzel bir uygulamada zorunlu tutlması bence çok yanlış......

Nereden
    Trabzon

Evet aynen öyle arkadaşım....... Taraftar kart tamam güzel bir uygulamada zorunlu tutlması bence çok yanlış......
    peki bu sene mi çıktı bu kural böyle birşey yoktu önceden...Kombine alacaktım maaşı alınca ama şimdi vazgeçtim!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

İlk üye olmaya gittiğimde formları doldurdum.... Taksit yapmak istediğimi söyledim.....Tek pos makinesi var dediler taksit istiyorsan Mehmet Ali Yılmaz tesislerine gitmen gerekiyor dediler....

dedimki koskoca Trabzonspor bir pos makinesi daha alamıyormu taksit için......

dedilerki daha yeni üye oldum hemen başladın muhalefete......

üye olalı bu hafta tam 2 yıl oldu.... ama bayramlarda gelen 2 satırlık kısa mesaj dışında hiç bir icraat göremedim..... Sözgelimi ben üyeyim 2 yıldır taksitlerimi ödüyorum. 25 tl lik taraftar kartı alan adamın benden daha fazla ayrıcalığı oluyor.... Böyle garip iş olurmu....

Bne ilk yapılacak mevcut klüp üyeliklerine yeni fırsatlar sunulmalı. Üyelikler daha aktif hale getirilmeli... Çeitli kampanyalar düzenlenmeli.... Aidatını düzenli ödeyen üyelere çeşitli bonuslar verilmeli...

Her üye ile özel olarak ilgilenilmeli... Çünki 20 bin civarı üyemiz var hepsine birer kombine satılsa stadyum tıklık tıklım olur... Yaparsın üyeler için %20 indirim. Yanındada kale arkası için kaşkol maraton ve kapalı içinde orjinal forma hediye edersin. kampantya ile bunu herkese duyurursun çok zor şeyler değil bunlar....

Siz oturun koltuklarınızda kart alırken üye olurken kombine alırken ne kadar zorluk varsa çıkarın insanlara.. sonrada neden kombine satılmıyor diye hayıflanın yok böyle bir şey arkadaşlar.... herkes elini taşın altına koymalı...

Nereden
    Trabzon

İlk üye olmaya gittiğimde formları doldurdum.... Taksit yapmak istediğimi söyledim.....Tek pos makinesi var dediler taksit istiyorsan Mehmet Ali Yılmaz tesislerine gitmen gerekiyor dediler....

dedimki koskoca Trabzonspor bir pos makinesi daha alamıyormu taksit için......

dedilerki daha yeni üye oldum hemen başladın muhalefete......

üye olalı bu hafta tam 2 yıl oldu.... ama bayramlarda gelen 2 satırlık kısa mesaj dışında hiç bir icraat göremedim..... Sözgelimi ben üyeyim 2 yıldır taksitlerimi ödüyorum. 25 tl lik taraftar kartı alan adamın benden daha fazla ayrıcalığı oluyor.... Böyle garip iş olurmu....

Bne ilk yapılacak mevcut klüp üyeliklerine yeni fırsatlar sunulmalı. Üyelikler daha aktif hale getirilmeli... Çeitli kampanyalar düzenlenmeli.... Aidatını düzenli ödeyen üyelere çeşitli bonuslar verilmeli...

Her üye ile özel olarak ilgilenilmeli... Çünki 20 bin civarı üyemiz var hepsine birer kombine satılsa stadyum tıklık tıklım olur... Yaparsın üyeler için %20 indirim. Yanındada kale arkası için kaşkol maraton ve kapalı içinde orjinal forma hediye edersin. kampantya ile bunu herkese duyurursun çok zor şeyler değil bunlar....

Siz oturun koltuklarınızda kart alırken üye olurken kombine alırken ne kadar zorluk varsa çıkarın insanlara.. sonrada neden kombine satılmıyor diye hayıflanın yok böyle bir şey arkadaşlar.... herkes elini taşın altına koymalı...
    bence tamamen skandal bize hiç yakışmıyor kombine alacaktım 180 peşin para verecektim sırf bu tarafatar kart için almıyorum ne oldu şimdi kulüp 25 kazanmak için benim verecek olduğum 180 i kaybetti iyi mi oldu yani bence kombine sayısının azalması bu sene bu olay yüzünden oldu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Sessegnon61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu sene mi çıktı bu kural böyle birşey yoktu önceden...Kombine alacaktım maaşı alınca ama şimdi vazgeçtim!!!
    Şöylede bir kolaylık diyeyim sana.... Taraftar kartı olan birisinin kartı ile kombine alabilirsin......

Nereden
    Trabzon

Şöylede bir kolaylık diyeyim sana.... Taraftar kartı olan birisinin kartı ile kombine alabilirsin......
    Doğru diyorsun da bence bu rezil bir uygulama sanki sorumlu sınavı olan öğrenci gibi gösteriliyor taraftar sınavı veremezsen diploma alamazsın..:@

Ahmet Karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aslında o taraftar kartını hediye gibi yapsalar daha güzel olurdu mesela 180 milyon kombine bunu sezon başlamadan içine taraftar kartının parasını eklersin 205 milyon kombine biz kombine alanlarada traftar kart veriyoruz die hem alan hem satan memnun olur böle olsaydı iyi olurdu
    Eski kullanıcı adı: olikos61
    Memleketler içerisinde bir güzel memleketir Türkiye yedi bölge yedi iklim ama
    Trabzon'da futbol oynamak zor zanaat imkansız değil ama zor.....

Nereden
    Trabzon

ondan sonra da niye kombinelere ilgi olmuyor diyolar...100 milyonluk kombineyi taksitle 200 yap....taraftar kart zorunluluğu koy daha ne olsun

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Bakınız dergimiz Trabzona bile doğru dürüst gelmiyor. Örneğin Trabzon tanjanttaki Migros mağazasına Fenerbahçe, Gs ve Bjk nin dergileri ayın birinde geliyor. Oysa fırtınanın merkezinde yani Trabzondaki mağazaya Trabzonspor Dergisi hiç gelmiyor. Sonrada neden dergimiz yeterince satış yapmıyor diyoruz.

Bu konuda Migrosa sitem dolu bir mesaj yazmış ayrıca Trabzon mağazası müdürüylede konuşmuştum dilekçemi tekrarladım dergi gelene kadarda müdürün başının etini yiyeceğim.
    Yalnız bu konularda bizim ilgilendiğim kadar yöneticilerde ilgilenmeli müdahil olmalı....

Sözgelimi Migrosun yurt genelinde 1200 mağazası var. Ortalama 5 er tane dergi satsalar ( ki İstanbulda çok daha fazla olur ortalama diyorum) 6 bin ek traj eder..... bu da çok güzel bir gelir kaynağı olur.....
    Konu Faik Yılmaz tarafından (15.07.2009 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)