Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nihat Genç?e onursuz saldiri

türk! solunun duayen ismi trabzon'lu trabzonspor'lu nihat genç usta ermeni soykirim palavrasina karsi yazdigi yazi nedeniyle yayin evinden ayrilmak durumunda kaldi.migros nihat genç kitaplarini toplatma karari almis........

Yönetim Kurulu Mollasalihoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

dogru söyleyene köy yok ülkemizde maalesef...

iyide arkadasim bunun futbolla ilgisi ne ? git konu disina aç bunu.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

direk alakali hem de!

bizans taifesi pek sevmez, hatta hiç sevmez hazzetmez nihat genç'ten. zira, nihat genç maskeleri indiren bir ülke sevdalisidir, bir ulusal onur durusudur, egilmez bir bas , sustutulamaz bir akil küpüdür.

orhan pamuk nam tel aviv new york "firlatmasi" yazarin, aslinda bir edebiyat hirsizi oldugunu ilk nihat genç ortaya çikarmistir. bilmeyenlere yinelkiyorum, orhan pamuk'un ilk romani "beyaz kale" ismiyle yayinlandi ve ben de severek okudum. sonra nihat genç'in engin bilgisi bize bu "beyaz kale"nin aslinda, 17. y.y. da osmanli donanmasina esir düsmüs bir ispanyol denizcinin anilarinin "aynisi" oldugunu gösterdi. "Pedro'nun zorunlu Istanbul Seyahati" adi altinda türkçemize de çevrilen bu eseri, bu orhan pamuk denen ermeni propagandicisi aynen kopye edip kendi kitabiymis gibi biz saf türk okuruna sundu. ne zamn nihat genç bu sahtekarsligi açiga çikardi; yahudi lobisinin kara listesine girdi. ama bu kez çok sert bir kayaya çarpmislardi, ve hala maskeleri indirmeye devam ediyor nihat genç..o nihat genç ki, trabzonsporumunzu ilk tribün liderlerinden biridir ve hala trabzonsporla yatip kalkmaktadir.

bize düsen; bu onurlu ve ulusal mücadelede ona destek olmak ve iletisim yayinlarini her alanda protesto etmektir.

ha unutmadan; "trabzon cimboma yatar mi" isimli msn forumundaki yazinin imzasinin sahibi olan can belge; bu musevi usagi iletisim yayinlarinin ortaklarindan murat belge nin de ogludur..ne tesadüf di mi:

evet, nihat genç abinin de söyledigi gibi; saflar netlesiyor...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Sevgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bizanslilar her alanda TRABZON lulara saldirmaya devam ediyorlar hepsinde içten içe bir korku var, unuttuklari bisey var TRABZON lu muhakkak hesap sorar....

TRABZON LU OLMAK BIR AYRICALIKTIR !!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selçukabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı yakup midi Nickli Üyeden Alıntı
    türk! solunun duayen ismi trabzon'lu trabzonspor'lu nihat genç usta ermeni soykirim palavrasina karsi yazdigi yazi nedeniyle yayin evinden ayrilmak durumunda kaldi.migros nihat genç kitaplarini toplatma karari almis........

ben tam olarak nihat gençin ne yazdigini anlayamadim.[img]smileys/smiley5.gif[/img]

ben ne yazdigini yazamam çünkü nihatin yazilari hafizaya pek alinamiyor çok güçlü kalemi var cümleleri kelimeleri tekrardan siralamak zor ama yazi bittiginde duyguyu sonuna kadar hissediyosun ...bu yazisi da öyleydi aksamda yaziyor nihat genç orda okudum ben...yazi elimde yok ama olan bir arkadas buraya döktürsün muhakkak...ayrica bu konu siyasi degil milli mesele...yazmak zorunda hissettim vicdanen....nihat in yaziyi buraya indirirseniz mesele anlasilir sanirim......

61viya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı oflee61 Nickli Üyeden Alıntı
    dogru söyleyene köy yok ülkemizde maalesef...

Alıntı zinos_zon Nickli Üyeden Alıntı

bizans taifesi pek sevmez, hatta hiç sevmez hazzetmez nihat genç'ten. zira, nihat genç maskeleri indiren bir ülke sevdalisidir, bir ulusal onur durusudur, egilmez bir bas , sustutulamaz bir akil küpüdür.

orhan pamuk nam tel aviv new york "firlatmasi" yazarin, aslinda bir edebiyat hirsizi oldugunu ilk nihat genç ortaya çikarmistir. bilmeyenlere yinelkiyorum, orhan pamuk'un ilk romani "beyaz kale" ismiyle yayinlandi ve ben de severek okudum. sonra nihat genç'in engin bilgisi bize bu "beyaz kale"nin aslinda, 17. y.y. da osmanli donanmasina esir düsmüs bir ispanyol denizcinin anilarinin "aynisi" oldugunu gösterdi. "Pedro'nun zorunlu Istanbul Seyahati" adi altinda türkçemize de çevrilen bu eseri, bu orhan pamuk denen ermeni propagandicisi aynen kopye edip kendi kitabiymis gibi biz saf türk okuruna sundu. ne zamn nihat genç bu sahtekarsligi açiga çikardi; yahudi lobisinin kara listesine girdi. ama bu kez çok sert bir kayaya çarpmislardi, ve hala maskeleri indirmeye devam ediyor nihat genç..o nihat genç ki, trabzonsporumunzu ilk tribün liderlerinden biridir ve hala trabzonsporla yatip kalkmaktadir.

bize düsen; bu onurlu ve ulusal mücadelede ona destek olmak ve iletisim yayinlarini her alanda protesto etmektir.

ha unutmadan; "trabzon cimboma yatar mi" isimli msn forumundaki yazinin imzasinin sahibi olan can belge; bu musevi usagi iletisim yayinlarinin ortaklarindan murat belge nin de ogludur..ne tesadüf di mi:

evet, nihat genç abinin de söyledigi gibi; saflar netlesiyor...

Baska Ne Yazilabilirki Bu Konuda Arti Nihat Genç Bence Bir Filozoftur.Onurlu Durusun Kalesidir!!

Nereden
    İstanbul

Ben nihat Genç i mümkün oldugunca takip etmeye çalisiyorum.sky türkte cuma aksamlari 21 de ne var ne yok diye birprograma her hafta konuk. Düsünceleri fikirleri gerçekten çok ilginç. Tam bir solcu,özgürlükleri sonuna kadar savunabiliyor. Ayni zamanda çok iyi bir milliyetci görünümünde, iyi bir vatan millet savunucusu. Hiçbir zaman osmanliyi inkar etmiyor her zaman hayranligini dile getiriyor. Bazi solcular gibi din düsmanligi dasergilemiyor. ve cumhuriyetci müslüman türk genci profilini sürekli çiziyor...

ama bende tam olarak neden protesto edildigini anlayamadim. sözdeermeni soykirimi hakkinda yazdigi yazi kime dokunmusolabilir ki..? o yazi buraya tasinabilirse çok daha iyi olur...

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı FERSAT Nickli Üyeden Alıntı

Ben nihat Genç i mümkün oldugunca takip etmeye çalisiyorum.sky türkte cuma aksamlari 21 de ne var ne yok diye birprograma her hafta konuk. Düsünceleri fikirleri gerçekten çok ilginç. Tam bir solcu,özgürlükleri sonuna kadar savunabiliyor. Ayni zamanda çok iyi bir milliyetci görünümünde, iyi bir vatan millet savunucusu. Hiçbir zaman osmanliyi inkar etmiyor her zaman hayranligini dile getiriyor. Bazi solcular gibi din düsmanligi dasergilemiyor. ve cumhuriyetci müslüman türk genci profilini sürekli çiziyor...

ama bende tam olarak neden protesto edildigini anlayamadim. sözdeermeni soykirimi hakkinda yazdigi yazi kime dokunmusolabilir ki..? o yazi buraya tasinabilirse çok daha iyi olur...

son kitabi hatti müdaafa'yi okuyunca siyasal olarak ne kadar yanlis anladigimi anladim nihat genci istanbul basinina tabiri caizse giydiren bir yazar ve fanatik bir Trabzonspor'lu sonuna kadar destek olmaliyiz yazisini da buraya tasiyabilirsek çok iyi olur...

Bu yaziyi yazarken neden türk solunun deme geregini duydun arkadasim burda siyaset yapilmayacak deniyor gene yapiyosunuz. Simdi bende ülkücüyüm solcu diye iyi yaptilar desem yanlismi olacak.

Iyi yapmislar...

Illa siyasetmi karistiralim illa tartisalimmi yazacaksan nihat gençle ilgili yaz solculuguyla ilgili degil.

the king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/.../yazarlar/yaza rlar341.html

yaziyi bu linkte bulabilirsiniz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

burada nihat genci ve devletin dis politikasini tartismiyoruz..Siyasi içerikli yorum yazmanin yasak oldugunu kaç kere söylememiz gerekecek.

Nereden
    Bursa

Alıntı tigin Nickli Üyeden Alıntı
    burada nihat genci ve devletin dis politikasini tartismiyoruz..Siyasi içerikli yorum yazmanin yasak oldugunu kaç kere söylememiz gerekecek.

haklisin siyasi yazi yazmak yasak, kusura bakma.

ama birinin ilk siyasi yaziyi yazan arkadasa cevap vermesi gerekiyordu.

saygilar

siyasi bir söylem sözkonusu olacaksa nihat genç'e dair; sadece sunu söylemeli

ulusalci!

The Londoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ulusalci!

Nihat Genc`in dunya gorusunu sadece ulusalcilik`a hapsetmek cok dogru olmaz diye dusunuyorum.

Alıntı the king Nickli Üyeden Alıntı

saygilar

Gereken söylendi. Bu mazeret degil.

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı The Londoner Nickli Üyeden Alıntı

ulusalci!

Nihat Genc`in dunya gorusunu sadece ulusalcilik`a hapsetmek cok dogru olmaz diye dusunuyorum.

Dünya Görüsü belirsiz o zaman[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Alıntı #10 Osmanozc Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı The Londoner Nickli Üyeden Alıntı

ulusalci!

Dünya Görüsü belirsiz o zaman[img]smileys/smiley1.gif[/img]

Bencede [img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Nereden
    Bursa

Alıntı Crazy_OfLu61_ Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı the king Nickli Üyeden Alıntı

saygilar

Gereken söylendi. Bu mazeret degil.

Crazy_OfLu61 gereken soylendi evet mazeret degil ama o yaziyi okusaydin sen benim yazdigimdan daha fazlasini yazardin

saygilar

Saygi bizden olsun..

Ama benim yaziya bise dedigim yok çünkü okumadim benim takildigim, tamam güzel nihat gence haksizlik yapildigini düsünüyosun tamam ama bunu yazarken bizi ilgilendiren nihat gencin haksizliga ugradigimi yoksa sözde TÜRK solunun duayenimi solculugundan bize ne ya. Kardes ben sagciyim ve koyumu koyu bir milliyetçiyimböyle konulara takiliyorum moralim bozuluyo.

Bi daha söylüyorum bizi ilgilendiren nihat gencin solculugumu yoksa haksizliga ugradigimi veya hiçbirimi????

Haksizsam haksizsin de ve neden haksiz oldugumu açikla.

Ayrica Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Milletine zarar vermeyen ve zarar getirmeyenher türlü düsünceye saygim var ama aksi bir durumda babamin öz oglu olsa tanimam.

Sanirim ne demek istedigi anlamissindir.

Nereden
    Uzak Doğu

Ümit Özdag'in Nihat Genç'e yapilan bölücü saldirilar hakkinda güzel bir yazisi vardi bugün onu eklemek istedim:

'Fasizan' deginmeler

Nihat Genç, Ermeni(cilerin) Konferansi'ni elestirdigi için Iletisim Yayinlari tarafindan fasizan çizgiye kaymakla suçlanarak artik Genç'in kitaplarini yayinlamayacagini açiklamis. Iletisim Yayinevin'in kitaplari genelde 500 ile 1000 arasinda satar. Nihat Genç bir istisna idi Iletisim Yayinlari için.

Genç'in kitaplari 10 baskiya kadar yükselir. Yani ticari açidan vazgeçilmesi kolay bir yazar degildir Nihat Genç. Nihat Genç'in Ermeni Konferansi'ni elestirirken kullandigi kavramlar her haysiyetli Türk vatandasinin kullanmasi gereken kavramlardir. Genç, milli haysiyet sahibi oldugunu bu çikisi ile bir kez daha ortaya koymustur.

Nihat Genç'i 1980'lerin basindan beri tanirim. Nihat Genç, o dönemde Ülkücü Hareket'in genç entelektüellerinin en önemli isimleri arasindaydi. 12 Eylül öncesinde ülkücü dergilerde yazardi. 12 Eylül rejiminin en sert geçtigi ve insanlarin birbirlerini tanimazliktan geldigi dönemde Nihat Genç kelimenin gerçek anlaminda 'saglam' durmustur. Korkmamistir, satilmamistir, satmamistir, yememistir, yedirmistir, giymemistir, giydirmistir, saklanmamistir, saklamistir. Nihat Genç'in bu yanini bilen bilir. Saniyorum bilmeyenlerin de ögrenme vakti geldi.

Bundan dolayi Nihat Genç 1990'li yillarda zaman zaman beni de elestirdiginde benim ve birçok onun elestiri oklarina hedef olan arkadasinin cevabi, 'Nihat, ozandir, ozanin elestirisine ses çikarilmaz' seklinde olmustur. Çünkü, biliriz ki, Nihat delidoludur, heyecanlidir, kizgindir ama sevgi doludur. Elestirilerinde artniyet yoktur. Sevgisi temelde insan sevgisidir. Ama Nihat Genç, 'ben hümanistim' deyip, Türklere belki de onlari insan saymadigi için en ufak sevgi beslemeyen milli kimlik özürlülerden degildir.

Bir çok kez farkli düsündügümüzü gördügüm halde Nihat'in hayatinin her safhasinda saglam bir milli kültür zemininde düsündügünü, duydugunu, hissettigini inkar etmek mümkün degildi. Türkiye'yi, Türk tarihini, kültürünü sanirim Türk'e ait olan her seyi sever Nihat. Kendisi ile iliskiyi kestikten sonra Iletisim Yayinevi çalisanlari için 'onlar hala benim arkadaslarim' diyerek söyledikleri kimin gerçek insan sevgisi ile dolu oldugunu, kimin ise 'fasizan egilimli' oldugunu göstermistir.

Iletisim Yayinlari'nin Orhan Pamuk'un 'Türkler 1.5 milyon Ermeni'yi kesti, 30 bin Kürt'ü öldürdü' seklindeki büyük yalaninindan sonra bu yazara yönelik elestiriler karsisinda bir bildiri yayinladigini hatirlayinca Nihat Genç'e yapilan davranisin agirligi bir kez daha ortaya çikiyor. Ben kisisel olarak Ermeni ve Kürt milliyetçisi çizgiye kaymis, fasizan bir yayinevinin kitaplarini artik almamaya karar verdim. Demokratik bir ülkede her vatandasin ticari bir cezalandirma hakki vardir.

Bence Iletisim Yayinlari ticari olarak cezalandirilmalidir. Bu konuda siz okurlara büyük bir görev düsmektedir. Bir kitapçiya gittiginiz zaman satin almak istediginiz kitabin yayinevine bakin ve eger Iletisim Yayinlari ise o kitabi rafa geri birakin. Bu bir kitap kurdu için zor bir davranistir. Ancak, milli haysiyet kisisel istekten daha önemlidir. Bu konuda son not. Bundan sonra bir sene boyunca Nihat Genç'in her kitabindan iki tane alacagim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)