Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kizildereliler Türk mü?

Ne Kadar Oldu Bilmiyorum Ama Bir Sure Once Amerikada Yasiyan Kizilderelilerin Basi Turkiyeye Arastirma Yapmak Icin Gelmisti. Buda Benim Aklima Takildi Ve Bende Neden Geldigini Arastirdim[img]smileys/smiley4.gif[/img]Gelmesinin Nedeni Kizilderelilerin Aslen Turk Olup Olmadigini Ogrenmekmis. Tabi Ne Gibi Bi kaniya Vardi Bunu Bilemeyiz. Fakat Benim Asil Ilgimi Ceken Ise Neden Kizilderelilerin Gecmisini Turklerle Bagdastirdi.Tam Olarak yerini Bilmiyorum Fakat Galiba Kentuckyde Sadece Kizilderelilerin Yasadigi Bi bolgede TuRk BayRaginin Dalgalandigi Soylenir. Bunu Bir Cok Ksiden Duymustu Ve Arastirdim ve Bu gercektende Oyleymis. Yani Uzun Lafin Kisasi, Amerikayi Biz Turkler Kesfetmisiz.[img]smileys/smiley2.gif[/img]Edited by: Emorfo

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

EVT öyle Kizilderelilerin cogu Türk kökenli

ben kitabini okudum: KIZILDERELI TÜRKLER (tavsiye ederim)

kizilderelilerin Türk olub olmadigini en cok arastiran Ingiliz ve Rus bilim adamlari...ve bu olayi dogruladilar

#10 Fietra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ya yeter vallahi geçen de Skyturk'de Uzaylilar Türk Mü? diye haber yapildi simdi internette dalga konusu diye geçiyo

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Kizilderililerin fiziksel özellikleri arasinda "sert-siyah" saçli ve köse olmalari önemli bir yer tutar. Türklerin bu yönde bakildiginda ise daha çok kumral ve yumusak saçli olduklari görülür. Türkler köse de olmazlar. Irk bakimindan Türkler ve Kizilderililer arasinda bir benzerlik olmasi mümkün degildir. Sözcük benzerligi vardir, bu dogru. Hatta çift sözcüklerde de ortaklik vardir. Ama bu irk baglantisini göstermez. Tipki Türkçe'deki Arapça kelimelerin Türklerle Araplarin ayni irktan oldugunu göstermeyecegi gibi.. Bu olsa olsa bir kültürel etkilesimi gösterebilir. Bu da gayet dogaldir. Türkler gibi büyük ve genis bir medeniyetin dünyanin birçok yerine etkide bulunmus olmasinda sasilacak bir sey yoktur.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır TameRHan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

kizildirelileri bilmem ama son yapilan arastirmalarda yaziyi bulan 'sümerler'in asil isimlerinin samerler oldugu ve onlarinda orta asyadan göç etmis Türkler oldugunu duydum.

ama bizim türkiyede sokakta yürümeyi bile laiklige aykidirir diyenler. hatta dinini yasayan insanlara 'dini sömürüyorsun demekle piskinliklerini esirgemeyen insanlar oldugu için böyle seyleri kendimiz arastirmaya ve dünyaya duyurmaya zamanimiz kalmiyor

.

Türkler çapkinliklariyla ün yapmislardir illaki bizden biri ugramistir oralara olabilir neden olmasin.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

benim bu konuda bildigimi size aktarayim isterseniz..

türklerin orta asyadan göçü sirasinda dünyanin dört bir yanina dagildiklari ve bunlardan bir kismininda asya ile amerika kitasi arasindaki bering bogazindan amerika topraklarina ayak bastigidir..

kizilderililerin at çadir savasma taktikleri dini inançlari gibi unsurlar türklere çok benziyor.

karar tarihin... yoksa amerikalilar türklere soykirim mi yapti

Nereden
    Amasya

kizl dereliler türkdü bunu dogru oldugunu bilyiorum

sheva
    Ziyaretçi

arkadaslar pes diyorum ya ...dünya üstünde kurulan tüm uygarliklari biz kurmak zorunda degiliz..yok firavun da türktü.hatta hatta aztec inka roma gibi medeniyetler de Türk medeniyetleriydi zaten[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Alıntı sheva Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaslar pes diyorum ya ...dünya üstünde kurulan tüm uygarliklari biz kurmak zorunda degiliz..yok firavun da türktü.hatta hatta aztec inka roma gibi medeniyetler de Türk medeniyetleriydi zaten[img]smileys/smiley5.gif[/img]

maalesef öyle bir huyumuz var! elimizde olsa einstein de türk diyecegiz[img]smileys/smiley36.gif[/img]

FATIH SULTAN TEKKE

Nereden
    Avrupa Diğer

turklerin olmadigi yer yok turkler her yere tohum birakmistir

Yeryüzündeki her irkta mutlaka biraz TÜRKLÜK vardir. E nede olsa yeniçerilerimiz ve akincilarimiz yakisikli adamlardi.

Crazy_OfLu61_
    Kidemli Üye

[img]forum_images/blank.gif[/img]
    bmn | Istanbul

Katilma Tarihi: 29-Mayis-2004
    Yer: Turkey
    Baglanti Durumu: Offline
    Gönderilenler: 1001

Gönderen: 04-Haziran-2005 Saat 17:56 | Kayitli IP

Yeryüzündeki her irkta mutlaka biraz TÜRKLÜK vardir. E nede olsa yeniçerilerimiz ve akincilarimiz yakisikli adamlardi.

haklisin.. zaten çinliler Türklere karsi bosuna yere uzaydan bile çiplak gözle görünen çin seddini yapmadilar.

Nereden
    Trabzon

memlekette açlik kol geziyor. bugün benzine zam geldi yine. maaslara hala zam yok. trabzonsporumunda sampiyoynlugunu çaldilar...

Nereden
    İstanbul

Tabiki dünya üzerinde kurulan tüm medeniyetler bizim eserimiz degil.Bunun yanindadünya üzerindeki etkisine çok azmilletin sahip oldugubir tarihe sahip olup bunu arastirmayan üstüne üstlük bir de kendisiyle dalga geçen biz variz herhaldedünya üzerinde.

Kizilderililer Türk mü bilmiyorum ama Amerikayi önce Türklerin kesfettigi dogrudur.Simdi bazi arkadaslar 'Yok artik aya da ilk biz çiktik!' diyebilirler belki.

Nereden
    Hakkari

Su ana kadar dünya üzerinde saf bir irkin olmadigi muhakkaktir. Onun içindir ki Kizilderililerin Türk oldugu hakkinda pek fazla bilgiye sahip olunamamistir. Fakat eldeki mevcut bilgilerin gösterdigi durum Kizilderililerin Türk oldugu yönündedir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Alıntı Kaya Nickli Üyeden Alıntı
    Kizilderililerin fiziksel özellikleri arasinda "sert-siyah" saçli ve köse olmalari önemli bir yer tutar. Türklerin bu yönde bakildiginda ise daha çok kumral ve yumusak saçli olduklari görülür. Türkler köse de olmazlar. Irk bakimindan Türkler ve Kizilderililer arasinda bir benzerlik olmasi mümkün degildir. Sözcük benzerligi vardir, bu dogru. Hatta çift sözcüklerde de ortaklik vardir. Ama bu irk baglantisini göstermez. Tipki Türkçe'deki Arapça kelimelerin Türklerle Araplarin ayni irktan oldugunu göstermeyecegi gibi.. Bu olsa olsa bir kültürel etkilesimi gösterebilir. Bu da gayet dogaldir. Türkler gibi büyük ve genis bir medeniyetin dünyanin birçok yerine etkide bulunmus olmasinda sasilacak bir sey yoktur.

Türklere O Kadar Hayranlarki; Yok Olma Pahasina Gücümüzü Bir Daha Görmek Isityorlar...

Dünyanin her yerinde bir TÜRK mutlaka vardir.

Nereden
    Trabzon

Alıntı Crazy_OfLu61_ Nickli Üyeden Alıntı

Türklere O Kadar Hayranlarki; Yok Olma Pahasina Gücümüzü Bir Daha Görmek Isityorlar...

Dünyanin her yerinde bir TÜRK mutlaka vardir.

[img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img][img]smileys/smiley36.gif[/img]

Nereden
    Uzak Doğu

Kaya söylediklerine katilmiyorum.Çünkü kizilderilerin irki özellikleri orta asyadaki türk milletlerine çok benziyor.Hatta bizden çok daha fazla benziyorlar onlara.Ayrica kizilderili kültürü ile eski göçebe türk kültürü arasinda da çok benzerlikler var.Bunlar hiç etkilesim içinde bulunmamis 2 millet için tuhaf benzerlikler..

Ikincisi bence firtina-28 kardesimiz meluncanlarla ile kizilderilileri karistiriyor gibi.( yanilmiyorsam düzeltsin).Çünkü Türk olduklarini iddia eden ve bunun için Türkiyeye gelenler meluncanlar idi.Onlarin kizilderililer ile bir alakasi yok.Osmanli zamaninda 15 veya 16.YYda batililarin(ingilizler olacakti heralde) eline esir düsen ve amerikaya getirilen osmanli leventlerinin torunlarinin torunlari olduklarini söylüyorlar.yaklasik nufüslari suan 500.000 civarinda imis ve Abraham lincoln ve Elvis Presley gibi ünlüler de meluncanmis(onlarin iddiasi).Benim bildiklerim bunlar ve sanirim firtina28 de bundan bahsediyor.

Son olarak bence kimin Türk oldugundan çok bizim hangi noktada oldugumuz daha önemli.onun disinda kültürel ve akrabalik baglari ile bagli oldugumuz toplumlar dayanismamiz da tabiki önemli ama önce daha güçlü olmaliyiz diye düsünüyorum.

Hüseyin Çümen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

aslinda suan için bakarsak dediklerin mantikli olabilir yani 100 yil önce olan bi olay gibi bakarsak olabilir sevgili kardesim kaya

ammma türk göçü mialattan önce yapilmis ve üzerinden 1000 lerle sayilacak kadar çok zaman geçmis bukadar sürede çevresel faktörler çevredeki insanlarla olan iliskiler(cinsel[img]smileys/smiley36.gif[/img]olarak tabi) segisik irklarin olusmasina neden olur

bende birçok tarih hocamdan duymustum göç sirasinda türkler heryöne dogru dagildilar ve ozaman lar buzul çaginda yeni çikiyordu dünya dolayisiyle bering bogazi da bulzarla kapliydi buzlarin üzerinden denizi asmak hiçte zor degildi ve onlarin lullandigi dilde yanilmiyosam tükçeye yakin kelimeler wardi bstan bende çok olumsuz düsünüodum ama teorik olarak mümkünde genede çok emin olmayalim bence

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İzmir

Aslina bakarsaniz bir ufak hatada bulundum. Bu yazdigim bir metin baska biri tarifindan yapilan arastirmanin bir sonucu. Ben hem o kisiye karsi güvenim hemde bu arastirmayi biraz mantikli bulmam nedeni ile yaziyi buraya tasidim. Aslina bakarsaniz sadece sonucu buraya yazmak insanlari süphede birakabilir. Arastirmayi basindan sonuna okumak daha faydali olacaktir...

biz seninle bu konularda hep karsilasiyoruz ve yeniden senin karsi görüsünü savunuyorum evt kizildereliler kavimler göçü sirasinda ve daha öncesinde donan bering bogazini asarak amerikanin iç kesimlerine kadar ilerlemislerdir ancak kizlidereliler Tamani ile Türk degilidir orta asyadan göç eden Türk topluluklari zamanla asimile olup yerli halka karismis ve hatta kendi örf adetlerinide yerli halka benimsetmistir

kisacasi EVET KIZILDERELILERDE TÜRK TOHUMU VARDIR AMA SAF TÜRK DEGILDIR

Alıntı bodozlama Nickli Üyeden Alıntı

Kaya söylediklerine katilmiyorum.Çünkü kizilderilerin irki özellikleri orta asyadaki türk milletlerine çok benziyor.Hatta bizden çok daha fazla benziyorlar onlara.Ayrica kizilderili kültürü ile eski göçebe türk kültürü arasinda da çok benzerlikler var.Bunlar hiç etkilesim içinde bulunmamis 2 millet için tuhaf benzerlikler..

Ikincisi bence firtina-28 kardesimiz meluncanlarla ile kizilderilileri karistiriyor gibi.( yanilmiyorsam düzeltsin).Çünkü Türk olduklarini iddia eden ve bunun için Türkiyeye gelenler meluncanlar idi.Onlarin kizilderililer ile bir alakasi yok.Osmanli zamaninda 15 veya 16.YYda batililarin(ingilizler olacakti heralde) eline esir düsen ve amerikaya getirilen osmanli leventlerinin torunlarinin torunlari olduklarini söylüyorlar.yaklasik nufüslari suan 500.000 civarinda imis ve Abraham lincoln ve Elvis Presley gibi ünlüler de meluncanmis(onlarin iddiasi).Benim bildiklerim bunlar ve sanirim firtina28 de bundan bahsediyor.

Son olarak bence kimin Türk oldugundan çok bizim hangi noktada oldugumuz daha önemli.onun disinda kültürel ve akrabalik baglari ile bagli oldugumuz toplumlar dayanismamiz da tabiki önemli ama önce daha güçlü olmaliyiz diye düsünüyorum.

Evet kardesim haklisin. Meluncanlarla karistirdim ama bunun nedeni benim onlari kizildereli olarak bilmemdi. Ve evet dogru abraham lincoln ve elvis meluncanmis

sheva
    Ziyaretçi

Alıntı CaMoKa Nickli Üyeden Alıntı

biz seninle bu konularda hep karsilasiyoruz ve yeniden senin karsi görüsünü savunuyorum evt kizildereliler kavimler göçü sirasinda ve daha öncesinde donan bering bogazini asarak amerikanin iç kesimlerine kadar ilerlemislerdir ancak kizlidereliler Tamani ile Türk degilidir orta asyadan göç eden Türk topluluklari zamanla asimile olup yerli halka karismis ve hatta kendi örf adetlerinide yerli halka benimsetmistir

kisacasi EVET KIZILDERELILERDE TÜRK TOHUMU VARDIR AMA SAF TÜRK DEGILDIR

ideoloji farkindan kaynaklaniyor sanirim.ben objektif ve bilimsel yaklasmaya çalisiyorum sizse turanci pencereden bakiyorsunuz.anlasamamiz çok normal

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)