Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 69 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bunu ancak bir INSAN ( ! ) yapabilir...

oha be birader

Nereden
    Trabzon

Alıntı Gölge Oyunu Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı mahir_kuzey Nickli Üyeden Alıntı
    Valla ben 20 dakika baktim. Söve söve. Olayin özüde suymus. Kürk yapilacak derinin kalitesi buna göre belirleniyomus. Hayvan öldükten sonra deri çikarilirsa kiymeti düsüyormus.

Nasil yani !!!? Canli canli derilerinimi yüzüyorlar !!!? [img]smileys/smiley5.gif[/img]

-Disariya link vermek yasaktir, ayrica görüntüler 18 yasin altindakiler için sakincali niteliktedir-

Yukaridaki kirmizi yaziya tikla...Edited by: tigin

bordoomavii
    Ziyaretçi

yaa bu is nerde oluyor gidip o isi yapanlarin hepsinin derisini yüzcende akillari baslarina gelsin.[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Asil suc o kürkü giyen kisilerde onlar icin yapiliyor bunlara onlarin allah belasini versin serefsizlerin insanida künaha sokuyorlar

SEREFSIZLER çesitli akrabalari ile bir problemleri var herhalde hayvanlarin[img]smileys/smiley7.gif[/img]

NoPain-NoGain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

bu yapilan vahsetin kapitalizmle bi alakasi yok. insanoglu tarih boyunca hep yeryüzündeki en vahsi yaratik oldu. sahip oldugu zekasini hep bu vahsetin siddetini artirmak icin kullandi. gelistim, ilerledim zannederken aslinda hep daha büyük kan dökülmelerine sabep oldu. bunu ne gelen dinler degistirebildi, ne de yasalar.

insanoglunun evriminin hala sürdügüne inanmak istiyorum. kanimca bu evrimin en son, en ileri noktasi su an hayvan diye kendimizden asagi ve aciz gördügümüz yaratiklarin yasam ve tüketim anlayisina varmamizla olacaktir. bu da doganin dengesini bozmadan dogal kaynaklarin sadece ihtiyac duyulan kadar tüketilmesi demektir. dilerim bu anlayisa ulasabildigimizde artik cok gec olmaz.

Nereden
    Trabzon

Alıntı NoPain-NoGain Nickli Üyeden Alıntı

bu yapilan vahsetin kapitalizmle bi alakasi yok. insanoglu tarih boyunca hep yeryüzündeki en vahsi yaratik oldu. sahip oldugu zekasini hep bu vahsetin siddetini artirmak icin kullandi. gelistim, ilerledim zannederken aslinda hep daha büyük kan dökülmelerine sabep oldu. bunu ne gelen dinler degistirebildi, ne de yasalar.

insanoglunun evriminin hala sürdügüne inanmak istiyorum. kanimca bu evrimin en son, en ileri noktasi su an hayvan diye kendimizden asagi ve aciz gördügümüz yaratiklarin yasam ve tüketim anlayisina varmamizla olacaktir. bu da doganin dengesini bozmadan dogal kaynaklarin sadece ihtiyac duyulan kadar tüketilmesi demektir. dilerim bu anlayisa ulasabildigimizde artik cok gec olmaz.

Bu vahset tam da kapitalizmle alakali. Tarih boyunca en vahsi yaratik diyorsun da, ilkel çagdada avcilik vardi, hayvanlarin derileri giyinmek için kullaniliyordu, ama sadece karin doyurmak için avlaniyorlardi. Zevk için hayvan avlamiyorlardi. Ayrica deri elde etme yöntemlerinin bu sekilde olmadigini biliyoruz. Avcilik ayri sey vahset ayri sey.

Kapitalizmle alakasi surda ; Bu hayvanlardan elde edilen deriler afrikada üstünde giyecek olmayan insanlara degil çoookk zengin kadinlarin boyunlarina atki sirtlarina kürk olarak yapiliyor. Bu zenginler yapilan kürkleri sadece isinmak amaçli giymiyorlar buda malum.

Doganin dengesi tabiiki var ama dengede büyük küçügü yutar denir. dogal seleksiyon. Ama dogal seleksiyonda bile vahset olmaz.

Herhalde bunun kapitalizmle alakasi yoksa bu herifler bir grup psikopat akil hastenisinden mi kacmislar? Yok arkadasim adam bu isden para kazaniyor, ben bu isi yapanlarinda bunu zevk icin yaptigina ihtimal vermek istemiyorum. Ama kapitalizm oyle bir sistemki alternatifin olmadiginda insanlari para kazanmak icin nelere zorluyor.

Zaten kapitalizme felsefi ve etik olarak getirdigimiz elestirilerden en onemliside bu insanlarin ozellikle iscilerin emegini satmakdan baska secenekleri yok ve issizseniz hemen hemen hicbir ozgurluktende yararlanma sansiniz yok. Ornegin issiz biriistedigi yiyecegi yiyemez, gezemez, sosyal hayati kisitlidir vs. Buradada birkac burjuvanin kurk zevki icin ozunde insan olanlar yasamlarini surdurmek icin insanlikdisi ve doga karsiti bir yola basvuruyorlar. Gonul isterki insanlar dogayla uyumlu, insan ihtiyaclarini kapitalist karlarin onune koyacak bir duzende kendi potansiyellerini tam bir ozgur ve demokratik ortamda gerceklestirebilsinler. Bunun yegane yoluda bu ahlaksiz kapitalist duzenin yikilmasive ozgurlukcu bir sosyalizmin insasi ile mumkundur.

Nereden
    Trabzon

Alıntı ozgur Nickli Üyeden Alıntı

Herhalde bunun kapitalizmle alakasi yoksa bu herifler bir grup psikopat akil hastenisinden mi kacmislar? Yok arkadasim adam bu isden para kazaniyor, ben bu isi yapanlarinda bunu zevk icin yaptigina ihtimal vermek istemiyorum. Ama kapitalizm oyle bir sistemki alternatifin olmadiginda insanlari para kazanmak icin nelere zorluyor.

Zaten kapitalizme felsefi ve etik olarak getirdigimiz elestirilerden en onemliside bu insanlarin ozellikle iscilerin emegini satmakdan baska secenekleri yok ve issizseniz hemen hemen hicbir ozgurluktende yararlanma sansiniz yok. Ornegin issiz biriistedigi yiyecegi yiyemez, gezemez, sosyal hayati kisitlidir vs. Buradada birkac burjuvanin kurk zevki icin ozunde insan olanlar yasamlarini surdurmek icin insanlikdisi ve doga karsiti bir yola basvuruyorlar. Gonul isterki insanlar dogayla uyumlu, insan ihtiyaclarini kapitalist karlarin onune koyacak bir duzende kendi potansiyellerini tam bir ozgur ve demokratik ortamda gerceklestirebilsinler. Bunun yegane yoluda bu ahlaksiz kapitalist duzenin yikilmasive ozgurlukcu bir sosyalizmin insasi ile mumkundur.

Yeteri kadar açiklayici sanirim. Dogru söze ne denir...[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Hay Allah belanizi versin be! Hiçmi vicdanlari, merhamet duygulari yok bunlarin.

Nereden
    Trabzon

2005-06-05 - 14:26:00

Benetton'a uluslararasi 'boykot'

[Sesonline] PETA (People for the Ethical Treatment of Animals / Hayvanlara Etik Davranis için Birlik)yeni bir protesto gösterisi için ABD'den ve diger dünya kentlerinden Istanbul'a geliyor. 9 Haziran Persembe günü saat:11.45'de yapilacak olan protesto gösterisi; bu kez, Istanbul Beyoglu, Istiklal Caddesi üzerinde bulunan Benetton Magazasi'na yönelik olarak gerçeklesecek.Gösteriye eylemciler, "koyun" ve "çiftçi" kiyafetleri ile katilacak.

Geçtigimiz ay, PETA'nin "Avustralya yünü"nün elde edilis sekline karsi baslattigi kampanya kapsaminda, Anzak Koyu'nda Avustralyalilar'a yönelik bir protesto eylemi de yapilmisti.
    PETA, gectigimiz günlerde tavuklara kötü muamelesi nedeniyle KFC(kentucky fried chicken )firmasini da tüm dünyada oldugu gibi Istanbul'da da protesto etmisti.

NEDEN BENETTON PROTESTO EDILIYOR?
    Benetton'un ürünlerinde kullandigi yünün büyük bir kismini Avustralya'dan temin ediyor. Avustralya'da da koyunlar tüyler ürpertici bir aciya maruz birakilan "mulesing" adi verilen bir yöntemle bacaklarindan kelepçelenerek kuyruk kisimlari canli canli kesiliyor. Bu korkunç yöntemin uygulanmasinda herhangi bir agri kesici, ya da tibbi bir araç dahi kullanilmiyor. Mulesing yöntemini amaci "merinos koyunlari"nin kivrimli derilerine, sinek larvalarini birakmalarini onleyerek, kurtlanmanin önüne geçilmesini saglayarak yünün temiz elde edilmesini saglamak.
    Benetton firmasi, durumu bildigi halde,PETA'nin da tüm uyarilarina ragmen bu yöntemle elde edilen Avusturalya yününü almayi sürdürüyor. Bu nedenle de dünya ölçeginde Benetton magazalar zinciri "boykot" ediliyor.
    Istabul'daki protesto gösterisi, 9 Haziran Persembe saat:11:45 - 13:00 arasi Istiklal Caddesi Benetton Magazasi önü. Türkiye'den de çok sayida hayvan haklari savunucusunun protestoya katilacagi açiklandi.

Fotograf: Avustralya'da yün elde etmek için, koyunun arka kismi canli canli kesiliyor.

-Forum disinda bir alana link vermek yasaktir-

SESONLINE
    Edited by: l-m

boyle birseyin etkisinde kurtulmak çok zor. yazik bu adamlarin yaptiklarini uzerine gecirip cevresinecaka satmaya çalisanlar var..

ben insankigimdan utanirdim. bunlar ne yapiyor acaba

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yok ya bunlari yapan insan olmaz ya nasil bir seydir bu.elleriniz kirilsin be yuh.

Fatih Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yazik bu hayvanlara walla bunlari yapanlar kurban olan hayvandan daha da hayvanlar.

Hünkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

bunun oteki tarafi da var

az da kaymiycak onlarin babalarinin .............

61trabzonomer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

allahim sen bunlarin belasi ver yarabbim gece gece oofff moralim bozuldu ...

sametaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

abi hayvancagizi nasil yere vuruyodu serefsiz. ondan sonrasini izlemedim. ne yaparsin. biri öbürü 3 kurus fazla para kazanacak diye su yapilan zulümler cezasiz kalmaz. bu dünyada olmazsa ahirette karsilik bulur. ne diyim baska.

Nereden
    İstanbul

Valla ben 20 dakika baktim. Söve söve. Olayin özüde
    suymus. Kürk yapilacak derinin kalitesi buna göre belirleniyomus.
    Hayvan öldükten sonra deri çikarilirsa kiymeti düsüyormus.

Bende bunu merak ediyordum.Degeri düsüyor ha[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Hiçbirsey karsiliksiz kalmaz.

Nereden
    Trabzon

Alıntı peja Nickli Üyeden Alıntı
    Valla ben 20 dakika baktim. Söve söve. Olayin özüde suymus. Kürk yapilacak derinin kalitesi buna göre belirleniyomus. Hayvan öldükten sonra deri çikarilirsa kiymeti düsüyormus.
    Bende bunu merak ediyordum.Degeri düsüyor ha[img]smileys/smiley5.gif[/img]
    Hiçbirsey karsiliksiz kalmaz.

Hiçbir?ey kar??l?ks?z kalmaz derken ? bu dünyada m? öbür dünyada m? ?

Bu ne biçim insanlik.. Hayvan kat kat üstün bu zihniyetlerden.. arkadaslar hayvan demeyin bu cani,serefsizlere.. Elimden gelse heryerini bombalarim oralarin. [img]smileys/smiley7.gif[/img]

Allah bilir ya onlarinda derileri yüzülür. Madalyonun diger yüzü de var arkadaslar..[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Burçak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bunlara diyecek bisey bulamiyorum ben yaa. fazla izleyemedim bende dayanamadim. Allah belalarini versin.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selokal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

keske izlemeseydim yapanlarin allah cezasini versin daha çok seyler söylemek isterdim ama neyse...........

allaha hvale ediyorum

Onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doğu

Allah hepsinin belasini versin. Bu nasil vahset yaaaa...

eys_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep

insanin insana neler yaptigigördükten sonrapek de sasirmam diyordum ama tüyler ürpertici...

bu adamlarin[img]smileys/smiley35.gif[/img]...

Emre B. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Allah belalarini versin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)