Sayfa 55 Toplam 55 Sayfadan BirinciBirinci ... 5 45 53 54 55
Toplam 1375 adet sonuctan sayfa basi 1,351 ile 1,375 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BMN | Of ve Çevresi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

usaklar habu bizum köseyi çok kiskanan arkadaslar varya ......

oflular ve digerleri adi altinda iki köse açalim digerleride oraya yazsin....

Eyüphan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

[img]smileys/smiley36.gif[/img]

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Külünkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Daha önce size bu konuda uyari yapilmisti Bu basliklar tanisasiniz arkadasliginizi dostulugunuzu pekistiresiniz diye açildi/açilmasina izin verildi. Birbirinizi yiyesiniz, ayrimciliga tesvik edesiniz diye degil. Bu basliklara gösterdiginiz ilgiyi gönül verdiginiz Trabzonspor'la ilgili basliklara da göstermeniz dilegimle, Forum Yönetiminin ikinci bir kararina kadar ilgili basliklar kapatilmistir.

Alıntı Çakir Nickli Üyeden Alıntı
    Her baslik kapanir, hem de tek saniye düsünmeden merak etme güzel kardesim. Herkes bir laf söylemeden önce iki kez düsünecek bunun baska yolu yok. Herseyi tamamladik Trabzon içinde mahalle mahalle ayirim yapmaya mi geldi sira? Kimse buna izin verecegimizi düsünüp kendini kandirmasin. Ilçe topiclerini bundan sonra daha dikkatli izliyoruz, ilk gerginlikte, espri sinirini asan ilk yazida tüm basliklar kapanacaktir. Gerginlikte payi olan arkadaslara gereken uyari yapildi. Birbiriyle konusacak seyleri olan özelden halledecek, benim Akçaabat'imi, Of'umu, Faroz'umu bu ise karistirmayacak.
    Bu konuya herkes gereken özeni göstermek zorunda. Bu baslikta yazan herkes Trabzonlu, Trabzonsporlu. Bizim birlik beraberlikten daha önemli bir gücümüz yok, Trabzonsporlu olan herkes bu bilinçte hareket edecek, aksi düsünülemez.
    Edited by: Külünkoglu

Erol Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart divran

Selamun Aleykum Ben Of-hayrat Yeniköy Eşrafından Erol Koç Aynı zamanda Köyümüzün Wev sitesi www.divran.net Yöneticisiyim. Burda Güzel Muhabbet Başlatmışsınız. Tesadüfen Gördüm.

Herkese Sevgiler saygılar
    Bakırköy,den Oflu Erol

Erol Koç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Divran'lı

Hayrat'ta Of'luluk sendromu

Of, çevre yerleşim yerlerini de etki alanı içine almış. Rize'ye bağlı İyidere ve Kalkandere bile Of vilayet olursa size bağlanmak isteriz diyorlarmış. Daha önce Of'a bağlı Hayrat ilçesindeki durum ise oldukça ilginç. Hayrat Of'a kırkbeş dakikalık mesafede merkez nüfusu 2500 civarında olan bir ilçe. Anlaşılan o ki tepeden inme ilçe yapılmış bir yerleşim birimi. Yerel halkı ilçe olmalarından pek memnun değil. Kimisi biz Of'lu doğduk Of'lu ölürüz diyor. Hala Hayrat'ı Of'un bir kasabası olarak görenler çoğunlukta.

Hayrat ismi ilçe merkez alanının yaşlı dul bir teyze tarafından halka hayır edilmesinden geliyor. İlçenin pek çok sorunu var. En önemlisi ise yol. Diğer pek çok dertlerinden kurtulmaları Hayrat'ı Of'a bağlayacak yola bağlı. 97 yazındaki selde Hayrat'ın tarım arazisinin yüzde 13'ü suya karışmış. Halktan bazı kişiler, geçim kaynağı olan çayın yoğunluğu sebebiyle hayvancılığın öldüğü kanısındalar. "Zaman geliyor çocuklarımıza içirmek için süt bulamıyoruz" diyorlar. Kısacası Hayrat Trabzon'un 'Güneydoğu'su' gibi. Hayrat'ta bir adliye binası var ki fıkralara konu olacak bir görüntü içeriyor. Yirmi senedir Hayrat'ta terzilik yapan Mehmet Akyüz kapısında koskocaman 'Adliye' tabelası olan binada elinde iğnesiyle ekmek parasını çıkartıyor. Karadenizliye has espri kabiliyeti ile gazeteci olduğumuzu söylediğimizde, bize hemen şu demeci verdi; "Terziliğin yanı sıra burada davalara da ben bakıyorum. Yalnız hakim de benim, savcı da, mübaşir de."

Genç kaymakam ve Hayrat

Hayratlıların şanslı olduğu bir tarafları var. Bu da, idealist, çalışkan, genç kaymakam Tamer Orhan'a sahip olmaları. Orhan, oturduğu yerden kaymakamlık yapmıyor. Geziyor, halkla konuşuyor, her şeyi yerinde görüyor. Sorunları biliyor ve çözümler üretiyor. İdealist kişiliğinden dolayı, Hayrat tam tecrübe kazanacağı bir yer onun için. Henüz göreve geleli kısa bir zaman geçmesine rağmen Hayrat'ı ve Hayratlıyı köylerine, mahallelerine, yaylalarına kadar çok iyi etüd etmiş. Hayratlı gibi 'of' çekip, sorunlardan kaçmamış. Amacı yanlışlıkları düzeltmek, sorunları halkla elele verip çözebilmek. En çok istediği, Hayrat'tan başka bir yere tayin edildiğinde arkasından Allah razı olsun denilmesi, hayırla yad edilmesi. Türkiye gibi sorunlar ülkesinde insanlar Tamer Orhan gibi yöneticileri görünce ümitleniyor doğrusu.

Diğer taraftan, Hayrat'a bağlı Gülderen köyü bağlı bulunduğu ilçeden daha iyi durumda. "Aslında Hayrat bizim kasabamız olacaktı, yanlışlık oldu" diyerek işin esprisini de yapıyorlar. Onlar da Of'a bağlanmak istiyor. Bu gidişle Hayrat'a bağlı yer kalmayacak gibi. İlk ilçe olduğunda 43 köy Hayrat'a bağlıyken, bu sayı 18'e düşmüş, daha da düşecek gibi. Gülderen'in bir özelliği de Trabzonspor kulübü başkanı M. Ali Yılmaz'ın köyü olması. Hayrat Kaymakamı Tamer Orhan da Gülderen'den övgüyle sözediyor.

TAMER ORHAN (Hayrat Kaymakamı):Hayrat'ta Ofluluk var

Hayrat'a geldiğim andan itibaren dikkatimi çeken şey Ofluluk hadisesiydi, vatandaşların 'Biz Oflu doğduk Oflu öleceğiz' demesiydi. İlçe olmak Türkiye'nin heryerinde avantaj durumunda iken, Hayrat'ta dezavantaj. Sebebi de kanaatime göre; temelde buranın ileri gelen bir kaç kişinin isteğiyle ilçe olması. Vatandaş bir fırsat bulsak da kaldırsak görüntüsünde. Bir de Of'un çok eski bir ilçe olması, Ofluların tüm Türkiye'ye yayılması, her Oflunun Türkiye'nin diğer bir yerinde ayağının olmasıyla beraber, Oflu olmak, Trabzonluluktan önce gelen bir durum içine girmiş. Of'un il olup Rize'nin ona bağlanması şakası bile yapılıyor. Halkın gözünde Hayrat hala Of'un bir kasabası. Gelen mektupların bile çoğunda Of-Hayrat yazıyor. En büyük sıkıntımız arsa bulmak. İlçe merkezinde gördüğünüz boş arazilerin sahipleri, İstanbul'da zengin diye tabir edeceğimiz tipte insanlar. Ne kiraya veriyor, ne de satıyor. Onbeş yıl öncesine kadar Of da aynı durumdaymış. Arazi problemi ortadan kalkınca müthiş gelişmeler yaşanmış. İlçemizin en büyük gelir kaynağı çay. 97'de Hayrat'a bir trilyon para girdi. Bu paranın yüzde 5'i belki Hayrat'ta kullanılıyor. Bütün kazançları genelde İstanbul'a akıyor.
    Bakırköy,den Oflu Erol

Ahmet Kuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bende Ofluyum Tabi
    Zisino köyünden(Çataldere)
    İstanbul Fatih de yaşıyorum Açıköğretim 3.sınıf Öğrencisiyim.
    Ne kaderime küstüm Ne Devlete küstüm…
    Çünkü inanmak, iman etmek varsa bir şeye, bedel neyse onada katlanır. Yarabbi Kahrında hoş, Lütfunda hoş dedik… iki saniye sonrasına garantimiz olmayan bir hayatımız için fırıldak olmaya gerek yok, ben fırıldaklık istemem…( M . Y )

EmRe-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bende OF luyum İstanbulda yasıyorum Yeditepe Üniversitesinde öğrenciyim ...

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ula ben Vakfıkebirliyim bizim başlık yok midur
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

ÜNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Of-Cumhuriyet Mahallesinden İzmir-Karşıyaka da ikametliyim

Bu arada Oflulara selam...

Ömer SEVİNÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Son mesaj yazılalı 2 sene olmuş. Bu başlığı bulan arkadaşı kutlarım
    Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
    Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır!
    - Eomer -

Çağatay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Eomer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son mesaj yazılalı 2 sene olmuş. Bu başlığı bulan arkadaşı kutlarım

oflaz

Bu arkadaş bulmuş
    "Büyüklük haksızca kazanılanı hak görmek değil, haksızlıklara rağmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

Sacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yavv ne komedi başlıklar var yaa

bakalım neler görecez daha..

OYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Arkadaşlar kızmayın ama her gelen Akçaabat çevresi Yomra çevresi vs.. gibi başlıklar açarsa ne olur Trabzon bütündür parçalanamaz
    Kazimişi gzas vorert

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Oflaz@

Bir Hayratlı olarak yazını okudum doğru ve yanlış tespitler var onları düzeltelim istersen.

Adliye binası diye tabir ettiğinde yer sende biliyorsunki eski adliye binası.Hayratta şu an adliye yok.Boş durmaması için terziye kiraya verilmiş.

50 seneye yakın Of'a bağlı olarak kalan bir ilçede yaşayan kişilerin oflu sendromu diye tabir ettiğin sendromdan kurtulması biraz zaman alaması gayet normal.Lakin 1993 den önce hayratta doğan herkesin kimliğinde doğum yeri halen of yazıyor.

İlçe merkezi arazi olarak çok küçük bir yere sıkıştığı için büyümesi imkansız.Lakin her tarafıda yamaçlarla kaplı.Fakat dediğin gibi arazi müsait olsada yer sahipleri zengin olduğu için asla yerlerinden vazgeçmeyeceklerdi.

Of ile arası 45 dakika dediğin yol 5 sene önceydi.2004 yılından beri yol asfalt ve of ile mesafesi sadece 10 dakikadır.

Yeni doğan gençlerimizin kimliğinde doğum yeri Hayrat yazmaktadır.Yakın tarihte Of hayrat için dost bir ilçeden başka bir şey ifade etmeyecektir.

Bu arada sende Divran köyündenmişsin.Sen ofluyum diyorsan hayratlıların çok daha fazla demesi normal

Birde siteye yazdığın ilk yazıyı keşke buraya yazmasaydında bende BMN yi haberinin yada yazının reklamını yapmak için kullanan biri olarak algılamasydım..

Nereden
    İzmir

OF-Yukarıkışlacık(Hastikoz)
    çok şükür

Selami Gürpınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

OF / Ağaçseven ( Samri )
    bordomavi.net | Trabzonsporlular Birliği 1999

Fatih Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

OF / Ağaçseven ( Samri )
    Düşün mü, konuş mu, sus mu, unut mu ?
    **Latocan**

OKANIZM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

OF-Cumhuriyet mahallesi

eski adı: voşkit

sakarya istanbul of arasında dönüp dolasıyorum.
    √ OKAN™ 1987

ÜNAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı OKANIZM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OF-Cumhuriyet mahallesi

eski adı: voşkit

sakarya istanbul of arasında dönüp dolasıyorum.
    Of-Cumhuriyet Mahallesi

Eski adı:Voşkit

İzmir-Of arasi

Okan bi yerden akrabayız galiba?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emirhan Ömeroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

OF'luyum elhamdülillah eski adı Çufaruksa Yeni adı Uğurlu Taşhanadan yukarı
    "Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasını ezdik' başlığı attılar. Gazeteleri soyunma odasına astım. 20 dakikada skor 5-0 oldu. Bizde öyle bir güç vardı o zamanlar."
    Ali Kemal Denizci

Böyle bir başlık olduğunun farkında değildim.Bugün gördüm.Of'un Halman Köyündenim,İstanbul'da K.çekmece'de ikamet ediyorum.Başlıktan dolayı ayrımcılık yapılıyor şikayeti olan arkadaşların olduğunu gördüm,üzüldüm.Neyin ayrımını yapıyoruz ki,sevdamız bir o da TS.
    Yüzüne çarpmak gerek zamanenin fendini...
    Göster: Kabaran sular nasıl yıkar bendini?
    Küçük görme, hor görme, delikanlım kendini

Forumdan Uzaklaştırılmıştır TRturkTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

OF madafların ve kusların torunuyum

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emirhan Ömeroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı karatasof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir başlık olduğunun farkında değildim.Bugün gördüm.Of'un Halman Köyündenim,İstanbul'da K.çekmece'de ikamet ediyorum.Başlıktan dolayı ayrımcılık yapılıyor şikayeti olan arkadaşların olduğunu gördüm,üzüldüm.Neyin ayrımını yapıyoruz ki,sevdamız bir o da TS.
    k.çekmece'de nerede oturuyorsunuz ?? ben K.çekmece kızılay tıp merkezinde çalışıyorum
    "Kocaeli bizi ilk maçta 1-0 yendi. 'Hamsinin kafasını ezdik' başlığı attılar. Gazeteleri soyunma odasına astım. 20 dakikada skor 5-0 oldu. Bizde öyle bir güç vardı o zamanlar."
    Ali Kemal Denizci

furkankayaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

selam ben bmn ankaradan ankarada öğrenciyim samsunda oturuyorum bizde sizde size yakın sayuluruk çaykara-zeleka(taşören)

a d bacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Bende mavranlıyım (fındıkoba)
    herne kadar 20 yaşından sonra memleketimi görmeye başladıysamda her yıl mutlaka giderek açığı kapatmaya çalışıyorum
    "Bir ülkede küçük adamların gölgesi uzuyorsa;
    O ülkede güneş batıyor demektir."

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)