Sayfa 2 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 268 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Karel D?Haene

D'haene, Trabzonspor'a isimsiz olarak gelmis çok genç bir futbolcu.

Bizim taraftar kitlemizin neredeyse yarisinin; hayatinin bir döneminde Trabzonspor'da forma giymek için bir seyler yapmis ama bunu basaramamis gençlerden, o gençlerin yakin akraba, es ve dostlarindan olustugu düsünülürse, taraftarlar arasindaD'hane'ye yönelik yaygin önyargili tepkilerin temelini ve bilinçalti nedenleriniçok anlasilir buluyorum sahsen.

Hüseyin ve Augustine gibifutbol zekasindan yoksunbir sürü adaminilk onbirde sahaya çikabildigi bir takimda D'haene begenilmiyorsa bunu baskaca herhangi bir bilinçli futbol anlayisiyla açiklayabilmek mümkün degil çünkü.

Futbol bir "PASLASMA" ve "GOL" oyunudur. Pas vermeyiBILMEYEN orta saha oyunculariyla ve gol atmayi BILMEYENforvetlerle dolubu kadroda, sirf çok iyi bir Trabzonsporlu diye, sirf saha içinde çok iyi kosturuyor, iyi mücadele ediyor diye M.YILMAZ'i, HÜSEYIN'i, HASAN ÜÇÜNCÜ'yü futbolcu'dan sayiyorsak, Dhaene'yi hangi yüzle elestirebiliyoruz?

Deliler gibi oradan oraya kosturmak, adama basmak, ayaga girmek midir sadece futbol? Tüm bunlari yapan, ama zeka dolu tek bir bilinçli hücumorganizasyonuna sahit olunmayan, attigi tüm goller tesadüflere, karambollere endeksliolan bir takimla nereye kadar gidebilirsiniz? Nasil milyonlari pesinizden sürükleyebilirsiniz? Herseyden önce oynadiginiz sey futbol mu olur acaba?

Bizim yerli oyunculara dikkat edin, hemen hiçbiri oyun içindegöstermeden pas atmayi beceremez. Muhtemelen antremanlarda da bu ögretilmez. Türkiye'de bir tek Ersun Yenal'in çalistirdigi takimlardagörülür bustil. Bizdeki futbolcularin çogu "göstermeden pas vermek" nedir, bunu bile bilmez. Bizde debunu, SOMMERS'de VE D'HAENE'de görebilirsiniz sadece, bu da altyapilarindan, yetisme tarzlarindan gelen bir farklilik. Dikkat edin bizim yerli futbolcularimiza, becerebildikleri tek pas türü; rakibe göstererek atilan plase paslardir.Bizde, Fatih Terimle birlikte moda olan,deliler gibi ordan oraya kosup "topa basma" olayi vardir.. Varsa yoksa budur futbol anlayisimiz. Ara pas, derin pas, uzun pas.. bunlar önemli seyler degildir bizim futbol anlayisimizda. Kafamiz basmaz böyle seylere.Bizde adama basacaksin, ayaga gireceksin, deliler gibi kosturacaksin. Gol atmasan da olur. Yaratici uzun paslar, derin ara paslar, asirma paslar falan mühim degildir. Bu yüzden de D'haene ve Yattara gibi adamlarbes para etmez gönderin gitsin. Biz Hüseyin türü adamlarla yola devam edelim en iyisi.

kelkitli29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

bencede yerine daha süratli ve daha yapili biri alinmadikca kalsin. cok kötü oyuncu degil

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

kolxuri futbol etigi açisindan güzel seyler yazmis.. fakat yabanci oyuncu bence hazir gelmeli.. türkiyede oyuncu yetistirme tarzini degistirisek karel gibi siradan bir sürü adama sahip olabilirz! yahu isin asli ben yabancinin siradan olmasini istemiyorum.. tamam yattara ilk onbirde sürekli oynamiyor ama oynayinca maç kurtariyor.. ben karel in yerinde müdahaleleriyle bir maçta kahramanlastigini görmedim daha.. aksine hatalariyla yedigimiz goller çok.. biraz mankenligi denese iyi olacak..

TORUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı kolxuri Nickli Üyeden Alıntı

....................

Iyi hos seyler yazmissinda, bunlarin D'haene'le ne alakasi var. Adamin suan itibari ile oynayacagi tek yer olan arka ikili yani tandem çünkü takimin suanki sistemi bu. Burda hangi özellikler lazim kisaca:

1-Kesicilik özelligi olacak,

2-Adam paylasimini iyi yapacak,

3-Bire birlerde saglam olacak,

4-Kademe anlayisi olacak,

5-Arkadan oyun kuracak, vs..

Hangisi var?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçınalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bizim taraftar kitlemizin neredeyse yarisinin; hayatinin bir döneminde Trabzonspor'da forma giymek için bir seyler yapmis ama bunu basaramamis gençlerden, o gençlerin yakin akraba, es ve dostlarindan olustugu düsünülürse, taraftarlar arasindaD'hane'ye yönelik yaygin önyargili tepkilerin temelini ve bilinçalti nedenleriniçok anlasilir buluyorum sahsen.

Hüseyin ve Augustine gibifutbol zekasindan yoksunbir sürü adaminilk onbirde sahaya çikabildigi bir takimda D'haene begenilmiyorsa bunu baskaca herhangi bir bilinçli futbol anlayisiyla açiklayabilmek mümkün degil çünkü.

Futbol bir "PASLASMA" ve "GOL" oyunudur. Pas vermeyiBILMEYEN orta saha oyunculariyla ve gol atmayi BILMEYENforvetlerle dolubu kadroda, sirf çok iyi bir Trabzonsporlu diye, sirf saha içinde çok iyi kosturuyor, iyi mücadele ediyor diye M.YILMAZ'i, HÜSEYIN'i, HASAN ÜÇÜNCÜ'yü futbolcu'dan sayiyorsak, Dhaene'yi hangi yüzle elestirebiliyoruz?

Deliler gibi oradan oraya kosturmak, adama basmak, ayaga girmek midir sadece futbol? Tüm bunlari yapan, ama zeka dolu tek bir bilinçli hücumorganizasyonuna sahit olunmayan, attigi tüm goller tesadüflere, karambollere endeksliolan bir takimla nereye kadar gidebilirsiniz? Nasil milyonlari pesinizden sürükleyebilirsiniz? Herseyden önce oynadiginiz sey futbol mu olur acaba?

Bizim yerli oyunculara dikkat edin, hemen hiçbiri oyun içindegöstermeden pas atmayi beceremez. Muhtemelen antremanlarda da bu ögretilmez. Türkiye'de bir tek Ersun Yenal'in çalistirdigi takimlardagörülür bustil. Bizdeki futbolcularin çogu "göstermeden pas vermek" nedir, bunu bile bilmez. Bizde debunu, SOMMERS'de VE D'HAENE'de görebilirsiniz sadece, bu da altyapilarindan, yetisme tarzlarindan gelen bir farklilik. Dikkat edin bizim yerli futbolcularimiza, becerebildikleri tek pas türü; rakibe göstererek atilan plase paslardir.Bizde, Fatih Terimle birlikte moda olan,deliler gibi ordan oraya kosup "topa basma" olayi vardir.. Varsa yoksa budur futbol anlayisimiz. Ara pas, derin pas, uzun pas.. bunlar önemli seyler degildir bizim futbol anlayisimizda. Kafamiz basmaz böyle seylere.Bizde adama basacaksin, ayaga gireceksin, deliler gibi kosturacaksin. Gol atmasan da olur. Yaratici uzun paslar, derin ara paslar, asirma paslar falan mühim degildir. Bu yüzden de D'haene ve Yattara gibi adamlarbes para etmez gönderin gitsin. Biz Hüseyin türü adamlarla yola devam edelim en iyisi.

Dehane bile okusa "lan ben neymisim" diyecek. Abartmanin çok anlamli olmadigini düsünüyorum ben. Göstermeden pas, göstererek pas, az göstererek pas nedir anlamadim dogrusu. Ama bu adamin hangi can alici pasini hatirliyorsun merak etmiyor degilim... Acaba atiyor da biz mi göremiyoruz? (Göstermeden atiyor ya...)

Alıntı TORUN Nickli Üyeden Alıntı

....................

Iyi hos seyler yazmissinda, bunlarin D'haene'le ne alakasi var. Adamin suan itibari ile oynayacagi tek yer olan arka ikili yani tandem çünkü takimin suanki sistemi bu. Burda hangi özellikler lazim kisaca:

1-Kesicilik özelligi olacak,

2-Adam paylasimini iyi yapacak,

3-Bire birlerde saglam olacak,

4-Kademe anlayisi olacak,

5-Arkadan oyun kuracak, vs..

Hangisi var?

Simdi bi kere bu listede ne hava hakimiyetinden, ne pas yüzdesinden bahsetmemissin.. Bir defans elemaninda bu özellikler aranmaz mi? En az Hüseyin kadar iyi bir hava hakimiyetine, Hüseyin'de zerresi bile olmayan yüksek pas yüzdesini ekledigimiz, rakiplerlekiran kirana bogusma olayini da çikarttigimiz zaman =D'haene oluyo..

"Kesicilik özelligi olacak...." Pekikesilen top ne olacak? nereye gidecek? Ahmet Suat hocanin o meshur "allahini seven ileri vursun!.." taktigi ile mi oynayacagiz, sampiyonlar liginde?

Ikincisi, "adam paylasimi" dedigin olay, adindan da anlasilacagi üzere birden fazla kisinin uyumu ile, birbirini iyi tanimasiyla ve herseyden önce taktik anlayisin düzeyi ile orantili olarak dogaçlama gerçeklesen bir seydir bu. Bireysel bir yetenek olarak, bunu takim ruhundan ayri degerlendiremezsin.

Diger konulara gelince,3. madde ile baglantili olarak hakli oldugun tek ayrinti aslinda su:

Pas isabet yüzdesi ve "isabetli pas menzili" (simdi perhaps; "bu nedir?" diye sorar..) bizim takim ortalamamizin çok üstünde olan bu çocugun aslinda defansin önünde oynamasi gerekiyorken, çogu kez libero gibi kale önünde çakili birakilmasi. Bu da bence teknik heyetin hatali bir tercihi, bu da ayri bir konu tabii.

Bu aksam çok iyiydi bence ve dahada iyi olacak. Tekrar söylüyorum, bu çocuk defansimizin vazgeçilmezi olacak Allah'in izniyle.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

daha iyi olacak, kendisini begenmeyenlere en güzel cevabi sahada veriyor...

Muhalif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

bu aksam çok mu iyiydi.. arkadaslar 2. yarinin basinda sansin yanimizda oldugu 2 pozisyonu mümkünse tekrar izleyin.. karel nerede tuttugu adam nerede? yapmayin yahu.. bu adam hiç bir zaman bundan fazlasi olamayacak iste.. o pozisyonlar gol olsaydi yazacaklarinizi merak ediyorum!

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Arkadaslar ben bazen baska d'hane lerden bahsettigimizi saniyorum.

Çok mu iyiydi ?????

Admalarin direkten dönen topundan önce adam ( miholaps ) söyle hafifçe sola kivrilayim dedi , d'hane saga savruldu.. Adamda sasirdi , bir anda kaleyle burun buruna kaldi , neyseki direkten döndü..

Yine ortasahadan sisirilen topa sadece bakakaldi , neyseki yine miholaps topu uzaya yolladi...

Bu toplar adamin ayagina otursaydi 2.yari 2-0 yenik basliyorduk...

not: Gerçihepimiz artik yillardir alinan vasata bile ulasamayacak oyunculara öyle alistik ki , D'HANE gibi amatör bir oyuncu bile iyiydi diyebiliyoruz. Zaten adam da defansta saçmaladigini biliyor , benim gerçek mevkiim ortasa diyor... Hiçbir stoper ( kesici ) özelligi olmayan bu oyuncuyu ,bence bir an önce 2.sinif bir takima kakalamaliyiz...

corleone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ben ekstra bir özelligini göremiyorum top ayagina geldiginde herkes heyecanlaniyor demek ki oynuyla yeterl güveni veremedi sanki her an hata yapabilecekmis gibi duruyor insallah iyi olur...

Alıntı BesinciMevsim Nickli Üyeden Alıntı
    bu aksam çok mu iyiydi.. arkadaslar 2. yarinin basinda sansin yanimizda oldugu 2 pozisyonu mümkünse tekrar izleyin.. karel nerede tuttugu adam nerede? yapmayin yahu.. bu adam hiç bir zaman bundan fazlasi olamayacak iste.. o pozisyonlar gol olsaydi yazacaklarinizi merak ediyorum!
    Abi o bahsettigin 5-10 dakikalik bölümde bütün takim kötüydü ona bakarsan. Lütfen 5 dakikayi bütün maça yayip yorum yapmayalim. Elbet iyi olmadigi dakikalar, bazi maçlar olacako da insan.

Ayrica ilk maçta yenilen karambol golüne ragmen ben yinede D'Haene'nin iyi oldugunu savunmustum. Futbol takim olarak oynanir, takim kazanir takim kaybeder, takim hata yapar...

Edited by: kadirsa_2000

Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sommers mi Dhane mi deseler ?

Sommers'i tercih ederdim.[img]smileys/smiley5.gif[/img]

Nereden
    Trabzon

Alıntı Mehmet Nickli Üyeden Alıntı

neden mehmet abi ???

sommers daha sempatikdi diyemi yoksa futbolcu olarakmi ???

Özkan Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Mehmet Nickli Üyeden Alıntı

ben olsam alin ikisi de sizin olsun derdimEdited by: QuakeviL61

TORUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

D'haene..... Bence kapasitesi belli. Pek fazla yorum götürecek bir konu degil. Eksileri artilarindan çok. Istir kisinin aynasi lafa bakilmaz.

Ziya Hocagönderileceklerin basina yazmisti ama, kader onu D'Haene'yle bas basa birikti. Denize düsen yilana sarilir misali.....

Nereden
    Avrupa Diğer

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
    <T>
    <TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
    <TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Gosterissiz bir gorev adami haftalarca yedek kalip yer verilirse morelini bozmadan elinden geleni yapiyor fazlada hakkini yemeyelim ters tepiyor baksaniza takimda stoper kalmadi saygilar</TD></TR>
    <TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
    <TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
    <DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

grandiose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

arkadaslar madem oyunculari maçlardaki performansina göre degerlendiriyoruz,o zaman hiç olmazsa skonto maçindaki Dhaene'nin iyi oldugunu görmezlikten gelmeyelim.. sonuçta Trabzonsporumuz için ter döktü ve de bence basarili oldu.. su ana kadar ki genel özelliklerinden bahsetmek degil aslolan.. eksiklikler konusunda hepinizin söyledigi dogru..ama salt bu maçta defansta çok iyi isler yapti.. topu oyuna sokacak bir pozisyon olmadi belki ama müthis derecede ilk top kesti pozisyon büyümeden.. neyse .. kisacasi en azindan bu maçta iyiydi..

En azindan yildiz bir oyuncu olmamasina ragmen canini disine takiyor da oynuyor ya o hepsine bedel bence. ,

Helal olsun sana D'Haene

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Arkadaslar gösterissiz oldugu dooru fakat 3 maçtir 90 dk oynuyo Ziya hoca bisiy biliyoda oynatiyo.Defans basariliysa bu birazda D'haene sayesindedir...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    tigin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

mecburen oynuyor.çünkü defansta adam kalmadi.bence ortasahada oynamali.neyse.beckham'a benziyor gerçekten artiz

Nereden
    Trabzon

Alıntı Onur1967 Nickli Üyeden Alıntı

En azindan yildiz bir oyuncu olmamasina ragmen canini disine takiyor da oynuyor ya o hepsine bedel bence. ,

Helal olsun sana D'Haene

[img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]

Emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tam bir görev adami. Tek zaafi istikrarsizlik. Birakin haftalar arasini maç içinde bile kimi zaman harika isler yaparken kimi zaman da kontrolünü kaybedip büyük hatalar yapiyor. Tipki kiev maçinda oldugu gibi. Maçin genelinde iyiydi ve verilen görevi en iyi sekilde yapti.

Iyiki de gönderilmemis yüregi ile oynuyor. Çok iyi oynamiyor arada sirada hatalar yapiyor ama olsun canini disine takiyor oynuyor.

Helal olsun D'haene

Hüda Topaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

Yaaa arkadasjlar benim anlamadigim bu adam aslinda defans oyuncusu degilki, adam orta saha oyuncusu, belçikanin anvers takiminda kaliteli bir orta saha oyuncusuydu, trabzona geldiginde çok sewinmisjtim ama gel görki samet aybaba koydu bunu defansa, oda kendini defans futbolcusu saniyor artik, biri çiksinda sjuna asil nerde oynadigini hatirlatsin, yoksa ileride ben forwetim der, utanmadan bile gol atar,hayirlisi bakalim...inanmiorsaniz buyrun kaniti
    --&gt;
    http://www.rafc.be/seizoensarchief/k...izoen=2002-200 3

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)